Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme korkusu en iyi motivasyon kaynağıdır. İşte milyon dolarlık soru; İnsanları gerçekten motive eden şey nedir?

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Bazı network marketing liderlerine göre, herkesin farklı bir şekilde bu ticarete bağlandığı bir gerçektir. Herkes network marketingde motive olmak konusunda farklı isteklere sahiptir. Herkesin farklı istekleri, ihtiyaçları ve arzuları olduğuna inanmalısınız. Gerçekten farklı insanlar için farklı düşünceler vardır. Farklı hedefler, insanların bu ticarete bağlanma şekillerini etkilemektedir.

Network Marketingde Neye Göre Para Kazanırsınız? >>

Hayatta verdiğimiz her karar ya korku ya da zevke dayanır. Ya kazanmanız gerekenden ya da kaybetmeniz gereken şeyden gerçekten heyecan duyuyorsunuz. Ancak çoğu liderin bakış açısına göre kaybetme korkusunun her zaman en iyi motivasyon kaynağı olduğunu görebilirsiniz.

Bu nedenle network marketingde motive olmak konusu zor değildir. İnsanlara ne kazanmaları gerektiğini gösterin ve geçici olarak heyecanlanacaklardır. Ama onlara neyi kaybedeceklerini gösterin. O zaman kaçırmadıklarından emin olmak için cennete gidecekler. Peki, bu mantıklı mı? Çoğu insana pek mantıklı gelmiyor. Ama, bu gerçek.

Doğrudan Satışta Nasıl Para Kazanabilirim? >>

Kararlarınızı Nasıl Aldığınızı Gözden Geçirin

Birkaç dakikanızı ayırın ve kendi hayatınızda verdiğiniz son birkaç büyük karara bakın.

Birkaç dakikanızı ayırın ve kendi hayatınızda verdiğiniz son birkaç büyük karara bakın. Çoğu durumda, verdiğiniz karar, bir şeyi kaybetmek veya bir şeyi kaçırmak istemediğiniz içindi. “Kaybetme korkusunu” deneyimlediniz. Ve çılgınca olan şu ki, bu karar siz onu düşünmeden bilinçaltınızda verilmiş.

Bu şekilde olacak şekilde programlandık. Biz nasıl bağlandık? Görüyorsunuz, biz duygusal yaratıklarız. Duygusal kararlar veririz ve ardından kararlarımız hakkında iyi hissetmemizi sağlamak için kararlarımızı mantıkla gerekçelendiririz.

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Herkesin Bilmesi Ve Yapması Gerekenler

Herkesin bu şekilde kablolandığını anlamalısınız. Bazı insanlar diğerlerinden daha duygusaldır, ancak herkes zevk veya korkuya dayalı kararlar verir. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey farkındalığınızı artırmaktır.

Bu tek başına hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. Algınız değiştikçe, olayları ve insanları yorumlamanız da değişecektir. Onları algılama şekliniz çevrenizde fark yaratacaktır. Network marketing başarısı için önemli bir ayrıntı olduğunu unutmayın.

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir? >>

Doğrudan Satış İçin Nasıl Uygulayacaksınız?

Doğrudan satışa gelince, kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koymalısınız.

Doğrudan satışa gelince, kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koymalısınız. Gözlerinizi kendinizden ayırın ve kendinizi onların zihnine koyun. Sunumunuzu izlerken ve işin kendileri için olup olmadığına karar verirken düşündükleri tonlarca şey var.

Tüm zamanınızı işten ne kazanacaklarına odaklanarak geçirebilirsiniz. Bu hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Ancak verebileceğiniz en iyi karar, ekibinize katılmazlarsa veya ürünlerinizi almazlarsa kaybedecekleri şeye odaklanmaktır. Örneğin, aşağıdaki şeylerden herhangi birini kaybedebilirler:

İnsanların duygularına hitap etmeyi ve harekete geçmezlerse ne kaybedeceklerini anlamalarına yardımcı olmayı unutmayın. Kaybetme korkusu en iyi motivasyon kaynağıdır! Bu tek başına bir işe alma makinesi olmanıza yardımcı olabilir.

Son Düşünceler

Network marketingde motive olmak konusunda hangisini kullanacağınıza siz karar verin. Bu makalenin en büyük paket servisi korku ve keyfi. Herhangi birinin verdiği herhangi bir kararın bu iki şeyden birine dayandığını unutmayın.

Bu sizi daha iyi bir insan, satış elemanı ve ağ pazarlamacısı yapacaktır. Düşünceleriniz nelerdir? Kaybetme korkusunun en iyi motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyor musunuz? Kazanacakları mı? Yoksa kaybedecekleri mi insanları daha çok motive eder? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın.

Network Marketing Firması Seçerken Bu Noktalara Dikkat! >>

Sizi harika bir distribütör yapacak özellikler nelerdir? Doğrudan satış içerisinde de, satış ve pazarlama, insanları etkileme, liderlik, güçlü bir tutum gibi kişisel özellikler bazen ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklerden hepsine sahip olmanız beklenemez. Moralinizi de bozmaya gerek yok çünkü hepsi sonradan öğrenebileceğiniz özelliklerdir.

Peki, birini harika bir ağ pazarlamacısı yapan nedir? Tüm dünyadaki başarılı ağ pazarlamacılarının ortak noktası nedir?

Sizi Harika Bir Distribütör Yapacak Özellikler Nelerdir?

Sektörümüzde pek çok başarılı insan üzerinde bir araştırma yapılacak olsa, hepsinin ortak bazı özellikleri olduğunu görebiliriz. Evet, her insan farklı bir kişiliğe, inanç sistemine, değerlere ve yetiştirilme tarzına sahip. Her insan benzersizdir. Ancak bu farklılıklara rağmen, ortak yönleri var. Aşağıdaki paragraflarda göreceğiniz şey, bunların bir listesidir.

1. Güçlü bir arzuya sahip olmak

Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır.

Tüm başarı güçlü bir arzu ile başlar. Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır. 7/24 işlerini düşünüyorlar. Onları tüketir. İşleri onlar için bir takıntıdır. Hayatlarında her şeyden çok işlerinde başarıyı istiyorlar.

Network Marketingde Neye Göre Para Kazanırsınız? >>

2. Mentor ile çalışmaya dikkat etmek

Büyük ağ pazarlamacıları, başarılı olan birini bulur ve liderlerini takip ederler. İstediklerine sahip birini dinleyecek kadar alçakgönüllü olurlar. Her zaman tekerleği yeniden icat etmeye veya işleri kendi yöntemleriyle yapmaya çalışmazlar.

3. Çalışmaya istekli olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde üçüncü olarak çalışmak konusu gelmektedir. Çoğu insanın asgari ücret zihniyetine sahip olduğu ancak milyonlar kazanmak istediği bir toplumda yaşıyoruz. Bu zihniyetle hiçbir iş türünde asla başarılı olamazsınız. Büyük ağ pazarlamacıları çok çalışır. Özellikle iş hayatının ilk birkaç yılında, takımda herkesle çalışırlar. Her gün ve her hafta işleri için bir çalışma programları vardır.

4. Disiplin sahibi olmak

Disiplin, başarının temel bir özelliğidir. Disiplini, yapmaktan hoşlanmadığınızda bile yapılması gereken şeyleri yapmak olarak tanımlayabilirsiniz. Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeme yeteneğidir. Duygularınız, tavrınız veya ruh haliniz ne olursa olsun yapmanız gerektiğini bildiğiniz şeyi yaparsınız. Harika distribütörler, tanışacağınız en disiplinli insanlardan bazılarıdır.

5. Tutarlı ve kalıcı bir karakter yapısı

Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır.

Bu kalitenin disiplinle el ele gittiğini söyleyebilirsiniz. Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır. Eldeki göreve odaklanırlar. Haftada en az altı gün işlerinde çalışıyorlar.Asla durmazlar. Sürekli olarak çalışırlar. Hiçbir şey onları aşağı tutmaz. İşlerini ileriye taşımak için HER GÜN bir şeyler yaparlar.

Bir Network Marketing Milyonerinden Öğrenmeniz Gereken 36 Ders >>

6. Olumlu düşünceye sahip olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde olumlu düşünme tarzı sizi herkesten ileri götürecektir. Büyük ağ pazarlamacıları doğal olarak iyimserdirler. Evet, aynı zamanda gerçekçidirler, ancak olayların iyi taraflarını da görüyorlar. Her aksilik ve hayal kırıklığını bir öğrenme deneyimi ve geri dönüş fırsatı olarak görüyorlar. Mütevazı, nazik ve hoş kalıyorlar. İnsanlara iyi davranırlar ve kendilerini iyi düşünürler.

7. Etkili bir insan olmak

Büyük networkerlerin diğer insanlar üzerinde etkileri vardır. Diğer insanlar konuşurken dinlerler. Güvenilirlikleri vardır. İşlerine ilk başladıklarında zaman etkiye sahip değillerdir. Ancak bunu zamanla geliştiriyorlar. Bu sektörde etki önemlidir çünkü herkes gönüllüdür ve hiç kimse başkalarına ne yapacaklarını söyleyemez veya onlara patronluk taslayamaz.

8. Sosyal becerileri gelişmiştir

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde insani beceriler de önemlidir. Büyük ağ pazarlamacılarının harika insan becerileri vardır. Sevilirler. Genellikle konuları diğer kişinin bakış açısından düşünürler. Soru sormayı, dinlemeyi ve birçok farklı insan türüyle anlaşmayı bilirler.

9. Daima öğrenmeye açıktırlar

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır.

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır. Kişisel gelişimi severler. Sürekli, sürekli iyileştirmeye odaklanırlar. Her gün daha iyi olmayı hedef haline getiriyorlar. Kitap okurlar, kasetleri dinlerler, akıl hocalarıyla çalışırlar ve etkinliklere katılırlar.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar -1 >>

10. Hizmetçi Liderler

Büyük ağ pazarlamacıları hizmetkâr liderlerdir. Ne kadar çok kişiye hizmet ederlerse işlerinde o kadar çok para kazandıklarını anlarlar. Sürekli başkalarını ilk sıraya koyarlar. Takımlarını önemsiyorlar ve onlara yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Başarı için önemli nokta

Sektöre bu becerilerin tümü zaten yerinde olan çok az insan giriyor. Bunların hepsi öğrenilebilir özelliklerdir. Her büyük ağ pazarlamacısı yani distribütörün ilk başta berbat bir ağ pazarlamacı olduğunu unutmayın.

Son düşünceler

Bunlar sizi harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Bu on alanın her birinde kendinizi değerlendirmenizi ve kendinizi geliştirmenin yollarını bulmanızı tavsiye ederiz. Her alanda büyümek için basit bir plan yapın. Doğrudan satış içerisinde en çok kazananlar arasına gireceğinizden şüpheniz olmasın. Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı Nedir? >>

Network marketingde sağlam bir organizasyon kurmak, her networkerin hayalidir. Peki network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Organizasyon kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu güzel bir istektir fakat, bu bir ticarettir. Bizim bu işte bakış açımızın değişmesi de ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü 20 yıl boyunca bizi hazırladıkları eğitim, kendi işimizi kurmak üzerine değil, başkasının yanında maaşlı olarak çalışmak üzerinedir. Haliyle networkle tanıştığımız zaman bazı önyargılarımızın, endişelerimizin olması da normaldir.

Satış yapmak, pazarlama becerilerimizi geliştirmek, liderlik yeteneklerimizi, insanlar üzerinde etkimizi arttırmak daha önceden öğretilen şeyler değildir. Hep bu özelliklerin zor kazanılır olduğu, bize göre olmadığı gibi düşüncelerle büyütüldük. Dolayısıyla da bu özellikleri kendimize yakıştıramıyoruz. Ancak yine de “hayır” duymak, satış yapmak kolay işler değildir. Peki bu durum network marketingde nasıl?

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı

Network marketing, ilişkilere dayalı bir ticari modeldir. Ve sizin klasik sektördeki gibi yüzlerce, binlerce kişi tanımanızı gerektirmeyen bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Klasik ticari işlerde veya geleneksel iş hayatındaki gibi tanımadığınız, hoşlanmadığınız insanlarla çalışmak zorunda değilsiniz. Evet bu mümkün. Hatta bu farklı bakış açısı ile organizasyonunuzu daha sağlam kurabileceksiniz.

Bu bakış açısı, herkesin network marketingde başarılı olabilecek olmasının aslında temelidir. Ve bunu anlamamız hem işimizi daha da kolaylaştıracak hem de bu işten gerçek manada zevk almamızı sağlayacaktır. Sizin network marketingde sağlam bir organizasyon kurmanızı sağlayacaktır.Tabii ki de sağlam bir organizasyon demek, sağlam bir pasif gelir imkanı demektir. Peki nedir bu önemli nokta gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Sağlam bir organizasyon kurmanın sırrı

Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Eğer geleneksel satış içerisinde olsaydık otobüs durağında ki yabancılara ürün satmaya çalışıyor olurduk. Herkes bunda iyi değildir. Herkesin bu yeteneği yoktur. Herkes işin başındayken yabancılara satış yapma yeteneğine sahip değildir. Fakat herkes etki çemberinde ki insanlarla konuşacak yeteneğe sahiptir. Bu rahat bir yaklaşım. Yılların getirdiği bir ilişki ve inanç var.

Eğer network marketing felsefesini anladıysanız, “Neden herkes network marketingde müthiş başarılı olabilir?” sorusunu rahatlıkla cevaplayabilirsiniz. Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Evet büyük etki çemberi olanlar vardır. Bir de küçük etki çemberi olanlar vardır. Büyük liderlerin nasıl güçlü liderlerden oluşan bir network marketing takımı geliştirdi? Şimdi bunun hakkında düşünün. İşe başladığınız şirkette ki büyük liderleri kişisel olarak tanımıyor olabilirsiniz. Bu insanlar başka birinin etki çemberindedirler. Fakat organizasyonun büyümesi nedeniyle liderler her yerde olabilirler. Bu nedenle sadece siz birilerini belirleyerek büyük liderlere dönüştürmüyorsunuz.

Network Marketingin Temel Aktivitesi Nedir? Nasıl Yapılır? 

Bu her zaman mümkün değildir.

Herhangi birinin etki çemberi size güçlü ve inanılmaz bir lider getirebilir. Solunuzda ve sağınızda haftada 10 bin dolar, 20 bin dolar kazanan güçlü ve inanılmaz bir lider varsa finansal olarak özgürsünüzdür. Fakat eğer biri sizinle 5 yıl sonra görüşürse ve sorarsa bu insanı siz mi buldunuz? Hayır. Fakat o bir kişinin etki çemberine ait. İşte bu network marketingin gücüdür. Network marketing var olan ilişki temelinde çalışır.

Şimdi bu temel, bu ticaret ilerledikçe insanlarla sıcak bölgenizden çıkıp soğuk bölgenizle konuşacaksınız. Yabancılara yaklaşacak düzeyde yeterli öz güven kazanacaksınız. Özellikle para kazanmaya başladıktan sonra. Sonuçları gördükten sonra güven dereceniz artacaktır. İşte network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? sorusunun cevabı budur.

Kimse ilk başladığında bir yabancıya yaklaşmak istemez.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister. Bu işte eski olan büyük liderler herkese çalıştığı şirketin ne kadar güzel ve güçlü olduğunu gösterebilir. Ama network marketingte yeni olanlar başta etki çemberi ile çalışmalı. Bu etki çemberi size organizasyonunuzda güçlü bir lider bulmanıza yardımcı olacaktır. İçinizden biri etki çemberi ya da sıcak çevreyi uygularsa 4 ayda yüzlerce kişilik bir ekip kurabilir veya 4 aydan daha kısa sürede. Mantık bu, güzellik bu.

Bu düşünce değişiminde güçlü kontaklara ve güçlü satış yeteneğine sahip olan insanları dahil etmenize gerek olmadığını veya bir sürü bağlantısı olan insanları bulmak zorunda olmadığınızı anlamışsınızdır. Sadece etki çemberinizle çalışın.

Bu neden önemli arkadaşlar?

Çünkü herhangi birine işi sunarken onlara başarılı olmak için 2 bin kişiyle konuşmanız gerekiyor derseniz onlar panik olurlar. Kayıt olmak istemezler hatta kaçarlar. iki bin yabancı insana yaklaşıp onlarla konuşmak insanın doğasında yoktur. Kimse otobüs durağında gidip bir yabancıyla konuşmak istemez. Kimse caddede koşarak broşür dağıtarak “lütfen bana katılın, lütfen bana katılın” demek istemez.

Fakat eğer siz insanlara “bize katılın etki çemberinizle başlayın, ben size yardım edeceğim” derseniz etki çemberiyle konuşur. Sonra biz onların etki çemberiyle konuşacağız ve onlar bu kültürün devamını getirdikleri takdirde siz farkına varmadan siz güçlü liderlerden biri haline geleceksiniz. Ve bir gün finansal olarak özgür olacaksınız. Gidin bütün büyük networker liderlerine sorun. Hepsi etki çemberiyle yani sıcak çevresiyle başlamışlardır.

Yeni Distribütörler Nasıl Bulunur? >>

Network Marketing güvene dayalı basit bir felsefeyle büyümeye devam ediyor.

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir. Öbür tarafınızda 200 seviye altta olabilir önemli değil. Bunları sonra bileceksiniz. Onlar büyüyecek, onlar sistemi takip edecek, etkinliklere katılacaklar. Ve orada ki büyük liderler onlara yardım edecek onları geliştirecek. Fakat sizin için en küçük gerekliliğiniz etki çemberinizle çalışmaktır.

Bu da bizi, network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Sorusuna verilecek en etkili cevaba götürüyor. O da Etki çemberi. Etki çemberinin gücü network marketingi herkes için erişilebilir en büyük kurumlardan birisi yapıyor. Etki çemberi mantığı, network marketingi herhangi bir ülkede çalışabilen bir ev hanımını, bir memuru, birkaç arkadaşı olan herhangi birini çalıştırabilen bir iş haline getiriyor.

Onlar size söyleyecek, “Dinleyin bu işe dahil olamam çünkü çok insan tanımıyorum.” Siz de sorun; “Size güvenen bir etki çemberiniz var mı? Hadi onlarla çalışmaya başlayalım. Onlar büyüyecek ve gelişecek. Siz bilmeden önce, bu insanlar sizin en büyük liderleriniz haline gelecek.”

Limitsiz Aday Bulmak İçin 5 Adım – Eric Worre >>

Etki çemberinizdeki arkadaşlarınızla başlayın.

Eğer bugün network marketing liderlerinden bazılarına sorsanız onlar size sadece etki çemberiyle başladıklarını söyleyeceklerdir. Onlar bugün sahip oldukları insan sayısı nedeniyle şoktalar. Şimdi organizasyonunuz büyüdükçe siz sunum yapmaya devam edeceksiniz.

İsim listenizde olan insanlara konuşmaya devam edeceksiniz. Bu süre zarfında güveninizde artacaktır. Çekleriniz ve komisyonlarınız büyüyüp çoğaldıkça network marketing makinesi haline geleceksiniz. Fakat etki çemberinizle başladınız. Tek ihtiyacınız olan şey girişimcilik yolculuğunuza network marketingle başlamaktır.

Eğer çok insan tanımıyorsanız ve listeniz küçükse panik olmayın. Bütün büyük organizasyon kuran liderler bu network marketing ticaretine 4-5 kişiyle başladılar. Birçoğu ailelerinden ve en iyi arkadaşlarından ibarettir ve bu şekilde büyüdüler. Network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur sorusu için, üzerine basarak tekrar tekrar söylemek istiyoruz. ETKİ ÇEMBERİNİZLE BAŞLAYIN.

Networkte Takım Ruhunu Anlatan Filmler >>

Network marketingde beklentilerimiz nasıl olmalıdır? Doğrudan satış ticareti ile zengin olmak konusunda nasıl düşünmeliyiz? En çok kazanan liderlere baktığımız zaman beklentilerini doğru ayarlamış kişiler olduklarını göreceksiniz. Bunlar doğuştan gelen yetenekler değildir. Peki beklentilerimizi nasıl ayarlamalıyız?

“Gelir Yasası’na göre, pazara sunduğunuz değerle orantılı olarak, para kazanırsınız.”

Hayatınızı nasıl yaşamak istiyorsunuz?

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait.

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait. Büyükler liginde, küçükler liginde, amatör liginde veya birinci ligde oynamak… Çoğu insan küçük oynamayı seçiyor. Neden?

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Öncelikle korku yüzünden. Bir işte başarısız olmaktan çok korkuyor, ödleri patlıyor. İkinci nokta ise kendilerini birinci ligde oynayacak kadar büyük hissetmiyorlar. Kendilerini değerli ve yeterli bulmuyorlar.

Şunu iyi bilmekte fayda var; Hayat, dünyanın yap-boz bilmecesine kendi parçanızı eklemeniz ile alakalıdır. Hayatınız sadece sizden ibaret değildir, başka insanların hayatlarına da değer katmak zorundasınız. Çünkü parasal başarıya ulaşmayı, zengin olmayı istiyorsanız, her şey sadece sizin üzerinize kurulu olamaz.

Yeteneklerinizi ve değerinizi olabildiğince fazla insanla paylaşmak, sizin hayattaki misyonunuzun bir parçası olmalıdır. İşte bu da ,büyük oynamaya hazır olmanız anlamına gelecektir. Büyük oynamaya hazır olmak!

Girişimciliğin sözlük anlamı nedir?

İnsanların sorununu, para karşılığında çözen kişi” anlamına gelmektedir. İnsanların herhangi bir problemini çözen kişi. Bulduğunuz çözümle hem kendinizi tatmin edersiniz, hem insanlara yardım etmiş olur hem de para kazanmış olursunuz. Peki asıl önemli soruya gelelim. Daha kısıtlı kişinin sorununu mu, yoksa daha fazla insanın sorununu mu çözmek istersiniz? Şu bir gerçek ki, ne kadar fazla insanın sorununa çözüm sunarsanız, düşünsel ve ruhsal olarak zenginliğe ulaşmanın yanında parasal olarak da zengin olacaksınız.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Yolları >>

Peki bu konunun networkle ilgisi ne?

Network Marketing, dar ve orta gelirli insanlar için adeta bir çıkış kapısı olmuştur. İnsanlara part-time iş fırsatı veya tam zamanlı olarak çalışıp kendi işlerini kurabilme şansı vermiştir. Peki tahmin edin, dünyada yoksul insan sayısı mı daha fazla zengin mi? Tabii ki yoksul insan sayısı. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes’a göre 2018 yılında dünya çapındaki toplam dolar milyarderi sayısı 2100 civarında kişiden, dolar milyoneri insan sayısı ise 20 milyon civarında kişiden oluşmaktadır. Geriye kalan 6 milyardan fazla insan yoksul kesime giriyor.

İşte bu yüzden elimizdeki fırsat, network marketing, kendimiz de dahil birçok insanın, birçok sorununu çözmek için en ideal fırsattır. Bu yüzden ne kadar çok insana elimizdeki fırsatı doğru bir şekilde tanıtırsak, hayalimize, hedefimize ve parasal başarıya da o kadar çabuk ulaşabiliriz.

Beklentilerimizi buna göre ayarlamalıyız. Dünyaca ünlü networker, yazar ve motivasyon koçu Eric Worre’un da dediği gibi network marketing, insanlara sınırsız gelir fırsatı sunmaktadır. Büyük düşünmek, büyük oynamak zorundayız. Çünkü dünyanın daha fazla küçük oynayacak insana ihtiyacı yok. Yeterince küçük oynayan insan var. Şimdi saklanmaktan vazgeçmek ve dışarı çıkmak zamanıdır. İhtiyaç duymaktan vazgeçip, önderlik etmek zamanıdır. Bol kazançlar…

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Network marketingde başarılı olmanın püf noktaları nelerdir? Kendi işimizi kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Sağlam bir organizasyon kurmanın sırları nelerdir? Doğrudan satış sektöründe niş bir alan olan network marketingde başarı için neler yapmalıyız, gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Başarılı Olmanın Püf Noktası

Küçüklüğümüzden bu yana şu soruya hepimizin cevap aramışlığı vardır. “Bardak, yarıya kadar dolu mu, yoksa boş mu?” Burada pozitif düşünmekten, iyimser olmaktan, zihnimizi açmaktan bahsetmiyoruz. Aksine alışık olduğumuz dünyaya bakış açımızdan bahsediyoruz.

Bazı insanlar hayatlarında korkuya dayalı seçimler yapar. Zihinlerinde sürekli olarak, neyin yanlış olduğu veya nelerin ters gidebileceği düşüncesi dolanır durur. Kötü tarafından bakıp “Bu olmaz” düşüncesi vardır. Bunlar kimler mi? Tabii ki de finansal başarıyı gerçekten istemeyen ve ciddi manada kendilerini buna adamayanlardır. Peki nasıl düşünmeliyiz ve ne yapmalıyız?

Takip Nasıl Yapılmalı – Püf Noktalar >>

Bunun olmasını umarım!

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler.

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler. Bu kişilerin akıllarında genellikle “bunun olmasını umarım” cümlesi kuruludur. Her zaman umut ederler ancak, asla hareket etmezler. Kendilerini geliştirmez, gerekli olan becerileri öğrenmezler. Sadece umut ederler.

Başarı oranı yüksek riskler almak

Parasal açıdan başarıyı ve gerçekten zengin olmayı amaç edinen insanlar risk alırlar. Burada bahsettiğimiz  tabii ki de başarı oranı yüksek olan risklerdir. Yaratıcılıklarına güvenirler, yaratıcılıklarına güvenirler ve akıllarında sadece şu düşünce vardır; “Gerçekleşecek, çünkü ben onu elde edeceğim!”

Eğer işler beklendiği gibi gitmezse, planları sekteye uğrarsa, hayatlarındaki bu kötü sonuçların sorumluluğunu da almasını bilirler. Başarmanın başka bir yolunu bulacaklarına, paralarını tekrar kazanacaklarına hiçbir şüphe duymadan inanırlar.

Başka insanlar, yani diğerleri, her ne kadar başarıyı beklediklerini söyleseler de için için başarısız olmayı beklemektedirler. Çünkü güven kendilerine ve yeteneklerine olan güvenleri düşüktür. İşler biraz yolunda gitmese hemen felaket senaryoları üretmeye başlarlar. Ve sürekli olarak olumsuz engelleri gördükleri için, gerçekte yapabilecek olsalar da, başarı şansları yüksek olsa da risk almaya isteksiz olurlar.

Network Marketingde Sahip Olduğunuz En Önemli Şey >>

Risk yoksa ödül de yoktur!

Başarılı gördüğümüz insanlar risk alırlar ama bu riskler “hesaplı risk”lerdir. Yani ne demek oluyor bu? Araştırdıkları, çalıştıkları ve tutarlı bilgilere dayanarak başarı oranı yüksek risklerdir. Bunları almaya isteklidirler. En kısa sürede yapabileceklerinin en iyisini yaparlar ve daha sonra bilinçli bir şekilde o işe başlamaya veya başlamamaya karar verirler.

“Network, bekleme ticareti değil, hız ticaretidir.”

Tüm bu bahsettiğimiz noktalar tanıtım almış ve “Ben bir düşüneyim. Risk bana göre değil. Ben garantici insanım.” diyen insanlarla, networke katılan ama hiçbir aktivite yapmayan insanlar için geçerlidir. Çünkü parasal başarıya odaklandıysan, “Ben fırsat bekliyorum.” demen sana hiçbir şey kazandırmaz. Sadece vakit kazanmaya çalışmaktan başka bir şey değildir bu. Korkak bir şekilde, haftalar, aylar yıllar geçer gider. Sonra da gerekçeleri hazırdır “ Düşünüyordum!”.

Hep fırsatları bekliyorsun, karar vermiyorsun ve fırsatlar da o arada uçup gidiyor. Bu doğru ama o insanlar “düşünürken” diğer adam gelir, işi yapar servet kazanır ve gider.

Networke başladınız, süper. Şimdi üst basamağınızla oturun, plan yapın, kafanıza  takılan yerleri sorun, sonra da harekete geçin. Çünkü bu iş herkes için bir fırsat niteliğinde. Networker olmamız sorunlarımız olmadığı anlamına gelmez. Veya sorunları görmezden gelmemiz anlamına gelmez. Aksine bunları biraz olsun ortadan kaldırmak için bu ticaret var. Bir insan neden ticaret yapar? Babasının hayrına olmadığı kesindir. Cevap tabii ki de daha fazla kazanmak için, hayalleri ve hedefleri ne ise onlara ulaşabilmek içindir.

Network Marketing Başlangıç Rehberi – 1 >>

İşte yapılacaklar listesi;

Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.

  1. Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.
  2. Ev kredisi mi ödeyeceksiniz, süper; tanıtım yapın.
  3. Araba kredisi mi var, süper; tanıtım yapın.
  4. Faturalarınız mı var, süper; tanıtım yapın.
  5. Çocuğunuza kıyafet almak için paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  6. Arkadaşınızın çok mu borcu var, süper; işinizi ona anlatın.
  7. Evleneceksiniz ama paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  8. Ekonomik kriz mi var, süper; tanıtım yapın.

Mesele şu ki, sadece kitap okuyarak, video izleyerek hiçbir başarı ayağımıza gelmeyecek. Hayatta ne kadar sıkıntı çekiyor olsak da hep bir çözüm yolu vardır. Biz harekete geçtiğimiz zaman adına ne derseniz deyin, hiç aklınıza bile gelmeyecek kapılar bir bir açılacaktır. Zengin olmak istiyorsak, bu bize yattığımız yerden gelmeyecek. Bir şeyler yapmalıyız. Henry Ford bu konuda;

“Bir işin olacağına da inansanız, olmayacağına da inansanız, haklı çıkacaksınız. Asıl problem şu; hangisine inanmayı seçeceksiniz?”

Bu yüzden sürekli engellere takılmak, sürekli olumsuzlukları görmek yerine fırsatlara odaklanalım. Dünyada yeterince negatif, yeterince engellere odaklanmış insan var. Gelin, kendinize bir şans verin ve olacağına inanmayı seçin. Elinizi kalbinize koyun ve kendinize şunu söyleyin; “ Engeller yerine, fırsatlara odaklanıyorum.” Emin olun, sonu çok güzel olacak. Bol kazançlar…

Topluluk İnşa Etmek İçin Bunları Bilmelisiniz >>

Network marketingde çalışmadan para kazanmak mümkün mü? Daha az çalışarak daha fazla gelir elde etmenin yolları vardır. Ancak network marketingde bunu nasıl yapabiliriz? Bu sorular, aslında gelir elde etmek isteyen, kendi işini kurmak isteyen insanların sordukları sorulardan sadece birkaç tanesidir. Peki çalışmadan para elde etmek mümkün müdür?

Network Marketingde Çalışmadan Para Kazanmak

Bugünün yayınında, network marketingde hiçbir şey yapmadan para kazanmak hakkında konuşacağız. Bu, endüstrimizde olan ve genel olarak tüm dünyanın epik bir problemidir. Sadece network sektöründe değil, dışarıda başka iş türlerinde de durum aynı. Pek çok insan varlıklı, başarılı ve hayatta mutlu olmak istiyor, ancak oraya ulaşmak için gereken işleri, gereken fedakarlıkları yapmak istemiyorlar.

Her şeyin kolay olmasını bekliyorlar. Ve bu büyük hedeflere ulaşmak için gereken bedeli ödemek istemiyorlar. Belki böyle birini tanıyorsunuzdur, belki de tanımıyorsunuz?

Bir Ürünü Nasıl Satacağınızı Öğrenin >>

Network sektöründe önde gelen liderlerden biri bir röportajında şunları ifade etmiştir;Son 12 yılda takımlarımdan kaç kişi ayrıldığını söyleyemem, çünkü büyük para kazanmıyorlardı. Ancak, bu insanları yakından değerlendirmek isteseydiniz, BÜYÜK çoğunluğun işlerini büyütmek için kesinlikle HİÇBİR ŞEY (ya da çok az) yaptığını görürdünüz. Sanki kaydolmuşlar ve paranın sihirli bir şekilde ortaya çıkmasını bekliyorlarmış gibi. Bu piyango zihniyeti, düşünebildiğim daha fazla rüyayı öldürdü!”

Hayattaki hiçbir şey bu şekilde çalışmıyor. Bir şey istiyorsan, bir hedef belirlemelisin. Bir oyun planı hazırlamalı ve çalışmaya başlamalısın! Dünya sana hiçbir şey borçlu değil. Ve size bir fırsat verilirse, onunla bir şeyler yapmak size kalmış!

“Hiçbir şey yapmadan bir şey istemek, bir lanet gibi bir şeydir. Bir hedefe ulaşmak için çok çalışmanın en iyi yanı, bu süreçte olduğunuz, büründüğünüz kişidir. Hayatta başarmaya değecek hiçbir şey kolay veya ücretsiz değildir. Öyle olsaydı, herkes yapardı.”

Network marketing zor mu? Emin olun, zor! Ancak aklınıza gelen her değerli işte, başarı zaten zor kazanılır. Hayatınızda zorluk yaşadığınız süreçleri bir hatırlayın. Hayatta istediğiniz her şeyi, anında elde etmediniz. Sabır gösterdiniz. Emek verdiniz. Çalıştınız. Aynı şu örnekler gibi: 

Bu şeyler yapmanın zor olması nedeniyle, az sayıda insan bunu başarır. Çoğu insan ilk yenilgiden sonra vazgeçer. Çoğu insan bir şeye yapışır kalır ve fırsatlar karşısına çıkınca bunu göremez. Ancak başarı zorluklardan sonra gelir.

Ek Gelir Fırsatları >>

Network marketingde bunu unutmayın

Her gün sizi motive etmek ve sizin için bir takım oluşturmak, sponsorunuzun işi değil.

Bunların hepsi doğal ve bu işin bir parçası. Ancak bu küçük şeylerin sizi durdurmasına izin vermeyin. Amaç ve ödül ne kadar büyükse, o kadar büyük bir fedakarlık yapmanız gerekecek. Büyük hedefler, tonlarca sıkı çalışma ve kalıcı bir taahhüt gerektirir.

Unutmayın, network marketingde de çalışmadan para kazanmak gibi bir durum yoktur. İstediğiniz şeylerin, hedeflerinizin bir bedeli olacak. Bu bedeli ödemeye istekli olanlar belki hedeflerine ulaşabilecek. Gereken bedeli ödemek istemeyen insan her ne iş olursa olsun zaten sıradan bir hayatı benimsemiş demektir.

Network Marketingde İş Ciddiyeti >>

Networker nedir? Kimlere networker denir? Distribütör ve bağımsız temsilci ile aynı anlamı mı taşımaktadır? Geleceğin meslekleri arasında gösteriliyor mu? İnsanlar yanlış bir şekilde, networker olmayı, prestij bakımından daha aşağıda görmektedirler. Ancak düşündükleri doğru mu?

Geleceğin Mesleği Networker Olmak

Geleceğin favori mesleklerini arasına giren networker olmayı bu yazımızda sizlere aktaracağız. Kısaca networker şuna denir networker böyle olunur demek istemiyoruz. Bizler geleceğimizi ve çocuklarımızın geleceğini önemsediğimizden, networker olmayı enine boyuna, geçmişinden geleceğine kadar mercek altına yatırmak istedik.

Peki Nedir Bu Networker Olmak ?

Networker olmayı tam anlamak için özellikle son yıllarda Türkçesi olmasına karşın İngilizce isimleri ile hayatımıza yerleşen Network nedir? Networking nedir? Network marketing nedir? Bu üç kavramı anlamamız gerekiyor.

Network Nedir?

network nedir

Ağ anlamına gelen network özellikle iletişim araçları olan telefon, fax Ve en önemlisi internetin hayatımıza girmesi ile çok duyulan bir kelime oldu. Kısaca ağ diyebilmemiz için iki veya daha fazla cihazın (bilgisayar,yazıcı,sunucu,IP kamera,IP telefon vb.) bir biri ile bağlı olduğu, bir birileri ile haberleşebildiği ve belirli kaynakları paylaştıkları yapıdır.

Fakat bu kavram sırf cihazlar ile kalmayıp aslında insanlar içinde geçerli olmaktadır. Mesela Mark Zuckerberg,  Facebook’u kurarak 14 yıl gibi bir sürede 1,5 milyar kişilik bir ağ kurarak dünyanın en büyük ülkesi haline geldi. Artık insanların ne kadar takipçileri olduğu kariyer ve başarı yolculuğunda ilk kriterler arasında yer almaya başladı. Senin bugün ulaşabildiğin ne kadar kişi var? Kaç kişilik bir networke sahipsin? Bunlar yeni neslin en önemli soruları haline gelmektedir.

Network Okuluna En Çok Gelen Sorular >>

Networking Nedir?

networker olmak networking yapmak

Networking’in sözlükte Türkçe karşılığı ”Ağ oluşturmak”tır. Bunu biraz daha açarak vasıflı çevre oluşturmak, iş bağlantıları kurmak, yararlanabileceğimiz gruplar oluşturmak diyebiliriz.

Özet olarak hızla değişen dünyada artık networking, başarılı insanların olmazsa olmaz kavramları arasına girdi. Bugün hangi sektörden olursa olsun başarılı insanlara baktığınızda hemen hemen hepsi kendi alanlarında gerektiğinde yardım alabileceği ve yardım edebilecek kişilerle bağlantıda olurlar. Aynı zamanda çıkarları olmadan da ilişki kurabilmeye, geliştirmeye ve onu canlı tutabilmeye özen gösterirler.

Ayni zamanda, bilginin altın değerinde olduğu bu çağda bir kişiden diğerine bilgi, fikir ve ilişki taşıyıp, kişileri tanıştırmak ve bağlantı kurabilmek yeri geldiğinde başkalarına yardım edebilmek gibi iletişim becerilerini geliştirirler. İşte bunların hepsine networking diyebiliriz.

Network Marketing Nedir?

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Networking kadar genel bir kavram olmasa da network marketing içinde hayatımıza hızla giren bazı kesimler tarafından tam anlaşılmamıştır. Ama dünyanın engellenemez yükselişi ile kabul gördüğü bir sektör diyebiliriz.

Türkçe karşılığı ağ pazarlama olan network marketing doğrudan satışın geliştirilmiş bir türüdür. Yani en bilinen tanımıyla, bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüz yüze bir ilişkiyle ve genellikle de evlerde, iş yerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir satışçı tarafından tanıtılan bir satış yöntemidir.

Tabi network marketing nedir, ne değildir, ne yapılır ne edilir? Üzerine sayfalarca kitap yazılır. Mutlaka networkokulu.net’ten aradığınız tüm detayları bulabileceğiniz için ana konumuza geri dönüyoruz ve networker adaylarını merakta bırakmıyoruz.

Network Marketing Nedir? >>

Networker Nedir?

networker olmak

Bu üç kavramı az da olsak anlayabildiğimizde eksik parçayı bulmak zor olmuyor. Artık diyebiliriz ki networker: Bilişim çağında networkün önemini anlayan ve networking yaparak becerilerini ve çevresini sürekli geliştiren çoğu zaman bir network marketing firması ile çalışan satış ve pazarlama, eğitim, liderlik, mentörlük konularında profesyonelleşerek satış ağı kuran kişidir.

Neden Geleceğin Mesleği Networker Olmak

network marketing nedir

Çok hızlı bir şekilde değişen teknoloji birçok iş alanını yok ediyor. Doğal olarak işsizlik artıyor ve toplumlar bu hızlı değişimin karşısında direnmek için yeni kazanç yolları buluyorlar. Bugün çok kazandıran meslekler bundan 15 yıl önce yoktu. Bugün en çok para kazandıran meslekleri araştırdığınızda karşınıza yeni neslin olmak için can attığı youtuber, influencer, instagram fenomenliği, sosyal medya uzmanlığı gibi ağ sahibi meslekler çıkmaktadır.

Bugün dünyanın en zengin ve başarılı insanların tavsiyelerine baktığınızda sözlerinin bir yerinde size ağ kurmanız gerektiğinden mutlaka bahsedeceklerdir.

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

21. yy’da meslekler, şirketler, değerler ve bakış açıları değişmektedir. Mesela, Nokia ya da Kodak gibi zamanının dünya devleri şimdi yoklar. Bu firmalar çok değil 15 sene önce kendi alanlarının en büyük, en iyi firmalarıydı. Yani kendini yenilemeyen,değişime ayak uydurmayan firmalar ne kadar büyük olursa olsun battılar, batacaklar da. Değişim, seçenek değil, zorunluluktur.

İnsanoğlu da kendini değiştirmediği ve yenilemediği sürece her zaman kaybetmeye muhtaçtır. Eğer ki 21.yy’ın zorunluluğu ağ kurmak ise, bugün kendimizi ve anlayışımızı standartlardan kurtarıp, değişmek ve gelişmek gerekir. Bunu anlayanlar, şimdiden geleceğin gözde mesleği networker olmaya profesyonel bakıyorlar ve kendilerini eğitiyorlar.

Networkerler Neden Başarısız Oluyor? >>

Kadınlar sadece network marketingde değil, genellikle iş hayatında fark yaratan bir noktadadırlar.Hızlı düşünüp, karar verebilme yetenekleri ileri seviyededir. Ayrıca aynı anda birden çok noktaya odaklanabilirler.

Doğrudan satış, çok esnek saatleri olan bir iş modeli olup, kadınların erkeklere oranla daha başarılı oldukları bir satış biçimidir. Kadınlar bu sektör içerisinde fark yaratmaktadır. Evde çalışan kadınlar ve çocukları için evde kalan anneler için çok uygundur. Saatlerin, iş türünün ve işin yerinin esnekliğinden başka, büyük finansal ödüller de sağlayabilir.

Kadınların Network Marketingde Fark Yaratmasının 7 Sebebi

Kadınların hayatın her alanında başarılı olmaları, network içerisinde de başarılı olmalarına engel olmamaktadır. İstatistiklere baktığımızda erkeklere göre daha başarılı olduklarını görmekteyiz. Gerek çok yönlü düşünebilmeleri, gerek arkadaş canlısı olarak iletişime açık olmaları network  içerisinde de onların çok daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. Kadınların network marketing içerisinde fark yaratmalarının diğer sebeplerine gelin birlikte bakalım;

Network Marketing Türkiye 2018 Büyüme Oranları >>

Kadınlar çoklu görevlerde çok başarılıdırlar.

Networker olmak için, çoklu görev yetisine sahip olmak mükemmel bir ayrıcalıktır. Çok yönlü olmanız ve pazarlama işinde çok farklı şeyler yapabilmeniz gerekir. Bir yandan kendi tanıtımınız ile ilgilenirken, bir yandan da takımınıza yardım edeceğiniz noktalara odaklanmak kolay değildir.

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır? >>

Açık, arkadaş canlısı ve iletişimde çok iyidirler.

Kadınlar, bilgilerinin yanı sıra düşüncelerini de erkeklerin yapabileceklerinden daha açık bir şekilde paylaşırlar. Akıllarındaki düşünceleri söyleme eğilimindedirler. Bu şekilde yeni tartışmalar açarlar. Konuları ayrıntılı bir şekilde gözlemleyebilirler. Takımları ile ilişkileri, erkeklere göre çok daha açıkır. Bu şekilde konuşmak, tüm açıları kapsayabilir ve işin düzgün yapıldığından emin olunabilir.

Yeni şeyler öğrenmekte çok hızlıdırlar.

Yeni şeyler öğrenme yeteneğine sahip olmak büyük bir avantajdır. Bir işi büyütmek için bilmesi gereken her şeyi öğrenmeye istekli olmaları, birçok kadının network marketingde başarılı olmasının sebebidir.

Network Marketingde Başarı Getiren 7 Beceri >>

Sosyal olmak konusunda ustadırlar.

Pazarlama, çoğunlukla sosyal düzeyde yapılan bir iştir. Sosyal biri olmalısınız ki aslında bu çoğu kadının çok iyi bildiği bir şey. Network marketingin büyük kısmı, sosyalleşerek yapılmaktadır.

Liderlik konusunda doğuştan yeteneklidirler.

Liderlik görevindeki kadınlar ve erkekler, bu rolleri nasıl gerçekleştirdikleri konusunda çok farklı bir şekilde çalışırlar. Araştırmalar, kadınların ve onların liderlik yöntemlerinin zirvede olduğunu göstermiştir. Bunun nedeni, daha iyi iletişim kurabilmeleri, empati gösterebilmeleri ve uzun vadeli yaklaşımlarında daha iyi, daha net bir vizyon ve perspektif sunabilmeleridir.

Daha az korkutucudurlar.

Erkekler, iletişim kurup bilgi paylaşma biçimlerinde kadınlardan daha göz korkutucu olma eğilimindedir. Öte yandan kadınlar, iş konusunda onlara yaklaşmadan önce tanıştıkları yeni insanlarla arkadaş olmaya çalışabilirler. İletişim konusunda erkeklere oranla çok daha iyi oldukları bir gerçektir.

Karşılayıcı, besleyici yaklaşım sergilerler.

Genel olarak kadınlar daha arkadaş canlısı ve konuksever olma eğilimindedir. Çevreleri ile daha çabuk etkileşime girebilirler. Bu yaklaşım, insanların şirketlerinde daha rahat hissetmelerini sağlar.

Tüm bu belirtilen nedenlerle ve doğru motivasyonla, kadınlar güçlü ve başarılı bir pazarlama ekibi oluşturabilirler. Siz kadınların sadece network marketing içerisinde değil, iş hayatındaki konumları bakımından ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Bol kazançlar…

Network Marketingde Kesinlikle Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network Marketing hakkında bir sunum aldınız. Size gerçek olamayacak kadar süper bir iş modeli sundular. Belki kabul etmediniz, “Hayır” dediniz. Belki de kabul ettiniz ve işe başladınız. Hangi aşamada olursa olsun bir işe başladığınız için, başarılı olma yolunu düşünmeden geçirdiğiniz bir zaman dilimi yoktur. Networkünüzü ilerletmek için ipuçları arar durusunuz. Merak etmeyin, herkesin endişesi bu ipuçları üzerinedir aslında.

Networkünüzü İlerletmek İçin Gerekli 9 İpucu

Her işin kendi içerisinde belli püf noktaları vardır. Belli kuralları, belli ipuçları bulunur. Uzmanlık da bu noktada kendini belli eder. Nerede ne yapılacağını bilmektir. Doğrudan satış içerisinde de ipuçları bulunur. Organizasyonunuzu büyütmek için, daha çok satış yapmak için, eğlenmek için vb ipuçlarını öğrenmek sizin elinizde. Network marketing ticaretinizi ilerletmek için gerekli olan 9 ipucuna birlikte bakalım.

Genç Girişimciler İçin İpuçları >>

Doğru şirkette olduğunuzdan emin olun.

Şirketinizin ürünleri konusunda tutkulu değilseniz ve insanların hayatlarını değiştirebileceklerine dair inancınız çok katı değilse, başka bir işe bakmayı düşünebilirsiniz. Network işinizde başarılı olmak istiyorsanız, şirketiniz için tutkunuzun olması gerekir. O olmadan fazla bir şansınız yok.

Size sonuç getirecek işleri yapmayı bir öncelik haline getirin.

Daha kötüsü, işiniz için biraz zaman ayırdıktan sonra ilk önce ne yapmanız gerektiğini merak etmekten başka bir şey yoktur. Oturun ve size en iyi sonucu verme şansı veren bu etkinliklerin bir listesini yapın (tanıtım,tanıtım,tanıtım). İşinize ne kadar vakit ayırırsanız ayırın, ne zaman olursa olsun, bu etkinliklere öncelik verin.

Güçlü Bir Başlangıç Ekibi Kurmak İçin >>

Zamanının efendisi ol.

Size kesin bir şey söyleyebilirim ki – gezegendeki her başarılı pazarlamacı, zamanı doğru kullanmak konusunda ustalaşmayı öğrendi. İş başarısının anahtarlarından biridir bu. Mevcut her dakikayı nasıl kullanacağınızı ve en önemlisi, zaman yetersizliğini telafi etmek için teknolojiden nasıl yararlanılacağını öğrenin.

Muhtemel iş ortaklarınıza yardımcı olmak için interneti kullanın.

Çoğu şirketin öğrettiği çevrimdışı, araştırma tekniklerinde yanlış olan hiçbir şey yok. Sıcak pazarınızı tam on ikiden vurmak, hayatınızdaki tüm tanıdıkların bir listesini yapmak

Ancak interneti, sadece teklif etmek zorunda olduğun fırsatla ilgilenen insanları, kolayca bulmak için kullanmaktan daha büyük görmelisiniz. Sosyal medya, özellikle de Facebook yeni umutlar bulmak için bir altın madenidir.

Başarılı İnsanlar Zamanlarını Böyle Yönetiyorlar >>

Çok fazla hata yap.

Bir işiniz varsa, hataların kaşlarını çatması ve sonunda kovulmanıza neden olma ihtimali yüksektir. Kendi işiniz olduğunda, harekete geçtiğinizde hatalar aslında olumlu olabilir. Hatalar başarısızlık değildir… Onlar seni başarıya yönelik bir adım daha ileri götürürler.

Gerekirse kendi aciliyetinizi yaratın.

Bir işletmeyi bir yandan büyütürken iş sahibi olmanın sorunlarından biri de aciliyet eksikliğidir. İşiniz faturalarınızı ödeyebilir ve belki de pazarlamanızı finanse etmenize yardımcı olabilir. Bu güzeldir ancak acil değildir. Normal işinizdeki profil burada geçerli değildir. Burada ne kadar para kazanacağınıza sizin aciliyet duygunuz karar verecektir. Bu sizin için doğruysa, kendi aciliyetinizi yaratmalısınız.

Sıra Sende, Hemen Harekete Geç >>

Korkularınla yüzleş.

Yarı zamanlı olduğunuzda, sizi haftalar, aylar ve hatta yıllarca süren eylemsizlik halinin felç etmesinden korkmazsınız. Sadece bu kadar zamanın yok! Herkesin korkuları vardır. Ama işte doğru olan – en çok korktuğun şey, sonuçlarında en büyük sıçramayı sağlayacak şeydir.

Ertelemeyi yenmelisin.

Tıpkı korkularda olduğu gibi, herkes bir noktada erteleme sıkıntısı çekiyor. Bazıları, aslında profesyonel tedarikçilerdir! Sınırlı bir zamanınız olduğunda, erteleme, başlamadan işinizin sonu anlamına gelebilir. İlk anahtar onu tanımak. O zaman bununla mücadele etmenin ve hızlı hareket etmenin yollarını bulmalısınız.

İlham Alabileceğiniz Muhteşem Filmler Listesi Burada >>

Daha sonra değil, daha erken yardım alın.

Dinleyin, hepimizin yardıma ihtiyacı var. (Sitemizdeki güncel ve  tarafsız yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.) Yine de bir nedenden dolayı, sormadan önce sonuçların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, yarı zamanlı çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri! Er ya da geç, önce bir antrenör bulun.

Bonus İpucu: İşte en dürüst gerçek şudur ki; her networker bir noktada vazgeçmek istiyor. İşte size bir ipucu – networke neden başladığınızı unutmayın. Almak istediğin bir şey vardı. Buna geri dön. Acıyı unutma. Daha iyi bir şey için hayalini hatırla.

Doğrudan satış işinizin amacı ne? Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz hedefler neler? Neden bu ticarete başladınız? Bu soruları kendinize sormanız gerekiyor. Bir işi yapmış olmak için yapmaktansa hiç yapmamak daha iyidir. Çünkü sizin için zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır.

Doğrudan satış endüstrisindeki insanların çoğu, bir girişimci gibi düşünmez. Başarılı bir işletmeyi (her türlü) yetiştirme, kurma ve yönetme hakkında çok fazla şey bilmezler. Bunu yargılayıcı, olumsuz, aşağılayıcı ya da insanları yerin dibine sokmak için söylemiyoruz. Endüstrideki insanların çoğu iyi insanlardır. Sadece girişimci değiller. Sektördeki insanlar çalışanlar veya serbest meslek sahibi insanlardan oluşmaktadır.

Doğrudan Satış İşinizin Amacı

Sonuç olarak, Doğrudan satış işlerini yarı zamanlı bir iş olarak ya da ek para kazanmanın bir yolu olarak görüyorlar, ancak gerçek bir iş olarak görmüyorlar. Neye karşı çalışmanız gerektiğini (ve neden) bildiğiniz zaman, bu durum, süreci çok daha basit ve daha kolay hale getirir.

Doğrudan Satışta Ciddi Bir Başarı İçin Altın Kurallar >>

Çoğu kişi, hemen, acil bir şekilde para kazanmak için sektörümüze katılmaktadır. Zaten tam zamanlı bir işi var ve yanlarında gelirlerini artırmak için bir şeyler arıyorlar. Haftada kırk saat çalışın ve çalışmaya değecek kırk saat boyunca ödeme alın. Çalışanların ücretlerinin çoğu bu şekilde ödenir.

İlk amaç para kazanmak üzerine:

Çoğu durumda, endüstrimizdeki insanların tek zihniyeti para kazanmakla ilgili. Sonuç olarak, doğrudan satış işlerinde bir ila üç ay yarı zamanlı çalıştıkları ve çok para kazanamadıkları zaman, hüsrana uğrarlar ve işi bırakırlar.

Bu insanların çoğunun farketmediği şey, ödenecek olan paranın, iş içerisinde sadece vakit geçirmeleri ile ilgili olmadığıdır. Karmaşık gelmiş olabilir ancak açıklamamıza izin ver. Bu ticarete katılan insanlar muhtemelen daha önce hayatlarında girişimcilik yapmayan insanlardır. Yarı zamanlı veya tam zamanlı bir işte maaşlı olarak çalışan insanlar. Bu yüzden, iş yerinde sadece zaman bile geçiriyor olsalar maaşlarını alırlar. Doğrudan satışta da aynı olacağını düşünüyorlar.

Tüm Detayları İle Network Marketing Nedir? >>

Ancak şu var ki işletme sahiplerine yalnızca sonuçlar için ödeme yapılır! Sonuç yoksa, ödeme de yok! İşyeri sahipleri bir varlık inşa ediyor, dolar karşılığında işlem yapmıyorlar; dolar kazanmak için aktiviteler yapıyorlar.

Bir iş kurmanın amacı, anında bir gelir sağlamak değildir. Bunun yerine, bir işletmenin asıl amacı, çalışmaya devam etseniz de etmeseniz de size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık oluşturmaktır. Tekrar belirtmek gerekir ki, bir işletmenin asıl amacı, çalışmaya devam etseniz de etmeseniz de size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık oluşturmaktır.

HER gerçek girişimcinin nihai hedefi budur. Sonsuza kadar sana ödemeye devam edecek bir şey inşa et. Aklınızda bulundurun, özellikle yarı zamanlı çalışıyorsanız (herhangi bir işte) herhangi bir tür önemli gelir elde etmek, birkaç yıl (veya daha uzun) alabilir!

Bir işletmenin ikinci amacı:

Bir işletmenin ikinci amacı, büyük bir maaş günü için bir gün satabileceğiniz bir varlık oluşturmaktır. Bir işletme yalnızca size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık haline gelmez, aynı zamanda satabileceğiniz bir değere sahip olan bir şeydir.

Beş ila on yıllık bir süre zarfında başarılı bir doğrudan satış organizasyonu kuruyorsanız, büyük bir maaş günü için ödeme yapabilir ve satabilirsiniz (isterseniz). Sektörümüzdeki çoğu şirket bunu yapmanıza izin veriyor.

Girişimcinin Gerçek İşi Ne? >>

İş Bulmak veya İş Kurmak

Birkaç dakika alalım ve bu iki fikri genişletelim. Bugün sadece ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, herhangi bir işe başlamak muhtemelen en iyi yol değildir. BUGÜN ekstra para istiyorsanız, tam zamanlı veya yarı zamanlı bir iş bulmalısınız. Bir kez daha, çoğu işletme karlı yapmak için birkaç yıl alır ve çoğu iki yıl boyunca asla hayatta kalmaz. Buna inanmıyor musunuz? Sadece dışarıya çıkın ve tüm kapalı iş yerlerine ve boş binalara bakın.

Bir iş size anında gelir sağlarken, çalışmayı bıraktığınız veya çalışma yeteneğinizi kaybettiğiniz dakika, geliriniz durur. İş geliri, artık gelir değil, doğrusal gelirdir. 

Bir iş kurarsanız, biri diğerlerinden farklı olarak kaldıraç amacı taşımalıdır. Aktif olarak çalışmasanız bile, size uzun yıllar boyunca ödeme yapacak bir şey inşa etmiş olursunuz. Gerçek bir iş yapmak için ön plana, ne kadar fazla zaman harcarsanız, gelecekte işinizde de yapılacak o kadar az iş gerekir. Para gelmeye devam eder. Evet, her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için birkaç şey yapmanız gerekiyor, ancak çabalarınız zaman geçtikçe daha da kolaylaşıyor.

İşinizi satmaya gelince, sahip olmak için güzel bir seçenek. Belki de doğrudan satış işinizi kurduktan beş veya on yıl sonra, yedi rakamlı gelire ulaşabilirsiniz.

Network Marketingde Takım Arkadaşlarınızı Nasıl Ödüllendirirsiniz >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satış işinizi bir iş veya hızlı gelir elde etmenin bir yolu değil bir varlık oluşturmanın yolu olarak düşünmeniz gerekir. Faturalarınızı ödemek ve finansal baskıyı arkanızdan uzak tutmak için günlük bir iş edinin ve üç ila on yıl boyunca sürekli olarak yarı zamanlı olarak doğrudan satış işinizde çalışın. Bunu yapın ve potansiyel olarak tam zamanlı işinizden çok daha fazlasını ödeyebilecek bir varlık oluşturabilirsiniz! En iyisi, artık gelirdir.