Network marketing en çok kazananlar listesine baktığınız zaman, bazı püf noktalar uyguladıklarını görebilirsiniz. Bunlardan biri de istatistikler üzerine çalışmalarıdır. Çünkü çoğu insan iş fırsatınızla ilgilenmez. Çoğu durumda, iş planını gösterdiğiniz kişilerin % 50 ila % 90’ı ekibinize katılmaz. Sunumu göstermede ne kadar iyi olduğunuz, şirketinizin veya ödeme planınızın ne kadar harika olduğu veya ne tür ürünler sunduğunuzun önemi yoktur. Sonuç olarak, çoğu insan ekibinize katılmayacak.

Evet, iyi ürünlerle iyi bir şirket seçerek, daha kaliteli beklentiler bularak ve planı doğru şekilde nasıl göstereceğinizi öğrenerek başarı şansınızı artırabilirsiniz. Ancak bunu yapsanız bile çoğu insan ekibinize katılmayacaktır.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir.

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var. Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir. Gerek eğitim olsun, gerekse liderlere danışmak olsun, bazı noktalarda yardım almanızı gerektirir. Başarılı bir organizasyon kurmak için şu seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Seçenek 1: Sayılar Üzerine Çalışın

Planını gösterdiğiniz her on kişiden dokuzunun ekibinize katılmayacağını biliyorsanız. Ancak yine de başarılı olmak istiyorsanız, rakamlarla çalışmanız yeterlidir. Sponsorluk oranınızın % 10 olduğunu biliyorsanız ve 50 kişiye kişisel olarak sponsor olmak istiyorsanız, planı kişisel olarak 500 kişiye göstermeniz yeterlidir. Bunu yapmak imkansız değil. Sadece potansiyel müşterileri nasıl edineceğinizi öğrenmeniz, randevu ayarlamanız ve ardından planı göstermeniz gerekir.

Bu süreçten geçerken, dönüşüm oranlarınızı bir şekilde artıracaksınız çünkü daha kaliteli potansiyel müşterileri nasıl bulacağınızı, nasıl daha iyi bir sunum göstereceğinizi ve daha fazla insanı nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz.

Şüphesiz, çoğu insanın yetersiz kaldığı yer burasıdır. Planı, işlerinde herhangi bir olumlu sonuç elde etmek için yeterli sayıda insana göstermezler. Planı yalnızca 10 veya 20 kişiye gösterir ve işinizde iyi şeyler olmasını bekleyemezsiniz.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarına  Altın Tavsiyeler >>

Seçenek 2: Müşteri Kazanmaya Çalışın

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var.

Şüphesiz, bunun büyük ve karlı bir doğrudan satış ağı işini büyütmek için güzel bir stratji olduğunu düşünebiliriz. Herkese sponsor olmaya çalışmayı unutmayın. Ancak arada sadece oraya gidip işletmeniz için müşteriler bulmalısınız. İşletmeniz için 50, 100, hatta 200 veya daha fazla kişisel perakende müşterisi bulmaya odaklanın. Bu size anında perakende kâr sağlayacaktır.

Müşterilerinizin çoğu, ürünlerinize veya hizmetlerinize aşık olduktan sonra distribütör olmak isteyecektir. Şahsen, ekibimde çok ciddi olmayan (hiçbir şey yapmayan) 100 distribütör olmaktansa, her ay ürünleri seven ve sipariş veren 100 müşteriden oluşan bir ekibim olmasını tercih ederim.

İyi bir fiyat noktasında iyi ürün ve hizmetlere sahip olmak, işletmeniz için çok önemlidir.  İnsanların istediği, tükettiği ve karşılayabileceği ürün veya hizmetlere ihtiyacınız var. Basitçe söylemek gerekirse, ürünleriniz veya hizmetleriniz perakende müşterilere iyi bir değer sunmalıdır. Buna sahip değilseniz, yanlış şirkettesiniz.

Seçenek 3: Dışarı Çıkın ve Bir Şeyler Yapın

Bu üçüncü seçenek, bir başarı stratejisi değildir. Ancak çoğu distribütörün izlediği yol bu. Çoğu distribütör, rakamlarla çalışmaya veya dışarı çıkıp bir grup müşteri almaya istekli değildir. Bu yüzden kötü sonuçlar alıyorlar. Size bir şey için söz verebiliriz, eğer işinizde hiçbir şey yapmazsanız, işinizde iyi bir şey olmayacak.

Son düşünceler

Günün sonunda, çoğu insanın iş fırsatınızla ilgilenmediğini anlamalısınız. Çoğu durumda, bunun sizinle veya şirketinizle hiçbir ilgisi yoktur. Çoğu insanın hayatları boyunca iş sahibi olmaya programlandığını hatırlamalısınız. Çoğu insan, başarı garantisinin olmadığı bir işi gerçekten istemiyor.

Büyük bir alt hat oluşturmaya çalışıyorsanız, basitçe rakamlarla çalışabilir veya işletmeniz için çok sayıda perakende müşteri bulmaya odaklanabilirsiniz. Ya da çoğu distribütörün yaptığı şeyi yapmaya devam edebilirsiniz; yani hiçbir şey yapmamak.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı? >>

Bugünkü yazımızda bir network marketing milyonerinin tecrübelerinden bazılarını sizlerle paylaşacağız. Bu tecrübeler, şirketinizden bağımsız olarak, her distribütörün finansal özgürlük yolunda dikkat etmesi gereken çukurlardır.

Aşağıda, ondan öğrenebileceğiniz bazı temel dersler listelenmiştir. Her ders kalın ve italik yazılmıştır. Bunlar basitlik için yorumlanmıştır.

Bir Network Marketing Milyonerinden Tavsiyeler

Network marketing milyonerinin tecrübeleri, eğer bu sektörde iseniz mutlaka bir noktada size de etki edecektir. Bu nedenle dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Yazının sonunda da bizlerle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

36. Mümkün olduğunca çabuk, tonlarca deneyim kazanın; müşterilerin ve acemilerin önüne geçin.

Eğer mümkün olduğunca çabuk öğrenirseniz, insanlara fark atacaksınız.

Eğer mümkün olduğunca çabuk öğrenirseniz, insanlara fark atacaksınız. Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu, onu tekrar tekrar yapmaktır. Deneyim, yaptığınız işte sizi daha iyi hale getirecektir!

35. Sonuçlara odaklanmayın; faaliyetlere ve deneyime odaklanın.

Potansiyel müşterilerinizin ne söylediğini veya ne yaptığını kontrol edemezsiniz. Takımınızın ne yaptığını kontrol edemezsiniz. Elde ettiğiniz sonuçları kontrol edemezsiniz. Ancak, ne yaptığınızı kontrol edebilirsiniz. Ve odaklanmanız gereken şey budur: kontrol edebileceğiniz şeyler. Bu, insanlarla konuşmaya ve becerilerinizi geliştirmeye odaklandığınız anlamına gelir.

34. Satış kapamayı öğrenmezseniz, sadece kaybedersiniz.

Satışı isteyebilmelisiniz. Baskı veya hype kullanmamalısınız, ancak gözlerinden birine bakabilmeniz ve sizden satın almalarını istemeniz gerekir. Bunu yapamazsanız, işiniz büyümeyecektir.

33. İtirazların üstesinden gelemezseniz, insanları dahil edemezsiniz.

Potansiyel müşterilerinizin çoğunda en az bir itiraz olacaktır ve muhtemelen bundan daha fazlası olacaktır. Bu çok normal. Nasıl daha fazla satış ve kayıt alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, en yaygın itirazları ve bunların üstesinden nasıl geleceğinizi bilmeniz gerekir .

32. İnsanlarınıza zihinsel olarak sert olmayı öğretin.

Bu iş zayıf olanlar için değil. Reddetme ile başa çıkacaksınız. Bir şeyleri kişisel olarak algılamamalısınız. Reddedilmeyi bekleyin ve onunla başa çıkın. Sizi aşağı çekmesine ya da kendinizi, işinizi bırakmaya zorlamayın.

31. Çoğu insan, ödeme çeki almalıdır. Bu onların işe devamlılığı için önemlidir. 

Ne kadar para kazandıklarına bakılmaksızın, dünyadaki çoğu insan parasızdır. Çoğu kişi, bir sonraki maaş çekini alamazlarsa 30 gün veya daha kısa sürede iflas ederdi. Bu yüzden insanların ekstra bir gelir akışına ihtiyacı var.

30. İnsanlara temelleri öğretin.

Network marketing milyonerinden tavsiyeler arasında en önemli konulardan biri de uzmanlaşmaktır.

Network marketing milyonerinden tavsiyeler arasında en önemli konulardan biri de uzmanlaşmaktır. Bu işin temellerini araştırmak, davet etmek, sunum göstermek, takip etmek, müşteri kazanmak ve ekibinizi eğitmek. Her temsilci, başarılı olmak istiyorlarsa bu temel ilkelere nasıl hakim olacaklarını öğrenmelidir.

29. İnsanların birbirlerine karşı rekabet etmelerini sağlayın.

Dostluk müsabakaları iyi bir şeydir. Ekip içerisinde, çalışmayı artıracak ufak etkinlikler yapmaya özen gösterin.

28. Harika toplantılar yapın.

Bir toplantınız olacaksa, iyi yapın. İnsanların zamanını boşa harcamayın. Heyecan verici hale getirin. Harika içerikler sağlayın. Başlangıç ​​ve bitiş zamanını ayarlayın. Zaman zaman işleri karıştırın.

27. İnsanlar sizinle harika bir ilişki kurarlarsa, bırakmazlar.

Bu başlangıçta bir sayı oyunudur, ancak insanlara sponsor olduktan sonra bir ilişki işi haline gelir.

Ağ Pazarlama İşi, İlişki Kurma İşi Midir? >>

26. Para önemlidir, ancak ilişki on kat daha önemlidir.

Ekip üyelerinizle olan ilişkilerinize bonus çekinizden daha fazla değer verin. Bu bir insan işidir. Uzun vadeli para, uzun vadeli ilişkilerden gelir.

25. Kimse bir gecede yapamaz.

İş dünyasında ve hayatta başarı çoğu zaman, sıkı çalışma gerektirir. Bu bir piyango işi değil. Her türden devasa ve başarılı bir iş kurmanız yıllarınızı alacaktır.

24. Herkese inançlı bakın.

Kendilerine inanmasalar bile takım üyelerinize İNANIN.

Kendilerine inanmasalar bile takım üyelerinize İNANIN.

23. Zamanınızı saat saat yönetin.

Zamanınızla ilgili çok disiplinli olun. Bu sizin en değerli varlığınızdır. Yoğun çalışmaları üretken olmakla karıştırmayın. İşinizi planlayın ve planınız üzerinde çalışın.

22. Herhangi bir zamanda mümkün olan en verimli şeyi yapmalısınız.

Ana şeyi ana şey olarak tutun. Her zaman kendinize şu soruyu sorun: “Şu anda yaptığım şey zamanımın en iyi kullanımı mı?”.

21. Her kararı uzun vadede verin.

İşletmenizle uzun vadeli bakış açısı edinin. Hızlı paranın, sizi saray inşa etmekten alıkoymasına izin vermeyin. İşletmenizde verdiğiniz her karar uzun vadeye dayalı olmalıdır.

20. Bir şeyleri kişisel olarak algılamayın.

HAYIR duyacaksınız. Reddedileceksiniz. İnsanlar size söz verecek, ancak yapmayacak. Takım üyelerinizin çoğu bırakacaktır. Kişisel algılamayın.

Network Marketingde Çöküş Mü Yaşıyorsunuz? >>

19. Başkalarına karşı hoşgörülü olun.

Herkes farklıdır. Diğerleriyle olan farklılıklarınıza değer verin. Başkalarının sizin gibi olmasını beklemeyin. Herkese saygılı davranın.

18.Tükenmişlik sendromuna girmeyin.

İşinizde başarı,belirli bir çabadan sonra gelecektir.

İşinizde başarı,belirli bir çabadan sonra gelecektir. Çabanızın sonuçlarını hemen alamayacağınız aşikardır. Bu nedenle tükenmişlik sendromuna girmeyin.

17. Daima doğru olanı yapın.

Dürüstlük sahibi olun ve insanlar izlemese bile her zaman doğru olanı yapın.

16. Takımınızın kazandığından emin olun.

Başarılı olabilmeniz için başkalarının başarılı olmasına yardım etmelisiniz. Bunu kendi başınıza başaramazsınız. Yalnız bir kurt gibi davranmayı bırakın. Bu bir takım sporudur.

15. Olumlu olana odaklanın.

Olumsuzluğun aklını ele geçirmesine izin vermeyin. Tutumunuzu her ne pahasına olursa olsun koruyun. Olumlu, ilham verici ve canlandırıcı olun. Ne düşünürsek, onu çekeriz.

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli? >>

14. Siperlerde kalın ve asla yönetim moduna girmeyin.

Başkalarını yönetmek sizin işiniz değil. Siperlere girin, siperlerde kalın ve asla ayrılmayın. Takımınızın yapmasını istediğiniz şeyleri yapın. Eylemleriniz ve kişisel örneklerinizle diğerlerine ilham verin.

13. Hiç kimse senin kadar iyi insan yetiştiremez.

Ekibinizi eğitin. Herkesin takip edebileceği basit bir eğitim programı geliştirin.

12. Öğrenmeyi asla bırakmayın.

Şirketiniz, sektör, pazarlama ve girişimcilik hakkında her şeyi öğrenin.

Mesleğinizin öğrencisi olun. Şirketiniz, sektör, pazarlama ve girişimcilik hakkında her şeyi öğrenin.

11. Şirketin kalp atışı yeni insanlar.

Yeni üyeler grubunuzun can damarıdır. Her zaman en yeni, en heyecanlı kişiyle kuruluşunuzdaki en derin düzeyde çalışın.

10. Başarıya giden kolay bir yol ya da kısayol yoktur.

Başarı, sıkı çalışma ve geçici başarısızlık gerektirir. Sihirli toz yok.

9. Üst çizginizle değil, alt çizginizle zaman geçirin ve onlar için bir örnek belirleyin.

Ekibinize yardım ederek para kazanırsınız, üst çizginizle zaman geçirerek değil. Ekibinize yardım etmenin en iyi yolu, yapmasını istediğiniz şeyleri kişisel olarak yapmaktır.

Doğrudan Satışta Örnek Bir Lider Olmak Nedir? >>

8. Lider olun, çocuklardan biri değil.

Lider gibi davranın. Başkalarının izleyeceği kristal bir örnek belirleyin. Başkalarına olan uzaklığınızı koruyun ve başkalarının takip etmek istediği kişi olun.

7. Size odaklanın; ekibinizin ne yapmadığı konusunda endişelenmeyin.

Sadece ne yaptığınızı kontrol edebilirsiniz. Eylemlerinizle diğerlerine ilham verin ve istekli çalışın.

6. Hedefinize odaklanın.

Neyi başarmaya çalıştığınıza odaklanın ve dikkat dağıtıcı unsurları ne olursa olsun görmezden gelin.

Neyi başarmaya çalıştığınıza odaklanın ve dikkat dağıtıcı unsurları ne olursa olsun görmezden gelin. Başarılı olana kadar bir şeye odaklanın.

5. Herkes büyük olmak istediklerini söylüyor, ancak sadece birkaçı bedelini ödeyecek.

Büyük başarı büyük bir fedakarlık gerektirir. Herkes en iyi kazananların sahip olduğu yaşam tarzını ve parayı istiyor. Ancak çok az insan oraya ulaşmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

4. Kendini geliştiren bir fanatik olmalısın.

Her gün daha iyi olmak için çaba göster. Hayatınız gibi kişisel gelişiminiz üzerinde çalışmak buna bağlıdır, çünkü işiniz yalnızca sizin kadar büyüyecektir.

3. Hepimizin bize inanan birine ihtiyacımız var.

Bu bilge bir tavsiyedir. Herkes önemli hissetmek ve içimizde en iyisini ortaya çıkaran birine sahip olmak ister. Başkalarına karşı da o kişi olun.

2. Başarılı olmak için cesaretin olmalı; yetenek onu kesmeyecek.

Yakıcı arzu, bu sektörde başarı için en önemli özelliktir. NEDENlerinize, büyük bir ihtiyacınız var. Soluduğunuz havayı istediğiniz kadar, başarıya da ihtiyacınız var. Cesaret, zihinsel tokluk ve büyük bir NEDEN olmadan, asla başaramayacaksınız. Sektörümüzde birçok yetenekli insan, başarısız oluyor; çünkü cesaret ve arzuları yok.

1. Çok iyi bir ay olsun.

Her gün, dünden biraz daha iyi olun. Tutarlı kalın. Her ay bir önceki aydan daha iyi olsun.

Son olarak

Umarız, bir network marketing milyonerinden tavsiyeler makalemizi beğenmişsinizdir. Aşağıya bir yorum bırakın ve hangi network marketing teklifinin favoriniz olduğunu ve neden olduğunu söyleyin. Bol kazançlar…

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık >>

Bugün, sizlerle network marketingde para kazandıran faaliyetler hakkında konuşacağız.  Network marketingde en çok kazananlar, neler yapıyor? Para kazanmak için neler yapmalıyız? Bu bilgileri, gerçekten öğrenirseniz ve network işinizde uygularsanız, hayat değiştirici olabilir. Peki para kazandıran aktiviteler nelerdir? Gelin bildiklerimiz doğru mu bir bakalım.

İşinize başlamadan önce bilmelisiniz ki, bütün faaliyetlerin eşit derecede önemli değildir. Bazı etkinlikler ağ pazarlama işinizi büyütürken, diğer etkinlikler tamamen zamanınızı boşa harcar.

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler aslında işinizin her şeyidir. Neden mi? Çünkü üretken olmakla meşgul olmak arasında çok büyük bir fark vardır. Herkes meşgul, ancak çok az insan gerçekten verimli olmaktadır. İşinizle meşgulmüş gibi iş yapabilir ve kovulmayabilirsiniz. Ancak, eğer bir girişimciyseniz, yoğun işlerden ASLA ücret alamazsınız. Bunun yerine, gelir getirici faaliyetlere odaklanmalısınız.

Network marketing işinizi yarı zamanlı olarak kurmanız muhtemel olduğundan, akıllı çalışmayı öğrenmeniz gerekir. Çünkü sağlam bir organizasyon kurmak için bu süreç önemlidir. Bir günde sadece çok az zaman var ve size para kazandıracak ve işinizi ilerletecek şeyler yaptığınızdan emin olmalısınız.

Para KAZANDIRMAYAN faaliyetler nelerdir?

Para KAZANDIRMAYAN faaliyetler nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler hakkında konuşmadan önce, neler bize para kazandırmaz önce bunlara bakalım. Çünkü doğru olduğu sanıla çok fazla yanlış var.

Bunlar network marketing ticaretinizi büyütmek için HİÇBİR ŞEYE yaramaz. Ancak sizi meşgul ederler. Bu etkinliklerin önemli olmadığını söylemiyoruz. Bunlardan hiçbirini yapmaman gerektiğini de söylemiyoruz. Network marketingde para üreten faaliyetlere odaklandıktan sonra, yalnızca bu “gelir getirici olmayan faaliyetler”i yapmanız gerektiğini anlamanız yeterlidir. Üretken olmayan zamanlarda, ihmal edilmiş olarak yapılmalıdır.

Network Marketingde Kesinlikle Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network marketingde PARA KAZANDIRAN faaliyetler nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler sizi zengin edecek olan aktivitelerdir.

Network marketingde para kazandıran faaliyetler sizi zengin edecek olan aktivitelerdir. İnsanlar genelde, kendilerine hiçbir yararı olmayacak işler için zamanlarını öldürürler. Ancak önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz. İşte size para kazandıracak faaliyetler;

İnsanlarla iletişim olanağı sağlayan faaliyetler

Beklenti, ürünlerinizi veya iş fırsatınızı paylaşmak için YENİ insanlarla tanıştığınız herhangi bir etkinliği içerir. İşte birkaç gözetleme örneği.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Davet yapmalısınız

Büyük ve kazançlı bir pazarlama ağı oluşturmak istiyorsanız, davet etmek odaklanabileceğiniz en önemli faaliyetlerden biridir. Bu, bir sunuma katılmaya, web semineri izlemeye, takip yapmaya, konferans görüşmesine katılmaya vb. olabilir.

“Bu beceride ustalaşabilecek birini gösterin, size işinde çok başarılı olacak birini gösterelim.”

Tanıtım yapmalısınız

Burası insanları ürünlere ve iş fırsatına MARUZ BIRAKMAK ile ilgilidir.

Sunum, süreçte çok önemli bir adımdır. Burası insanları ürünlere ve iş fırsatına MARUZ BIRAKMAK ile ilgilidir. Böylece onlar için uygun olup olmadığına dair bilinçli bir karar verebilirler. Bunu şahsen yapabilir. Üst hattınızın size yardımcı olmasını sağlayabilir veya planı göstermek için bir ses veya video kullanabilirsiniz.

Takip yapmalısınız

Servet takiptedir. Muhtemelen bunu daha önce duymuşsundur. Meselenin gerçeği, muhtemelen katılmadan veya satın almadan önce tanıtım yaptığınız kişileri 5-10 kez takip etmeniz gerekecek. Ne zaman birini takip edersen, satın almaya veya katılmaya bir adım daha yaklaşırlar. Ne yaparsanız yapın, insanların anında kaydolmasını beklemeyin. Çoğu insan hemen “evet” demez; ancak  sonsuza kadar da “hayır” demez.

Kitap Önerileri – Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar 1 >>

Kapanış becerileri üzerinde çalışmak

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, kapanış becerisi, ustalaşma konusunda önemli bir beceridir. Lütfen kapatmayı zor satış veya baskı ile karıştırmayın. Yapmanız gereken şey bu değil. Kapanış, bir karar verme ihtimaline öncülük yapar. Onlara başlamak isteyip istemediklerini sorun. Belki bu soruları kullanabilirsiniz;

Kapanışla ilgili birçok kitap ve video var. Satışları/kapanışları incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, böylece bu beceriye hakim olabilirsiniz.

Takımınızı eğitmelisiniz

Eğer büyük bir ekip oluşturmak istiyorsanız, eğitim çok önemli bir adımdır.

Eğer büyük bir ekip oluşturmak istiyorsanız, eğitim çok önemli bir adımdır. Çoğu kişiye tam olarak ne yapmaları gerektiği söylenmelidir. Distribütörlerin çoğu için muazzam miktarda el tutma, cesaretlendirme, korkaklık, bebek bakımı ve destek gerektirecektir. Takımınızı eğitmek için yapabileceğiniz birkaç şey:

Şirket Etkinlikleri Hayatınızı Değiştirir Mi? >>

Müşteri kazanmalısınız

Network marketing, doğrudan satış değildir. Siz sadece ürününüzü satmaya çalışan normal bir satıcı değilsiniz. Ağ pazarlaması, yani network satış ve işe alım dengesidir. Müşterileri elde etmenin en iyi yolu; (1) ürünleri kendiniz kullanmaktır, böylece başkalarıyla paylaşabileceğiniz harika bir ürün hikayesine sahip olursunuz. (2) ürünleri iş fırsatına “Hayır” diyenlere sunmak.

Zamanını yönetmelisiniz

Yapmanız gerektiğini düşündüğümüz şey, işinizde çalıştığınız zamanın en az% 90’ını para üreten faaliyetler için harcamaktır. Örneğin, işinizde haftada 10 saat çalışıyorsanız, o zamanın dokuz saatini para üreten faaliyetler ve kalan saatleri başka şeylere harcamalısınız. Para üreten faaliyetler için ne kadar zaman harcarsanız o kadar iyi olursunuz. Ve daha fazla para kazanacaksınız. Önce en önemli şeyleri yapın, ardından önemli olmayan kalan görevleri yapın.

Birçok ağ pazarlamacısı kendilerini gerçekten kandırıyor. Tüm zamanlarını işleri hakkında düşünmek ya da düşük öncelikli işler yapmak için harcıyorlar ve sonra işlerinin neden büyümüyor olduğunu merak ediyorlar. Aynı hatayı yapmayın. Zamanınızı, paranızı ve çabanızı işinizi büyüten görevlere odaklanın. Network marketingde para kazandıran faaliyetler üzerinde çalışın.

Yeni Distribütörlerinize Öğretilecek 12 Önemli Madde >>

Network Marketing sorular ve yanıtlar köşemizde  bugün Network Marketing’de nasıl zengin olabileceğimiz hakkında konuşacağız. Peki nasıl zengin olacağız?

Öncelikle şunu anlamak gerekiyor ki Network Marketing hızlı para kazanma yolu, kıza yoldan köşeyi dönme yolu değildir. Network sürecinde sizi başarıya götürecek olan şey sizin ne kadar insana işinizi kopyalayabildiğinizdir. Ulaşabildiğiniz değil, kopyalayabildiğinizdir. Tabiki çok fazla insana ulaşmak size çok para kazandırabilir ancak siz bunu birilerine kopyalamadıktan sonra o takım bir süre sonra çok büyük ihtimalle dağılacaktır.

Bu yüzden Network Marketing’de nasıl zengin olurum diye düşünüyorsanız, işinizi kopyalamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ne kadar iyi tanıtımcı, ne kadar iyi takipçi olursanız olun işinizi kopyalamanız gerekiyor.

Network Marketing’de zengin olmak konusunda, sitemizden bir çok içeriğe ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. (Network Marketing’de Kopyalamanın Gücü) Ayrıca hem sitemize hem de Youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye ücretsiz  abone olabilir, en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

AllyMina, 2016 senesinde %100 yerli sermaye ile Gülben Pehlivan tarafından kurulmuş olan yerli network marketing şirketlerindendir. Gülben Pehlivan, özellikle kozmetik alanında pazarlama, ürün geliştirme ve marka yaratma konusunda 20 seneyi aşkın deneyimiyle ve 2012 senesinden bu yana da network marketing içerisinde adından söz ettirmektedir.

Doğrudan satış sektörünün kendi içerisinde kuralları olduğunu daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu kurallar ile ilgili yine bu ticaret içerisinde öyle anlar vardır ki, işte bu noktalar, başarılı networkerlerle bırakan networkerleri birbirinden ayırır. Bu noktaların da başında, Doğrudan Satışın bir ticaret olduğu mantığıdır. Ne üzücüdür ki, düşük başlangıç ücretleri insanların bu ticarete ciddi bir bakış açısı ile başlamalarının önüne büyük engel koymaktadır. Ancak anlamalıyız ki küçük ticaret yoktur, küçük düşünen insanlar vardır.

https://www.instagram.com/network_okulu/

Networkokulu.net olarak kişisel bakım, cilt bakım, makyaj ve ev temizlik ürünleri gibi birçok alanda liderliğe oynayan AllyMina doğrudan satış firmasının kurumsal kimliğini, AllyMina temsilci girişi hakkında,  üyelik, sık sorulan soruları, AllyMina ürünlerini, ve şirketin kazanç planını sizler için allymina.com.tr adresinden araştırdık.

[nav id=”ne”]

Daha öncesinde Network Marketing hakkında bilgi sahibi değilseniz YouTube Kanalımızdaki videoları izleyebilirsiniz.

AllyMina nedir?

AllyMina nedir sorusu bize en çok gelen sorular arasında yer almaktadır.

Gülben Pehlivan tarafından 2016 senesinde AllyMina Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak kurulmuş bir doğrudan satış firmasıdır. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan firma, içerisinde cilt bakımından, saç bakımına, kişisel bakımdan, ev temizlik ürünlerine kadar birçok kategoride ürün gamı barındırmaktadır. Tüm bunlar biraz olsun AllyMina nedir sorusuna cevap niteliği taşımaktadır.

[nav id=”kim”]

AllyMina kurumsal kimliği

AllyMina kurumsal kimliği hakkında firmanın resmi sitesinde geniş bilgiler yer almaktadır. AllyMina resmi kurumsal kimliğine birlikte bakacak olursak;

2012 yılından beri, doğrudan satış sektöründe bulunduğu ortamda güven ve adalet kavramlarını hep ön planda tutan, geliştirmiş olduğu stratejiler ile binlerce kişinin güzel gelirler elde etmelerine yardım eden Gülben Pehlivan AllyMina doğrudan satış firmasını kurmuştur.

En son gelişme ve trendleri yakından takip ederek, genç ve dinamik yapısı ile doğrudan satış pazarına yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçladıklarını belirtmiştir. Ayrıca amaçları arasında toplam kalite yönetimi anlayışı ile birlikte kişisel bakım ve kozmetik ürünleri geliştirmek, ürütmek ve bağımsız temsilcileri aracılığıyla müşterilere en kısa ve en güvenilir yoldan ulaştırmayı da belirtmektedir.

AllyMina network marketing şirketi kendilerini AllyMina ailesi olarak tanıtmaktadır. Yine sitesinde belirttiği üzere firma, ek gelir kazanmak isteyen her insana sunduğu kazanç planı ve çevreye, bireylerin sağlığına daha duyarlı ürünler üreterek gerek gerek AllyMina temsilcilerini gerekse müşterilerini memnun etmeyi amaçlamaktadır.

AllyMina firmasında bağımsız temsilciler, şirketin resmi sitesinde belirttiği üzere, en yüksek perakende satış karı ile kendilerine veya satış için ürün alırlarken takım performanslarında dayalı olarak birçok ek gelir elde etme imkanına sahiptir. AllyMina şirketi, firma içerisindeki liderlerin gerek kendilerini gerekse takımındaki insanları geliştirebilmeleri için benzersiz bir eğitim stratejisi ile her bir kişiye yatırım yapmaktadır.

“Gelecek Bugün Başlıyor!” stretejisi ile hareket ettiklerini belirten firma, kendi içerisinde kazanç fırsatlarının asla bitmediğini ve her AllyMina bağımsız temsilcisinin kendine belirlediği hedeflere, çalışarak, hakederek gelebileceğini belirtmiştir.

[nav id=”tem”]

AllyMina temsilci girişi

AllyMina temsilci girişi hakkında bilgi almak için birinci, firmanın resmi sitesine girmiş olmanız gerekmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz site adresinden siteye ulaşabilirsiniz. AllyMina temsilci girişi için şirketin sitesinde bulunan Temsilci Girişi yazan butona tıkladıktan sonra seçenekleri takip etmeniz yeterli olacaktır. AllyMina temsilci girişi hakkında daha ayrıntılı bilgi için firma ile veya bir AllyMina temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

[nav id=”ürün”]

AllyMina ürünleri

Network marketing firmaları ve ürünleri hakkında geniş bilgiler.

AllyMina ürünleri, firmanın sitesinde de belirttiği üzere, son trend ve son teknolojik gelişmelere uygun olarak geliştirilmekte ve üretilmektedir. İnsan sağlığına ve çevre sağlığı bilincine sahip olarak, daha kaliteli ürünler ürettiklerini belirten firma, ürünlerini kullanıcıların saf memnuniyeti üzerine geliştirmektedir.

AllyMina network marketing şirketi ürün kategorisini çok geniş tutmuştur. Cilt bakımından saç bakımına, kişisel bakımdan makyaj ürünlerine  ve kokudan temizlik ürünleri gibi birçok kategoride ürün gamı bulunmaktadır. Özellikle parfümleri büyük ilgi görmektedir. AllyMina firmasının sadece bayan parfümeri  kategorisinde 8 çeşit parfüm markası bulunmaktadır. AllyMina parfüm ve AllyMina ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için firma veya firmaya bağlı bağımsız temsilciler ile iletişime geçebilirsiniz.

[nav id=”plan”]

AllyMina kazanç planı

Network marketing firmalarının kazanç planları nelerdir?

Başta belirtmek isteriz ki AllyMina kazanç planı hakkında en ayrıntılı bilgiyi, firma ve firmaya bağlı bağımsız temsilcilerinden elde edebilirsiniz.

Şirket bünyesinde bulunan temsilcilerine, katalog alış fiyatları üzerinden %45 satış karı sunmaktadır. Ayrıca %26’ya varan standart bir prim planlamasıyla, bireylerin emekleri, çabaları doğrultusunda kazançlarını arttırmalarını amaçlamaktadır. Bunun yanısıra, standart prim kazanma seviyesine gelmiş her bağımsız temsilcisini ek olarak yurtiçi ve yurtdışı seyahat ödülleriyle daha da motive etmeyi amaçlamaktadır.

AllyMina kazanç planı içerisinde, altın ve üzeri bir kariyer basamağına gelen her liderin, bulunmuş olduğu kariyer basamağında göre 1. sıradan başlayarak 4. sıraya kadar liderlik primlerini de kazanma şansları vardır. Firma içerisinde tüm bu kazançların yanısıra liderlerin, kariyer ve araç kazanma bonus programlarına da katılma hakkı bulunmaktadır.

Firmanın en prestijli ve kazançlı kariyer seviyesi olan TAÇ seviyesine gelen her lider, belirlenmiş olan kriterleri sağladığı zaman, standart prim, liderlik primi yanında ek olarak da toplam takım cirosundan %1 Infinity Bonus alma hakkını da elde eder.

Tüm bunların yanısıra AllyMina kazanç planı için firmanın resmi sitesinde belirtilmiş olan iletişim adreslerinden yine firma ile veya şirkete bağlı bir bağımsız temsilci ile iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

[nav id=”soru”]

AllyMina hakkında Network Okulu’na gelen sorular

Network marketing sıkça sorulan sorular

AllyMina’ya Nasıl Katılabilirim?

AllyMina ile Nasıl Para Kazanabilirim?

Neden AllyMina’ya Katılmalıyım?

AllyMina’yı Diğer Firmalardan Farkı Ne?

AllyMina’ya Güvenebilir Miyim?

AllyMina Ürünlerine Güvenebilir Miyim?

Bu sorular hakkında verilen cevapları soru cevap bölümünden okuyabilir  ayrıca kendi cevaplarınızı da yazabilirsiniz.

Önemli not:

AllyMina hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir. Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.

Sizler de içerik hakkında herhangi bir yanlış veya değişen bir bilgi olduğunda ayrıntılı bir şekilde bilgi@networkokulu.net adresimize mail atarak bize bilgi verebilirsiniz.(*Bu bilgiler Kasım 2019 tarihine aittir.)

Çok katmanlı satış sistemi nedir? Bu sistemde satıcının memnuniyetini sağladığı son tüketici olan kullanıcılarını satış sistemi içine dâhil etmesiyle oluşan bir yapıdadır.

İşleyiş genelde satıcının kendi satış yaptığı müşterilerini, beğendikleri ürünlerin satılması amacıyla tavsiyelerde bulunması ile memnun olan müşterinin ve dolasıyla bilginin kullanım amacıyla doğru kanaldan doğru şekilde ihtiyacı olan kişilere ulaştırılmasını sağlamaktır.

Bu sistem sayesinde satıcı kendi müşterisi olan satıcısına prim vererek onunda pazarlamadan para kazanmasını, hatta sinsile yoluyla kendi satış ekiplerini oluşturmasını sağlayarak daha fazla prim almasını sağlayan bir yapıdır. Bu piramit şeklinde ki yapılanma ise sistem içerisinde ki herkes kaliteli ürüne doğru ne net bilgi sahilinde ulaşarak müşteri memnuniyeti en üst seviyede oluşturmaktır.

Network marketing sisteminde yerim tam olarak nerededir?

Aslında bunu biz yıllardır farkında olmadan yapıyoruz.

Aslında bunu biz yıllardır farkında olmadan yapıyoruz. İllaki memnun kaldığımız bir ürün hakkında yakınlarımıza kullanması için tavsiyede bulunduğumuz zamanlar olmuştur. Bunu sağlıyoruz ve aslında biz bu ürünün reklamını en etkili ve en başarılı şekilde yapmış oluyor ve o firma bizim anlattığımız doğru kullanım bilgileri çerçevesinde satış yapmış ve cirosunu arttırmış oluyor. Biz bu satıştan kendi prim payımızı almamız en doğal hakkımızdır. Bu primi yakınımızdan değil doğrudan satıcı firmadan alıyoruz. Yani tanıdıklarımıza ürünü doğru şekilde pazarladığımız için firma bir satış temsilci kanalıyla yaptığı satıştan doğan prim hakkını, bize teslim ediyor.

Network marketing sisteminde geçmişte yaşadıklarımıza göre örnekler

Örnek verecek olursak;

En çok kullandığımız ürünlerini etrafımızdakilere nasıl tavsiye ettiğimizi bir inceleyelim

Bulunduğunuz ilde/ilçe de çok iyi bir kokoreç yapan mekân olsun. Sizde bunu bizzat giderek denediniz ve lezzetlerden oldukça fazlasıyla memnun kaldınız. Bir yakınınız ise ileriki zamanlarda yaptığınız bir görüşme sırasında kokoreç konusu veya yemek yeme için düzgün yerler konusu açıldığında siz insani olarak içgüdülerinizle “usta bak ben geçen bir yerde bir kokoreç yedim tadı hala daha damağımda kaldı” diye överek kokoreci ve satan işyerini övmeniz ve memnuniyetini yakınınıza ifade ettiğimiz olmuştur.

“Network Marketing Nedir?” adlı en geniş Network Marketing içeriği için>>

Bir başka bir örnek ise

Bilgisayar aldığımızı ve performansında çok memnun olduğumuzu varsayalım.

Tanıdığımız bir kimseye kullandığımız bu bilgisayar hakkındaki düşüncelerimizi paylaşmak iyi ya da kötü yönlerini anlatmak, kullanımına yönelik detayları ifade etmek ve memnuniyetinizi tanıdığınızla birlikte paylaşarak onunda bu bilgisayarı almasını sağlayabiliriz.

Aslında bu bir ürün pazarlama kritiği değildir. Network marketing Türkçe ismi ile “ağ pazarlaması “ kavramı çoğu zaman internet ağı üzerinden yapılan işler gibi düşünülmektedir. Bu düşünceye ek olarak doğrudan satış olarak bilinmektedir. Bu durum yanlış anlaşılmalara sebep olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu satış sistemi ürünün üretim aşamasından sonra nihai son kullanıcıya doğru bilgi ve en etkili kanal ile ulaşmasını sağlamaktır. Nihai kullanıcıya ulaşan bu ürünün, üreticiden tüketiciye kadar gelişi sırasında yaptığı yolculuk aslında Network Marketing sisteminin yapısını oluşturmaktadır. Bu sistem benzetme yanlış olmazsa bir örümcek ağı benzeri bir yapıyla ürün memnuniyetine göre kişilere tavsiyelerde bulunan, ilgili ürünü gönüllü olarak pazarlayan bir satış sistemidir

Network marketing doğrudan satış değildir

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Bu anlattığımız Network marketing sistemi kesinlikle doğrudan satış değildir.

Doğrudan satış bir firmanın ürününü firma satış temsilciliği yapan çalışanı tarafından yapılan bir satış tekniğidir. Bu teknikte firma satış temsilcisi satmayı planladığı ürünle birlikte alıcıyı evinde adresinde işyerinde veya bulunduğu konuma giderek ürünü tanıtması ve pazarlayarak satmasıdır. Görüldüğü üzere Network marketing ve doğrudan satış kesinlikle birbirinden farklı ayrı ayrı iki satış sistemidir.

Bir mikro girişimcilik modeli olarak Network Marketing, herhangi bir cinsiyete daha uygun olduğunu söylemek imkansızdır. Ancak sektör içerisindeki son verilere baktığımız zaman kadınların oranın %70’in üzerinde olduğunu görmekteyiz.

Bu duruma sadece birkaç neden sayamayız. Sosyo-kültürel boyut, iş hayatında kadınların maruz kaldığı problemler, ev ekonomisine katkıda bulunmak, kadınların doğuştan lider özellikli olmaları, çok yönlü düşünüp aynı anda birden fazla işe odaklanabilmeleri gibi bir çok sebep sayabiliriz.

Kadınların Doğrudan Satış içerisinde bu kadar başarılı olmalarının başka nedenleri neler olabilir?

Networkokulu.net olarak, tarafsız bir şekilde tüm networkerler için hazırladığımız içeriklerimize sitemizden ulaşabilirsiniz ( Kadınların Network Marketing’de Fark Yaratmasının 7 Sebebi ). Aynı zamanda Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den daha fazla videoya da ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Özellikle ağ pazarlama sektörü içerisindekilerin en çok karşılaştığı soru(n)ların başında olan “Network Marketing Dolandırıcılık Mıdır?”, aslında ek gelir kazanmak isteyen herkesin aklını kurcalamaktadır. Sadece ek gelir kazanmak isteyenlerin de değil, sektör değiştirmek isteyen, daha rahat bir hayat, daha çok gelir, sosyal ortam, uluslararası bir iş kurmak ve uluslararası iş adamı olmak vb isteyenlerin de ön yargı yapmasına sebep olan bir konudur.

Hemen hemen herkes, “Networke girdim, evimi arabamı kaybettim!, Dayımın oğlu girmiş, batmış!, Bizim bir öğretmen arkadaş vardı, kafayı sıyırdı; dolandırılmış!” gibi nice yalan yanlış hikayeler duymuştur. Kimisinin gerçeklik payı da var, bunu atlamamalıyız. Ancak sektör müdür insanı dolandıran yoksa kişiler mi? Ya da biz  başlayacağımız işi ne kadar araştırdık? Bunlar kendimize sormamız gereken asıl sorulardır.

Networkokulu.net olarak, tarafsız bir şekilde tüm networkerler için hazırladığımız içeriklerimize sitemizden ulaşabilirsiniz (Saadet Zinciri Nedir?). Aynı zamanda Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den daha fazla videoya da ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yıllarda Türkiye pazarında da hafife alınmayacak bir pazar oluşturan Network Marketing, bir çok kişiye kendi işini kurma fırsatı tanıyor olsa da hala yanlış tanıtımlar, sektör içerisindeki fırsatçılar tarafından kötü ününü de üzerinde taşımaktadır. Bu durumu normal karşılamak gerekir. Çünkü Doğrudan Satış’ın pazarlama yönünden gelişmiş şekli olan network, Amerika’da da ortaya çıktığı zaman uzun yıllar bu şekilde eleştirilere maruz kalmıştır.

İnsanların ek gelir kazanmak için tercihlerini bu sektörden yana kullanmasının nedenlerinden biri de daha uygun fiyatlara kendi ticaretlerini kurabilmeleridir. Bu nedenle istismara açık bir konudur. Ancak her gördüğümüz piramit şekli de Titan Saadet Zinciri olarak adlandıramayız. Network Marketing ve piramit sistemler arasındaki farkları bilirsek, hem dolandırılmanın önüne geçmiş oluruz hem de kendi işini kurmak isteyen insanları yanlış bilgilerle yanıltmak yerine gerçek bilgiler sunarız.

Networkokulu.net olarak, tarafsız bir şekilde tüm networkerler için hazırladığımız içeriklerimize sitemizden ulaşabilirsiniz (Piramit Sistem Nedir?). Aynı zamanda Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den daha fazla videoya da ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda, networku yapmak isteyen, yapan veya bırakan herkesin aklını kurcalayan noktalardan birine cevap arayacağız; Network Marketing’i herkes yapabilir mi?

Bu ticareti herkes yapabilir ama herkes yapmaz. Çünkü çabuk para kazanma düşüncesiyle hareket eden birçok networker, bu işin de klasik ticaret gibi, kendini geliştirmek, çok çaba sarfetmek, sabır göstermek gibi kavramları içerdiğini, sunum yaptıkları kişilere anlatmazlar. Tabiki de giren kişi bedel ödeyeceğini bilmediği için 3-5 kişiden “Hayır” duyduktan sonra işi bırakırlar. Bu sadece işi yanlış anlatan kişilere mi bağlıdır? Hemen cevap verelim; hayır.

Şu bir gerçektir ki insanlar her şeyi isterler. Ancak istedikleri şey için konu bedel ödemeye geldiği zaman hiçbir zaman gerekeni yapmazlar. Ve bu iş için kriterler olduğunu, kimsenin bu işi yapamayacağını, en sonunda da galiba kendilerinin de yanlış sektörde olduğunu düşünmeye başlarlar. Ama aslında olan şey kısaca şudur; yapılması gereken şeyi bilir, ancak asla onu yapmamıştır.

İnsanların bu ticarette başarılı olmaları için gereken zihin yapısı konusunda yazmış olduğumuz içeriklerimize (Network Marketing Başarısı İçin Kazananların Zihniyeti Nasıl Olur?) sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den de daha fazla videoumuza ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.