fbpx

Daha Başarılı Bir Girişimci Olmanın 15 Yolu

1. Cesur Olun

Dürüst olmak gerekirse, sıkı çalışma ve azim olmadan, girişimcilik dünyasında hiçbir yere gidemezsiniz.

2. Kendinize Meydan Okuyun

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, kendinize meydan okumalısınız. Başka kimse sizi zorlamayacak, bu yüzden bunu yapmanız size kalmış.

3. Tutkulu Olun

Yapmayı sevdiğiniz şeyler hakkında tutkulu bir girişimci olmak biraz daha kolay oluyor.

4. Risk Alın

İnsanlar genellikle risk almaya yatkındırlar, ancak girişimci olmanın bir parçası da almanız gereken riskleri tanımaktır.

5. Kendinize Güvenin

Kendinize inanmıyorsanız, başka kim inanır? Başarılı bir girişimci olmak, sezginizi dinlemeyi ve karar verirken bilgeliğinize güvenmeyi öğrendiğiniz anlamına gelir.

Cesur Olun

6. Korkunuzu Azaltın.

Girişimciler bir fırsat gördüklerinde ya da bir hatayı fark ettiklerinde hızla harekete geçebilmelidir.

7. Hedefleri Görselleştirin

Girişimcilerin hedeflerini görselleştirmelerini tavsiye ettiğimde, onların gözlerini kapatmalarını ve önlerindeki hedefleri görmelerini kast etmiyorum.

8. İşe Harika Ortaklar Alın

Harika bir karaktere sahip olan ve başarılı kişilerle ekibinizi birleştirin. İş ortaklarınızı ve takım üyelerinizi seçerken, her zaman becerileri öğretebileceğinizi ancak karakterleri öğretemeyeceğinizi unutmayın.

9. Harekete Geçin

Konuşmak sadece eylemi geciktirir. Bir noktada konuşmayı durdurup bir şeyler yapmalısınız.

10.Başarılı Girişimcilerle Zaman Geçirin

Başarılı girişimciler başarıya ulaşmak için gereken zamanı değerlendirirler. Ve çoğunun yol boyunca başarısızlıkları olur.

Usain Bolt-başarı

11. Masraflarınızı Planlayın

Çoğu girişimci, işlerine başlamak için kendi birikimlerini kullanıyorlar. Bu riskli. Bir planınız olursa riskinizi en aza indirirsiniz.

12. Örnek Olayları Okuyun

Özellikle başkalarının hatalarından ders almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Hatalarınızdan ders alırsanız, bu hataları kendiniz yapmak zorunda kalmayacaksınızdır.

13. Şikayetleri Dinleyin

Müşterilerinizi ciddiye alın, şikayetlerine saygıyla davranın ve onları dinleyin. Değer verdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak aynı fikirde olmayabilirler.

14. Beklentileri Aşmayın

Söz verdiğinizden daha fazlasını verirseniz, memnun müşterilere, yatırımcılara ve iş ortaklarına sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Söz vermek ve sonrasında onu tutmamak, işinizi kaybetmenin hızlı bir yoludur.

15. Riskleri Yönetin

Risklerin alınmaya değer olup olmadığını ve hangi noktalardan uzaklaşacağınızı anlayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,959BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,368TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...