Dünyanın En İyi Bilinen Pazarlama Sırrı

0
networkokulu.net pazarlama sırrı ağızdan ağıza pazarlama

Ekonomideki dalgalanmalara veya rekabetinizin faaliyetlerine bakılmaksızın, işinizi, yıl içinde ve yıl dışında inşa etmenin bir yolu olsaydı ne olurdu? Buna ‘’tavsiye satışı’’ denir. Tavsiye satışı, gerçekten dünyanın en iyi bilinen pazarlama sırrıdır. Muhtemelen bir şeyin hem “en çok bilinen” hem de nasıl ‘’sır’’ olabileceğini merak ediyorsunuzdur. Aslında çok kolay. Pratik olarak her iş adamı, ağızdan ağıza pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Ancak neredeyse hiç kimse, işlerinin temelini ağzındaki sözle nasıl inşa edeceğini gerçekten anlamıyor.

networkokulu.net pazarlama sırrı ağızdan ağıza pazarlama 1

Son yirmi yıldır, ağızdan ağıza pazarlama ve müşteri hizmetleri konusunda on binlerce iş uzmanıyla görüştüm. Mutsuz bir müşteri kötü deneyimleri hakkında düzinelerce insanla konuşabilir. Daha sonra, izleyicilerime ” Ortalama mutlu bir müşteri deneyimlerini mutsuz bir müşteri kadar çok insanla konuşur mu?” diye sordum. Yirmi yıl içinde hiç kimse bu soruya evet demedi!

networkokulu.net pazarlama sırrı ağızdan ağıza pazarlama 2

Ne yazık ki, insanlar memnun olmadıklarında memnun olduklarından daha çok işiniz hakkında konuşmaya eğilimlidirler. Bu nedenle, iyi bir müşteri hizmetleri, genellikle ağızdan ağıza dolaşan “negatif” yorumları azaltır. Ancak, iyi haber; girişimciler ve profesyoneller ağızdan ağıza pozitif etki yaratmak için birçok şey yapabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here