Başarı İçin En Kötü Düşmanınızın Ne Olduğunu Biliyor Musunuz?

İşte size geniş kapsamlı bir açıklama. Herkes başarı ve mutluluk ister. Bunun ne anlama geldiği konusunu anlamayabiliriz -çünkü her birimiz “başarı” ve “mutluluğu” farklı bir şekilde tanımlar- ama herkes bu şeyleri ister. Yine de birçok insan için mutluluk ve başarı çok zordur ve çoğu zaman cevapları aramak için çok zaman harcarız.

Uzun yıllardır insanlar ‘kişisel gelişim’ kitaplarını hevesli bir şekilde okuyup koleksiyonunu yapıyorlar -koleksiyonunda birkaç yüz tane olan kişiler bile var- ve yine de okumaya devam edip keyif alan birçok kişi, aradığı şeyi bulmuşa hiç benzemiyorlar. Peki neden? Elbette yanlış yere bakıyorlar. Anahtar hep yanımızdayken insanlar dışarıda arıyorlar.

Kişisel gelişim kitaplarında yanlış bir şey yoktur: Eğlenceli, ilham verici ve zorlayıcı olabilirler. Ama seni değiştiremezler. Sadece sizin kontrolünüzde olduğunuzu fark ettiğiniz şey değişir.

Kontrol ettiğiniz şey aklınızdır. Dikkatimizi odaklandığımız şey büyür ve deneyimlerimizin daha önemli bir parçası haline gelir. Pek çok kişi olumsuz şeylere odaklanma eğilimindedir. Geçmiş hakkında -kaçırılan fırsatlar, hatalar ve başarısızlıklar için- endişeleniyoruz, tüm belirsizliğiyle geleceğimizden korkuyoruz; ilişkilerimiz, yatırımlarımız ve güvenliğimiz hakkında sürekli endişe duyuyoruz. Kendimizi başkalarına karşı kötü düşünerek karşılaştırırız ve yetersiz olduğumuzdan korkarız. Bu olumsuz düşünceler hayatımızda sürekli olarak ortaya çıkar ve büyümeye devam eder.

Bu tür bir düşünce zehirdir

Bu tür bir düşünce zehirdir: Bu, yıpratıcı, zehirli, yıkıcı olan düşünceden kendimizi arındırmamız gerekir. Hayatımızda daha olumlu deneyimler kazanmak için -gerçekten mutlu ve başarılı olmak için- çoğumuz için hayatımızın böylesine ayrılmaz bir parçası haline gelen negatif düşünceyi ortadan kaldırmamız gerekiyor.

Negatif düşünceyi bırakmak bir anlamda çok basittir. Sadece, daha fazla devam etme. Elini sobadan çek. Ve yine de, bu tür bir acıyı kendimize uygulamaya alıştığımız için, sadece “bırakmak” olağanüstü derecede zor olabilir.

sadece “bırakmak” olağanüstü derecede zor olabilir

Hatırlanması gereken en önemli ve yararlı şeylerden biri, zihninizin bir araç olmasıdır. Sen onun efendisisin, hizmetçisi değilsin, kontrol altına almalısın. Düşüncelerin gerçek olmadığını unutmayın. Her ne kadar düşüncelerimizin, dünyadaki olayların bir yansıması olduğunu düşünsek de, gerçek şu ki, düşüncelerimiz, bir şeyleri deneyimlememizi şekillendiriyor. Yaşadığımız dünyanın, düşüncelerimizin ve iç gerçekliğimizin bir yansıması olduğunu söyleyebiliriz.

Link Test

Dikkatli olun ve düşüncelerinizin farkına varmak için gayret edin. Negatif bir düşünceyi fark ettiğinizde onu bırakın. Sadece düşünmeyi bırakın. Gerekirse dikkatinizi başka bir şeye yöneltin. İlk başta, zor olabilir, ama hayattaki her şeyde olduğu gibi, sabırla devam etmek sonucu getirecektir. Pratikle, eski zararlı düşünce kalıplarını kökünden koparabilecek ve olumsuz düşünceye yakalanmadan önce yok edebileceksiniz.

Huzur içinde olmak, rahat ve mutlu olmak ve hayattaki her durumdan zevk almak mümkündür. Kolay ve doğal olarak başarılı olmak mümkündür. Her şey doğru zihinsel tutumu sürdürmek ve aklımıza gelen düşüncelerle nasıl baş edeceğimizi bilmekle ilgilidir. Öyleyse neden değerli olan zamanınızı, olumsuz düşünmeye harcıyorsunuz?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,385BeğenenlerBeğen
75,880TakipçilerTakip Et
538TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Bilimsel Destekli Öneriler

Hiç yeni şeyler öğrenmek istediniz, ancak çok fazla çaba gerektirdiğini, çok yaşlı olduğunuzu ya da çok zor olduğunu düşündünüz mü? Birçok insan yeni bir...

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir...

Psikoloji Nedir?

Psikoloji nedir? Sorusu insanların cevabını merak ettiği konulardandır. Psikoloji, insan düşüncesi, davranışı, gelişimi, kişiliği, duygu, motivasyonu ve daha fazlasını içeren geniş bir alandır. Daha...

Robotik Kodlamanın Aile ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Robotik kodlamanın aile ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? Robotik kodlamanın önemi nedir? Teknolojik gelişmeler, beraberinde robotik kodlamayı da hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Ancak...

Churn Nedir?

Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık , karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir...

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorum Diyenler Bu Yazı Sizin İçin!

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını...