Başarılı İnsanların Bugün Takip Etmeniz Gereken 5 Alışkanlığı

Başarılı İnsanların Bugün Takip Etmeniz Gereken 5 Alışkanlığı

Başarılı insanların nasıl o kadar başarılı olduklarını hiç merak ettiniz mi?

Alışkanlıklar hayatlarımızı şekillendirmede çok önemli bir rol oynar. Duke Üniversitesi’nde yapılan bir psikoloji araştırmasına göre, hayatta yaptığımız her şeyin %45’i günlük alışkanlıklardan oluşur.

Öyleyse, başarılı kişilerin onları başarılı kılan ortak alışkanlıkları nelerdir?

Cevapları bulmak için daha derine inmeye çalışalım.

Bir Alışkanlık Olarak ‘Okumak’

Milyarder yatırım gurusu Warren Buffett, bir keresinde okumanın kendine kazandırdığı en önemli alışkanlık olduğunu söylemiştir. 

Milyarder yatırım gurusu Warren Buffett, bir keresinde okumanın kendine kazandırdığı en önemli alışkanlık olduğunu söylemiştir.

Milyoner ve başarılı insanların katıldığı 233 kişilik bir ankette katılımcıların % 88’i her gün okumak için yarım saat ya da daha fazla zaman harcadıklarını belirtmişlerdir. Çoğu, tarih, kişisel gelişim kitapları ve biyografileri içeren kurgusal olmayan parçaları okumayı tercih ediyor.

Erkenci Bir Kuş Olun

Bu, yeterli uyku almanın çok önemli olmasına rağmen, uyku döngüsünü son dakikaya kadar alarmınızı ertelemeye devam etmek zorunda kalmayacak şekilde ayarlamak gerektiğini gösteriyor

Bu, yeterli uyku almanın çok önemli olmasına rağmen, uyku döngüsünü son dakikaya kadar alarmınızı ertelemeye devam etmek zorunda kalmayacak şekilde ayarlamak gerektiğini gösteriyor. Erkenci kuş, solucanı yakalar.

Çalışmak ve Formda Kalmak

Çalışmak ve formda kalmak

Sağlıklı bir yaşam tarzının, özellikle fiziksel olarak formda kalmanın ve çalışmanın faydalarını bilerek büyüdük.

Başarılı bir girişimci olmak zihinsel ve fiziksel uygunluk gerektirir. Ayrıca zihninizi temizlemenin ve fiziksel olarak zorlu bir egzersizle kendinizi zorlamanın, ciddi başarılara ulaşmada çok etkili olduğu açıktır.

Özetlemek gerekirse, güçlü bir beden güçlü bir zihin taşır.

İletişim Becerileri Üzerinde Çalışmak

İletişim, kişisel ve profesyonel düzeyde yapıcı ilişkiler kurmada kilit rol oynar

İletişim, kişisel ve profesyonel düzeyde yapıcı ilişkiler kurmada kilit rol oynar. Veriler, gerçekler ve rakamlarla çalışmak önemlidir. Ancak, doğru bilgi ve mesajı zamanında iletemezseniz, hedeflerinize ulaşmanız daha az olasıdır.

En başarılı girişimcilerden ve liderlerden biri olan Richard Branson‘un belirttiği gibi: “İletişim, herhangi bir liderin sahip olabileceği en önemli beceridir.”

Teknolojiyi Kullanma

Teknolojiyi kullanma

Günlük işler söz konusu olduğunda, kendinizi disiplinli tutmanız önemlidir. Özellikle hayatında çok fazla çalışan, birden fazla işletmeyi yöneten ya da iş-yaşam rutinini dengelemeye çalışan insanlar için, bir yapılacaklar listesi son derece zorunludur.

***

Sizce başarıya giden şey nedir ve bunu nasıl başarırsınız? Fikirlerinizi aşağıda yorum olarak bizlerle paylaşın.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın