Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını u yazımızda bulacaksınız.

Network Marketingde çöküş yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Bugün, bir networkte çöküş yaşarken bu durumdan nasıl kurtulacağımız konusunun 7 basit yolunu paylaşmak istiyoruz. Bir çöküş yaşıyor olmanız aslında, kendinizi iki kaya arasına sıkışmış gibi hissettiğiniz zamandır. İşinizde hiçbir şey ilerlemiyor, yaptığınız hiçbir şeyden sonuç almıyor gibisinizdir.

Beklediğiniz sonuçları alamıyorsunuz ve hüsrana uğramışsınız. İşi bırakmayı düşündüğünüz zamanlardır.Bu ipuçlarının hiçbiri roket bilimi değildir, ancak işe yarıyorlar. Belirli bir sırayla listelenmemişlerdir.

90 günlük bir plan yapın

Hızlı bir şekilde networkteki çöküşünüzden kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey 90 günlük bir saldırı planı yapmaktır. Herhangi bir üst basamağınızla konuşun. Kazanan liderlerin her biri işin başında 90 günlük bir plan ile başarıya ulaşmışlardır, tecrübelerini kullanın.

Bu, tüm büyük eylemleri yaptığınız zaman dilimidir. 90 günde normalde birkaç yılda yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Çabalarınızı 10x veya 20x artırın, çok sayıda yeni temsilciye sponsor olun ve kısa sürede çok sayıda yeni müşteri bulun. Bu, işinizde hızlı büyüme, heyecan ve ivme yaratır. 90 gün bittikten sonra düzenli hızınıza başvurabilirsiniz.

Öncelik Planlama Teknikleri >>

Yeni bir günlük rutin oluşturun

Şu anda bir network çöküşü yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır.

Şu anda bir network marketingde çöküş yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır. Çünkü;

“İyi alışkanlıklar iyi sonuçlar doğurur ve kötü alışkanlıklar kötü sonuçlar doğurur.”

“Bana takvimini göster ve sana komisyon çekinin boyutunu söyleyeyim.” demiş büyük network liderleri. İşletmenizdeki mevcut günlük faaliyetlerinizi değerlendirmeniz ve muhtemelen yeniden değerlendirmeniz gerekir. Daha az yoğun iş yapmanız ve daha fazla gelir getirici faaliyet yapmanız gerekir.

“Çalışma sürenizin” en az% 90’ının perakende satış, işe alım ve ekip oluşturma konusunda dönmesini sağlamak istiyorsunuz. İnternette gezinmek, Facebook’ta yayınlamak, dosyalarınızı düzenlemek ve ofisinizi temizlemek gelir getirici faaliyetler olarak sayılmaz. Günlük rutininizdeki birkaç küçük değişiklik bile işinizde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Yeni bir mentor bulun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, yapmanız gereken en acil şeylerden biri bir mentor edinmektir. İşinizde yalnız bir kurt olmaya çalışıyorsanız, bu büyük bir hatadır. İdeal olarak, başarılı bir liderin liderliğini ve yönünü takip edecek kadar mütevazı olmak zorundasınız. Zaten takip etmek için bir lideriniz varsa, KENDİNİZLE konuşmak için yürekten bir kalbe ihtiyacınız var. Onların rehberliğini gerçekten takip ediyor musun? Gerçekten seni yapmak için eğittikleri şeyi mi yapıyorsun?

Öte yandan, eğer bir akıl hocanız yoksa, en kısa zamanda bir tane bulun. Üst kolunuzda çalışabileceğiniz başarılı birini bulun. Neden peki? Üst seviyenizdeki birisinin, başarılı olmanıza yardımcı olmak için finansal olarak kazanılmış tecrübesi var.

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

Yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi uygulayın

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun.

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun. Belki de kişiliğinizle veya becerilerinizle uyumlu yeni fırsatlarla tanışmanın bir yolunu bulmadınız. Bu durumda, yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi seçmenizi ve buna odaklanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Belki ücretli reklamlar yapıyor, belki de posta kartlarını postalarsın. Belki sosyal medya öğreniyorsunuzdur. Belki canlı etkinliklerde ayar yapmaya başladınız. Doğru ya da yanlış cevap yok. Sizin için neyin işe yaradığını seçin ve sonra yapın. Günün sonunda, işletmeniz için düzenli bir müşteri adayı akışı sağlamak için kullanabileceğiniz 2-3 müşteri adayı stratejisine ihtiyacınız var.

Bir etkinliğe katılın

Büyük etkinlikler gerçekten işimizin can damarıdır. Network marketingde çöküş yaşıyorsanız sizi bu durumdan çıkaracaktır. Büyük toplantılar insanların “işlerinde başarıya ulaşmaya karar verme” kararları verdiği yerlerdir. Etkinlikler size işlerin sosyal kanıtlarını verir ve size yeni beceriler kazandırır. Biz toplantı, etkinlik odaklı bir işiz.

İşinde başarılı olmak istiyorsanız etkinliklere katılmak zorundasınız. Bu sizi işinize bağlı tutar. Olaylar sizi motive eder. Ve kendinize, şirketinize, ürününüze ve sektöre olan inancınızı oluşturmanıza yardımcı olurlar. Bir sonraki şirket veya takım etkinliğinizin ne zaman olduğunu öğrenin ve biletinizi alın. Tüm etkinliklere katılın, mazeret yok.

Şirket Etkinlikleri İşinizi Hareketlendirir Mi? >>

Becerilerinizi Geliştirin

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var.

“Beceriler faturaları öder.”

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var. Ağ pazarlaması ya da network marketingde de farklı değil. Becerilerinizi geliştirmenin en hızlı ve en iyi yolu açmalara katılmak ve yaparak öğrenmektir. İnekler gibi eve gelinceye kadar bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ancak bir saatlik gerçek dünya deneyimiyle 10 saat boyunca bir şeyler okuyarak öğreneceğinizden daha fazlasını öğreneceksiniz.

İşinizde Saygı Nasıl Kazanılır? >>

Daha fazla insanla konuşun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, bu durumundan çıkmanın en hızlı yolu daha fazla kişiyle konuşmaktır. Şu anda günde 1-2 kişiyle konuşuyorsanız, günde 20 kişiye çıkarmaya başlayın. Bu artan aktivite, daha fazla maruz kalmaya, daha fazla kaydolmaya ve daha fazla müşteriye yol açacaktır.

Şimdi, ne düşündüğünü biliyoruz. “Bu insanları nerede bulabilirim? Size dünya çapında 7 MİLYAR insanın olduğunu söyleyerek cevap verelim. Birileri bir yerlerde sizin onlara fırsatı tanıtmanızı bekliyor. Yapman gereken, sana mantıklı gelen ve bunlara odaklanan birkaç strateji oluşturmak. Bu da düşünerek değil, uygulayarak olur.

Müşteri adayları arayabilir, müşteri adayları satın alabilir, ev partileri yapabilir, kartpostallar, metin adayları kullanabilir, ücretli reklamlar yayınlayabilir, posta kartpostallarını kullanabilir, yerel olarak reklam verebilir, daha fazla tavsiye alabilir ve hatta ekip üyelerinin işe alımlarına yardımcı olabilirsiniz.

Bonus İpucu: Online Bir Eğitim İle Kendinizi Geliştirin

Network marketingde, öğrenme süreci asla bitmez. Çünkü ticaretiniz anca sizin gelişiminizle doğru orantılı olarak büyüyecektir. Bakış açınızı değiştirmek, davet, tanıtım, takip, hikaye anlatma sanatı ve liderlik gibi konularda, A’dan Z’ye ansiklopedik bir eğitim modülü ile kendinize en büyük yatırımı yapabilirsiniz.

Network Okulu Kampüs – Başarının Önündeki Engelleri Kaldır! >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, bunlar networkteki çöküşünüzden çıkmak için yapabileceğiniz yedi basit şeydir. Bunların hiçbiri roket bilimi değildir. Fakat bunların hepsi işinizi ilerletmenize yardımcı olacaktır.

Network marketingde uzman olmak ne demektir? Doğrudan satışta nasıl uzman bir distribütör olabiliriz? İşimizde uzman olmak için yapmamız gerekenler, edinmemiz gereken bakış açısı ve çok daha fazlası… İşinizde usta olmanın önemi konusunda ve başarı yolunda bu yazımız sizlere ışık tutacaktır.

Network marketing bugün tüm dünyada kendini kabul ettirmiş, 150 milyondan fazla insana iş olanağı sağlamış büyük bir ticari sektördür.(2017 resmi istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.)  Ürünlerin dağıtımı konusunda bir devrim başlatmış ve çok aracılı sistemin temellerini derinden sarsmıştır. Son on yılda yüz binden fazla milyoner çıkartan bu sektörde başarısız olmuş (bırakmış) kişilerin de sayısı fazladır. Bütün başarısızlık sebeplerini bu konuya bağlayamayız ama yine de bu konunun önemi gözardı edilemez.Peki network marketing veya doğrudan satış içerisinde insanların başarısız olmalarının sebebi nedir?

Network Marketingde Uzman Olmanın Önemi

Bir çok insan, bu sektörde başarısız olmalarının ardında yatan gerçeği sadece, doğrudan satış firmalarına, sistemlerine veya ürünlerine bağlamaktadır. Bu konuların önemi yok mu? Evet var. Ancak sadece bu konulara bağlamak, gerçeklerden uzaklaşmak olacaktır. Ticaret hayatına, başarılı iş adamlarına da deyim yerindeyse hakaret etmiş oluruz. Peki doğrudan satış içerisinde uzman olmanın önemi nedir? İnsanlar neden bu yolu seçmezler? Gelin birlikte değerlendirelim.

Doğrudan Satış İçin 12 Muhteşem Fikir >>

Uzman olmak istiyoruz ancak emek vermek istemiyoruz.

emen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz.emen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz.

Network dünyasına girdiğimizde hemen bir rehavete kapılıyoruz. Hemen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz. Ama atladığımız kesim, her işin bir kuralı olduğu gibi burada da kurallar vardır. Ve bunları öğrenmek, bu kurallara göre oyunu oynamak veya oynamamak tamamen bizim sorumluluğumuzdur.

Doğrudan Satışta “Hayır”ları “Evet”e Nasıl Çevirirsiniz? >>

Bu konulardan biri de sektör hakkında yenilikleri, bilgileri öğrenmemektir. Bu ne işe yarar? Bilgi inancı kuvvetlendirir, besler. Bu yüzden bu konuya zaman ayırmak şarttır. Çünkü network dünyası sadece birilerinin kaydını yapmaktan ibaret değildir. Başarısız insanlar var ki uzman olmak için zaman ayırmıyorlar. Mantıklı değil bu. İşte ilerlememiz için her şeyi bilmemiz gerekir. Eğer bu işte ilerlemeyi beklersek bu işte master yapamayız. Eğer bir ekmek fırını açmaya karar verirsek önce ekmek yapmayı öğreneceğiz. İş hakkında her şeyde uzman olun. Ne kadar çok bilirseniz, başarınız o kadar çok garanti olacak.

“Bilgi, inancı kuvvetlendirir.”

Bilgi seni kuvvetlendirir.

Bu işin özelliği şudur; doğrudan satış özgür bir iştir ve insanları yüceltir.

Endüstri hakkında; Nasıl bir iştir? Dünyada nasıl başlamış? Kaç senesinde başlamış?  Bu işin kuralları nedir? bu konular hakkında her şeyi öğrenmiş olun. Bu işin özelliği şudur; doğrudan satış özgür bir iştir ve insanları yüceltir. Her konuda başardığınız kadar öğrenmiş olun. İsmine ne derseniz deyin, çok katlı pazarlama, network marketing, doğrudan satış, bu iş çok kişinin hayatını değiştirdi. Ne kadar çok bilirseniz bu işe o kadar fazla ilginiz artacak.

Öğrenen insanın heyecanı daha da artar çünkü sanki yeniden başlamış gibi hisseder. İşin özelliği şudur bütün insanlara iş yapma cesareti verir. Bu yüzden bizim eğitimlere daha çok ilgi gösterip daha fazla bunun üzerine okuma yapıp araştırma yapmamız gerekir. Yoksa inancımızda artmaz ve daha fazla ilerleyemeyiz. Ama daha çok bilgi edinirsek insanlarda (alt levellerimiz) bizim donanımlı olduğumuzu görür. Bu yüzden onlarda ticaretini büyütmek için bize başvurur. Hem ticaretimiz büyür hem de daha fazla kazanç elde etmiş oluruz.

Network Marketingde Kesinlikle Bilmemiz Gereken 30 Şey >>

Bugün, network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi paylaşmak istiyoruz. Bunlar aynı zamanda doğrudan satış hakkında da bilmeniz gereken püf noktalardır. Bunları doğrulayan bir kaynağa sizi işaret edemeyiz, ancak sektördeki başarılı insanların tecrübelerinden sabit olanları sizinle paylaşıyoruz.

Bunlar, her networkerin sektöre başlamadan önce bilmesi gereken önemli noktalar olduğunu düşünüyoruz. Belirli bir sırayla listelenmemiş olup, genel olarak dikkat etmemiz gereken noktalardır.

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey

Network marketing sektörü de kendi içerisinde bazı kuralları barındırmaktadır. Bu konulara hakim olmadığımız sürece işimize de tam olarak yapmış olmuyoruz. İnsanları yanlış yönlendirebiliyoruz. İnsanları yanlış yönlendirmemiz de onların para kazanamamasına işi bırakmasına ve etrafa negatif vermelerine neden oluyor.

Buradan da anlaşılacağı üzere, insanları doğru bakış açısı ile işe almadığımız için bu ticarete karşı insanlar negatif oluyor. Aslında dışarıdaki nefreti de yine ticaret içerisindeki insanlar neden olmaktadır. Tabiki bilerek yapılan bir şey değil bu. Kimse bile bile bir yanlışı yapmaz. Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Network Marketing Firmaları Nelerdir? >>

Network marketinge başlayan her networkerin, her distribütörün işin başında bilmesi gereken 30 şeyi sizler için derledik;

Burada bahsedeceklerimiz, network marketingde çoğu yerde anlatılmayan ve sizin bilmeniz gereken 30 noktadır.

30 – Doğrudan satışta geliriniz, yüzlerce kişiye şahsen sponsor olmuş olsanız bile, ekibinizdeki 1-2 kişinin çabalarından gelecek.

29 – Network marketingde en çok kazanan insanlar, kişisel olarak 100-200 kişi arasında kişiye sponsor oldu. Bazıları 50 kişi, bazıları 500-1000 kişi arasında kişiye sponsor oldular.

28 – En başarılı ağ pazarlamacıları aynı şirkette en az beş yıl geçirmişlerdir. Genellikle bu oran on ile yirmi yıl arasında olmaktadır.

MLM Çalışma Takvimi Nedir? Nasıl Oluşturulur >>

27 – Doğrudan satışta insanların işi bırakmalarına hazır olun. Sponsor olduğunuz çoğu kişi, yardım etmek için ne yaptığınızdan bağımsız olarak, işlerini kurmak için kesinlikle hiçbir şey yapmayacak, hazırlık olun.

26 – Network marketingde başarılı olmak için için satış, pazarlama, insan becerileri, liderlik ve iletişim gibi benzersiz bir dizi beceri geliştirmeniz gerekir. Bu becerileri geliştirmek normalde birkaç yıl alacaktır, sabırlı olmalısınız. Başarılı olmuş çoğu insanın sektöre ilk girdiğinde bu becerilere sahip olmadıklarını bilmekte fayda var.

Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır.

25 – Bir şeyde başarısızlık ile bir şeyi bırakma arasında büyük bir fark vardır. İnsanların söylediğinin aksine, çoğu insan doğrudan satışta başarısız olmaz. Bunun yerine çoğu insan bırakır. Aradaki farkı unutmayın.

24 – Perakende müşterilerden oluşan bir ekip oluşturarak ayda 500 TL kazanmak, distribütör yetiştirmekten daha kolay ve daha hızlıdır. Ancak uzun vadeli bir ticari bakış açısı oluşturmak istiyorsanız kesinlikle liderlik yeteneklerinizi kullanmanız gerekecek.

23 – Ağ pazarlaması, herkes için eşit bir başarı oranı sunmasa da herkese eşit bir fırsat sunuyor. Herkes dipte başlar ve tepeye doğru ilerlemek zorundadır. Her şey performansınıza dayanıyor.

Kendi İşinizle Mücadele Etmeyi Bırakın >>

22 – Sırf network marketingde çoğu insanın başarısız olması, bu sektörü kötü bir sektör yapmaz. Evliliklerin çoğu başarısız oluyor, ama insanlar hala evleniyor. Çoğu emlakçı başarısız olur, ancak insanlar hala emlakçı dükkanı açarlar. Çoğu sigorta acentesi başarısız olur, ancak insanlar hala sigorta acentesi işi kurar. Geleneksel işletmelerin çoğu başarısız olur, ancak insanlar hala yeni işlere başlar. Çoğu kilo verme programı başarısız oluyor, ancak insanlar kilo vermeye çalışıyor. Unutmamak gerekir ki çoğu insan başladığı birçok şeyi bıraktı.

21 – Çoğu insanın size düşündürdüğünün aksine, doğrudan satış endüstrisindeki en iyi kazanç sağlayanların çok büyük bir kısmı hala işlerini % 100 çevrimdışı yapıyor.

Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir

20 – Doğrudan satış yanlış ve yavaş yapıldığında en zor iştir. Doğru ve hızlı bir şekilde yaparsanız çok daha kolay ve daha eğlenceli olduğunu görecesiniz.

19 – Tipik olarak, ekibinizdeki kişilerin yüzde 50-60’ı bırakacak, yüzde 30-40’ı sadık ürün kullanıcıları olacak,% 10’u işi kurmak için bir şeyler yapacak ve 1-2 kişi (% 10’dan az) senin rock yıldızların olacak ve sonuçlarının % 98’ini üretecekler.

Network Marketingde Aile, Arkadaş ve Network >>

18 – Eğer bir pazarlama ağı işine sahipseniz, vergi tasarruflarının da önemli olduğunu biliyorsunuzdur. İşinize gerçek bir işletme gibi davranın, iyi kayıtlar tutun ve yapabileceğiniz her yasal vergi indirimini alın.

17 – Birçok insan tipi ile karşılaşacaksınız. İnsanlar seni kesinlikle kandıracak. Büyük organizasyon inşa edeceğini düşündüğünüz insanlar genellikle istifa edecek ve bırakacağınızı düşündüğünüz insanlar büyük organizasyonlar inşa edecek. Ayrıca, işe ihtiyacı olan insanlar nadiren katılırlar veya bir şey yaparlar. Günün sonunda, birinin içine bakmanın ve hayatlarını daha iyi hale getirmek için arzularının düzeyini görmenin bir yolu yoktur.

16 – İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir. Başka hiçbir faaliyet gelirinizi artırmanıza yardımcı olmaz. Perakende satış ve işe alım konusunda çalışma saatlerinin % 90’nını veya daha fazlasını harcayacaksın.

İşimizde para üreten faaliyetler planlar, davet, tanıtım, takip, ekibinizi eğitmek ve müşteri edinmektir.

15 – İşinizi kurmanın sırrı, hızlı ya da kolay yolu yoktur. Sihirli kelime yok. Hızlı bir şekilde başarı elde etmenize yardımcı olacak hiçbir buton veya sihirli toz yoktur. Kollarını sıvamalı, çalışmaya başlamalı ve uzun yıllar ısrarlı ve tutarlı olmalısın.

Network Marketingde En İyi Müşteri Kimdir? >>

14 – Doğrudan satışta büyük bir distribütör ekibi kurmak, hayatında yaptığın en zor şeylerden biri olacak.

13 – Bu endüstriyi harika yapan şey, kaldıraç oluşturmanız (çalışanlar veya para olmadan), artık gelir yaratabilir ve çoğu durumda 300 dolardan daha düşük bir fiyata başlayabilirsiniz. Bunu yapmanıza izin veren başka bir ticari model yoktur.

12 – Başarı denkleminin en önemli kısmı sensin. Katıldığınız şirket veya seçtiğiniz sponsor sizi başarılı kılmaz. Günün sonunda, başarınız (veya başarısızlığınız) tamamen size bağlıdır.

11 – Sektörümüzde birçok büyük şirket var. Kesinlikle kurulmuş, kanıtlanmış bir sicile sahip ve tutkulu olabileceğiniz bir ürün grubuna sahip bir şirketi seçmelisiniz. Uzun vadeli olarak konumlandırılmış bir şirkette olduğunuzdan emin olun.

Sektörümüzde birçok büyük şirket var.

10 – Network marketingde uğraşacağınız en büyük mücadele zaman yönetimi olacaktır. Özellikle yarı zamanlıysanız ve günlük iş ve aile sorumluluklarınız varsa, zamanınızı akıllıca nasıl yöneteceğinizi kesinlikle öğrenmelisiniz.

9 – İşinizi kurmanın tek bir yolu yoktur. Başarılı olmak için üst sisteminizin sistemini kullanmanız gerekmez. Aynı zamanda kullanabilirsiniz de. Günün sonunda, kendi yetenek ve becerilerinizden yararlanmanız ve SİZİN için çalışan bir oyun planı geliştirmelisiniz. Her takım üyesinin aynı şeyi yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır? >>

8 – Bir şirkette iyi sonuçlar elde edemiyorsanız, yeni bir şirkete geçme ve daha iyi sonuçlar elde etme ihtimaliniz oldukça zayıf. Doğru becerileri ve doğru zihniyeti geliştirinceye kadar, katıldığınız her şirkette mücadele edeceksiniz.

7 – Gerçek dünyada satmakta iyi olman, networkte de başarılı olacağın anlamına gelmiyor. Bu endüstri geleneksel satışlar gibi değildir. Bu endüstri tamamen toplu satış veya toplu alım ile değil, sponsorluk ve eğitim ile ilgilidir.

6 – Bir şirkette büyük bir ekip kurmak zor. Aynı anda iki şirkette devasa bir ekip oluşturmak daha zordur. Sonuç olarak, uzun bir süre boyunca yalnızca bir şirkete odaklanmanız gerekir.

Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

5 – En iyi kazananlar ve başarısız olan insanlar arasındaki fark, günlük, haftalık veya aylık olarak yaptıkları aktivite sayısından başka bir şey değildir. Bu işte başarının anahtarı, kendini işe, ticarete yani networke maruz bırakmaktır. Bu ticarette, ne kadar çok kişiyi firmanıza, ürününüze, kazanç planınıza maruz bırakırsanız, o kadar iyi olursunuz.

Her Networkerin Yapması Gereken 5 Kritik Şey >>

4 – Başarılı distribütörlerin çoğu başarılı olmak için en az beş yıllarını bu ticarete verdiler. Bu, birileri için hızlıca zengin olunacak bir iş modeli ya da “yemek bileti” anlamına gelmiyor. Başarılı olmak için zaman ve zor çalışmalar gerekiyor, hazırlıklı olun.

3 – Gerçekten de, sadece bir üretken ekip üyesinden küçük bir servet kazanabilirsiniz. Sektörümüzde, yalnızca bir kişinin ekibindeki çabalarından aylık 10 ila 30 dolar (veya daha fazla) kazanan birçok insan var.

2 – Birçok Doğrudan Satış şirketi, tıpkı geleneksel işletmeler gibi başarısız konumdadır. Durum tespiti yapmalı ve daha önce kurulmuş ve kanıtlanmış bir şirket seçmelisiniz.

1 – Konuştuğunuz kişilerin çoğu, ekibinize katılmadan veya bir ürün satın almadan önce en az 5 – 10 kez onları takip etmenizi ister. Çok az insan planı ilk defada görünce hemen üye olacak.

Son düşünceler

Network marketing hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi sizlerle paylaştık. Umarız bu makale gözlerinizi açar ve endüstrimiz hakkında düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olur.

Sizce insanların network marketinge girerken nelere dikkat etmeleri gerekir? Sizlerin tecrübeleri nelerdir? Tecrübeleriniz ile network marketing hakkında araştırma yapan insanlara ışık tutabilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapmaktan çekinmeyin. Bol kazançlar…

Network Marketing Yaparken Bilmeniz Gereken 10 Şey >>

Geliştirilecek en iyi 10 network marketing beceri ve özelliği nelerdir? Bir pazarlama türü olan bu ticaret için edinmeniz gereken beceriler bulunmaktadır. Herkes doğuştan satış becerilerine sahip olmayabilir. Bunların hepsi sonradan öğrenerek geliştirebilecek becerilerdir.

Eğer network pazarında gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, geliştirilecek çok sayıda beceri ve özellik olduğunu bilmelisiniz. Sektörümüzde birçok başarılı lider bulunmaktadır. Hepsinin farklı kişilikleri, dinleri, gelişimleri ve değerleri olsa da, ortak pek çok şeyleri var. Hepsinde ortak olan tek şey, hepsinin kendi kişisel gelişimine çok bağlı olmalarıdır.

Ne okuyorlar? Hangi beceriler üzerinde çalışıyorlar?

Onlar her zaman yeni beceriler öğrenmek ve gelişmek için çabalıyorlar. Her gün daha iyi olmak ve potansiyellerini geliştirmek istiyorlar. Çok kitap okuyor, seminere gidiyor, CD dinliyor ve akıl hocaları var. Peki geliştirdikleri beceriler neler? Hangi özellikler üzerine çalışmalar yapmışlardır? Gelin birlikte inceleyelim.

Doğrudan Satışta Sorumluluk Almak >>

Vizyon Edinme

Oraya gitmeden önce nereye gitmek istediğinizi veya nerede olmak istediğinizi görmek için bir yetenek.

“Vizyon, gerçekten var olmadan önce bir şeyi, görme yeteneğinizdir.”

Vizyon, her sektördeki başarılı liderlerin 1 numaralı özelliğidir. Oraya gitmeden önce nereye gitmek istediğinizi veya nerede olmak istediğinizi görmek için bir yetenek. Çoğu insan çok az vizyona sahiptir. Çoğu insan günden güne ya da haftadan haftaya düşünüyor. Çoğu kişi bir sonraki maaş çekini göremez. Çoğu insan tatilini planlamak için hayatlarını planladığından daha fazla zaman harcıyor. Gerçek liderler vizyonerdir.

Yıllarca ve on yıllarca devam edeceğini düşünürler. Kim olduklarını, ne istediklerini ve nereye gittiklerini biliyorlar! Doğal olarak vizyon sahibi değilseniz, bunun üzerinde çalışmanız gerekmektedir. Yapabileceğiniz en kolay şey, NEDENLERİNİZİ ve AMAÇLARINIZI tanımlamak için zaman ayırmaktır.

Hedef Belirleme

Tüm başarılı insanların açık ve yazılı hedefleri vardır. Yaşamınız ve işiniz için gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler koymayı öğrenmeniz gerekir. Bu, uzun vadeli, beş yıl, bir yıl, bir ay ve haftalık / günlük hedefleri içerir.

Bu küçük hedefler sizi daha büyük hedeflerinize yaklaştırır. Hedeflerinizin kağıda yazılı olması ve bunları her gün okumalısınız. Bunları ayrıca eşiniz ve/veya hesap verebilirlik ortağınızla (üst sıranız gibi) paylaşmalısınız.

Ekonomik Özgürlüğe Ulaşmak Bununla İlgili >>

Eylem

Network marketingde veya hayatta başka bir şeyde başarıya ulaşmanın yolunu düşünemezsiniz.

Network marketingde veya hayatta başka bir şeyde başarıya ulaşmanın yolunu düşünemezsiniz. Sonunda, kollarını sıyırıp, kendini işe almalısın! Bu, birçok temsilcinin uğraştığı alanlardan biri. Faaliyet ve üretkenliği karıştırırlar. İşleri hakkında düşünmekle işlerini büyütmekle karıştırırlar. İşleri yapan bir insan olmak istiyorsun. Her gün öncelikli “yapılacaklar” listenize ihtiyacınız var ve işe gitmeniz gerekiyor. İşinizi televizyon izleyerek veya internette gezinerek kurmazsınız. Eğer işi yapmazsan, hiçbir şey olmayacak!

“Sorunlarınızın çoğunun çaresi, büyük sonuçlar getirecek eylemlerde bulunmaktır.”

Coşku ve Tutku

Hiç sıkıcı bir satıcıyla tanıştınız mı? Onlardan satın aldınız mı? Muhtemelen almadınız. Kimse almaz zaten. Ne yaptığınız, kim olduğunuz ve nereye gideceğiniz konusunda istekli ve tutkulu olmak zorundasınız. İnsanlarla konuşurken, coşkunuz ve tutkunuz açık olmalıdır. Coşku bulaşıcıdır. İnsanlar coşkulu insanlardan satın almak ister! Her gün bu tutum kontrolünü yaptığınızdan emin olun.

Doğrudan Satışta Geçmeniz Gereken 4 Aşama Nedir? >>

Sizi geliştirecek konularda çalışmak

Pazarlama hakkında kitaplar okuyarak zamanınızı ve paranızı yatırın.

Bu seni çok zengin edebilecek bir yetenek. Sektörümüze kaç kişinin girdiğine ve müşteri adayları oluşturmayı öğrenmek için hiçbir zaman veya para harcamayan çok fazla networker var. Pazarlama hakkında kitaplar okuyarak zamanınızı ve paranızı yatırın. Birkaç atölye ve seminere katılın. Size yardımcı olması için bir mentor kiralayın. İşiniz için sonsuz bir müşteri adayı akışı oluşturmayı öğrendiğinizde, konuşacak insanlardan asla kaçmazsınız.

İnanç

Kendi ürünlerine ya da iş fırsatlarına inanmayan birinden asla bir şey satın alınmaz. İnancınız üzerinde üç farklı alanda çalışmanız gerekir.

İlk önce, kendine inanmalısın. “Benlik saygısı” sorunlarınız veya “değer” sorunlarınız varsa, biraz yardım alın. Bir doktor, hoca veya psikologla konuşun. Ayrıca şirketinize ve ürünlerinize de inanmanız gerekir. Onlar hakkında gerçekten tutkulu iseniz, bu size çok yardımcı olur. Ürün yelpazesini seven insanlar bu duyguyu başkalarıyla da paylaşabilir. Son olarak, ağ pazarlaması endüstrisinde sağlam bir inanca sahip olmalısınız. İnsanların sizinle görüşürken sizi değerlendireceklerini unutmayın.

“Yaptıklarına inandığını sanmıyorlarsa, neden sana inanmalılar?”

Kimse Sana İnanmasa Bile Sen Kendine İnan – Steve Jobs >>

Davet

Gerçekten geliştirmek istediğiniz bir beceri varsa o da budur ki, insanları bir sunuma nasıl davet edersiniz?

Gerçekten geliştirmek istediğiniz bir beceri varsa o da budur ki, insanları bir sunuma nasıl davet edersiniz? Potansiyel müşterileri bir toplantıya, web seminerine veya etkinliğe davet etmenin doğru yolunu öğrenmek istiyorsunuz. İşiniz, olaya olabildiğince çok insan edinmektir.

İş fırsatını kendiniz sunmakta iyi olmasanız da veya kendiniz için bir iş sunumu yapmak istemeseniz bile, başkalarını bir sunuma nasıl davet edebileceğinizi biliyorsanız, ağ pazarlamasında gerçekten başarılı olabilirsiniz.

Liderlik

Network marketingde gerçekten büyük olmak için, bir lider olmalısınız. Yine de böyle başlamak zorunda değilsin. İyi bir lider olana kadar iyi bir takipçi olarak başlayın.

Lider olun, diğerleri sizinle çalışmak isteyecektir. Lider zihniyetine sahip olmalısınız. Nasıl lider olunur?

Doğrudan Satışta Zamanınızı Nasıl Ayarlamalısınız? >>

İletişim kurmak

Fikirlerinizi sözlü, sözsüz ve yazılı iletişim yoluyla başkalarına etkili bir şekilde ifade edebilmelisiniz.

İş dünyasında (ve ev yaşamınızda) başarılı olmak istiyorsanız, iyi iletişim becerileri çok önemlidir. Fikirlerinizi sözlü, sözsüz ve yazılı iletişim yoluyla başkalarına etkili bir şekilde ifade edebilmelisiniz. Yapılacak iyi bir şey, halkın konuşabileceği bir sınıfa katılmaktır. Bu tek beceri, ağ pazarlama işinizi gerçekten başlatabilir. Ayrıca yazma becerilerinizi de geliştirmelisiniz.

Bir başka harika ipucu dinlemeyi öğrenmek! Daha az konuşun ve daha fazla dinleyin. Başkalarına gerçek bir ilgi gösterin! İnsanlar iyi bir dinleyicinin etrafında olmayı severler. Soru sormakta ve dinlemekte iyi olun.

Satış

Hayır, bu sektörde başarılı olmak için yüksek basınçlı bir satış elemanı olmanız gerekmez. Fakat bir satışın nasıl kapanacağını bilmeniz gerekir. Herhangi bir iş sahibi olan, ağ pazarlama, network marketing olsa bile herkesin satış becerilerini geliştirmesi gerekmektedir. Bu, insan becerilerinizi, ikna etme becerilerinizi ve kapanış becerilerinizi içerir. Hepimiz insanlarımızın becerilerini ve satış becerilerini geliştirebiliriz.

Unutmayın, bir satış yapamıyorsanız (ürününüz ya da işiniz), kısa sürede işsiz kalırsınız.

Son düşünceler

Sizce bu listede hangi beceri ya da özellik en önemli? Hangi beceri veya özelliği eklemeyi istersiniz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Networkünüzü İlerletmek İçin İpuçları Burada >>

Network marketing büyük bir ticaret modelidir. Sıradan insanların da kendi işlerini kurabileceği, hatta uluslararası bir ticaret kurabileceği bir ortam sağlamaktadır. Her yıl binlerce dolar milyoneri çıkartan bu sektörde başarı için bu püf noktalar çok önemlidir.

Ticaretinizde Ciddi Bir Başarı İçin Altın Kurallar

Ticaretinize yeni başlamış olabilirsiniz. Kendi işinizi başlatmış olmak sizi heyecanlandırır. İşinizde sürekli olmanın önemli olduğunu unutmayın. Network marketing, ufak paralarla kendi işinizi kurmanın bir yoludur. Büyük bir organizasyon haline dönüştürmek sizin elinizdedir. Bu nedenle network marketingde ciddi bir başarı için öğrenmeniz gereken altın kurallar bulunmaktadır. Peki bu altın kurallar nelerdir?

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Network Marketingde Başarı Kuralı #1:

Ticaretinize katılmak yetmez, ona inanın. Gerçekten tutkulu olabileceğiniz bir pazarlama stratejisi bulun. İnsanlar tutkunuzu görecek ve hissedecek, sizinle birlikte, işinize çekileceklerdir. İnancınızı artırmanın yollarını bulun. Network marketing ile ilgili daha geniş araştırmalar yapın. Bu sizi uzmanlaştıracaktır.

İnanç, inançları doğurur.

Network Marketingde Başarı Kuralı # 2:

Kararınızı tüm iş arkadaşlarınızla paylaşın ve onlara ortak gibi davranın.

Kararınızı tüm iş arkadaşlarınızla paylaşın ve onlara ortak gibi davranın. Network Marketing kuralları listesini başlatmak için ne harika bir yol. Elbette, bu kural Network Marketing’in kalbinde yer almaktadır. Network Marketing, diğerleriyle paylaşmak ve başkalarının kazanmasına yardımcı olmakla ilgilidir. Başarıları sizin başarınız olacaktır.

Distribütörünüze bir ortak olarak davranın ve onlar da iş ortakları gibi yanıt vereceklerdir, size tek başlarına yaptıklarından daha fazlasını sunacaklardır. Çoğu insan, bir takımın parçası olmayı tercih eder, Yalnız Korucu olmayı değil. Lider olun ama distribütörlerinize hizmet edin, böylece kendi işinizin liderleri haline gelirler.

Network Marketingde Başarı Kuralı # 3:

Ortaklarınızı motive edin. Her hafta distribütörlerinizi motive etmek ve onlara meydan okumak için yeni ve daha ilginç yollar düşünün. Takım üyelerinizin hedefler oluşturmasına ve organize olmasına yardımcı olun. Son 90 gün yarışması yapabilirsiniz.

Network Marketingde 60-90 Gün Kuralı Nedir? >>

Network Marketing’de Başarı Kuralı # 4:

İş ortaklarınıza mümkün olan her şeyi iletin.

İş ortaklarınıza mümkün olan her şeyi iletin. Eğitim çok önemlidir. Onlara bir Network marketing başarı sistemi sağlayın. Bir sistemle, sponsorluğun başarısını ve kârını deneyimleyecekler, böylece pazarlamalarını finanse edebilecekler. Bu başarı onları motive edecektir. Ortaklarınıza günlük ve haftalık olarak yararlı bilgiler sağlayın. Onlara iyiyi ve kötüyü öğretin.

Network Marketingde Başarı Kuralı #5:

Distribütörlerin işleriyle ilgili her şeyi takdir edin. Övgü her zaman, network marketing ticaretinin önemli bir parçası olmuştur. Distribütör ortaklarınızla tüm kişisel ve kamu iletişiminizi kullanın. Başka hiçbir şey, iyi zamanlanmış birkaç samimi sözün yerine geçemez.

Network Marketingde Başarı Kuralı #6:

Başarınızı kutlayın.

Başarınızı kutlayın. Başarısızlıklarınızda biraz mizah bulun. Kendinizi ciddiye almayın. Gevşeyin ve siz böyle olunca çevrenizdeki herkes gevşeyecektir. İyi eğlenceler. Heves gösterin, her zaman. Birçoğumuz Sam Walton’ın komikliklerini hatırlayabiliriz. Onun örneğinden öğrenmeliyiz.

Neden yaptığınız her şeyde eğlenmiyorsunuz? Hatalarımızla öğreniyoruz. Bir YouTube videosunda ilk denemenizi hatırlıyor musunuz? Ya da belki henüz bir tane bile oluşturmadınız. Bir şans verin. Kazanacak çok şeyiniz var. İyi eğlenceler.

Network Marketingde Başarı Kuralı #7:

İnsanları konuşturun. İnsanları çıkarmak için soruları kullanın. Hayalleri, hedefleri ve hayal kırıklıkları hakkında bilgi edinin. Dağıtımcılarınızın sorumluluklarını artırın ve yüzeye gelmek için yeni fikirleri teşvik edin. Distribütörlerinizin ve müşterilerinizin söylediklerini ve düşündüklerini dinleyin.

Network Marketingde Hedef Nasıl Belirlenir? >>

Network marketing içerisinde lider olmak, dışarıda herhangi bir işte, hayatın herhangi bir noktasında lider olmaktan farklı bir konu değildir. Ancak bu ticaret içerisindeki liderlerin de olmazsa olmaz nitelikleri bulunmaktadır.

Network marketing sürekli satış yapmanın yanında, insanların kendilerine pasif gelir oluşturmak için çabaladığı etkili bir yoldur. Bu ticaret içerisinde başarıya ulaşmak da insanların bazı nitelikleri edinmelerini gerektirmektedir. Sistem oluşturmak için,  sistemin bir parçası olmanın  yanında bazı niteliklerin edinilmesi, bu nitelikleri edinmek için de bakış açınızın değişmesi gerekmektedir. Network Marketingde liderlerin en önemli 4 niteliğine gelin birlikte bakalım;

Liderlik Felsefesi

Liderlik konusunda en mükemmiel filmlerden biridir Braveheart (Cesur Yürek). Çünkü William Wallace karakteri birçok büyük liderlik özelliği sergiliyor. Bu niteliklerden biri de bir liderlik felsefesidir.

William Wallace, kendinden daha büyük bir şeye odaklanmıştı. Onun için her şey diğer insanlar hakkındaydı, doğru olanı yapmak, adalet bulmak ve ülkesi için özgürlük kazanmaktı.

Peki, senin felsefen nedir?

Senden daha büyük bir şey mi? Başkaları için özgürlüğe odaklanıyor, doğru bir şey mi yapıyor yoksa ürünlerinizin ve hizmetlerinizin hayatları nasıl değiştirebileceğine dair mesajı mı yayıyorsunuz?

Bu, liderliğinizde büyük bir fark yaratacaktır. Çünkü felsefeniz, sizden daha büyük bir şey olduğunda, o zaman takipçilerinizin sizin etrafınızda toplanma olasılığı daha yüksektir.

Bir vizyonunuz olsun

Bir lider olarak ihtiyaç duyduğunuz ikinci kalite, vizyondur.

Vizyonunuz sadece parayı almak, faturaları ödemek veya hayatta kalmaksa, bu konuda çok fazla insanı heyecanlandıramayacaksınızdır. Ancak görüşünüz, takımınızla birlikte büyük bir iş yapabileceğiniz yönündeyse ve felsefeniz de bu yöndeyse, o zaman siz de size katılmaları için heyecan duyacaksınız.

Liderlerin vizyonu vardır.

Bu nedenle, Network Marketing işinizde oluşturmaya çalıştığınız organizasyona ve vizyonunuzun ne olduğunu düşünmeye biraz zaman ayırın. Vizyonunuz çok önemlidir, çünkü buna odaklandığınızda işe alım, insanlara ulaşma ve vizyona ulaşma hakkında daha çok şey kazanırsınız.

Yetkili olun

Yetkin değilseniz, iyi bir lider olmak zordur. William Wallace profesyonel bir asker değildi ve bir orduyu nasıl kuracağını bilmiyordu. Fakat güçlü nedenleri, vizyonu ve bu vizyonu ifade etme yeteneğine sahipti. Ve en önemlisi, çoğu öğrenmenin yapmaktan geldiğini anlamıştı.

Oraya gidin, işe girişin ve aktiviteleri yapın. Bunu yaparak, lider olmak için gerekli olan şeyleri öğreneceksiniz.

Bu nedenle kişisel gelişim çok önemlidir. Kendi becerilerinizi güçlendirdiğinizde, becerilerde yetkin hale geldiğinizde, müşterilerinize ne yaptığını bilen bir liderin peşinden koşma olanağı verir

Örneklerle yönetin

İnsanların kendilerinden beklediğiniz aynı şeyleri, sizin yapmaya istekli olmamanız durumunda size güvenmelerini ve sizi takip etmelerini nasıl bekleyebilirsiniz? Ancak büyük bir lider olmak istiyorsanız, diğer insanlara sorduğunuz şeyleri yapmanız gerekir. Önce yapın! Konuşmanıza devam edin ama önce yapın, sonra başkalarına yolu gösterin.

Bugünkü yayınımız, endüstrimizdeki birçok insanın yanlış anladığı bir kavram olan, network marketingde en iyi müşterilerin kimler olduğu hakkında olacak. İnsanlar ticaretlerini takip ederlerse,  işlerine ve ürünlerine olan inançlarını geliştirirlerse, daha fazla para kazanmaları ve hedeflerine ulaşmaları, gerçekleşecek basit bir fikirdir.

Bahsedeceğimiz bu konsept, kendinizin, en iyi müşterisi olmaktır. Asla başka bir firmanın, bir rakip şirketin ürününü kullanmamalısınız. Network marketing şirketinizde, kullanabileceğiniz bir ürün veya hizmet varsa, KULLANIN. Başka bir şey almayın, daha ucuzdur veya daha çok hoşunuza gidiyordur. Kendi işinizi destekleyin. Bu sadece sağduyulu davranmaktır.

Biraz geriye çekilip şu şekilde düşünün;

Rekabetinizi bu örneklerde desteklemek hiç mantıklı değil! Rekabetinizi destekleyerek, aslında kendi işinizi incitiyorsunuz. Görüyorsunuz, bir işletme sahibi olarak, kendi en iyi müşteriniz olmanız gerekir. Kendi ürün ve servislerinizi kullanmanız gerekir.

Yapmak istediğiniz son şey rekabetinizi desteklemek olacaktır. Kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanmak, kendi paranızın iyi bir sorumluluğu olduğunu gösterir. İş zekasını gösterir. Ne sattığınıza inandığınızı gösterir. Ve bu işiniz için iyidir. Sonuçta, kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanmak istemiyorsanız, neden kullanmak üzere konuştuğunuz başka biri olsun ki?

İşte size yapmanızı önerdiğimiz şey;

Bunu yapmanın faydaları çok büyük olacaktır. Hem kendiniz için hem de takımınızdakiler için..

Basitçe söylemek gerekirse, kendi en iyi müşteriniz olmak çok mantıklı.

Herhangi bir tür iş sahibi olduğunuzda, yapmak istediğiniz en son şey bir rakipten alışveriş yapmaktır. Kendi ürünlerinizi satın almak kendi işinize bir yatırımdır. Kendi en iyi müşteriniz olmanın sizi başarılı yapacağını garanti edemeyiz, ancak kendinize en iyi müşterisi değilseniz, pazarlama ağı pazarında başarılı olamayacağınızı garanti ederiz.

Bu kavram hakkında ne düşünüyorsunuz? En iyi müşterin olmak senin için anlamlı mı? Nedenbolmasın? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

İyi günler…

Bugün, neden daha iyi bir dinleyici olmayı öğrenmeniz gerektiğiyle ilgili bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Görüyorsunuz, çoğu insan dinlerken korkuyor. Çoğu insan, karşısındaki kişiyi etkili bir şekilde dinlemek yerine, diğer kişilerin söylediklerine nasıl cevap vereceklerini düşünmekle meşguldür. Ya da daha kötüsü, konuşabilmeleri için diğer kişiyi rahatsız ederler, sözünü yarıda keserler.

Eğer gerçekten network marketing ticaretinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, nasıl etkili dinleyeceğinizi öğrenmeniz gerekir. Lütfen işitme ve dinleme arasında bir fark olduğunu unutmayın. Dinlemek, diğer kişiye odaklandığınız zaman, ne söylediklerini dinlediğiniz ve başka hiçbir şey yapamadığınız zamandır.  İşitme duyusu ise diğer kişiyi duyduğunuzda olur. Sadece duyarsınız, onu anlamazsınız. Ancak ne söyleyeceğinizi, nerede görevli olduğunuzu veya % 100 odaklı olmadığınız hakkında düşünürsünüz.

Bu, evlilikte, ilişkilerde ve işletmede sorunlara neden oluyor. Herkes birisinin onları dinlemesini ister. İnsan olmanın bir parçasıdır bu. Çok az insanın dinlemede iyi olması nedeniyle, kalabalığın içinde göze çarpmak ve daha fazla arkadaş edinmek için yapabileceğiniz en kolay şeylerden biridir aslında. Nasıl iyi dinlendiğini öğrenirseniz, insanlar sizin yanınızda olmak ister. Seninle arkadaş olmak ve seninle daha fazla konuşmak isteyecekler.

Aşağıdaki paragraflarda yapmak istediğimiz, daha iyi bir dinleyici olmak için izleyebileceğiniz birkaç ipucunu paylaşmak;

Her şeyden önce, biriyle yüz yüze konuşurken aptal cep telefonunuzu KAPATIN. Şahsen biriyle sohbet etmekten daha kaba ve hakaret edici şeyler yoktur ve cep telefonlarının dikkatini dağıtır. Sohbete başlamadan önce telefonunuzu kapatın ve uzaklaştırın.

Diğer kişinin beden dilini modellemenin de iyi olduğunu bilmelisiniz. Geri yaslanmış bir sandalyede oturuyorlarsa, aynı şeyi kendiniz de yapın. Öne eğilirlerse, öne eğilin. Bu konuda açık olmayın, ancak başkalarının beden dilini modellemeye çalışın.

Bir başka yararlı ipucu, zihninizi temizlemektir. Kendinizi ve problemlerinizi düşünmekten vazgeçip diğer kişiye ve ne söylediklerini, sadece birkaç dakikalığına bile olsa odaklanın. Bu birkaç şey, kişisel yaşamınızda ve işinizde gerçekten büyük bir fark yaratacaktır.

Daha iyi bir dinleyici olmak, networkte size nasıl yardımcı olabilir? İşte birkaç şey:

  1. İnsanlar sizi daha çok sevecek,
  2. İnsanlar senin yanında olmak isteyecek,
  3. Potansiyel iş ortağınızın ne söylediğini gerçekten anlayacaksınız,
  4. Ürünlerinizi bir çözüm olarak sunma fırsatlarını bulacaksınız (potansiyel müşterinin söylediklerinden).

Kendinize bir iyilik yapın ve bu deneyi deneyin. Gelecek 7 gün boyunca daha iyi bir dinleyici olmak için çabalayın. Bu yazıdaki ipuçlarını takip edin, yolunuzda iyi olacaksınız. Sadece ilişkilerinde büyük bir fark yaratmayacak, aynı zamanda pazarlama ağı işinde de sana yardımcı olacak.

“Unutmayın, bir nedenden dolayı iki kulağınız ve bir ağzınız var. Onları bu oranda kullanın.”

Bugünün yayını, network marketingde tam zamanlı çalışmaya ne zaman başlayacağınız hakkında olacak. Başka bir deyişle, günlük işinizden veya geleneksel işinizden ne zaman vazgeçmeli ve sadece network marketing organizasyonunuzu büyütmeye odaklanmalısınız?

Hızlı bir açıklama olarak, bunun kişisel bir karar olduğunu ve herkesin durumunun farklı olduğunu bilmelisiniz. Bir kişi için işe yarayan, başkası için iyi bir tavsiye olmayabilir. Sonuçta, sadece sizin için neyin en iyisi olduğuna siz karar verebilirsiniz.

Bugünkü amacımız size bazı ipuçları ve görüşler vermektir, böylece siz ve aileniz için neyin en iyi olduğu hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Networkte Tam Zamanlı Olarak Ne Zaman Çalışılır?

Network marketing ticaretinizin tam zamanlı olup olmadığına/ne zaman bunu kafaya koyacağınıza karar vermek, gerçekten BÜYÜK bir karardır. Hafife almayın veya karar vermekte acele etmeyin. Endüstrimizde hala günlük işlerinde çalışan ve beş basamaklı kazancı olanlar var. Çünkü geçimlerini sağlamak için yaptıklarını seviyorlar ve/veya ağ pazarlaması işlerinde tam gün devam etmek istemiyorlar. Bunu neden söylüyoruz, çünkü ağ pazarlama işinizde tam gün devam etmek zorunda olduğunuz bir nokta geleceğini düşünmeyin. 200 – 300 TL arasında aylık gelir elde etmek bile, çoğu insanın yaşam standardını ve yaşam kalitesini önemli ölçüde artıracak düzeydedir. Ne düşünüyorsunuz? Size yardımcı olur mu bu kadar gelir?

Konumuza geri gelirsek, birçok “yeni başarılı” distribütörün yaptığı genel bir hata hemen işlerini bırakmak oluyor. Tabiki kendi işine tam olarak dört elle sarılmak güzeldir ancak bunun için ciddi bir karar gerekmektedir. İnsanlar ticarete girdikleri zaman network ve gelecekleri hakkında o kadar heyecanlanıyorlar ki, objelere objektif olarak bakmıyorlar. Yolda daha sonra onları inciten kararlara girebileceklerini o anda göremeyebiliyorlar.

Network marketing ticaretinizde tam zamanlı olarak çok erken çalışmaya başlarsanız, finansal olarak kendinizi gerçekleştirmek, yine kendinize çok fazla baskı uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Bu sizi olumlu da etkileyebilir, olumsuz da etkileyebilir.

Çoğu insan, pazarlama ağı işlerine odaklanmak için daha fazla zamanları varsa, gelirlerinin de o oranda artacağını düşünüyor. Her şapkadan mutlaka tavşan çıkmayabilir.

“Bir şeyi yapmak için daha fazla zamanınız olması, daha verimli olacağınız veya daha iyi sonuçlar alacağınız anlamına gelmez.”

Aslında, yarı zamanlı olarak pazarlama ağı oluşturma işini, kurma disiplini ve zaman yönetimi becerisine sahip olmayan kişilerin de tam zamanlı olarak yapamayacağını bilmeniz gerekmektedir. En önemli olan zamanınızı doğru geçirmeniz. Ünlü networker, eğitmen ve yazar Randy Gage, network organizasyonunuzu kurmak için veya kendinize ayda 100 dolar civarında bir gelir yaratmak için, haftada 10-15 saat vakit ayırmanızın yeterli olacağını söylüyor. 

Bu sektördeki başarının, gün içerisinde bol bol vakit ayırmak ile bir ilgisi yok. Tabiki işinizin başında olmanız her zaman iyidir ancak, networkun diğer ticaretlerden farkı  da zaten bu; daha az bir zaman diliminde, yoğun bir çalışma ve yoğun bir emek ile daha güzel bir gelir elde etmektir. Çalışmadan para kazanmaktan değil, kısa bir zamanda yoğun bir çalışmaktan bahsediyoruz.  İşlerini günde 1 saat ayırarak halleden biri, daha fazla verimli aktivite yaparsa, günde 8 saat çalışan birinden kolayca daha fazla performans gösterebilir.

Ayrıca, bu işi yarı zamanlı olarak yapmanın iki güzel noktası var.

Birincisi, sizi akıllı çalışmaya zorlar. Zamanında, disiplinli olmalısın. İşinizi, ailenizi, hobilerinizi ve işinizi aynı anda dengelemeniz gerekir.

İşinizi yarı zamanlı olarak yapmanın bir başka harika yanı da hikayenizdir. Birine yarı zamanlı olarak yılda 10 ila 30 bin TL kazandığınızı söyleyebiliyorsanız, bu aynı geliri tam zamanlı elde etmekten çok daha iyi bir hikaye olacaktır.

En iyi kazananlar, sadece işlerini sürdürmek için haftada 80 ila 100 saat çalışıyor. Bunu saatte ne kadar yaptıklarına ayırırsanız, yarı zamanlı olarak iş yapmanın çok daha iyi bir seçenek olacağını göreceksiniz (saat başına kazanç). Bu yaklaşımı izlerseniz, bir şeyler ters giderse kendinize iyi bir güvenlik ağı kazandırırsınız.

Kendinize sorulacak sorular

Ne yapacağınızdan emin değilseniz, tam zamanlı olarak network marketinge devam etme kararını vermeden önce, kendinize sormanız gereken bazı sorular:

Bu sorular sizin ve aileniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak konusunda iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bilgeliğin başka bir parçası

Son derece önemli olarak önerdiğimiz bir diğer şey ise, oturup 3 veya 4 tane üst liderlerinizden, tam zamanlı olarak network yapma konusunda görüşmeniz. Durumunuzu açıklayın ve onlara ne önerdiklerini sorun. Onlara meslekte tam gün çalıştıklarını sorun.

Onlara, tekrar tekrar yapmak zorunda kaldıkları hatalar için ne yaptıklarını ve ne yapabileceklerini sorun. Onlara tam gün devam etmenin en iyi zamanı konusunda, size verebilecekleri herhangi bir işaret olup olmadığını sorun. Bu tavsiye çok değerli olacak.

Sonuç olarak, çoğu insan tam zamanlı olarak pazarlama ağın yapmaya yaklaşıyor. Akıllı bir girişimci olarak, tam gün devam etme kararına ciddi ciddi düşünmeniz gerekir. Ağ pazarlama işinizde tam zamanlı olma fikri şu anda sizi heyecanlandırabilirken, zihinsel ve finansal olarak hazırlıklı değilseniz, felaket olabilir.

Son düşünceler

Son bir not olarak, bundan da bahsetmeliyiz. Endüstride yepyeni iseniz ve network marketing ticaretiniz ile ilk günden itibaren tam zamanlı gelir elde etmesini bekliyorsanız, büyük bir sürpriz bekliyorsunuz. İşletmenizi ilk günden itibaren tam zamanlı olarak çalıştırsanız bile, geçitten geçmeniz için size yeterli gelir sağlayamaz. Çoğu işletme, tam zamanlı bir gelir sağlamak için iki ila beş yıl alır.

Network marketingde, birçok uzman networkere göre, yalnız bir kurt olmak büyük bir hatadır. Hatta networkerlerin yapmış oldukları en yaygın hatalardan biri. Bu hatayı çok kez büyük liderler de yapmıştır; ancak bu durumu onlar kabul ediyorlar.

Sektörümüze katılan çoğu insan, cehalet veya gurur nedeniyle her şeyi kendi başına yapmaya çalışmaktadır. Başarılı yükselişlerinden öğrenmek yerine, yalnız kurt yaklaşımını benimsiyorlar ve tüm cevapları bulmak zorunda olduklarını düşünüyorlar.

Liste bu şekilde devam ediyor…

Çoğu durumda, bu insanlar iş dünyasında 90 günden fazla durmayacaklardır. Network marketingde her şeyi yaptıklarını ve artık hiçbir şeyin işe yaramadığını düşünüyorlar; çünkü onlar için işe yaramadı. Bir takım oyuncusu olsaydı ve aktif olan üst sıralarına bağlansaydı; onlardan yardım alsaydı, sonuçları çok farklı olurdu.

Bu bir takım sporudur

Network marketing bir takım sporudur! Geleneksel iş gibi değildir. Bu sektörde kimseye karşı yarışmıyorsunuz. Bazı fikirleriniz varsa, üst çizginizdeki, çapraz çizginizdeki ve alt çizginizdeki başarılı distribütörlerle iş birliği yaparak akıllıca çalışabilirsiniz. Bu insanların çoğu muazzam bir bilgelik ve deneyim kaynağıdır.

Üst sıranız BEDAVA İŞ kotanızdır. Sizden daha uzun süredir bu işteydiler ve başarılı olmanıza yardım etmek için kazanılmış bir bilgileri var. Para kazanırsan, onlar da kazanır. Sonuç olarak, size yardım etmek istiyorlar. Tek yapman gereken şey; sormak.

Şirketiniz için ana distribütör olmadığınız sürece, üstünüzdeki biri bilgi hazinesidir ve ortak olmanız için muazzam bir kaynak olacaktır. Sponsorunuz veya acil durum hattınız olmayabilir; ancak siz aramaya devam ederseniz, ne yaptıklarını bilen, size yardımcı olacak birilerini bulacağınız konusunda sizi temin edebiliriz.

Ne yaparsanız yapın; her şeyi kendi başınıza çözmeniz gerektiğini düşünmemelisiniz.  İşletmeyle ilgili sahip olduğunuz her “harika fikir” daha önce düşünülmüştür. Güvenin bu bilgiye.  Yükselişteki lideriniz, başarılı olan kişi,  işe yaramayan bir şey için zaman ve para israf etmeden önce fikirlerinizi doğrulamak için harika bir kaynaktır.

Network Marketingde Neden Yalnız Kurt Olmamalısınız?

Neden ağ pazarlamasında yalnız bir kurt olmamalıyız, çünkü;

Öncelikle, ne bilmediğinizi bilmiyorsunuz. Endüstride yeniyseniz ve liderlik, insan becerileri, satış, pazarlama, müşteri adayı oluşturma, liderlik ve iş yürütme konularında güçlü bir geçmişiniz yoksa, ne yaptığınızı öğrenene kadar tekerleklerinizi döndürmek zorundasınız. İyi bir yükseliş, öğrenme eğrinizdeki zaman kısmını kısaltabilir.

Yirmi, on, beş, hatta üç yıl boyunca işi yapan biri muazzam bir bilgi hazinesidir. Muhtemelen, düşünebildiğiniz her fikri denemişlerdir. Bu yüzden onlarla çalışmak ve fikirlerinizi onlardan almak istediğiniz için yanlış tavşan deliğine girmeyin. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını zaten o başarılı networkerler olarak biliyorlar.

Yalnız kurt olmamak için başka bir sebep de kredili olmaktır. Görüyorsunuz, çoğu yeni distribütör tanıdıkları insanlarla fazla güvenilirliğe sahip değil. Bununla birlikte, üst seviyenizin aynı bilgiyi sıcak pazarınızla paylaşmasına izin verirseniz, insanların onları dinlemesi iyi bir ihtimaldir. Üstünüzde kanıtlanmış bir sicili ve finansal başarısı olan birisine sahipseniz, potansiyel müşterilerinizin bakış açılarını değiştirmeleri için harika bir insana sahipsiniz demektir.

Yalnız kurt olmamak için başka bir sebep de DESTEK konusudur. İşletmede yeniyseniz, zaman zaman cesaretiniz kırılır.

Üstünlüğünüz, izin verdiğiniz takdirde mükemmel bir destek sistemidir. Kendinizi ne zaman üzgün, aşağı bir durumda veya depresyonda hissediyorsanız, onları arayabilir ve sizi biraz cesaretlendirmeleri için izin verebilirsiniz.

Ek olarak; üst hattınız sizi eğitebilir. Bir kez daha, her şeyi kendi başına anlamaya çalışmak büyük bir hatadır. Deneyimlerini, bilgilerini, sistemlerini ve araçlarını kullanabilir ve doğru şekilde başlayabilirsiniz.

Altı ila on iki ay içinde, network marketingde başarılı olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Her şeyi çözmek için kendi kendinize bırakılsaydınız, bu sürenin daha da uzayacağı kesindir.

Kendinizi Liderlerinizi Yükseltme Yolları

Kendinizi ve organizasyonunuzdaki liderleri güçlendirmenin birçok yolu var. İşte bilmeniz gereken birkaç şey:

Bir kez daha, tüm bunları kendi başınıza çözmeye çalışmak büyük ve zaman bakımından uzun bir öğrenme eğrisi gerektirecektir.

Son düşünceler

Sonuç, network marketingde yalnız bir kurt olmanın aptalca olmasıdır. Bu bir takım sporu. Sponsorunuz ve/veya başarılı bir üst sıranız muazzam bir bilgi ve destek zenginliğidir. Yardımlarını almak için tek yapmanız gereken şey sormaktır. Ne de olsa, bu işte başarılı olmanıza yardımcı olma konusunda kazanılmış bir ilgileri var.

Network marketingde yalnız kurt olma konusundaki düşünceleriniz nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.