Network Marketing Nedir?

Network marketing nedir? Network marketing sistemleri nelerdir? gibi sorular, Network marketing ile yeni tanışan girişimci ruhlu insanların aradığı sorgulamaların başında geliyor. Network marketing Türkiye alanında yeni bir işe başlarken veya merak ederken, yapılan araştırmalar gelecekteki başarıyı da ister istemez etkilemektedir.

Biz kendimizi, network marketing okulu olarak tanımlayabiliyoruz. Çünkü, network marketing hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizlere sunuyoruz. Bu bilgilendirmeleri yaparken hem teorik hem de pratik tecrübelerimizden faydalanıyoruz. Network marketing mağdurları arasına girmemek için ve sağlam adımlarla yürümek için lütfen yayınımızı sonuna kadar okuyunuz. Dilerseniz network marketing dünyasının daha derinliklerine inelim;

Network Marketing Firmaları >>

Network marketing, Doğrudan Satış’ın gelişmiş bir versiyonu olup birçok devlet lideri, başarılı iş adamı, dünyaca ünlü ekonomistler ve yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Bu sistemler kaliteli hizmet aracılığıyla milyonlarca insana ciddi bir ek ve ana gelir kapısı oluşturmaktadır. Ayrıca tüketicilerin nitelikli ürünlerle farklı açılardan yarar sağlamasını amaçlamaktadır.

Fakat geçmiş dönemlerde ortaya çıkan bazı piramit yapılanmalar Network marketing sektörüne olan bakışı olumsuz yönde etkilemiştir ve birçok insanın aklında piramit sistem olarak yer etmiştir. Bu sektörde yaygın olarak kullanılan sistemleri açıklamadan önce, herkesin aklından geçen bazı sorulara öncelikle birlikte cevap arayalım;

Peki Network Marketing sistemleri piramit sistem midir?

Network marketing sistemleri, ana unsur olarak ürün satışını esas alır. Network marketing sisteminde insanlar, ancak ve ancak yaptıkları ürün satışı ile doğru orantılı olarak komisyon sağlamaktadır. Bu sektörde tüketicilere kendiniz ulaşıp tek başınıza satış yapabildiğiniz gibi, yeni temsilcilere referans olarak kendi satış ekibinizi de kurabilirsiniz. Böylelikle daha fazla müşteriye ulaşıp, diğer bütün perakende satış sistemlerinde olduğu gibi bu sistemde de, yapılan satışlardan bütün ekibinizin kazanç sağlamasını mümkün kılabilirsiniz. Bu sistemlerde ürünler, geleneksel ticarette olduğu gibi herhangi bir mağaza, ofis, büro veya depo gereksinimine ihtiyaç duymadan, direk olarak bağımsız temsilciler aracılığıyla müşterilere ulaştırılabilmektedir.

Network Marketing Dolandırıcılığı >>

Network marketing, satış sisteminde kimse zorla işe alınmaz. Herkes kendi isteği ile dilediği takdirde sisteme kayıt olma şansına sahiptir. Network marketing şirketleri kullanıcılara kaliteli ürünler sunmaktadır. Bu ürünlere sahip olmak istemeniz de gayet normal bir şeydir.

Titan sistemlerde ise ürün değil, paradan para kazanılır. Bununla birlikte bazı titan yapılanmaların içinde de ürün satışı vardır. Ama dikkatli bir şekilde incelediğinizde, titan firmalarda ürün olsa bile bunun çok da öneminin olmadığını göreceksiniz.

Piramit sistemlerde tüm para dahil edilen insanlardan kazanılır. Bu sistemler piyasadaki paradan komisyon sağlarlar ve üyelerden para kazandıkları için sistem her an çökebilir.

Saadet Zinciri gibi sistemlerde genelde ortada bir ürün yoktur. Bu gibi sistemlerde ise ürün adı altında,  tüketiciye hiçbir faydası ve ekonomik değeri olmayan hatta çevreye ve sağlığa zararlı ürünler pazarlanabiliyor.

Piramit sistemler genellikle, bulundukları ülkelerdeki yasal prosedürlere de uymazlar.  Ayrıca bulundukları ülkelerde ekonomiye de bir katkı sağlamazlar. En üstte bulunan kişiler çok para kazanırken,  alt gruplarda bulunan bireyler hiç bir zaman o kadar yüksek rakamlara ulaşamazlar.

Network Marketing’de Başarılı Olmak İstiyorsan Bunları Bilmelisin >>

Klasik iş modellerinin organizasyon şemaları da  hep piramit sisteme benzer. Ancak o sistemlerde de alt grupta çalışan kesinlikle patrondan çok kazanamaz. Yukarıdan aşağıya doğru ceo, genel müdür, müdür yardımcıları, şefler, işçiler şeklinde bir hiyerarşik düzen vardır. Bir alt birimde çalışan kişi üst birimindeki kişiden daha fazla kazanamaz asla.

Şekil olarak piramit görünümünde olan her sistem piramit sistemdir diyemeyiz. Burada belirleyici olan konu, kazanç dağılımındaki adalettir.

Network Marketing Yasal mı?

Network marketing sisteminde kimse kimsenin sırtından para kazanmaz. Herhangi birinin para kazanabilmesi için öncelikle kendi ekibine dahil ettiği kişilere para kazandırması gerekir.

Bu konuda YouTube kanalımız Network okulu Tv‘deki vidomuza da göz gezdirebilir siniz?

Network Marketing sistemlerinde her zaman üsttekiler mi çok kazanır?

Network marketing sistemlerinde her zaman en çok çalışan en çok parayı kazanır. Bu sistemlerde bir takım çalışması vardır. Ayrıca kazan kazan mantığına göre adil bir para dağılımı söz konusudur. Network marketing’de her birey eşit haklara sahiptir. Herkes kurduğu satış ağı organizasyonu ya da yaptığı satış kadar kazanır. Hiçbir emek vermeden sadece üye kaydı üzerinden para kazanma olayı yoktur. Network marketing’de de her işte olduğu gibi başarılı olmak için; çok çalışmak, öğrenmek, emek vermek ve öğrendiğini kendi organizasyonuna da öğretmek gereklidir. Network marketing sistemini anlamayan ve bu sistemleri kolay para kazanma yolu, çalışmadan para kazanma işi olarak gören çoğu birey “Bu ticaret piramit sistemdir, buradan para kazanılmaz” der.

Peki Network Marketing sistemlerinde insanların çoğunun başarısız olma nedeni nedir?

Birçok networker, bu ticaretin gerekliliklerini yerine getirmedikleri için başarısız olmaktadır.  Sisteme katıldıklarında, çalışmadan, yan gelip yatarak para kazanma gibi yanlış bir beklenti içinde olurlar. Sonuç olarak para kazanamazlar, her iş alanında olduğu gibi.

Network Marketing Ekşi Sözlük Yorumları >>

Network marketing sistemlerinde tam zamanlı gelirinizi kaybetmeden işinizi part-time olarak kurmanın bir yolu var mıdır?

Network marketing sınırlı zamanınızı verimli bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlar. Ve part-time olarak yapabileceğiniz tek business iştir. Tam zamanlı gelirinizi korurken işinizi part-time olarak kurabilmek, yeni bir gelir kaynağına geçiş için en az riskli yoldur.

Network Marketing sistemleri insanları mı kullanır?

Network marketing, sektöründe başarılı olmak ve network marketing ile kazanmak istiyorsanız bunun yolu, başkalarının amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi herhangi bir bağımsız temsilci, işe girenlerin kazanç elde etmesine yardımcı olmadan, onların çabalarından kazanç elde edemez. Zaten bu sektöre yeni başlayanlara yardım edilmediği taktirde, yeni başlayan bireyler kazanç elde edemeyecek. Bu durum tabiki de üst grupları da etkileyecek, kazançları daha az olacak. Bunun yanı sıra bazı Network marketing çalışanları, potansiyel kişileri yürüyen banknotlar olarak görürler, ancak bu insanlar, işe yeni başlayan kişilere yardımcı olanlar kadar başarılı olamazlar.

Herkes Network Marketing sistemlerine katılırsa bu sistemler doygunluğa ulaşmaz mı?

Network marketing sisteminde doygunluk imkansızdır. Dünyada sınırlı bir insan sayısı yoktur. Her gün yeni yeni insanlar doğar ya da 18 yaşına girerler. Böylelikle yeni potansiyel networkerler meydana gelir

Network Marketing sistemleri gerçekten işe yarıyor mu?

Dünya Doğrudan Satış Birlikleri Federasyonu verilerine göre, 2019’de doğrudan satış sektörü genel olarak 203,6 milyar dolar ciro elde etti.

Network Marketing İstatistikleri >>

Bu rakamlar inanılmaz rakamlar ve bu işin gerçekten işe yaradığının bir kanıtıdır. Başarı veya başarısızlık ise, bireysel kavramlardır. Çaba harcayan ya da çaba göstermeyen kişiyle ilgilidir. Network marketing sektöründe gerekeni yapmayan, çaba ve emek vermeyen hiç kimse başarılı olamaz. Hepimiz biliyoruz ki, bu durum sadece network marketing’de geçerli değil. Klasik ticaretin içinde de birçok dükkan sahibinin işi iyi gitmiyor. Binlerce dükkan, mağaza ve ofis kapanabiliyor, iflas edebiliyor. Ama hiçbir kimse çıkıp da ticarette para yok, dükkan ya da mağaza açmak işe yaramıyor demiyor. Hatta batan dükkanın yerine başka birisi gelip başka bir mağaza açabiliyor.

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network Marketing sistemlerinden gerçekten zengin olunabilir mi?

network marketing

Herkesin networkte başarılı olamadığı doğrudur. Network marketing sisteminde en çok kazanan azınlık kesim, kendilerini işine veren ve işini ciddiye alan azınlık kesimdir. Ancak, zenginlik göreceli bir kavramdır. Bu ticarette başarı, zenginlikle değil hedeflerine ulaşan insanların sayısına göre ölçülmelidir. Bununla birlikte şöyle bir kıyaslama yapmak gerekirse; Network Marketing sektöründeki bir çok kişi klasik işlerdeki çalışanlardan daha fazla para kazanırlar. Bu sektörün içerisinde son on yılda 100.000 den fazla dolar milyoneri çıkmıştır.

Network Marketing sistemlerine katılmak çılgınlık mıdır?

Network marketing sistemi içerisindeki birçok insanın sergilediği tutku ve enerji, sektörün içinde olmayan birileri için tamamen fanatiklik olarak görülebilir. Bağımsız temsilcilerin yüksek derecede heyecanlı, enerjik ve tutkulu olmaları çalıştıkları sisteme inanmaları, güvenmeleri ve bu sistem sayesinde hayalini kurdukları bir çok şeye ulaşma imkanlarının olmasından kaynaklanır. Harcadığı emeğin karşılığını alabilen ve işini severek yapan her insan işine karşı heyecan duyar.

Network Marketing Başlangıç Rehberi >>

Network marketing, insanlara hayatlarının iplerini eline alabilme şansını verir. Burada klasik ticaretteki gibi kendi işini kurarken alman gereken riskleri almaya ve büyük bir sermayeye ihtiyaç duymazsın. Bunun yanı sıra “sürekli artan gelir” potansiyelinin olması bu sistemlerin eşsiz olduğunu göstermektedir.

Ünlü yazar ve girişimci Robert Kiyosaki Network marketing’i, “para kazanmanın çok ötesinde, sonunda yüreği olan ve insanlara değer veren bir iş alanı buldum” diye tanımlamıştır. Dünyanın en başarılı gayrimenkul zenginlerinden Donald Trump ise “Bir gün her şeyimi kaybeder ve hayata yeniden başlamam gerekirse, iyi bir network firması bulup çalışmaya başlarım” diyerek bu sektörün ne kadar değerli olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca ABD eski başkanı Bill Clinton, network marketing sektörünün ekonomiye sağladığı büyük katkılardan dolayı networkerlere teşekkür ettiği bir video yayınlamıştır. Araştırdığımız zaman bu örnekler gibi daha birçok girişimci ve başarılı insanın network marketing sektörünün önemini belirttiğini ve desteklediğini görebiliriz.

Bunun yanı sıra, bu sistemler ve sektörle ilgili kalıplaşmış pek çok yanlış inanç da yok değil. Bu yanlış inançlar, bu sektöre katılmanıza engel olmamalıdır. Sektörü, körü körüne yargılamak yerine daha kapsamlı araştırmalar yapıp anlamaya çalışınız. Bu sektörü, gerçekten iyi anlar, etik çalışan bir sistem ve firma seçer ve işinize zaman ve emek verip ciddiye alırsanız bu sistemlerde başarı sağlamanız kaçınılmazdır.

Network Marketing’de Sağlam Bir Organizasyon Kurmak >>

Network Marketing firmaları hangi kazanç sistemini kullanır?

Network marketing kazanç sistemi girişimci ruhlu insanlar tarafından merak edilen soruların başında geliyor. Network marketing sektöründe yaygın olarak kullanılan 5 tip kazanç sistemi vardır; binary sistem, breakaway kazanç sistemi, unilevel kazanç sistemi, matrix kazanç sistemi ve hybrid sistemidir.

Binary Sistem

Bu kazanç sistemi, bir kişinin grubuna iki kişinin kaydedilmesi ile işler. Binary sistemi sağ ve sol olmak üzere 2 satış ağından meydana gelir. Bu sistemde üye kaydı yapılırken iki koldan birine üye kaydedilir.  Bu kazanç sistemine göre, 2 kolda da hacim oluşturulması temel mantıktır. Komisyon dağılımı bu şekilde başarılı olur ve bu sistemle büyük paralar kazanılır. Satış kolları arasında dengenin olması önemlidir. Yani bir kolunda binlerce üye varken diğer kolda daha az üyenin olması kazancı direk etkiler. Bu kazanç sisteminde daha az üye kaydı olan satış koluna üye ekleyerek o kol güçlendirilir ve kazanç arttırılır.

Breakaway sistem

Breakaway sistemi ise her birey kendisinin üst levelindeki kişiden ayrıdır. Herkes özel hisseler ve indirimlerden faydalanabilir. Burada asıl amaç herkesin breakaway’a (üst levelinden ayrılmak) ulaşmasıdır. Her birey ayrıldığı üst leveline % 7 oranında  kendi hissesinden kar payı verir. Üyeler bu planda yükseldikçe daha fazla ayrıcalık elde ederler. Bu sistemde asıl karlar breakaway leveline ulaşınca oluşur. Bu kazanç sistemi çok eski dönemlerde, bilgisayar ve internetin kullanılmaya başlanmadığı zamanlarda kullanılmış. O zamanlarda bu kazanç planını kullanan firmalar yalnızca breakaway derecesindeki bireylerle iletişime girip, bu bireyler aracılığıyla işleri hallediyorlarmış. Breakaway levelindeki kişi de kendi ekibinden sorumludur.

Network Marketing’de Hızlı Başarı Hakkındaki Gerçek >>

Unilevel sistem

Unilevel kazanç sistemidaha çok temel tüketim malzemelerinin satışında tercih edilen bir modeldir. Bu kazanç sisteminde her birey,  istediği kadar yatırımla üye olabilir  ve istediği kadar da üye yapabilir. Verilen komisyon satılan ürünlerin belirli bir yüzdesidir. Mesela, satılan ürünün fiyatının % 30’u aktif olarak satış yapan üyeye verilir. Bu sistemle çalışan şirketler bu komisyon oranını satış miktarına göre değiştirebilirler. Ayrıca bu sistemde para kazanmak için aktif kalmak yani her ay her bir üye  belirli bir miktarda ürün almak zorundadır.

Matrix sistem

Matrix kazanç sistemi,  en yaygın tercih edilen yöntem 5×8 şemasıdır. Yani her bir üye para kazanmak için  çalıştığı firmaya 5 yeni müşteri kazandırmak durumundadır. Ve bu şekilde bu sistem  8. basamağa kadar devam eder. Yani her üye kendisinin 8 alt grubuna kadar para kazanabilir. Yani kendinden sonraki 9, 10, 11. level gibi  ileriki basamaklardan komisyon alamaz. Herkesin gelir potansiyeli de  eşittir.  Gelir potansiyeli, basamaklardaki kişi sayısıyla  basamaklar çarpılarak hesaplanır. Yaygın olarak kullanılan matrixler 3×9, 5×8, 2×12’dir.  Bu sistemle çalışan her şirketin ödeme zamanı ve miktarı  farklılık gösterebilir.

Network Marketing İşinizi Tutuşturmak İçin 12 Fikir >>

Hybrid sistem

Hybrid kazanç sistemi ise genel olarak, takım çalışmasının zorunlu olduğu, üst leveldeki temsilcilerin alt leveldekilere yardım ederek ,onların takımlarına destek olarak para kazandıkları bir modeldir. Üst leveldeki bireyler,gerekli durumlarda kendi alt gruplarının kollarına da üye yapma yükümlülüğündedirler.

Sektörün içerisindeki bilgi kirliliğini biraz olsun azatmak için networkokulu.net olarak,  kullanılan en yaygın sistemleri tecrübemizle, sizler için açıklamaya çalıştık. Burada herhangi bir sistemi öne çıkarmaktan ziyade insanların bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

Her ne olursa olsun, başlamayı düşünüyorsanız ya da  karar vererek başlamışsanız, başka ticari alanlarda başarı için ne gerekiyorsa burada da aynısını uygulamak gerektiğini unutmayalım. Çünkü networke başlamak sizi zengin etmez, network zengin olmanız için sadece bir araçtır.

Başarı sizinle olsun…

Kaynak:

Direct selling news

WFDSA

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

44.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Satış kapama nasıl bitmeli ilk defa anlattığın insanlara?

Süper soru, kısaca cevap vermek istemiyorum.. Ama bununla ilgili çok etkili bir video hazırlıyoruz, 2 hafta sonra YouTube kanalımız Network Okulu Tv’den izleyebilirsiniz.. Videoları kaçırmamak için abone olup zili açarsanız video eklediğimizde size bildirim gelir.

2 ) Sorum yok çünkü aklımdakilerin cevabı hepsi sayfanızda var iyi ki bu sayfa var teşekkür ederim.

Buna üzülsek mi sevinsek mi acaba. Teşekkür ederiz, siz de iyi ki varsınız.

3 ) Hiç bir şey satamamma rağmen sizi takip ediyorum. Sizin yüzünüzden ticarete atılacağım?

Batarsanız sorumluluk alamayız.. Eğer hayatınız değişirse bir hediye kabul edilir :)) Şaka bir yana, bütün takipçilerimize faydalı olacak içerikler üretmeye çalışıyoruz ve böyle mesajlar bizi mutlu ediyor, sağolun.

4 ) Valla admin Youtube videolarınız sayesinde Network Marketing hakkında detaylı bir bilgiye sahip oldum. Eyvallah?

Bugün kabul günü sanırım soru yok sadece teşekkür var, böylesi daha keyifliymiş :))

Daha ne videolar gelecek yeni başlıyoruz.

5 ) Para yok destekçi yok ama çok güzel hayaller hedefler var azim var istek var. Napcaz?

Hangisi sizin için ağır basıyorsa ona odaklanın. Para yok destekçi yok mu? Yoksa hedefler var, azim var mı? Bu ikisi bir arada olmaz. Para ve destek beklentisi sizi durdurmamalı aksine iteklemeli.. Bugün bu kararı verirseniz 5 sene sonra aynı cümleyi kurmazsınız 🙂

6 ) Şirket içinde ekip değişikliği hakkında düşünceleriniz nedir?

Ol-ma-ma-lı.

Eğer üst levelinizle sıkıntınız varsa, ya konusu, ya başka birinden yardım alın ya da kendiniz sorumluluk alın. Bunu yapmayıp sorunu üstünde arayan, geçtiği yerde de aynı şeyleri yaşayacaktır. Ve bunun kopyalanması çok tehlikeli!

7 ) Network Marketing sektöründe başarılı olmak ve kariyer atlamak için ne yapmalıyız?

Başarılı olan birinin izinden yürü.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing sorular ve yanıtlar köşemizde  bugün Network Marketing’de nasıl zengin olabileceğimiz hakkında konuşacağız. Peki nasıl zengin olacağız?

Öncelikle şunu anlamak gerekiyor ki Network Marketing hızlı para kazanma yolu, kıza yoldan köşeyi dönme yolu değildir. Network sürecinde sizi başarıya götürecek olan şey sizin ne kadar insana işinizi kopyalayabildiğinizdir. Ulaşabildiğiniz değil, kopyalayabildiğinizdir. Tabiki çok fazla insana ulaşmak size çok para kazandırabilir ancak siz bunu birilerine kopyalamadıktan sonra o takım bir süre sonra çok büyük ihtimalle dağılacaktır.

Bu yüzden Network Marketing’de nasıl zengin olurum diye düşünüyorsanız, işinizi kopyalamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ne kadar iyi tanıtımcı, ne kadar iyi takipçi olursanız olun işinizi kopyalamanız gerekiyor.

Network Marketing’de zengin olmak konusunda, sitemizden bir çok içeriğe ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. (Network Marketing’de Kopyalamanın Gücü) Ayrıca hem sitemize hem de Youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye ücretsiz  abone olabilir, en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

39.sunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Soru olacak bütün şeyleri güzel çalışmalarla zaten anlatıyorsunuz, teşekkürler 🙂

Biz teşekkür ederiz bir yılda 1400 yazı paylaştık networkokulu.net’te, youtube da bir ayda 25 video hazırladık yardımcı olmak için sizlere ama networkte soru bitmiyor maalesef 🙂

2 ) Takipte ne kadar ısrarcı olmalıyım? Sistem yapana kadar uğraşmalı mıyım olmuyorsa bırakmalı mıyım?

Takip etmek demek ısrar etmek demek değildir. Bu şekilde bakarsanız, karşınızdaki insan bunu hisseder ve sizden kaçar. Sizin için de sıkıcı bir aktivite haline gelir insanları kovalamak. Takip, bilgi vermek ve karşımızdaki kişinin bakış açısını değiştirmesini sağlamaktır. Bazen 3 bazen 5 takipte değişir eğer ilerleme sağlayamıyorsanız ara verin 6 ay sonra tekrar takip yaparsınız. Takip nasıl yapılır yazısına buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Sektörle alakalı Eric Worre hariç çok az kişinin bildiği üstadlar kimler ve bu sektörü zirvede olan kitabı?

Eric worre, Randy Gage, Mark Yarnell, Tim Sales gibi ustaları sayabiliriz. Kitap tavsiyesi soranlar networkokulu.net’te hem listeler hem kitap özetleri paylaşıyoruz. Göz atın lütfen.

4 ) Davet yaparken insanlar sürekli param yok diyor para hazır davet yaptıklarım ne yapmam lazım?

Davet için 1-2 haftaya video hazırlayacağız. Youtube kanalına abone olun ve bildirimlerinizi açın. Kısaca davette bilgi vermeyin. Satış yapmayın. İkna etmeyin. Soru cevaplamayın. Sadece davet edin! Network Okulu Tv ye buradan ulaşabilirsiniz.

5 ) Baya uzun zaman oldu ne kadar sunum yaptım sonuç alamadım ne önerirsiniz?

Ne kadar yaptığını bilmiyorum ama başarılı olan liderlerin hepsi çok fazla yapmıştır zaten.  Yanlış olan çok değil. Yaparken hatalarını düzeltmemen.. Ya davette ya tanıtımda ya takipte ya da tutumun da eksiğin var demek ki.. Liderine danışmalısın.

6 ) Network Marketing de kişi listesini büyütmek için en başarılı yöntem hangisidir?

Eric Worre bu soruyu cevaplamış. Buradan okuyabilirsin. 

7 ) Network Marketing işinde neden direk ürünü pazarlamıyoruz.. Neden eğitim görüyoruz?

Birincisi Network Marketing pazarlama değil. İkincisi pazarlamayı genelde küçümserler ama öğrenilmesi gereken en önemli becerilerden biridir. Haa ben eğitim görmeden, her türlü satabiliyorum ve insanlara da satmayı öğretebiliyorum diyorsan boşver eğitimi. Yap göster..

8 ) Network Marketing internet işi diyenler nasıl cevap vermeliyiz?

İnternet işi ne abi. 🙂

9 ) İş ortağımızla evlenmek olumsuzluk oluşturur mu?

Neyin peşindesin.

10 ) Yaptığınız bütün paylaşımları severek takip ediyorum. Açıkçası bu sektörü en iyi şekilde öğrendim fakat maalesef tüm çevremi kaybettim. Elimde de bir şey kalmadığı için kimseyi sektörün mükemmeliğine inandıramıyorum. Kısacası çok yanlış şirketlerde çalıştım ve şimdi mükemmel bir şirket buldum bu sefer de listeden kimseyi başlatamadım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bu arada ürün olsun sektör olsun her türlü soruya net cevap verebilen birisiyim ve hiçbir zaman yalan söylemem. Benim için insan kazanmak önemli çünkü?

Güzel. Şimdi network başlamış senin için..

11 ) Bir anne olarak galiba iş dışında sorumluluklarım çok fazla nasıl yapacağım yada yapabilir miyim?

Randy Gage diyor ki; Çocuklarınızı bahane etmeyin nedeniniz edin. Günde 2 saat her şeye zaman ayırabiliyoruz. Size tavsiyem çalıştığınız şirkette başarılı olan bir anne bulun ve onunla konuşun.

12 ) Ülkemizde niye çoğunlukla besin takviyesi ve kozmetik üzerine ürün şirketleri mevcut?

Bir çok şirket var. Geneli kozmetik ve besin takviyesiyse demek ki talep var. Her talep arzı yaratır.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Doğrudan Satış’ın geliştirilmiş şekli olan Network Marketing insanlara, iş dışında kalan ve boşa geçirdikleri zamanlarını değerlendirmek, o zaman diliminde kendileri için az da olsa ek gelir yaratabilmeleri için inanılmaz bir fırsat sunmaktadır. Maaşlı işlerinin yanında, faturaları, mutfak masrafları veya tatil planları için bir gelir oluşturabilecekleri platformdur. Peki bu ticaret için maaşlı işinizi bırakmaya gerek var mıdır?

“Asla tek bir gelire bağımlı olmayın. İkinci bir kaynak oluşturmak için yatırım yapın.” – Warren Buffett

Çocukluğumuzdan bu yana neredeyse hepimizin yetiştirilme tarzı, okula git, iyi bir üniversite kazan, maaşlı bir işe gir veya memur ol gibi olduğu için kendi işini kurmak konusunda çekincelerimizin olması normaldir. Bize hep “tek bir iş ile ilgilen, maaşını alıyorsun, sigortan yatıyor daha ne istiyorsun?” söylenmektedir. Ancak ek bir gelir oluşturmak için acaba gerçekten maaşlı işimizi bırakmamız gerekiyor mu?

İşte cevabı;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing ortada dolaşan “Bu iş için çok çevren olmalı. Bu ticarette insanların peşinden koşacaksın.” gibi doğru olmayan düşüncelerin aksine insanları kendinize çekme işidir. Takımınızı oluştururken, yanlış tutumlarla alınan insanlar kısa vadede size para kazandırabilir. Ancak uzun vadede bunun ne sizin takımınıza ne de sektöre hiç bir katkısı olmayacaktır.

İnsanların peşinde koşmak yerine;

“Başarı, çekici bir insan olmakla kendine çektiğin bir şeydir.” – Jim Rohn

Sadece ek gelir kazanmak uğruna insanları “ne olursa olsun, takımıma alayım” mantığı sizi bir süre sonra yoracaktır. Kendinizi geliştirmeniz ve insanların sizin takımınıza girmek için bedel ödemeye hazır hale gelmeleri gerekir. Bu yüzden, başkalarının üzerinde etki kurabilmenin yolu, kendi etkimizi arttırmaktan geçer. Daha başarılı bir insan olmak için çabalamak, daha çok takipçiyi ya da daha kaliteli takipçiyi de yanında getirecektir.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

38.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) İşe karşı olan bağlılığım azaldı kendi mi nasıl motive edebilirim?

Motivasyona inanmıyorum, bir çok insan motive olmayı bekliyor bunun için hareket etmiyor ama motivasyon için önce hareket gerekir. Hareket ettikçe motivasyon gelir. Eğer inancın az ise, daha çok öğren. Toplantılara, eğitimlere katıl. Pozitif insanlarla, inançlı insanlarla beraber ol. Olamıyorsan böyle insanların videolarını, kitaplarını takip et. Kendine ulaşılabilir, kısa vadeli hedefler belirle ve HAREKETE geç.

2 ) Network Marketing in tek bir amacı olsaydı ne olurdu?

Güzel soru.. Sorumluluk sahibi, iyi iletişim kurabilen, pozitif, hayal eden ve bunun için çalışan insanlar yetiştirmek olurdu.

3 ) Sizce odaklanmak nasıl olmalı dikkat dağınıklığını nasıl atlatırız?

Mesela savaş anında bir asker odaklanma sorunu yaşar mı?  Ya da halısaha maçındaki birinin maçı kazanmaktan, gol atmaktan başka bir düşüncesi olur mu? Hayır olmaz. Bunun üzerine düşünürsen cevabı kendin için vereceksin.

4 ) Son yıllarda sürekli şirket değiştiren Networker sayısı arttı. Sizce neden bu sayı artıyor?

Yani kişisel sebepleri bilemeyiz tabi ama son yıllarda bir çok yeni firma çıktı. İnsanların bir çoğu aradığını bulamadığında başka bir firmada bulabileceğini düşünüyor. Network marketingde yapılan 6 hata videosunu izlediniz mi? İzlemeyenler buradan videoya ulaşabilir. 

5 ) İşimizi ilk karşılaştığım birine genel  olarak bahsetdersek nelerden bahsetmeliyiz? Nasıl etkilemeliyiz?

Bir şeyler satmaya çalışmayın. İnsanlar kendilerine bir şeyin satılmasını istemez. İlk karşılaşma olduğu için ön yargıda olacaktır bu yüzden dinleyin ve kişinin ihtiyaçlarına göre merak ettirecek kadar bahsedin. Merakı gidermeyin.

6 ) Her konuda liderimizin ayak izlerinden mi girmek gerekir?

Hayır tabi ki liderlerde insan sonuçta ve her konuda uzman olamaz. Uzman oldukları, başarılı bulduğunuz konularda takip edin.

7 ) Network marketingle hiç ilginiz ve bilginiz yokken ne kadar sürede kendini geliştirmek gerekir?

Ömürboyu.

8 ) Yalnız kaldığında olumsuz düşünceler zihni yön veriyorsa bundan nasıl kurtulur insan?

Ahh o iç ses yok mu o hep konuşur zaten. Hep de olumsuz konuşur eğer inancın zayıfsa.. İnancını arttırmanın yollarını bul. Pozitif konuşan insanları çevrene topla. Sonuçlar aldıkça, İnancın arttıkça o ses de azalacaktır.

9 ) Liderimizi takip etmeyip kendi yolumuzu bulmak çok mu yanlış bir şey?

Lider diyorsan senden ileride demek ki neden tecrübeyi tekrar tecrübe etmek istiyorsun? Egonun kurbanı olma. Yanlış ya da doğru yok. Tecrübeli birinin tecrübesini dinlemek, yolu kısaltır.

10 ) Tam da ilk storide ki kişiyi beni tarif ettiniz bir girişimciyim ailem istemiyor nasıl ilerlemeliyim?

Ee youtubedaki videoda onu anlattık işte. Sizin için bir daha link ekledim. Buradan ulaşabilirsiniz. 

11 ) Neden işimizi insanlar seve seve ben Network’cüyüm diyemiyoruz?

Önyargı yapıp asıl vermek istediğin mesajı dinlemezler. Senin hemen bir şey satacağını düşünebilirler.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

37.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Başka şirketteki aktif arkadaşlara teklif götürülmeli mi?

Sanırım son videomuzu izlemediniz, orada bahsettik. 🙂 Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) İki tane network bir arada yapılır mı biri ürün diğeri hizmet?

Eğer amacınız network kurmaksa tek firmaya odaklanmak gerekir. Odaklanmak, başarının olmazsa olmazı.. İki farklı tutum iki farklı takım iki farklı eğitim.. Çok zor.. Önce birinde uzman olun. Amacınız farklı ürünleri satmaksa bir kaç firmadan çalışan yok mu çok var..

3 ) Network Marketing bir e-ticaret midir, yoksa network ve e- ticaret birbirinden farklı şeyler midir?

Network marketing, e-ticaret yokken de vardı. İnternet ile satış kolaylaştığı için networkte yayıldı. Network ürünleri internet ve tavsiye satışıyla dağıtılmasıdır. Network marketing nedir? videomuz da e-ticaretten de bahsettik.. İzlemeyenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Tanıtıma gelen kişilere dekont göstermek zorunda mıyız?

Dekontu olmayan ne gösterecek?

Bu tutum uzun vadede takıma zarar verir. Dekont gösterdiğin kişi kısa vadede kazanmadığında ne olur sence?

5 ) Netten nasıl çalışabiliriz? Sahadan daha kolay diyorlar?

Dünya değişiyor artık herkesin elinde telefon, herkes Instagram, Facebook’ta.. Sebeple ürünlerinizi, faydalarını daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz internetten..  Çeşitli gruplarda, kişisel hesaplarınızda bunun paylaşımlarını yapabilirsiniz. Kişisel internet sitesi açarak da Google’da sizin ürününüze ihtiyacı olan ve arayan insanlara ulaşabilirsiniz. Yalnız bunun avantajı gibi handikapı da var. Güven sağlamanız daha zor olur. Çünkü ilişkiniz yok.

6 ) Üst levelin işine ciddi yanaşmıyorsa, ve bu bana negatif veriyorsa. Ne yapmalıyım?

Üst level demek daha inançlı daha ciddi daha becerikli olacak diye bir kural yok. Siz kendi işinizden sorumlusunuz. Üst levelinle yüzleş ondan nasıl yardım almak istediğin hakkında konuş. Eğer hala sen negatif etkiliyorsa, daha üstlerinden yardım iste. Ticaretini ve geleceğini başkalarının keyfine bırakma.

7 ) Sizin soruyu size soralım Peki sizce Network marketing sektörü neden iyi bilinmiyor?

Çünkü biz yoktuk eskiden herkes istediği gibi at koşturdu meydanda 🙂 Şaka bir yana, network dolandırıcılığı videosunda değindik bu konuya.. Ayrıca postun altında güzel yorumlarda geldi, takipçilerimize katılıyoruz 🙂 Network dolandırıcılığını izlemeyen kalmasın.

8 ) Sunum yapmak için daha çok kişiye nasıl ulaşabilirim?

Daha çok davet yapabilirsin 🙂

9 ) Takip nasıl yapılmalı?

Bizi “takip” edin. 🙂 Doğru takip nasıl yapılır? yazısını okumak için buraya tıklayıp yazımıza gidebilirsiniz.

10 ) İşe aldığımız bir direktimizin ilerlemesi için ona da direkt bulmak işe yarar mı?

Yarar veya yaramaz diyemeyiz buna. O kişiye,duruma, pozisyona ve içinde bulunduğunuz takımın kültürüne göre değişir. Bunu liderinize danışmalısınız.

11 ) İyi ki varsınız ya ilerlemek için soruya odaklanmayı bıraktım tek problem çözümü görememek?

Teşekkürler.İlerlemek için bir şeyi görmek değil aslında doğru soruları sorabilmeyi öğrenmek gerek.. Tek mesela bu 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Bugünkü yazımızda, networku yapmak isteyen, yapan veya bırakan herkesin aklını kurcalayan noktalardan birine cevap arayacağız; Network Marketing’i herkes yapabilir mi?

Bu ticareti herkes yapabilir ama herkes yapmaz. Çünkü çabuk para kazanma düşüncesiyle hareket eden birçok networker, bu işin de klasik ticaret gibi, kendini geliştirmek, çok çaba sarfetmek, sabır göstermek gibi kavramları içerdiğini, sunum yaptıkları kişilere anlatmazlar. Tabiki de giren kişi bedel ödeyeceğini bilmediği için 3-5 kişiden “Hayır” duyduktan sonra işi bırakırlar. Bu sadece işi yanlış anlatan kişilere mi bağlıdır? Hemen cevap verelim; hayır.

Şu bir gerçektir ki insanlar her şeyi isterler. Ancak istedikleri şey için konu bedel ödemeye geldiği zaman hiçbir zaman gerekeni yapmazlar. Ve bu iş için kriterler olduğunu, kimsenin bu işi yapamayacağını, en sonunda da galiba kendilerinin de yanlış sektörde olduğunu düşünmeye başlarlar. Ama aslında olan şey kısaca şudur; yapılması gereken şeyi bilir, ancak asla onu yapmamıştır.

İnsanların bu ticarette başarılı olmaları için gereken zihin yapısı konusunda yazmış olduğumuz içeriklerimize (Network Marketing Başarısı İçin Kazananların Zihniyeti Nasıl Olur?) sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den de daha fazla videoumuza ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

36.sını gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Bu kitabı okumadan network marketing işine başlama sakın dediğiniz kitap var mı?

Yok önce başla sonra okursun 🙂 Networkokulu.net’e bir göz at yeter..

Kitaba gerek yok başlamak için. Okumak iyidir de yüzmeyi okuyarak öğrenemezsiniz.

Denize atlaman lazım 🙂

2 ) Network Marketing de sigorta yapıyorlar mı?

Tabii ki hayır sen firmanın çalışanı değilsin ki sigorta yapasın. Firmanın ürünlerini satarsan sana kar veriyor. Yani sen sadece firmanın alt yapısını ürünlerini kullanıyorsun. İş senin işin..

3 ) WhatsApp grubu nasıl canlandırılır?

Bilmiyorum ki bizim bir network okulu ekibi grubu var, bir de aile grubu var hepsi çok canlı. Hiç düşünmedim.

4 ) İşi anlattıktan çoğu arkadaşlarımız zamanımız yok diyor bu konuda nasıl bir takip atılma mı?

Zamanım yok büyük bir yalan. Mesela düşünsene bir hazine var arkadaşına gel bunu çıkaralım diyorsun zamanım yok diyor!!? İnanır mısın? Tabii ki hayır.

Herkesin her şeye zamanı vardır sadece öncelikler farklıdır. Demek ki ya anlattıkların cezbetmedi ya da inanmadı.. Takip şart 🙂

5 ) Kişisel atalet halinden nasıl kurtuluruz?

Ben atalete filan inanmıyorum. Yumurta kapıya dayandığında, savaşta, ölüm korkusu yaşadığında, aç kaldığında atalet filan kalmıyor.. Atalet biraz aciliyet olmamasından kaynaklanır. Biraz da şımarıklıktan 🙂

Ulaşılabilir küçük hedefler koy, büyük değil. (Günlük veya haftalık maksimum) Bu hedeflerini ne olursa olsun gerçekleştir. Daha büyük hedefler için seni motive edecektir.

6 ) Tavsiye ettiğiniz kitaplar nelerdir yeni başlayan bir networkcüye?

Networkokulu.net te kitap&film kategorisi var.. Orada kitap ve film listeleri, özetleri, incelemeleri paylaşıyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz. 

7 ) Lütfen artık en iyi firmayı söyleyin hocam?

En iyi firma!!! Bayılıyoruz hepsine.. En iyi firma hangisi videosu için>>

8 ) Türkiye’de adından söz ettirmiş  oldukça başarılı diyebileceğiniz bir lider var mı? Varsa sizce kim?

Her firmada bir sürü başarılı lider var. Başarı kriterleri ne ki? Para? Saygınlık? Mutlu insanlar? Bilgili olmak?  Tek bir kişi dünyada bile sayamayız. Yıllarını vermiş, çok başarılı insanlar var..

9 ) Henüz para kazanmıyorken “miş” gibi yapmak etik mi bu bir sahtekarlık olur mu sizce?

Boşver networkü, herhangi bir girişimde başlangıçta hemen para kazanılıyor mu? Bu ayıp mı? Saçmasapan beklentilerle bu ticarete başlıyoruz o yüzden tribe giriyoruz hemen.. Yapmayın..

Karşınızdaki insan sanki milyoner mi altında eziliyorsunuz? Dürüst olun ama duruşunuz olsun. Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 Madde yazısını okumak için>>

10 ) Network’e başlayacağım fakat nişanlım yüzünden başlayamıyorum. İstemiyor?

Yeni videoyu izledin mi?  Problem nişanlın da olmayabilir..

Bir de bu hafta aileniz olumsuzsa nasıl yaklaşmanız lazım videosu da gelecek.

11 ) Askere gidince işimi nasıl devam ettirebilirim?

Organizasyonunuz varsa askere gitmeden önce üst levellerinizle plan yaparak bir yol haritası çizebilirsiniz gelene kadar. Yalnızsanız bizi takip et askerde, kendini geliştir, kitap oku 🙂 Belki yeni ilişkiler kurarsın askerde ilişki kurmak çok kolay dimi 🙂

12 ) Organizasyona dahil olup kişiler neden daha sonra kendini bırakıyor ki ?

Youtube kanalımızda 1 dakikalık soru cevaplar var. “İnsanlar Neden Bırakır?” sorusuna cevap verdik>>

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>