fbpx

Daha Önce Hiç Duymadığınız Ek Gelir Getirecek 29 İş Fırsatı

Ek gelir yöntemleri nelerdir? Evden çalışarak nasıl para kazanabilirsiniz? İnternetten satış yaparak para kazanmak için ne yapmalı? Az çalışarak çok para kazanmak için hangi işleri yapabiliriz? Bu soruları soruyorsanız, doğru yerdesiniz. Burada bahsedeceğimiz ek gelir yöntemleri ile kendinize nakit akışı sağlayabilirsiniz.

Borçtan kurtulmak, emeklilik için daha fazla tasarruf etmek ya da sadece aylık gelirinizi artırmak için çalışıyor olabilirsiniz. Tüm bunları yaparken bir yandan da ek gelir oluşturmak için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. Artık belirli bir programa sahip yarı zamanlı bir işe razı olmak zorunda değilsiniz. Pazarlamayı öğrenerek güzel gelirler elde edebilirsiniz. Evinizden veya tatilinizi yaparken kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz.

Ek Gelir Getirecek 29 İş Fırsatı

Ayda ekstra 200 dolar kazanabilir misiniz? Elbette. Ayda 1000 dolar ekstraya ne dersiniz? Bu hayatınızı nasıl değiştirir? Bu, hayatınızın yörüngesini nasıl değiştirir? Çoğu insan için, büyük bir fark yaratacağı kesindir. İster kadın olsun ister erkek, isterse üniversite öğrencisi. Açıkçası, internetten para kazanabilirsiniz. Tek konu zamanınızın değip değmediğine karar vermelisiniz.

Biz de networkokulu.net olarak sizler için, gününüzün geri kalan kısmını daha güzel değerlendirebilmeniz için alternatif ek gelir seçeneklerinden bazılarını araştırdık. Bunların herhangi bir önem sırası yoktur. İçinden kendiniz için en iyilerini seçebilir ve biraz daha fazla para kazanabilirsiniz;

Video izleyin, ankete katılarak internetten para kazanın.

Video inleyerek, ankete katılarak, internetten para kazanabilirsiniz. Ülkemizde çok gelişmiş olmasa da boş vaktinizi para karşılığı değerlendirmek için bazı siteler var. Güvenilirliğini kontrol ettikten sonra kayıt olabilir ve izlediğiniz videolar ve değerlendirdiğiniz anketler karşılığı para kazanabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Pazarlama Yöntemleri >>

Bir gıda test cihazı olabilirsiniz.

Gıda tadım uzmanı

İşlem oldukça basit: Bir lezzet testi için uygunsanız, anket dolduruyorsunuz (çevrimiçi ya da telefon üzerinden, bazen açık alanları doldurmaları gerektiğinde sizi arayabilirler). Ve kendinize uygun mevcut zaman dilimlerinden birini seçersiniz. Sizi çağıran yere gidersiniz ve yemek veya ürünün tadını test edebilirsiniz. Tat testi sona erdikten sonra, ödemenizi hemen tahsil edersiniz. Hem gıdaların tadına bakar, hem de para kazanabilirsiniz.

Arabanızı reklamla sarın.

Komik gibi görünecek olsa da bu sizin için güzel bir gelir kapısı oluşturabilir. Belediye otobüsleri de yapıyor sonuçta. Eğer çok geziyorsanız veya gezmeyi seviyorsanız, arabanıza reklam alarak para kazanabilirsiniz.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Yolları >>

Serbest yazarlık yapın.

Yazma en güçlü yönlerinizden biriyse, her zaman evinizin rahatlığında yapabileceğiniz birçok yazı yazma ve düzenleme işi vardır. İş unvanları içerik yazarı, kopya sorumlusu, teknik yazar, yemek blog yazarı ve finans yazarıdır. Bazı yazı işleri saat başına, diğerleri yazı başına ödeme yapar. Çok güzel getirisi olan işlerden  birisidir.

Aynı zamanda networkokulu.net’te de kendinize güvendiğiniz alanlarda hem de ücretsiz olarak yazılarınızı yazabilir, binlerce takipçimize ulaşabilirsiniz. Siz de yazar olmak isterseniz hemen kaydınızı yapabilirsiniz.

İstenmeyen eşyalarınızı satın.

Evin etrafında çok fazla karışıklık mı var? Evinizdeki eşyaları, sosyal medya üzerinden veya bazı satış uygulamaları üzerinden rahatlıkla satıp ek gelir yaratabilirsiniz. Durmayın, hemen evinizden atmak istediğiniz eşyaların bir fotoğrafını çekin ve sosyal medyaya yükleyin. Sakın çekinmeyin çünkü her malın bir alıcısı vardır.

Instagram’da Reklam Vererek İş Hacminizi Artırın >>

Evcil hayvan bakıcılığı yapın.

Köpekleri ve kedileri seviyorsanız, hayvan bakıcılığı hayvan severlerin her ay fazladan 1000 $ veya daha fazla ek gelir yaratabileceği bir yan iştir.

Gıda paketçiliği yapın.

Pek çok restoran, kafe veya işletme ürünlerini müşterilere ulaştırabilmek için part-time paket servisçisi aramaktadır.

Pek çok restoran, kafe veya işletme ürünlerini müşterilere ulaştırabilmek için part-time paket servisçisi aramaktadır. Ehliyetiniz varsa ve biraz harita bilginiz varsa mutlaka yazılabilirsiniz. Kısa süreli çalışarak güzel bir ek gelir yaratabilirsiniz.

Her Yerde Yapabileceğiniz 16 Mevsimlik İş Fikri >>

Airbnb gibi uluslararası sitelere üye olup evinizi kiralayın.

Hiç bir Airbnb sunucusu olmayı düşündünüz mü? Seyahat edenleri ağırlayabileceğiniz bir eviniz veya odanız varsa, bu ayda yüz, hatta binlerce dolar kazanmanın en iyi yollarından birini yakalamışsınız demektir.

Airbnb ile ev sahipleri alanlarını listeleyip istedikleri fiyatı belirleyebilirler. Ev sahibinden genellikle rezervasyon başına % 3 düz ücret alınır. Konuklara check-in yaptıktan hemen sonra ev sahiplerine ödeme yapılır.

Arabanızı kiralayın.

Airbnb’de evinizi kiraya vermek istemiyorsanız, arabanızı “arabalar için Airbnb” olarak adlandırın. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmakta olan bu kurum ile arabanızı sigortalatıp kiraya verebilirsiniz. Evde boş yatması yerine size ek gelir kazandırabilir.

Profesyonel Satış Elemanlarının Özellikleri Nelerdir? >>

Sosyal medya yönetimi yapın.

Sosyal medya yönetimi, evden bir gelir elde etmek için harika bir yoldur. Sosyal medyanın genişlemesi göz önüne alındığında, işletmeler beklentilerinin önünde kendi yolunu bulmak için çalışıyorlar. Ancak, çoğu işletme takipçilerini nasıl artırabilecekleriyle ilgili hiçbir fikre sahip değildir.

Bir sosyal medya yönetimi şirketi oluşturmak biraz zaman ve çaba gerektirebilir, ancak buna değer. Her bir işletme için sosyal medyalarını yönetmelerine yardımcı olmak konusunda oldukça büyük bir aylık ücret alabilir ve bu işi yaparak tam zamanlı bir gelir elde edebilirsiniz.

Online kurslar oluşturun.

Evden ekstra para kazanmak için en süper yollardan biri de çevrimiçi kurslar oluşturmaktır. Şimdi, bu önceden yapılmış bir zaman yatırımı gerektirir. Ancak, diğer pasif gelir getirici faaliyetler olarak, işi bir kez yaparsınız ve bunun için tekrar tekrar ödeme yapılır.

Herhangi Bir Ürünü Nasıl Satacağınızı Öğrenin >>

Web seminerleri oluşturun.

Web seminerleri belirli bir şablon ve format izler.

Otomatik web seminerleri oluşturmak, web seminerleri aracılığıyla 100 milyon dolarlık satış yapan, yalnızca kendi ürünlerini değil, başkalarının ürünlerini satarak girişimci Jason Fladlien gibi, muhtemelen sahip olabileceğiniz en faydalı becerilerden biridir.

Web seminerleri belirli bir şablon ve format izler. Formülleri vardır. Bu formüle hakim olabilirseniz, bu alanda tam anlamıyla baskın olabilirsiniz. Büyük miktarda değer sunan, satabileceğiniz harika bir iş fikri veya fırsatı bulun.

Bir blog başlatın

Bloglar muhtemelen dünyayı gezerken bile pasif bir gelir elde etmenin en iyi yollarından biri. Blog başta basit olabilir, size yarar sağlaması için biraz çaba koymak gerektiği kesindir. Daha sonra hasatın tadını çıkarmak için şimdi tohumları ekme zamanı.

Bununla birlikte, bu blog bir kez gittiğinde gelir elde etmek ve işinizi büyütmek basittir. Basitçe daha fazla içerik üretmek ve daha fazla teklif sunmak demektir. Blogunuz popülerlik kazandıkça, kendi web sitelerine geri dönecek çok güçlü bir bağlantı karşılığında sizin için yazmaya istekli yetenekleri de çekebileceksiniz.

8 Adımda Hipnotik Satış Tekniği >>

Sanal bir asistan olun

Evden para kazanmanın basit bir yolu, başkalarına sanal asistan olarak görevlerini tamamlamaları için yardım etmektir. Çok yönlü düşünebiliyorsanız ve zamanınızı uygun şekilde yönetebiliyorsanız, sanal asistan olmak, dijital hizmetler endüstrisine bir giriş noktası sunar. Nerede yaşıyor olursanız olun, bu işlevleri uzaktan çalışan olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Çevrimiçi ders verin.

Hangi tür şeyleri çevrimiçi olarak öğretebilirsiniz? Eğer eğitim becerilerinize güveniyorsanız, bir dili öğretirken matematik veya fen bilgisi gibi bir konuda kolayca ders verebilirsiniz. Ayrıca, gitarla veya piyano gibi müzik enstrümanlarının yanı sıra diğer birçok konuyla ilgili müzik öğretmenleri de yetiştirebilirsiniz.

Veri girişi düzenleyin.

Bilgi girmek için doğru ve hızlı yazma becerilerinizi kullanın. Birçok kurum veri uzmanı aramaktadır. Ya da verileri kolayca kavrayabilecek ve kümeleyebilecek kişilere güzel paralar vermektedir. Bu işler telekomünikasyon yoluyla kolayca yapılabilir.

Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur? >>

Ders planları yapın ve satın.

Ders planlarınızı, özellikle yeni öğretmenlere veya birinci sınıf öğretmenlerine satabilirsiniz.

Akademik çalışma için yumuşak bir köşeniz var mı? Ders planlarınızı, özellikle yeni öğretmenlere veya birinci sınıf öğretmenlerine satabilirsiniz.

Online oyun oynayarak para kazanın.

En sevdiğiniz oyunları paraya çevirebilirsiniz. Ya da  oynarken canlı yayın yaparak bir süre sonra para kazabilirsiniz. Bu yayınları yapanlar günümüzde hiç de az değil. Bu çok eğlenceli, artı ücretsiz oynayabilir ve ödüller için yarışabilirsiniz.

Satış Konusunda Süperstar Olmak İçin 13 Basit Kural >>

Google’ın hatalarını düzeltin.

Google, Yahoo, Bing vb. siteler, arama sonuçlarını düzelttikten sonra size ödeme yaparlar. Sadece arama motoru sonuçlarındaki hataları düzeltmeniz ve bunları kalitatif, alakalı ve kullanışlı hale getirmeniz gerekir. Bunu yaparak saatte yaklaşık 12 $ kazanabilirsiniz.

Evde çocuk bakım işi yapın.

Çocuklarınızla evde iseniz, neden evde bir günlük bakım başlamıyorsunuz. Sertifika almanız gerekecek olsa bile buna değecektir. İnsanlar çocuklarını bırakacak güvenilir kişiler bulmakta gerçekten zorlanıyorlar. Günü çocuklarınızla birlikte geçirirken, büyük paralar kazanabilirsiniz.

Girişimcinin Gerçek İşi Nedir? >>

Kaligrafi yeteneğinizi paraya çevirin.

Davetiye kartları, düğün kartları ve diğer kırtasiye için el yazıları yazabilirsiniz. En sevdiğiniz font kombinasyonlarını kullanın ve bir CV (özgeçmiş) oluşturun. Bu iş kolunda yetenekli veya uzman kişiler bulmak gerçekten zor.

Transkripsiyon yapın / Sesi yazıya dönüştürün.

Yazma becerilerinizi sevmeseniz veya bir programlama yeteneğiniz olmasa bile, hala serbest transkripsiyon yapabilirsiniz.

Yazma becerilerinizi sevmeseniz veya bir programlama yeteneğiniz olmasa bile, hala serbest transkripsiyon yapabilirsiniz. Yazma işlemi ayrıntılı bir iştir, ancak neyse ki bunu gece veya gündüz istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Sesi, yazıya dönüştürerek ek gelir oluşturabilirsiniz.

Bu Yöntemler İle Satış Becerilerinizi Geliştirin >>

Aşçılık yapın.

En güzel çerezleri, kurabiyeleri veya yemekleri yaparak, yıl boyunca onları satabilirsiniz. Doğum günleri, tatiller, futbol partileri, vb liste sınırsızdır. Bazı insanlar yemek yapmayı sever. Eğer bu sizseniz, mutfağınızdan yiyecek içecek işi işletmeyi düşünün. Doğum günü partileri, akşam yemekleri veya diğer etkinlikler için kek veya kurabiye pişirin. Gıda güvenliği yasalarına uyduğunuzdan ve eğlendiğinizden emin olun, para kazanın.

Bisikletinizi veya diğer herhangi bir ekipmanı kiralayın.

Kullanılmadığında size bir getirisi olmayan ekipmanlarınız size para getirebilir. En sevdiğiniz ekipmanınızı kiralayın.

İşiniz Konusunda Nasıl Etkileyici Olunur? >>

Stüdyo mekanınızı, müzik enstrümanlarınızı kiralayın.

Gitarınız herhangi bir günlük kullanım olmadan odanızın köşesinde mi duruyor? Bunu diğer müzik enstrümanlarınız için de yapabilirsiniz; örneğin, amp, mikrofon, harps veya prova odanız veya stüdyonuz gibi. Düğün veya kafelere bunları kiralayarak inanılmaz gelirler elde edebilirsiniz.

Antikalarınızı satın.

Son evinize taşındığınız zaman, o eve uygun eşyalara sahip olursunuz. Yeni evinize uymayan şeyler topladınız mı? Eski tüm koleksiyonlarını al ve sat. Bazı antika veya koleksiyon varsa, onları değerlendirmek için emin olun. Aksi takdirde, bazı nadir ürünleri düşük fiyatlarla satabilirsiniz. Güzel bir araştırma ile elinizdeki antikaları belirleyebilir ve onları satarak ek gelir yaratabilirsiniz.

İnsanların Sizden Alışveriş Yapmasını Sağlayacak Stratejiler >>

Online satış yapın.

Bir garaj satışı tarzınız olmayabilir, ya da belki sadece satmak istediğiniz birkaç hoş şeyiniz olabilir.

Bir garaj satışı tarzınız olmayabilir, ya da belki sadece satmak istediğiniz birkaç hoş şeyiniz olabilir. Ebay, Instagram, Letgo veya  Facebook gruplarında satış yapmayı düşünün. Bunlar size güzel bir ek gelir imkanı sağlayacaktır.

Borsaya yatırım yapın.

Biraz borsa konusunda bilgi edindikten sonra ufak yatırımlar yapabilirsiniz. Ancak burası büyük balıkların küçük balıkları yediği acıması olmayan bir okyanus. Kayda değer bir birikiminiz veya geliriniz varsa burada oynayabilirsiniz. Aksi takdirde sizi çok sıkıntıya sokabilir.

Doğrudan satış yapın.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Sosyal ortam, kişisel gelişim, başkalarına yardım etme, yeni bakış açıları kazanmak, liderliğinizi geliştirmek… Daha birçok konuda kendinizi geliştirip, para kazanabileceğiniz en süper fırsatların başında gelir bu seçenek. Eğer 2 ile 4 sene sabırla ve doğru bir şekilde çalışırsanız güzel gelirler elde edeceğiniz kesindir.

Son düşünce

Ekstra para kazanmak yani aslında kendinize ek gelir oluşturmak,  finansal imajınızı iyileştirmenin tek yoludur. Gelirinizi arttırır ve giderlerinizi aynı anda azaltırsanız hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bunun içerisine tasarruf konusunun da girdiğini lütfen unutmayın. Paylaştığımız fazladan para kazanmanın yollarını araştırırken, web sitemizi güncel olarak takip ettiğinizden% 100 emin olun.

Bu yan koşuşturmalar sizi kısa zamanda zenginleştirmez. Bu yüzden evde çalışarak günde 500 dolar kazanacağınıza söz veren herhangi biri bir dolandırıcıdır. Lütfen doğru araştırma ve doğru beklentiler ile işinizi başlatınız. Bol kazançlar…

Günümüzde Satış Ve Pazarlama Konusunda Bunları Bilmelisiniz >>

Barış BOZ
Barış BOZ
Network Okulu Editörü - Girişimci - Avukat

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...