Jack Ma network okulu başarı sözleri

Başarısızlıklardan Ders Çıkarmanızı Sağlayacak Jack Ma’nın 24 Sözü

JackMa, başarı yolunu yeniden tanımlayan sıra dışı ve yetenekli liderlerden biridir. Şansına karşı çıkarak JackMa, Çin’de e-ticarete öncülük etti. Çin’in önde gelen İnternet işletme kuruluşu olan AlibabaGroup’un Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu olarak, son yıllarda Çin’deki en iyi Çinli girişimciler arasında yer alıyor ve göz alıcı Forbes listesine girmiş bulunmakta.

Bir çok başarısızlık yaşayıp ve sonunda başarılı olan Jack Ma’nın başarısızlıklardan ders çıkarmanız için 24 sözünü sizler için derledik.

 

Jack Ma network okulu başarı sözleri 1

Gençlere yardım et. Küçük insanlara yardım et. Çünkü küçük insanlar büyük olacak. Gençler, akıllarına gömdüğünüz tohumlara sahip çıkacaklar ve büyüdüklerinde, dünyayı değiştirecekler.

– Jack Ma –

 

İki prensibe inanıyorum: Tutumun yeteneklerinden daha önemlidir. Benzer şekilde, kararınız yeteneklerinden daha önemlidir!

– Jack Ma –

 

Yerde dokuz tavşan varsa ve birini yakalamak istiyorsanız, sadece bir tanesine odaklanın.

– Jack Ma –

 

Birçok insan geçmiş hakkında şikayet eder. Dünü değiştirecek gücümüz yok. Ama bugün, 30 yıl sonrayı kontrol edebilir ve yeni kararlar verebiliriz. Kendinizi değiştirin, bebek adımları atın ve on yıl boyunca kararlı kalın. Ben değişime ve şikayet eden herkese teşekkür ediyorum. Çünkü herkes şikayet ettiğinde, bu senin şansın olur, bu bir fırsat olur. Sadece değişim zamanlarında birisi sahip olduğu ve istediği şeyler hakkında ve asla vazgeçemeyeceği şeyler hakkında net bir fikre sahip olabilir.

– Jack Ma –

 

Jack Ma network okulu başarı sözleri 2

Doğru insanları bulun, en iyi insanları değil.

– Jack Ma –

 

Asla fiyatlar üzerinden rekabet etmeyin, bunun yerine hizmetler ve yeniliklerle rekabet edin.

– Jack Ma –

 

Bugün para kazanmak çok basit. Ancak topluma karşı sorumluyken ve dünyayı iyileştirirken sürdürülebilir para kazanmak çok zordur.

– Jack Ma –

 

Gerçek bir iş adamı veya girişimcinin hiçbir düşmanı yoktur. Bunu anladığında, tek sınır gökyüzüdür.

– Jack Ma –

Jack Ma network okulu başarı sözleri 3

Pes etmek en büyük başarısızlıktır.

– Jack Ma –

 

Hiç denemediysen, şansın olup olmadığını nasıl anlayacaksın?

– Jack Ma –

 

Kovalamaca ne kadar zor olursa olsun, ilk hayalinizi her zaman elde etmelisiniz. Bu seni motive edip (zayıf düşüncelerden) kurtarır.

– Jack Ma –

 

Sadece aptallar konuşmak için ağızlarını kullanırlar. Akıllı bir adam beynini kullanır ve bilge bir adam kalbini kullanır.

– Jack Ma –

 

Jack Ma network okulu başarı sözleri 4

Farklı bir zihniyetiniz varsa, farklı bir sonuç elde edersiniz: akranlarınızdan farklı seçimler yaparsanız, hayatınız akranlarınızdan farklı olur.

– Jack Ma –

 

Asla hükümetle iş yapmayın. Onları sevin ama asla evlenmeyin.

– Jack Ma –

 

Bir liderin başarısızlığı kabul etme kabiliyeti ve buna karşı dayanıklılığı olmalıdır.

– Jack Ma –

 

Hayattaki en büyük tutkunuzun işiniz olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen büyük bir yanılgı içindesiniz ve bunun doğru olmadığını bir gün anlayacaksınız. Çünkü bu dünyaya bir defa geliyoruz ve hayat, keşfedilmeyi bekleyen sayısız güzellikle dolu.

– Jack Ma –

Jack Ma network okulu başarı sözleri 5

İyi bir yönetici olabilmek için öncelikle konforunuzdan vazgeçmeniz gerekir. Çünkü iyi bir yönetici aynı anda pek çok sorunla uğraşır ve sıradan bir insanın kaldırmak istemeyeceği sorumluluklarla baş edebilecek güçtedir.

– Jack Ma –

 

Bir yönetici, teknik becerilerini ve yeteneklerini asla çalışanı ile yarıştırmamalıdır. Zaten o kişi yönetici olduysa pek çok açıdan çalışana göre daha üstün olmalıdır. Eğer değilse o pozisyonu hak etmiyor demektir.

– Jack Ma –

 

Rekabet, satranç oyununa benzer. Bir oyunda yenilmiş olmanız diğer oyunda dengeleri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez.

– Jack Ma –

 

Rakipleriniz sizden küçük ve güçsüz olsa bile onları asla hafife almayın. Bu hataya düşmek, kaybetmeyi baştan kabul etmektir.

– Jack Ma –

 

Jack Ma network okulu başarı sözleri 6

İş hayatında müşterilerinizi daima 1. sıraya, çalışanlarınızı 2. sıraya; ortak ve hissedarlarınızı ise 3. sıraya koyun.

– Jack Ma –

 

Eğer sık sık depresif bir ruh haline giriyorsanız ve her şeyden şikayet ediyorsanız durumunuzu bir alkolikle eşdeğer görebilirsiniz. Çünkü ne kadar çok şikayet ederseniz, bundan vazgeçmek o kadar zorlaşır.

– Jack Ma –

 

Bir patronun kazanabileceği en büyük servet, çalışanlarının onun için çalışmaktan keyif duyduğunu görmektir.

– Jack Ma –

 

Herkesin fikirlerini bir araya getiremezsiniz. Ancak herkesi bir amaç uğrunda bir araya getirebilirsiniz.

– Jack Ma –

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın