Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satışta başarı için bazı püf noktaları bilmeniz gerekmektedir. Bu püf noktalardan biri de doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerini bilmek olacaktır. Peki kimdir bunlar?

Her iş içerisinde o iş konusunda bir şeyi iyi yapan, her şeyi iyi yapan veya hiçbir şey yapmayan insan tipleri mutlaka vardır. Aynı şey doğrudan satış sektörü için de geçerlidir. Birkaç dakikanızı ayırıp bu her bir distribütörün karşılaşabileceği 10 tür insan tipi hakkında bilgi almanız, sizin için daha iyi olacaktır. Bu tiplerin kendi ekibinizde kimleri tanımlayacağını zaten fark edeceksiniz.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız İnsan Tipleri

Başlamadan önce bu açıklamalar kesin olmadığını, insanların karakterleriyle ilgili olmadığını bilmelisiniz. Sadece birinin belirli bir kategoride olması, iyi bir KİŞİ olmadığı anlamına gelmez. İnsanların kategoriden kategoriye geçebileceğini de bilmelisiniz. Ve en önemlisi, farklı distribütörlerin her biri arasındaki farkları bilmek, akıllıca çalışmanıza ve hak ettiğiniz yere zamanında varmanıza çok yardımcı olacaktır. İşte doğrudan satış ticareti içerisinde karşılaşacağınız 10 farklı distribütör tipi. Bunlar belirli bir sıraya göre yazılmamıştır;

Doğrudan Satışta Kimlerle Çalışmalı >>

Ürün tutkunları

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır. Zaman zaman, şirketinizin ürünleri hakkında çok tutkulu olanları bulacaksınız. Şirketinizin ürünlerini yiyorlar, uyuyorlar ve onlarla nefes alıyorlar. Bunlar takımınızda olması gereken iyi insanlar. Ürünleri severler. Şirketinizin tüm ürünlerini veya çoğunu kullanırlar.

Bir ton insanı işe almayabilirler ancak ürünleri her ay, genellikle çoğunu sipariş ederler. Takımınızda böyle insanlar olduğu için şanslıysanız, onlara çok iyi davranın. Onlara, şu anda yaptıklarından çok iş yapma konusunda baskı yapmayın.

Titan Saadet Zinciri Nedir? >>

Sosyal kulüp olarak görenler

İkinci sırada, doğrudan satışı iş kurmaktan ziyade sosyal kulüp olarak görenler var. Birçok insan sosyal yönden network marketinge katılır. Onları sakın suçlamayın. Sonuçta, doğrudan satış yeni arkadaşlar edinmek, yeni yerlere seyahat etmek, yeni beceriler öğrenmek ve eğlenmek için harika bir yoldur. Takımınızdaki bu tür insanları kolayca tanımlayabilmelisiniz.

Normalde bir organizasyon kurmak için fazla bir şey yapmazlar. Ancak her aramada, her web seminerine ve her canlı etkinliğe katılırlar. Ayrıca her ay ürün siparişi verirler. Bu insanlara iyi davranın. Genellikle işlerinde uzun süre kalırlar çünkü diğer birçok ekip üyesi ile harika arkadaşlıklar kurmuşlardır.

Doğrudan satış bağımlıları

Bu ticarette karşılaşacağınız insan tiplerinden üçüncüsü, doğrudan satış bağımlılarıdır. Başka birtakım veya firma için aranan ve gelen bağımlılardır. Normalde fırsatınızı ilk öğrendikleri zaman ÇOK heyecanlanırlar. Normalde 14 ile 90 gün boyunca heyecanlı kalırlar. Ancak bu ilk coşkunun tükenmesinden sonra, bir sonraki fırsat için takımlarından ayrılırlar. Çoğu ağ pazarlama bağımlısı, her 1 ile 3 ayda bir yeni bir çok katlı pazarlama şirketindedir. Bu bağımlıların birçoğu yıllardır sektördedir ve belki tüm firmalara katılmışlardır.

Bu çok katlı pazarlama bağımlıları herhangi bir süre hiçbir şeyi yapamaz. Asla işin gerektirdiği ana noktaları yapmazlar. Sadece ilk katıldıklarında yaşadıkları hisleri severler. Heyecanlı olmayı ve bunu karşıya yutturmayı seviyorlar.Bu şekilde bir bağımlı ile yatırım yaptığınız zaman, zamanınızı boşa harcama ihtimaliniz yüksektir.

Zamanınızı Etkin Kullanarak, Zamanı Yönetin >>

Yarı zamanlı çalışanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var. Yarı zamanlıları sevmelisiniz. Bu, ekibinizin belki de yüzde 10’unu temsil ediyor. Bunlar aç ve çalışmaya istekli insanlar. Bir aile ve kariyere sahipler ve işi tam gün yapamıyorlar. Ancak işlerini her hafta düzenli olarak 5-15 saat yapacaklar, mazeretleri yoktur.

Tutarlı ve ısrarcılardır. Eğitime girerler. Onlara öğrettiğin şeyi yaparlar. Onlar zaman ve para ile yatırım için iyi insanlar. Bu insanların çoğu sonunda lider ve en iyi kazananlar haline gelir. Veya, 500-3000 dolar aylık güzel bir gelir elde ederler.

İş bitirici özellikle olanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinde sırada, iş bitirici olanlar var. Bunlar senin liderlerin olacak kişilerdir. Bu insanların normalde BÜYÜK kişilikleri vardır. Bunlar tipik olarak KIRMIZI kişiliklerdir. Onlar iş adamları, liderler ve yüksek başarılar grubuna gireceklerdir. Vizyonu yakalarlar ve her şeyden önce ilk günkü gibi işe sarılırlar.

Bu, ekibinizin yüzde bir ile ikisinden fazlasını temsil etmez. Onlar koçluk yapabilir, aç ve yarı zamanlı çalışanlar gibi çalışmaya isteklidirler. Tutumları vardır. Vaktinizi boşa harcamaz veya kendi vakitlerini boşa harcamazlar. Her ay yeni insanları işe alıyor ve satıyorlar ve kendilerini kopyalıyorlar. İşlerini sizin yardımınızla ya da sizler olmadan yaparlar! Bir mesleğe veya kariyere sahipler, ancak haftada 30-40 saat veya daha fazla işlerini sürdürüyorlar.

İş Hayatında Etkili Liderlik Teknikleri Nelerdir? >>

Doğrudan satış uzmanları

Bu tip distribütörler, doğrudan satışta nadir görülür. Bunlar normalde iş bitiriciler ya da part-time kategorisinde başlayanlardır. Ancak bir noktada kariyer yapmak isteklerini netleştirmişlerdir. İyi eğitilmişlerdir. Sürekli yeni şeyler öğrenmeye isteklidirler. Mesleki gelişimlerine yatırım yaparlar. Tıpkı bir doktor ya da avukatın meslekleriyle ilgili işleri konusundaki gibi ciddidirler.

Yetenekli, kendine güvenen, çok iyi bir tavırları var ve çok başarılılar. İnsanlar onları sever, bilir ve onlara güvenir. Ekibinizde bu kategorideki bir veya iki kişiyi bulmak, altı rakamlı gelire kolayca ulaşmanıza yol açabilir. Ağ pazarlaması yapan herkes, bu kategoriye girmek veya bu kategorideki insanları takımında tutmak için çaba göstermelidir.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Büyük konuşmacılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır. Bu insanlar 10-20 yıl önce doğrudan satışta başarılı olmuşlardır. Belki de kariyerlerinde bir noktada birinci oldular. Size geçmiş başarılarından bahsederler ve sizi heyecanlandırırlar, ekibinize katılırlar ve kesinlikle HİÇBİR ŞEY yapmazlar.

Aslında kötü durum şudur ki deneyimsiz bir ağ pazarlamacısının bu kategorideki birisine kaydolması, çok heyecanlanmasıdır. Bir veya iki ay sonra, kişinin büyük bir konuşmacı olduğunu ancak yapımcı olmadığını fark ederler. Sonuç olarak, sinirlenirler ve işi bırakırlar. Unutma,

“Eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur.”

Normalde, en iyi üreticileriniz büyük konuşmayacaktır. Sadece işe koyulacak ve sağlam bir organizasyon inşa edecekler! Büyük bir konuşmacıya sponsor olduğunuzda, en iyisini umut edin, ancak hiçbir şey beklemeyin. Bu şekilde hayal kırıklığına uğramazsınız.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Amatörler

Bu grup, endüstrimizdeki çoğu insanın katıldığı en az %80’lik grubu temsil eder.  Bunlar işinde başarılı olmak için gerekli becerilere, tutumlara, iş ahlakına veya doğru zihniyete sahip olmayan insanlardır. İşlerini ciddiye almazlar. Saldırırlar. Bir şeyler denerler. İşlerine hobi gibi davranırlar ve neden para kazanmadıklarını merak ediyorlar. Çoğu insan bu kategoride başlar ve ya diğer kategorilerden birine evrimleşir, ya da işsiz kalır.

Dürüst olmayanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri dokuzuncu sırasında dürüst olmayanlar var. Her tür endüstride kötü insanlar vardır. Neyse ki, bu insanlar çok uzun sürmeden çok katlı pazarlama içerisinden ayrılmak zorunda kalırlar. Çok çabuk ayıklanıyorlar. Başkalarına yalan söyleyen, aldatan ve yanlış davranan kişidir. Onlar etik değillerdir. Hızlı para kazanmak için her şeyi söyleyecekler ya da yapacaklardır. Başkalarına yardım etme konusunda SIFIR ilgilidirler. Bunun yerine, yalnızca kendilerini önemsiyorlar ve birinden para kazanmak için her şeyi yapacaklardır.

Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu >>

Aldatıcılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır. Dürüst olmayanlar gibi aldatıcılar da sektörün adını kirletirler. İnsanlara kolay para vaat ederler. İnsanlara hiçbir şey yapmadan, para kazanabileceklerini söylerler. “Sadece üye olun, en büyük takımı satın alın, ekibinizi sizin için kuracağım!” vb gibi sözlerle insanları sadece alışveriş yapmaya, takıma katmaya çalışır.

Son düşünceler

Nerede durduğunuzu görmek için birkaç dakikanızı ayırıp kendinizi ve takımınızı değerlendirin. Hepimiz aynı yerden başlıyoruz, hepimiz gelişip değişebiliyoruz. Kariyerinizin farklı noktalarında bu kategorilerin çoğunda kendinizi bulabilirsiniz. Ancak, sonunda bir doğrudan satış uzmanı olma kararını da verebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, işler değişmeye başlayacaktır.

Daha da önemlisi, takım üyelerinizle çalışırken zamanınızı nerede geçirdiğiniz konusunda akıllı olmanız gerekir. Her bir kişiyi değerlendirin (onları yargılamayın) ve vaktinizi hak ettiği yere harcadığınızdan emin olun.

***

Farklı distribütör tipleri hakkındaki yazımızı okudunuz. Sizin bu tipler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu işe başlayacak olanların karşılaşacağı başka insan tipleri var mıdır? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz?

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Pazarlama ağı gerçekten bir ilişki işi midir? Bu, şu an neredeyse hepimizin milyonlarca kez neye benzediğini sorduğumuz bir soru.

Bu konu hakkında çarpıcı bir bakış açısı için, network marketing içerisinde yıllarca büyük organizasyonlar kurmuş bir liderin, yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

“Bu soruya cevap hem evet, hem de hayırdır. Gerçekten inandığım şey endüstrimizin, birisine sponsor olduğunuz pazarlama ve tanıtım işi olduğudur. Bundan sonra ilişki, iş haline gelir.

Bu sektördeki kişisel deneyimlerden bulduğum şey, endüstrimizde gerçekten iyi sonuç veren iki tür insan olduğudur.

İlk kişi türü, zaten tonlarca güçlü ilişkileri olan kişidir. Bu benim “bağlayıcı” veya “nüfuz sahibi” olarak adlandırdığım bir kişidir. Etki alanlarındaki insanlar tarafından beğeniliyor, güveniliyor ve saygı duyuluyor. Konuşurken insanlar dinler. Güvenilirlikleri var.

Bir dakika izin verin ve bunu perspektife koyalım.

Diyelim ki bir doktor network yapmak için bir pazarlama ağı şirketine katılmış olsun. Bir grup arkadaşını ve aile üyesini, ekstra para kazanma, sağlıklı olma ve kendi işlerini kurma konusunda açılış partisine davet ediyor.

Bunu yaptığında ne olacağını düşünüyorsun?

İnsanlar ortaya çıkar! İnsanlar partisine gelir, çünkü doktora güvenir, saygı duyar, hoşlanır ve onu çok düşünür. Basitçe söylemek gerekirse, güvenilirliği var. Bu güvenilirlik ve kurulu ağ, hızlı bir şekilde ticarete başlamasına ve onu büyük bir lider yapmasına izin vermektedir.

Öte yandan, bir kişinin kırıldığını ve işsiz olduğunu varsayalım. Aynı ağ pazarlama şirketine katılırlar ve kendi açılış partisine ev sahipliği yapmaya karar verirler. Bir grup insanı ve aileyi bir işe başlama, sağlıklı olma ve fazladan para kazanma konusunda bilgi almaya davet ediyorlar.

Ne olacağını düşünüyorsun? Çoğu insan ortaya çıkmaz! Niye? Çünkü doktor ile aynı derecede güvenilirliğe sahip değil. İnsanlar işle ya da para kazanma konusunda ona saygı duymuyorlar.

Zaten bu güvenilirliğe sahip olan insanlar büyük bir yakın ilişkiler ağı kurdular ve güvenilen, saygı duyulan ve beğenilen insanlar, kendileri için böyle bir şeyi yapmayan birine karşı büyük bir avantaja sahipler. Bu mantıklı mı, değil mi?

Ve bir dakika için bu şekilde düşünün. Gerçekten sevdiğiniz, hayran ve güvendiğiniz biri sizi fazladan para kazanmanın bir yolunu aramaya davet ettiğinde, SİZ dinler misiniz? Hiçbir başarısı olmayan bir arkadaşınız olan Samet, onlardan birinin içinde olsaydı, seni de aynı şeyi yapmaya davet ettiğinde, onu dinler misiniz yoksa fırçalar mısınız? Bu, güvenilirliğin önemini kanıtlamaktadır.

Bu iş modelinde gerçekten başarılı olan ikinci kişi, büyük satış, pazarlama ve tanıtım becerilerine sahip bir kişidir.

Nasıl müşteri adayları yaratacağını, yabancıları beklemesini, satmasını, insanları kapatmasını vb. bilen kişi, çok hızlı bir şekilde büyük bir ağ kurabilir. Bu becerilere ve kişilik özelliklerine sahip olmayan bir başkasına karşı büyük bir avantaja sahiptirler.

Hayır, ağ pazarlaması, insanları satın almaya ya da katılmaya ikna ettiğiniz geleneksel satışlar gibi değildir. Ancak, insanları araştırmak, ipuçlarını bulmak, planı göstermek ve imzalamak için yaratıcı yollar bulmalısınız. Aşırı utangaçsanız, güven duymuyorsanız veya bunu yapmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, başarılı olmanız zor olacaktır.

Evet, bu becerileri öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz, ancak en azından birkaç yıl sürecek çoğu insan için, özellikle daha önce hiç yapmadılarsa! Bu becerilere zaten sahipseniz, pazarlama ağı işinizde hızlı bir başlangıç ​​yapabilir ve potansiyel olarak büyük bir gelişim elde edebilirsiniz.

Şimdi, sürdürülebilir, uzun vadeli bir ağ pazarlama işi kurmak söz konusu olduğunda, ilişkilerin hayati önem taşıdığına inanıyorum. Bu ilişkiler, organizasyonun sağlam ve birlikte olmasını sağlayan yapıştırıcıdır. Sektörümüzde 20 yıl veya daha uzun bir süredir büyük bir grup kuran ve sürdüren başarılı distribütörlere bakın ve tonlarca sağlam ilişkiler içeren bir ağ göreceksiniz.

Öncelikle, ekibinizde işe alabileceğiniz, güvenilirliği, etkisi ve etki alanı olan insanları arayın. İkincisi, ekibinizde işe almak için iyi satış ve pazarlama becerisine sahip insanları arayın. Her iki tür insan da büyük olasılıklar içermektedir.

Son olarak, ekibinizdeki kilit kişilerle ilişkiler kurmaya odaklanın. Onlara gerçek bir insan olduğunuzu ve onları umursadığınızı gösterin. Çok büyük bir fark yaratacaktır.”

Son düşünceler

Burada bahsedilen konu, “sadece bu kişileri organizasyonunuza alın” demek değildir. İlişki üzerine, sağlam bir organizasyon kurma üzerine bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğidir. Eğer networkten önceki hayatınızda, hiçbir işi tam yapmayan, tembel, kendini geliştirmeyen, kitap okumayan veya saygısız biriyseniz, öncelikle bu özelliklerinizi değiştirmeye başlayın.

Kendinizi geliştirmeye, çevrenize örnek birisi olmaya başlayın. İnsanlar aptal değil, sizdeki değişimi görmeye başlayacaklardır. Tabi beklentileri de doğru ayarlamakta fayda var, herkes de gelip size katılmayacak. Belki birileri sizdeki değişimi görüp, size katılacaktır.

Bugünün yayını, network marketingde tam zamanlı çalışmaya ne zaman başlayacağınız hakkında olacak. Başka bir deyişle, günlük işinizden veya geleneksel işinizden ne zaman vazgeçmeli ve sadece network marketing organizasyonunuzu büyütmeye odaklanmalısınız?

Hızlı bir açıklama olarak, bunun kişisel bir karar olduğunu ve herkesin durumunun farklı olduğunu bilmelisiniz. Bir kişi için işe yarayan, başkası için iyi bir tavsiye olmayabilir. Sonuçta, sadece sizin için neyin en iyisi olduğuna siz karar verebilirsiniz.

Bugünkü amacımız size bazı ipuçları ve görüşler vermektir, böylece siz ve aileniz için neyin en iyi olduğu hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Networkte Tam Zamanlı Olarak Ne Zaman Çalışılır?

Network marketing ticaretinizin tam zamanlı olup olmadığına/ne zaman bunu kafaya koyacağınıza karar vermek, gerçekten BÜYÜK bir karardır. Hafife almayın veya karar vermekte acele etmeyin. Endüstrimizde hala günlük işlerinde çalışan ve beş basamaklı kazancı olanlar var. Çünkü geçimlerini sağlamak için yaptıklarını seviyorlar ve/veya ağ pazarlaması işlerinde tam gün devam etmek istemiyorlar. Bunu neden söylüyoruz, çünkü ağ pazarlama işinizde tam gün devam etmek zorunda olduğunuz bir nokta geleceğini düşünmeyin. 200 – 300 TL arasında aylık gelir elde etmek bile, çoğu insanın yaşam standardını ve yaşam kalitesini önemli ölçüde artıracak düzeydedir. Ne düşünüyorsunuz? Size yardımcı olur mu bu kadar gelir?

Konumuza geri gelirsek, birçok “yeni başarılı” distribütörün yaptığı genel bir hata hemen işlerini bırakmak oluyor. Tabiki kendi işine tam olarak dört elle sarılmak güzeldir ancak bunun için ciddi bir karar gerekmektedir. İnsanlar ticarete girdikleri zaman network ve gelecekleri hakkında o kadar heyecanlanıyorlar ki, objelere objektif olarak bakmıyorlar. Yolda daha sonra onları inciten kararlara girebileceklerini o anda göremeyebiliyorlar.

Network marketing ticaretinizde tam zamanlı olarak çok erken çalışmaya başlarsanız, finansal olarak kendinizi gerçekleştirmek, yine kendinize çok fazla baskı uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bu sizi olumlu da etkileyebilir, olumsuz da etkileyebilir.

Çoğu insan, pazarlama ağı işlerine odaklanmak için daha fazla zamanları varsa, gelirlerinin de o oranda artacağını düşünüyor. Her şapkadan mutlaka tavşan çıkmayabilir.

“Bir şeyi yapmak için daha fazla zamanınız olması, daha verimli olacağınız veya daha iyi sonuçlar alacağınız anlamına gelmez.”

Aslında, yarı zamanlı olarak pazarlama ağı oluşturma işini, kurma disiplini ve zaman yönetimi becerisine sahip olmayan kişilerin de tam zamanlı olarak yapamayacağını bilmeniz gerekmektedir. En önemli olan zamanınızı doğru geçirmeniz. Ünlü networker, eğitmen ve yazar Randy Gage, network organizasyonunuzu kurmak için veya kendinize ayda 100 dolar civarında bir gelir yaratmak için, haftada 10-15 saat vakit ayırmanızın yeterli olacağını söylüyor. 

Bu sektördeki başarının, gün içerisinde bol bol vakit ayırmak ile bir ilgisi yok. Tabiki işinizin başında olmanız her zaman iyidir ancak, networkun diğer ticaretlerden farkı  da zaten bu; daha az bir zaman diliminde, yoğun bir çalışma ve yoğun bir emek ile daha güzel bir gelir elde etmektir. Çalışmadan para kazanmaktan değil, kısa bir zamanda yoğun bir çalışmaktan bahsediyoruz.  İşlerini günde 1 saat ayırarak halleden biri, daha fazla verimli aktivite yaparsa, günde 8 saat çalışan birinden kolayca daha fazla performans gösterebilir.

Ayrıca, bu işi yarı zamanlı olarak yapmanın iki güzel noktası var.

Birincisi, sizi akıllı çalışmaya zorlar. Zamanında, disiplinli olmalısın. İşinizi, ailenizi, hobilerinizi ve işinizi aynı anda dengelemeniz gerekir.

İşinizi yarı zamanlı olarak yapmanın bir başka harika yanı da hikayenizdir. Birine yarı zamanlı olarak yılda 10 ila 30 bin TL kazandığınızı söyleyebiliyorsanız, bu aynı geliri tam zamanlı elde etmekten çok daha iyi bir hikaye olacaktır.

En iyi kazananlar, sadece işlerini sürdürmek için haftada 80 ila 100 saat çalışıyor. Bunu saatte ne kadar yaptıklarına ayırırsanız, yarı zamanlı olarak iş yapmanın çok daha iyi bir seçenek olacağını göreceksiniz (saat başına kazanç). Bu yaklaşımı izlerseniz, bir şeyler ters giderse kendinize iyi bir güvenlik ağı kazandırırsınız.

Kendinize sorulacak sorular

Ne yapacağınızdan emin değilseniz, tam zamanlı olarak network marketinge devam etme kararını vermeden önce, kendinize sormanız gereken bazı sorular:

Bu sorular sizin ve aileniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak konusunda iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bilgeliğin başka bir parçası

Son derece önemli olarak önerdiğimiz bir diğer şey ise, oturup 3 veya 4 tane üst liderlerinizden, tam zamanlı olarak network yapma konusunda görüşmeniz. Durumunuzu açıklayın ve onlara ne önerdiklerini sorun. Onlara meslekte tam gün çalıştıklarını sorun.

Onlara, tekrar tekrar yapmak zorunda kaldıkları hatalar için ne yaptıklarını ve ne yapabileceklerini sorun. Onlara tam gün devam etmenin en iyi zamanı konusunda, size verebilecekleri herhangi bir işaret olup olmadığını sorun. Bu tavsiye çok değerli olacak.

Sonuç olarak, çoğu insan tam zamanlı olarak pazarlama ağın yapmaya yaklaşıyor. Akıllı bir girişimci olarak, tam gün devam etme kararına ciddi ciddi düşünmeniz gerekir. Ağ pazarlama işinizde tam zamanlı olma fikri şu anda sizi heyecanlandırabilirken, zihinsel ve finansal olarak hazırlıklı değilseniz, felaket olabilir.

Son düşünceler

Son bir not olarak, bundan da bahsetmeliyiz. Endüstride yepyeni iseniz ve network marketing ticaretiniz ile ilk günden itibaren tam zamanlı gelir elde etmesini bekliyorsanız, büyük bir sürpriz bekliyorsunuz. İşletmenizi ilk günden itibaren tam zamanlı olarak çalıştırsanız bile, geçitten geçmeniz için size yeterli gelir sağlayamaz. Çoğu işletme, tam zamanlı bir gelir sağlamak için iki ila beş yıl alır.

Ağ pazarlamacıları için gerekli olan araçlar nelerdir?

Tüm ağ pazarlamacılarının sahip olması ve kullanması gereken birkaç ağ pazarlama aracı var. Bu ağ pazarlama araçları, işinizi çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı yaptığınız konusunda geçerlidir.

Bir araç nedir?

Her ağ pazarlamacısının ihtiyacı olan araçların neler olduğunu açıklamadan önce, araç kelimesini tanımlayalım.  Mekanik işlemlerin hazırlanması veya kolaylaştırılması için, gücünden veya herhangi bir özelliğinden yararlanılan nesnedir.

veya…

Bir araç, testereler ve çekiçler dahil mekanik araçlar gibi fiziksel bir nesne veya bir web geliştirme aracı veya yazılım programı gibi teknik bir nesne olabilir. Ayrıca, bir kavram bir araç olarak da kabul edilebilir.

Yani değerlendirmenize göre, bir ağ pazarlama aracı işinizi büyütmenize ve akıllıca çalışmanıza yardımcı olan herhangi bir ürün, kaynak veya öğedir.

Her ağ pazarlamacısın ihtiyacı olan şeyler

Aşağıda sıralanan araçlar, hiçbir özel sıraya göre olmayan araçlardır. Hadi başlayalım nelermiş bu araçlar;

Kişisel hikayeniz

Aklınıza gelebilecek tüm ağ pazarlama araçları arasında, bunların hiçbiri kendi kişisel hikayeniz kadar önemli veya güçlü değildir. Bu, ürünleri kullanan kişisel hikayenizi (size nasıl yardımcı olduklarını) ve işle ilgili kişisel başarı hikayenizi içerir.

Bu nedenle, kendi en iyi müşteriniz olmanız ve işinizde hızlı bir başlangıç ​​yapmanız çok önemlidir. Gerçekler anlatır ama hikayeler satar. Potansiyel müşterileriniz onlara anlattığınız hikayeleri hatırlayacak, ancak muhtemelen tüm gerçekleri ve detayları hatırlamayacaklardır. Bu nedenle, mümkün olduğunda potansiyel müşterilerinizle hikayelerinizi anlatın.

Gün planlayıcısı

Her ağ pazarlamacısının kendi gün planlayıcısına sahip olması gerekir. Her hafta haftanızı planlamak istiyorsunuz. Her pazar gecesi, 20-30 dakika boyunca sessiz bir yerde oturun ve önümüzdeki haftayı planlayın. Mesleğinize, ailenize, dini zamana ve diğer taahhütlere zaman verin.

Tamamlandığında kalan zamana bakın ve network marketing için çalışma programını asla elinizden düşürmeyin. Bir haftalık haritanız elinizde duruyor. Bu sizi düzenli tutar ve akıllı çalışmanıza yardımcı olur.

Mentor

Satış danışmanınız, en önemli ağ pazarlama araçlarınızdan biridir. Bu, sponsorunuz olabilir veya olmayabilir. Üstünüzdeki ilk başarılı ve size yardım etmeye istekli kişidir.

Bu kişi size ipleri öğretebilir, üç yönlü arama yapmanıza yardımcı olabilir ve doğru şekilde başlamanıza yardımcı olabilir. Çalıştığınız kişiler, sektördeki uzun vadeli başarınız üzerinde hayati bir etkiye sahiptir. Fikirleri zıplatmak için başarılı bir danışmana sahip olmak, her şeyi kendi başınıza çözmeye çalışmaktan çok daha iyidir.

Örnekler

Ne tür bir pazarlama ağı şirketiyle çalıştığınıza bağlı olarak, ürün numuneleri önemlidir. Bu örnekleri her zaman yanınızda bulundurun. Sadece rastgele örnekleri teslim etmeyin. Akıllı olmak istiyorsan, sat. Kişi satın aldığı şeye daha çok değer verecektir.

Ayrıca, ilk önce iletişim bilgilerini almadan hiç kimseye ürün numunesi vermeyin. Bu şekilde irtibatta kalabilir ve onlarla istediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Kütüphane

Kendi kütüphanenizi oluşturmaya başlamak zorundasınız. Bu, ağ pazarlaması, girişimcilik, satış, pazarlama ve liderlik ile ilgili kitapları, sesli programları ve kursları içermelidir. Bunlar zaman zaman okuyup incelediğiniz materyallerdir.

Karşılaştığım her başarılı pazarlamacının kendi işletme kütüphanesi var. Sen de yapmalısın!

İletişim Yöneticisi

Herkesin bir iletişim yöneticisine ihtiyacı var. Bir roladex kullanabilirsiniz. Veya bir tür endeks kartı dosyalama sistemidir. Bir Excel Çizelgesi veya not defteri bile kullanabilirsiniz. Posta adreslerini, e-postaları, kişiye ait notları, telefon numaralarını ve daha fazlasını saklayabilirsiniz. Düzenli kalmak için bir yol gerekir. Ürünler veya işler hakkında konuştuğunuz herkesin geniş bir veritabanını oluşturmak istiyorsunuz. Bu, bir süre içinde, en değerli aracınız olacak.

Arama Aracı

Potansiyel müşterilerinize verebileceğiniz bir çeşit potansiyel satış aracına ihtiyacınız var. Bu, bir bırakma kartı, kartvizit, broşür, DVD, CD, el ilanı veya başka bir şey olabilir.

Bilgiler genel olmalı ve üzerinde şirket adınız bulunmamalıdır. Basit bir pazarlama mesajı,  e-posta adresiniz ve telefon numaranız olmalıdır. Ayrıca boş dizin kartlarını da taşıyabilir ve birisiyle tanıştığınızda, dizin kartınıza kendi adlarını, e-postalarını ve telefon numaralarını yazmalarını ve ardından gelecek bir tarih ve saatte takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Kıyafet ve aksesuarlar

*Bu kısım tamamen tercihe bağlıdır.

Her ağ pazarlamacısı, tişörtler, şapkalar, düğmeler, geri sarma düğmeleri, kazaklar, araba mıknatısları, araba çıkartmaları ve daha fazlasını içerecek giysiler giymelidir. Dışarıdayken ve yaşamla ilgili olarak bu eşyaları giyin. Ne yaparsanız yapın, şirketinizin adını veya logosunu KESMEYİN. Bunun yerine, genel tutun.

 – “Kahve satıyorsanız, şunu söyleyen bir şapka alın: Kahve iç. Sağlıklı yaşa!”

Bu kesinlikle birinin dikkatini çekecek. Giysilerinize veya aksesuarlarınızdan birine bakan birini gördüğünüzde, onlara  kartınızı verin ve web sitenizi kontrol etmelerini isteyin. Bu kadar basit.

Sunum Aracı

İş sunumlarını, yapacaklarınız olmadan umutlarınızla paylaşmanın bir yoluna ihtiyacınız var. Kendinizi denklemden çıkarmak ve mesaj değil, elçi olmalısınız.

İdeal olarak, sunum yapmak için web semineri, kaydedilmiş konferans araması, video veya arama yolunu kullanabilirsiniz. Bu hayatınızı kolaylaştırır. İnsanları üçüncü parti araçlara yönlendirirsiniz ve araçlar ağır yükleri sizin için kaldırırlar.

Bugünün yayınında network marketing döner kapı sendromu hakkında bilgi paylaşmak istiyoruz. Bu, endüstrimizi rahatsız eden bir konudur. Çok az lider bu konu hakkında ekip liderleriyle konuşur, bazıları ise ekip üyeleriyle bunun hakkında hiç konuşmamıştır.

Pazarlama ağı endüstrisindeki başarılı herhangi bir kişiyle konuştuğunuz zaman işlerinde bir döner kapı oluşturduklarını göreceksiniz. Bu ay organizasyonlarına 10 yeni kişi kattıklarında, bu kişilerin 6 ile 8’i ilk 90 gün içinde bırakacak ve tipik olarak bir veya iki tanesi hariç tümü networkü, yıl sonuna kadar bırakacaktır.

Bu başarılı temsilciler, sadece işlerini sürdürebilmek için, istifa edenlerin yerine yeni temsilcileri ile devam etmektedirler. Network  bir yıpratma işidir. İşinize aldığınız insanlar bir sene dolmadan işlerini bırakacaklardır.

İnsanlar network marketing’den neden çıkar?

İnsanlar network marketing’den çeşitli nedenlerden dolayı ayrılırlar, örneğin:

Bu bazı insanları korkutsa da insanların yaptıkları her şeyi bıraktıklarını fark etmek önemlidir. Çoğu insan evliliklerinden, diyetlerinden, hayallerinden vb. vazgeçmektedir. Bir spor salonu üyeliği satın alan çoğu insan bir kez bile spor salonuna gitmez. Biz bırakanlardan oluşan bir toplumuz.

Network marketing döner kapı sendromu nasıl minimize edilir?

Çoğu durumda, insanların işinizi bırakmalarını önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Birisi bırakmaya kararlıysa, bırakacaktır.

Ekibinizdekilerin devamlılık oranlarını arttırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler;

Bunların hiçbiri insanların takılıp kalmayacağının garantisi değil, ancak biraz da olsa size yardımcı olabilir.

En önemli şey

Bunların hepsi, network marketingde döner kapı sendromu için yardımcı olacaktır, ancak bunu ortadan kaldırmayacaktır.. Ancak yapabileceğiniz BİR şey var işinizde, insanları tutma konusunda gerçekten bir fark yaratacaktır. Bu, network marketing içerisinde 15 sene emek vermiş, kendini kanıtlamış bir liderin, röportajında bahsettiği bir konudur. O kişi vermiş olduğu röportajında şunlardan bahsetmektedir;

“İşinizde yapabileceğiniz en iyi şey gerçekten kendi işini kurmak isteyenlerle, müşterileri ve ürün kullanıcılarını bulmaya odaklanmak. Büyük bir artık gelir elde etme hayalini satmak yerine ÜRÜNLERE liderlik edin. Bir iş kursa da, kurmasa da her ay yeniden düzenlenecek ürün eğitimleri hakkında tutkulu olan kişileri bul! Gördüğüm gibi yapabileceğin en iyi şeylerden biri bu.

Şahsen, hızlı para kazanmak isteyen 100 bayiden ziyade ekibimde 100 mutlu müşterim olmasını tercih ederim! Temsilcilerinin çoğunun telaşlanacağını biliyorum, ancak müşteriler çok daha uzun süre dayanacaktır. (tipik olarak). Müşterileri bulmak benim için anlamlı. Tüm işletmelerin müşteriye ihtiyacı var. Müşteri bulma konusunda harika olan şey, yapması çok daha kolay ve çok daha akıllıca olmasıdır.

Herhangi bir 100 kişiyle bir network marketing fırsatı hakkında konuşun ve çoğu kuyruğunu bacaklarının arasına sıkışmış olarak tepelere doğru yola çıkacak. Aynı insanlarla, bir sorunu çözmelerine YARDIM edebilen bir ürün yelpazesi hakkında konuşun ve çok daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edeceğinizi göreceksiniz.”

Network hala iyi bir iş modeli midir?

Yüksek yıpranmaya rağmen, hala pazarlama ağının iyi bir iş modeli olduğundan emin olabilirsiniz. Evet, endüstrimizde bir döner kapı var, ancak bir çok işletmede bir döner kapı sendrom var zaten.

Birçok çevrimiçi istatistiklere göre, her sektörde yaklaşık 10 işletmeden 9’u başarısız oluyor.

Kendi memleketinizde dolaşın ve tüm boş binalara ve kapalı işletmelere bakın. Bugün orada bulunan kaç işletme beş yıl önce oradaydı? Muhtemelen, bugün gördüğünüz işletmelerin çoğu önümüzdeki beş yıl içinde de ortadan kalkacak. Başarısızlık yaşamda çok yaygın. Sırf bir şeyin yüksek başarısızlık oranına sahip olması kötü olduğu anlamına gelmez. Dolayısıyla networkte başarısızlık oranının da yüksek olması normal.

Son bir şey

İşte size çok fazla hayal kırıklığı yaratabilecek bir şey daha. İnsanlardan ayrılmalarını bekleyin, onlardan büyük beklenti içerisine girmeyin. Herkesin kalacağını ve hemen büyük bir organizasyon inşa edeceğinizi ummayın. Ancak sponsor olduğunuz herkesin hiçbir şey yapmamasını ve istifa edeceklerini unutmazsanız, hayal kırıklığına uğramazsınız.

Ayrıca, herhangi bir kimsenin ekibinizdeki herhangi birini görüp “bu sene ben de 100 kişiye sponsor olacağım.” demesine aldanmayın. Bunun yerine, dudakları değil ayakları izleyin. İnsanların ne yaptığını izleyin. Sonuçta, konuşma ucuzdur ve eylemler kelimelerden çok daha yüksek sesle konuşur.

Sektörümüzün güzelliği, hala büyük bir gelir elde edebilmenizdir, çoğu kişi istifa ederse etsin. İşiniz sayıları çalışmak, istekli olmak ve “almak” için birkaç kilit insan bulmak. Büyük endüstrimizdeki başarının anahtarı budur.

Son düşünceler

Network marketing döner kapı sendromu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Kendi işinizde deneyiminiz nasıldı? Ne düşündüğünüzü bize  bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bugünün yayınında, katılacağınız ana kadar network marketing hakkında bilgi sahibi olmanızın istenmediği 10 şeyi paylaşmak istiyoruz. Üst basamakların, size sponsor olacak kişilerin kötü olduğunu ya da sizden bilgi kaçırmak istediklerini ima etmiyoruz. Bunun yerine, bunlar genellikle kayıt olana kadar ve şirkete katılana kadar duymayacağınız şeylerdir.

Networkte bilmeniz gereken 10 şey

90 gün içinde işten ayrılma olasılığınız var.

Takımınıza katılan insanların çoğu 90 gün içinde gitmiş olacak. Bazıları daha erken istifa edecek. Birçoğu programa katıldıkları bir veya iki gün içinde girecek. Birkaçı, altı ile on iki ay kadar sadık kalacaktır ve uzun süre boyunca sadece çok seçkin birkaç kişi sizinle birlikte kalacaktır. Bu istatistiklere girdiğiniz yer, kendi kişisel seçiminizdir. Pek çok insanın düşündüğünün aksine, bu hızlı yoldan zengin olmak isteyenler için uygun bir sektör değildir. Diğer tüm iş girişimlerinde olduğu gibi başarılı olmak için de çok çalışılması gerekiyor.

Bazı sponsorlar sisteminden, bağlı kuruluşlarından ve bilgi ürünlerinden, şirketiyle yaptığı işlemlerden daha fazlasını kazanır.

En iyi kazananlar çoğu, sistemlerinden, eğitim ve liderlik hizmetlerinden network marketing şirketlerine göre daha fazla para kazanıyor. Bu liderler çoklu gelir akışlarına sahip olmak konusunda akıllı. Üst lideriniz size bir şeyler önermeye başladığında, tavsiye ettiği şeylerin kârlı olup olmadığını bildiğinizden emin olun. Tavsiye ettiği bazı şeylerden kâr elde etmesi fena değildir, bunu sadece size açıklamalıdır.

Çoğu insan öğretileni yapmaz.

Takımınızdaki çoğu insan (ve sizin kendiniz) asla öğretildiklerini yapmazlar. İnsanlar bir şeyi nasıl yapacağını öğrenmek için para ödeyecekler, ancak çok nadiren dışarı çıkıp öğrendiklerini uygulayacaklar. Bu sadece insan doğası. Uygulama her zaman teoriyi aşıyor. İnekler gibi eve gelene kadar ders çalışabilirsiniz, ancak bir noktada çalışmanız gerekir. Bu işte başarıya düşünerek ulaşamazsınız.

Çoğu tazminat planı ağır vurucular için tasarlanmıştır.

Çoğu network marketing tazminatı, en çok% 3-5 kazanan ağır vuruş yapanlar için tasarlanmıştır. Ödeme planında bu seviyeye ulaşana kadar, ekibinizdeki distribütör başına fazla bir şey elde edemezsiniz. Ne yazık ki, ağ pazarlamasındaki çoğu insan yarı zamanlıdır, bu nedenle fazla kazanmazlar. Bu nedenle yarı zamanlı ve tam zamanlı dağıtıcıları ödüllendiren dengeli bir tazminat planı bulmak çok önemlidir.

Sektördeki kişilerin% 90-95’i yarı zamanlıdır.

Bu sektördeki insanların çoğu yarı zamanlıdır ve çoğu bu şekilde kalacak. Çoğu yarı zamanlı çalışanlar tam zamanlı çalışacak kadar yetmez ve tam zamanlı çalışacak kadar çalışmazlar. Planlar ağır vurucular için tasarlandığından, çoğu yarı zamanlı çalışanlar istifa edecek, gemi değiştirecek veya çok az şey yapacak.

Birden fazla gelir akışı yaratmaya odaklanın.

Neredeyse tüm en iyi kazananlar çoklu gelir akışına sahiptir. Gerçek para sistemlerde, müşteri adaylarında ve eğitimde. Bu nedenle, network şirketinizle birlikte bunları tanıtmanız gerekir.

İnternet bir sistem değildir.

İnternet bir sistem değildir. Ve bu, zorluklarınızın çözümü değildir. Bu sadece bir araçtır. Çoğu insanın internet pazarlamasını bulması birkaç yıl sürer. İşletmenizi çevrimiçi duruma getirmek zekice olsa da, sorunlarınızı çözmez. PAZARLAMA öğreninceye kadar, çevrimiçi olarak da çok iyi sonuçlar elde edemezsiniz. networkünüzü çevrimiçi oluşturmak istiyorsanız, önce pazarlamayı öğrenin.

Arkadaş, aile ve yabancıları rahatsız etmek tam bir zaman kaybıdır.

En iyi kazananlar, sıcak pazarlarını çalıştırarak başladılar, ancak daha sonra bu listelerini hızla çeşitlendirdiler. Bununla birlikte, ağ pazarlamasındaki çoğu insan, sıcak pazarlarıyla çalışarak korkunç sonuçlar elde eder. Yanlış yoldan yaptıkları için, bu ilişkilerin bazılarını mahvedebilirler bile. Sıcak pazarınızla temasa geçecekseniz, doğru şekilde yapın ve ürünlere liderlik edin. Ağ pazarlama işinizi akıllı bir şekilde büyütmek söz konusu olduğunda, hedef pazarınıza odaklanmak ve sunduğunuz şeyle ilgilenmesi muhtemel olan insanlara odaklanmak zorundasınız.

Çoğu kişi HEDEF PAZARINDA değildir.

Bu çok doğru. Markette beklediğiniz adam hedef pazarda değil. Ayşe teyze de değil. Hedef pazarınız;

Asla zamanınızı veya paranızı hedef pazarınızın dışındaki kişilere harcamayın. Tüm başarılı işletmeler açıkça tanımlanmış bir hedef pazara sahiptir ve zamanlarını ve pazarlama bütçelerini bu hedef pazara ulaşmaya odaklarlar.

Başarılı olmak için reklamlara para harcamak zorundasınız.

İlk günden itibaren, işinizi tanıtmak ve pazarlamak için para harcamalısınız. Bu hayati bir konudur. Hiçbir şey yapmadan hayattan bir şeyler isteyen ve kendi işinize herhangi bir para yatırmayan insanlardan biri olmayın. Para kazanmadan önce para yatırmanız gerekir. İş böyle işler. Bana para kazandıktan sonra para yatıracağını söyleme. Bunun yerine, işinize ciddi şekilde davranın ve reklam verin. İnsanlar her zaman önemli olduğunu düşündükleri şeyler için para bulurlar. İşletmenizin reklamını yapmanın doğru yolunu öğrenin.

Son düşünceler

Özetle, bunlar, üst hattınızın bilmenizi en son istediği, fakat sizin başlamadan önce bilmeniz gereken 10 şeydir. Size son bir tavsiyede bulunacak olursak, bu sektördeki insanların % 97’sinin ne yaptığını görün ve onların yaptıklarının tam tersini yapın. En başarılı insanları gözlemleyin, onlar gibi çalışın ve onların yaptıklarını yapın. 2-4 sene bu plana uyduğun zaman bunu yaptığına sevineceksin.

***

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu konuları insanların bilmesi, sektörün yararına olur mu olmaz mı? Düşüncelerinizi bizimle, aşağıda yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bugün, ağ pazarlaması işiniz için listenizi nasıl oluşturacağınızı tartışacağız.

Başlamak için, sıcak pazar listenizden bahsetmediğimizi bilmelisiniz. Bu, networke ilk başladığınızda oluşturduğunuz adaylarınızın listesi değil. Bunun yerine, sizinle işiniz, ürünleriniz veya hizmetiniz hakkında onlarla iletişim kurmaları için imkan veren kişilerin bir e-posta veya doğrudan posta listesini ve normal isim listenizi oluşturmaktan konuşacağız.

Muhtemelen paranın listede olduğunu duymuşsunuzdur. Muhtemelen pek çok başarılı ağ pazarlamacısının ve çevrimiçi pazarlamacının bir liste oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu söylediğini duymuşsunuzdur. Bir çok insan için de ev tabanlı işlerinde yaptıkları her şeyden sonra kendi listelerini oluşturmak alabilecekleri en akıllı kararlardandır.

Listenizi oluşturmanın sayısız yolu var. Kendinize bir sistem de geliştirebilirsiniz. Bazı insanlar blog yazısı yazar, bazı insanlar kartpostal gönderir. Bazı insanlar sosyal medya araçlarını kullanır. Diğerleri seri ilanlar veriyor. Bazı insanlar listelerini yüz yüze oluştururlar. Başarının anahtarı, sizin için işe yarayan bir strateji bulmaktır. Tek bir doğru cevap ya da tek bir doğru yolu yoktur.

Kendi listenizi oluşturma süreci oldukça basittir

İlk adım, hedef pazarınızı seçmektir. Listenize hangi tür insanları eklemek istiyorsunuz? Diğer ağ pazarlamacılarını, iş fırsatı arayıcılarını, ürün hattınızla ilgilenen kişileri, küçük işletme sahiplerini veya başka bir grup insanı işe almaya mı çalışıyorsunuz? Ürün yelpazenize ilgi duyacak insanlara odaklanmanızı öneririz. Ne yaparsan yap, belirli bir niş hedeflemek en iyisi olacaktır.

İkinci adım bir teklif oluşturmaktır. Bu sizin iş fırsatınız olmamalıdır. Ücretsiz ürün numunesi, ücretsiz e-Kitap, ücretsiz DVD, ücretsiz koçluk seansı, danışma veya hedef pazarınızdaki kişilerin ilgileneceği herhangi bir şey gibi bir ücretsiz olanak sunmanız yeterlidir.

Üçüncü adım, işinizi kolaylaştıracak bir sistemine sahip olmaktır. Çevrimiçi bir liste oluşturuyorsanız, internet üzerinden size yardımcı olacak programlar alabilirsiniz. Çevrimdışı bir liste oluşturuyorsanız, insanların ücretsiz bir numarayı arayabildiği ve posta adreslerini ve telefon numaralarını bırakabileceği önceden kaydedilmiş bir çağrı kullanabilirsiniz.

Dördüncü adım, ücretsiz teklifinizin reklamını yapmaktır. Kartpostallar göndererek, doğrudan postayla, makale pazarlamasından, seri ilanlarla, tıklama başına ödemeyle veya çeşitli diğer reklam yöntemleriyle yapabilirsiniz. Bu, süreçteki önemli adımdır. Çünkü kendinizi tanıtmak istiyorsunuz ve bu olmadan herhangi bir potansiyel müşteri oluşturmazsınız.

Beşinci adım, listenizdeki insanları takip etmek ve onlarla iyi bir ilişki kurmaktır. Bu, insanların çoğunun karıştığı yer. İşlerinin değer sunmaktansa, onlarla her iletişim kurduğunda listelerindeki insanlara hemen bir şey satmaya çalışmak olduğunu düşünüyorlar. Asıl işin, listenizi eğitmek ve onlarla bir ilişki kurmak, böylece sizi tanımaları, sizin gibi size güvenmeleri olduğunu unutmayın.

Bunu sık sık iletişim kurarak (haftada en az bir kez) ve değerli içerik, eğitim ve bilgi sağlayarak yaparsınız. İş fırsatınızı boğazından aşağı atmaya çalışmıyorsunuz. Bunun yerine, bildiğiniz şeyleri onlara aktarmaya ve problemlerini çözmelerine yardımcı olun. Evet, onlara iş fırsatınızı ve ürünlerinizi bildirirsiniz, ancak onlara katılmaları veya satın almaları için baskı yapmazsınız.

Altıncı adım, yüz yüze liste oluşturmak

Bunun için eğitim grupları, kafeler, partiler, düğünler olabilecek yerlerdir. Bu gibi yerlere katılarak kart alışverişi yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, bir partide negatif etki bırakmanız durumunda başka birine çağrılmayacak olmanızdır. Bir network uzmanı olmak istiyorsanız, insanların sizden nefret etmesine neden olmayın. Düğünde halay çekerken tanıtım yapmaya kalkmayın.

Ya da yeni tanıştığınız insanlara hemen sunum yapmaya çalışmayın. Bu işin de bir raconu olduğunu unutmamak gerekir. İnsanlara avcı gibi yaklaşırsanız, kendilerini de av gibi hissederler ve sizden kaçarlar. Onlarla ilişki geliştirmeye, zaman geçirmeye odaklanın. Uzun vadeli düşünmelisiniz.

Son düşünceler

Ağ pazarlama işiniz için listenizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. Özet olarak bu. Bu roket bilimi değil.

Siz sadece sisteminizi kurun ve başlayın. İlk ipucunu alarak başlıyorsun ve gittikçe öğreniyorsun. Bugünden itibaren kendi listenizi oluşturmaya başlamak için taahhütte bulunun. Günde bir ila iki kişiyi listenize eklemek için küçük bir hedefle başlayın. Zaman geçtikçe, bu sayıyı günde beş ila on kişiye çıkarın.

Bunu yapabiliyorsanız, pazarlama ağı işiniz artıyor ve sınırlar büyüyecek demektir. İnsanlar seni lider olarak görecekler. Sizi çözüm sağlayıcıları olarak görecekler. Bu kişilerin bazıları takımınıza kendi başlarına katılacak veya sizi sponsorluk için arayacaklar.

Profesyonellerin de yaptığı budur. Avcı olmayın. İnsanlar sizinle vakit geçirirken eğlenmelidir.

Unutmayın, para listededir.

Bugünkü yazımızda, network marketing işinizi büyütürken aynı zamanda takımınızla nasıl eğlenirsiniz konusunu konuşmak istiyoruz. Çünkü her işin asıl amacı kâr etmek olsa da, aynı zamanda hem çalışmanın hem de eğlenmenin de iyi bir fikir olduğunu bilmelisiniz.

Gerçekten, yaptığınız şeyden zevk almıyorsanız, yanlış yapıyorsunuzdur ve muhtemelen bu işte uzun süre kalmayacaksınız demektir.

Ağ pazarlaması, gönüllü bir Ordu olması bakımından benzersizdir. Bu, etrafınızdaki diğer insanlara patron olamayacağınız, insanların sizi takip etmesi gerekmediği ve insanların ekibinizde kalmak zorunda olmadığı anlamına gelir! Çoğu insanın zaten bir patronu var ve yaşamlarında zaten yeterince stres var. İhtiyaç duydukları son şey, başka bir patron ya da bir yan işin yarattığı ekstra stres. Mantıklı mı değil mi?

Yaratıcı ve becerikli sponsorun büyük bir fark yaratabileceği yer burasıdır. Amacınız yalnızca çalışanlarınıza yardım etmek değil, aynı zamanda insanların kazanabileceği, başarılı olabileceği ve eğlenebileceği bir takım kültürü oluşturmaktır.

Aşağıdaki paragraflarda, daha fazla eğlenmek için kendi pazarlama ağı pazarlama işinize dahil edebileceğiniz birkaç fikri paylaşmak istiyoruz. Bunlar, ekibinizle birlikte kullanabileceğiniz fikirler. Keyfini çıkarın.

Başarınızı kutlayın

Her zaman kutlayacak bir şey aramalısınız. Bir şeyi doğru yaparsanız, ne kadar küçük veya büyük olursa olsun bir dakikanızı ayırın ve başarınızı kutlayın. Bir ay boyunca bir takım hedefler koyarsanız ve onlara, hatta bazılarına ulaşırsanız, ailenizi kutlamak için akşam yemeğine çıkarmalısınız. Bir ekip üyesi bir derece ilerleme kaydederse, ilk kişisine sponsorluk yaparsa veya başka bir büyük veya küçük dönüm noktasına isabet ederse, onlarla başarılarını kutlamak için onları arayın.

Birlikte bir şeyler yapın

Biz sosyal varlıklarız. Bu iş, sizi izole etmek için amaçlanmadı. Amacınız ekibinizle barbekü ve çömlekli akşam yemeği gibi etkinliklerde bulunmaktır. Hepiniz biraraya gelmek, fikirlerinizi paylaşmak, kutlamak ve birbirinizi daha iyi tanımak için bir araya gelebilirsiniz. Bir gün geçirin ve bowlinge gidin, eğlence parkına gidin ya da eğlenceli ve heyecan verici başka bir şey yapın. Herkes benzer çıkarları ve değerleri olan bir grup insanla görüşmek ister.

Kendinize gülmesini öğretin

İşinizi ciddiye alın, ancak kendinizi çok ciddiye almayın. Kendinize nasıl güleceğinizi öğrenin. Her hafta birkaç ekip üyenizle telefonda görüşün ve yaptığınız aptalca şeyler hakkında konuşun. Birbirinizle gülün. Birkaç komik şaka söyle ve yükü hafiflet. Kahkaha moral artırmak için harika bir yoldur. En aptalca şeyi yapan kişiye özel bir ödül ver.

Yarışma düzenleyin

Biraz arkadaşça yarışmaları sevin. Yarışmaya katılmak, takımınızı cesaretlendirmek ve aynı zamanda eğlenmek için harika bir yoldur. İyi bir yarışma, insanları rahatlık alanlarından uzatacak ve normalde olduğundan daha fazlasını yapmalarını sağlayacak. İyi ödüller kazandığınızdan ve rekabeti yaptığınızdan emin olun, böylece birden fazla kazanan olabilir. Elbette, büyük bir ödül kazananı kazanın, ancak yarışmanız için “gerçekçi” hedefleriniz olduğundan emin olun, böylece herkes katılabilir. Takımınızın% 99’unun yarı zamanlı olduğunu unutmayın.

Ekibinizi tanıyın

İnsanlar tanınmayı sever. İnsanların yaptığı küçük şeylere bakın ve onları tanımanın yaratıcı yollarını bulun. Fazla para harcamanıza gerek yok. Yaratıcı ol. Ucuz ödülleri, madalyaları ve sertifikaları çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. İnsanlar bu şeyleri almaktan gerçekten zevk alacaklar. Halkın tanınması yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Çoğu insan tanınmayı her şeyden çok ister.

Hediye Verin

Takımınızdaki insanlar, işlerinde bir derece artışı veya 10. kişilere sponsorluk yapmak gibi bir şeyi başardıklarında küçük, kişiselleştirilmiş hediyeler verin. El yazısı notları gönderin. Takımınızla bir tatil partisi yapın. Düzgün tişörtler, kahve kupaları, tampon etiketleri, kalemler ve çevrimiçi satın alabileceğiniz diğer kişisel eşyaları gönderin. Bu öğelerin üzerinde şirketinizin logosunun yanı sıra distribütörün adı da varsa, daha da iyidir. Herkes bir hediye almayı sever sonuçta değil mi?

Bire bir zaman harcayın

Her takım üyenizle, özellikle ciddi olanlarla birebir zaman geçirin. Onları, insan olarak, kişi olarak tanıyın. Birlikte bir film izleyin, akşam yemeğine gidin ya da sadece kaliteli zaman olan eğlenceli bir şeyler yapın. Bir müzeyi ziyaret edin ya da birlikte egzersiz yapın. Bu, kişiyle olan dostluğunuzu güçlendirmenizi sağlayacaktır.

Dream ekibinizle birlikte gelecek inşa edin

Takım hayalini kurmaya başla. Şehirde dolaş ve pahalı mülklere bak. Test sürüşü için yeni bir spor arabaya bakın. Üst düzey bir perakende mağazasını ve vitrin dükkanını ziyaret edin. Ekibinizin büyük düşünmeye başlamasına ve büyük bir işletme kurmaları durumunda başarabilecekleri olanakları düşünmesine yardımcı olun.

”Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın.” – Konfüçyus

Son düşünceler

Sonuç olarak, network ekibinizle eğlenmenin yollarını bulmanız gerekir. İnsanlar eğlenmeyi sever. Ekibinizle iyi ilişkiler kurmak için biraz zaman harcayın. Birlikte ağlayıp, birlikte gülmek… Bu, güçlü ilişkiler kurmanın, uzun vadeli bir ekip oluşturmanın ve uzun vadeli bir gelir elde etmenin anahtarlarından biridir.

Network Marketingde Bir Takım Kültürü Nasıl Oluşturulur

Bugün, sizlerle network marketing sektöründe bir takım kültürünün nasıl oluşturulacağı hakkında püf noktalar paylaşmak istiyoruz.

Size hemen şunu söylemeliyiz ki bu, kendi işinizde gerçekten geliştirmek için çok çalıştığınız bir alan olmalı. Ağ pazarlama işine girdiğiniz zaman göreceksiniz ki en çok zorlandığınız alanlardan birisi bu konu  olacaktır ve aynı zamanda birçok başka distribütörün de aynı şeyle mücadele ettiğini göreceksiniz.

Kültür Nedir?

İşte kültür hakkında yapılan tanım; Bir kültür, bir grup insanın – genel olarak onlar hakkında düşünmeden kabul ettikleri ve bir kuşaktan diğerine iletişim ve taklit yoluyla iletilen davranış, inanç, değer ve sembollerin yaşam biçimidir.

Verebileceğimiz en iyi örnek de ordu olurdu. Orduda uzun yıllar geçirenler bilir, sivil olmaktan çok farklıdır. Ülkemizi düşünecek olursak ordu için, ülkemiz kültüründe bir alt kültürdür diyebiliriz. Kendi değerleri, inançları, kuralları, politikaları, prosedürleri, adetleri ve nezaketleri vardır.

Ordudaki insanlar belli bir şekilde konuşurlar. Belli bir şekilde giyinirler. Belli bir şekilde hareket ederler. Ordunun dışındaki kurallardan çok farklı kurallar var. Takip edilen ve onurlandırılan gelenekler ve nezaketler vardır. Askeri kültürün içindeki insanlar bunu anlıyor. Askeri kültürün dışındaki çoğu insanın ise anlamaması çok normal.

Toplumumuzda muhtemelen her biri kendi kuralları veya kuralları,gelenekleri, nezaketleri ve bir şeyler yapmanın yolları olan binlerce farklı kültür ve alt kültür vardır.

Neden Network Ekibinizin Kültüre İhtiyacı Var

Kendinize “network ekibimin neden takım kültürüne ihtiyacı var?” diye soruyor olabilirsiniz. Bu harika bir soru. Takımınızın birkaç farklı nedenden dolayı kendi kültürüne ihtiyacı var. En önemlisi de sağlam bir organizasyon kurmanız için kültür gereklidir.

Her şeyden önce, herkes kendilerinden daha büyük bir şeye ait olduğunu hissetmek ister. İnsanlar harika bir şeyin parçası olmak istiyor. İnsanlar, zaman geçirmek ve benzer amaç ve ilgi alanlarına sahip, kendileri gibi diğer insanların yanında olmak isterler.

Takımınızın kendi kültürüne ihtiyaç duymasının bir başka nedeni de, takımınızdaki insanların çoğunun özgüveninin düşük olması, kendine güven duymaması ve değerlik sorunları olması. Kültürünüz, ekibinizi kişisel gelişimleri üzerinde çalışmaya, düşüncelerini doğru düşünmeye ve kendi yollarından çıkmaya teşvik edebilir.

Takım kültürünüz insanlara “olana kadar” büyütmeleri için zaman verebilir, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları doğru beceri setini ve zihin setini geliştirirler, böylece dışarı çıkıp büyük bir iş kurabilirler.

Ağ Pazarlamasında Bir Takım Kültürü Örnekleri

Ağ pazarlamasında ekip kültürlerine gelince, bazı şirketler gerçekten ön plana çıkıyor olabilir. Tabiki mükemmel değiller, mükemmel olmaktan uzak, ancak takım kültürleri sektördeki en iyisi. Para kazanmasalar bile insanları beş, on, yirmi, hatta otuz ya da daha fazla yıl boyunca işin içinde tutarak iyi bir iş yapıyorlar! Doğru yaptıkları şey, insanların bir parçası oldukları için mutlu oldukları bir atmosfer yaratmak.

İnsanların toplantılara katılmaları, toplanmaları, motivasyon kayıtlarını dinlemeleri, alt çizgileri hakkında tavsiyelerde bulunmaları, hedefleri belirlemeleri ve kişisel gelişimleri üzerinde çalışmaları teşvik edilir. Çoğu ciddi distribütör, her ay, benzer ilgi alanları ve hedefleri olan ekipteki diğer insanlarla takılabilecekleri birkaç toplantıya katılacaktır.

Yine bu firmalarda, distribütörlerin çoğuna planı gösterdiklerinde aynı elbiseyi giymeleri öğretilir. Kullanılan belli bir dil veya jargon var. İnsanlar benzer kitaplar okurlar ve benzer kasetleri dinlerler, böylece aynı şekilde düşünmeye başlarlar. Bazı insanlar buna beyin yıkama diyor olabilir. Katılınılır veya katılınmaz orası farklı bir konu.

“Bir kültür, bir grup insanın – genel olarak onlar hakkında düşünmeden kabul ettikleri ve bir kuşaktan diğerine iletişim ve taklit yoluyla iletilen davranış, inanç, değer ve sembollerin yaşam biçimidir.” demiştik. Şu anda da, hayatınızı bir düşününün; bildiğiniz ve düşündüğünüz hemen her şeyin size kültürünüz tarafından öğretildiğini…

İşte birkaç örnek:

Network Marketing İşinizde Bir Takım Kültürü Nasıl Oluşturulur

Peki pazarlama ağı pazarında kendi ekip kültürünüzü nasıl yaratırsınız? Bu bir milyon dolarlık sorudur, cevabı gerçekten önemlidir.

İnsanların parçası oldukları için mutlu oldukları ve insanlara aidiyet duygusu veren bir atmosfer yaratmanız gerekiyor. İnternet üzerinden bunu yapmak imkansızdır. Çevrimiçi işe alımda yüksek yıpranmanın nedenlerinden biri de yüz yüze zaman olmamasıdır. Her şey e-posta veya video aracılığıyla yapılır ve yüz yüze görüşme ile aynı değildir. Çevrimiçi ilişkiler kurmak ve % 100 çevrimiçi bir kültür oluşturmak zordur.

Pazarlama ağı işiniz için kendi takım kültürünüzü geliştirmek istiyorsanız, birkaç şey yapmanız gerekir. İşte akla gelen bazı noktalar;

Haftalık veya aylık toplantı – Onları sev veya onlardan nefret et, toplantılar güçlüdür. Benzer çıkarları olan 20, 50, 100 veya daha fazla kişiyi bir araya getirdiğinizde gücün farkına varırsınız. İnsanlara dört gözle bekledikleri ve aidiyet duygusu verir. Aynı zamanda sosyal kanıt sağlar.

Tavsiye edilen bir okuma listesi – Ekip üyelerine becerilerini geliştirmelerine, doğru düşüncelerini anlamalarına ve tutumlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bazı kitapları okumalarını sağlamalısınız.

Haftalık bir görüşme – Ekibiniz bilgi paylaşmak, fikirlerini paylaşmak ve yeni beceriler öğrenmek için haftalık bir telefon görüşmesi veya web semineri vermelidir. Aynı zamanda ekibinize motivasyon kazandırmak için bu harika bir yoldur.

Her 90 günde bir büyük bölgesel toplantılar – Bunlar genellikle yılda 3-4 kez bir kez yapılan ÇOK güçlü toplantılar, etkinliklerdir. Birkaç şehirdeki insanların birkaç bin kişiyle büyük bir etkinlik için bir araya geldiği yer.

Tüm ekip üyeleri için standartlaştırılmış eğitim – Ekibinizdeki herkes için bir tür standartlaştırılmış eğitime ihtiyacınız var, böylece herkes aynı bilgiyi alır. Takımınızın her köşesine can suyu gidecektir.

Güçlü bir tanıma sistemi – Bu, takım kültürünüzün en önemli parçalarından biri olabilir. Çoğu insan her şeyden çok takdir ister. Daha da kötüsü, çoğu insan evde ve işinde değer kaybettiğini düşünüyor, bu yüzden takdir edilmelerini sağlayabiliyorsanız, onları etrafta tutacaksınız demektir.

Takım jargonu ve lingo – Şirketinizde veya takımınızda yalnızca takımınızdaki kişilerin anlayabileceği şekilde kullandığı kendi jargonunuza ve dilinize sahip olmak için bir şeyler yapabilirsiniz.

Burada saydığımız başlıklar, network marketingde kültür oluşturmak için kendi ekibinizle yapabileceğiniz birkaç şeydir.

Network Marketing Uzmanları Bu Konuda Ne Diyor?

“Uzun vadeli güçlü bir pazarlama ağı kültürü, uymayan insanları (özellikle de kötü niyetli oldukları için) itip doğru insan türlerini çekecektir. O kadar müthiş bir kültür yaratabilirseniz, insanlar çekeceğiniz türlerin bir sonucu olarak işiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir.”

“Sektörde esasen 4 kültür var. Endüstri kültürü, Şirket kültürü, katıldığınız takım kültürü ve ekibiniz için oluşturduğunuz kültür. İlk üçünde başlangıçta kontrolünüz yok. Onlar daha önce de vardı. Ekibiniz için kendi harika kültürünüzü geliştirerek bu diğer kültürleri bir bütün olarak olumlu yönde etkileyebilirsiniz.”

“Takım kültürünüz, ekibinizi ve artık gelirinizi ezme veya fırlatma potansiyeline sahiptir. Yani değer biçmeye ve çoğaltmaya değer.”

Son düşünceler

Özet olarak, kültür toplumun çok önemli bir parçasıdır. İnsanlar kendisinden daha büyük bir şeye ait olmayı her zaman istiyor. İnsanlar, benzer ilgi alanlarına ve değerlere sahip insanların etrafında rahatça dolaşırlar.

Network Marketing ticaretinizi büyütmek için, insanların aidiyet duygusu yaşayabilecekleri, takdir edilebilecekleri ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları eğitimi alabilecekleri bir takım kültürü oluşturmaya ihtiyacınız olacak. Henüz bir takım kültürü oluşturmadıysanız, şimdi üzerinde çalışmaya başlamalısınız.

Ağ pazarlamasında kontrol edebileceğiniz tek bir şey var. Bu kontrol edebileceğiniz tek şeyi söylemeden önce neleri kontrol edemezsiniz önce onlara bir bakalım;

Bunların hiçbirini kontrol edemezsiniz. Tabii, keşke yapabilseydik. Bu, işi daha eğlenceli ve daha kolay hale getirirdi.

Fakat gerçeklik, gerçekliktir.

Kontrol edebileceğiniz tek şey KİŞİSEL ETKİNLİKLERİNİZ’dir. Kontrol edebileceğiniz tek şey, kaç kişiyle konuştuğunuz ve bir sunumu kaç kişiyle paylaştığınızdır. Kaç kişiye doğru takip yaptığınız, takımınızda kaç kişiye eğitim verdiğiniz, kaç  yeni müşteri edindiğiniz veya kaç kişi ile ilişki kurduğunuzdur.

Bu kadar.

Bu diğer şeyler için endişelenmek için zaman ayırmak delilik ve tamamen zaman kaybıdır.

Ne iş yapıyor olursanız olun, kontrol ettiklerinize odaklanmayı ve başka her şey için endişelenmemeyi öğrenmelisiniz. Bu tavsiye ağ pazarlamasında sizi çok pratik yapacaktır.

Bütün bunlar ne anlama geliyor?

Bu tavsiyenin basit olduğunu biliyoruz. Ancak genelde insanlar ciddiye almazlar, çünkü bu basittir.

Sonuç olarak, kontrol edebileceğiniz şeye odaklanmak gerekir: kişisel çabalarınız. Ürünleri ve işletmeleri olabildiğince çok insan olarak gösterin ve içinizdeki liderin dışarı çıkarmasına izin verin! Bunu yapın ve işinizin büyümesini izleyin.

sm1 firlama tekrar 1