Biz de networkokulu.net olarak sizler için, gününüzün geri kalan kısmını daha güzel değerlendirebilmeniz için alternatif ek gelir seçeneklerinden bazılarını sizler araştırdık.

Daha Önce Hiç Duymadığınız Ek Gelir Getirecek 29 İş Fırsatı

Borçtan kurtulmak, emeklilik için daha fazla tasarruf etmek ya da sadece aylık gelirinizi artırmak için çalışırken, bir yandan da ek gelir oluşturmak için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. Artık belirli bir programa sahip yarı zamanlı bir işe razı olmak zorunda değilsiniz. Ayda ekstra 200 dolar kazanabilir misiniz? Elbette. Ayda 1000 dolar ekstraya ne dersiniz? Bu hayatınızı nasıl değiştirir? Çoğu insan için, büyük bir fark yaratacağı kesindir. Bu, hayatınızın yörüngesini nasıl değiştirir? Açıkçası, internette para kazanabilirsiniz. Zamanınızın değip değmediğine karar vermelisiniz.

Biz de networkokulu.net olarak sizler için, gününüzün geri kalan kısmını daha güzel değerlendirebilmeniz için alternatif ek gelir seçeneklerinden bazılarını sizler araştırdık. Bunların herhangi bir önem sırası yoktur. İçinden kendiniz için en iyilerini seçebilir ve biraz daha fazla para kazanabilirsiniz;

1 – Video izleyin, ankete katılın ve internette gezinin

Ülkemizde çok gelişmiş olmasa da boş vaktinizi para karşılığı değerlendirmek için bazı siteler var. Güvenilirliğini kontrol ettikten sonra kayıt olabilir ve izlediğiniz değerlendirdiğiniz anketler karşılığı para kazanabilirsiniz.

2 -Bir gıda test cihazı ol

İşlem oldukça basit: Bir anket dolduruyorsunuz (çevrimiçi ya da telefon üzerinden, bazen açık alanları doldurmaları gerektiğinde sizi aradıkları için) ve lezzet testi için uygunsanız, sadece mevcut zaman dilimlerinden birini seçersiniz. Sizi çağıran yere gidersiniz ve yemek veya ürünün tadını test edebilirisiniz. Tat testi sona erdikten sonra, ödemenizi hemen tahsil edersiniz.

3 – Arabanızı reklamla sarın

Komik gibi görünecek olsa da bu sizin için güzel bir gelir kapısı oluşturabilir. Belediye otobüsleri de yapıyor sonuçta.

4 – Serbest yazar ol

Yazma en güçlü yönlerinizden biriyse, her zaman evinizin rahatlığında yapabileceğiniz birçok yazma ve düzenleme işi vardır. İş ünvanları içerik yazarı, kopya sorumlusu, teknik yazar, yemek blog yazarı ve finans yazarıdır. Bazı yazı işleri saat başına, diğerleri yazı başına ödeme yapar. Çok güzel getirisi olan işlerden  birisidir.

5 – İstenmeyen eşyalarınızı satmak

Evin etrafında çok fazla karışıklık mı var? Evinizdeki eşyaları, sosyal medya üzerinden veya bazı satım uygulamaları üzerinden rahatlıkla satıp ek gelir yaratabilirsiniz.

6 – Kendi evcil hayvan bakıcılığı işinizi kurun

Köpekleri ve kedileri seviyorsanız, hayvan bakıcılığı hayvan severlerin her ay fazladan 1000 $ veya daha fazla ek gelir yaratabileceği bir yan iştir.

7 – Gıda paketçiliği

Pek çok restoran, kafe veya işletme ürünlerini müşterilere ulaştırabilmek için part-time paket servisçisi aramaktadır. Ehliyetiniz varsa ve biraz harita bilginiz varsa mutlaka yazılabilirsiniz.

8 – Airbnb gibi uluslararası sitelere üye olup evinizi kiralayın

Hiç bir Airbnb sunucusu olmayı düşündünüz mü ? Seyahat edenleri ağırlayabileceğiniz bir eviniz veya odanız varsa, bu ayda yüz, hatta binlerce dolar kazanmanın en iyi yollarından birini yakalamışsınız demektir.

Airbnb ile ev sahipleri alanlarını listeleyip istedikleri fiyatı belirleyebilirler. Ev sahibinden genellikle rezervasyon başına% 3 düz ücret alınır. Konuklara check-in yaptıktan hemen sonra ev sahiplerine ödeme yapılır.

“Her Yerde Yapabileceğiniz 16 Mevsimlik İş Fikri” adlı makalemize gözatmak için>>

9 – Arabanızı kiralayın

Airbnb’de evinizi kiraya vermek istemiyorsanız, arabanızı “arabalar için Airbnb” olarak adlandırın.

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmakta olan bu kurum ile arabanızı sigortalatıp kiraya verebilirsiniz. Evde boş yatması yerine size para kazandırabilir.

10 – Sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi, evden bir gelir elde etmek için harika bir yoldur. Sosyal medyanın genişlemesi göz önüne alındığında, işletmeler beklentilerinin önünde kendi yolunu bulmak için çalışıyorlar. Ancak, çoğu işletme takipçilerini nasıl artırabilecekleriyle ilgili hiçbir fikre sahip değildir.

Bir sosyal medya yönetimi şirketi oluşturmak biraz zaman ve çaba gerektirebilir, ancak buna değer. Her bir işletme için sosyal medyalarını yönetmelerine yardımcı olmak konusunda oldukça büyük bir aylık ücret alabilir ve bu işi yaparak tam zamanlı bir gelir elde edebilirsiniz.

11 – Online kurslar oluşturun

Evden ekstra para kazanmak için en süper yollardan biri de çevrimiçi kurslar oluşturmaktır. Şimdi, bu önceden yapılmış bir zaman yatırımı gerektirir. Ancak, diğer pasif gelir getirici faaliyetler olarak, işi bir kez yaparsınız ve bunun için tekrar tekrar ödeme yapılır.

12 – Web seminerleri oluşturun

Otomatik web seminerleri oluşturmak, web seminerleri aracılığıyla 100 milyon dolarlık satış yapan, yalnızca kendi ürünlerini değil, başkalarının ürünlerini satarak girişimci Jason Fladlien gibi, muhtemelen sahip olabileceğiniz en faydalı becerilerden biridir . Web seminerleri belirli bir şablon ve format izler. Formülleri vardır. Bu formüle hakim olabilirseniz, bu alanda tam anlamıyla baskın olabilirsiniz. Büyük miktarda değer sunan, satabileceğiniz harika bir iş fikri veya fırsatı bulun.

13 – Bir blog başlatın

Bloglar muhtemelen dünyayı gezerken bile pasif bir gelir elde etmenin en iyi yollarından biri. Blog başta basit olabilir, size yarar sağlaması için biraz çaba koymak gerektiği kesindir. Daha sonra hasatın tadını çıkarmak için şimdi tohumları ekme zamanı.

Bununla birlikte, bu blog bir kez gittiğinde gelir elde etmek ve işinizi büyütmek basittir. Basitçe daha fazla içerik üretmek ve daha fazla teklif sunmak demektir. Blogunuz popülerlik kazandıkça, kendi web sitelerine geri dönecek çok güçlü bir bağlantı karşılığında sizin için yazmaya istekli yetenekleri de çekebileceksiniz.

14 – Sanal bir asistan olun

Evden para kazanmanın basit bir yolu, başkalarına sanal asistan olarak görevlerini tamamlamaları için yardım etmektir. Çok yönlü düşünebiliyorsanız ve zamanınızı uygun şekilde yönetebiliyorsanız, sanal asistan olmak, dijital hizmetler endüstrisine bir giriş noktası sunar. Nerede yaşıyor olursanız olun, bu işlevleri uzaktan çalışan olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

15- Çevrimiçi ders

Hangi tür şeyleri çevrimiçi olarak öğretebilirsiniz? Eğer iki dilliysen bir dili öğretirken matematik veya fen bilgisi gibi bir konuya kolayca ders verebilirsin. Ayrıca, gitarla veya piyano gibi müzik enstrümanlarının yanı sıra diğer birçok konuyla ilgili müzik öğretmenleri de yetiştirebilirsiniz.

16 – Veri girişi

Bilgi girmek için doğru ve hızlı yazma becerilerinizi kullanın. Birçok kurum veri uzmanı aramaktadır. Ya da verileri kolayca kavrayabilecek ve kümeleyebilecek kişilere güzel paralar vermektedir. Bu işler telekomünikasyon yoluyla kolayca yapılabilir.

17 – Ders planları satmak

Akademik çalışma için yumuşak bir köşeniz var mı? Ders planlarınızı, özellikle yeni öğretmenlere veya birinci sınıf öğretmenlerine satabilirsiniz.

18 – Online oyun oyna

En sevdiğiniz oyunları paraya çevirebilirsiniz. Ya da  oynarken canlı yayın yaparak bir süre sonra para kazabilirsiniz. Bu yayınları yapanlar günümüzde hiç de az değil. Bu eğlenceli, artı ücretsiz oynayabilir ve ödüller için yarışabilirsiniz.

“Satış Konusunda Süperstar Olmak İçin 13 Basit Kural” adlı makalemiz için>>

19 – Google’ın hatalarını düzelt

Google, Yahoo, Bing vb. siteler, arama sonuçlarını düzelttikten sonra size ödeme yaparlar. Sadece arama motoru sonuçlarındaki hataları düzeltmeniz ve bunları kalitatif, alakalı ve kullanışlı hale getirmeniz gerekir. Bunu yaparak saatte yaklaşık 12 $ kazanabilirsiniz.

20 – Evde günlük bakım

Çocuklarınızla evde iseniz, neden evde bir günlük bakım başlamıyorsunuz.  Sertifika almanız gerekecek olsa bile buna değecektir. İnsanlar çocuklarını bırakacak güvenilir  kişiler bulmakta gerçekten zorlanıyorlar. Günü çocuklarınızla birlikte geçirirken, büyük paralar kazanabilirsiniz.

21 – Kaligrafi

Davetiye kartları, düğün kartları ve diğer kırtasiye için el yazısı yapın. En sevdiğiniz font kombinasyonlarını kullanın ve bir CV oluşturun. Yetenekli veya uzman kişiler bulmak gerçekten zor.

22 – Transkripsiyonist

Yazma becerilerinizi sevmeseniz veya bir programlama yeteneğiniz olsa bile, hala serbest transkripsiyon yapabilirsiniz. Yazma işlemi ayrıntılı bir iştir, ancak neyse ki bunu gece veya gündüz istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

23 – Aşçılık

En güzel çerezleri, kurabiyeleri veya yemekleri yaparak, yıl boyunca onları satabilirsiniz – doğum günleri, tatiller, futbol partileri, liste sınırsızdır. Bazı insanlar yemek yapmayı sever. Eğer bu sizseniz, mutfağınızdan yiyecek içecek işi işletmeyi düşünün. Doğum günü partileri, akşam yemekleri veya diğer etkinlikler için kek veya kurabiye pişirin. Gıda güvenliği yasalarına uyduğunuzdan ve eğlendiğinizden emin olun.

24 – Bisikletinizi veya diğer herhangi bir ekipmanı kiralayın

Kullanılmadığında size bir getirisi olmayan ekipmanlarınız size para getirebilir. En sevdiğiniz ekipmanı kiralayın.

25 – Stüdyo mekanınızı, müzik enstrümanlarınızı kiralayın

Gitarınız herhangi bir günlük kullanım olmadan odanızın köşesinde mi duruyor? Bunu diğer müzik enstrümanlarınız için de yapabilirsiniz; örneğin, amp, mikrofon, harps veya prova odanız veya stüdyonuz gibi.

26 – Antikalarınızı satmak

En son evinize taşındığınız zaman, uygun eşyalara sahip olursunuz. yeni evinize uymayan şeyler topladınız mı? Eski tüm koleksiyonlarını al ve sat. Bazı antika veya koleksiyon varsa, onları değerlendirmek için emin olun. Aksi takdirde, bazı nadir ürünleri düşük fiyatlarla satabilirsiniz.

27 – Online satış

Bir garaj satışı tarzınız olmayabilir, ya da belki sadece satmak istediğiniz birkaç hoş şeyiniz olabilir. Ebay, Instagram, Letgo veya  Facebook gruplarında satış yapmayı düşünün.

28 – Borsaya yatırım yapabilirsiniz

Biraz borsa konusunda bilgi edindikten sonra ufak yatırımlar yapabilirsiniz. Ancak burası büyük balıkların küçük balıkları yediği acıması olmayan bir okyanus. Kayda değer bir birikiminiz veya geliriniz varsa burada oynayabilirsiniz. Aksi takdirde sizi çok sıkıntıya sokabilir.

29 – Doğrudan Satış

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Sosyal ortam, kişisel gelişim, başkalarına yardım etme, yeni bakış açıları kazanmak, liderliğinizi geliştirmek… Daha birçok konuda kendinizi geliştirip, para kazanabileceğiniz en süper fırsatların başında gelir bu seçenek. Eğer 2 ila 4 sene sabırla ve doğru bir şekilde çalışırsanız güzel gelirler elde edeceğiniz kesindir.

Son düşünce

Ekstra para kazanmak yani aslında kendinize ek gelir oluşturmak,  finansal imajınızı iyileştirmenin tek yoludur. Gelirinizi arttırır ve giderlerinizi aynı anda azaltırsanız hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.  Paylaştığımız fazladan para kazanmanın yollarını araştırırken, web sitemizi güncel olarak takip ettiğinizden% 100 emin olun.

Bu yan koşuşturmalar sizi kısa zamanda zenginleştirmez. Bu yüzden evde çalışarak günde 500 dolar kazanacağınıza söz veren herhangi biri bir dolandırıcıdır. Lütfen doğru araştırma ve doğru beklentiler ile işinizi başlatınız.

Bol kazançlar…

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın