Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve de basit bir yoldur. Peki bu ticaret içerisinde önemli olan nokta sadece ürün satmak mıdır? Organizasyonumuza karşı bakış açımız nasıl olmalıdır?

Bugünkü gönderide yapmak istediğimiz şey, en iyi dersleri ve eğitim fikirlerini paylaşmak olacaktır. Lütfen not alın. Bu derslerin Youtube kanalımız olan Network Okulu TV‘deki videolarda da söylediklerimizden farklı şekilde ifade edildiğini unutmayın. Belirli bir sırayla listelenmediklerini bilmelisiniz.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi, genelde insanlar tarafında önemsenmez. Ancak en iyi distribütörler, tecrübenin değerini çok daha iyi bilirler. Etkili lider olmak istiyorsanız, liderlerin bakış açısını ve de tecrübelerini öğrenmelisiniz. Bu nedenle eğitiminiz için almanız gereken 21 dersi sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Çoğu insan ağ pazarlamasının, iş kısmını özlüyor.

Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir.

İş, ağ pazarlamasında en önemli kelimedir. Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir. İşletmenizi birkaç yıl boyunca her gün tutarlı bir şekilde çalıştırmanız gerekir.

Size söylenenin aksine, bu iş zor bir iş. Muhtemelen şimdiye kadar yaptığınız en zor şey olacak, ancak başlayın ve kursa devam edin ve onu büyük yapın.

2. Ekibinizde egonun size engel olmadığı, bir kültür oluşturun.

Kendi takımınız için fazla büyümeyin ve egonuzu (ve takımınızın egosunu) kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun. Şirketinizde en çok kazanan siz olsanız bile, hiç kimseden daha iyi değilsiniz. Ağ pazarlamasında başarıyı deneyimledikçe, yepyeni bir distribütör olmanın nasıl bir şey olduğunu unutmayın. İnsanların, işte para kazanmasalar bile takımı sevdikleri için takılıp kalmak istedikleri bir takım kültürü oluşturun.

Doğru 6 Soru İle Kayıt Oranınızı Artırın >>

3. Yoluna çıkmaman, kaybolduğun anlamına gelmez.

Potansiyel müşterinize asla sizden farklı düşündükleri ve iş fırsatınız veya ürünlerinizle ilgilenmedikleri için kötü davranmayın. Her zaman bir pazarlama ağı uzmanı olun ve sizinkinden farklı olsa bile herkesin kendi görüşünü alma hakkına sahip olduğunu unutmayın.

4. İnsanlar onların yanında olacağınızı bilmek ister.

İnsanlar ne kadar önemsediğini anlayana kadar ne kadar bildiğin umurlarında değil. Sponsor olarak, ekibinizi destekleme, onlara yardım etme ve onları eğitme yükümlülüğünüz vardır. İnsanlara sponsorluk yapmayın ve sonra onları açıkta bırakmayın! Erişilebilir olun ve sorularını yanıtlayın, bir yön verin ve onları motive edin. Elbette, zamanınızın çoğunu süper yıldızlarınızla geçirin ve istekli çalışın, ancak ekibinizdeki herkese açık olun.

Doğrudan Satış Çok Zor! >>

5.Benimle arkadaş olamazsın!

İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın.

Ağ pazarlamasının başarısı, birçok uzun vadeli ilişki kurmaya bağlıdır. İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın. Başkalarına karşı nazik olun. Onlara gerçek bir ilgi gösterin. İlgilenin, ilginç olmadığını göreceksiniz.

6. Zengin insanlar tatile çıkmaz.

Network marketing eğitimi içerisinde altıncı ders, zenginlik düşüncesi üzerinedir. Zengin insanlar hayatlarını istedikleri yerde yaşarlar ve istediklerini, istedikleri zaman yaparlar. Hayatı kendi şartlarınıza göre yaşadığınızda ve her gün istediğinizi yaptığınızda, bir tatile ihtiyacınız olmayacak. Pillerinizi tazelemek veya gerçekliğinizden kaçmak için HAFTALARI ayırmanıza gerek kalmayacak.

Çoğu insan için bunu anlamak muhtemelen zordur. Ağ pazarlaması mesleğinde, dünyayı gezebilir ve bunu yapmak için para alabilirsiniz. Kendi programınızı yapabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz! Milyonerleri kendiniz kazanmasanız bile, çoğu milyonerden daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olabilirsiniz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler >>

7. Başkalarının sizi zengin ve başarılı olmayı istemeniz için suçlu hissettirmesine izin vermeyi bırakın.

Hiç kimsenin hayalini çalmasına izin verme. Hayatta değerli bir şey yapmaya kalkıştığınızda, eleştirmenlerden payınıza düşeni alacaksınız. Ya eleştirmenlerinizin sizi durdurmasına izin verebilir ya da onları görmezden gelip ileriye doğru bastırabilirsiniz. Ve ne yaparsan yap, meteliksiz insanlardan tavsiye alma. Bunun yerine, istediğiniz şeye sahip olan insanlardan tavsiye alın! Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

8. Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

Başarı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Evet, iyi bir gelire sahip olmak ve bankada paranın olması stresi azaltır ve kendini başarılı hissettirir ama başka faktörler de var. Kişisel gelişim, başkalarına yardım etmek, seyahat etmek, hayatı kendi şartlarınıza göre yaşamak, patronunuz olmamak ve diğer şeyler de önemlidir. Anahtar, hayatta sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek, hedeflerinizi belirlemek ve her gün bu hedeflere doğru çalışmaktır.

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

9. Bolluk zihniyetine sahip olun.

Bolluk zihniyetine sahip olmalısınız.

Çoğu insan kendini kısa satıyor ve neler yapabileceklerini tamamen küçümsüyor! Doğru, düşündüğümüz şey oluyoruz. Bugünden itibaren kendi kendine konuşma ve kendi imajınız üzerinde çalışın. Bolluğu düşünün. Zenginliği, mutluluğu ve başarıyı düşünün. Hakediyorsun. Harika şeyler yapabilirsin. Kendine inan, etrafta dolaşacak çok şey var, ama bunu hak etmen gerekiyor!

10. Müşterilerinizi otomatik gönderime alın.

Ağ pazarlamasında, hacim oluşturmak için para alırsınız. İnsanlara sponsor olabilirsiniz, ancak hiç kimse ürünleri kullanmaz veya satmazsa para kazanamazsınız. İnsanları otomatik gemiye almak çok önemlidir. Sadece hacim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda insanların ürünleri kullanmasını sağlar. Bu kelime bazı insanları korkutsa da, konuştuğunuz kişilerin  % 100’ünün mevcut faturalarının çoğunun zaten otomatik gönderimde olduğunu anlamalısınız. Yeni bir kavram değil. Ne yaparsanız yapın, insanların ürünleri kullanmasını sağlayın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Şey >>

11. Bu bir meslek.

Tıpkı doktor, avukat, ekonomist veya cerrah olmak gibi, ağ pazarlaması da bir meslektir. İşi yaparsanız ve uzun süre devam ederseniz, network marketingde uzun ve başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Kolay değil ama hiçbir şeyde başarılı olmak kolay değil.

Bir doğrudan satış uzmanı olmak istiyorsanız, sektörün öğrencisi olmalısınız. Kitap okuyun, kasetleri dinleyin, bir mentor bulun, etkinliklere katılın ve sektör, ürünleriniz ve şirketiniz hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin.

12. MLM Endüstrisinde bir sanatçı olun.

Kendinizi bir sanatçı olarak düşünün; ağ pazarlamasında hanedanınızı inşa etmek için bir şeyler yaratan ve kendi özel yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanan biri. Hepimiz benzersiziz ve başarılı olabilmek için kendi güçlü yönlerimize ve becerilerimize odaklanmalıyız. Kendin ol. Başkası gibi davranmayın. İşletmenizi size uygun bir şekilde inşa edin. Doğal olarak nede iyi olduğunuzu anlayın ve buna odaklanın. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Bir Networker Eğitim Hakkında Nasıl Düşünmelidir? >>

13. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5'in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz.

Hayatta ortalama insanlar pek bir şey yapmaz. Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5’in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz. Diğer % 95’nin ne yaptığını görmezden gelin.

Network marketing liderlerinden biri, ağ pazarlamasında olmayan insanların % 100’ünün bunu anlamadığını veya dahil olacaklarını söyledi. Ve sektörümüzdeki insanların % 95’i bunu anlamıyor. Ya da işlerini ciddiye almıyor.

14. Profesörler fazla para kazanmıyor.

Doğrudan satıştaki en başarılı insanlar, eğitimi yapan kişiler değil, ekiplerini kuran, tipik olarak siperlerde bulunan kişilerdir. Evet, bu kuralın istisnaları var, ancak çok fazla değil. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, şirketinizde ve üst ekibinizde, işlerini inşa eden siperlerde olan ve kalça cebine atlayıp onlardan yapabileceğiniz her şeyi öğrenen bir lider bulmaktır. Aktif olarak bir takım oluşturmayan eğitmenleri dinlemekten kaçının.

Network Marketingde İnancınızı Nasıl Arttırırsınız? >>

15: Yaptığınız şey ne olursa olsun, altı haneli bir gelir elde etmek 2 ila 5 yıldan fazla sürmemelidir.

İster ağ pazarlaması isterse başka bir şey olsun, hangi iş modelini seçerseniz seçin, büyük bir işletme kurmanız birkaç yıldan fazla sürmemelidir. Birkaç yıldır bir şirkette veya iş modelindeyseniz ve fazla para kazanmıyorsanız, ya yanlış iş modelindesiniz ya da başarılı olmak için gereken işi yapmıyorsunuz (bu, normal durum).

16. Kendinizi diğer ağ pazarlamacılarıyla karşılaştırmayın.

Çoğu insan, zayıf yönlerini bir başkasının güçlü yönleriyle karşılaştırma hatasına düşer. Bu kötü bir hata. Herkes farklıdır. Herhangi bir şeyi karşılaştıracaksanız, kim olduğunuzu ve kim olabileceğinizi karşılaştırın. Şirketinizin etkinliğinde sahnede gördüğünüz kişilerin bitmiş bir ürün olduğunu anlayın. Görmediğiniz şey, bir lider olarak büyümek ve işlerini kurmak için yaşadıkları zorluklar ve sıkıntılardır.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör >>

17. Kelime dağarcığınızdan ortalama kelimesini kaldırın.

Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

Kendiniz için bu kadar düşük beklentilere sahip olmayı ve kendinizi eksik satmayı bırakın. Harika şeyler yapabilirsin. Ortalama insanların yaptıklarına odaklandığınızda veya kendiniz ortalama olmaya çalıştığınızda, kendinizi iyi düşünürseniz hayatta yapabileceğiniz kadar çok şey başaramazsınız. Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

18. Bahaneler işe yaramıyor!

Hiç bahane uyduran başarılı bir insanla tanıştınız mı? Cevap bellidir. Gerçek şu ki, ya para kazanabilirsin ya da bahane uydurabilirsin, ama ikisini birden yapamazsın. İnsanların ilk etapta başarılı olmalarının sebeplerinden biri de kendi hayatları için% 100 sorumluluk almalarıdır. Kurban zihniyetleri yok. Suçlama oyununu oynamaya devam edebilirsiniz ya da erkek ya da kadın olabilir ve kendi eylemleriniz için sorumluluk alabilirsiniz. Akıllıca seçim yapın!

Doğrudan Satışta Nasıl Kalıcı Ve Tutarlı Olursunuz? >>

19. Grubunuz yaptığınız şeyi yapacak.

Ekibindeki herkesin senin yaptığını yapmasını dilemelisin. Gerçek şu ki, çoğu insan kendi işlerinde çok az şey yapacak. Yapmak istediğiniz şey, ekibinizdeki insanlara iyi bir örnek olmak ve yaptığınız şeyi yapmaya karar vermeleri ihtimaline karşı kendi kişisel örneğinizle onlara ilham vermektir.

20. Yaptığınız işte iyi olduğunuzda insanlar, sizden onlara sponsor olmanızı isteyecek.

İnsanlar yapabilecekleri mümkün olan en iyi insanları ararlar. İnsanlar doğal olarak kazananlara, şampiyonlara ve profesyonellere ilgi duyar. Örneğin, deneyimli bir cerrahtan ameliyat olmayı mı yoksa dün tıp fakültesini yeni bitirmiş bir cerrahı mı tercih edersiniz?

Cevap vermenize gerek yok. Cevabı zaten biliyoruz. Size en iyi tavsiyemiz, işe almak istediğiniz kişi türü olmanızdır. Her gün becerileriniz, tutumunuz ve zihniyetiniz üzerinde çalışın. İnsanlara, kendilerine davranılmasını istedikleri gibi davranın.

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu >>

21. İnsanlara, kendilerine davranılmak istedikleri gibi davranın.

Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Başkalarına saygılı davranın. Başkalarına karşı açık ve net olun. Kötü konuşma, baskı yapma veya başkalarına karşı kaba olma. Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Son düşünceler

Özetle bu noktalar, network marketing eğitimi için alacağınız derslerden 21 tanesidir. Başarılı bir doğrudan satış organizasyonunu nasıl kurulacağı konusunda size yardımcı olacak bilgelik dolu derslerdir.

Bir yan not olarak, network marketing eğitimi dersinden ne öğrendiniz? Yukarıda bahsedilen noktalardaki favori dersiniz nedir? Ya da bahsetmediğimiz, ancak sizin öğrendiğiniz başka bir ders nedir? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Uzun Vadede Doğrudan Satışta Başarı İçin Bağlılığın Önemi >>

Network marketingde takımınıza katılmasalar da potansiyel iş ortaklarınıza ve müşterilerinize karşı nazik olun. Bu olumlu tutumdur. Profesyonel bir satış pazarlama elemanı olduğunuzu unutmayın. Ticaretinizi büyütmek için, yaptıklarınızı kopyalamanız gerekecek. Bu durumda daha güzel şeyleri kopyalamak sizce de mantıklı olmaz mı?

Network marketingde tutum konusunda durup düşündüğünüzde, birçok ağ pazarlamacısı bunu gerçekten mahvediyor. Birçok ağ pazarlamacısı, insanlara sponsor olmak ve müşterileri yüksek basınçlı satış teknikleri kullanacak şekilde elde etmek için çok çaresizdir. Potansiyel müşterilerine yalvarır, yalvarır ve satarlar ve potansiyel müşterileri takımlarına katılmadığında veya müşteri olmadığında, distribütör onlara kızar veya üzülür.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı?

İnsanların bu şekilde davranmamalısınız. Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır. Çünkü tutumun bir parçası olarak, size nasıl davranılmasını isterseniz, insanlara da o şekilde davranmalısınız. Bir an için şu şekilde düşünün:

Öyleyse neden doğrudan satış içerisinde potansiyel iş ortaklarınıza böyle davranacaksınız? Sırf sektöre dahil olmak veya müşteri olmak istemedikleri için neden birine kızasınız ki? Neden zamanınızı, ilgilenmeyen insanlara odaklanmak yerine, sahip olduklarınızla ilgilenen insanları aramakla geçirmiyorsunuz?

Doğrudan Satışta Örnek Lider Nasıl Olunur? >>

Network Marketingde Önemli Dersler

Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır.

Network marketingde tutum konusunda insanlar yeteri hassasiyeti göstermiyorlar. Ancak potansiyel iş ortaklarına iyi davranma konusunda, başarılı liderlerden çok şey tecrübe edinebilirsiniz. İşte bu değerli derslerden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Network Marketingde Neden Uzman Olmalısınız? >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, network marketingde tutum her şeydir. İnsanlara karşı olumlu ve de saygılı bir tutumunuz olmalıdır.

Sektörümüze iyi bir isim vermek için mükemmel bir fırsata sahipsiniz ya da birçok amatörün yaptığını yapabilir ve gerçekten herkes gibi mahvedebilirsiniz. Umarız bir pazarlama ağı uzmanı olmayı seçersiniz ve sizinle çalışma kararlarından bağımsız olarak potansiyel müşterilerinize iyi davranırsınız.

Düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Bugün, doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında önemli püf noktalar öğreneceksiniz. Bu kural, Pareto İlkesinden kaynaklanmaktadır. Pareto İlkesi, yaptığınız şeylerin % 20’sinin sonuçlarınızın % 80’ini ürettiğini belirtir.

Doğrudan satışta başarı için bilmeniz gereken püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktaları yıllarca tecrübe edinerek öğrenebilirsiniz. Ya da tecrübeli insanlardan öğrenebilirsiniz. İşte doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkında birkaç gerçek dünya örneği:

Bir kez daha, bunlar sadece birkaç örnektir. Elbette, bu sayılar biraz dalgalanabilir, ancak bunların doğru olduğunu bilmelisiniz.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak >>

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var.

Network marketinge gelince, network marketingde de 20/80 kuralı diye şey var. Bu ne anlama geliyor? Anlamı şudur;

Network Marketingde Ekip Üyeleriniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Nokta >>

Bu öğretiden çıkarmanız gereken ders

İlk ve en önemlisi, zamanınızın % 80’ini ekibinizdeki en iyi % 20 üreticilerle geçirmelisiniz. İşi gerçekten yapan taşıyıcılar ve çalkalayıcılarla çalışın. Tek başına bu tek şey, çok fazla zaman kazandıracak ve işinizde daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Daha sonra, zamanınızın % 80’ini araştırma, planı gösterme, takip etme, ekibinizi eğitme ve müşteri edinme dahil olmak üzere en iyi % 20 faaliyetler üzerinde çalışarak geçirmeniz gerekir. Diğer tüm faaliyetler para üretmeyen faaliyetlerdir ve zaman kaybetmekten başka bir şey yapmazlar.

Ayrıca sorunların % 80’inin ekip üyelerinizin % 20’sinden kaynaklanacağını da bilmelisiniz. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bu insanlardan uzak durmak ve tüm vaktinizi almalarına izin vermemektir. Bunun yerine, en iyi% 20 ile çalışın.

Doğrudan satış için diğer püf noktalar

Doğrudan satışta 20/80 kuralı için dikkat etmeniz gereken diğer önemli püf noktalar şunlardır. İşletmenizde reklam vermek söz konusu olduğunda, ne yaptığınızı takip ettiğinizden ve test ettiğinizden emin olun. Örneğin, beş reklamınız varsa, bu reklamlardan birinin diğer dört reklamın toplamından daha iyi performans gösterme ihtimali yüksektir. Takip edip test etmezseniz, bunu asla bilemezsiniz!

Bunların hepsi kulağa çok basit bir tavsiye gibi gelebilir. Ancak her şeyin basit olması, insanların tavsiyelere uyduğu anlamına gelmez. Doğrudan satışta 20/80 kuralının işinizi daha iyi hale getirdiğini dürüstçe söyleyebiliriz. İşe yarayan ve zaman ve para yatırımınızdan en büyük getiriyi sağlayan şeylerin küçük yüzdesine odaklanmak çok daha akıllıca.

Doğrudan satışta 20/80 kuralı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez >>

Network marketingde liste nasıl yapılır? Kontak listesi hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?  Network marketingde liste yapmak altın kurallardan biridir. Bu listelerin ilki hayal ve hedef listesidir. Daha sonra ise isim listesi gelir. Şimdi isim listesinin önemini anlayacağız.

Network marketinge giren kimse, isim listesi yapmak istemiyor. Böylece zekalarına zarar verdiklerini düşünüyorlar. Neden yazmak istemediğimize gelirsek, okul bittikten sonra hiçbir şey yazmak istemediğimizden. Peki bunları yapmıyoruz diye network marketingde liste yapmayacak mıyız? Liste yapmanın bu işle ilgisi nedir? Bazı insanlar günlük tutar, ama burada önemli olan isim listesini yazmaktır. Çok sıkıntı verir, hayatidir ve beynimize yük olduğunu düşünürüz. Ama pozitif bir alana geçip (pozitif olduğumuzda daha çok şeyi hatırlarız) isim listemizi yazmaya başlamalıyız.

Bu isim listesi bir networkerin sahip olması gereken en önemli şeydir. Başka bir şeye ihtiyacımız yoktur. Bunun dışında ki her şey şirket tarafından yapılır. Ürün araması, web sitesi, ürün teslimatı, komisyon hesaplanması, komisyon dağıtımı her şey ama her şey network marketing şirketleri tarafından yapılır. Sadece ihtiyacımız olan tek şey isim listemizi düzgün bir halde hazırlamaktır. Peki network marketingde liste yapmak konusunda dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Türkiye’de Faaliyet Gösteren Network Marketing Firmaları >>

Network marketingde liste nasıl yapılır?

Çoğu insanın bir isim listesi yoktur, o isim listesi olmayan kişilerin network marketingde başarılı olma şansı çok düşüktür. Ortalama bir insanın etki çemberinde, ortalama olarak 500  kişi vardır ve bizim de isim listemizin 500 kişinin altında olmaması gerekir. Ama bizler liste yaparken 150 kişi falan yazarız bunun nedeni ise henüz sunum yapmamışızdır. Ama onların adına kararı biz vermişizdir. “Bu ilgilenmez, bu kabul etmez, bu kabul eder ama zamanı yok, bunun parası yok.” gibi ön yargılı davranırız. Bu da network marketingdeki en büyük hastalıktır.

Liste hazırlamanın altın kuralı herkes ve herhangi birinin listende olmasıdır. Komşun, amcan, kaynanan, sevgilin, kız arkadaşın, çocukluk arkadaşın, onun babası, öğretmenin, dişçin vs. herkes bu listede yer almalı. Yapmadığımız, yapamadığımız bir şeyi bir başkasına da yaptıramayız. Bu yüzden bizim bu listeyi 500 kişi ve üzerinde yapmamız gerekir. Eğer ki biz bu listeyi yaparsak alt gruplarımıza da rahatlıkla yaptırabiliriz.

Bu sistemimizin de kopyalanması açısından önemlidir. Hatta ve hatta oturup onlarla hatıra çalışması bile yapabiliriz (hatıra çalışması onu tanıyor musun, orada bir tanıdığın var mı, yurt dışında Avrupa’da vs bir tanıdığın var mı diye sorarak listesini genişletebiliriz).

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir? >>

Network marketingde pusulanız, listenizdir.

Bu da Network Marketing'deki en büyük hastalıktır.

İsim listemiz bir veri tabanı gibidir bu yüzden listemizi çok iyi korumalıyız. İsim listemizin birde kopyasına sahip olmalıyız. Gerekirse banka kutusunda bile muhafaza etmeliyiz. Belki abarttığımı düşünebilirsiniz ama gerçekten isim listemiz hayati bir önem taşıyor bunu bilmemiz gerekir.

Listemiz ticaretimizde ki en büyük aktivitemizdir. Yaptığımız listeden dünyanın en büyük networkerleri çıkabilir. O listeden birçok ülkenin kapısını açabilecek kişiler çıkabilir. Listenizi hazırlamadıysanız hemen oturun ve listenizi hazırlayın. Ancak listenizi hazırladıktan sonra daha iyi bir network kurabilirsiniz.

Büyük network kurmuş kişiler bunu çok ciddiye alıyor ve bizim de ciddiye almamız gerekiyor. Birçok kişi böyle basit şeyleri küçümsüyor. Network Marketing hakkında birçok kitap okuruz, Network marketing tarihi, ekonomik geleceği gibi ama listemiz bile yok. Bu çok moronca bir şey.

İsim listemizi hazırlarken hiçbir zaman ön yargılı olmamalıyız herkesi listemize yazmalıyız. Birçok insan annelerini babalarını amcalarını çok yaşlı olduğundan ya da genç olduğundan dolayı yazmak istemezler. İşte burada yaklaşımımızı değiştirmeliyiz ve herkesi listemize eklemeliyiz çünkü network marketing 95 yaşındaki dedemiz için bile uygundur.

Network Marketingde Başarının Sırrı; Takip Etmek >>

Network marketingde liste, üç kategoriye ayrılır.

Sıcak listeniz (hot list); Bize en yakın olan kişilerdir. “Hadi buluşup bir çay içelim.” diyebileceğimiz kişilerdir. Bunlar en yakın arkadaşımız, kardeşlerimiz, kuzenlerimiz vs. olabilir. Ailemiz, akrabalarımız, yakın komşularımız, yakın iş arkadaşlarımız da bu listededir.

Ilık listeniz (warm list); Çok samimi olmadığımız, birlikte çalıştığımız, arkadaş ortamında takıldığımız insanlar bu kategoriye girer. Yakın arkadaşlarımız kadar bir bağımız yoktur bu listedekilerle.

Soğuk listeniz (cold list); Yukarıdaki iki listeye girmeyen herkes bu listeye girer.

Network marketingde liste yapmak çok önemlidir. Çünkü unutmamalıyız, isim listesi network marketingin arka bahçesidir.  Bütün çalışmanızı bu liste üzerinden yapacaksınız. O yüzden listenizi olabildiğince geniş tutun. Tanıştığınız herkesi de bu listeye  eklemeye devam edin.

Network marketingde hangi liste ile çalışmak daha doğrudur?

Network Marketing, herkese hitap eden bir sektördür.

Network marketing, herkese hitap eden bir sektördür. Bu ticareti herkes yapabilir. Başladıktan sonra sokağa çıkıp, tanıyıp tanımadığınız herkese anlatabilirsiniz. Belki birkaçını da alabilirsiniz ama bu sizi ne kadar ilerletebilir?

Kitap Önerileri – Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar 1 >>

Bu ticarete giren birçok kişi, ilk olarak sıcak listelerindeki insanlara gitmekten çekinirler. Buna neden olan şey ise ellerindeki işe olan eksik inançlarıdır. Tam olarak inanmaz, yakınına onun için gitmez. Onun zarar görmesini istemez. Ya da biraz güçleneyim, bir yada iki iş ortağımı alayım ondan sonra gideyim diye düşünür. Evet bu ticaret her halükarda olur ama atladığımız bir nokta var. Biz network marketingden;

Ayrıca network marketingde soğuk listenize gitmek, sizi biraz daha fazla yoracaktır. Çünkü bir insan ile sıfırdan tanışarak, zaman geçirerek bir bağ kurmak var; bir de zaten hazırda yıllardır sizin yanınızda bağınız olan kişiler var. İlk başta inancınız az olduğu için çekinebilirsiniz ancak. İnancınızı arttırmak konusunda sponsorunuzdan yardım isteyin.

Network marketingde yaptıklarımızın kopyalanması bize kaldıraç getirecek. O yüzden herkes yeni insanlarla tanışma konusunda iyi olmayabilir. Herkes bunu yapmak istemeyebilir. Ancak biraz inancı ve heyecanı olan herkes ama herkes en yakınına giderek bu ticareti rahatça anlatabilir ve alışlarını yapabilir.

Network marketinge iki farklı başlayabiliriz.

İki yol da çalışma ve sabır ile elbette aydınlığa çıkmaktadır. Ancak daha sürdürülebilir, daha sağlam bir organizasyon temeli için, işimizin çok daha basit kopyalanabilmesi için mutlaka sıcak listemizle çalışmak daha avantajlıdır. Siz hangi yolu seçtiniz? Önce inanıp sonra kazanmayı mı? Önce kazanıp sonra inanmayı mı? Tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Bol kazançlar…

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Network marketingde danışmanın önemi nedir? Üst basamağınıza neleri sorabilirsiniz? Network marketingde eğitim konusunda danışmak her şeydir. Bu ticarette tecrübeleri tecrübe etmeye gerek yoktur. Bu işin en güzel yanı, sizin geçeceğiniz yollardan birilerinin geçmiş olmasıdır. Şimdi bu konuya biraz daha açıklı getirelim.

Network marketing, klasik ticaretten farklı olarak kazan-kazan mantığına sahiptir. Yani sizden önce giden birileri var ve siz bu tecrübeleri kullanabilirsiniz. Bu tecrübeler sizin yolunuzu kısaltacaktır. Network marketingin avantajlarını çoğu kez duymuşsunuzdur. Ama diğer sektörlerden ayrılan en önemli kısmını gelin birlikte öğrenelim.

Network Marketingde En Önemli Konu: Danışın

Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. İnsanları davet edeceğiniz zaman, onlara iş fırsatlarını göstereceğiniz zaman bir bilen kişiye sormak her zaman bulunmaz bir nimettir. Ya da network marketingde çöküş yaşarken yaptığınız yanlışları ve düzeltmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi sorabilirsiniz. Gelin şimdi daha ayrıntılı inceleyelim.

Network marketingde size yardım edecek birileri var.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir. Pek çok insan biz başka biri tarafından referans olduğumuzda, bize tanıtım yaptığında ve kayıt yaptığımızda bizim uplineımız yani liderimiz olur. O kişinin iş ile ilgili çok deneyimi olabilir ya da bizden birkaç gün önce işe girmiş olabilir, eşit deneyimi de olabilir. Belirlememiz gereken şey kim kimin referansıdır yani takımda kim kimin lideridir.

Gerçek lider deneyimi olan, bilgisi olan ve belli bir ölçüde başarılı biridir. O kişiyi belirlememiz gerekir. Fark etmemiz gerekiyor ki o kişi bizim destek halatımızdır. O kişi yolculuğumuzda bize yol gösterir. Tüm yolculuğumuz boyunca bizi motive eder, canlandırır. O kişi 2 yıldır çalışıyor da olabilir, 6 aydır çalışıyor da olabilir.

Doğrudan Satışta Kontak Listesi Oluşturmak >>

Liderimize danışmak ne demektir?

İlk önce uyanıp kahve içip ve kendimize gelmeliyiz. Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. Çünkü bu işte yalnız değiliz. Bir takım çalışması yapıyoruz ve her takımın bir lideri vardır. Her takımın daha fazla deneyimi, daha fazla bilgisi olan bir lideri vardır. O kişi çok önemlidir. Networkte attığımız her adımda, başarıya attığımız her adımda ona danışmalıyız.

Danışmak ne demektir: Liderimizin yanına gidip aptal gibi oturup lütfen bana tavsiye verin demek değildir. Başarmak istediğimizi açıkça bilerek gideriz. Kafamızda net bir strateji ile ne soracağımızı, neye cevap istediğimizi bilerek gideriz. Yolculuğumuzun her adımında liderimize danışmalıyız. Danışmak stratejik bir görüşmedir. Çünkü ilk defa network marketing yapıyoruz. Bu yüzden oturup liderimize her şeyi danışmalıyız.

Düşünün bir sunum yapıyoruz gidiyoruz liderimize danışıyoruz. Nasıl takip yapmalıyım gibi sorularımız vardı, bununla ilgilendi. İlk paramızı kazandığımızda liderimize gidip; “Şimdi ne yapmalıyım?”  “Nasıl devamlı komisyon alırım?” Çok para kazandığımızda, arabamızı değiştirmek istediğimizde liderimize danışmalıyız. Olduğumuz yerden başlayıp dünya çapında bir takım kurmak isteriz liderimize danışırız. Liderimiz sürekli gittiğimiz yer olur. Her gecemizi liderimizle buluşarak ya da telefonla konuşarak geçirmeliyiz.

Geliştirilecek En İyi 10 Network Marketing Becerisi >>

Öğrenmek için kendinizi hazırlayın.

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız (Bardağı boş demek yani hiçbir şey bilmiyor ve bilgiye aç demektir). Nedeni çok basit, onun olduğu yerde olmak istiyorsak bunu yapmalıyız. O yolculukta öndedir. Yani neden tekerleği yeniden icat edelim? Liderimize danışmalıyız, bize yol göstermesini istemeliyiz. Onun olduğu yerde oluruz. ‘’Tekerleği yeniden icat etmememiz gerektiğini bilirsek ekonomik özgürlüğe ulaşırız’’. Sadece sürekli, liderimize danışmalıyız.

Lidere danışmak değişkendir. Yani bize bağlı. O kişiyi liderimiz ve akıl hocamız olarak kabul etmeliyiz. Büyük laf ama doğru olanı budur. Yani ona networkle ve özel hayatımız ile ilgili her şeyi danışmalıyız.

Network marketinde danışmanın önemi ile ilgili kafanızda soru bırakmamaya çalışın. Çünkü şüphe sizi başarısızlığa götürecektir. Liderimize danışarak nasıl bir değişim yapmak istediğimiz bize bağlıdır. Bazı insanlar derki sadece bir iş başka hiçbir şey yok. Bunda yanlış bir şey yok aptalca ama yanlış bir şey yok. Çünkü network marketingde iş ve bizim kim olduğumuz, birbirine bağlıdır. Çünkü biz iyi bir baba, iyi bir oğul, iyi bir kişi değilsek iyi bir networker olamayacağız. İyi insanların bütün özellikleri bizi iyi bir networker yapar. Eğer o özelliklere sahipsek, hatırlayalım, ve o lideri bulalım. Kaç basamak yukarıda olduğu fark etmez. Saygı duyduğumuz birini bulalım, başarılı olan birini. Bu işi başarmış veya yeterince başarılı birini bulmalıyız.

İlk önce gidip o kişiye çalıştığım liderim olur musunuz? diye sormalıyız. Şayet bize referans olan kişi iyiyse, hala hevesliyse sorun yok danıştığımız kişi o olabilir. Ama yolun her adımında danışmalıyız. Kahraman olmaya çalışmamalıyız, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmamalıyız. Sadece kendimizi bırakıp iyi bir öğrenci olmalıyız. Eğer yolculuğumuzun her adımında danışırsak ekonomik özgürlüğe ulaşmak çok daha kolay ve hızlı olur. Liderimize her adımda danışmalıyız. Bu çok ama çok önemlidir.

Network Marketingin Katili >>

Her networkerin okuması gereken kitaplar nelerdir? Kişisel gelişim için kitap önerileri, en çok sorulan sorular arasındadır. Network marketing en çok kazananlar listesindeki liderlerden derlediğimiz kitap önerilerini sizlerle buluşturuyoruz. Ayrıca bu kitap önerileri sadece networkerler için değil, satı pazarlama ile  ilgilenen kişilerin de bilgi edinebileceği eserlerden oluşmaktadır.

Network marketing sektörü, son yıllarda dünya genelinde en fazla genç milyoner çıkartan belki de tek sektör diyebiliriz. Bu sektör, sıradan insanlara yasal ve ahlaklı yoldan, sıradışı bir gelir yaratma imkanı sunmaktadır. Sektörün bu kadar gelişmiş olması elbette bizim yararımızadır. Ancak unutmamak gerekir ki, başarı dediğimiz şey tamamen kişisel bir konudur. Bir kişinin işe başlayıp, 3 ayda aylık 10 bin TL kazanması veya 2 sene bu ticaret içerisinde olup para kazanamaması da tamamen başarının kişisel olmasıyla ilgili bir konudur.

Her Networkerin Okuması Gereken kitap Önerileri

Network marketing sektörü de her ticari alanda olduğu gibi, kişisel gelişimi zorunlu kılar. Sonuçta bu ticaret (genelde networkü bırakan veya başarısız dediğimiz kısım) sadece “2 kişiyi bu  işe dahil etme işi” değildir. Kendi gelişimimize yatırım yapmalıyız. Zengin ve başarılı diye TV’lerde, sosyal medyada, gazetelerde veya çevremizde gördüğümüz kişilerin düşünce yapısını anlamaya çalışmalıyız. Onlar herhangi bir konuda başarıya ulaşmışlar ve bazı şeyleri bizden farklı yaptıkları kesindir.

Biz de bu konudan yola çıkarak kişisel gelişiminize yardımcı olacak kitapları bir araya getirdik. Gelin bu kitap önerileri nelermiş birlikte göz atalım:

Networker Nedir? Kimlere Networker Denir? >>

Peynirimi Kim Kaptı? / Spencer Johnson

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Kitap önerileri köşemizde ilk sıra Peynirimi Kim Kaptı? kitabı üzerine olacak. Değişime inanmak veya inanmamak tamamen size bağlı. Değişim gerekli bir şey değil, zorunlu bir şeydir. Çevremizde her an değişim yaşanıyor, biz onu kabul etmiyoruz diye duran, bekleyen hiçbir şey yok. Etrafımızdaki değişimleri çabuk gözlemleyebilmeli ve buna çabuk adapte olabilmeliyiz. Yoksa sönüp gideceğiz. Tabi ki de iyiye doğru, güzele doğru bir değişimden bahsediyoruz.

Bu durum bize korku verebilir. Çünkü insan bilmediği bir şeyden korkar. Değişim yaşamadan önce korkularınız olacak ama sürece girdiğinizde bu korkuların aslında ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksınız. Evet, bir bilinmezlik var ama bu sizi durduran şey olmamalı, aksine zinde tutan şey olmalı. Ayrıca yeni peynir aramak için değişmek zorunda olduğunuzda göreceksiniz ki kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Çünkü hareket etmek, hiçbir şey yapmadan beklemekten her zaman daha iyidir.

Hayatta hepimiz, elde ettiğimiz zaman bizi mutlu edecek peynirlerimizin peşindeyiz. Peynirimiz; iş, para, araba, ev, sağlık, ün, golf oynamak, istediğimiz bir ayakkabıyı veya elbise, iş gibi herhangi bir şey olabilir. Labirent ise, peynirimizi aradığımız yerdir. 4 karakter ise, hayatta karşılaştığımız 4 insan karakterini anlatmaktadır.
1940 California doğumlu olan Spencer Johnson, 1998 yılında yayımladığı kitabı, “Peynirimi Kim Kaptı?” tüm dünyada 26 milyon satmıştır. Spencer Johnson, en ünlü kişisel gelişim yazarları arasında gösterilmektedir.

Kitaptan bir kesit;

“… Kırın hareketle üretkenlik arasındaki farkı görmeye başlamış.
Mırın, “Belki de burada oturup neler olacağını görmeliyiz. Er ya da geç peynirimizi geri getirecekler ne de olsa.”
Kırın buna inanmak istiyormuş. Bu yüzden Mırın’la birlikte, evle P peynir istasyonu arasında mekik dokumaya devam etmiş. Fakat peynirden ses seda yokmuş. İnsancıklar açlık ve stres yüzünden giderek güçsüz düşüyorlarmış. Kırın durup beklemekten sıkılmaya başlamış. P Peynir’siz İstasyonu’nda ne kadar kalırlarsa, durumun o kadar kötüleşeceğini anlamış.

Sonunda bir gün, Kırın kendi kendine gülmeye başlamış. “Bana bak Kırın, sürekli aynı şeyleri yapıyorsun, sonra da neden hiçbir şey düzelmiyor diye soruyorsun. Düzelse saçmalık olmaz mıydı?”

Her Networkerin Okuması Gereken Kitap Önerileri – 2 >>

Unvansız Lider / Robin Sharma

Kitap Önerileri - Unvansız Lider

Her networkerin okuması gereken kitap önerileri kısmında ikinci sırada Unvansız Lider var. İnsanların çoğu, gerek iş hayatında, gerek normal yaşantısında istediği türden biri olmak için hep birilerinin gelip onu değiştirmesini, motive etmesini bekler. Bu asla olmayacak ve o insanlar da asla değişmeyecekler. Zaten bunun için başarılı olan kesim %2 gibi çok az bir oranda. Dünyanın geri kalan kısmı yani %98, otobüs geçmeyen bir durakta beklemektedir. Robin Sharma bu kitabında hayatımızın her anı için, düşüncelerimizin ve davranışlarımızın adeta haritasını çıkarmış gibi.

Yazdığı 13 adet kitap tüm dünyada 60’tan fazla ülkede, 70 dilde yayımlanan Robin Sharma, dünyaca ünlü bir yazar, kişisel gelişim ve liderlik uzmanıdır. Ailesi Hint yerlisi olup, Kanada’da doğmuş ve Hukuk fakültesi bitirmiştir.

Kitaptan bir kesit;

“Hepimiz birer dahi olarak doğarız. Ama üzücüdür ki çoğumuz sıradanlığı kabul ederek hayata veda ederiz. Umarım birlikteliğimizin bu kadar başında bu düşüncemi ifade etmem sizi çok üzmemiştir. ancak dürüst olmalıyım. Şunu da paylaşmalıyım ki; ben sadece, iş yaşantımda beni başarıya götürecek bir dizi olağanüstü sırı öğrenme ve bunları hayatına uygulama şansını yakalamış bir adamım. İyi haber şu ki; harika bir macerada kazandığım her şeyi size de sunuyorum. Böylece bugünden başlayarak siz de, hayatınızı dolu dolu yaşayabilir ve olağanüstü bir performansla çalışabilirsiniz. Kimse, çok büyük beklentilerle işe başlamadıkça, o büyük beklentilerinin ötesinde başarı elde edemez.”

Kısa Hikayeler – Nezaket Zayıflık Mıdır? >>

Profesyonel Ol / Eric Worre

Kitap Önerileri - Profesyonel Ol

Kitap önerileri kısmında üçüncü sırada ünlü networker Eric Worre tarafından yazılan Profesyonel Ol kitabı var. Network marketing, çoğu mesleğin tersine, eğitiminiz için çok paraya ihtiyacınız olmayacaktır. Öğrenci kredisi, yüklü borçlar almanıza gerek kalmayacak ve öğrenirken aynı zamanda para da kazanabileceksiniz. Bu ticaret taraf tutan bir meslek olmayıp, en eşitlikçi meslektir. Herkese hakkı olanı veren bir meslektir. Sizin geçmişinizden herhangi bir başarı, sertifika, üniversite bitirme, yaş kadın veya erkek olmak gibi kriterler bu meslekte profesyonel olmak için gerekmeyecektir.

Eric Worre 25 yıldan uzun bir süredir Network Marketing sektöründe bir liderdir. Meslek hayatı boyunca:

– 15 milyon doları aşkın kazanç elde etmiş,
– 60’ın üzerinde ülkede toplamda 500 bin kişinin üzerinde organizasyon sahibi olmuş
– 200 milyon dolarlık bir doğrudan satış şirketinin başkanlığını yapmış
– TPN (The Peoples Network/ İnsan Ağı) adlı kendi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve başkanı olarak çalışmış
– Doğrudan Satış endüstrisinde yıllık 7 haneli kazancı olan bir pazarlama danışmanı olarak çalışmıştır.

Kitaptan bir kesit;

“Ağ pazarlamacılığında 3 grup insan vardır. Ben bu 3 grubu hem gördüm, hem de bu 3 gruptaki insanlardan biri olum; Gösterişçiler, Amatörler, Profesyoneller.

Gösterişçiler; Bu mesleğe piyango biletiymiş gibi bakarlar. Mümkün olan en az çabayla en büyük kazancı yakalamayı ümit ederler. İlk başladığımda ben de babamın ve iş ortağımın sırtından geçinmeyi ümit eden bir gösterişçiydim. Şanslıydım ki bu biraz sonuç verdi ve en azından kısa vadede devam edebildim. Ancak sanırım siz de benim gibi düşünüyorsunuzdur, gösterişçi grubunda kalmak kötü bir fikir, 90 gün içinde bu gruptan çıkıp amatör oldum.”

Umudunu Kaybetme Filminden Alınması Gereken Dersler >>

İş Okulu / Robert Kiyosaki

Network Okulu Kitap Önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Kitap önerileri kısmında dördüncü sırada Robert Kiyosaki tarafından yazılmış olan İş Okulu kitabı var. Zengin olmak ve varlıklı olmak arasındaki farkı anladığımız zaman aslında finansal başarının yolunu da anlamış oluyoruz. Okul hayatımız boyunca, dışarıda nasıl para kazanacağımız konusunda hiçbir bilgi verilmediği için okuldan çıktığımız zaman, sudan çıkmış balık gibi oluyoruz. Sadece ders ve notlar ile başarımız ölçülüyor. Ancak gerçek hayatta ölçü birimi finansal başarıdır.

Zengin olmanın %100 şans ile ilgili olduğunu düşünenler tamamiyle yanılıyorlar. Şans belki de ölçülemeyecek kadar düşük bir orandadır. Peki zengin olmanın birden çok yolu olduğunu biliyor muydunuz? Ve bu yollardan birinin de network marketing olduğunu? Network Marketing şirketi kurmanın veya bu ticari alanda olmanın avantajları konusunda aydınlanma yaşayacağınız bir kitap. Bu durumu daha ilginç kılan ise, yazarın hiç Network Marketing ticaretine girmeden, bu ticareti öven ve bu ticaret hakkında kitap yazan bir kişi olmasıdır.

Robert Kiyosaki, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve aynı zamanda büyük bir yatırımcı olarak tanınmış biridir. Yazdığı kitaplar dünya genelinde best-seller olmuş, milyonlarca satmıştır. Kendisini, “dünyanın en çok kazandıran kitabının yazarı” olarak nitelendirmektedir.

Kitaptan bir kesit;

” Benzer canlılar birbirlerini çekerler. Bu durum zenginler, fakirler ve orta sınıf için de geçerlidir. Açıkçası zenginler zenginlerle aynı ağda yer alır, fakirler fakirlerle, orta sınıftan olanlar da yine orta sınıfla. Zengin babaya göre yine zengin olmak isteyen, zengin kimselerle iş birliği yapmalıydı ,”diğer bir deyişle, “zenginleşmene yardım edeceklerle.” Çoğu kimse ömrünü, kendisini mali açıdan gerileten kişilerle harcar.”

Bu kitapta aşılamak istediğim başka bir fikir de pazarlama ağı şirketlerinin, sizin daha da zenginleşmenize yardımcı olacak kişilerden oluştuğudur. Kafanıza şu soru takılabilir: “Çalıştığım şirket ve birlikte zaman harcadığım kimseler zamanlarını benim zengin olmama adıyorlar mı? Yoksa onların tek ilgilendiği benim daha çok çalışmam mı?”

15 yaşındayken, zengin ve mali açıdan özgür olmak için izlenmesi gereken yollardan birinin bana bu yolda ışık tutabilecek kişilerle iş birliği yapmak olduğunu öğrenmiştim. Çok da mantıklı gelmişti bu bana. Ama okul arkadaşlarımın çoğu iyi notlar almaya, güvenceli ve güvenli bir iş bulmaya odaklanmışlardı. Daha 15 yaşımda , benim zenginler için çalışan bir eleman olmama değil de zengin olmama önem veren arkadaşlıklar kurmaya karar verdim. Geriye dönüp baktığımda, 15 yaşında verdiğim o kararın hayatımı değiştirdiğini görüyorum.”

Kısa Hikayeler – Acaba Alışkanlıklarımız Doğru Mu? >>

4 Yıllık Kariyer / Richard Bliss Brooke

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Network marketing hakkında bir çok gerçeği, abartısız bir şekilde bulacağınız bir kitap. Kitap önerileri için beşinci sırada Dört Yıllık Kariyer adlı kitabımız var. Her ne kadar networker olsa bile yazar, tüm samimiyetiyle aşağıdaki 4 başlıkta tecrübelerini paylaşmaktadır:

4 Yıllık Kariyer, tüm dünyada networkerler tarafından ilgiyle okunmakta olan bir başucu kitabıdır. Yazarı Richard Bliss Brooke aynız zamanda bir yaşam koçu ve eğitmendir.

Kitaptan süper bir kesit;

” Negatif bir zihin ile pozitif sonuçlar almanız imkansızdır. Yaptıklarınızın ve arkadaşlarınıza sunduklarınızın işe yarayacağına inanmayı öğrenmeniz gerekir. Bu zaman alır ancak işi “çözme”nin en önemli spektrumudur. Unutmamalıyız ki, inanç başarıdan gelmez. Başarı inançtan gelir.

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler >>

Milyoner Aklın Sırları /  T. Harv Eker

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Milyoner olabileceğimiz bir iş var ve T. Harv Eker olmaz mı? Kitap önerileri bölümümüzde sıra Milyoner Aklın Sırları adlı kitabımızda. Yaşam herkes için farklı başarılarla doludur. Finansal başarı da bunlar arasında önemli bir yere sahiptir. “Zengin”; “Milyoner”; “varlıklı”; “Refaha ulaşmış”; “Parasal başarı kazanmış” ve “Parasal başarıya ulaşamamış; “İki yakasını bir araya getiremeyen”; “Fakir”; “Ekonomik sıkıntı çeken” gibi tanımlar sadece sahip olunan para miktarıyla ilgilidir.

Tekrarlayalım, yaşamdaki başarılardan biri de finansal başarı yani para konusundaki başarıdır. Ve siz bu başarıya ulaşamamışsanız bir yerlerde ciddi hatalar yapıyorsunuz demektir. Çünkü parasal başarıya ulaşmış, zengin olmuş insanların çoğunun, benzer şekilde düşünüp hareket ettiklerini biliyor muydunuz? Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar didinirlerse didinsinler, deliler gibi çalışsalar da parasal başarıya ulaşamayanların da benzer düşündüklerini biliyor muydunuz?

T. Harv EKER, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve motivasyon konuşmacısıdır. Milyoner Aklın Sırları kitabı, dünya çapında best-seller olmuş ve bir çok insanın ekonomik olarak refaha ulaşmalarında yardımcı olmuştur.

Kitaptan bir kesit;

“Bir ağaç düşleyin, bu ağacın yaşam ağacını temsil ettiğini varsayalım. Ağacın meyveleri vardır. İşte yaşamdaki meyvelerimize sonuçlarımız diyoruz. Ve meyvelerimize bakıp onları beğenmiyoruz; “Yeterli meyvemiz yok, meyvemiz çok küçük, yada tadı güzel değil yada çabuk çürüyor.” diyoruz. Yani çoğumuz asıl dikkatini meyvelere yani sonuçlara yönlendiriyor, onlara odaklanıyor. Ama o meyveleri aslında kim yaratıyor? Meyveleri, tohumları ve kökleri yaratıyor. Toprağın üstündekini yaratan, toprağın altında olandır. Görüneni yaratan görünmez olandır.

Peki şimdi bu ne anlama geliyor? Meyveleri değiştirmek istiyorsanız, önce köklerini değiştirmeniz gerekiyor. Görüneni değiştirmek istiyorsanız önce görünmez olanı değiştirmelisiniz.”

İnsanların Servet Sahibi Olamamasının 30 Nedeni – Düşün Ve Zengin Ol >>

Zengin Olmanızı İstiyoruz /  Robert Kiyosaki,Donald Trump

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Donald Trump ile Robert Kiyosaki tarafından kaleme alınan Zengin Olmanızı İstiyoruz kitabı, sıradaki kitap önerileri arasında. Finansal bilgi açısından hiçbir bilgi olmadan okul yıllarımızı bitiriyoruz. Ancak çevremize baktığımız zaman, para ile ilgisi olmayan hiçbir konu göremiyoruz. Her şeyin başlangıç noktasını para alıyor. Peki her şey para ile ilgili iken neden dünyadaki insanların %1’i istediği hayatı yaşarken, geri kalan kısmı sadece hayatta kalmak için çalışıyor? Başarılı dediğimiz bu insanların, bizim bilmediğimiz bir düşünce yapıları, finansal zekaları olduğu bir gerçektir.

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Donald Trump ile dünyanın en çok kazandıran kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, finansal gelişim konusunda düşüncelerinizi aydınlatacak.

Robert Kiyosaki, dünyaca ünlü bir yazar, eğitimci ve aynı zamanda büyük bir yatırımcı olarak tanınmış biridir. Zengin Baba Yoksul Baba Kitabı 20’den fazla dile çevrilmiş, 50 milyondan fazla satmıştır.

Kitabın açıklamasından bir kesit;

“Dünyamızın karşı karşıya olduğu zorlu sınavlardan biri de finansal problemlerdir. Ülkelerinin, işverenlerinin veya ailelerinin kendilerine bakmalarını bekleyen insanlar yaratan yetki devretme zihniyeti bulaşıcıdır. Her ikisi de başarılı birer iş adamı olan Donald Trump ve Robert Kiyosaki, doğaları itibari ile öğretmendirler ve önümüzdeki bu zorluklara dikkatleri çekmek üzere güç birliği yapmışlardır. Onlar finansal sorunları, parayla çözemeyeceğinize inanıyorlar. Parasal sorunları yalnızca finansal eğitimle çözebilirsiniz. Trump ve Kiyosaki size zengin olmayı öğretmek istiyorlar. Şu söz çok ünlüdür;

Bir adama balık vererek onu bir günlüğüne beslemiş olursunuz. Ona balık tutmayı öğreterek, hayatı boyunca aç kalmamasını sağlarsınız.”

Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı 17 Film >>

Martı Jonathan Livingston / Richard Bach

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Acaba doğru bildiklerimiz gerçekten doğru mu? Kitap önerileri için Martı Jonathan Livingston, bakış açısı ile sıradışı bir eserdir. Geçmişten bu güne bize anlatılan şeyleri sorgulama vakti gelmiştir belki de. Klişeden uzaklaşmak ve özgürlüğe doğru uçmak gerekiyor. Hayatımız sadece sabah kalk çalış, akşam gel o kazandığın para ile karnını doyur döngüsünden ibaret değil. Herkese bu normal gelse de unutmamak gerekir ki “Akıntıda ölü balıklar da yüzer. Suyun berraklığı akıntının tersindedir. Oraya ancak canlı balıklar gidebilir.” Herkesin aynı şeyi yapması, onun yüzde yüz doğru olduğu anlamına gelmiyor. İnandıklarımız doğrultusunda yaptıklarımız da şekilleniyor.

Richard Bach’ın Martı Jonathan Livingston adlı kitabı, 18 yayın evi tarafından reddedildikten sonra 19. denemesinde yayımlandı. 10 bin kelimeden az olmasına rağmen kurgu ve kurgu dışı kitaplar arasında en çok satanlardan olmuştur.

Kitaptan bir kesit;

– “Neden Jon, söylesene neden?” diye inleyerek sordu annesi. “Diğerleri gibi olmak bu kadar mı zor? Alçaktan uçmak pelikanların ve albatrosların işi, bunu onlara bırakmalısın. Hem niçin avlanmıyorsun oğlum? Artık bir kemik bir tüy kaldın.”
– “Bir kemik bir tüy kalmak umrumda bile değil anne. Ben sadece havada ne yapıp ne yapamayacağımı öğrenmek istiyorum, anlıyor musun, hepsi bu sadece öğrenmek istiyorum.”

Kısa Hikayeler – Başarısız Bir Adamın Öyküsü >>

Reddedilemez Liderlik Yasaları / John C. Maxwell

Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Hayatta hangi yöne gittiğinizin veya ne iş yaptığınızın bir önemi yoktur; çünkü liderlik, liderliktir. İçinde bulunduğumuz zaman değişebilir, teknoloji ilerleyebilir, kültürler farklılık gösterebilir fakat liderliğin ilkeleri, ister en eski çağlardan Antik Yunan’da yaşıyor olsun, ister bütün dünyayı kasıp kavurmuş hükümdarları, son iki yüzyılın güçlü devlet adamları,, son yüzyıla damgasını vuran spor dünyası veya günümüz global ekonomisinin iş adamları olsun değişmez. Bu ilkelerin bir zaman sınırlaması yoktur, zamanın ötesindedir ve bu ilkeler asla reddedilemez.

Dünyanın en önemli liderlik yazarlarından olarak gösterilen ve kitapları 19 milyondan fazla satan John C. Maxwell aynı zamanda, Microsoft, Delta Airlines, KFC gibi büyük markalara da danışmanlık yapmaktadır.

John C. Maxwell’in kendi anlatımıyla kitaptan bir kesit;

“Ben elli bir yaşındayım. Otuz yıldan daha fazla profesyonel liderlik yaptım. Dört şirket kurdum. Zamanımı ve enerjimi insanların hayatında olumlu etkiler yaratacak şeyler üzerine kullandım. Yol boyunca, tanıdığım herkesten daha fazla hata yaptım. Her başarı ve başarısızlık ilerlediğim yolda bana değeri ölçülemez dersler sundu.

Bu kitap sıkça sorulan, “Yıllar boyunca liderlik hakkında her şeyi öğrendiyseniz bunları koca bir listeye dökebilirsiniz. Bu liste nedir?” sorusuna yanıtımdır. Bu 21 yasayı öğrenmek benim bir ömrümü aldı. Tek istediğim mümkün olduğunca basit ve açık bir şekilde bunları size aktarmak.”

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey >>

Güven’de Olmanın Yeni Yolu Risk! / Randy Gage

Network Marketing Sektöründe Okunması Gereken Kitaplar, Kitap önerileri - Her networkerin okuması gereken kitaplar

Her networkerin okuması gereken kitap önerileri son sırasında ünlü networker Randy Gage tarafından kaleme alınan Güven’de Olmanın Yeni Yolu Risk! var. Değişen teknoloji ile birlikte klonlanan köpek ve koyunlar, sürücüsüz ve uçan arabalar, uçan taksiler, güvenlikten sorumlu robotlar, mutfak robotları, askeriyede kullanılan ileri teknoloji savaş araçları…  Çok değil, belki de 30 yıl gibi bir süreç içerisinde dünya inanılmaz bir biçimde değişip gelişmeye başladı. Tüm bu gelişmeler beraberinde bazı önemli riskleri de getirdi. Bunların başında da istihdam edilen insanların yerine daha verimli olan makinelerin kullanılmaya başlanmasıdır. Çünkü bunun bir kaçış yolu yok.

Ayrıca bu durum beraberinde iş kollarını da çeşitlendirdi. 10 sene önce olan meslek gruplarının bir çoğunun şuan yok olmakta olduğunu görüyoruz. Daha önce güvende olmanın yolunu hiç risk almamakta gören kişiler, aslında şuan ne kadar büyük bir risk aldıklarını fark etmişlerdir. Çünkü tüm bu süreçten görebileceğimiz şey, güvende olmak istiyorsak, değişen dünyada yok olup gitmek istemiyorsak risk almanın artık tek güvenli liman olduğudur.

Randy Gage, özellikle Network Marketing sektörü içerisindeki birçok lider tarafından eğitim konusunda otorite olarak kabul edilmektedir. Yazmış olduğu kitaplar 25 dile çevrilip milyonlarca satışa ulaşmıştır. Kendisi aynı zamanda bir girişimci, eğitmen, networker ve yazardır.

Randy Gage’in kendi anlatımıyla kitap hakkında bir kesit;

” Yıkıcı teknoloji, hız kazanan değişimler ve ekonomik karmaşa, oyunu baştan aşağı değiştiriyor. Aynı yorgun ve alışa gelmiş düşünce yapıları sizi başarıya taşıyamaz. Güvende Olmanın Yeni Yolu Risk, farklı bir düşünce yapısı sunmak için hazırlanmış, farklı bir kitaptır. Bu kitap risk alan insanların kışkırtıcı manifestosudur. artık baktığınız hiçbir şey eskisi gibi gözükmeyecek. Zorlukları, birer engel olarak görmeyi bırakıp, sağladıkları fırsatlara odaklanacaksınız.

Kişisel Gelişim İçin Okumanız Gereken Kitap Önerileri >>

Network marketingde uzman olmak ne demektir? Doğrudan satışta nasıl uzman bir distribütör olabiliriz? İşimizde uzman olmak için yapmamız gerekenler, edinmemiz gereken bakış açısı ve çok daha fazlası… İşinizde usta olmanın önemi konusunda ve başarı yolunda bu yazımız sizlere ışık tutacaktır.

Network marketing bugün tüm dünyada kendini kabul ettirmiş, 150 milyondan fazla insana iş olanağı sağlamış büyük bir ticari sektördür.(2017 resmi istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.)  Ürünlerin dağıtımı konusunda bir devrim başlatmış ve çok aracılı sistemin temellerini derinden sarsmıştır. Son on yılda yüz binden fazla milyoner çıkartan bu sektörde başarısız olmuş (bırakmış) kişilerin de sayısı fazladır. Bütün başarısızlık sebeplerini bu konuya bağlayamayız ama yine de bu konunun önemi gözardı edilemez.Peki network marketing veya doğrudan satış içerisinde insanların başarısız olmalarının sebebi nedir?

Network Marketingde Uzman Olmanın Önemi

Bir çok insan, bu sektörde başarısız olmalarının ardında yatan gerçeği sadece, doğrudan satış firmalarına, sistemlerine veya ürünlerine bağlamaktadır. Bu konuların önemi yok mu? Evet var. Ancak sadece bu konulara bağlamak, gerçeklerden uzaklaşmak olacaktır. Ticaret hayatına, başarılı iş adamlarına da deyim yerindeyse hakaret etmiş oluruz. Peki doğrudan satış içerisinde uzman olmanın önemi nedir? İnsanlar neden bu yolu seçmezler? Gelin birlikte değerlendirelim.

Doğrudan Satış İçin 12 Muhteşem Fikir >>

Uzman olmak istiyoruz ancak emek vermek istemiyoruz.

emen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz.emen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz.

Network dünyasına girdiğimizde hemen bir rehavete kapılıyoruz. Hemen zengin olacakmışız, hiç uğraş vermeden para bize doğru koşacak, insanlar böyle bir fırsatı ilk duyduğu anda beni de al diye yalvaracaklar gibi algılıyoruz. Ama atladığımız kesim, her işin bir kuralı olduğu gibi burada da kurallar vardır. Ve bunları öğrenmek, bu kurallara göre oyunu oynamak veya oynamamak tamamen bizim sorumluluğumuzdur.

Doğrudan Satışta “Hayır”ları “Evet”e Nasıl Çevirirsiniz? >>

Bu konulardan biri de sektör hakkında yenilikleri, bilgileri öğrenmemektir. Bu ne işe yarar? Bilgi inancı kuvvetlendirir, besler. Bu yüzden bu konuya zaman ayırmak şarttır. Çünkü network dünyası sadece birilerinin kaydını yapmaktan ibaret değildir. Başarısız insanlar var ki uzman olmak için zaman ayırmıyorlar. Mantıklı değil bu. İşte ilerlememiz için her şeyi bilmemiz gerekir. Eğer bu işte ilerlemeyi beklersek bu işte master yapamayız. Eğer bir ekmek fırını açmaya karar verirsek önce ekmek yapmayı öğreneceğiz. İş hakkında her şeyde uzman olun. Ne kadar çok bilirseniz, başarınız o kadar çok garanti olacak.

“Bilgi, inancı kuvvetlendirir.”

Bilgi seni kuvvetlendirir.

Bu işin özelliği şudur; doğrudan satış özgür bir iştir ve insanları yüceltir.

Endüstri hakkında; Nasıl bir iştir? Dünyada nasıl başlamış? Kaç senesinde başlamış?  Bu işin kuralları nedir? bu konular hakkında her şeyi öğrenmiş olun. Bu işin özelliği şudur; doğrudan satış özgür bir iştir ve insanları yüceltir. Her konuda başardığınız kadar öğrenmiş olun. İsmine ne derseniz deyin, çok katlı pazarlama, network marketing, doğrudan satış, bu iş çok kişinin hayatını değiştirdi. Ne kadar çok bilirseniz bu işe o kadar fazla ilginiz artacak.

Öğrenen insanın heyecanı daha da artar çünkü sanki yeniden başlamış gibi hisseder. İşin özelliği şudur bütün insanlara iş yapma cesareti verir. Bu yüzden bizim eğitimlere daha çok ilgi gösterip daha fazla bunun üzerine okuma yapıp araştırma yapmamız gerekir. Yoksa inancımızda artmaz ve daha fazla ilerleyemeyiz. Ama daha çok bilgi edinirsek insanlarda (alt levellerimiz) bizim donanımlı olduğumuzu görür. Bu yüzden onlarda ticaretini büyütmek için bize başvurur. Hem ticaretimiz büyür hem de daha fazla kazanç elde etmiş oluruz.

Network Marketingde Kesinlikle Bilmemiz Gereken 30 Şey >>

Şüphe nedir? Doğrudan satış içerisinde veya network marketing ticaretinde şüphe nasıl giderilir? Girişimcilik için şüphe gerekli midir? İnanç, her iş fırsatında olduğu gibi doğrudan satış içerisinde de gerekli bir konudur. Ancak bu konuya yeterinde önem veriyor muyuz?

Klasik ticaret içierisinde bir restaurant açtığımızı düşünelim. İşlerimizin yolunda olduğuna (aşçımızın, yemeklerimizin vs) inanalım. Bu durumda restaurantımızda yemek yiyen kişiler de çevresindekilere bizi tavsiye eder ve onların da bizim restaurantımıza gelip yemek yemesini sağlar. Anlıyor musunuz? Ticaret faaliyetinin inanca ihtiyacı var. Network marketingde de inanca ihtiyacımız var. Peki nasıl?

Network Marketingin En Büyük Katili; Şüphe

Acaba bir iş adamı işe başladığı andan itibaren para kazanmaya başlar mı? Hayır. Ama para kazanacağına inanmıştır ve bu konu çok çok önemlidir. Acaba network marketinge başladığımızda 2000 kişilik bir takımımız mı var? Acaba işe girmeden önce çek ya da ürün aldık mı? Bu inanç ve taahhüdümüz bize yardımcı olacak ve ciddiye alacağız. Diğerlerine de ciddi bir ticaret olduğunu tanıtmış olacağız.

Network Marketingde Başarısız Olma Nedenleri >>

Şüphe en büyük katildir.

Çünkü şüphe bizim inancımızı zedeleyecektir.

Çünkü şüphe bizim inancımızı zedeleyecektir. Bu sebeple işe yeni başlamışsak ve yeni başlayan birisiyle irtibat halindeysek, her zaman onu uyarmalıyız. Negatif ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaları gerektiğini söylememiz gerekir. Böyle insanlar çoktur, biz onlara negatif kişiler deriz. Siz dersiniz;

-“Ben 10 yıla kadar bu işi yaparsam ne olur biliyor musun?

Negatif arkadaşın da der ki;

-‘’BIrak bu işleri, sen hiç bir şey olamazsın, sen başaramazsın.”

Endişelenmeyin, bu kişilerle her yerde karşılaşabiliriz. Gerçekten bu tür insanlardan uzak durmalıyız ve onlarla mesafeli olmalıyız. Yeni networke yeni başlamış bir kişi tüm heyecanıyla, ateş gibi, bir arkadaşına tanıtıma giderken yolda bir tanıdığına denk geliyor. O tanıdığı arkadaşına;

-“Kanka yeni bir işe başladım, kesinlikle milyoner olacağım. Düşünsene Türkiye’de herkes beni tanıyacak, uluslararası bir organizasyon bile kurabilirim.”

Sonra o negatif arkadaşı ona der;

“Sen de mi networke bulaştın. Boşver benim arkadaşlarım bu ticarette babalarını yaktı. Çalıştığı firma battı. Bu firmalar hep böyle.”

Yeni başlayan arkadaş;

-“Kanka ama bu şirket farklı.”

Negatif arkadaş yine;

“Bunların hepsi birbirine benzer, bu kadar para var madem biz neden görmedik? Neden reklamını kendisi yapmıyor? Seni kullanıyorlar kanka. Senin üzerinden para kazanıyorlar.”

Bu kişilerle karşılaştığımız zaman, onlara şu şekilde cevap verebilirsiniz;

“Pardon ama bu konu hakkında yanlış ve eksik düşüncelerin var. Ben de senin gibi düşünüyordum ama öyle değilmiş. Öğrenmek istersen konuşabiliriz. Yok, negatif vereceksen konuşmayalım bu konu hakkında.”

Siz kendi yolunuza devam edin. Bu kişilerden uzak durmalıyız, çünkü bu kişilerle her zaman karşılaşacağız. Birçok kişi network marketingi hevesli ve istekli olarak yapmaya karar verir. Onun karşısında 20 kişi bulunur ve negatif verirler. Çünkü bu kolay yoldur, bir insan için nerede olduğunu kabul etmesi hiç bir cesaret istemiyor.

Network Marketingde Neden Daha Az Başarılı İnsan Var? >>

İnsanların nasıl olduğunu biliyor musunuz?

Hayatın zorluklarıyla karşılaştıktan sonra yavaşça rüyalarımız, hedeflerimiz ve standartlarımız düşmeye başlayacak. En son rüyalarımız minimuma inecek ve hedeflerimiz sadece borçlu olmamak olacak. Okul ve üniversitede ki ihtiraslarımız ne oldu? Yavaş yavaş bu hayallerimizi kaybetmeye başladık herkes gibi. İnsanların bu şekilde negatif vermesi için cesarete ihtiyacı yok. Çünkü;

“Yeni bir başlangıç, cesaret ister.”

Negatif veren arkadaşların demek istediği aslında şudur;

“Biz seninle aynı şeyleri yiyoruz, içiyoruz. Benim cesaret edemediğim bir şeye, sen nasıl cesaret edip başlarsın? Sen bizim gibi olmana rağmen nasıl farklı bir yol seçersin?”

Bu sebepten dolayı bu tür kişilerden çok var. Kendilerini bu gerçeğe sokup ve kabul etmişlerdir. Bundan yüksek olamazlar. Mecburen o durumda yaşamak zorundadırlar. Mecburen bu durumdan memnun kalmayı öğrenmişler ve inanmışlardır. Bu insanlardan uzak durmalısınız

Bu ticaret cesaret ister.

Kimsenin hayatımıza karışmasına müsaade etmemeliyiz. Mutlaka bunun için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Biliyor musunuz, bu ticaret neden cesaret istiyor? Çünkü koyduğunuz kişisel hedefleriniz var ve onlara ulaşamazsanız, o hayalleriniz size işkence edecekler. Eğer bir hayaliniz varsa ve ona ulaşamazsanız bu sizi rahatsız etmez mi? Kesinlikle evet. Bunun için cesaret istiyor.

Onlar tercihlerini rüyalarının peşinden gitmemek olarak yapıyorlar. Bunun için negatif insanların sayısı çoktur ve onlardan uzak durmalıyız. Bizim ruh ve enerjimizi kirletmelerine izin vermemeliyiz. Network marketingin delisi olan kişilerle dolaşıp takılmalıyız ki, onlar gecenin 4’üne kadar iş yapmakla meşguldürler. Bu negatif düşünen insanlar bizim ailemizle tatile gittiğimizi gördüklerinde, eve erken gittiğimizi gördüklerinde, yeni bir araba aldığımızı gördüklerinde şöyle derler;

“Hatırladınız mı? Bu kişi bize bir işten bahsetmişti.”

Aslında negatif cevaplardan korkumuz olmamalı. Bize hayır diyen kişilerden hiçbir korkumuz olmasın. Biz ilerledikten sonra bize dönüp derler; “Bende katılabilir miyim?” diye. İşte o zaman kozlar bizim elimizde olacak. Biz başardıktan sonra o insanlar bizi merak edecekler ve bizim işimizi, network marketingi anlamaya çalışacaklar.

Hiç kimse %100 başarılı değildir, bu yüzden de ümitsiz olmamalıyız.

İnsanlar her zaman başarıya ulaşırlar mı? Hayır. İnsanlar bize hayır diyecek, bırakın desinler. Bu ticaretin konusu bu değil ama bu da bir parçasıdır. Sonuçta bırakın hayır desinler, biz bunun için sevinmeliyiz. Ümitsiz olmadan başarılı olmayı düşünmeliyiz. Tecrübe edinmeliyiz.  Her zaman düşünmeliyiz, neden? Oturun araştırın. Niçin? Neyi yanlış yaptım? Eğer size geri tepki gösterirseler oturun ve düşünün, ne yaparsam daha az ters tepki alırım? Ya da nasıl daha fazla ters tepki göstermesinler.

Kısa Hikayeler – Kökeriniz Sağlam Olmalı >>

Başka bir neden de şüphedir. Şüphe felakettir. Nedeni şu; şüphe etkimizi kaybettirir, yok eder. Ama bizim bu ticarette etkiye ihtiyacımız var kabul edin ya da etmeyin. Bizim de organizasyonumuz üzerinde etkimiz var. Takımımızı bizden ayrı düşünemeyiz. Her zaman organizasyonumuzun prensip normu biziz. Eğer organizasyonumuzu sağlam kurarsak etkimiz daha da çok olacaktır.

Takımımızın sınırlarını belirleyen, biziz.

Şunu unutmamalıyız ki organizasyonumuzun her zaman prensip normu biziz.

Şunu unutmamalıyız ki organizasyonumuzun her zaman prensip normu biziz. Biz full-time çalışıyoruzdur ve alt levellerimizden biri gelip;

– “Ben de full-time çalışmak istiyorum.” diyor.

Biz de;

“Hayır, hayır gerek yok,sen böyle iyisin.” diyoruz.

Sizce o nasıl olacak? Acaba eve dönüp cesur bir lider mi olacak. Düşünecek; ‘’Neden acaba bu işte yanlışlık nedir?’’ Anlıyor musunuz? Onlar liderlerine ne derler. “Ah tanrım biz de organizasyonumuzdakilere söyleyelim. Biz full-time çalışmak istedik ama Hüseyin bizi ümitsiz etti. Biz de gidelim organizasyonumuzda söyleyelim.” Böylece bütün etkinizi kendi elinizle kaybetmiş olursunuz. Bunu sakın yapmayın.

Takımımızda iş yapmak isteyen kişileri liderlik bakımından güçlendirin ve en kısa zamanda bağımsız olmasını sağlayın. Şu soruyu aklımızdan çıkarmamalıyız; Acaba bizim etkimiz pozitif midir yoksa negatif midir? 2-3 ay içinde yaptığınız şeyleri bir düşünün. Acaba pozitif bir etki mi bıraktık yoksa negatif bir etki mi bıraktık?

Network Okulu Tv – En Yeni Videolar >>

Bugün bazı gelişmiş network marketing eğitimlerini paylaşmak istiyoruz. Network marketing ve MLM hakkında merak ettikleriniz. Bunlar önümüzdeki 12 ay içinde MLM işinizi ateşlemek için 12 fikir.

Birkaç hafta önce harika bir eğitim etkinliğine katıldım ve 20 sayfadan fazla not aldım. Notlarımdan itibaren her şeyi 12 basit fikirde birleştirdim. Ve ileri MLM (Multi Level Marketing – Çok Katmanlı Pazarlama) eğitimim olarak adlandırdım. Bu 12 ipucuna da kendi görüşümü ve perspektifimi ekledim.

Gelişmiş Multi Level Marketing Eğitimi

Doğrudan satış işiniz durgun gidiyor olabilir. Belki yavaş yavaş düşüyor. Belki de istediğiniz çoğaltmayı ve büyümeyi elde edemezsiniz. Belki çöküş yaşıyorsunuz. Ya da, işiniz asla yoluna girmedi.

Bu durumlardan herhangi biri sizi tarif ediyorsa, doğru zamanda doğru yerdesiniz demektir. Bu gelişmiş network marketing eğitimi, işinizde istediğiniz ve hak ettiğiniz atılımları elde etmenize yardımcı olabilir. Bu fikirler belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Gelişmiş network marketing eğitiminin keyfini çıkarın.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin. Onların şampiyon olmaya hazır olup olmadıklarına karar vermesine izin verin. Onlara bu seçimi verin. Kendiniz de dahil olmak üzere ekibinizdeki herkesin büyük hedefler belirmesini sağlayın. Yeni temsilcilerinize neyin mümkün olduğunu, bu işten beklentilerinin nasıl olması gerektiğini söyleyin. Onları başlamadan önce doğru bilgilendirin. Oyun planını doğru bir şekilde başlatmaları için ne yapmaları gerektiği konusunda onlarla tecrübelerinizi paylaşın.

Neyin mümkün olduğunu bilmelerini sağlamak konusunda ekibinize karşı sorumlusunuz. Çoğu insan başarısız olur ya da hiçbir şey yapmaz. Çünkü kimse onlardan hayal hedeflerini büyütmesini istemez. Ya da onlara neyin mümkün olduğunu söylemez.

Telefonlarınızı çalıştırmaya başlayın.

Bilgisayarınızın, e-postanızın veya sosyal medya hesabınızın arkasına saklanmayın. Telefon sizin arkadaşınız ve bu arkadaşınız 600 kilo ağırlığında değil.

İlk konuşmayı (davet) metinden okuyun veya Facebook mesajlaşma ile yapın. Daha sonra mümkün olan en kısa sürede telefona yönlenin. İş dünyasında en çok büyüyen, en başarılı insanlar telefonu kullanıyor. Bu iş bir ilişki işidir; biriyle telefonda konuşmak, onlarla bağlantı kurmanın ve bir ilişki kurmanın kolay bir yoludur.

Kumar oynamayın.

Etkiniz olmayan kişilerde unvanınız, zamanınız veya gelirinizle kumar oynamayın. Etkiniz yoksa, etkinizi artırmak için bir şeyler yapın. Daha sonra onları işinizi anlatmak için davet edin.

Hız yasasını uygulayın.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur. Takımınızdaki kişilerin geç kazanmaları demek, ya da para kazanamamaları demek bırakma olasılıkları da o kadar yüksek olur demek. İnsanların, doğrudan satışa başladıkları andan itibaren, ilk 48 ila 72 saatlerinde ideal olarak, HIZLI bir şekilde kazanmalarına yardımcı olun.

Kimler ile çalışacağınızı seçin.

Vaktini hayatını değiştirmek istemeyen, mıymıy eden tipleri işe almaya çalışırken harcamayın. Fark etmeden insanların networku bırakmalarına neden olursunuz. Bazı insanlar negatiflikleri, ağırlıkları ile sizi geri çekerler.

SADECE başarı seviyeniz ve üzerinde çalışın. Motive olmayan bir kişiyi işe alırsanız, ona doğru bakış açısını verdikten sonra ilk davetlerini yaptırın. Hazır olmadan işe başlatmayın. Ona rehberlik edin.

İyi bir distribütör veya iyi bir networker olmak ne demektir?

İyi bir distribütör veya iyi bir networker demek, iyi bir üye olmak demek değildir. İyi bir distribütör, ekibinin organizasyon kurmasına yardımcı olacak İYİ olan birisidir. Arada büyük bir fark var.

DSN, 2020 Global 100 Doğrudan Satış Şirketi Listesi >>

Asla vazgeçmeyin.

Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

Şu an ihtiyaç duyduğunuz şey için en çok istediklerinizden vazgeçmeyin. Mükemmelliğin zıddı, yeterince iyidir. Çoğu insan kendilerini rahatsız edecek şeyleri yapmayacak kadar rahattırlar. Geçici zorluklarınızın şirketinizde en üste gelmenize engel olmasına izin vermeyin. Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

İstatistikleriniz üzerine çalışın.

Herkesin bir oranı, istatistiği vardır. Konuştuğunuz kişilerin sayısı, sonuçlanan sunumların sayısı ve bir sunum gördükten sonra katılanların sayısı. Harika bir işveren bile sunum yaptığı her 10 kişiden 1 veya 2’sinden fazla üye kaydı yapamayacaktır. Oranınızı bildiğiniz zaman, işiniz de tahmin edilebilir hale gelir.

Oranınız, becerilerinizi geliştirdikçe artacaktır. Oranınızı en az 90 gün boyunca takip edin. Böylece sayılarınızı bilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Bir network marketing liderinin söylediği şu güçlü sözü unutmayın:

“Gerçekten yeterince insanla konuşmaya başlayana kadar, yeterince insanla konuştuğuma ikna olmuştum.”

Sponsorluğunuzu tutarlı bir şekilde yapın.

Lider olarak, her ay düzenli bir şekilde yeni temsilcileri desteklemelisiniz.

Tavsiyenin Gücü >>

Etkinliklerin önemini anlayın ve anlatın.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir. Doğrudan satış, etkinlik odaklı bir iştir.

En başarılı distribütörlerin, bir etkinlik sırasında, büyük bir organizasyon inşa etme kararını verdiklerini unutmayın.

Çağrı yapmak konusunda ekibinize yardımcı olun.

Yeni bir ekip üyesine yardım etmenin 1 numaralı yolu, onlarla ve potansiyel iş ortakları ile üç yönlü görüşmeler yapmaktır. Tüm zamanınızı yeni temsilcinizi eğitmekle harcamayın. Sadece eğitim, sizin takımınızın ilerleyişini bir süre sonra durduracaktır. Onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, böylece işlerini aynı anda öğrenebilir ve büyütebilirler. Sihirli numara, yeni kişinizin ne söyleyeceğini ve çağrıları kendi başına yapmadan önce sizinle 10 çağrı yapmasıdır.

Saadet Zinciri Nedir? >>

Hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşabilirsiniz.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir. Etkili hikayeler satış oranınızı artırır. İnsanlar sıradan bilgilendirmeler duymak yerine samimi, doğru hikayeler duymak isterler. Kendilerine bu işin nasıl bir yarar sağlayacağını duymak isterler. İşte size yardımcı olacak hikaye örnekleri.

Evde ailemle kalıyorum.

Ben evde kalıyorum. Çocuklarımı yetiştirmeyi, onlara değerlerimi öğretmeyi ve her gün evde olmayı seviyorum. Kurumsal kariyerimden vazgeçtiğimden beri kimliğimin bir bölümünü kaybettim. Ayrıca aileme maddi olarak katkıda bulunmak istiyorum, bu yüzden her iki dünyada en iyisini elde etmemi sağlayacak olan doğrudan satış işine başladım.

Mühendis olabilirsiniz.

Ben makine mühendisiyim. İşimin yaratıcı kısmını seviyorum ve baştan sona yeni öğeler tasarlandığını görüyorum. Bununla birlikte, iş yerimden ya da birlikte çalıştığım insanlardan hoşlanmıyorum. Bu yüzden yarı zamanlı bir doğrudan satış işine, kariyerimden uzaklaşmak ve hayatı kendi şartlarımla yaşamak için başladım.

Sağlıklı beslenmenin faydalarını anlatın.

Neredeyse 10 yıldır aşırı kilolu yaşadım. Hayal edebileceğiniz her diyeti denedim. Kilo verdim ve sonra geri altım. Son çare olarak bir doğrudan şatış şirketinin kilo vermeye ve sağlıklı beslenmeye yardımcı ürünlerini denemeye karar verdim. Sadece 30 günde 4 kilo verdim ve kendimi harika hissediyorum.

Organik ürünler hakkında konuşabilirsiniz.

40 yaşına geldiğimde sağlığım konusunda ciddi kararlar verdim. Bazı araştırmalar yaparken, günlük gıdalardaki GDO’ların, böcek ilaçlarının, toksinlerin ve kimyasalların tehlikelerini öğrendim. Organik ürünler, organik besin takviyeleri kullanmaya karar verdim. Bir doğrudan satış şirketinin ürünlerini öğrendiğimde aradığımı buldum.

Zamanlamanın önemini anlatabilirsiniz.

Doğrudan satış endüstrisinde birçok harika şirket var. Araştırdığım ve beni etkileyen şey, en başarılı temsilcilerin doğru şirkete tam doğru zamanda katıldıkları. Evden çalışabilmek için önce bir şirkete katılmışlar. Bu şirket de doğru zamanda doğru şirkettir. Yaklaşık 10 yaşında, ancak çok az kişi bunu biliyor.

Yarı zamanlı çalışmak istiyor olabilirler. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda pazarlama ağı şirketi var. Kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile bulduğum şey, çoğu firma part-time için değil. İlk %1’lik kesim için tasarlanış. Bu şirket farklıdır. “Küçük başlamak isteyenler” ve ciddi insanlar için harika.

Sihirli bir açıklama yapabilirsiniz.

Yaptığım şeye kişisel bir ilginiz olabilir veya olmayabilir. Ancak beni sadece doğru kişiye götürebileceğinizi umuyorum. Tavsiyeler arıyorum. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir zaman ayarlayıp, üzerine konuşabilir miyiz?

(***Başarılı bir Network Marketing liderinden alıntıdır.)

Kendi ekibinizle ne tür bir ileri düzey MLM eğitimi paylaşıyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Network marketingde başarısız olmanın nedenleri nelerdir? Neden insanlar başarısız olur? Network marketingde başarı için yapılması gerekenler nelerdir? Becerilerimizi geliştirmemiz gerekiyor mu? Bu sorular network marketing içerisinde insanların zihinlerinde aşmak istedikleri sorular arasında yer almaktadır. Eğer siz de bu sorular hakkında cevaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Network marketing içerisinde;
10 networkerden sadece 4’ünün, önemli bir gelir kazanacağı ve
10.000 ağ pazarlamacısından sadece 1’inin işinde en az bir milyon dolar kazanacağı bir gerçektir.

Bu sayılar herkesi düşündürebilir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda, son 10 yılda 100 binden fazla dolar milyoneri çıkarmış bir sektörden bahsettiğimizi de unutmayalım. Network marketingde katılan herkesin başarılı olamayacağı bir gerçektir, herhangi bir iş kolunda olduğu gibi; futbolda, müzikte, sanayi alanında vs. Peki bunun nedenleri nelerdir?

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi

İnsanların büyük gelirlere ulaşamamış olmalarının veya bu ticareti bırakmış olmalarının birden çok nedeni var. Networkü bırakanların veya içerisinde büyük gelirlere ulaşamayanların, bu başarısızlık nedenlerinden 9 tanesini “networkokulu.net” olarak sizler için derledik. Gelin hep birlikte bunlara bakalım.

Birçok networker, isim listesi yapmıyor.

İsim listesi, network marketing'in kalbi ve ruhudur.

İsim listesi, network marketing’in kalbi ve ruhudur. İsimler olmadan, işinizde  sponsor olacağınız kimse de olmayacak. Ağ pazarlamacılarının çoğunun başarısız olmasının nedeni, potansiyel iş ortakları veya müşterileri için bir liste oluşturmamalarıdır.

Network marketing “umma, umut etme” ticareti değildir. Oturduğumuz yerden, sadece kafamızda çalışamayız. Liste yapmalı, sonra onlarla olan ilişkimize göre davet, tanıtım yapmalıyız. Veya onlarla ilişkimizi geliştirmek için vakit geçirmeliyiz.

Ayrıca network, 9-5 yapılacak bir iş de değildir. Yolculuk yaparken de biriyle tanışıp, sonra ona tanıtım yapabilirsiniz. Tatilde de tanıtım yaparak, satış yapabilirsiniz. Network marketing bir yaşayış biçimidir. Bu yüzden listemiz de sürekli güncellenmelidir. Yeni isimlerin olması sizin ufkunuzu da açacaktır emin olun. Potansiyel iş ortaklarınız veya müşterilerinizin olduğu bir listeniz yoksa, şimdi bir tane oluşturun, ve ertelemeyin. Hemen başlayın.

Network Marketingde Başarılı Olan İnsanların Sırrı >>

Taahhüdünüz sponsorunuz veya alt kollarınız için değil, hayalleriniz içindir.

Doğrudan satış işine katılmak için 100 dolar veya 1000 dolar yatırdınız. Sadece ürün aldınız diye, sadece networke girdiniz diye çok para kazanacağınızı düşünüyorsunuz dimi? Cevabınız “evet” ise kesinlikle hata yapıyorsunuz. Eğer böyle düşünüyorsanız ya bu düşüncenizi değiştirmelisiniz, ya da bu ticareti yapmak için vaktinizi öldürmeyi bırakın, kendinizi kandırmış olursunuz.

Girerken aldığınız ürünler sizin kendi işinizi kurmanız için bir fırsatın başlangıcıydı. Ağ pazarlamasında başarılı olmak için (aynı şey başka bir işletmede de geçerli), paradan daha fazlasını düşünmeniz gerekir.

Çoğu kişi doğrudan satışa katılıyor fakat başarısız oluyor, çünkü işe sadece cep olarak katıldılar. Kafa olarak hala dışarıdalar. Bu ticaret için zaman ayırmıyorlar ve kendilerini geliştirmek, potansiyel müşterilerini düzene sokmak ve ekiplerini oluşturmak için ek para yatırmıyorlar. Ek para içerisine toplantılara ve etkinliklere katılmak, kitap okumak, başarılı bir lider ile görüşmek için (30dk görüşebilmek için bile olsa) başka bir şehre seyahat etmek gibi şeyler var. Kısacası, işe bağlılıklarından yoksunlar.

Çoğumuz network marketinge bir çalışan zihniyetiyle giriyoruz. Ya da bazılarımız işe tam zamanlı bir iş olarak değil, yarı zamanlı bir iş olarak bakıyor. Yarı zamanlı olması da normal. Burada bahsettiğimiz konu sadece fiziki olarak zaman ayırmak değil. Zihnen bu işe odağını vermektir. Bir işletmenin katlanarak büyümesi için, sahibinin bölünmemiş dikkatine ihtiyacı var. Bu aynı zamanda network marketing için de geçerlidir. %100’ümüzü vermemiz gerekiyor. Ne kadar zaman ayırıyorsak, o vakti tamamiyle değerlendirmeliyiz.

Her Yerde Yapabileceğiniz İş Fikirleri >>

Beklentiler doğru değil, hemen zengin olmayı düşünüyorlar.

Çoğumuzun network marketinge tek katılma nedeni: büyük para kazanmak.

Çoğumuzun network marketinge tek katılma nedeni: büyük para kazanmak. Finansal özgürlük, bu denklemin bir parçası olmasaydı, bu işe katılamazdık. Bu kötü bir şey mi? Elbette ki HAYIR. Para kazanmak istemenin hiçbir yanı kötü değil. Ancak kaçırdığımız konu, bu ticaretin de kendi kuralları var.

Birçok insanın yaptığı hata, manzaralarını tamamen parasal kazançlar üzerine koymasıdır. Hemen ve acil. Aciliyet duygusu ile acil konusunu karıştırmamalıyız. Acileyet duygusu sizin, yapacağınız bir daveti, tanıtımı veya eğitimi ertelemenizi engeller. Ancak odağımızı sürekli gelir getirecek, sağlam bir organizasyona vermeliyiz.

Çoğu ağ pazarlamacısı bu ticareti bırakıyor, çünkü gelir odaklı değiller. Sabırsızlar ve hemen büyük para kazanmaya başlamak istiyorlar. İnsanları, geleceğin büyük bir lideri olarak değil, umutlarının yürüme parası olarak görüyorlar.

“Network marketing’in güzelliği, başkalarının başarabilmelerine yardımcı olmadan başarılı olamayacak olmanızdır.”

İnsanlar ticaretini yürütme konusundaki eksiklerini geliştirmiyor.

Pek çok çalışan işlerinde mutsuz, çünkü heyecanlı değiller. Sabah kalktıklarında, “bugün işi için en iyi gün olacağını” iddia etmek yerine “bu iş beni lanetledi” diye inlerler. Birçok kişi işini bırakıyor ve yine birçok kişi işlerinde çok sefil bir hayat sürdükleri için network marketinge girmeye başladı.

Yolculuğunuza bir networker olarak devam etmek istiyorsanız, bu işe katılmanızın nedenini sürekli olarak kendinize hatırlatmanız gerekir. Hedefleriniz için heyecanlı olmalısınız, başkalarının hissetmesini istediğiniz enerjiyi dışarı atmanız gerekir. “NEDEN”lerinizi hatırlamak, sizin kararlılığınızı perçinleyecek. Her sabah bu sebebi düşünün. Çünkü bu coşku ve heyecanınızı besleyecektir. Bu, zorluklarla karşılaştığınızda sizi oyunda tutacak olan şeydir.

Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler >>

İnsanlar bir şeylerden hemen vazgeçmeye çok yatkınlar.

Araştırmalara göre, bebekler yürümeyi öğrenebilmek için ortalama 200 defa düşüp, kalkıyorlarmış.

Bisiklet sürdüğünüzde veya araba sürdüğünüzde biraz korktunuz, değil mi? Bisikletten ilk düştüğünüzde veya arabanızla kaza yapmaktan kılpayı kurtulduğunuzu düşünün. “Bunu yapabileceğimi sanmıyorum…” gibi düşüncelere başladınız mı? Sonuçta arabadasınız ve trafiktesiniz, kaza da yapabilirsiniz. “Kaza yaptım, bir daha araç kullanmayacağım.” diyen yok ki!

Araştırmalara göre, bebekler yürümeyi öğrenebilmek için ortalama 200 defa düşüp, kalkıyorlarmış. 200 defa! Hangimiz, “Galiba ben yürümeyi beceremeyeceğim, bundan sonra sürüneyim” dedik? Aksine devam ettik ve yürümeyi öğrendik.

Pratik yapmaya devam edin; davet, tanıtım veya takip konusunda eksikleriniz varsa daha çok pratik yapın. Neden bırakıyorsunuz? Bunu yaptığınızda bir süre sonra doğal bir beceri gibi görünecek. Network marketing böyle; hemen başaramazsın. Yolda tümsekler olacak ve düşeceksiniz, ancak cesareti kırılıp pes etmeyin.

“Unutma, bırakanlar asla kazanmaz ve kazananlar asla bırakmaz!”

Bu ticareti bırakan networkerlerin, yazılı hedefleri yok!

Hedeflerinizi yazmazsanız, yakında onları unutacaksınız. Hayatımızın her anında dikkat dağıtıcı şeylerle uğraşmak zorunda kalıyoruz, unutmak kolaydır. Doğrudan satış şirketinize ilk katıldığınızda bir hedefiniz olması gerekir. Herhangi bir şey olabilir – kendi evini, hayalindeki arabayı satın almak, hatta formda olmak! Her gün bu hedefleri hatırlamanıza yardımcı olmak için bir hayal tahtasına sahip olmalısınız.

Bir hayal tahtası herhangi bir tahta (bir mantar pano, mıknatıs tahtası, resimlerin üzerine koyabileceğiniz herhangi bir şey) üzerine kurgulanmış hayallerinizin görsel temsilleri olabilir. Kendinizi harika, hırslı veya motive hissettiren parlak, renkli görüntüler bulun. Bu rüya tahtasını yatağınızın yanına yerleştirin. Böylece sabah uyandığınızda, ne için çalıştığını hemen anlayacaksınız.

Doğrudan Satışta İvme Nasıl Oluşturulur? >>

“Hayır” kelimesini kişisel algılıyorlar.

Network marketing işinizde genellikle, en az bin tane “Hayır” alırsanız, başarılı olacağınız söylenir.

Network marketing işinizde genellikle, en az bin tane “Hayır” alırsanız, başarılı olacağınız söylenir. Kaç kez birisini organizasyonunuza almaya çok yaklaştınız ve son anda o “hayır” dedi?

Doğal tepkiniz şu olabilir “Kahretsin, bunu almak için kaç tane takip yaptım ve şimdi hayır mı diyor?” “Bunu kişisel olarak almayın, çünkü kişi iş fırsatına “hayır” diyor, size değil. Üstelik, çoğu zaman “hayır”, “sadece şimdilik hayır” anlamına gelebilir. Eğer kişi “hayır” diyorsa, onu takibe alın ve bir sonraki kişiye geçin. Basit bir “Hayır” kelimesinin hayallerinizi gerçekleştirmenizi engellemesine izin vermeyin.

İşlerine, şirketlerine, ürünlerine ve kazanç planlarına olan tutumlarını, güçlendirmiyorlar.

Zayıf duruş, kişinin benlik saygısı eksikliğinin bir yansımasıdır ve zayıf benlik imajını yansıtır. Başarıyı yansıtmak istiyorsanız, bu kısma bakmanız gerekir. Network marketing içerisindeki insanların çoğu, insanların gördüklerine göre yargıladıklarını unuturlar. Profesyonel bir distribütör olmak istiyorsanız, profesyonel gibi görünün ve kendinize, şirketinizin ürünlerine ve şirketin kendisine güven duyun.

Üst Basamaklarınıza Danışmak Önemli Mi? >>

Satıcı sendromuna düşüyorlar.

Doğrudan satışçılar ya da networkerler, satıcı değildir.

Doğrudan satışçılar ya da networkerler, satıcı değildir. Bir satıcının işi, bir satış yapmak, bir komisyon almak, bir sonraki satışa geçmek ve şirketin müşteri hizmetlerinin oluşabilecek sorunlar konusunda endişelenmektir. Öte yandan bir networker, sadece satış yapmaz. Kendisini kopyalaması gerekiyor. Sizin kadar iyi davet, tanıtım ve takip yapan bir kişi yetiştirirseniz bu sizin yararınıza olur. Sizin kadar iyi ne kadar çok lider yetiştirirseniz, ekonomik özgürlüğün kapısını biraz daha aralamış olacaksınız.

Network marketing ticaretindeki çoğu insan, kendilerini kopyalamak yerine, daha fazla insanı işlerine almaya odaklanır. Her zaman, ağ pazarlamanın daha çok insan alma işi olmadığını, kopyalama meselesi olduğunu unutmayın. Her şeyi kendiniz yapmak değildir, zamanınızı ve çabalarınızı arttırmakla ilgilidir.

Network marketing her ne kadar bir satış modeli olsa da, aslında bir yaşam biçimidir. Bu ticaret sınırsız bir gelir imkanı sunar. Sınırsız bir gelir için de sınırsız düşünmemiz gerekir. Eski alışkanlıklarımız, eski düşüncelerimiz bizi olduğumuz yere getirdi. Şimdi bir tık ileriye daha gidebilmek için, düşüncemizi, duruşumuzu, tutumumuzu, kısacası kendimizi geliştirme vakti. Daha çok pratik yapma, daha az konuşma vakti.

Siz de networkerlerin başarısız olmasının veya networkü bırakmalarının sebepleri konusunda tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bol kazançlar…

Neden %95 Başarısız Olur? – Network Okulu Tv >>