Network marketingi herkes yapabilir mi? Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesur davranamaz. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil. Bazı insanlar, bırakın doğrudan satışta kendi işlerini başlatma ve büyütme arzusuna, becerilerine, tutumuna, cesaretine veya azmine sahip değildir. Ve ne var biliyor musunuz? Bunda yanlış bir şey yok.

Çoğu insanın hayatları boyunca bir iş sahibi olmak için bağlı olduğunu hatırlamalısınız. Çocukluktan itibaren ebeveynleri onlara iyi notlar almalarını, üniversiteye gitmelerini ve büyük bir şirkette iyi bir iş bulmalarını, böylece güvenli bir emeklilik alabileceklerini söyledi.

Dolayısıyla, farklı bir şey yapmalarını önerdiğinizde, radarları kapanır ve fikri araştırmadan bile REDDEDER. Böyle insanlarla tanıştığınızda,bir sonraki kişiye geçmek dışında yapabileceğiniz çok az şey vardır. Vaktinizi, sahip olduklarınızın iyi olduğuna dair onları ikna etmek için harcamayın.

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık Arası Farklar >>

Network Marketing Herkes İçin Değil

Network marketingde başarının anahtarı, açık fikirli ve daha iyi bir yaşam arayan insanlar bulmaktır.

Evet, network marketing herkes için değil. Birine bir iş sunumu gösterdiğinizde veya kaldıraçlı gelir fikrini açıkladığınızda bu sizi rahatsız edebilir. İnsanlar bunu anlamaz. Tabi bu süreç devam ettiği zaman, o kadar da rahatsız etmediğini göreceksiniz. Bunun oyunun bir parçası olduğunun farkına varacaksınız.

Network marketingde başarının anahtarı, açık fikirli ve daha iyi bir yaşam arayan insanlar bulmaktır. Seçeneklerini açık tutan ve statükoya karşı çıkmaya istekli insanlar istiyorsunuz. Gerçekten yapmanız gereken tek şey bunun gibi birkaç kişi bulmaktır. Böylece MLM’de başarıya giden yolda çok iyi olacaksınız.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı İnsan Tipi >>

Başarı Değil, Piyango Zihniyeti Var

Network marketingi bırakan insanların çoğunun, başlamak için hiçbir zaman o kadar ciddi olmadığını anlayacaksınız.

Günün sonunda unutmayın, network marketing herkes için değil. Başarının anahtarı, sunduklarınızı arayan insanları bulana kadar insanları incelemek ve sıralamaktır. Zamanınızı insanları kovalamak, rahatsız etmek, sinirlendirmek, satmak, ikna etmek veya ekibinize katılmaya zorlamak için harcamayın. Bu stres ve başarısızlık için güzel bir reçetedir.

Sizce network marketingi herkes yapabilir mi? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör Kimdir? >>

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları izleyerek ve daha önce yapılanları tekrar etmek zor geliyor bir çok insana. Ama korkmayın.  Bir iş kurmak hiçbir zaman kolay değildir. Ve hayatta HERHANGİ BİR ŞEYDE mega başarı, olağanüstü çaba ve sebat gerektirir.

Sektörde onlarca yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren liderlere göre bu ticaret zordur. Bu liderlerin üstesinden geldiği zorluklardan, ortaya koyduğu çalışmadan, karşılaştığı reddedilme miktarından ve sahip olduğu sebattan haberiniz var mı?

Açıkçası, sektörümüzdeki insanların % 1’inin, hatta 1000’de 1’inin bile onların büyük bir pazarlama ağı işi kurmak için yaptığını yapmaya istekli olacağından şüphe duyabilirsiniz.  İşte bu yüzden sektörde geçirdiği süre boyunca bu kadar başarılılardı ve milyonlarca dolardan fazla komisyon kazandılar!

Doğrudan Satış Çok Zor!

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahipler.

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahip olurlar. Hiçbir şey yapmasalar bile, distribütör olduktan sonra, hemen para kazanmaya başlayabileceklerini düşünüyorlar. Bunu çoğu insanın tembelliğine yorabilirsiniz. Ve birçok distribütörün insanları işe çekmek için kullandığı yutturmaca hareket olduğunu bilmelisiniz.

Gerçek şu ki, bu işe dahil olmak kolay ama başarması zor! Yüzlerce (belki binlerce) kişiyle kişisel olarak konuşmaya istekli olmalısınız ve her gün çoğu insanın bir ay veya yıl içinde karşılaştığından daha fazla reddedilmeyle karşılaşmalısınız. İçinizdeki çoşku azaldıktan sonra bile ilk kararınızı yerine getirmeye istekli olmalısınız. Sıfır geliriniz olsa bile hedeflerinizi görselleştirebilmelisiniz. Cesaretiniz, sebatınız, zihinsel dayanıklılığınız ya da başka ne demek istiyorsanız ona sahip olmalısınız.

Zor Zamanlarda Sizi Ayakta Tutacak Motivasyon Kaynağı Nedir? >>

Doğrudan Satış İçin Beklentilerinizi Ayarlamalısınız

Sektörümüzde başarılı olmak zor olsa da mümkündür. Binlerce insan, çoğu kişinin yapmak istemediği şeyi yapmaya istekli oldukları için, genellikle 3 ile 7 yıllık tutarlı bir çabayla, önemli miktarda altı ve yedi rakamlı kaldıraçlı gelir elde etti.  En çok kazananları inceleyin ve şunları göreceksiniz:

MLM’de 3 Büyük Zorluk >>

Zor olacağını biliyorlardı. Yapılması gereken çok iş olduğunu biliyorlardı. Reddedileceklerini biliyorlardı. Üç adım geri ve dört adım ileri atacaklarını biliyorlardı. Başlangıçta, ilk komisyon çeklerini elde etmeden önce bir veya iki yıl çalışabileceklerini biliyorlardı. Büyük bir takım kurabileceklerini ve bir anda kaybedebileceklerini biliyorlardı.

Ama yine de işlerini kurdular. Vizyonerlerdi ve başkalarının yapmak istemediği bir şeyi yaparlarsa, çoğu insanın asla sahip olamayacağı şeye sahip olacaklarını biliyorlardı: zaman özgürlüğü ve finansal özgürlük. Size tavsiyemiz, ilk% 1’in yaptığı şeyi yapmaya başlamak ve diğer % 99’un ne yaptığını görmezden gelmeniz üzerinedir. Çünkü onların yaptıklarını yapabilirsen, sahip olduklarını alırsın!

Son düşünceler

Özetle, doğrudan satışın yapılması çok zordur. Başka türlü düşünmeyin. Büyük bir distribütör ekibi oluşturmak, daha önce yaptığınız hiçbir şeye benzemeyecek. Reddedilecek, hüsrana uğrayacak, yorulacak, sıkılacak ve bırakmak istediğiniz zamanlar olacaktır. Ancak vizyonunuzu yakından takip edebilir ve bir süre ısrarcı ve tutarlı kalırsanız, ilk % 1’in bir parçası olabileceğinize dair hiç şüpheniz olmasın.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Sizce de doğrudan satış zor bir ticaret midir? Bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışın Altın Kuralını Sizlerle Paylaşıyoruz! >>

Network marketingde oyuna katılmak demek, başarı için zihninizi hazırlamak demektir. Fiziksel olarak bir meydan okumaya hazır olmanın yanı sıra, kendinizi zihinsel olarak da hazırlamanız gerektiği anlamına gelir. Doğrudan satış işinizde başarı için zihinsel güç de aynı derecede önemli bir beceridir. Bugünkü gönderide, zihninizi güçlendirmenize ve başarı yolunda ihtiyaç duyduğunuz araçlarla kendinizi donatmanıza yardımcı olacak bazı öneriler sunuyoruz.

Network Marketingde Oyuna Katılın ve Başarın!

Network marketingde insanlar cep olarak işe girerler. Ancak kafa olarak halen dışarıdadırlar. Ürün alırlar, harcama yaparlar ancak bu ticaretin kendi işleri olduğunu genelde ilk başta anlamazlar. Network marketingde oyuna katılmak deyimi aslında buradan geliyor. Sürekli olarak, kendi dışındaki nedenler üzerine düşünen insan, yine kendi gelişiminin önündeki en büyük engel konumundadır. Peki bu durumda neler yapılabilir?

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler >>

Kontrol edemediğiniz şeyleri bir kenara bırakın.

Kontrol Etmek - Değerli zamanınızı ve enerjinizi kontrol edebileceğiniz şeyleri yapmaktan uzaklaştıracaktır.

Kontrol sahibi olmadığınız şeyler üzerinde durmak sizi sadece alaşağı edecektir. Değerli zamanınızı ve enerjinizi kontrol edebileceğiniz şeyleri yapmaktan uzaklaştıracaktır. Kontrol edemeyeceğiniz şeyleri bir kenara bırakıp ilerlemek için bilinçli bir seçim yapın. Şirketiniz, kişisel en çok satan ürününüz olan en sevdiğiniz ürünü satıştan mı kaldırıyor? Tamam, ilk başta hafif bir darbe alabilirsiniz, ancak sunumlarınızda insanların dikkatini çekecek başka bir şey bulacaksınız. Zamanınızı bu ürünü bulmak ve onun etrafında yeni bir satış noktası oluşturmak için harcayın. Alt satır: Küçük şeylerle uğraşmayın.

Her zaman profesyonel gibi davranın.

Bazen, yapana kadar numara yapmalısınız. Ne yaptığınızı tam olarak bilmeseniz bile, her zaman yaptığınız gibi davranın. Kendinize güvenen tavrınız, müşterilerinize ve meslektaşlarınıza profesyonellik, bilgi ve güven gösterecektir.

Örneğin, bir ev toplantısında, sunumunuzun ortasında birilerinin geç geldiği bir durumda olduğunuzu varsayalım. Ev sahibi onları selamlamak için kalkar, onlara içecek yiyecek bir şey ikram eder ve onlara bir katalog verir. Yeni gelen misafirler de diğer misafirlere merhaba der ve bir süredir birbirlerini görmedikleri için küçük bir sohbete başlarlar.

Bu durum kötü bir şey değildir. Ya da siz durum karşısında hemen tavrınızı ortaya koyuyorsanız pek de profesyonel görünmeyeceksiniz. Telaşlı davranmak yerine, bunun normal protokolün bir parçası olduğunu düşünün ve herkes yerleşene kadar bekleyin. Konukların ne zaman geldiğini ve geldiklerinde nasıl davranacaklarını kontrol edemezsiniz.  Ancak duruma nasıl tepki vereceğinizi kontrol edebilirsiniz. Her zaman profesyonel olun ve üzücü bir durumda bile sakin ve dikkatli davranın.

Doğrudan Satışta Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur? >>

Hatalarınızı hayattaki dersler olarak görün.

Hatalar kaçınılmazdır. Bu gerçeği kabul ettiğinizde, onları adım adım izleyip, hızla iyileşebileceksiniz. Hataların yolculuğun bir parçası olduğunu anlayın ve bunları bir öğrenme fırsatı olarak kullanın. Nerede yanlış yaptığınızı, nasıl düzelteceğinizi ve aynı hatanın tekrar olmasını önlemek için neler yapabileceğinizi öğrenin. Bu, profesyonel ve kişisel yaşamınız için geçerlidir. Bu tavırla çok daha mutlu bir insan ve daha başarılı bir iş adamı olacaksınız.

Aynı zamanda network marketingde oyuna katılmak demek de zihninizi tam olarak bu süreçlere hazırlamak demektir. Sorunlar ve sıkıntılar hayatın her alanında olacaktır. Hatalar da kaçınılmaz olacaktır. Bu hataları, hayatın bir basamağı olarak görürseniz, çok daha mutlu olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Başkalarının başarılarını kutlayın.

O sırada neyle uğraşıyor olursanız olun, üst ekip, alt ekip, arkadaşlarınız veya akrabalarınız başarılıysa, onları tebrik eden biri olun.

Hayatınızda neyle uğraşıyor olursanız olun, üst ekip, alt ekip, arkadaşlarınız veya akrabalarınız başarılıysa, onları tebrik eden biri olun. İyi yapılmış bir iş nedeniyle  insanlara güven vermekten, onları tebrik etmekten çekinmeyin. Hatta mümkün olduğunda başkalarının başarılarından bir şeyler öğrenecek kadar ileri gidebilirsiniz. Çevrenizdekilere destek olun. İnsanlara özgüven verin. Onları tebrik edin.

Network Marketingde Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturmak >>

Kendinize üzülmeyin.

İşler yolunda gitmediğinde kendiniz çöplükteymiş gibi hissetmek tamamen normaldir. Ancak, bu olumsuz duygular üzerinde durmayın. Çünkü bunlar sizi zor durumda bırakır ve hedeflerinize ulaşmanızı engeller. Kendi duygularınızı kabul edin, ancak bir sonraki adıma geçin. Bu, beklenmedik bir durum meydana geldiğinde bile işinizde sabit bir ivmeyi sürdürmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca zorluklardan geri dönme yeteneğinizi de güçlendireceksiniz.

Her adımda iyileştirmeye odaklanın.

İşler hayal edebileceğinizden daha iyi gittiğinde bile, dikkatinizi kaybetmeyin veya kendinize aşırı güvenmeyin. Daima iyileştirmenin yolları olduğunu ve bunu daha iyi yapan birinin olduğunu unutmayın. Bu zihniyetle, gökyüzü sınırdır ve başarılı bir iş için zihinsel hazırlığınızı tamamladığınıza emin olabilirsiniz.

Bir yıldız sporcunun kendi vücudunu şartlandırmayı asla bırakmaması gibi, zihninizi şartlandırmayı da asla bırakmamalısınız. Zihinsel güç, sizi doğrudan satış ticaretinizin iniş ve çıkışlarına götürebilir.

Network marketinge katıldınız ancak korkularınız mı var? Size harika bir haberimiz var. Network Okulu Kampüs ile artık tamamen tarafsız kaynaklar üzerinden işinizde başarı için mükemmel eğitimlere ulaşabilirsiniz. Bakış açısı, temel network marketing eğitimleri ve liderlik eğitimleri gibi başarı yolunuzda size yardımcı donanıma sahip olabilirsiniz. Daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Network marketingde oyuna katılmak konusunu işledik. Siz halen cep olarak mı işe katıldınız? Eğer bu şekilde düşünmüyorsanız bu maddeleri hemen işinizde uygulamaya başlayın. Başarı ertelenmez.

Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Bulmanın 3 Etkili Yolu >>

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili bir rutin oluşturmak önemlidir. Rutinler, işinizde verimli, eksiksiz ve rahat olmanızı sağlar.

Elbette, herhangi bir rutin kişisel çalışma programınız ve yaşam tarzınız göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır, ancak başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki listemize bakın.

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Network marketingde başarı, kaldıraç, pasif gelir veya ekonomik özgürlük kovalayan her networker için bir amaçtır. Ancak hayatımızı şekillendiren şeyler, bizim günlük alışkanlıklarımızdır. Bizi sonuca götürmeyecek her eylem etkili bir çalışma rutinini baltalayacaktır. Farketmeden kendi geleceğimizi çöpe atıyoruz aslında. Peki bu doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur?

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

1. Ertesi güne gitmeye hazır olmak için bir gece önce, yapılacaklar listenizi oluşturun.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız. Hatta bazıları tüm hafta için yapılacaklar listeleri oluşturmayı ve daha sonra bunları çalışma haftası başlamadan önce her gün ayırmayı yararlı buluyor. Sizin için en iyi olanı yapın, ancak listenizi bir gece önce hazırlamak, bu görevler ve sorumluluklar üzerinde hemen bir sıçrama yapmanıza yardımcı olacaktır.

2. Ertesi gün için gerekli malzemeleri organize edin ve hazırlayın.

Örneğin, bir fırsat toplantınız varsa, notlarınızı, şirketten basılı materyalleri, varsa bazı örnek ürünleri, kartvizitler vs. toplayın. Her şeyi paketleyin, böylece kolayca alıp gidebilirsiniz. Ayrıca, öğle yemeğinizi bir gece önceden hazırlamayı ve gardırobunuzu uyumadan önce seçmeyi düşünün. Bu, stresi azaltacak ve sabahları daha az acele hissetmenize neden olacak başka bir stratejidir.

Uzun Vadeli Başarı İçin Doğrudan Satışa Bağlılık >>

3. Daha erken başlayın.

Sürekli olarak programın 5-10 dakika gerisinde kaldığınızı fark ediyor musunuz? Kendinize bir iyilik yapın ve biraz daha erken uyanın. Vücudunuz sadece 15 dakika önce uyandığını fark etmeyeceği için enerji seviyeniz etkilenmeyecektir. Bununla birlikte, güne başlamadan önce o ilk fincan kahveyi gevşetmek için kendinize fazladan zaman tanıyacak veya satışların bir kez daha satış yapacağı prova yapacaksınız. Verimliliğinizi nasıl olumlu yönde etkilediğini aklınızda tutarak en az 2 hafta deneyin.

4. Bir program yapın ve ona bağlı kalın.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir. Ancak buna bağlı kalmak, özellikle karışıma atılan diğer kişisel ve profesyonel yükümlülükler için oldukça zor olabilir. Programınıza bağlı kalmak için elinizden geleni yapın ve bir şeyler planlandığı gibi gitmese bile, yazılı programınıza geri dönün ve kaybedilen zamanı telafi etmek için yeniden düzenleyin. Bu şekilde, her zaman bir şeyleri erteliyormuş gibi hissetmeyeceksiniz.

5. Daha hızlı kararlar alın.

Bu çoğunlukla öğle yemeğinde ne yiyeceğiniz veya blogunuz için hangi yazı tipini kullanacağınız gibi daha önemsiz kararlar için geçerlidir. Küçük şeyler hakkında daha hızlı karar vermek, günlük ivmenizi oluşturmanıza ve sürdürmenize ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olacaktır.

Network Marketingde Etkili Bir Liderlik İçin 8 İpucu >>

6. Önce en zor görevi yapın.

Önce en zor görev veya projeyle uğraşmak, ertelemeyi önler. Dahası, son olarak saklarsanız, başka şeyler üzerinde çalıştığınız süre boyunca aklınızda olacak ve bu da odak noktanızı olması gereken yerden uzaklaştırabilir. En zor olanı yoldan çıkarın ve bittiğinde, endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını bilmekten zevk alın.

7. Yapılacaklar listenizin sonundaki e-postayı kontrol edin.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir. Günlük yapılacaklar listenizi bitirdikten sonra, e-postanızı kontrol etmeyi ve acil işler için harekete geçmeyi bir noktaya getirin. Bu, güne temiz bir gelen kutusuyla (umarız) başlamanıza ve önceden belirlenmiş programınıza bağlı kalarak zamanınızı kullanmanıza olanak tanır.

8. Kendinizi ödüllendirin.

Zaman yönetimi zor bir iştir ve öz disiplin gerektirir. Bu hafife alınmamalıdır, bu nedenle hafta veya ay için hedeflerinize ulaştığınızda, etkili rutininize devam etmek için kendinizi motive edici olarak ödüllendirin. En sevdiğiniz şarküteriden bir sandviç sipariş ederek öğle yemeğini savurun, hafta sonunda eve giderken manikür için mola verin ya da hafta sonu arkadaşlarınızla bir film izleyin. Dört gözle beklediğiniz ve hedeflerinizi veya ilerlemenizi engellemeyecek her şey, anlamlı bir ödül olarak hizmet edecektir.

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini, işin kendisi kadar önemlidir. Güvenilirliğiniz, bağımsızlığınız, motivasyonunuz ve özgüveniniz, rutininizi yaratırken ve mükemmelleştirirken gelişecektir. Listemizden en çok neyi faydalı buldunuz? Kendi rutininizi nasıl kurarsınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Satış Konuşması İle Karşınızdaki Kişiyi Etkileyin >>

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını u yazımızda bulacaksınız.

Network Marketingde çöküş yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Bugün, bir networkte çöküş yaşarken bu durumdan nasıl kurtulacağımız konusunun 7 basit yolunu paylaşmak istiyoruz. Bir çöküş yaşıyor olmanız aslında, kendinizi iki kaya arasına sıkışmış gibi hissettiğiniz zamandır. İşinizde hiçbir şey ilerlemiyor, yaptığınız hiçbir şeyden sonuç almıyor gibisinizdir.

Beklediğiniz sonuçları alamıyorsunuz ve hüsrana uğramışsınız. İşi bırakmayı düşündüğünüz zamanlardır.Bu ipuçlarının hiçbiri roket bilimi değildir, ancak işe yarıyorlar. Belirli bir sırayla listelenmemişlerdir.

90 günlük bir plan yapın

Hızlı bir şekilde networkteki çöküşünüzden kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey 90 günlük bir saldırı planı yapmaktır. Herhangi bir üst basamağınızla konuşun. Kazanan liderlerin her biri işin başında 90 günlük bir plan ile başarıya ulaşmışlardır, tecrübelerini kullanın.

Bu, tüm büyük eylemleri yaptığınız zaman dilimidir. 90 günde normalde birkaç yılda yaptığınızdan daha fazlasını yaparsınız. Çabalarınızı 10x veya 20x artırın, çok sayıda yeni temsilciye sponsor olun ve kısa sürede çok sayıda yeni müşteri bulun. Bu, işinizde hızlı büyüme, heyecan ve ivme yaratır. 90 gün bittikten sonra düzenli hızınıza başvurabilirsiniz.

Öncelik Planlama Teknikleri >>

Yeni bir günlük rutin oluşturun

Şu anda bir network çöküşü yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır.

Şu anda bir network marketingde çöküş yaşıyorsanız bunun muhtemelen günlük rutininizle ilgisi vardır. Çünkü;

“İyi alışkanlıklar iyi sonuçlar doğurur ve kötü alışkanlıklar kötü sonuçlar doğurur.”

“Bana takvimini göster ve sana komisyon çekinin boyutunu söyleyeyim.” demiş büyük network liderleri. İşletmenizdeki mevcut günlük faaliyetlerinizi değerlendirmeniz ve muhtemelen yeniden değerlendirmeniz gerekir. Daha az yoğun iş yapmanız ve daha fazla gelir getirici faaliyet yapmanız gerekir.

“Çalışma sürenizin” en az% 90’ının perakende satış, işe alım ve ekip oluşturma konusunda dönmesini sağlamak istiyorsunuz. İnternette gezinmek, Facebook’ta yayınlamak, dosyalarınızı düzenlemek ve ofisinizi temizlemek gelir getirici faaliyetler olarak sayılmaz. Günlük rutininizdeki birkaç küçük değişiklik bile işinizde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Yeni bir mentor bulun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, yapmanız gereken en acil şeylerden biri bir mentor edinmektir. İşinizde yalnız bir kurt olmaya çalışıyorsanız, bu büyük bir hatadır. İdeal olarak, başarılı bir liderin liderliğini ve yönünü takip edecek kadar mütevazı olmak zorundasınız. Zaten takip etmek için bir lideriniz varsa, KENDİNİZLE konuşmak için yürekten bir kalbe ihtiyacınız var. Onların rehberliğini gerçekten takip ediyor musun? Gerçekten seni yapmak için eğittikleri şeyi mi yapıyorsun?

Öte yandan, eğer bir akıl hocanız yoksa, en kısa zamanda bir tane bulun. Üst kolunuzda çalışabileceğiniz başarılı birini bulun. Neden peki? Üst seviyenizdeki birisinin, başarılı olmanıza yardımcı olmak için finansal olarak kazanılmış tecrübesi var.

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

Yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi uygulayın

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun.

Belki de yeterince potansiyel müşteriyle konuşmuyorsun. Belki de kişiliğinizle veya becerilerinizle uyumlu yeni fırsatlarla tanışmanın bir yolunu bulmadınız. Bu durumda, yeni bir müşteri adayı oluşturma stratejisi seçmenizi ve buna odaklanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Belki ücretli reklamlar yapıyor, belki de posta kartlarını postalarsın. Belki sosyal medya öğreniyorsunuzdur. Belki canlı etkinliklerde ayar yapmaya başladınız. Doğru ya da yanlış cevap yok. Sizin için neyin işe yaradığını seçin ve sonra yapın. Günün sonunda, işletmeniz için düzenli bir müşteri adayı akışı sağlamak için kullanabileceğiniz 2-3 müşteri adayı stratejisine ihtiyacınız var.

Bir etkinliğe katılın

Büyük etkinlikler gerçekten işimizin can damarıdır. Network marketingde çöküş yaşıyorsanız sizi bu durumdan çıkaracaktır. Büyük toplantılar insanların “işlerinde başarıya ulaşmaya karar verme” kararları verdiği yerlerdir. Etkinlikler size işlerin sosyal kanıtlarını verir ve size yeni beceriler kazandırır. Biz toplantı, etkinlik odaklı bir işiz.

İşinde başarılı olmak istiyorsanız etkinliklere katılmak zorundasınız. Bu sizi işinize bağlı tutar. Olaylar sizi motive eder. Ve kendinize, şirketinize, ürününüze ve sektöre olan inancınızı oluşturmanıza yardımcı olurlar. Bir sonraki şirket veya takım etkinliğinizin ne zaman olduğunu öğrenin ve biletinizi alın. Tüm etkinliklere katılın, mazeret yok.

Şirket Etkinlikleri İşinizi Hareketlendirir Mi? >>

Becerilerinizi Geliştirin

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var.

“Beceriler faturaları öder.”

Herhangi bir meslekte başarılı olmak için belirli bir beceri setine ihtiyacınız var. Ağ pazarlaması ya da network marketingde de farklı değil. Becerilerinizi geliştirmenin en hızlı ve en iyi yolu açmalara katılmak ve yaparak öğrenmektir. İnekler gibi eve gelinceye kadar bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ancak bir saatlik gerçek dünya deneyimiyle 10 saat boyunca bir şeyler okuyarak öğreneceğinizden daha fazlasını öğreneceksiniz.

İşinizde Saygı Nasıl Kazanılır? >>

Daha fazla insanla konuşun

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız, bu durumundan çıkmanın en hızlı yolu daha fazla kişiyle konuşmaktır. Şu anda günde 1-2 kişiyle konuşuyorsanız, günde 20 kişiye çıkarmaya başlayın. Bu artan aktivite, daha fazla maruz kalmaya, daha fazla kaydolmaya ve daha fazla müşteriye yol açacaktır.

Şimdi, ne düşündüğünü biliyoruz. “Bu insanları nerede bulabilirim? Size dünya çapında 7 MİLYAR insanın olduğunu söyleyerek cevap verelim. Birileri bir yerlerde sizin onlara fırsatı tanıtmanızı bekliyor. Yapman gereken, sana mantıklı gelen ve bunlara odaklanan birkaç strateji oluşturmak. Bu da düşünerek değil, uygulayarak olur.

Müşteri adayları arayabilir, müşteri adayları satın alabilir, ev partileri yapabilir, kartpostallar, metin adayları kullanabilir, ücretli reklamlar yayınlayabilir, posta kartpostallarını kullanabilir, yerel olarak reklam verebilir, daha fazla tavsiye alabilir ve hatta ekip üyelerinin işe alımlarına yardımcı olabilirsiniz.

Bonus İpucu: Online Bir Eğitim İle Kendinizi Geliştirin

Network marketingde, öğrenme süreci asla bitmez. Çünkü ticaretiniz anca sizin gelişiminizle doğru orantılı olarak büyüyecektir. Bakış açınızı değiştirmek, davet, tanıtım, takip, hikaye anlatma sanatı ve liderlik gibi konularda, A’dan Z’ye ansiklopedik bir eğitim modülü ile kendinize en büyük yatırımı yapabilirsiniz.

Network Okulu Kampüs – Başarının Önündeki Engelleri Kaldır! >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, bunlar networkteki çöküşünüzden çıkmak için yapabileceğiniz yedi basit şeydir. Bunların hiçbiri roket bilimi değildir. Fakat bunların hepsi işinizi ilerletmenize yardımcı olacaktır.

Doğrudan satış başarısı için işleri basit tutmanız gerekir. Davet, sunum, eğitim ve müşteri edinmek, sağlam bir organizasyon kurmak konusunda başarılı olmak, zor değildir. Tüm bu süreç içerisinde network marketing işinizi, faaliyetlerinizi basit tutabilirsiniz. İşte, işinizi nasıl kompleks yapıdan kurtaracağınız konusunda püf noktalar.

Network marketing başarısı yolunda ikincisi, işleri karmaşık veya aşırı karmaşık hale getirirseniz ve ekibiniz yaptığınız şeyi kopyalayamaz. Bu işte pek başarılı olamazsınız. Anahtarınız, işleri sekiz yaşında bir çocuğun bile yapabileceği kadar basit tutmaktır. Yaptığınız şeyi yapabilecek tek kişi sizseniz, ekibiniz çok mücadele edecek!

Doğrudan Satışta İşinizi Nasıl Basit Tutarsınız?

Bu ticaret kopyalama ile ilgilidir. Ve işinizde yinelemenin tek yolu, ekip üyelerinizin izlemesi gereken basit ve pratik bir plana sahip olmalarıdır. Onlara tam olarak ne yapmaları gerektiğini, nasıl yapacaklarını ve ne zaman yapacaklarını anlatan adım adım talimatlar olmalıdır.

Bu yazının geri kalanında yapmak istediğimiz şey, MLM’de işleri nasıl basit tutacağınıza dair bazı farklı ipuçları paylaşmak. Bu, bazı başarılı network marketing liderlerinin uyguladığı ağ pazarlamasında başarı için beş adımlı formülü.

1) Ürünlerinizi Mutlaka Kullanın

Ürünleri kullanmak sizin için ürünlere güven verecek ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz hikayenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun bazılarınız için roket bilimi olarak görülebileceğini biliyoruz. Ancak ürünleri kullandığınızdan emin olun. Ürünün bir ürünü olun. Şirketinizin tüm ürünlerini kullanın. Her ay ürün sipariş edin ve kendinizin en iyi müşterisi olun.

Ürünleri kullanmak sizin için ürünlere güven verecek ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz hikayenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kişisel hikayeniz, en güçlü işe alma aracınızdır. Ürünleri kullanmıyorsanız, bu işte başarılı olamazsınız.

Nihayetinde heyecanlanabileceğiniz bir ürün yelpazesine sahip bir şirket bulmanız gerekiyor. Asla bir rakibin ürününü kullanmayın. Şirketiniz yaparsa, kullanmalısınız. Kendi ürünlerinizi kullanmamak bir Ford bayisine sahip olup, aksine bir Chevy kullanmaktır!

Network Marketingde Hikaye Anlatımının Önemi >>

2) Her Gün 3 – 5 Kişi ile Konuşun

Doğrudan satış başarısı için gerçek anahtar, işletmenizi ve ürünlerinizi her gün yeni insanlara tanıtmaktır. Ne olursa olsun, haftada en az altı gün, her gün üç ila beş YENİ kişiyle konuşmayı taahhüt edin. Çoğu ağ pazarlamacısı, yeterince insanla konuşmadıkları için başarısız olur. Ayda sadece beş ila on kişiyle konuşarak büyük bir iş kurmayacaksınız.

İşletmenizi hızla büyütmenin en kesin yolu, her gün çok sayıda insanla bağlantı kurmaktır.  Her gün, günde 20 ila 30 kişiyle konuşun ve bir yıldan daha kısa sürede büyük bir iş kurabilirsiniz. Bu gerçekten bir sayı oyunudur ve anahtar kişileri bulmak için sayılar üzerinde çalışmanız gerekir. Unutma, her gün yeni insanlarla konuşmuyorsan, sadece kendini kandırıyorsun!

Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Adım >>

3) Her Ay 2 Kişiye Sponsor Olun

Bu dersi yıllardır tüm network marketing liderleri tarafından uygulanmaktadır. Bunu kendiniz yapın ve ekibinize her ay 10 iş sunumu göstermeyi veya her ay (en az) iki yeni iş kurucuya sponsor olmayı öğretin (hangisi önce gelirse).

Bunu iki ila beş yıl boyunca tutarlı bir şekilde yapın ve şirketinizde en çok kazanan olmak için temeliniz atılmış olacak. Beş yıl boyunca ayda iki kişiye sponsor olun, yani 120 kişi. Bu kadar çok kişiye sponsor olsaydınız ekibinizin ne kadar büyük olacağını düşünüyorsunuz?

Kendiniz bir sunum göstermeniz gerekmediğini unutmayın. Kendimi denklemden çıkarmak ve zamanınızı boşaltmak için araçlar kullanabilirsiniz.

4) Az Müşteri Edin

Her ay sizden sipariş veren beş ila on müşteriyi alarak başlayın.

Yüzlerce kişisel müşteriye ihtiyacınız yok. Her ay sizden sipariş veren beş ila on müşteriyi alarak başlayın. Bunu işteki ilk 60 gününüzde yapmaya çalışın. Ekip üyelerinize de aynı şeyi öğretin. Tüm işletmelerin müşterilere ihtiyacı vardır. Müşterilere sahip olmak size anında kâr sağlar ve siz insanlara sponsor olurken ve bir takım kurarken sizi oyunda tutar.

Geliştirilmiş MLM Eğitimi >>

5) Başkalarına Önceki Dört Adımı Nasıl Yapacaklarını Öğretin

Yukarıda bahsettiğimiz dört adımı uygulayın ve ekibinize aynı şeyi yapmayı öğretin. Çoğu insan bunu yapmaz ama bazıları yapacak. İşe yarayacak olanlarla çalışın. Herkese başarının formülünü verin ve sonra bunu yapıp yapmayacakları konusunda kendi kararlarını vermelerine izin verin.

Başarının Anahtarı

İnsanların MLM’de başarısız olmasının (ve takımların kopyalanmamasının) en büyük nedenlerinden biri, insanların işleri aşırı karmaşık hale getirmek istemeleridir. Ya da başarılı olmanın kolay bir yolunu arıyorlar. Veya yeni distribütörler ne yapacaklarını bilmiyorlar. Yukarıda açıkladığımız gibi, doğrudan satış başarısı gerçekten;

Son düşünceler

Özetle, bunlar doğrudan satış işinizde işleri basit tutmanın beş yoludur. MLM’de uzun vadeli başarının anahtarı kopyalamak kavramıdır. Ekibinizdeki herkesin takip edebileceği ve başarabileceği basit, kanıtlanmış bir sistem (yukarıda anlattığımız gibi) istiyorsunuz. İşleri aşırı karmaşık hale getirme hatasını yapmayın. Ve grubunuzun yapabileceği sonuçların yakında nasıl arttığını göreceksiniz.

Sizin doğrudan satış başarısı hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu süreç hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Marketingde Nasıl Motive Olursunuz? >>

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir.

Başarılı olmak için genelin verdiği cevaplardan bazıları şu şekilde;

Fakat  mesleğimizde başarılı olmak için gerçekten ne gerekiyor ? İşte bir kısayol. Başarılı sürdürülebilir bir network marketing kariyeri için basit 9 kural;

1- Profesyonel Ol

Kulağa ne kadar kolay gelse de pratikte profesyonel olmak zor olabilir. Bir konunun profesyoneli olmak için, o konunun üzerine ciddi bir zaman harcamış, bilgi sahibi olmuş ve tecrübe kazanmış olmak gerekir diyebiliriz. Network Marketing kariyerinizde, başarılı olmak için profesyonel olmaya karar verin ve adımlarını buna göre atmaya başlayın.

YouTube kanalımızda network marketing profesyoneli olmak hakkında konuştuk. Bir network marketing profesyoneli asla satış yapmaz; amatörler ise sürekli satış yapmaya çalışır…

2- Dürüst ol

Gerçek, Yaratıcılık, Empati.  Her zaman gerçeği söyleyin. Lehinize görünmediği halde, bile doğruyu konuşmaktan çekinmeyin. Bir çek kazanmaya bu kadar yakın olsanız bile, son altı ay boyunca hayatınızı adamış olsanız bile dürüstlükten ödün vermeyin. Çünkü dürüstlüğün bedeli, ölçülemez.

Seni geliştiren marifet; kutunun dışında düşünmen ve öğrendiklerini kullanmandır. Her engelin çözümünü bulmak için bir beceri geliştirin ve araçlardan faydalanın. Özellikle ağ pazarlaması için tonlarca kullanıma hazır formül bulabileceğiniz “networkokulu.net”te herhangi bir sorunun çözümü her zaman vardır.

Son olarak, başkalarıyla empati kurma  yeteneğinizi geliştirin: kendinizi, hedeflerinizi, gelirinizi, hatta kendinize verdiğiniz sözleri unutun. Bir ihtimal ile karşı karşıya kaldığınızda, önemli olan tek şey şudur: Bu kişi gerçekten ne istiyor?

Network Marketingde Başarı Oranınızı Nasıl Artırırsınız? >>

3- Egonu beslemeyi bırak

Ben,  beni  ve  benim. Bunlardan uzak durun. Kendinize ne kadar çok referans verirseniz, ego-metreniz o kadar yüksek olur ve sonuçlarınız o kadar düşük olur. Egonu yükseltebilecek her şeyi bırak.

4- Kapmaya çalışma

Diyelim ki bir eğitim veya fırsat sunumunda başka bir şirketten biriyle tanıştınız. Veya başka bir network ürününü tanıtan birisini Facebook veya Twitter’da görüyorsunuz. “Puan!” diye düşünebilirsiniz. “İşte zaten pazarlama ağında olan biri. Ürünüm/fırsatım ondan çok daha iyi olduğu için, birlikte iş yapalım! ”Sizce o kişi ile bu şekilde nereye varabileceğinizi düşünüyorsunuz? Cevap açıktır: o kişi bırakacaktır. Bir şirketi bırakan kişi diğerini de bırakabilir. Liderler inşa et, onları çalmaya çalışma.

5- Büyük düşün

Devam edin, ürününüz ve fırsatınızla gurur duyun. Aslında, bir adım daha ileri götürün: tüm pazarlama ağı mesleği ile gurur duyun. Eğlenmeye vakit ayırın fakat iş yapacağınız zamanı iyi değerlendirin. Şansı olduğu için değil, ürün iyi olduğu için değil,  (herkesin ihtiyaçları ve çıkarları farklı olduğu için orada değil) böyle bir şey varsa “dünyanın en iyi” fırsatına sahipsiniz diye düşünmelisiniz.

Büyük düşünün ve mümkün olduğunda sektörünüzün inceliklerini araştırın. Bir gün, bir yerlerden biri sizin için aynı şeyi yapacak ve sizi bu şekilde desteklemedeki zarif cömertlikleri için o kişiye sonsuza dek minnettar olacaksınız.

Yeni Katılan Distribütörlere Bunları Mutlaka Anlatmalısınız >>

6- İyi hazırlan

Bu durumu hayal edin: kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, o yüzden bir doktora görünüyorsunuz. Ziyaretiniz sırasında doktorun ne söyleyeceğini ya da ne yapacağını tam olarak bilmemesi sizde rahatsız edici bir izlenim  bırakır. O doktora güvenir misin? Seni muayene etmesine izin verir misin? Kesinlikle hayır. Mesleğimizde de aynıdır – ne söyleyeceğinizi ve her durumda ne yapacağınızı tereddüt etmeden bilmelisiniz. İşte bir eğitim için eğlenceli bir fikir: ekibinizle bir atölye çalışması düzenleyin ve farklı olası durumları, itirazları nasıl ele alınabileceğinizi en iyi şekilde tartışın.

7- Jargon’u bırak

Evet, ağ pazarlaması, şirketten şirkete değişen, bir dizi terimsel başlıklar ile doludur. Potansiyel müşterinizle konuşurken ne kadar yabancı kelime ve “içeriden” terimleri kullanırsanız, o kadar çok soru alırsınız. Beklentiniz ne kadar fazla soru sorarsa, o kadar fazla “düşünmek” ister.

Fırsatınızı beklentinize nasıl sunduğunuzu ve her bir ‘jargon’ kelimesinden kurtulmayı dürüstçe inceleyin. On iki yaşında bir çocuk veya 70 yaşında bir teyze fırsatınızı anlayabilirse, herkes anlayabilir.

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

8- Uzun vadeli düşün

Anında tanışma ve alış yapmaya odaklanmayın. Kalıcı ilişkiler kurmaya odaklanın. Bugünden on, yirmi veya yirmi beş yıl sonra kendinizin nerede olacağını düşünün. İnsanların sizi nasıl algılamasını istersiniz? Ekibinin senin hakkında ne düşünmesini istiyorsun? Seni mümkün olan en yüksek saygı çerçevesinde tutmalarını istiyorsun, değil mi? Bunun için temel oluşturmaya şimdi başlayın.

9- Liderliğini geliştir

Ürün, teslimat oranları, komisyon veya niteliklerden asla şikayet etmeyin. Ünlü bir söz vardır;

“Seni tanımlayan şey sonuçlarındır.”

Sonuçlarınızı bir düşünün, beğenmediyseniz, üzülmeyin. Hemen kendinizi geliştirmeye başlarsınız. Ertelemekten vazgeçin.

Sorumluluk al: Pilot sensin! Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta İnancınızı Böyle Artırabilirsiniz! >>

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden daha çok başarı istemek.Başarılı networkerler arasına girmeleri için onlara onulmaz bir destek içerisinde bulunmaktır. Peki bu nasıl olabilir?

Doğal olarak insanlar, yardım etmeyi severler. Başkalarının sahip oldukları en iyilerini görmeyi ve yapabilecekleri olasılıklara odaklanmayı severler. Hatta bazen hayattaki görevlerinin diğer insanları “kurtarmak” olduğunu bile hissediyor olabilirler.

Ancak bunu ne zaman pazarlama ağı işinde yapmaya çalışsanız, bazen veya genellikle geri tepebilir. Siz network marketingde başarı için çalışsanız bile yaptıklarınız diğerleri için hiçbir işe yaramayabilir. Takımınızdaki birinin başarılı olmasına yardımcı olmak için zamanınızın, paranızın ve kaynağınızın çoğunu harcarsınız. Onlarla her gün telefonda konuşursunuz. Onlara postayla eğitim materyalleri gönderirsiniz ve hatta insanları onlar için takımlarına yerleştirirsiniz.

Bu insana olan bağlılığınıza rağmen, çoğu durumda, bu insanlar birkaç aydan daha kısa bir süre içinde sönerler. İşi bırakırlar ve sihirli tozu bulmak için bir sonraki fırsatlarını aramaya başlarlar. Daha da kötüsü, ortalıkta dolaşıyorlar, ancak işlerini kurmak için HİÇBİR ŞEY YAPMAYA devam ediyorlar. Hatta bazıları büyük bir oyundan bile bahsediyor ama hepsinin ortak noktası, işi yapmamaları. Dudakları saatte 180 mil hızla hareket ediyor ama ayakları hala donmuş durumda. Bu nasıl oluyor?

Network Marketingde Neden Başarılı Olmanız Gerektiğini Anlamalısınız >>

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir.

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir. Ve insanları ağ pazarlamasında da başarılı kılamazsınız. Başarı, içeriden gelir ve insanlar, eğer başaracaklarsa, bir şeyi yapmak için ARZU ve ÇALIŞMA ETİK’lerine sahip olmalıdır. Birini bitiş çizgisine sürükleyemezsiniz. Yapabilirsiniz, ama bu hiç eğlenceli olmaz.

Geri çekilip işinize objektif bir şekilde baktığınızda, en başarılı insanların, en az zaman harcadığınız insanlar olduklarını göreceksiniz! Başarılı olan insanlar, boğayı boynuzlarından yakalayan ve işlerini sahiplenen kişilerdir.

Evet, bazılarına yol boyunca rehberlik edebilirsiniz. Ancak çoğu durumda, network marketing işlerinin sahipliğini ilk günden alırlar ve işlerini ilerletmek için yapmaları gereken şeyleri yaparlar. Liderler ve bu yüzden başarılı oluyorlar.

Sizi Harika Bir Ditribütör Yapacak Özellikler İşte Bunlar >>

Network Marketing Ve Gerçekler

Gerçek şu ki, ekibinizin % 95’inin yoğun bir şekilde el tutmaya ihtiyacı olacak. Yine de, çok az zaman ayırdığınız % 5, ekibinizin büyümesinin en az % 95’inden sorumlu olacaktır.  Bunu hazmetmelisiniz! Bu gönderiden başka bir şey alamazsanız, o dersi unutmayın.

Bugünden itibaren, umarız zamanınızın % 95’ini diğer yollardan ziyade takımınızın % 5’iyle geçirirsiniz. Elbette herkese yardım edin. Yardımcı olun. Ama asla birileri için, kendileri için yapmak istediklerinden fazlasını yapmayın. İnsanların çabalarını eşleştirin, ancak işlerini onlar için kurmayın. Ve zamanınızı çalışmayan insanlarla boşa harcamayın!

Ve unutmayın, network marketingde birini başarılı kılmak sizin işiniz değil. Bunun yerine, başarılı olmak isteyen insanları (eylemleriyle) belirlemek ve onlarla çalışmak sizin işiniz. Umarız bu size yardımcı olur.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural >> 

Network marketingde takımınıza katılmasalar da potansiyel iş ortaklarınıza ve müşterilerinize karşı nazik olun. Bu olumlu tutumdur. Profesyonel bir satış pazarlama elemanı olduğunuzu unutmayın. Ticaretinizi büyütmek için, yaptıklarınızı kopyalamanız gerekecek. Bu durumda daha güzel şeyleri kopyalamak sizce de mantıklı olmaz mı?

Network marketingde tutum konusunda durup düşündüğünüzde, birçok ağ pazarlamacısı bunu gerçekten mahvediyor. Birçok ağ pazarlamacısı, insanlara sponsor olmak ve müşterileri yüksek basınçlı satış teknikleri kullanacak şekilde elde etmek için çok çaresizdir. Potansiyel müşterilerine yalvarır, yalvarır ve satarlar ve potansiyel müşterileri takımlarına katılmadığında veya müşteri olmadığında, distribütör onlara kızar veya üzülür.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı?

İnsanların bu şekilde davranmamalısınız. Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır. Çünkü tutumun bir parçası olarak, size nasıl davranılmasını isterseniz, insanlara da o şekilde davranmalısınız. Bir an için şu şekilde düşünün:

Öyleyse neden doğrudan satış içerisinde potansiyel iş ortaklarınıza böyle davranacaksınız? Sırf sektöre dahil olmak veya müşteri olmak istemedikleri için neden birine kızasınız ki? Neden zamanınızı, ilgilenmeyen insanlara odaklanmak yerine, sahip olduklarınızla ilgilenen insanları aramakla geçirmiyorsunuz?

Doğrudan Satışta Örnek Lider Nasıl Olunur? >>

Network Marketingde Önemli Dersler

Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır.

Network marketingde tutum konusunda insanlar yeteri hassasiyeti göstermiyorlar. Ancak potansiyel iş ortaklarına iyi davranma konusunda, başarılı liderlerden çok şey tecrübe edinebilirsiniz. İşte bu değerli derslerden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Network Marketingde Neden Uzman Olmalısınız? >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, network marketingde tutum her şeydir. İnsanlara karşı olumlu ve de saygılı bir tutumunuz olmalıdır.

Sektörümüze iyi bir isim vermek için mükemmel bir fırsata sahipsiniz ya da birçok amatörün yaptığını yapabilir ve gerçekten herkes gibi mahvedebilirsiniz. Umarız bir pazarlama ağı uzmanı olmayı seçersiniz ve sizinle çalışma kararlarından bağımsız olarak potansiyel müşterilerinize iyi davranırsınız.

Düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Network marketing en çok kazananlar listesine baktığınız zaman, bazı püf noktalar uyguladıklarını görebilirsiniz. Bunlardan biri de istatistikler üzerine çalışmalarıdır. Çünkü çoğu insan iş fırsatınızla ilgilenmez. Çoğu durumda, iş planını gösterdiğiniz kişilerin % 50 ila % 90’ı ekibinize katılmaz. Sunumu göstermede ne kadar iyi olduğunuz, şirketinizin veya ödeme planınızın ne kadar harika olduğu veya ne tür ürünler sunduğunuzun önemi yoktur. Sonuç olarak, çoğu insan ekibinize katılmayacak.

Evet, iyi ürünlerle iyi bir şirket seçerek, daha kaliteli beklentiler bularak ve planı doğru şekilde nasıl göstereceğinizi öğrenerek başarı şansınızı artırabilirsiniz. Ancak bunu yapsanız bile çoğu insan ekibinize katılmayacaktır.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir.

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var. Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir. Gerek eğitim olsun, gerekse liderlere danışmak olsun, bazı noktalarda yardım almanızı gerektirir. Başarılı bir organizasyon kurmak için şu seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Seçenek 1: Sayılar Üzerine Çalışın

Planını gösterdiğiniz her on kişiden dokuzunun ekibinize katılmayacağını biliyorsanız. Ancak yine de başarılı olmak istiyorsanız, rakamlarla çalışmanız yeterlidir. Sponsorluk oranınızın % 10 olduğunu biliyorsanız ve 50 kişiye kişisel olarak sponsor olmak istiyorsanız, planı kişisel olarak 500 kişiye göstermeniz yeterlidir. Bunu yapmak imkansız değil. Sadece potansiyel müşterileri nasıl edineceğinizi öğrenmeniz, randevu ayarlamanız ve ardından planı göstermeniz gerekir.

Bu süreçten geçerken, dönüşüm oranlarınızı bir şekilde artıracaksınız çünkü daha kaliteli potansiyel müşterileri nasıl bulacağınızı, nasıl daha iyi bir sunum göstereceğinizi ve daha fazla insanı nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz.

Şüphesiz, çoğu insanın yetersiz kaldığı yer burasıdır. Planı, işlerinde herhangi bir olumlu sonuç elde etmek için yeterli sayıda insana göstermezler. Planı yalnızca 10 veya 20 kişiye gösterir ve işinizde iyi şeyler olmasını bekleyemezsiniz.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarına  Altın Tavsiyeler >>

Seçenek 2: Müşteri Kazanmaya Çalışın

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var.

Şüphesiz, bunun büyük ve karlı bir doğrudan satış ağı işini büyütmek için güzel bir stratji olduğunu düşünebiliriz. Herkese sponsor olmaya çalışmayı unutmayın. Ancak arada sadece oraya gidip işletmeniz için müşteriler bulmalısınız. İşletmeniz için 50, 100, hatta 200 veya daha fazla kişisel perakende müşterisi bulmaya odaklanın. Bu size anında perakende kâr sağlayacaktır.

Müşterilerinizin çoğu, ürünlerinize veya hizmetlerinize aşık olduktan sonra distribütör olmak isteyecektir. Şahsen, ekibimde çok ciddi olmayan (hiçbir şey yapmayan) 100 distribütör olmaktansa, her ay ürünleri seven ve sipariş veren 100 müşteriden oluşan bir ekibim olmasını tercih ederim.

İyi bir fiyat noktasında iyi ürün ve hizmetlere sahip olmak, işletmeniz için çok önemlidir.  İnsanların istediği, tükettiği ve karşılayabileceği ürün veya hizmetlere ihtiyacınız var. Basitçe söylemek gerekirse, ürünleriniz veya hizmetleriniz perakende müşterilere iyi bir değer sunmalıdır. Buna sahip değilseniz, yanlış şirkettesiniz.

Seçenek 3: Dışarı Çıkın ve Bir Şeyler Yapın

Bu üçüncü seçenek, bir başarı stratejisi değildir. Ancak çoğu distribütörün izlediği yol bu. Çoğu distribütör, rakamlarla çalışmaya veya dışarı çıkıp bir grup müşteri almaya istekli değildir. Bu yüzden kötü sonuçlar alıyorlar. Size bir şey için söz verebiliriz, eğer işinizde hiçbir şey yapmazsanız, işinizde iyi bir şey olmayacak.

Son düşünceler

Günün sonunda, çoğu insanın iş fırsatınızla ilgilenmediğini anlamalısınız. Çoğu durumda, bunun sizinle veya şirketinizle hiçbir ilgisi yoktur. Çoğu insanın hayatları boyunca iş sahibi olmaya programlandığını hatırlamalısınız. Çoğu insan, başarı garantisinin olmadığı bir işi gerçekten istemiyor.

Büyük bir alt hat oluşturmaya çalışıyorsanız, basitçe rakamlarla çalışabilir veya işletmeniz için çok sayıda perakende müşteri bulmaya odaklanabilirsiniz. Ya da çoğu distribütörün yaptığı şeyi yapmaya devam edebilirsiniz; yani hiçbir şey yapmamak.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı? >>