fbpx

Başarı İçin En Kötü Düşmanınızın Ne Olduğunu Biliyor Musunuz?

İşte size geniş kapsamlı bir açıklama. Herkes başarı ve mutluluk ister. Bunun ne anlama geldiği konusunu anlamayabiliriz -çünkü her birimiz “başarı” ve “mutluluğu” farklı bir şekilde tanımlar- ama herkes bu şeyleri ister. Yine de birçok insan için mutluluk ve başarı çok zordur ve çoğu zaman cevapları aramak için çok zaman harcarız.

Uzun yıllardır insanlar ‘kişisel gelişim’ kitaplarını hevesli bir şekilde okuyup koleksiyonunu yapıyorlar -koleksiyonunda birkaç yüz tane olan kişiler bile var- ve yine de okumaya devam edip keyif alan birçok kişi, aradığı şeyi bulmuşa hiç benzemiyorlar. Peki neden? Elbette yanlış yere bakıyorlar. Anahtar hep yanımızdayken insanlar dışarıda arıyorlar.

Kişisel gelişim kitaplarında yanlış bir şey yoktur: Eğlenceli, ilham verici ve zorlayıcı olabilirler. Ama seni değiştiremezler. Sadece sizin kontrolünüzde olduğunuzu fark ettiğiniz şey değişir.

Kontrol ettiğiniz şey aklınızdır. Dikkatimizi odaklandığımız şey büyür ve deneyimlerimizin daha önemli bir parçası haline gelir. Pek çok kişi olumsuz şeylere odaklanma eğilimindedir. Geçmiş hakkında -kaçırılan fırsatlar, hatalar ve başarısızlıklar için- endişeleniyoruz, tüm belirsizliğiyle geleceğimizden korkuyoruz; ilişkilerimiz, yatırımlarımız ve güvenliğimiz hakkında sürekli endişe duyuyoruz. Kendimizi başkalarına karşı kötü düşünerek karşılaştırırız ve yetersiz olduğumuzdan korkarız. Bu olumsuz düşünceler hayatımızda sürekli olarak ortaya çıkar ve büyümeye devam eder.

Bu tür bir düşünce zehirdir

Bu tür bir düşünce zehirdir: Bu, yıpratıcı, zehirli, yıkıcı olan düşünceden kendimizi arındırmamız gerekir. Hayatımızda daha olumlu deneyimler kazanmak için -gerçekten mutlu ve başarılı olmak için- çoğumuz için hayatımızın böylesine ayrılmaz bir parçası haline gelen negatif düşünceyi ortadan kaldırmamız gerekiyor.

Negatif düşünceyi bırakmak bir anlamda çok basittir. Sadece, daha fazla devam etme. Elini sobadan çek. Ve yine de, bu tür bir acıyı kendimize uygulamaya alıştığımız için, sadece “bırakmak” olağanüstü derecede zor olabilir.

sadece “bırakmak” olağanüstü derecede zor olabilir

Hatırlanması gereken en önemli ve yararlı şeylerden biri, zihninizin bir araç olmasıdır. Sen onun efendisisin, hizmetçisi değilsin, kontrol altına almalısın. Düşüncelerin gerçek olmadığını unutmayın. Her ne kadar düşüncelerimizin, dünyadaki olayların bir yansıması olduğunu düşünsek de, gerçek şu ki, düşüncelerimiz, bir şeyleri deneyimlememizi şekillendiriyor. Yaşadığımız dünyanın, düşüncelerimizin ve iç gerçekliğimizin bir yansıması olduğunu söyleyebiliriz.

Link Test

Dikkatli olun ve düşüncelerinizin farkına varmak için gayret edin. Negatif bir düşünceyi fark ettiğinizde onu bırakın. Sadece düşünmeyi bırakın. Gerekirse dikkatinizi başka bir şeye yöneltin. İlk başta, zor olabilir, ama hayattaki her şeyde olduğu gibi, sabırla devam etmek sonucu getirecektir. Pratikle, eski zararlı düşünce kalıplarını kökünden koparabilecek ve olumsuz düşünceye yakalanmadan önce yok edebileceksiniz.

Huzur içinde olmak, rahat ve mutlu olmak ve hayattaki her durumdan zevk almak mümkündür. Kolay ve doğal olarak başarılı olmak mümkündür. Her şey doğru zihinsel tutumu sürdürmek ve aklımıza gelen düşüncelerle nasıl baş edeceğimizi bilmekle ilgilidir. Öyleyse neden değerli olan zamanınızı, olumsuz düşünmeye harcıyorsunuz?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,402TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...