Başarının 15 yolu

Daha Başarılı Bir Girişimci Olmanın 15 Yolu

1. Cesur Olun

Dürüst olmak gerekirse, sıkı çalışma ve azim olmadan, girişimcilik dünyasında hiçbir yere gidemezsiniz.

2. Kendinize Meydan Okuyun

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, kendinize meydan okumalısınız. Başka kimse sizi zorlamayacak, bu yüzden bunu yapmanız size kalmış.

3. Tutkulu Olun

Yapmayı sevdiğiniz şeyler hakkında tutkulu bir girişimci olmak biraz daha kolay oluyor.

4. Risk Alın

İnsanlar genellikle risk almaya yatkındırlar, ancak girişimci olmanın bir parçası da almanız gereken riskleri tanımaktır.

5. Kendinize Güvenin

Kendinize inanmıyorsanız, başka kim inanır? Başarılı bir girişimci olmak, sezginizi dinlemeyi ve karar verirken bilgeliğinize güvenmeyi öğrendiğiniz anlamına gelir.

Cesur Olun

6. Korkunuzu Azaltın.

Girişimciler bir fırsat gördüklerinde ya da bir hatayı fark ettiklerinde hızla harekete geçebilmelidir.

7. Hedefleri Görselleştirin

Girişimcilerin hedeflerini görselleştirmelerini tavsiye ettiğimde, onların gözlerini kapatmalarını ve önlerindeki hedefleri görmelerini kast etmiyorum.

8. İşe Harika Ortaklar Alın

Harika bir karaktere sahip olan ve başarılı kişilerle ekibinizi birleştirin. İş ortaklarınızı ve takım üyelerinizi seçerken, her zaman becerileri öğretebileceğinizi ancak karakterleri öğretemeyeceğinizi unutmayın.

9. Harekete Geçin

Konuşmak sadece eylemi geciktirir. Bir noktada konuşmayı durdurup bir şeyler yapmalısınız.

10.Başarılı Girişimcilerle Zaman Geçirin

Başarılı girişimciler başarıya ulaşmak için gereken zamanı değerlendirirler. Ve çoğunun yol boyunca başarısızlıkları olur.

Usain Bolt-başarı

11. Masraflarınızı Planlayın

Çoğu girişimci, işlerine başlamak için kendi birikimlerini kullanıyorlar. Bu riskli. Bir planınız olursa riskinizi en aza indirirsiniz.

12. Örnek Olayları Okuyun

Özellikle başkalarının hatalarından ders almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Hatalarınızdan ders alırsanız, bu hataları kendiniz yapmak zorunda kalmayacaksınızdır.

13. Şikayetleri Dinleyin

Müşterilerinizi ciddiye alın, şikayetlerine saygıyla davranın ve onları dinleyin. Değer verdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak aynı fikirde olmayabilirler.

14. Beklentileri Aşmayın

Söz verdiğinizden daha fazlasını verirseniz, memnun müşterilere, yatırımcılara ve iş ortaklarına sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Söz vermek ve sonrasında onu tutmamak, işinizi kaybetmenin hızlı bir yoludur.

15. Riskleri Yönetin

Risklerin alınmaya değer olup olmadığını ve hangi noktalardan uzaklaşacağınızı anlayın.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın