Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz. Peki nedir bu 3 önemli aşama?

Network marketingde insanlar, sadece sıcak liste ile çalışılacağını düşünüyor. Daha sağlam bir network kurmanın yolu buradan geçiyor.Ama takımınızı büyütmek ve daha fazla kazanmak istiyorsanız sürekli listenizi genişletmek zorundasınız. Bu sanıldığı kadar zor bir uygulama değil. Aslında eğlenceli bir süreçtir.

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Doğrudan satışta soğuk liste ile çalışmayı öğrenmek son derece önemlidir. Çünkü sıcak listeden daha fazla soğuk listeniz olacaktır. İnsanlarla doğru ilişkiler kurmak, kuracağınız takım için mutlaka gereklidir.

Ancak insanlar genelde av-avcı mantığı ile hareket ettikleri için potansiyel müşteri adaylarını gerek kendilerine gerekse işlerine karşı soğutmaktadırlar. Peki doğru bir süreç nasıl işlemelidir? İşte yeni tanıştığınız biri ile daha iyi bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz 3 kural:

1. “Uzun Zamandır Kayıp Arkadaşınızmış” Gibi Davranın!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız?

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Çoğu insan tanımadığı insanlarla iyi anlaşamıyor. Çünkü yanlış zihinsel yaklaşımla başlıyorlar. Kişiyi, sunmaları gereken şeylerle ilgisi olmayan, korkutucu bir yabancı olarak görüyorlar. Bu tarz bir yaklaşıma sahipseniz, başarısız olursunuz ve bağlantı kuramazsınız. Bu sizi gerginleştirir ve bu yüzden iletişiminiz tuhaflaşır.

Yeni tanıştığınız kişileri veya yabancıları “uzun zamandır kayıp arkadaş” olarak hayal ettiğinizde onlarla ilgili yeni şeyleri öğrenmeyi dört gözle bekleyeceksiniz. Bu da sizi daha da rahatlatacaktır.

2. Daha Fazla Dinleyin ve Daha Az Konuşun!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Eğer insanların sizi sevmesini istiyorsanız, konuşmalarına izin vermelisiniz. Herkes kendileri hakkında konuşmayı çok sever. Böylece siz konuşmalarına ne kadar izin verirseniz, sizden daha çok hoşlanacaklardır.

Çünkü bu süreç onları hemen işe dahil etmek için değildir. Siz bir bağ kuruyorsunuz. Avcı ile av arasındaki ilişki gibi düşünmemelisiniz. Onlar av değil. Daha büyük düşünün. Onlar geleceğin büyük liderleri olabilirler. Bir diğer yandan, ne kadar çok konuşursanız, o kadar çok onları sıkarsınız ve sizi bu yüzden sizi sevmeyeceklerdir.

3. Ortak Noktaları Bulun!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Doğal olarak, ortak olan şeylere sahip olduğumuz insanları severiz. Sizinle aynı liseye giden birine rastladığınız zamana geri dönün. Anında ona daha yakın hissedecek ve daha güçlü bir bağ geliştireceksiniz. Farklı yıllarda okula gitmiş olsanız bile, hala bir bağlantı hissederdiniz.

Aynı memlekette yaşayan ve özellikle aynı futbol takımlarını seven insanlar için de aynı bağlantı hissedilir. Bu noktalara dikkat ederseniz, takımınız için çalışmalar yaparken insanlarla hemen güçlü bir bağlantı kurabilirsiniz.

Tanımadığınız biriyle bir daha ki buluşmanızda, bu etkili 3 kuralı takip etmeyi unutmayın:

Bu üç kuralı uygularsanız, hiçbir zaman konuşacak konularınız bitmez. İnsanlarla olan iletişiminizin çok kısa sürede çok etkili biçimde gelişmesine tanık olacaksınız. Güçlü iletişim, sizi güçlü bir iş insanına dönüştürecektir.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Soğuk listenizde bulunan bir kişiyi kayıt etmek için hangi aşamaları takip ediyorsunuz? Binlerce Network Okulu takipçisi ile düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Satış Yeteneği Nasıl Geliştirebilir? >>

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını u yazımızda bulacaksınız.

Network Marketingde çöküş yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Bugün, bir networkte çöküş yaşarken bu durumdan nasıl kurtulacağımız konusunun 7 basit yolunu paylaşmak istiyoruz. Bir çöküş yaşıyor olmanız aslında, kendinizi iki kaya arasına sıkışmış gibi hissettiğiniz zamandır. İşinizde hiçbir şey ilerlemiyor, yaptığınız hiçbir şeyden sonuç almıyor gibisinizdir.

Beklediğiniz sonuçları alamıyorsunuz ve hüsrana uğramışsınız. İşi bırakmayı düşündüğünüz zamanlardır.Bu ipuçlarının hiçbiri roket bilimi değildir, ancak işe yarıyorlar. Belirli bir sırayla listelenmemişlerdir.

90 günlük bir plan yapın

Hızlı bir şekilde networkteki çöküşünüzden kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey 90 günlük bir saldırı planı yapmaktır. Herhangi bir üst basamağınızla konuşun. Kazanan liderlerin her biri işin başında 90 günlük bir plan ile başarıya ulaşmışlardır, tecrübelerini kullanın.

Bu, tüm büyük eylemleri yaptığınız zaman dilimidir. 90 günde normalde birkaç yılda yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Çabalarınızı 10x veya 20x artırın, çok sayıda yeni temsilciye sponsor olun ve kısa sürede çok sayıda yeni müşteri bulun. Bu, işinizde hızlı büyüme, heyecan ve ivme yaratır. 90 gün bittikten sonra düzenli hızınıza başvurabilirsiniz.

Öncelik Planlama Teknikleri >>

Yeni bir günlük rutin oluşturun

Şu anda bir network çöküşü yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır.

Şu anda bir network marketingde çöküş yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır. Çünkü;

“İyi alışkanlıklar iyi sonuçlar doğurur ve kötü alışkanlıklar kötü sonuçlar doğurur.”

“Bana takvimini göster ve sana komisyon çekinin boyutunu söyleyeyim.” demiş büyük network liderleri. İşletmenizdeki mevcut günlük faaliyetlerinizi değerlendirmeniz ve muhtemelen yeniden değerlendirmeniz gerekir. Daha az yoğun iş yapmanız ve daha fazla gelir getirici faaliyet yapmanız gerekir.

“Çalışma sürenizin” en az% 90’ının perakende satış, işe alım ve ekip oluşturma konusunda dönmesini sağlamak istiyorsunuz. İnternette gezinmek, Facebook’ta yayınlamak, dosyalarınızı düzenlemek ve ofisinizi temizlemek gelir getirici faaliyetler olarak sayılmaz. Günlük rutininizdeki birkaç küçük değişiklik bile işinizde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Yeni bir mentor bulun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, yapmanız gereken en acil şeylerden biri bir mentor edinmektir. İşinizde yalnız bir kurt olmaya çalışıyorsanız, bu büyük bir hatadır. İdeal olarak, başarılı bir liderin liderliğini ve yönünü takip edecek kadar mütevazı olmak zorundasınız. Zaten takip etmek için bir lideriniz varsa, KENDİNİZLE konuşmak için yürekten bir kalbe ihtiyacınız var. Onların rehberliğini gerçekten takip ediyor musun? Gerçekten seni yapmak için eğittikleri şeyi mi yapıyorsun?

Öte yandan, eğer bir akıl hocanız yoksa, en kısa zamanda bir tane bulun. Üst kolunuzda çalışabileceğiniz başarılı birini bulun. Neden peki? Üst seviyenizdeki birisinin, başarılı olmanıza yardımcı olmak için finansal olarak kazanılmış tecrübesi var.

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

Yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi uygulayın

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun.

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun. Belki de kişiliğinizle veya becerilerinizle uyumlu yeni fırsatlarla tanışmanın bir yolunu bulmadınız. Bu durumda, yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi seçmenizi ve buna odaklanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Belki ücretli reklamlar yapıyor, belki de posta kartlarını postalarsın. Belki sosyal medya öğreniyorsunuzdur. Belki canlı etkinliklerde ayar yapmaya başladınız. Doğru ya da yanlış cevap yok. Sizin için neyin işe yaradığını seçin ve sonra yapın. Günün sonunda, işletmeniz için düzenli bir müşteri adayı akışı sağlamak için kullanabileceğiniz 2-3 müşteri adayı stratejisine ihtiyacınız var.

Bir etkinliğe katılın

Büyük etkinlikler gerçekten işimizin can damarıdır. Network marketingde çöküş yaşıyorsanız sizi bu durumdan çıkaracaktır. Büyük toplantılar insanların “işlerinde başarıya ulaşmaya karar verme” kararları verdiği yerlerdir. Etkinlikler size işlerin sosyal kanıtlarını verir ve size yeni beceriler kazandırır. Biz toplantı, etkinlik odaklı bir işiz.

İşinde başarılı olmak istiyorsanız etkinliklere katılmak zorundasınız. Bu sizi işinize bağlı tutar. Olaylar sizi motive eder. Ve kendinize, şirketinize, ürününüze ve sektöre olan inancınızı oluşturmanıza yardımcı olurlar. Bir sonraki şirket veya takım etkinliğinizin ne zaman olduğunu öğrenin ve biletinizi alın. Tüm etkinliklere katılın, mazeret yok.

Şirket Etkinlikleri İşinizi Hareketlendirir Mi? >>

Becerilerinizi Geliştirin

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var.

“Beceriler faturaları öder.”

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var. Ağ pazarlaması ya da network marketingde de farklı değil. Becerilerinizi geliştirmenin en hızlı ve en iyi yolu açmalara katılmak ve yaparak öğrenmektir. İnekler gibi eve gelinceye kadar bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ancak bir saatlik gerçek dünya deneyimiyle 10 saat boyunca bir şeyler okuyarak öğreneceğinizden daha fazlasını öğreneceksiniz.

İşinizde Saygı Nasıl Kazanılır? >>

Daha fazla insanla konuşun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, bu durumundan çıkmanın en hızlı yolu daha fazla kişiyle konuşmaktır. Şu anda günde 1-2 kişiyle konuşuyorsanız, günde 20 kişiye çıkarmaya başlayın. Bu artan aktivite, daha fazla maruz kalmaya, daha fazla kaydolmaya ve daha fazla müşteriye yol açacaktır.

Şimdi, ne düşündüğünü biliyoruz. “Bu insanları nerede bulabilirim? Size dünya çapında 7 MİLYAR insanın olduğunu söyleyerek cevap verelim. Birileri bir yerlerde sizin onlara fırsatı tanıtmanızı bekliyor. Yapman gereken, sana mantıklı gelen ve bunlara odaklanan birkaç strateji oluşturmak. Bu da düşünerek değil, uygulayarak olur.

Müşteri adayları arayabilir, müşteri adayları satın alabilir, ev partileri yapabilir, kartpostallar, metin adayları kullanabilir, ücretli reklamlar yayınlayabilir, posta kartpostallarını kullanabilir, yerel olarak reklam verebilir, daha fazla tavsiye alabilir ve hatta ekip üyelerinin işe alımlarına yardımcı olabilirsiniz.

Bonus İpucu: Online Bir Eğitim İle Kendinizi Geliştirin

Network marketingde, öğrenme süreci asla bitmez. Çünkü ticaretiniz anca sizin gelişiminizle doğru orantılı olarak büyüyecektir. Bakış açınızı değiştirmek, davet, tanıtım, takip, hikaye anlatma sanatı ve liderlik gibi konularda, A’dan Z’ye ansiklopedik bir eğitim modülü ile kendinize en büyük yatırımı yapabilirsiniz.

Network Okulu Kampüs – Başarının Önündeki Engelleri Kaldır! >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, bunlar networkteki çöküşünüzden çıkmak için yapabileceğiniz yedi basit şeydir. Bunların hiçbiri roket bilimi değildir. Fakat bunların hepsi işinizi ilerletmenize yardımcı olacaktır.

Bugün, doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında önemli püf noktalar öğreneceksiniz. Bu kural, Pareto İlkesinden kaynaklanmaktadır. Pareto İlkesi, yaptığınız şeylerin % 20’sinin sonuçlarınızın % 80’ini ürettiğini belirtir.

Doğrudan satışta başarı için bilmeniz gereken püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktaları yıllarca tecrübe edinerek öğrenebilirsiniz. Ya da tecrübeli insanlardan öğrenebilirsiniz. İşte doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında birkaç gerçek dünya örneği:

Bir kez daha, bunlar sadece birkaç örnektir. Elbette, bu sayılar biraz dalgalanabilir, ancak bunların doğru olduğunu bilmelisiniz.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak >>

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var.

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var. Bu ne anlama geliyor? Anlamı şudur;

Network Marketingde Ekip Üyeleriniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Nokta >>

Bu öğretiden çıkarmanız gereken ders

İlk ve en önemlisi, zamanınızın % 80’ini ekibinizdeki en iyi % 20 üreticilerle geçirmelisiniz. İşi gerçekten yapan taşıyıcılar ve çalkalayıcılarla çalışın. Tek başına bu tek şey, çok fazla zaman kazandıracak ve işinizde daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Daha sonra, zamanınızın % 80’ini araştırma, planı gösterme, takip etme, ekibinizi eğitme ve müşteri edinme dahil olmak üzere en iyi % 20 faaliyetler üzerinde çalışarak geçirmeniz gerekir. Diğer tüm faaliyetler para üretmeyen faaliyetlerdir ve zaman kaybetmekten başka bir şey yapmazlar.

Ayrıca sorunların % 80’inin ekip üyelerinizin % 20’sinden kaynaklanacağını da bilmelisiniz. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bu insanlardan uzak durmak ve tüm vaktinizi almalarına izin vermemektir. Bunun yerine, en iyi% 20 ile çalışın.

Doğrudan satış için diğer püf noktalar

Doğrudan satışta 20/80 kuralı için dikkat etmeniz gereken diğer önemli püf noktalar şunlardır. İşletmenizde reklam vermek söz konusu olduğunda, ne yaptığınızı takip ettiğinizden ve test ettiğinizden emin olun. Örneğin, beş reklamınız varsa, bu reklamlardan birinin diğer dört reklamın toplamından daha iyi performans gösterme ihtimali yüksektir. Takip edip test etmezseniz, bunu asla bilemezsiniz!

Bunların hepsi kulağa çok basit bir tavsiye gibi gelebilir. Ancak her şeyin basit olması, insanların tavsiyelere uyduğu anlamına gelmez. Doğrudan satışta 20/80 kuralının işinizi daha iyi hale getirdiğini dürüstçe söyleyebiliriz. İşe yarayan ve zaman ve para yatırımınızdan en büyük getiriyi sağlayan şeylerin küçük yüzdesine odaklanmak çok daha akıllıca.

Doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez >>

Network marketingde sağlam bir organizasyon kurmak, her networkerin hayalidir. Peki network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Organizasyon kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu güzel bir istektir fakat, bu bir ticarettir. Bizim bu işte bakış açımızın değişmesi de ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü 20 yıl boyunca bizi hazırladıkları eğitim, kendi işimizi kurmak üzerine değil, başkasının yanında maaşlı olarak çalışmak üzerinedir. Haliyle networkle tanıştığımız zaman bazı önyargılarımızın, endişelerimizin olması da normaldir.

Satış yapmak, pazarlama becerilerimizi geliştirmek, liderlik yeteneklerimizi, insanlar üzerinde etkimizi arttırmak daha önceden öğretilen şeyler değildir. Hep bu özelliklerin zor kazanılır olduğu, bize göre olmadığı gibi düşüncelerle büyütüldük. Dolayısıyla da bu özellikleri kendimize yakıştıramıyoruz. Ancak yine de “hayır” duymak, satış yapmak kolay işler değildir. Peki bu durum network marketingde nasıl?

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı

Network marketing, ilişkilere dayalı bir ticari modeldir. Ve sizin klasik sektördeki gibi yüzlerce, binlerce kişi tanımanızı gerektirmeyen bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Klasik ticari işlerde veya geleneksel iş hayatındaki gibi tanımadığınız, hoşlanmadığınız insanlarla çalışmak zorunda değilsiniz. Evet bu mümkün. Hatta bu farklı bakış açısı ile organizasyonunuzu daha sağlam kurabileceksiniz.

Bu bakış açısı, herkesin network marketingde başarılı olabilecek olmasının aslında temelidir. Ve bunu anlamamız hem işimizi daha da kolaylaştıracak hem de bu işten gerçek manada zevk almamızı sağlayacaktır. Sizin network marketingde sağlam bir organizasyon kurmanızı sağlayacaktır.Tabii ki de sağlam bir organizasyon demek, sağlam bir pasif gelir imkanı demektir. Peki nedir bu önemli nokta gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Sağlam bir organizasyon kurmanın sırrı

Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Eğer geleneksel satış içerisinde olsaydık otobüs durağında ki yabancılara ürün satmaya çalışıyor olurduk. Herkes bunda iyi değildir. Herkesin bu yeteneği yoktur. Herkes işin başındayken yabancılara satış yapma yeteneğine sahip değildir. Fakat herkes etki çemberinde ki insanlarla konuşacak yeteneğe sahiptir. Bu rahat bir yaklaşım. Yılların getirdiği bir ilişki ve inanç var.

Eğer network marketing felsefesini anladıysanız, “Neden herkes network marketingde müthiş başarılı olabilir?” sorusunu rahatlıkla cevaplayabilirsiniz. Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Evet büyük etki çemberi olanlar vardır. Bir de küçük etki çemberi olanlar vardır. Büyük liderlerin nasıl güçlü liderlerden oluşan bir network marketing takımı geliştirdi? Şimdi bunun hakkında düşünün. İşe başladığınız şirkette ki büyük liderleri kişisel olarak tanımıyor olabilirsiniz. Bu insanlar başka birinin etki çemberindedirler. Fakat organizasyonun büyümesi nedeniyle liderler her yerde olabilirler. Bu nedenle sadece siz birilerini belirleyerek büyük liderlere dönüştürmüyorsunuz.

Network Marketingin Temel Aktivitesi Nedir? Nasıl Yapılır? 

Bu her zaman mümkün değildir.

Herhangi birinin etki çemberi size güçlü ve inanılmaz bir lider getirebilir. Solunuzda ve sağınızda haftada 10 bin dolar, 20 bin dolar kazanan güçlü ve inanılmaz bir lider varsa finansal olarak özgürsünüzdür. Fakat eğer biri sizinle 5 yıl sonra görüşürse ve sorarsa bu insanı siz mi buldunuz? Hayır. Fakat o bir kişinin etki çemberine ait. İşte bu network marketingin gücüdür. Network marketing var olan ilişki temelinde çalışır.

Şimdi bu temel, bu ticaret ilerledikçe insanlarla sıcak bölgenizden çıkıp soğuk bölgenizle konuşacaksınız. Yabancılara yaklaşacak düzeyde yeterli öz güven kazanacaksınız. Özellikle para kazanmaya başladıktan sonra. Sonuçları gördükten sonra güven dereceniz artacaktır. İşte network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? sorusunun cevabı budur.

Kimse ilk başladığında bir yabancıya yaklaşmak istemez.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister. Bu işte eski olan büyük liderler herkese çalıştığı şirketin ne kadar güzel ve güçlü olduğunu gösterebilir. Ama network marketingte yeni olanlar başta etki çemberi ile çalışmalı. Bu etki çemberi size organizasyonunuzda güçlü bir lider bulmanıza yardımcı olacaktır. İçinizden biri etki çemberi ya da sıcak çevreyi uygularsa 4 ayda yüzlerce kişilik bir ekip kurabilir veya 4 aydan daha kısa sürede. Mantık bu, güzellik bu.

Bu düşünce değişiminde güçlü kontaklara ve güçlü satış yeteneğine sahip olan insanları dahil etmenize gerek olmadığını veya bir sürü bağlantısı olan insanları bulmak zorunda olmadığınızı anlamışsınızdır. Sadece etki çemberinizle çalışın.

Bu neden önemli arkadaşlar?

Çünkü herhangi birine işi sunarken onlara başarılı olmak için 2 bin kişiyle konuşmanız gerekiyor derseniz onlar panik olurlar. Kayıt olmak istemezler hatta kaçarlar. iki bin yabancı insana yaklaşıp onlarla konuşmak insanın doğasında yoktur. Kimse otobüs durağında gidip bir yabancıyla konuşmak istemez. Kimse caddede koşarak broşür dağıtarak “lütfen bana katılın, lütfen bana katılın” demek istemez.

Fakat eğer siz insanlara “bize katılın etki çemberinizle başlayın, ben size yardım edeceğim” derseniz etki çemberiyle konuşur. Sonra biz onların etki çemberiyle konuşacağız ve onlar bu kültürün devamını getirdikleri takdirde siz farkına varmadan siz güçlü liderlerden biri haline geleceksiniz. Ve bir gün finansal olarak özgür olacaksınız. Gidin bütün büyük networker liderlerine sorun. Hepsi etki çemberiyle yani sıcak çevresiyle başlamışlardır.

Yeni Distribütörler Nasıl Bulunur? >>

Network Marketing güvene dayalı basit bir felsefeyle büyümeye devam ediyor.

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir. Öbür tarafınızda 200 seviye altta olabilir önemli değil. Bunları sonra bileceksiniz. Onlar büyüyecek, onlar sistemi takip edecek, etkinliklere katılacaklar. Ve orada ki büyük liderler onlara yardım edecek onları geliştirecek. Fakat sizin için en küçük gerekliliğiniz etki çemberinizle çalışmaktır.

Bu da bizi, network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Sorusuna verilecek en etkili cevaba götürüyor. O da Etki çemberi. Etki çemberinin gücü network marketingi herkes için erişilebilir en büyük kurumlardan birisi yapıyor. Etki çemberi mantığı, network marketingi herhangi bir ülkede çalışabilen bir ev hanımını, bir memuru, birkaç arkadaşı olan herhangi birini çalıştırabilen bir iş haline getiriyor.

Onlar size söyleyecek, “Dinleyin bu işe dahil olamam çünkü çok insan tanımıyorum.” Siz de sorun; “Size güvenen bir etki çemberiniz var mı? Hadi onlarla çalışmaya başlayalım. Onlar büyüyecek ve gelişecek. Siz bilmeden önce, bu insanlar sizin en büyük liderleriniz haline gelecek.”

Limitsiz Aday Bulmak İçin 5 Adım – Eric Worre >>

Etki çemberinizdeki arkadaşlarınızla başlayın.

Eğer bugün network marketing liderlerinden bazılarına sorsanız onlar size sadece etki çemberiyle başladıklarını söyleyeceklerdir. Onlar bugün sahip oldukları insan sayısı nedeniyle şoktalar. Şimdi organizasyonunuz büyüdükçe siz sunum yapmaya devam edeceksiniz.

İsim listenizde olan insanlara konuşmaya devam edeceksiniz. Bu süre zarfında güveninizde artacaktır. Çekleriniz ve komisyonlarınız büyüyüp çoğaldıkça network marketing makinesi haline geleceksiniz. Fakat etki çemberinizle başladınız. Tek ihtiyacınız olan şey girişimcilik yolculuğunuza network marketingle başlamaktır.

Eğer çok insan tanımıyorsanız ve listeniz küçükse panik olmayın. Bütün büyük organizasyon kuran liderler bu network marketing ticaretine 4-5 kişiyle başladılar. Birçoğu ailelerinden ve en iyi arkadaşlarından ibarettir ve bu şekilde büyüdüler. Network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur sorusu için, üzerine basarak tekrar tekrar söylemek istiyoruz. ETKİ ÇEMBERİNİZLE BAŞLAYIN.

Networkte Takım Ruhunu Anlatan Filmler >>

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satışta başarı için bazı püf noktaları bilmeniz gerekmektedir. Bu püf noktalardan biri de doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerini bilmek olacaktır. Peki kimdir bunlar?

Her iş içerisinde o iş konusunda bir şeyi iyi yapan, her şeyi iyi yapan veya hiçbir şey yapmayan insan tipleri mutlaka vardır. Aynı şey doğrudan satış sektörü için de geçerlidir. Birkaç dakikanızı ayırıp bu her bir distribütörün karşılaşabileceği 10 tür insan tipi hakkında bilgi almanız, sizin için daha iyi olacaktır. Bu tiplerin kendi ekibinizde kimleri tanımlayacağını zaten fark edeceksiniz.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız İnsan Tipleri

Başlamadan önce bu açıklamalar kesin olmadığını, insanların karakterleriyle ilgili olmadığını bilmelisiniz. Sadece birinin belirli bir kategoride olması, iyi bir KİŞİ olmadığı anlamına gelmez. İnsanların kategoriden kategoriye geçebileceğini de bilmelisiniz. Ve en önemlisi, farklı distribütörlerin her biri arasındaki farkları bilmek, akıllıca çalışmanıza ve hak ettiğiniz yere zamanında varmanıza çok yardımcı olacaktır. İşte doğrudan satış ticareti içerisinde karşılaşacağınız 10 farklı distribütör tipi. Bunlar belirli bir sıraya göre yazılmamıştır;

Doğrudan Satışta Kimlerle Çalışmalı >>

Ürün tutkunları

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinden birincisi, ürün tutkunlarıdır. Zaman zaman, şirketinizin ürünleri hakkında çok tutkulu olanları bulacaksınız. Şirketinizin ürünlerini yiyorlar, uyuyorlar ve onlarla nefes alıyorlar. Bunlar takımınızda olması gereken iyi insanlar. Ürünleri severler. Şirketinizin tüm ürünlerini veya çoğunu kullanırlar.

Bir ton insanı işe almayabilirler ancak ürünleri her ay, genellikle çoğunu sipariş ederler. Takımınızda böyle insanlar olduğu için şanslıysanız, onlara çok iyi davranın. Onlara, şu anda yaptıklarından çok iş yapma konusunda baskı yapmayın.

Titan Saadet Zinciri Nedir? >>

Sosyal kulüp olarak görenler

İkinci sırada, doğrudan satışı iş kurmaktan ziyade sosyal kulüp olarak görenler var. Birçok insan sosyal yönden network marketinge katılır. Onları sakın suçlamayın. Sonuçta, doğrudan satış yeni arkadaşlar edinmek, yeni yerlere seyahat etmek, yeni beceriler öğrenmek ve eğlenmek için harika bir yoldur. Takımınızdaki bu tür insanları kolayca tanımlayabilmelisiniz.

Normalde bir organizasyon kurmak için fazla bir şey yapmazlar. Ancak her aramada, her web seminerine ve her canlı etkinliğe katılırlar. Ayrıca her ay ürün siparişi verirler. Bu insanlara iyi davranın. Genellikle işlerinde uzun süre kalırlar çünkü diğer birçok ekip üyesi ile harika arkadaşlıklar kurmuşlardır.

Doğrudan satış bağımlıları

Bu ticarette karşılaşacağınız insan tiplerinden üçüncüsü, doğrudan satış bağımlılarıdır. Başka birtakım veya firma için aranan ve gelen bağımlılardır. Normalde fırsatınızı ilk öğrendikleri zaman ÇOK heyecanlanırlar. Normalde 14 ile 90 gün boyunca heyecanlı kalırlar. Ancak bu ilk coşkunun tükenmesinden sonra, bir sonraki fırsat için takımlarından ayrılırlar. Çoğu ağ pazarlama bağımlısı, her 1 ile 3 ayda bir yeni bir çok katlı pazarlama şirketindedir. Bu bağımlıların birçoğu yıllardır sektördedir ve belki tüm firmalara katılmışlardır.

Bu çok katlı pazarlama bağımlıları herhangi bir süre hiçbir şeyi yapamaz. Asla işin gerektirdiği ana noktaları yapmazlar. Sadece ilk katıldıklarında yaşadıkları hisleri severler. Heyecanlı olmayı ve bunu karşıya yutturmayı seviyorlar.Bu şekilde bir bağımlı ile yatırım yaptığınız zaman, zamanınızı boşa harcama ihtimaliniz yüksektir.

Zamanınızı Etkin Kullanarak, Zamanı Yönetin >>

Yarı zamanlı çalışanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin dördüncü sırasında, bu işi yarı zamanlı olarak yapanlar var. Yarı zamanlıları sevmelisiniz. Bu, ekibinizin belki de yüzde 10’unu temsil ediyor. Bunlar aç ve çalışmaya istekli insanlar. Bir aile ve kariyere sahipler ve işi tam gün yapamıyorlar. Ancak işlerini her hafta düzenli olarak 5-15 saat yapacaklar, mazeretleri yoktur.

Tutarlı ve ısrarcılardır. Eğitime girerler. Onlara öğrettiğin şeyi yaparlar. Onlar zaman ve para ile yatırım için iyi insanlar. Bu insanların çoğu sonunda lider ve en iyi kazananlar haline gelir. Veya, 500-3000 dolar aylık güzel bir gelir elde ederler.

İş bitirici özellikle olanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinde sırada, iş bitirici olanlar var. Bunlar senin liderlerin olacak kişilerdir. Bu insanların normalde BÜYÜK kişilikleri vardır. Bunlar tipik olarak KIRMIZI kişiliklerdir. Onlar iş adamları, liderler ve yüksek başarılar grubuna gireceklerdir. Vizyonu yakalarlar ve her şeyden önce ilk günkü gibi işe sarılırlar.

Bu, ekibinizin yüzde bir ile ikisinden fazlasını temsil etmez. Onlar koçluk yapabilir, aç ve yarı zamanlı çalışanlar gibi çalışmaya isteklidirler. Tutumları vardır. Vaktinizi boşa harcamaz veya kendi vakitlerini boşa harcamazlar. Her ay yeni insanları işe alıyor ve satıyorlar ve kendilerini kopyalıyorlar. İşlerini sizin yardımınızla ya da sizler olmadan yaparlar! Bir mesleğe veya kariyere sahipler, ancak haftada 30-40 saat veya daha fazla işlerini sürdürüyorlar.

İş Hayatında Etkili Liderlik Teknikleri Nelerdir? >>

Doğrudan satış uzmanları

Bu tip distribütörler, doğrudan satışta nadir görülür. Bunlar normalde iş bitiriciler ya da part-time kategorisinde başlayanlardır. Ancak bir noktada kariyer yapmak isteklerini netleştirmişlerdir. İyi eğitilmişlerdir. Sürekli yeni şeyler öğrenmeye isteklidirler. Mesleki gelişimlerine yatırım yaparlar. Tıpkı bir doktor ya da avukatın meslekleriyle ilgili işleri konusundaki gibi ciddidirler.

Yetenekli, kendine güvenen, çok iyi bir tavırları var ve çok başarılılar. İnsanlar onları sever, bilir ve onlara güvenir. Ekibinizde bu kategorideki bir veya iki kişiyi bulmak, altı rakamlı gelire kolayca ulaşmanıza yol açabilir. Ağ pazarlaması yapan herkes, bu kategoriye girmek veya bu kategorideki insanları takımında tutmak için çaba göstermelidir.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Büyük konuşmacılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız tipler arasında sırada, büyük konuşmacılar vardır. Bu insanlar 10-20 yıl önce doğrudan satışta başarılı olmuşlardır. Belki de kariyerlerinde bir noktada birinci oldular. Size geçmiş başarılarından bahsederler ve sizi heyecanlandırırlar, ekibinize katılırlar ve kesinlikle HİÇBİR ŞEY yapmazlar.

Aslında kötü durum şudur ki deneyimsiz bir ağ pazarlamacısının bu kategorideki birisine kaydolması, çok heyecanlanmasıdır. Bir veya iki ay sonra, kişinin büyük bir konuşmacı olduğunu ancak yapımcı olmadığını fark ederler. Sonuç olarak, sinirlenirler ve işi bırakırlar. Unutma,

“Eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur.”

Normalde, en iyi üreticileriniz büyük konuşmayacaktır. Sadece işe koyulacak ve sağlam bir organizasyon inşa edecekler! Büyük bir konuşmacıya sponsor olduğunuzda, en iyisini umut edin, ancak hiçbir şey beklemeyin. Bu şekilde hayal kırıklığına uğramazsınız.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Amatörler

Bu grup, endüstrimizdeki çoğu insanın katıldığı en az %80’lik grubu temsil eder.  Bunlar işinde başarılı olmak için gerekli becerilere, tutumlara, iş ahlakına veya doğru zihniyete sahip olmayan insanlardır. İşlerini ciddiye almazlar. Saldırırlar. Bir şeyler denerler. İşlerine hobi gibi davranırlar ve neden para kazanmadıklarını merak ediyorlar. Çoğu insan bu kategoride başlar ve ya diğer kategorilerden birine evrimleşir, ya da işsiz kalır.

Dürüst olmayanlar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tipleri dokuzuncu sırasında dürüst olmayanlar var. Her tür endüstride kötü insanlar vardır. Neyse ki, bu insanlar çok uzun sürmeden çok katlı pazarlama içerisinden ayrılmak zorunda kalırlar. Çok çabuk ayıklanıyorlar. Başkalarına yalan söyleyen, aldatan ve yanlış davranan kişidir. Onlar etik değillerdir. Hızlı para kazanmak için her şeyi söyleyecekler ya da yapacaklardır. Başkalarına yardım etme konusunda SIFIR ilgilidirler. Bunun yerine, yalnızca kendilerini önemsiyorlar ve birinden para kazanmak için her şeyi yapacaklardır.

Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu >>

Aldatıcılar

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır.

Doğrudan satışta karşılaşacağınız insan tiplerinin son sırasında, aldatıcılar vardır. Dürüst olmayanlar gibi aldatıcılar da sektörün adını kirletirler. İnsanlara kolay para vaat ederler. İnsanlara hiçbir şey yapmadan, para kazanabileceklerini söylerler. “Sadece üye olun, en büyük takımı satın alın, ekibinizi sizin için kuracağım!” vb gibi sözlerle insanları sadece alışveriş yapmaya, takıma katmaya çalışır.

Son düşünceler

Nerede durduğunuzu görmek için birkaç dakikanızı ayırıp kendinizi ve takımınızı değerlendirin. Hepimiz aynı yerden başlıyoruz, hepimiz gelişip değişebiliyoruz. Kariyerinizin farklı noktalarında bu kategorilerin çoğunda kendinizi bulabilirsiniz. Ancak, sonunda bir doğrudan satış uzmanı olma kararını da verebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, işler değişmeye başlayacaktır.

Daha da önemlisi, takım üyelerinizle çalışırken zamanınızı nerede geçirdiğiniz konusunda akıllı olmanız gerekir. Her bir kişiyi değerlendirin (onları yargılamayın) ve vaktinizi hak ettiği yere harcadığınızdan emin olun.

***

Farklı distribütör tipleri hakkındaki yazımızı okudunuz. Sizin bu tipler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu işe başlayacak olanların karşılaşacağı başka insan tipleri var mıdır? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz?

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Bugün, network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi paylaşmak istiyoruz. Bunlar aynı zamanda doğrudan satış hakkında da bilmeniz gereken püf noktalardır. Bunları doğrulayan bir kaynağa sizi işaret edemeyiz, ancak sektördeki başarılı insanların tecrübelerinden sabit olanları sizinle paylaşıyoruz.

Bunlar, her networkerin sektöre başlamadan önce bilmesi gereken önemli noktalar olduğunu düşünüyoruz. Belirli bir sırayla listelenmemiş olup, genel olarak dikkat etmemiz gereken noktalardır.

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey

Network marketing sektörü de kendi içerisinde bazı kuralları barındırmaktadır. Bu konulara hakim olmadığımız sürece işimize de tam olarak yapmış olmuyoruz. İnsanları yanlış yönlendirebiliyoruz. İnsanları yanlış yönlendirmemiz de onların para kazanamamasına işi bırakmasına ve etrafa negatif vermelerine neden oluyor.

Buradan da anlaşılacağı üzere, insanları doğru bakış açısı ile işe almadığımız için bu ticarete karşı insanlar negatif oluyor. Aslında dışarıdaki nefreti de yine ticaret içerisindeki insanlar neden olmaktadır. Tabiki bilerek yapılan bir şey değil bu. Kimse bile bile bir yanlışı yapmaz. Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Network Marketing Firmaları Nelerdir? >>

Network marketinge başlayan her networkerin, her distribütörün işin başında bilmesi gereken 30 şeyi sizler için derledik;

Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

30 – Doğrudan satışta geliriniz, yüzlerce kişiye şahsen sponsor olmuş olsanız bile, ekibinizdeki 1-2 kişinin çabalarından gelecek.

29 – Network marketingde en çok kazanan insanlar, kişisel olarak 100-200 kişi arasında kişiye sponsor oldu. Bazıları 50 kişi, bazıları 500-1000 kişi arasında kişiye sponsor oldular.

28 – En başarılı ağ pazarlamacıları aynı şirkette en az beş yıl geçirmişlerdir. Genellikle bu oran on ile yirmi yıl arasında olmaktadır.

MLM Çalışma Takvimi Nedir? Nasıl Oluşturulur >>

27 – Doğrudan satışta insanların işi bırakmalarına hazır olun. Sponsor olduğunuz çoğu kişi, yardım etmek için ne yaptığınızdan bağımsız olarak, işlerini kurmak için kesinlikle hiçbir şey yapmayacak, hazırlık olun.

26 – Network marketingde başarılı olmak için için satış, pazarlama, insan becerileri, liderlik ve iletişim gibi benzersiz bir dizi beceri geliştirmeniz gerekir. Bu becerileri geliştirmek normalde birkaç yıl alacaktır, sabırlı olmalısınız. Başarılı olmuş çoğu insanın sektöre ilk girdiğinde bu becerilere sahip olmadıklarını bilmekte fayda var.

Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır.

25 – Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır. İnsanların söylediğinin aksine, çoğu insan doğrudan satışta başarısız olmaz. Bunun yerine çoğu insan bırakır. Aradaki farkı unutmayın.

24 – Perakende müşterilerden oluşan bir ekip oluşturarak ayda 500 TL kazanmak, distribütör yetiştirmekten daha kolay ve daha hızlıdır. Ancak uzun vadeli bir ticari bakış açısı oluşturmak istiyorsanız kesinlikle liderlik yeteneklerinizi kullanmanız gerekecek.

23 – Ağ pazarlaması, herkes için eşit bir başarı oranı sunmasa da herkese eşit bir fırsat sunuyor. Herkes dipte başlar ve tepeye doğru ilerlemek zorundadır. Her şey performansınıza dayanıyor.

Kendi İşinizle Mücadele Etmeyi Bırakın >>

22 – Sırf network marketingde çoğu insanın başarısız olması, bu sektörü kötü bir sektör yapmaz. Evliliklerin çoğu başarısız oluyor, ama insanlar hala evleniyor. Çoğu emlakçı başarısız olur, ancak insanlar hala emlakçı dükkanı açarlar. Çoğu sigorta acentesi başarısız olur, ancak insanlar hala sigorta acentesi işi kurar. Geleneksel işletmelerin çoğu başarısız olur, ancak insanlar hala yeni işlere başlar. Çoğu kilo verme programı başarısız oluyor, ancak insanlar kilo vermeye çalışıyor. Unutmamak gerekir ki çoğu insan başladığı birçok şeyi bıraktı.

21 – Çoğu insanın size düşündürdüğünün aksine, doğrudan satış endüstrisindeki en iyi kazanç sağlayanların çok büyük bir kısmı hala işlerini % 100 çevrimdışı yapıyor.

Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir

20 – Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir. Doğru ve hızlı bir şekilde yaparsanız çok daha kolay ve daha eğlenceli olduğunu görecesiniz.

19 – Tipik olarak, ekibinizdeki kişilerin yüzde 50-60’ı bırakacak, yüzde 30-40’ı sadık ürün kullanıcıları olacak,% 10’u işi kurmak için bir şeyler yapacak ve 1-2 kişi (% 10’dan az) senin rock yıldızların olacak ve sonuçlarının % 98’ini üretecekler.

Network Marketingde Aile, Arkadaş ve Network >>

18 – Eğer bir pazarlama ağı işine sahipseniz, vergi tasarruflarının da önemli olduğunu biliyorsunuzdur. İşinize gerçek bir işletme gibi davranın, iyi kayıtlar tutun ve yapabileceğiniz her yasal vergi indirimini alın.

17 – Birçok insan tipi ile karşılaşacaksınız. İnsanlar seni kesinlikle kandıracak. Büyük organizasyon inşa edeceğini düşündüğünüz insanlar genellikle istifa edecek ve bırakacağınızı düşündüğünüz insanlar büyük organizasyonlar inşa edecek. Ayrıca, işe ihtiyacı olan insanlar nadiren katılırlar veya bir şey yaparlar. Günün sonunda, birinin içine bakmanın ve hayatlarını daha iyi hale getirmek için arzularının düzeyini görmenin bir yolu yoktur.

16 – İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir. Başka hiçbir faaliyet gelirinizi artırmanıza yardımcı olmaz. Perakende satış ve işe alım konusunda çalışma saatlerinin % 90’nını veya daha fazlasını harcayacaksın.

İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir.

15 – İşinizi kurmanın sırrı, hızlı ya da kolay yolu yoktur. Sihirli kelime yok. Hızlı bir şekilde başarı elde etmenize yardımcı olacak hiçbir buton veya sihirli toz yoktur. Kollarını sıvamalı, çalışmaya başlamalı ve uzun yıllar ısrarlı ve tutarlı olmalısın.

Network Marketingde En İyi Müşteri Kimdir? >>

14 – Doğrudan satışta büyük bir distribütör ekibi kurmak, hayatında yaptığın en zor şeylerden biri olacak.

13 – Bu endüstriyi harika yapan şey, kaldıraç oluşturmanız (çalışanlar veya para olmadan), artık gelir yaratabilir ve çoğu durumda 300 dolardan daha düşük bir fiyata başlayabilirsiniz. Bunu yapmanıza izin veren başka bir ticari model yoktur.

12 – Başarı denkleminin en önemli kısmı sensin. Katıldığınız şirket veya seçtiğiniz sponsor sizi başarılı kılmaz. Günün sonunda, başarınız (veya başarısızlığınız) tamamen size bağlıdır.

11 – Sektörümüzde birçok büyük şirket var. Kesinlikle kurulmuş, kanıtlanmış bir sicile sahip ve tutkulu olabileceğiniz bir ürün grubuna sahip bir şirketi seçmelisiniz. Uzun vadeli olarak konumlandırılmış bir şirkette olduğunuzdan emin olun.

Sektörümüzde birçok büyük şirket var.

10 – Network marketingde uğraşacağınız en büyük mücadele zaman yönetimi olacaktır. Özellikle yarı zamanlıysanız ve günlük iş ve aile sorumluluklarınız varsa, zamanınızı akıllıca nasıl yöneteceğinizi kesinlikle öğrenmelisiniz.

9 – İşinizi kurmanın tek bir yolu yoktur. Başarılı olmak için üst sisteminizin sistemini kullanmanız gerekmez. Aynı zamanda kullanabilirsiniz de. Günün sonunda, kendi yetenek ve becerilerinizden yararlanmanız ve SİZİN için çalışan bir oyun planı geliştirmelisiniz. Her takım üyesinin aynı şeyi yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır? >>

8 – Bir şirkette iyi sonuçlar elde edemiyorsanız, yeni bir şirkete geçme ve daha iyi sonuçlar elde etme ihtimaliniz oldukça zayıf. Doğru becerileri ve doğru zihniyeti geliştirinceye kadar, katıldığınız her şirkette mücadele edeceksiniz.

7 – Gerçek dünyada satmakta iyi olman, networkte de başarılı olacağın anlamına gelmiyor. Bu endüstri geleneksel satışlar gibi değildir. Bu endüstri tamamen toplu satış veya toplu alım ile değil, sponsorluk ve eğitim ile ilgilidir.

6 – Bir şirkette büyük bir ekip kurmak zor. Aynı anda iki şirkette devasa bir ekip oluşturmak daha zordur. Sonuç olarak, uzun bir süre boyunca yalnızca bir şirkete odaklanmanız gerekir.

Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

5 – En iyi kazananlar ve başarısız olan insanlar arasındaki fark, günlük, haftalık veya aylık olarak yaptıkları aktivite sayısından başka bir şey değildir. Bu işte başarının anahtarı, kendini işe, ticarete yani networke maruz bırakmaktır. Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

Her Networkerin Yapması Gereken 5 Kritik Şey >>

4 – Başarılı distribütörlerin çoğu başarılı olmak için en az beş yıllarını bu ticarete verdiler. Bu, birileri için hızlıca zengin olunacak bir iş modeli ya da “yemek bileti” anlamına gelmiyor. Başarılı olmak için zaman ve zor çalışmalar gerekiyor, hazırlıklı olun.

3 – Gerçekten de, sadece bir üretken ekip üyesinden küçük bir servet kazanabilirsiniz. Sektörümüzde, yalnızca bir kişinin ekibindeki çabalarından aylık 10 ila 30 dolar (veya daha fazla) kazanan birçok insan var.

2 – Birçok Doğrudan Satış şirketi, tıpkı geleneksel işletmeler gibi başarısız konumdadır. Durum tespiti yapmalı ve daha önce kurulmuş ve kanıtlanmış bir şirket seçmelisiniz.

1 – Konuştuğunuz kişilerin çoğu, ekibinize katılmadan veya bir ürün satın almadan önce en az 5 – 10 kez onları takip etmenizi ister. Çok az insan planı ilk defada görünce hemen üye olacak.

Son düşünceler

Network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi sizlerle paylaştık. Umarız bu makale gözlerinizi açar ve endüstrimiz hakkında düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olur.

Sizce insanların network marketinge girerken nelere dikkat etmeleri gerekir? Sizlerin tecrübeleri nelerdir? Tecrübeleriniz ile network marketing hakkında araştırma yapan insanlara ışık tutabilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapmaktan çekinmeyin. Bol kazançlar…

Network Marketing Yaparken Bilmeniz Gereken 10 Şey >>

Bugün bazı gelişmiş network marketing eğitimlerini paylaşmak istiyoruz. Network marketing ve MLM hakkında merak ettikleriniz. Bunlar önümüzdeki 12 ay içinde MLM işinizi ateşlemek için 12 fikir.

Birkaç hafta önce harika bir eğitim etkinliğine katıldım ve 20 sayfadan fazla not aldım. Notlarımdan itibaren her şeyi 12 basit fikirde birleştirdim. Ve ileri MLM (Multi Level Marketing – Çok Katmanlı Pazarlama) eğitimim olarak adlandırdım. Bu 12 ipucuna da kendi görüşümü ve perspektifimi ekledim.

Gelişmiş Multi Level Marketing Eğitimi

Doğrudan satış işiniz durgun gidiyor olabilir. Belki yavaş yavaş düşüyor. Belki de istediğiniz çoğaltmayı ve büyümeyi elde edemezsiniz. Belki çöküş yaşıyorsunuz. Ya da, işiniz asla yoluna girmedi.

Bu durumlardan herhangi biri sizi tarif ediyorsa, doğru zamanda doğru yerdesiniz demektir. Bu gelişmiş network marketing eğitimi, işinizde istediğiniz ve hak ettiğiniz atılımları elde etmenize yardımcı olabilir. Bu fikirler belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Gelişmiş network marketing eğitiminin keyfini çıkarın.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin. Onların şampiyon olmaya hazır olup olmadıklarına karar vermesine izin verin. Onlara bu seçimi verin. Kendiniz de dahil olmak üzere ekibinizdeki herkesin büyük hedefler belirmesini sağlayın. Yeni temsilcilerinize neyin mümkün olduğunu, bu işten beklentilerinin nasıl olması gerektiğini söyleyin. Onları başlamadan önce doğru bilgilendirin. Oyun planını doğru bir şekilde başlatmaları için ne yapmaları gerektiği konusunda onlarla tecrübelerinizi paylaşın.

Neyin mümkün olduğunu bilmelerini sağlamak konusunda ekibinize karşı sorumlusunuz. Çoğu insan başarısız olur ya da hiçbir şey yapmaz. Çünkü kimse onlardan hayal hedeflerini büyütmesini istemez. Ya da onlara neyin mümkün olduğunu söylemez.

Telefonlarınızı çalıştırmaya başlayın.

Bilgisayarınızın, e-postanızın veya sosyal medya hesabınızın arkasına saklanmayın. Telefon sizin arkadaşınız ve bu arkadaşınız 600 kilo ağırlığında değil.

İlk konuşmayı (davet) metinden okuyun veya Facebook mesajlaşma ile yapın. Daha sonra mümkün olan en kısa sürede telefona yönlenin. İş dünyasında en çok büyüyen, en başarılı insanlar telefonu kullanıyor. Bu iş bir ilişki işidir; biriyle telefonda konuşmak, onlarla bağlantı kurmanın ve bir ilişki kurmanın kolay bir yoludur.

Kumar oynamayın.

Etkiniz olmayan kişilerde unvanınız, zamanınız veya gelirinizle kumar oynamayın. Etkiniz yoksa, etkinizi artırmak için bir şeyler yapın. Daha sonra onları işinizi anlatmak için davet edin.

Hız yasasını uygulayın.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur. Takımınızdaki kişilerin geç kazanmaları demek, ya da para kazanamamaları demek bırakma olasılıkları da o kadar yüksek olur demek. İnsanların, doğrudan satışa başladıkları andan itibaren, ilk 48 ila 72 saatlerinde ideal olarak, HIZLI bir şekilde kazanmalarına yardımcı olun.

Kimler ile çalışacağınızı seçin.

Vaktini hayatını değiştirmek istemeyen, mıymıy eden tipleri işe almaya çalışırken harcamayın. Fark etmeden insanların networku bırakmalarına neden olursunuz. Bazı insanlar negatiflikleri, ağırlıkları ile sizi geri çekerler.

SADECE başarı seviyeniz ve üzerinde çalışın. Motive olmayan bir kişiyi işe alırsanız, ona doğru bakış açısını verdikten sonra ilk davetlerini yaptırın. Hazır olmadan işe başlatmayın. Ona rehberlik edin.

İyi bir distribütör veya iyi bir networker olmak ne demektir?

İyi bir distribütör veya iyi bir networker demek, iyi bir üye olmak demek değildir. İyi bir distribütör, ekibinin organizasyon kurmasına yardımcı olacak İYİ olan birisidir. Arada büyük bir fark var.

DSN, 2020 Global 100 Doğrudan Satış Şirketi Listesi >>

Asla vazgeçmeyin.

Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

Şu an ihtiyaç duyduğunuz şey için en çok istediklerinizden vazgeçmeyin. Mükemmelliğin zıddı, yeterince iyidir. Çoğu insan kendilerini rahatsız edecek şeyleri yapmayacak kadar rahattırlar. Geçici zorluklarınızın şirketinizde en üste gelmenize engel olmasına izin vermeyin. Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

İstatistikleriniz üzerine çalışın.

Herkesin bir oranı, istatistiği vardır. Konuştuğunuz kişilerin sayısı, sonuçlanan sunumların sayısı ve bir sunum gördükten sonra katılanların sayısı. Harika bir işveren bile sunum yaptığı her 10 kişiden 1 veya 2’sinden fazla üye kaydı yapamayacaktır. Oranınızı bildiğiniz zaman, işiniz de tahmin edilebilir hale gelir.

Oranınız, becerilerinizi geliştirdikçe artacaktır. Oranınızı en az 90 gün boyunca takip edin. Böylece sayılarınızı bilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Bir network marketing liderinin söylediği şu güçlü sözü unutmayın:

“Gerçekten yeterince insanla konuşmaya başlayana kadar, yeterince insanla konuştuğuma ikna olmuştum.”

Sponsorluğunuzu tutarlı bir şekilde yapın.

Lider olarak, her ay düzenli bir şekilde yeni temsilcileri desteklemelisiniz.

Tavsiyenin Gücü >>

Etkinliklerin önemini anlayın ve anlatın.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir. Doğrudan satış, etkinlik odaklı bir iştir.

En başarılı distribütörlerin, bir etkinlik sırasında, büyük bir organizasyon inşa etme kararını verdiklerini unutmayın.

Çağrı yapmak konusunda ekibinize yardımcı olun.

Yeni bir ekip üyesine yardım etmenin 1 numaralı yolu, onlarla ve potansiyel iş ortakları ile üç yönlü görüşmeler yapmaktır. Tüm zamanınızı yeni temsilcinizi eğitmekle harcamayın. Sadece eğitim, sizin takımınızın ilerleyişini bir süre sonra durduracaktır. Onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, böylece işlerini aynı anda öğrenebilir ve büyütebilirler. Sihirli numara, yeni kişinizin ne söyleyeceğini ve çağrıları kendi başına yapmadan önce sizinle 10 çağrı yapmasıdır.

Saadet Zinciri Nedir? >>

Hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşabilirsiniz.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir. Etkili hikayeler satış oranınızı artırır. İnsanlar sıradan bilgilendirmeler duymak yerine samimi, doğru hikayeler duymak isterler. Kendilerine bu işin nasıl bir yarar sağlayacağını duymak isterler. İşte size yardımcı olacak hikaye örnekleri.

Evde ailemle kalıyorum.

Ben evde kalıyorum. Çocuklarımı yetiştirmeyi, onlara değerlerimi öğretmeyi ve her gün evde olmayı seviyorum. Kurumsal kariyerimden vazgeçtiğimden beri kimliğimin bir bölümünü kaybettim. Ayrıca aileme maddi olarak katkıda bulunmak istiyorum, bu yüzden her iki dünyada en iyisini elde etmemi sağlayacak olan doğrudan satış işine başladım.

Mühendis olabilirsiniz.

Ben makine mühendisiyim. İşimin yaratıcı kısmını seviyorum ve baştan sona yeni öğeler tasarlandığını görüyorum. Bununla birlikte, iş yerimden ya da birlikte çalıştığım insanlardan hoşlanmıyorum. Bu yüzden yarı zamanlı bir doğrudan satış işine, kariyerimden uzaklaşmak ve hayatı kendi şartlarımla yaşamak için başladım.

Sağlıklı beslenmenin faydalarını anlatın.

Neredeyse 10 yıldır aşırı kilolu yaşadım. Hayal edebileceğiniz her diyeti denedim. Kilo verdim ve sonra geri altım. Son çare olarak bir doğrudan şatış şirketinin kilo vermeye ve sağlıklı beslenmeye yardımcı ürünlerini denemeye karar verdim. Sadece 30 günde 4 kilo verdim ve kendimi harika hissediyorum.

Organik ürünler hakkında konuşabilirsiniz.

40 yaşına geldiğimde sağlığım konusunda ciddi kararlar verdim. Bazı araştırmalar yaparken, günlük gıdalardaki GDO’ların, böcek ilaçlarının, toksinlerin ve kimyasalların tehlikelerini öğrendim. Organik ürünler, organik besin takviyeleri kullanmaya karar verdim. Bir doğrudan satış şirketinin ürünlerini öğrendiğimde aradığımı buldum.

Zamanlamanın önemini anlatabilirsiniz.

Doğrudan satış endüstrisinde birçok harika şirket var. Araştırdığım ve beni etkileyen şey, en başarılı temsilcilerin doğru şirkete tam doğru zamanda katıldıkları. Evden çalışabilmek için önce bir şirkete katılmışlar. Bu şirket de doğru zamanda doğru şirkettir. Yaklaşık 10 yaşında, ancak çok az kişi bunu biliyor.

Yarı zamanlı çalışmak istiyor olabilirler. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda pazarlama ağı şirketi var. Kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile bulduğum şey, çoğu firma part-time için değil. İlk %1’lik kesim için tasarlanış. Bu şirket farklıdır. “Küçük başlamak isteyenler” ve ciddi insanlar için harika.

Sihirli bir açıklama yapabilirsiniz.

Yaptığım şeye kişisel bir ilginiz olabilir veya olmayabilir. Ancak beni sadece doğru kişiye götürebileceğinizi umuyorum. Tavsiyeler arıyorum. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir zaman ayarlayıp, üzerine konuşabilir miyiz?

(***Başarılı bir Network Marketing liderinden alıntıdır.)

Kendi ekibinizle ne tür bir ileri düzey MLM eğitimi paylaşıyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Network marketingde başarı süreci nedir? Network marketing işinde başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler nelerdir? Finansal hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz? Network marketing sektörüne katılan veya katılmayı düşünen herkesin aklından geçen milyon dolarlık sorulardır bunlar.

Hayattaki her şeyde başarıya ulaşmak bir oyun planı, sıkı çalışma, süreklilik ve hatta biraz şans gerektirir. Eğer network marketing endüstrisindeki en başarılı insanları incelerseniz, trendleri hızla keşfedeceksiniz.

Network Marketingde Başarı Süreci

Network marketing endüstrisindeki her başarılı insan, farklı bir kişiliğe ve farklı güçlere sahiptir. İşlerini diğerlerinden farklı şekilde inşa etmişlerdir. Ancak, başarılı insanları gerçekten incelerseniz, ortak noktalarının da olduğunu fark edeceksiniz.

Bugünkü amacımız, başarılı network marketing distribütörlerinin yaptıklarını sizlerle paylaşmak! Süreci 10 basit adıma böldük. Lütfen her adımı dikkatlice okuyun ve ileride tekrar bakmak için bu sayfayı yer imlerine ekleyin.

Doğru şirketi seçmelisiniz

Herhangi bir şirkette başarılı veya başarısız olabilirsiniz.

Herhangi bir şirkette başarılı veya başarısız olabilirsiniz. Her şirkette yükselen başarılı distribütörler ve zorluk çekenler vardır. Bir şirket seçmeye gelince, doğru şirketi seçmek ile ilgili bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken bir şey de şirket kurucularını ve yönetim ekibini araştırmak. Kimlik bilgilerini kontrol edin. Ağ pazarlaması deneyimine, kanıtlanmış bir sicile, temiz bir arka plana ve yeterli sermayeye sahip olup olmadıklarına bakın.

Son olarak, gerçekten sevdiğiniz ürün veya hizmetleri olan bir şirkete katılmanız iş hayatınızdaki başarınıza gerçekten yardımcı olur. Ürünleri gerçekten seviyorsanız, bu ürünleri veya hizmetleri memnuniyetle başkalarıyla paylaşma ihtimaliniz yüksektir.

Yasadışı Firmalara Dikkat – Network Okulu Tv >>

Kendinize bir mentor bulmalısınız.

Başarılı insanların koçları ve danışmanları vardır. Network marketing için de konu farklı değildir. Bir şeyde başarıya ulaşmanın en hızlı yolu, ulaşmak istediğiniz şeyi yapan ve eylemlerini modellemek için birini bulmaktır. Bir mentor bulun, alçak gönüllü olun ve onların tavsiyelerini dinleyin. Akıllı insanların ortak olarak yaptığı budur.

Akıl hocanız sizin üstünüzde, kişisel koçunuz veya genel bir eğitmen de olsa, başarınız için çok önemlidir. Konuştuğum her başarılı temsilci, bir mentoru, başarılarının büyük bir parçası olarak kabul eder. Bu, network marketingde en önemli konudur. Yapmak istediğin son şey yalnız bir kurt olmak ve her şeyi kendi başına çözmeye çalışmak olsun. Bu iş bir takım sporudur. Bir mentor bulmak için zaman ayırın, böylece tekerleği yeniden icat etmeniz veya her şeyi kendi başınıza çözmeniz gerekmez.

Kendi nedenlerinizi belirlemelisiniz.

Bu ticaret sizi ağlatan bir NEDEN'e ihtiyacınız var!

Bu ticaret sizi ağlatan bir NEDEN’e ihtiyacınız var! Yeterince güçlü bir nedeniniz yoksa, bu sektördeki zor zamanları atlatma olasılığınız çok düşük. Bunun için biraz zamanınızı ayırın ve nedeninizi açıkça tanımlayın. İş yapmak için gerçek sebebin olmalı. Nedeniniz para da değil, parayla ne yapacağınızdır.

Örneğin, “benim nedenim çocuklara girişimciliği öğretmek için bir yaz kampı oluşturmak. Bu benim büyük bir amacım, çalışmaya devam etmem için beni motive eden şey.” diyebilirsiniz. Ama, “Çok zengin olmak istiyorum, çok para istiyorum.” bir hedef değildir. Bunları SMART bir plan yaparak, hedefe çevirmelisiniz.

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri bir vizyon tahtası oluşturmaktır. Hedeflerinize uyan fotoğrafları kesin ve bir poster panosuna yapıştırın. Bu vizyon panosunu yatak odanıza asın, her gün ona bakın. Bu adımı sakın atlamayın!

Neden Başarılı Olmak İstiyorsunuz? >>

Kendinize, işiniz için bir oyun planı oluşturmalısınız.

Hedeflerinizi belirledikten sonra bir oyun planı geliştirmeniz gerekir. Network marketing başarısı elde etmek istiyorsanız bu gerçekten önemlidir. Bu sizin stratejiniz ve eylem planlarınızı içerir. İş planınız ve günlük çalışma modunuzdan oluşur. Bu, işletmenizdeki stratejik ve operasyonel çalışmaları içerir.

Başka bir deyişle, hedefleriniz neler ve hedeflerinize ulaşmak için her gün tam olarak ne yapacaksınız? Nasıl yeni müşteriler kazanacak ve bir ekip kuracaksınız? Her hafta işinize ne kadar zaman harcayacaksınız? Mesai saatlerinde ve hangi saatlerde hangi aktiviteleri yapacaksın? Her yıl ne kadar gelir elde etmeyi bekliyorsunuz? Beklenen harcamalarınız ne olacak? Tüm cevaplara sahip olmayabilirsin, ama en iyisini tahmin et.

İşinizi ileriye taşımak için her gün, hafta ve ay ne yapacağınızı gösteren basit bir iş planı hazırlamanızı öneririz. İşinizi kurmak için her gün yapmanız gereken kritik görevleri kaydetmek için basit bir ajanda kullanabilirsiniz. Bu, kabul edeyim ki çoğu insanın zorlandığı bir konu. İşleri yürütmenin zamanı geldiğinde, çoğu insan ne yapacağını bilmiyor. Sonuç olarak, işlerini ileriye taşımak için hiçbir şey yapmıyorlar. Her zaman bir programınız olsun. Her zaman işinizi planlayın ve planınızı yapın. Her gün takip edebileceğiniz basit bir kontrol listesi oluşturun.

Hemen işe koyulmalısınız.

Network başarısını elde etmenin bir sonraki adımı, işinizi uygun şekilde başlatmaktır.

Network başarısını elde etmenin bir sonraki adımı, işinizi uygun şekilde başlatmaktır. Ticaretinize nasıl başladığınız, uzun vadede kalmanız veya kısa zamanda bırakmanızda büyük bir etkisi vardır. Bir aciliyet duygusuna sahip olmanız ve işinize bir milyon dolar yatırmış ve geri ödemek için sadece bir yılınız varmış gibi davranmanız gerekir.

Çoğu insan başarısız olur çünkü oyunda finansal bir yatırımı yok, bu yüzden işlerini ciddiye almazlar. İsim listenizi oluşturup, iki veya üç özel iş görüşmesi yaparak, ilk ayınız 10-12 kişiye sponsorluk yaparak ve hızlı bir başlangıç yapmak için hızlı bir şekilde başlayın. Bu, hikayenizi inşa edecek ve işe olan inancınızı oluşturacaktır. Çoğu insanın yaptığı şey sadece kaydolmak ve sonra sadece oturup beklemek. Sonuç olarak, işlerinde hiçbir ilerleme olmuyor. Bu hatayı yapmayın.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Kişisel gelişiminiz için çalışmalısınız.

İşiniz sizin geliştiğiniz kadar büyüyecektir. Network marketing öncesinde kariyeriniz için yaptıklarınız ya bir lütuf ya da bir lanete dönüşebilir. Diğer endüstriler gibi bu da bir meslektir. Başarılı olmak için belirli bir dizi beceri gerektirir ve çok az insan hali hazırda bu yeteneklerle sektörümüze katılır. Şirketinizi, liderlik, satış, pazarlama, iletişim ve network marketing endüstrisini incelemelisiniz.

Ticaretinizin bir öğrencisi olun. Etkinliklere katılın, günlük okumalar yapın, mentorlarla konuşun, eğitici YouTube videoları izleyin… İşletme eğitiminizi üstün körü yapmayın ve ucuz olmayın. Her gün yeni bir şey öğrenmek bu işte başarılı olabilmek için kilit noktanız. Her deneyiminizi değerlendirin, öğrendiklerinizi düşünün, gerekli kararları belirleyin ve onları uygulayın. Unutmayın siz büyüdükçe işiniz büyüyecek…

Sayılarınız üzerinde çalışmalısınız.

Network marketing başarısını elde etmek için bir sonraki adım, sayıları çalışmaktır.

Network marketing başarısını elde etmek için bir sonraki adım, sayıları çalışmaktır. Bu iş bir rakam oyunudur. Her zaman böyle olmuştur ve hep böyle olacak. Evet, becerilerinizi ve stratejinizi geliştirirken daha az sayıda insanla çalışabilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ancak yine de rakamlarla çalışmayı denemeniz gerekir. Becerilerinizde eksik kaldığınız sayıları telafi edebilirsiniz.

İşte gerçek bu. Konuştuğunuz çoğu insan, teklif ettiğiniz şeyle ilgilenmeyecek. Takımınıza katılan çoğu kişi, onlara yardım etmek için yaptığınız onca şeyi görmezden gelip, işi bırakacak. Bunun için hazırlıklı olmalısınız. Günün sonunda, büyük bir takım oluşturmak için belkide bir çok kişiye şahsen sponsor olmanız gerekecek. Bu rakam çok büyük gibi gözükebilir, ancak haftada/ayda yalnızca bir yeni kişiye şahsen sponsorluk yaparsanız, bunu yaklaşık 2-4 yıl içinde yaparsınız. Herkes bu sayıları başarabilir, hatta part-time yapanlar bile.

Birçok kişiye kişisel olarak sponsor olmak için yaklaşık 1.000 kişinin bir sunumu izlemesini sağlamalısınız. 1000 kişinin bir sunumu izlemesini sağlamak için sunuma 3,000 aday davet etmeniz gerekir. 3000 kişiyle konuşmak için 3 yıl boyunca günde 3 kişiyle ilişklerinizi geliştirmeniz gerekir. Bu milyon dolarlık bir tavsiyedir. Tek gerçek soru şudur: “Yapacak mısınız?”

Doğrudan Satışta Takip >>

İstek ile çalışmalısınız.

Bu işte başkasını başarılı bir insan yapamazsınız. İşiniz herkese iyi davranmak, onlarla tanışmak ve istekli olmaktır. Takımınızın yaklaşık yüzde 10’undan fazlası çalışmaya istekli olmayacak. Muhtemelen bundan daha küçük bir sayıdır. Çoğu kişi aramalarınızı yanıtlamaz, kimseye sponsor olmaz.

Göreviniz, başarılı olmak isteyen, gelişme arzusu ile dolu ve koçluk isteyen insanları tanımlamak. Bu insanlar sizin tarafınızdan ya da ekibinizdeki bir başkası tarafından kişisel olarak sponsor olunursa, bu insanlarla çalışmanız gerekir.

Onlara ipuçlarını gösterin, onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, yeni arkadaşlıklar kurun ve mümkün olduğunda onlara yardım edin. Bunlar bir iş kuracak ve büyümenizin çoğundan sorumlu olacak insanlardır.

Asla başkası için, kendileri için yapmaya istekli olduklarından daha fazlasını yapmayın.

Liderlerinizi bulup, onları geliştirmelisiniz.

Bunlar vizyonu yakalayan ve büyük bir iş kurmak isteyen insanlardır.

Etrafınızdaki liderleri geliştirmek… İşte bu bir liderlik işidir. Müşteriler ve temsilcileri, mevsimler gibi gelir ve gider, ancak liderler gerçekten aradığınız şeydir. Bu, ekibinizin% 1’inden fazlasını oluşturmaz.

Bunlar vizyonu yakalayan ve büyük bir iş kurmak isteyen insanlardır. Bu küçük insan grubu her ay komisyon çekinizin çoğundan sorumlu olacak. Sektörümüzde harika olan şey, içinde on binlerce kişiden oluşan bir ekip oluşturmak ve altı rakamlı bir gelir elde etmek için yalnızca küçük bir lider grubuna (1-5 kişi) ihtiyaç duymanızdır. İşiniz, gözlerinizi ve kulaklarınızı liderlere ve potansiyel liderlere açık tutmaktır.

Liderlik niteliği veya liderlik potansiyeli olan birini bulduğunuzda, onları kendi kanatlarınız altına alın ve onlarla çalışın. Onlarla güçlü bir arkadaşlık kurun.Onlara yardım edin. Ne yaparsanız yapın, onları hayatınızdan çıkarmayın.

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Başarılı olana kadar oyunda kalmalısınız.

Network marketingdeki başarı ile başarısızlık arasındaki çok da bir fark yok! Network marketing başarısını elde etmek için, işte sürekli kalacağınıza karar vermeniz ve asla bırakmamanız gerekir. Sadece birkaç ay boyunca denediğiniz stratejilerin çalışacağını umamazsınız.

Bu bir piyango veya şans oyunu değil. Ne olursa olsun, asla vazgeçmeyeceğinize bilinçli bir karar vermelisiniz! Çalıştığım en başarılı insanlar, endüstrimizde kalıcı bir başarı elde etmeden önce birkaç yıl boyunca başarısız oldular. Bırakmanın kolay olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak gerçekten network marketing başarısına ulaşmak istiyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmalı ve bastırmaya devam etmelisiniz. Stratejinizi değiştirmekle bırakmayı, karıştırmayın.

Yaptığınız şey çalışmıyorsa, çalışmasını sağlayacak bir yol bulana kadar ayarlamalar yapmaya devam edin. Ayrıca başarılı olmak için kendinize zaman ayırmanız gerekir. Sonuçları görmek biraz zaman alacak.

Diğer bir anahtar da başarılı olana kadar bir şirkette kalmaktır! Eğer şu anki şirketinizle sorun yaşıyorsanız her şirkette sorun yaşayacaksınız. Tabi ki en akıllıca çözüm en baştan sorun yaşamayacağınız şirketi seçmek olacaktır.

Bu tavsiyeyi unutmamalısınız.

Jordan Adler’den  son bir tavsiye. Jordan Adler, sektörümüzde 15 milyon dolardan fazla para kazandı. İlk kişisinin kaydolması 10 yılını aldı. En iyi kazananların hepsinin ortak noktası olduğunu söylüyor: En az 5 ila 10 yıl arasında bir şirkette kalın.

100 ila 500 kişiye şahsen sponsor olun (beş ila on yıl boyunca ayda ortalama 2-5 yeni insan). Gelirinizin yüzde 80 ila 90’ını, bu insanlardan sadece 1 ila 5’inden kazanacaksınız. Bu tavsiyeye uyduğunuzda, network marketingde başarıyı elde edersiniz.

Son düşünceler

Bu ticarette başarıya nasıl ulaşılacağı hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu adımları izlerseniz, istediğiniz ve hak ettiğiniz başarıya ulaşma yolundasınız demektir. Her şey bir gecede olmayacak. Birkaç yıl ter ve gözyaşı olabilir, ama dahası çok acı olacak. Unutmayın, imparatorluklar bir günde inşa edilmedi.

Network marketing işinize bir piyango bileti ya da mucize gibi bakmayı bırakın. Gerçek bir iş gibi görün işte o zaman gerçek bir iş gibi karşılığını alacaksınız!

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır? >>

Bu, network marketingin gerçek tanımıdır: KALDIRAÇLI GELİR. Bir diğer adı, pasif gelirdir. Kaldıraçlı gelirin, aktif gelirden farkı nedir? Network marketin içerisinde bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

Her işletmenin müşteriye ihtiyacı vardır. Ancak, network marketingi geleneksel satışlar gibi ele alır ve sadece kişisel satışa odaklanırsanız, bir noktada kaybedersiniz. Kendinizi sınırlandırırsınız. Çünkü bir günde sadece bir müşteriniz ve ancak çok zamanınız olacaktır.

Network Marketing Kaldıraç İlişkisi

Yalnızca perakende ürünleri satıyorsanız, önemli bir artık gelir yaratamazsınız ve bunu yaparken herhangi bir kaldıracınız olmaz. Pek çok kişi kelimelerin aynı şeyi kastettiğini düşünse de network marketing ve doğrudan satış, birbirinden çok farklıdır.

Başarılı Distribütörlerin 21 Özelliği >>

Network Marketing;

Her bireyin biraz da olsa bir şeyler yapmasıyla ilgilidir. Bu, ekibinizde ürünleri kullanan, birkaç perakende müşterisi olan ve birkaç dağıtıcıya sponsor olan yüzlerce, hatta binlerce distribütör bulundurmakla da ilgilidir. Kaldıraçla ilgilidir. Kendinizi kopyalamakla ilgilidir

Her şeyi kendinizin satmasıyla ilgilidir.

Doğrudan Satış;

Her şeyi kendinizin satmasıyla ilgilidir. Doğrudan satış, gelirinizin %100’ünün yaptığınız işe dayanmasıdır. Bir kez daha, perakendecilik, network marketingin önemli bir parçasıdır. Herkesin birkaç müşteriye ihtiyacı olur.

Network marketing, her ay birkaç satış yapan distribütör veya onlara bağlı bir kuruluş ağı oluşturmakla ilgilidir.

Yüzlerce müşteriyi bulmaya ve yüzlerce distribütöre sponsor olmaya çalışmak yerine, birkaç distribütöre gidip sponsor oluyor, birkaç müşteri bulur ve ekip üyelerinizin aynı şeyi yapmasına yardımcı olursunuz. Büyük bir takıma sahip oluncaya kadar bu süreci tekrar tekrar ve tekrar tekrar sürdürürsünüz.

Network Marketingde En İyi Müşteri >>

Doğrudan satışla, artık gelir oluşmaz (genel olarak). Tüm geliriniz, yaptığınız işe dayanır. Kaldıracınız olmaz. Evet, nasıl satılacağını biliyorsanız, BÜYÜK bir gelir elde edebilirsiniz, ancak kaldıraçlı bir gelire sahip olmak daha iyi olmaz mıydı?

Sadece dışarı çıkmak ve bir şeyler satmak istiyorsanız, BÜYÜK toptan perakende pazarlaması ile bir şirket bulun, böylece zamanınız için iyi bir ödeme alabilirsiniz. Ama, sadece bir şeyler satmak istiyorsanız, neden işlem başına büyük bir komisyon yapabileceğiniz bir emlakçı veya sigorta acentesi olmadınız? Ancak, bu seçenekleri seçerseniz çok az kaldıracınız olacağını unutmayın.

Network Marketing’in gerçek güzelliği, yüzlerce hatta binlerce kişinin çabalarından küçük bir komisyon alabilmenizdir. J. Paul Getty, bunu en iyi şekilde anlatmıştır;

Kendi çabalarımın % 100’üne, 100 kişinin gayretinin % 1’ini tercih ederim.

– J.Paul Getty –

***

Network marketing ve doğrudan satış ile ilgili düşüncelerinizi, yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Network Marketing Rehberi >>

Bugün network marketing sektöründeki girişimcileri başarıya götürecek 11 adımı paylaşmak istiyoruz. Bu, networkokulu.net’te okumanız gerektiğini düşündüğümüz bir yazı. Herhangi bir yeni veya deneyimli networkerin işlerini doğru şekilde yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Doğrudan satış sektörüne girmek isteyen herkesin aklını kurcalayan bir noktadır, başarı süreci. Çünkü kendi işini kurmak eskisi kadar zor bir konu değil. Çok değişik alanlarda, çok daha genç yaşlarda insanlar kendi işlerinin patronu olabiliyor. Bu nedenle özelikle genç girişimcilerin network marketin içerisinde başarıya giden yolu bilmelerinde fayda var.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım

Burada network marketinge yeni başlayan girişimcilerin, başarıya giden sürecini kısa ve net bir şekilde göstereceğiz. Daha ayrıntılı yazılarımıza linklerden ulaşabilirsiniz. Bu sektör içerisinde insanların yönlerini bulabilmeleri için bir deniz feneri misali yerimizdeyiz. Sektör içerisinde aklınıza takılan konular hakkında yüzlerce makalemize ulaşabilirsiniz. İşte yeni girişimcileri başarıya götüren 11 adım:

Doğru Network Marketing Şirketi Nasıl Bulunur?

Her şey çalışmak için doğru network marketing şirketi bularak başlar.

Her şey çalışmak için doğru network marketing şirketi bularak başlar. Farklı şirketler farklı insanlar için en iyi sonucu verir. Sektörümüzde birçok büyük şirket olduğu gibi birçok kötü şirket de var. Normal olarak, iyi bir üne ve hakkında heyecanlanabileceğiniz bir ürün grubuna sahip yerleşik bir şirket bulmak istiyorsunuz. Doğru network marketing şirketini nasıl bulacağınızı öğrenin.

Doğru Network Sponsorunu Bulmalısınız

Doğru sponsoru seçmek çok önemlidir. Ciddi, size yardım etmeye istekli, kanıtlanmış bir sicile sahip ve erişilebilir birisinin olmasına dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Hayır, sponsorunuz işinizi sizin için kurmaz veya sizi başarılı kılmaz, ancak doğru sponsora sahip olmak hayatı sizin için çok daha kolaylaştırabilir. Dürüst olmak gerekirse, ortak olduğunuz sponsorun seçtiğiniz şirketten daha önemli olduğuna inanıyoruz. Bir sponsor seçmeyi öğrenin.

Network Marketingde En Önemli Konu >>

İş Planınızı Nasıl Oluşturmalısınız?

Tüm işletmelerin yazılı bir iş planına ihtiyacı vardır! Network Marketing farklı değil. Bir şirkete kaydolduktan ve bir şirkete katıldıktan sonra, iş planınızı yapmak için birkaç saat harcamanız gerekir. Bu, işinizi kurma sürecini “düşünmenizi” sağlar ve hedefler koymanıza ve bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olur. Tanıdığım her başarılı distribütörün bir iş planı var. Kendi iş planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Günlük Çalışma Planınızı Nasıl Oluşturursunuz?

İş planınız tamamlandığında, bir sonraki adım günlük çalışma şeklinizi oluşturmaktır.

İş planınız tamamlandığında, bir sonraki adım günlük çalışma şeklinizi oluşturmaktır. Bu, işinizi kurmak için her gün yapacağınız faaliyetlerin bir listesidir. Hedeflerinize, uygun zamanınıza, pazarlama stratejinize, bütçenize ve yeteneklerinize dayanmaktadır. Günlük çalışma planı olmadan yetenekleriniz mahkûm edilir ve yeterince verim alamazsınız. Bu, akıllıca çalışmanıza ve para kazandıran faaliyetlere odaklanmanıza olanak sağlar. Kendi günlük çalışma planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

 İlk 90 Gününüz Neden Önemli?

İşinizdeki ilk 90 gününüz sizi gerçekten etkileyecek veya kıracak. Herkes 60-90 gün boyunca heyecanlanabilir. Bu, çoğu insanın istifa ettiği zaman dilimidir (ilk heyecanlarını kaybettikten sonra). İlk 90 günde biraz başarı elde etmek büyük bir fark yaratacaktır ve sizi uzun vadeli başarıya yönlendirecektir. Başarının anahtarı doğru başlamaktır! İşinizdeki ilk 90 gününüzde neler yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aday Müşteri(prospect) Nasıl Bulunur?

Yeni müşteri adayları işinizin can damarıdır. Tanıdığınız insanlarla konuşarak başlayabilirsiniz, ancak bir noktada sıcak pazarınızı geçmeniz gerekir. Talep üzerine potansiyel müşteri yaratmayı bilmek, öğrenmeniz için çok değerli bir beceridir. İyi bir kazanç sağlamak isteyen herkesin hakim olması bir beceridir. Müşteri adayları oluşturmanın farklı yollarını öğrenin.

Sunum Nasıl Yapılır?

Sunum yapma konusunda usta olmanıza gerek yok.

Sunum yapma konusunda usta olmanıza gerek yok. Ancak bunu sponsorunuz olmadan yapmayı ne kadar çabuk öğrenirseniz o kadar iyi olur. Elbette, üçüncü taraf araçlarını kullanın (eğer varsa). Aksi halde, bir sunumu nasıl doğru şekilde vereceğinizi öğrenmeniz gerekecektir.

Sunumdan Sonra İnsanlar Nasıl Takip Edilir?

İnsanlarla nasıl doğru şekilde takipte kalmayı öğrenmelisiniz. Çoğu kişi hemen ekibinize katılmayacak. Çoğu insanı, katılmadan önce yirmi kez takip etmeniz gerekecektir. En iyi çalışanlarınızdan bazıları sponsorluk için dört yılınızı alacaktır. Bu yazı size doğru yolu nasıl takip edeceğinizi öğretecektir. İnsanları doğru şekilde nasıl takip edeceğinizi keşfedin.

Ekibinizi Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Takımınızı desteklemek çok önemlidir. Sponsor olarak büyük bir sorumluluğunuz var. Hayır, kimsenin takımını oluşturmak sizin işin değil, ama yeni insanlarının işe başlamasına yardım etmeniz gerekiyor. Bu gönderi size ekibinizi nasıl doğru şekilde destekleyeceğinizi öğretecektir. Takımınızı nasıl destekleyeceğinizi öğrenin.

Başarı İçin Tahmini Zaman Çizelgesi Hazırlamalısınız

Her türden başarılı bir işletme kurmak zaman alır. Bu hızlı ve kolay olacak bir şey değil. Bu, minimum iki ila beş yıllık bir projedir ve muhtemelen on yıllık bir proje olmaya daha yatkındır. Ağ pazarlamasında başarı için tahmini zaman çizelgenizi öğrenin.

Gerçekçi Beklentiler Oluşturmalısınız

Kuşkusuz, çoğu insan bizim sektörümüzde başarısız olur çünkü işlerinden gerçekçi olmayan beklentileri vardır.

Kuşkusuz, çoğu insan bizim sektörümüzde başarısız olur çünkü işlerinden gerçekçi olmayan beklentileri vardır. İşlerinin kendi başına büyüyeceğini ve anında kar sağlayacağını düşünürler. Gerçek şu ki, tüm işletmelerin büyümesi, beslenmesi ve gelişmesi zaman alıyor. Sektörümüze katılan çoğu insan daha önce hiçbir işletmeye sahip olmadı ve bu nedenle bir işte başarılı olmak için harcamanız gereken çabanın farkında değiller.

Son düşünceler

Umarız bu yazımızdan hoşlanmışsınızdır. Bu sayfayı ekibinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, en çok hangi yazıyı yararlı buldunuz? Hangi bilgilerin eksik olduğunu düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bize bildirmek için aşağıya bir yorum yapın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar – 2 >>