Doğrudan satışta ve network marketingde takip nedir? Takip nasıl yapılır? Doğrudan satışta başarı için gerekli, eğitim ve püf noktalar bu işin can damarını oluşturmaktadır. Ufak bir ayrıntı işinizde başarıyı yakalamanız için size yardımcı olabilir.

Network marketinge her yeni başlayan kişinin çekindiği bir konu olan, aslında bir networkerin öğrenmesi ve kendini geliştirmesi gereken en önemli noktadır; takip. Çünkü network marketing sadece okuyarak, video izleyerek para kazanabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz bir  ticaret değildir. İnsanlar “Hayır” diyecek ve siz de onları “Evet”e çevirmeyi öğreneceksiniz. Gerçek bir networker aslında bu noktada  belli olur.

Peki doğru takip sürecinin nasıl olduğuna, bu süreçte neler yapılıp neler yapılmaması gerektiğine gelin birlikte bakalım:

Sıcak Pazar Listenizi Nasıl Maksimize Edersiniz? >>

Network Marketingde Doğru Takip Süreci

Takip, tanıtım yaptığınız kişinin karar vermesine yardımcı olmaktır. Takiple golf aynı mantığı taşıyor. Golfte beyaz bir topun ve küçük bir sopan vardır. Amacımız topu hatasız bir şekilde en uzak noktaya atmaktır. Başlarken sopayı kaldırırız ve hazır olup vurduğumuzda durursak top önümüze düşer ve hareket etmez. Topun uzağa gitmesinin tek yolu vuruş yapmaktır ki bu bir önce ki yazımızda da dediğimiz gibi tanıtım oluyor.

Tanıtım yaptık ve şimdi takip ediyoruz. Bu profesyonel bir vuruştur, sadece takip ettiğimizde top bizim istediğimiz yere gider. Yani tanıtım yaptığımız kişi “evet” der. Çoğu zaman tanıtım yaptığımızda insanların çoğu”evet” ya da “hayır” demeyecek, “düşüneceğim” diyecek. İnsan doğası, bağlılık korkusu karar almak istemiyor. Çünkü para var işin içinde. İş adamı, iş kadını olmak var ya da network marketing yapıp yapmama kararı var. Bu yüzden insanlar çekiniyor.

Her sunum yaptığımız kişi işi sevdim der ya da güzel işmiş der. Neden böyle diyorlar, çünkü bizi incitmek istemezler ya da gerçekten beğeniyorlar. Sonra da “biraz düşüneyim ben sana haber vereceğim.” derler. İşte bu en tehlikeli şeydir. “Ben sana haber veririm.” dediklerinde büyük bir ihtimalle aramayacaklar. Çünkü kendi hayatlarıyla meşgul olacaklar, ama sonuçta takip bizim için çok önemlidir.

Network Marketing Çevresi Geniş İnsanların İşi Midir? >>

Takip 24/48 saat içerisinde yapılmalıdır. Neden?

Takip tanıtımdan sonra yapılır. Mesela tanıtımı pazartesi günü yaptık, takibi ne zaman yaparız? Çok basit bir kural var bunu uygulamak zorundayız, takibi 48 saat içerisinde yapmalıyız. Bu kuralın neden bu kadar önemli olduğunu düşünebiliriz. İnsanlar çocuk gibi heyecanlandığında, onlara heyecan verici bir şey gösterildiğinde eğer o konuda 48 saat içinde bir şey konuşulmazsa onu unuturlar. Şu iki durumdan dolayı, takibi 24/48 saat içinde yapmalıyız;

Network Marketingde Uzman Olmak Neden Önemli? >>

Çünkü insanlara bir iş fırsatından bahsettik. Ancak hayat devam ediyor. İnsanların başka işleri, sorunları olur. Biz anlattıktan sonra her adımda, yastığa başını koyarken bizim anlattıklarımızı hatırlamayacak. Ona hatırlatmak gerekiyor.

“Amcası, kaynanası, komşusu, veterineri, taksi şoförü, bakkal Ali, kasap Mehmet, manav Osman amca vb. arkadaşım bana şu network işini anlattı. X firmasıymış sen ne düşünüyorsun?” diye sorarlar. (Zaten sorduğu herkes ama herkes network marketing uzmanıdır). Birçok insan o iş olmaz der ve bir sürü negatif alır. Bir hafta sonra buluştuğumuzda kusura bakma işi yapmak istemiyorum lütfen benimle bu konu hakkında bir daha konuşma, arkadaşım olma derler. Böyle şeyler oluyor.

Bu yüzden temelde yapılması gereken önemli şey 48 saat içerisinde takip yapmaktır. Demir tavında dövülür, demir soğuyunca bükülemez. O insanın kendi hayatı için doğru karar vermesini sağlayamayız. Sonuç: TAKİP 48 SAAT İÇİNDE YAPILMALI.

Takip Nedir?: Takip tanıtım yaptığımız kişiyle tekrar buluşup bizimle iş yapıp yapmayacağı konusunda karar vermesini sağlamamızdır. Network marketing yapıp yapmayacağı konusunda karar vermelidir. İnsanlar takip yapmaktan nefret eder çünkü biz reddedilmekten nefret ederiz. Çünkü takip bizim “Evet” ya da “Hayır” duyacağımız yerdir.

“Evet” ise kutlarız seviniriz ekonomik açıdan özgür olmamız için çok daha parlak bir şansımız var ama insanlar “Hayır” dediğinde, depresyona gireriz. Saçmalamamalıyız, bazıları “Evet” diyecek bazıları “Hayır”. Bu yüzden böyle kurallar var. Birileri yapar birileri yapmaz, birileri bekliyor, başka yerde başka biri bizi bekliyor. Panik yapmamalıyız, çıldırmamalıyız.

Network marketing, duygusal bir iş değildir. Bu ticarette birileri “Evet” diyecek birileri “Hayır”. Listemizde ki bir sonra ki kişiye geçmeliyiz ve bunu yapmaya devam etmeliyiz.

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular >>

Hisset, hissettim ve buldum.

Takipte ne yaparız? Takipte soruları cevaplarız. Tanıtım yaptığımız kişi kafasında takibe arkadaşını, komşusunun, kaynanasının soruları ile gelecek. Bazıları bu yasal değil diyecek, bazıları bu iş yürümez diyecek. Kaynanam dedi ki; “Bu iş dolandırıcılık.

Şunu hatırlamalıyız; Hisset, Hissettim ve Buldum. Her soruyu bu üçü ile cevaplamalıyız. Örnek; “Ne hissettiğini biliyorum bende öyle hissediyorum ama sonra anladım ki…” Yani takip karşımızda ki kişinin ne hissettiğini anladığımız süreçtir. Daha çok “hayır”a mı meyilli,”evet”e mi meyilli, mantıklı soruları var mı? Hazırlıklı olmalıyız.

“Bu firmanın batmayacağını nereden bileyim?” Bazen böyle sorularla karşılaşırız ve sinirleniriz. Ama, “Hemen ölmeyeceğini nereden bilebilirim?”

Dünya olasılıklarla dolu, network marketing sabırlı ve profesyonel olmayı gerektiriyor. Yapabildiğimiz en iyi hali ile soruları cevaplamalıyız. Saldırgan davranmamak için HİSSET, HİSSETTİM ve BULDUM kuralını unutmamalıyız!!! Eğer o kişi hala istemiyorum diyorsa sorun değil gel eski günlerin hatırına bir kahve içelim deriz.

İsmini listemizden silip atmamalıyız. Uzun takip yapmalıyız. Çünkü o an hayatında network marketingi aramıyor olabilir. Ama bundan 1 yıl sonra işini kaybedip, 5 kuruşsuz kaldığında ya da işe git eve gel yapmayı sevmediğini fark edince, belki o bile bizi arayabilir. Bu yüzden uzun takip yapmalıyız.

Daha Fazla Soru Cevap Görmek İçin >>

Bize hayır demiş olsalar bile hiçbir zaman o kişiyi listemizden çıkarmamalıyız. Uzun takip yapmalıyız. İşimiz olmadığında arayıp hadi kahve içelim diyebiliriz. Bize orada işin nasıl gittiğini soracaktır. Eğer arabamızı Toyota’dan BMW’ye değiştirmişsek, pahalı bir saat takıyorsak inanın daha fazla soru soracak, daha çok ilgi gösterecek ve büyük ihtimalle geri gelip EVET diyecektir.

TAKİP temel olarak çok önemlidir. Kaçınılmaz ve 48 saat içerisinde yapılmalıdır. Sonuç olarak “Evet”se evettir, “Hayır”sa bir sonra ki kişiye geçeriz. Birileri yapacak birileri yapmayacak. Eee ne olmuş? Birileri bekliyor.

Bir networkerin öğrenmesi gereken en önemli şeylerden biri de;

Takip karşımızdaki kişinin mantıklı sorularını cevaplamak ve ona bakış açısı vermektir. O büyük olasılıkla aklında sorular ve negatiflerle gelecek. Biz bunu biliyoruz. Ancak önemli olan nokta da burası. Neden?

Çünkü zaten biz bu şekilde gelen bir kişinin bakış açısını pozitife çevirirsek, hem ona işi öğretmiş olacağız, hem de gerçek bir lider yetiştirme konusunda eğitmiş olacağız. İşe girmiş olsa, arkadaşlarından “Hayır” duyunca, bunların cevaplarını gayet duruşlu bir şekilde verebilecek. Şu iki kavram çok önemlidir:

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler >>

Network marketinge başladık. Eğitimlerimizi yaptık, videolarımızı izledik, üst basamaklarımız ile oturduk. Bizim bakış açımız değişmeye başladı. Ancak yeni tanıtım yaptığımız kişi bunları bilmiyor. Öncelikle empati yapmayı öğrenmeliyiz. Biz de onun yerinde oturuyorduk.

Kişinin ilk başta böyle gelmesi normaldir. Karşınızdaki kişiye hak vererek, ona sorular sorarak bakış açısını öğrenmeye çalışın. Karşınızdaki kişinin de açılmasını sağlayacaktır bu süreç.

Tanıtımınızı yaptınız ve takip süreci başladı. Burada empati yapmayı anladıktan sonra ikinci kavram asla ama asla karşınızdaki kişi ile söz atışması yapar gibi konuşmayın. Bu karşınızdaki kişiyi gardlandırır. Ve muhtemelen sizi dinlemeyecek, bir daha da görüşmeye gelmeyecektir. Bizim amacımız insan kazanmak. Ona aslında düşündüklerinden çok farklı, hayatlarında bile göremeyecekleri bir fırsat için yol gösteriyoruz.

Bu konuda, dünyaca ünlü networker Eric Worre’un da dediği gibi “danışman gibi” davranmalıyız. Unutmamalıyız ki takibin amaçlarından biri de sonraki takibe, karşımızdaki kişiyi hazırlamaktır.

***

Network marketingde takip yapmak, birçok networkerin çekinmesine rağmen inanılmaz heyecanlı ve zevkli bir süreçtir. Burada kazanacağız deneyimlerin, kişisel gelişimlerin değeri ölçülemez. “Hayır”ı, “Evet”e çevirmenin dayanılmaz hafifliğini hissettiğiniz zaman var ya… İşte o an’ın değeri hiçbir şekilde anlatılamaz, yaşamak gerekir…

Sizin bu konudaki fikirleriniz nelerdir? Takip yapmayı seviyor musunuz? Takımınıza bu konuda neler anlatıyorsunuz? Bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarı sizinle olsun…

Çalıştığınız İş Size Ne  Kadar Uygun? – Testi Hemen Çözün >>

Network Marketing hakkında bir sunum aldınız. Size gerçek olamayacak kadar süper bir iş modeli sundular. Belki kabul etmediniz, “Hayır” dediniz. Belki de kabul ettiniz ve işe başladınız. Hangi aşamada olursa olsun bir işe başladığınız için, başarılı olma yolunu düşünmeden geçirdiğiniz bir zaman dilimi yoktur. Networkünüzü ilerletmek için ipuçları arar durusunuz. Merak etmeyin, herkesin endişesi bu ipuçları üzerinedir aslında.

Networkünüzü İlerletmek İçin Gerekli 9 İpucu

Her işin kendi içerisinde belli püf noktaları vardır. Belli kuralları, belli ipuçları bulunur. Uzmanlık da bu noktada kendini belli eder. Nerede ne yapılacağını bilmektir. Doğrudan satış içerisinde de ipuçları bulunur. Organizasyonunuzu büyütmek için, daha çok satış yapmak için, eğlenmek için vb ipuçlarını öğrenmek sizin elinizde. Network marketing ticaretinizi ilerletmek için gerekli olan 9 ipucuna birlikte bakalım.

Genç Girişimciler İçin İpuçları >>

Doğru şirkette olduğunuzdan emin olun.

Şirketinizin ürünleri konusunda tutkulu değilseniz ve insanların hayatlarını değiştirebileceklerine dair inancınız çok katı değilse, başka bir işe bakmayı düşünebilirsiniz. Network işinizde başarılı olmak istiyorsanız, şirketiniz için tutkunuzun olması gerekir. O olmadan fazla bir şansınız yok.

Size sonuç getirecek işleri yapmayı bir öncelik haline getirin.

Daha kötüsü, işiniz için biraz zaman ayırdıktan sonra ilk önce ne yapmanız gerektiğini merak etmekten başka bir şey yoktur. Oturun ve size en iyi sonucu verme şansı veren bu etkinliklerin bir listesini yapın (tanıtım,tanıtım,tanıtım). İşinize ne kadar vakit ayırırsanız ayırın, ne zaman olursa olsun, bu etkinliklere öncelik verin.

Güçlü Bir Başlangıç Ekibi Kurmak İçin >>

Zamanının efendisi ol.

Size kesin bir şey söyleyebilirim ki – gezegendeki her başarılı pazarlamacı, zamanı doğru kullanmak konusunda ustalaşmayı öğrendi. İş başarısının anahtarlarından biridir bu. Mevcut her dakikayı nasıl kullanacağınızı ve en önemlisi, zaman yetersizliğini telafi etmek için teknolojiden nasıl yararlanılacağını öğrenin.

Muhtemel iş ortaklarınıza yardımcı olmak için interneti kullanın.

Çoğu şirketin öğrettiği çevrimdışı, araştırma tekniklerinde yanlış olan hiçbir şey yok. Sıcak pazarınızı tam on ikiden vurmak, hayatınızdaki tüm tanıdıkların bir listesini yapmak

Ancak interneti, sadece teklif etmek zorunda olduğun fırsatla ilgilenen insanları, kolayca bulmak için kullanmaktan daha büyük görmelisiniz. Sosyal medya, özellikle de Facebook yeni umutlar bulmak için bir altın madenidir.

Başarılı İnsanlar Zamanlarını Böyle Yönetiyorlar >>

Çok fazla hata yap.

Bir işiniz varsa, hataların kaşlarını çatması ve sonunda kovulmanıza neden olma ihtimali yüksektir. Kendi işiniz olduğunda, harekete geçtiğinizde hatalar aslında olumlu olabilir. Hatalar başarısızlık değildir… Onlar seni başarıya yönelik bir adım daha ileri götürürler.

Gerekirse kendi aciliyetinizi yaratın.

Bir işletmeyi bir yandan büyütürken iş sahibi olmanın sorunlarından biri de aciliyet eksikliğidir. İşiniz faturalarınızı ödeyebilir ve belki de pazarlamanızı finanse etmenize yardımcı olabilir. Bu güzeldir ancak acil değildir. Normal işinizdeki profil burada geçerli değildir. Burada ne kadar para kazanacağınıza sizin aciliyet duygunuz karar verecektir. Bu sizin için doğruysa, kendi aciliyetinizi yaratmalısınız.

Sıra Sende, Hemen Harekete Geç >>

Korkularınla yüzleş.

Yarı zamanlı olduğunuzda, sizi haftalar, aylar ve hatta yıllarca süren eylemsizlik halinin felç etmesinden korkmazsınız. Sadece bu kadar zamanın yok! Herkesin korkuları vardır. Ama işte doğru olan – en çok korktuğun şey, sonuçlarında en büyük sıçramayı sağlayacak şeydir.

Ertelemeyi yenmelisin.

Tıpkı korkularda olduğu gibi, herkes bir noktada erteleme sıkıntısı çekiyor. Bazıları, aslında profesyonel tedarikçilerdir! Sınırlı bir zamanınız olduğunda, erteleme, başlamadan işinizin sonu anlamına gelebilir. İlk anahtar onu tanımak. O zaman bununla mücadele etmenin ve hızlı hareket etmenin yollarını bulmalısınız.

İlham Alabileceğiniz Muhteşem Filmler Listesi Burada >>

Daha sonra değil, daha erken yardım alın.

Dinleyin, hepimizin yardıma ihtiyacı var. (Sitemizdeki güncel ve  tarafsız yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.) Yine de bir nedenden dolayı, sormadan önce sonuçların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, yarı zamanlı çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri! Er ya da geç, önce bir antrenör bulun.

Bonus İpucu: İşte en dürüst gerçek şudur ki; her networker bir noktada vazgeçmek istiyor. İşte size bir ipucu – networke neden başladığınızı unutmayın. Almak istediğin bir şey vardı. Buna geri dön. Acıyı unutma. Daha iyi bir şey için hayalini hatırla.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde, tanıtım yaptıktan sonra en çok zorlanılan kısımların başında satış kapatmak için, yani “EVET” cevabı duymak için doğru soruları sormak gelmektedir. Burada soracağımız sorular bizim tutumumuzu ortaya koyacaktır. Aynı zamanda doğru soruyu sormak, takip yaptığımız kişinin de bakış açısını doğru ayarlamamıza fırsat verecektir

Network marketingde “EVET” cevabı almak için doğru sorulan 6 soru sizin işinizi biraz daha basit hale getirecektir. Networkte insanların geneli doğru takip yapmak konusunda eksik bilgileri olduğu için, takip yapmayı sevmezler. Ancak bu püf noktaları bilmek, hem satışı kapatmamıza yardımcı olur, hem de takımımızdakilerin de satış kapatma tekniklerini kopyalamalarına yardımcı olur.

Network marketinge başlamak için sizin belli becerilere sahip olmanız gerekmez. Ancak bu durum sizin bu ticaret içerisinde de başarıya ulaşmanız anlamına gelmez. Başlangıçta sahip olmasanız bile, network için gerekli becerileri edinmeniz gerekmektedir. Bu becerilen başında da sunumumuzu yaptıktan sonra ilk sorulması gereken soruları sormak ve nerede susacağımızı bilmemiz gelmektedir.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing’in bir ticaret olduğunu çoğu zaman unutarak, davet, tanıtım veya takip yaparken sinirleniyoruz ve daha sonra ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu durum da bizim işimize zarar veriyor. Peki bu duruma neden olan şey nedir?

Networku ek gelir için veya tam zamanlı olarak yapıyor olabiliriz. Biz bu ticarete başladık diye herkes de başlayacak diye bir kural yok. Birileri yapar, birileri yapmaz. Bunda anormal bir durum yok ki! Birileri bir yerlerde sizin, onlara fırsatınızı tanıtmanızı bekliyor.

Takip yaparken sinirlenmenizin asıl nedeni olayı kişisel algılamanızdan kaynaklanmaktadır. Network bir ticaret modelidir ve fırsatınızı birileri beğenecektir, birileri beğenmeyecektir. Bir restauranta gittiğinizi ve yemekleri beğenmeyip çıktığınızı düşünün. Arkanızdan işletme sahibi adam size bağırsa çağırsa siz bir daha oraya gider misiniz? Aynı şey işimiz için de geçerlidir. İnsanların anlamadıkları yerler olabilir. Tek takipte anlamamış olabilirler. Yeni bir takip ayarlayın.

Sonuç olarak networkte takip yaparken sinirlenmeniz, hem takımınızdaki arkadaşlarınıza, hem çevrenize hem de ticaretinize zarar verecektir. Takip konusunda daha ayrıntılı içeriğe de networkokulu.net’ten ulaşabililirsiniz. ( Network Marketing’in %95’i: Takip Etmek ) Ayrıca YouTube kanalımız Network Okulu Tv‘ye de abone olabilir, daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

39.sunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Soru olacak bütün şeyleri güzel çalışmalarla zaten anlatıyorsunuz, teşekkürler 🙂

Biz teşekkür ederiz bir yılda 1400 yazı paylaştık networkokulu.net’te, youtube da bir ayda 25 video hazırladık yardımcı olmak için sizlere ama networkte soru bitmiyor maalesef 🙂

2 ) Takipte ne kadar ısrarcı olmalıyım? Sistem yapana kadar uğraşmalı mıyım olmuyorsa bırakmalı mıyım?

Takip etmek demek ısrar etmek demek değildir. Bu şekilde bakarsanız, karşınızdaki insan bunu hisseder ve sizden kaçar. Sizin için de sıkıcı bir aktivite haline gelir insanları kovalamak. Takip, bilgi vermek ve karşımızdaki kişinin bakış açısını değiştirmesini sağlamaktır. Bazen 3 bazen 5 takipte değişir eğer ilerleme sağlayamıyorsanız ara verin 6 ay sonra tekrar takip yaparsınız. Takip nasıl yapılır yazısına buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Sektörle alakalı Eric Worre hariç çok az kişinin bildiği üstadlar kimler ve bu sektörü zirvede olan kitabı?

Eric worre, Randy Gage, Mark Yarnell, Tim Sales gibi ustaları sayabiliriz. Kitap tavsiyesi soranlar networkokulu.net’te hem listeler hem kitap özetleri paylaşıyoruz. Göz atın lütfen.

4 ) Davet yaparken insanlar sürekli param yok diyor para hazır davet yaptıklarım ne yapmam lazım?

Davet için 1-2 haftaya video hazırlayacağız. Youtube kanalına abone olun ve bildirimlerinizi açın. Kısaca davette bilgi vermeyin. Satış yapmayın. İkna etmeyin. Soru cevaplamayın. Sadece davet edin! Network Okulu Tv ye buradan ulaşabilirsiniz.

5 ) Baya uzun zaman oldu ne kadar sunum yaptım sonuç alamadım ne önerirsiniz?

Ne kadar yaptığını bilmiyorum ama başarılı olan liderlerin hepsi çok fazla yapmıştır zaten.  Yanlış olan çok değil. Yaparken hatalarını düzeltmemen.. Ya davette ya tanıtımda ya takipte ya da tutumun da eksiğin var demek ki.. Liderine danışmalısın.

6 ) Network Marketing de kişi listesini büyütmek için en başarılı yöntem hangisidir?

Eric Worre bu soruyu cevaplamış. Buradan okuyabilirsin. 

7 ) Network Marketing işinde neden direk ürünü pazarlamıyoruz.. Neden eğitim görüyoruz?

Birincisi Network Marketing pazarlama değil. İkincisi pazarlamayı genelde küçümserler ama öğrenilmesi gereken en önemli becerilerden biridir. Haa ben eğitim görmeden, her türlü satabiliyorum ve insanlara da satmayı öğretebiliyorum diyorsan boşver eğitimi. Yap göster..

8 ) Network Marketing internet işi diyenler nasıl cevap vermeliyiz?

İnternet işi ne abi. 🙂

9 ) İş ortağımızla evlenmek olumsuzluk oluşturur mu?

Neyin peşindesin.

10 ) Yaptığınız bütün paylaşımları severek takip ediyorum. Açıkçası bu sektörü en iyi şekilde öğrendim fakat maalesef tüm çevremi kaybettim. Elimde de bir şey kalmadığı için kimseyi sektörün mükemmeliğine inandıramıyorum. Kısacası çok yanlış şirketlerde çalıştım ve şimdi mükemmel bir şirket buldum bu sefer de listeden kimseyi başlatamadım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bu arada ürün olsun sektör olsun her türlü soruya net cevap verebilen birisiyim ve hiçbir zaman yalan söylemem. Benim için insan kazanmak önemli çünkü?

Güzel. Şimdi network başlamış senin için..

11 ) Bir anne olarak galiba iş dışında sorumluluklarım çok fazla nasıl yapacağım yada yapabilir miyim?

Randy Gage diyor ki; Çocuklarınızı bahane etmeyin nedeniniz edin. Günde 2 saat her şeye zaman ayırabiliyoruz. Size tavsiyem çalıştığınız şirkette başarılı olan bir anne bulun ve onunla konuşun.

12 ) Ülkemizde niye çoğunlukla besin takviyesi ve kozmetik üzerine ürün şirketleri mevcut?

Bir çok şirket var. Geneli kozmetik ve besin takviyesiyse demek ki talep var. Her talep arzı yaratır.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

38.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) İşe karşı olan bağlılığım azaldı kendi mi nasıl motive edebilirim?

Motivasyona inanmıyorum, bir çok insan motive olmayı bekliyor bunun için hareket etmiyor ama motivasyon için önce hareket gerekir. Hareket ettikçe motivasyon gelir. Eğer inancın az ise, daha çok öğren. Toplantılara, eğitimlere katıl. Pozitif insanlarla, inançlı insanlarla beraber ol. Olamıyorsan böyle insanların videolarını, kitaplarını takip et. Kendine ulaşılabilir, kısa vadeli hedefler belirle ve HAREKETE geç.

2 ) Network Marketing in tek bir amacı olsaydı ne olurdu?

Güzel soru.. Sorumluluk sahibi, iyi iletişim kurabilen, pozitif, hayal eden ve bunun için çalışan insanlar yetiştirmek olurdu.

3 ) Sizce odaklanmak nasıl olmalı dikkat dağınıklığını nasıl atlatırız?

Mesela savaş anında bir asker odaklanma sorunu yaşar mı?  Ya da halısaha maçındaki birinin maçı kazanmaktan, gol atmaktan başka bir düşüncesi olur mu? Hayır olmaz. Bunun üzerine düşünürsen cevabı kendin için vereceksin.

4 ) Son yıllarda sürekli şirket değiştiren Networker sayısı arttı. Sizce neden bu sayı artıyor?

Yani kişisel sebepleri bilemeyiz tabi ama son yıllarda bir çok yeni firma çıktı. İnsanların bir çoğu aradığını bulamadığında başka bir firmada bulabileceğini düşünüyor. Network marketingde yapılan 6 hata videosunu izlediniz mi? İzlemeyenler buradan videoya ulaşabilir. 

5 ) İşimizi ilk karşılaştığım birine genel  olarak bahsetdersek nelerden bahsetmeliyiz? Nasıl etkilemeliyiz?

Bir şeyler satmaya çalışmayın. İnsanlar kendilerine bir şeyin satılmasını istemez. İlk karşılaşma olduğu için ön yargıda olacaktır bu yüzden dinleyin ve kişinin ihtiyaçlarına göre merak ettirecek kadar bahsedin. Merakı gidermeyin.

6 ) Her konuda liderimizin ayak izlerinden mi girmek gerekir?

Hayır tabi ki liderlerde insan sonuçta ve her konuda uzman olamaz. Uzman oldukları, başarılı bulduğunuz konularda takip edin.

7 ) Network marketingle hiç ilginiz ve bilginiz yokken ne kadar sürede kendini geliştirmek gerekir?

Ömürboyu.

8 ) Yalnız kaldığında olumsuz düşünceler zihni yön veriyorsa bundan nasıl kurtulur insan?

Ahh o iç ses yok mu o hep konuşur zaten. Hep de olumsuz konuşur eğer inancın zayıfsa.. İnancını arttırmanın yollarını bul. Pozitif konuşan insanları çevrene topla. Sonuçlar aldıkça, İnancın arttıkça o ses de azalacaktır.

9 ) Liderimizi takip etmeyip kendi yolumuzu bulmak çok mu yanlış bir şey?

Lider diyorsan senden ileride demek ki neden tecrübeyi tekrar tecrübe etmek istiyorsun? Egonun kurbanı olma. Yanlış ya da doğru yok. Tecrübeli birinin tecrübesini dinlemek, yolu kısaltır.

10 ) Tam da ilk storide ki kişiyi beni tarif ettiniz bir girişimciyim ailem istemiyor nasıl ilerlemeliyim?

Ee youtubedaki videoda onu anlattık işte. Sizin için bir daha link ekledim. Buradan ulaşabilirsiniz. 

11 ) Neden işimizi insanlar seve seve ben Network’cüyüm diyemiyoruz?

Önyargı yapıp asıl vermek istediğin mesajı dinlemezler. Senin hemen bir şey satacağını düşünebilirler.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

37.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Başka şirketteki aktif arkadaşlara teklif götürülmeli mi?

Sanırım son videomuzu izlemediniz, orada bahsettik. 🙂 Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) İki tane network bir arada yapılır mı biri ürün diğeri hizmet?

Eğer amacınız network kurmaksa tek firmaya odaklanmak gerekir. Odaklanmak, başarının olmazsa olmazı.. İki farklı tutum iki farklı takım iki farklı eğitim.. Çok zor.. Önce birinde uzman olun. Amacınız farklı ürünleri satmaksa bir kaç firmadan çalışan yok mu çok var..

3 ) Network Marketing bir e-ticaret midir, yoksa network ve e- ticaret birbirinden farklı şeyler midir?

Network marketing, e-ticaret yokken de vardı. İnternet ile satış kolaylaştığı için networkte yayıldı. Network ürünleri internet ve tavsiye satışıyla dağıtılmasıdır. Network marketing nedir? videomuz da e-ticaretten de bahsettik.. İzlemeyenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Tanıtıma gelen kişilere dekont göstermek zorunda mıyız?

Dekontu olmayan ne gösterecek?

Bu tutum uzun vadede takıma zarar verir. Dekont gösterdiğin kişi kısa vadede kazanmadığında ne olur sence?

5 ) Netten nasıl çalışabiliriz? Sahadan daha kolay diyorlar?

Dünya değişiyor artık herkesin elinde telefon, herkes Instagram, Facebook’ta.. Sebeple ürünlerinizi, faydalarını daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz internetten..  Çeşitli gruplarda, kişisel hesaplarınızda bunun paylaşımlarını yapabilirsiniz. Kişisel internet sitesi açarak da Google’da sizin ürününüze ihtiyacı olan ve arayan insanlara ulaşabilirsiniz. Yalnız bunun avantajı gibi handikapı da var. Güven sağlamanız daha zor olur. Çünkü ilişkiniz yok.

6 ) Üst levelin işine ciddi yanaşmıyorsa, ve bu bana negatif veriyorsa. Ne yapmalıyım?

Üst level demek daha inançlı daha ciddi daha becerikli olacak diye bir kural yok. Siz kendi işinizden sorumlusunuz. Üst levelinle yüzleş ondan nasıl yardım almak istediğin hakkında konuş. Eğer hala sen negatif etkiliyorsa, daha üstlerinden yardım iste. Ticaretini ve geleceğini başkalarının keyfine bırakma.

7 ) Sizin soruyu size soralım Peki sizce Network marketing sektörü neden iyi bilinmiyor?

Çünkü biz yoktuk eskiden herkes istediği gibi at koşturdu meydanda 🙂 Şaka bir yana, network dolandırıcılığı videosunda değindik bu konuya.. Ayrıca postun altında güzel yorumlarda geldi, takipçilerimize katılıyoruz 🙂 Network dolandırıcılığını izlemeyen kalmasın.

8 ) Sunum yapmak için daha çok kişiye nasıl ulaşabilirim?

Daha çok davet yapabilirsin 🙂

9 ) Takip nasıl yapılmalı?

Bizi “takip” edin. 🙂 Doğru takip nasıl yapılır? yazısını okumak için buraya tıklayıp yazımıza gidebilirsiniz.

10 ) İşe aldığımız bir direktimizin ilerlemesi için ona da direkt bulmak işe yarar mı?

Yarar veya yaramaz diyemeyiz buna. O kişiye,duruma, pozisyona ve içinde bulunduğunuz takımın kültürüne göre değişir. Bunu liderinize danışmalısınız.

11 ) İyi ki varsınız ya ilerlemek için soruya odaklanmayı bıraktım tek problem çözümü görememek?

Teşekkürler.İlerlemek için bir şeyi görmek değil aslında doğru soruları sorabilmeyi öğrenmek gerek.. Tek mesela bu 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

36.sını gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Bu kitabı okumadan network marketing işine başlama sakın dediğiniz kitap var mı?

Yok önce başla sonra okursun 🙂 Networkokulu.net’e bir göz at yeter..

Kitaba gerek yok başlamak için. Okumak iyidir de yüzmeyi okuyarak öğrenemezsiniz.

Denize atlaman lazım 🙂

2 ) Network Marketing de sigorta yapıyorlar mı?

Tabii ki hayır sen firmanın çalışanı değilsin ki sigorta yapasın. Firmanın ürünlerini satarsan sana kar veriyor. Yani sen sadece firmanın alt yapısını ürünlerini kullanıyorsun. İş senin işin..

3 ) WhatsApp grubu nasıl canlandırılır?

Bilmiyorum ki bizim bir network okulu ekibi grubu var, bir de aile grubu var hepsi çok canlı. Hiç düşünmedim.

4 ) İşi anlattıktan çoğu arkadaşlarımız zamanımız yok diyor bu konuda nasıl bir takip atılma mı?

Zamanım yok büyük bir yalan. Mesela düşünsene bir hazine var arkadaşına gel bunu çıkaralım diyorsun zamanım yok diyor!!? İnanır mısın? Tabii ki hayır.

Herkesin her şeye zamanı vardır sadece öncelikler farklıdır. Demek ki ya anlattıkların cezbetmedi ya da inanmadı.. Takip şart 🙂

5 ) Kişisel atalet halinden nasıl kurtuluruz?

Ben atalete filan inanmıyorum. Yumurta kapıya dayandığında, savaşta, ölüm korkusu yaşadığında, aç kaldığında atalet filan kalmıyor.. Atalet biraz aciliyet olmamasından kaynaklanır. Biraz da şımarıklıktan 🙂

Ulaşılabilir küçük hedefler koy, büyük değil. (Günlük veya haftalık maksimum) Bu hedeflerini ne olursa olsun gerçekleştir. Daha büyük hedefler için seni motive edecektir.

6 ) Tavsiye ettiğiniz kitaplar nelerdir yeni başlayan bir networkcüye?

Networkokulu.net te kitap&film kategorisi var.. Orada kitap ve film listeleri, özetleri, incelemeleri paylaşıyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz. 

7 ) Lütfen artık en iyi firmayı söyleyin hocam?

En iyi firma!!! Bayılıyoruz hepsine.. En iyi firma hangisi videosu için>>

8 ) Türkiye’de adından söz ettirmiş  oldukça başarılı diyebileceğiniz bir lider var mı? Varsa sizce kim?

Her firmada bir sürü başarılı lider var. Başarı kriterleri ne ki? Para? Saygınlık? Mutlu insanlar? Bilgili olmak?  Tek bir kişi dünyada bile sayamayız. Yıllarını vermiş, çok başarılı insanlar var..

9 ) Henüz para kazanmıyorken “miş” gibi yapmak etik mi bu bir sahtekarlık olur mu sizce?

Boşver networkü, herhangi bir girişimde başlangıçta hemen para kazanılıyor mu? Bu ayıp mı? Saçmasapan beklentilerle bu ticarete başlıyoruz o yüzden tribe giriyoruz hemen.. Yapmayın..

Karşınızdaki insan sanki milyoner mi altında eziliyorsunuz? Dürüst olun ama duruşunuz olsun. Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 Madde yazısını okumak için>>

10 ) Network’e başlayacağım fakat nişanlım yüzünden başlayamıyorum. İstemiyor?

Yeni videoyu izledin mi?  Problem nişanlın da olmayabilir..

Bir de bu hafta aileniz olumsuzsa nasıl yaklaşmanız lazım videosu da gelecek.

11 ) Askere gidince işimi nasıl devam ettirebilirim?

Organizasyonunuz varsa askere gitmeden önce üst levellerinizle plan yaparak bir yol haritası çizebilirsiniz gelene kadar. Yalnızsanız bizi takip et askerde, kendini geliştir, kitap oku 🙂 Belki yeni ilişkiler kurarsın askerde ilişki kurmak çok kolay dimi 🙂

12 ) Organizasyona dahil olup kişiler neden daha sonra kendini bırakıyor ki ?

Youtube kanalımızda 1 dakikalık soru cevaplar var. “İnsanlar Neden Bırakır?” sorusuna cevap verdik>>

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

35.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network Marketing sektöründe kazanç söylemek doğru mu?

Kazanç söylemek tabii ki etkilemek adına kolaydır. Ama kötü sonuçlar doğurur..

2 ) Sunumu işe almak istediğimiz arkadaşın evinde yapmak ne kadar doğru?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili sadece bir doğru yol yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bu bilgiyi karşımızdakine ne kadar basit ve anlaşılır anlatabilirsek hem bizim için hem de karşı taraf için iyi olur. Bu yüzden he ne kadar basit anlatmak önemli ise de sessiz ve odağın daha az dağılacağı bir mekan önemli. Bu yüzden kendi ofisinizde sunumu yapmak daha avantajlı olabilir. Mutlaka üst basamağınızdan yardım almayı unutmayın. Ayrıca temel aktivitemizin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımız size yardımcı olacaktır..

3 ) Klasik ticarete göre MLM’nin farkları??

Üstad Eric Worre; “Eğer vücudunuzda bir girişimci kemik varsa, girişimciliğin ne olduğu hakkında biraz bilginiz varsa, Network Marketing mükemmel değil amam sırdan bir insan için diğer tüm girişimcilik türlerinden daha iyidir.” diyor. Sizce hangisi daha iyi ? Yazının devamına buradan ulaşabilirsiniz…

4 ) Bu işe ilk başlayanlar parayı götürüyor gibi.. ?

11 sene önce bu ticaretle tanıştığımda bana “bu işe ilk girenler kazanır, artık çok zor” demişlerdi.. İlk girenler avantajlı mı? Bu konuya cevabımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz..

5 ) Kendi işimi kurmak istiyorum, fakat emin değilim? Yardımcı olur musunuz??

Kendi işinizi saf istekle, hastalık düzeyinde bir alışkanlıkla ve yoğun arzı yoluyla geliştirebilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir; herkesi bir şeyler istiyor zaten. Daha iyi iş, daha iyi araba, daha iyi ev vs. Sorun bu değildir, sorun sizin bunlar için ne kadar bedel ödemeye hazır olduğunuzdur? Bu noktaları gözden geçirmekte fayda var, belki de gerçekten hazır değilsinizdir. Girişimciliğe hazır olmadığınızı gösteren 6 işaret için buraya tıklayabilirsiniz..

6 ) Neden başarısız insanlar bu kadar fazla ??

Geçtiğimiz hafta Network Okulu Tv’de bu konuya değindik.. Evet network marketing’in güzel bir şöhreti yok evet bir sürü başarısızlık hikayesi var ama aslında gerçekten öyle mi? Network başarısızlığı nasıl oluyor? Neden insanlar “başarısız”? Merak ediyorsanız, buradan izleyebilirsiniz.

7 ) Bu sektöre girdikten sonra kesinlikle okumamız gereken, olmazsa olmaz kitaplar hangileridir?

Networkokulu.net’te Kitap&Film kategorisi var. Burada kitap ve film listeleri, kitap özetleri ve öyküler paylaşıyoruz. Buradan bakabilirsiniz. Her networkerin okuması gereken kitaplar listesi-1 için buradan ulaşabilirsiniz.

8 ) Network Marketing aldığımız ürün piyasada neden daha ucuz?

Nasıl ki mağazadan mağazaya, markadan markaya ürün fiyatları kalite vs. değiştiğinde göre network firmalarının da ürünleri kalite ve fiyat olarak farklılıklar gösterebilir. Bu konuya ” yasadışı firmalara dikkat” videomuzda değindik. Ürün fiyatını nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlattık. Merak ediyorsanız buradan yazımıza ulaşabilirsiniz..

***

35. hafta soru cevabı geride bıraktık.. Türkiye’nin tarafsız ve en geniş içeriğine sahip tek network marketing platformu olarak sizlere yeni eğitimler ve içerikler hazırlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Youtube kanalımız Network Okulu Tv’de tüm görüş öneri ve beklentilerinizi bizimle yorum olarak paylaşın. Yorumlarınız bizim için çok değerli, hepsini tek tek okuyoruz ve tavsiyelerinizi ciddiye alıyoruz. Videolarımızı paylaşarak ve beğenerek doğru network kültürünü yaymamıza yardımcı olabilirsiniz. Destekleriniz için teşekkürler. Sevgiler!

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

34.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Çökmüş olan ekip nasıl canlanır yeni kişiler katılmadan ama?

İnancı ya da motivasyonu kalmamış bir ekibi sadece bir lider canlandırabilir. Kendinizi ekibinizden farklı görmeyin. Siz harekete geçin, birileri sizden etkilenecektir. Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2 ) “Başka firma mı yok?” deyip işi bırakan kişiye nasıl yaklaşmalı?

Başka firmamı yok deyip bırakıyorsa orada başka sorun vardır.. Firmayla alakalı olduğunu sanmıyorum. İnsanlarla güçlü ilişkiler kurun, firmalar insanları tutamaz, siz tutabilirsiniz. İnsanlar size katılır yazımızı okumak için Buraya tıklayabilirsiniz.

3 ) Merhaba yeni sunum aldım. Fakat bu işi herkes yapamaz diye düşünüyorum. Sizce?

Evet  herkes yapamaz.. Bunun hakkında youtubeda konuştuk.. Merak edenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Takımımdakilerin, nedenlerini nasıl bulacağım? Yolu var mı?

Önce kendi nedenlerinizi bulmalısınız. Yanlış yere odaklanıyorsunuz. Kendi nedenlerinizi, hedeflerinizi onlarla paylaşın.. Takımınızla bol bol vakit geçirin. NEDEN’leri net olamayan birini insanlar takip etmez.. Bu konuda yazdığımız makalemiz sana yardımcı olabilir. Buradan ulaşabilirsiniz. 

5 ) Takımımdakilerin başka şirkete gitmesinden korkuyorum. Sağlam bir ekip nasıl kurabilirim?

İnanç her zaman sonuçlardan önce gelir. Sektörümüzdeki çoğu insanlar başarılı olmak istediğini söyler. Bu iyi bir başlangıç noktasıdır. Ama öte yandan, bu kişilerden çoğu, başarılı olamayacaklarına inanırlar. “Yapabilirim, yapacağım” tavrına sahip değiller. Onlar, başarısızlığın bir seçenek OLMADIĞI zihniyetine sahip değiller. Ve bu, Network Marketing’de insanların %90’ının veya daha fazlasının başarısız olamasının temel nedenlerinden biridir. Neye inanırsan onu kendine çekeceğinden %100 emin olabilirsin. Bu yazımıza da göz atabilirsiniz.. Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

6 ) Ben pazarlama sektöründeyim. Dış görünüş ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Bir satış durumunda o kişilerle yalnızca bir veya iki kez karşılaşacaksınız, bu nedenle en baştan doğru görünümü yansıtmak çok önemlidir. Ve de gerçek olan şu ki hiçbir zaman ikinci bir şans yoktur. Elindeki şansı iyi değerlendirmek lazım. Profesyonel görünüm nasıl olmalı? Makalemize göz atmayı unutmayın.

7 ) Başarmak istiyorum ama kendime inanıp o yola çıkamıyorum?

Dünyanın yüzde 90’ı böyle, merak etmeyin yalnız değilsiniz.

8 ) Başarısız olduğum için uzun bir süredir devam etmiyorum. Sizce tekrar başlamak ne kadar doğru?

Başarısız olduğunuzu kabul edip bırakmak ne kadar doğru?

9 ) YouTube videolarınızı sayesinde takımım oluşmaya başladı Allah tazı olsun sizden.

Böyle diyorsunuz ama arada beğenip yorum atın bari.

10 ) Takip yapmak istemiyorum. Çabuk sinirleniyorum. Ne yapmalıyım?

Network Marketing’ e her yeni başlayan kişinin çekindiği bir konu olan, aslında bir networkerin öğrenmesi ve kendini geliştirmesi gereken en önemli noktadır; takip. Çünkü Network Marketing sadece okuyarak, video izleyerek para kazanabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz bir ticaret değildir.

İnsanlar “Hayır” diyecek ve siz de onları “Evet”e çevirmeyi öğreneceksiniz. Gerçek bir networker aslında bu noktada belli olur. Bu işin %95 i TAKİP’tir. Doğru takibin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımıza mutlaka göz atın.

11 ) Ayrıntılı liste nasıl yapılmalı ? Ve sonraki aşama ne?

Networkokulu.net’te 9 ayda 1000’den fazla yazı paylaştık.. Merak ettiğiniz çoğu şey aslında sitede var.. Düzenli takip eden bütün cevapları bulabilir.. Liste nasıl yapılmalı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Videolarınızı eğitimlerde ve sunumlarda kullanıyoruz video çekmeye devam edin lütfen.

İşinize yarıyorsa ne mutlu.. Haftada 4 video koyuyoruz takipte kalın..

13 ) Belirli ünvana geldim ama ekibim için neler yapmalıyım bilmiyorum nasıl yol izlemeliyim?

Bir yol gösteren olmadan network kurmak imkansız değil ama çok zor.. Bulabiliyorsanız bir mentor bulun. Bulamıyorsanız yazılarımızı ve youtube kanalımızı takip edin. Network Okulu Tv Youtube’da..

14 ) Network Marketing sektöründeki başarı oranı neden diğer sektörlere nisbeten az?

Neden %95 başarısız olur videomuzu izlediniz mi? Biraz önce paylaştık..

15 ) Başkan lütfen haftada bir kere toplantı yapalım.. Bir toplu konuşma programı bulalım oradan?

30 bin kişiyle mi.

***

34 haftadır olduğu gibi bu pazartesi de elimizden geldiğince sorulara cevap vermeye çalıştık.. Türkiye’nin İLK ve TEK network marketing platformu olarak bütün firmalara ve temsilcilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin yine ilk ve tek Network Kanalı, Network Okulu Tv her hafta 3 kısa video ve 1 eğitim videosu paylaşıyor. Youtube’dan ÜCRETSİZ olarak ulaşabilirsiniz.

Diğer oluşumlar gibi her şeyi paraya dökmek yerine fayda sağlamaya devam edeceğiz. Destekliyorsanız Youtube kanalımıza abone olarak, videoları paylaşarak destek olabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi videoların altında yorum olarak bizlerle paylaşın. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

sm1 firlama tekrar 1