Fırsatınızı etkili bir şekilde nasıl paylaşabilirsiniz? Doğrudan satışta etkili davet, tanıtım, takip için profesyonel olmak son derece önemlidir. Ancak profesyonel olurken, yaptıklarınızın da kopyalanabilir olması gerekmektedir. Peki fırsatınızı hem kopyalanabilir şekilde hem de etkili bir şekilde karşınızdaki insana nasıl sunabilirsiniz?

Doğrudan satışta belirli kalıplar yoktur. Bu ticaret içerisinde 2020 yılı resmi verilerine göre 120 milyon civarında insan bulunmaktadır. Network marketing de durağan bir ticaret değildir. Hayatın her alanında, organizasyonunuza birilerini katabilirsiniz. Tatilde, işe giderken, kafede, misafirlikte vs her yerde potansiyel vardır. Çünkü insanlar, ek gelir getirecek bir iş, ucuz ve kaliteli ürün, arkadaşlık ortamı, yurt dışına seyahat vb birçok şey istemektedir. Elimizdeki fırsat ise bunların çok daha fazlasını onlara sunmaktadır.

Kariyerinizde İlerlemek İçin Bu 15 Beceride Ustalaşın >>

Fırsatınızı Etkili Bir Şekilde Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Bütün bir arka hikaye için zamanınız olmadığından, hemen ilgiyi uyandırmalısınız.

Fırsatınızı etkili bir şekilde nasıl paylaşabileceğiniz konusunda yapmanız gereken eylemler bulunmaktadır. Bunun için hızlı bir örnek senaryo üzerinden değerlendirme yapalım.

Bir kafeye girerken, bir arkadaşınız dışarı çıkıyor. O yola çıkmadan önce sohbet etmek için birkaç dakikanız olacaktır. Sohbet sırasında sana ne iş yaptığını ya da bugünlerde hayatınızda yeni neler olduğunu soruyor. Duruma bağlı olarak, söylediğiniz her şeyi mümkün olduğunca kısa tutmanız gerekebilir. Kendinizi böyle bir durumda bulursanız, aşağıdaki ipuçları size yardımcı olabilir.

Network Marketingde Başarı İçin Yararlı Alışkanlıklar Nasıl Kazanılır? >>

Önce çözümle başlayın.

Fırsatınızı etkili bir şekilde nasıl paylaşabilirsiniz? – Önce çözüm ile başlayın. Bütün bir arka hikaye için zamanınız olmadığından, hemen ilgiyi uyandırmalısınız. Çözümü en baştan sunarak, dikkat çekiyorsunuz. Böylece önemli gördüğünüz bazı ayrıntıları dışarıda bırakmanız gerekse bile, kişi belki daha sonraki bir tarihte daha fazlasını bilmek ve takip etmek isteyecektir.

Örneğin, arkadaşınız bugünlerde ne yaptığınızı soruyor. Bir kişisel bakım ürünü satan network marketing şirketinin yeni danışmanı olarak yanıtınız şu şekilde olabilir:

İlk cümleniz bir soruna çözüm sunar. Bu, özellikle hedef kitlenizin de aynı sorunu yaşadığını bildiğinizde etkilidir. Konuşmanın geri kalanı aceleye getirilse bile, duruşunuzu bozmayın, ilgi uyandıracaktır.

Kişisel hale getirin.

İşinizi insanlara anlatırken olayı kişisel hale getirin. Bu kesinlikle ya konuştuğunuz kişi hakkında önceden bilgi sahibi olmayı ya da mesajınızı özelleştirmek için kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek konusunda bir ya da iki akıllı soru gerektirir.

Yukarıdaki örnekte, kişisel bakım ürünü danışmanı, arkadaşına her gün para kazanmak için kişisel bakıma zaman ayırmanın zor olabileceğinden bahsedebilir. Daha sonra ürünü kısaca tanımlamak için açılışını yaratmıştır. Bu tür kişisel bilgilere hemen sahip değilseniz, mesajınızın daha kişisel olması için birine soracağınız birkaç soru hazırlayın.

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin İpuçları >>

Somut, olgusal örnekler verin.

Fırsatınızı etkili bir şekilde tanıtmak konusunda somut, olgusal örnekler verin. Genel terimlerle konuşmak belirsiz ve alakasız gelebilir.

diyebilirsiniz. İkincisi, öncekiyle aynı sürede belirli bilgiler verir. Dahası, bu da onu diğer kişi için daha unutulmaz kılar. Yine gerektiğinde verebileceğiniz somut örnekler önceden hazırlanmalıdır.

Kendinizi tekrar etmeyin.

Fırsatınızı etkili bir şekilde nasıl paylaşabilirsiniz? – Kendinizi tekrar etmeyin. Birçok insan bunu gergin veya endişeli olduğunda yapar. Tekrar etmenin yanı sıra diğer kişinin dikkatini çekmesine neden olan başka vurgulama yöntemlerini kullanın. Kendinizi, amacınıza hızlı bir şekilde ulaşmaya çalıştığınız varsayımsal bir sohbete adapte etmek iyi bir fikir olabilir. Herhangi bir tekrarı not edin ve buna göre ayarlayın. Sık sık pratik yapın, böylece her zaman hazırlıklı olursunuz.

Doğrudan satıcı olarak yaptığınız şeylerin çoğu hızlı düşünme ve güçlü iletişim becerileri gerektirir. Bu gönderideki önerilerimiz, her ikisini de geliştirmenize yardımcı olacaktır. Listemize bu konuda ne eklemek istersiniz? Lütfen tecrübelerinizi ve fikirlerinizi aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşın!

Network marketingde sunumun önemi nedir? İşin tanıtımını öğrenmek bize ne gibi faydalar sağlar? Pasif gelir oluşturmak ve sağlam bir takım kurmak için işin sunumunu öğrenmemiz gerekiyor. Peki nasıl?

Her işte başarının önündeki en büyük engellerden biri de tanıtım, reklam ve satış yapmaktan nefret etmektir. Kendinizi, değerlerinizin tanıtımını yapmazsanız, sunduğunuz fırsatı takdir etmezseniz, verdiğiniz hizmeti insanlara tanıtmazsanız, insanlar sizi nasıl tanıyacak ve nasıl büyük paralar kazanacaksınız?

Network marketingde sunumun önemi bu örnekle daha iyi anlaşılacak. İnandıkları değerlerini, meziyetlerini, güvendikleri ürünlerini takdir ettikleri hizmetlerini kendisini dinleyenlerle paylaşanlar başarının ön koşullarından birini yerine getirirler aslında. Ünlü eğitimci ve de yazar T. Harv EKER kitabında:

“Parasal başarıya ulaşıp zengin olmuş kişiler liderdirler ve liderlerin kendisini izleyen, destekleyen kitlelere, kitlelerin de liderlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle tüm büyük liderler iyi birer tanıtımcıdır. Sizi destekleyen, izleyen insanlara ilham verebilmeniz için vizyonunuzu satmanız, onları motive etmek konularında yetenekli olmanız gerekmektedir. İşte bu yüzden hangi alanda olursa olsun fark etmez, liderler harikulade tanıtım yaparlar.

Parasal alandaki liderler de ürünleri, hizmetlerini ve fikirlerini istekle hatta arzuyla tanıtmak, tüm cazibesiyle sunmak, hatta daha çarpıcı hale getirerek sunmak konusunda heveslidirler.” diye belirtmektedir.

Network Marketingde Sunum Nasıl Yapılır? >>

Network Marketingde Sunumu Öğrenmek Neden Önemlidir?

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde sunumun önemi tam olarak anlaşılmıyor. Ancak hiçbir ticari bilgisi olmayan insanların ticaret yapabilmelerine imkan sağlamış bir sektördür. Sıradan insanlara kendi işlerini kurabilme imkanı tanımaktadır. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Tabii ki basit ve kopyalanabilir olması sayesinde. İşte bu yüzden, sistemli bir gelir elde etmek istiyorsanız, ilerlemek istiyorsanız işin tanıtımını öğrenmelisiniz.

İşinizi doğru tanıtmayı ciddiye almalısınız

Eğer işinizi doğru tanıtmazsanız sizi kimse ciddiye almaz. Bu işte çok kazanan kişiler işin tanıtımını çok iyi biliyor. İstisnasız hepsi. Hayal edin, birine gidip söylüyorsunuz; “Bak bu iş harika,  bir ürün alırsan ve para kazanmaya başlıyorsun.” O kişi de size; Anlat bakalım nasıl bir işmiş? Siz de ona söylersiniz; “Hayır, sen toplantımıza gelir misin?

Tabi ki işiniz yürür bir süre bu şekilde. Ama sen 6 ay sonra sen hala işi tanıtamıyorsan o zaman ne olacak? Eğer kendi tanıdığınız kişilere işi siz tanıtmazsanız 2 olay olacak:

  1. Onlar işin iyi olduğuna inanmayacaklar, çünkü iş iyi olsaydı kendiniz işi açıklardınız.
  2. İşin tanıtımını bilmezseniz eğer onlar sizin bu işi geçici bir iş olarak yaptığınızı düşünürler.

Randy Gage – İnançlarımızın Gücü >>

Sunumu öğrenmek, insanlara da öğretmenizi sağlar

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz?

Eğer bir kişi size işi iyi tanıtmış olsa ve oturup her şeyi size kendisi açıklamış olsa siz ne dersiniz? Bu her şeyi biliyor, bu gerçekten ciddi ve bu işi gerçekten ciddi olarak devamlı yapacak birisidir. Bütün olaylar kişilerin kafasında sizin davranışınıza göre belirlenecek. Tanıtımı öğrenmiş olursanız işi nerede isterseniz tanıtıp ilerletebilirsiniz. Kendi isteğinize göre işi sürdürürsünüz.

Bazı kişiler var ki yapıyorlar ve sizde onlardan öğrenebilirsiniz. İşin etkili olarak tanıtımını ve açıklamasını öğrenmelisiniz. Ne kadar ciddi olduğunuzu gösterin. Kendi başarınızı ve etrafınızdaki kişilerin başarısını gösterin. Hayal edin 5000 kişi sizin listenizde var. Kimler listesinde 5000 kişinin olmasını ister? Tabii ki herkes.

Şimdi hayal edin, networkünüzde işi sadece siz  tanıtabiliyorsunuz. Bütün vücudunuz yorulacak. Boğazınız ağrımaya başlayacak, 5000 kişiye yalnızca siz tanıtım yapacaksınız. Eğer işin tanıtımını öğrenmiş olursanız onu 2-3-4-5 kişiye de öğretebilir yani bildiklerinizi kopyalayabilirsiniz. Sonra o 5 kişi sizinle birlikte 10 kişiye öğretir, o 10 kişi de 20 kişiye öğretir…

Şimdi büyük rakamlarla konuşalım 200 kişi takımınızda var ve 200 kişinin hepsi işi çok iyi şekilde tanıtabiliyor. Ama kendiniz bilmezseniz nasıl öğreteceksiniz? Mecburen önce sizin öğrenmeniz gerekiyor.

Network marketingde sunumun önemi kısaca şundandır; Siz bu işi başkalarına da öğreteceksiniz. Siz kendi grubunuza, onlarda kendi gruplarına öğretecekler. Buda ilerlemeye neden olacak. Aklınızda olsun, takımınızda ki kişilere eğitim verin ve öğretin.

Network Marketingde Para Kazandıran Aktiviteler >>

Network marketingde tanıtım nasıl yapılır? Sunum yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Para kazandıran aktiviteler içerisinde olan tanıtım, bazı püf noktaları içermektedir. Bu püf noktalar, sizin işinizi daha iyi göstermenize yardımcı olacaktır. Peki network marketingin temel aktivitesi tanıtım nasıl yapılır?

Her işte yapmamız gereken en önemli olmazsa olmaz bir faaliyet vardır. Bizim ticaretimizde ise bu tanıtım, yani sunum yapmaktır. Ve buda bizim ticaretimizin odak noktasıdır. Biz bu ticaretin bir parçasıyız. Network marketing adında 200 milyar dolarlık endüstrinin bir parçasıyız. Network marketingin temel bir faaliyeti vardır: sunum yapmak.

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur.

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi >>

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bunu anlamamız bizim için çok önemlidir. Bilgi paylaşmak ve ikna etmek çok farklıdır. İkna etmek demek: Karşımızda ki insanı ikna etmek için çok uğraşırız. Bu ticarette ki yolculukta çok büyük bir felsefe (kural) vardır. Kimseyi ikna edemeyiz, onlar kendi kendilerini ikna ederler.

Bizim işimiz onların karar vermesine yardımcı olacak kadar yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Bu bizim için “evet” demesidir. “Bu işin içerisine girmek istiyorum, bu ticareti yapmak istiyorum.” demesidir. Tanıtımı karmaşıklaştırmamalıyız. Tanıtım, basit ve 4 bölümden oluşur;

Firma hakkında bilgi vermeliyiz. Firma hakkında ne kadar bilgi vermeliyiz? Karşımızdaki kişinin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz kadarını. Tanıtım en fazla 10-15 dakika sürmelidir.

Sunumun yönetimi vardır. Nasıl yapılması gerektiğini maddeler halinde bu yazıda belirteceğim. Sadece hangi bilgileri vermeniz gerektiğini anlatacağım. Firmadan bahsettikten sonra ki konu ürünlerdir.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Ürünlerden temel olarak bahsetmeliyiz. Bütün ürünlerden bahsedebilir miyiz? Ürün sayısı çoksa mümkün değil tabi. Eğer tanıtım yaptığımız kişi belli bir ürüne ilgi gösterirse, o ürün hakkında biraz daha fazla bilgi vermeliyiz. Eğer ilgi göstermezse şirketimizin web sitesini söyleriz gidip oradan her şeye bakabilir. Ürün merakını giderecek kadar araştırır. Sonra “şirketimizin kazanç planından” bahsetmeliyiz.

Tabi her şirketin kendine göre kazanç planı vardır ve oturup 2 dakika bundan bahsetmemiz yeterlidir, bu kadar basit. Karmaşık hale getirmemeliyiz, oturup sayfalarca yazıp çizmemeliyiz. Bizim ona vermemiz gereken bilgi ona yeteri kadar olmalıdır. Unutmalıyız ki o kişi ticarete başladıktan sonra da öğrenmeye devam edecek. Bizim o kişinin bu ticarete başlaması için karar verdirmesine yetecek kadar bilgi vermemiz gerekiyor. Bu kadar.

Çok fazla bilgi verirsek o kişiyi kaybederiz. Çok fazla bilgi verirsek karmaşıklık yaratırız ve ‘’Hayır emin değilim benim düşünmem gerekiyor.’’ der. Tanıtım düzgün şekilde ve uygun bir ortamda yapılmalıdır. Home-ofis veya çok ses olmayan bir kafe tarzında yerler de seçebiliriz. Bizim evimize gelebilir ya da biz onun evine gidebiliriz. Odağının dağılmayacağı bir ortam olması önemlidir. Son olarak potansiyel plandan bahsetmeliyiz.

MLM Fikrinizi Tutuşturun >>

Muhtemel örnekler ya da hesaplamalar. Böylece nasıl para kazanabileceğini ve ne kadar kazanabileceğini anlatabiliriz. En yakın arkadaşını ve kardeşini nereye yerleştirebileceğini gösteririz. Bir ayda ne kadar kazanabileceğini gösterebiliriz. Bu senaryolar o kişiyi heyecanlandırır. Ne kadar kazanabileceğinin gerçek potansiyelini görür.

Bazen düşünüyoruz; “Acaba tanıtım ürün odaklı mı olsa?, firma odaklı mı olsa?, Kazanç planı odaklı mı olsa? ya da potansiyel plan odaklı mı olsa?” diye ama bu fikir çok basit. Bu 4 bölümden de 2-3 dakika ve ona yetecek onun ihtiyacı olduğu kadar bilgi vermeliyiz. Ama sonuçta konu paraya ve fırsata gelir. Herkesi heyecanlandıran bir nokta vardır network marketingde.

Daha büyük bir organizasyon kurabilmeniz için;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Fakat birçok networkerin yaptığı hatalardan biri de yalan söylemektir. (Çalışmak yok, bir ayda milyoner olacaksın diyemeyiz) bu yalan. Bu tanıtımın yanlış şeklidir. Başımız belaya girebilir. O kişi ticarete başlar ve bir ay bekler, gökten para yağmadığını fark edince başımız belaya girer. Uyanmalıyız ve kendimize gelmeliyiz. Tanıtım ilgi çekici olmalı ama asla yalan, yanlış olmamalı. Bu çok önemli, tanıtımı o kişiyi heyecanlandırmak için süper çekici yapmalıyız. Onun karar vermesi için yeterli bilgiyi vermeliyiz. “Evet”, onun söylemesini istediğimiz şey bu, o yüzden yeterli bilgiyi vermeliyiz.

Basit tutmayı ve kendinizi geliştirip profesyonel olmayı küçümsemeyin.

Sunum, profesyonelce olmalı ve bir o kadarda basit. Bir kağıt ve bir kalem hepsi bu. Web sitesini görmek isterse tabletimizden veya telefonumuzdan açıp gösterebiliriz. Teknoloji gelişiyor ama tanıtım bizimle o kişinin arasında. İnsan oğlunun doğası budur, insanlar basitlik görmek ister. Bizim yaptığımız kopyalanabilmeli, yani onlarda bu ticarete girdiğinde aynısını yapabilmeli. Bizim elimizde kalem ve kağıdı gördüğünde, ‘’dostum bu kolaymış ben bile yapabilirim diyebilmeli’’ bu çok önemli.

Network Marketing’de yaptığımız her şey başkaları tarafından kopyalanabilmelidir. Yani tanıtım, karşımızdaki kişiyi heyecanlandırıp karar vermesini sağlamak için yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Ve bizim istediğimiz karar ‘’ EVET’’. Çekici hale getirmeliyiz, inanılmaz yapmalıyız ama asla ve çizgiyi aşıp yalan söylememeliyiz. Neticede tanıtım temel aktivitedir. Tanıtım yapmalıyız, tanıtım yapmalıyız ve daha fazla tanıtım yapmalıyız. Çünkü bizi ekonomik özgürlüğe götürecek şey budur.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Network marketingde başarılı olmanın püf noktaları nelerdir? Kendi işimizi kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Sağlam bir organizasyon kurmanın sırları nelerdir? Doğrudan satış sektöründe niş bir alan olan network marketingde başarı için neler yapmalıyız, gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Başarılı Olmanın Püf Noktası

Küçüklüğümüzden bu yana şu soruya hepimizin cevap aramışlığı vardır. “Bardak, yarıya kadar dolu mu, yoksa boş mu?” Burada pozitif düşünmekten, iyimser olmaktan, zihnimizi açmaktan bahsetmiyoruz. Aksine alışık olduğumuz dünyaya bakış açımızdan bahsediyoruz.

Bazı insanlar hayatlarında korkuya dayalı seçimler yapar. Zihinlerinde sürekli olarak, neyin yanlış olduğu veya nelerin ters gidebileceği düşüncesi dolanır durur. Kötü tarafından bakıp “Bu olmaz” düşüncesi vardır. Bunlar kimler mi? Tabii ki de finansal başarıyı gerçekten istemeyen ve ciddi manada kendilerini buna adamayanlardır. Peki nasıl düşünmeliyiz ve ne yapmalıyız?

Takip Nasıl Yapılmalı – Püf Noktalar >>

Bunun olmasını umarım!

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler.

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler. Bu kişilerin akıllarında genellikle “bunun olmasını umarım” cümlesi kuruludur. Her zaman umut ederler ancak, asla hareket etmezler. Kendilerini geliştirmez, gerekli olan becerileri öğrenmezler. Sadece umut ederler.

Başarı oranı yüksek riskler almak

Parasal açıdan başarıyı ve gerçekten zengin olmayı amaç edinen insanlar risk alırlar. Burada bahsettiğimiz  tabii ki de başarı oranı yüksek olan risklerdir. Yaratıcılıklarına güvenirler, yaratıcılıklarına güvenirler ve akıllarında sadece şu düşünce vardır; “Gerçekleşecek, çünkü ben onu elde edeceğim!”

Eğer işler beklendiği gibi gitmezse, planları sekteye uğrarsa, hayatlarındaki bu kötü sonuçların sorumluluğunu da almasını bilirler. Başarmanın başka bir yolunu bulacaklarına, paralarını tekrar kazanacaklarına hiçbir şüphe duymadan inanırlar.

Başka insanlar, yani diğerleri, her ne kadar başarıyı beklediklerini söyleseler de için için başarısız olmayı beklemektedirler. Çünkü güven kendilerine ve yeteneklerine olan güvenleri düşüktür. İşler biraz yolunda gitmese hemen felaket senaryoları üretmeye başlarlar. Ve sürekli olarak olumsuz engelleri gördükleri için, gerçekte yapabilecek olsalar da, başarı şansları yüksek olsa da risk almaya isteksiz olurlar.

Network Marketingde Sahip Olduğunuz En Önemli Şey >>

Risk yoksa ödül de yoktur!

Başarılı gördüğümüz insanlar risk alırlar ama bu riskler “hesaplı risk”lerdir. Yani ne demek oluyor bu? Araştırdıkları, çalıştıkları ve tutarlı bilgilere dayanarak başarı oranı yüksek risklerdir. Bunları almaya isteklidirler. En kısa sürede yapabileceklerinin en iyisini yaparlar ve daha sonra bilinçli bir şekilde o işe başlamaya veya başlamamaya karar verirler.

“Network, bekleme ticareti değil, hız ticaretidir.”

Tüm bu bahsettiğimiz noktalar tanıtım almış ve “Ben bir düşüneyim. Risk bana göre değil. Ben garantici insanım.” diyen insanlarla, networke katılan ama hiçbir aktivite yapmayan insanlar için geçerlidir. Çünkü parasal başarıya odaklandıysan, “Ben fırsat bekliyorum.” demen sana hiçbir şey kazandırmaz. Sadece vakit kazanmaya çalışmaktan başka bir şey değildir bu. Korkak bir şekilde, haftalar, aylar yıllar geçer gider. Sonra da gerekçeleri hazırdır “ Düşünüyordum!”.

Hep fırsatları bekliyorsun, karar vermiyorsun ve fırsatlar da o arada uçup gidiyor. Bu doğru ama o insanlar “düşünürken” diğer adam gelir, işi yapar servet kazanır ve gider.

Networke başladınız, süper. Şimdi üst basamağınızla oturun, plan yapın, kafanıza  takılan yerleri sorun, sonra da harekete geçin. Çünkü bu iş herkes için bir fırsat niteliğinde. Networker olmamız sorunlarımız olmadığı anlamına gelmez. Veya sorunları görmezden gelmemiz anlamına gelmez. Aksine bunları biraz olsun ortadan kaldırmak için bu ticaret var. Bir insan neden ticaret yapar? Babasının hayrına olmadığı kesindir. Cevap tabii ki de daha fazla kazanmak için, hayalleri ve hedefleri ne ise onlara ulaşabilmek içindir.

Network Marketing Başlangıç Rehberi – 1 >>

İşte yapılacaklar listesi;

Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.

  1. Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.
  2. Ev kredisi mi ödeyeceksiniz, süper; tanıtım yapın.
  3. Araba kredisi mi var, süper; tanıtım yapın.
  4. Faturalarınız mı var, süper; tanıtım yapın.
  5. Çocuğunuza kıyafet almak için paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  6. Arkadaşınızın çok mu borcu var, süper; işinizi ona anlatın.
  7. Evleneceksiniz ama paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  8. Ekonomik kriz mi var, süper; tanıtım yapın.

Mesele şu ki, sadece kitap okuyarak, video izleyerek hiçbir başarı ayağımıza gelmeyecek. Hayatta ne kadar sıkıntı çekiyor olsak da hep bir çözüm yolu vardır. Biz harekete geçtiğimiz zaman adına ne derseniz deyin, hiç aklınıza bile gelmeyecek kapılar bir bir açılacaktır. Zengin olmak istiyorsak, bu bize yattığımız yerden gelmeyecek. Bir şeyler yapmalıyız. Henry Ford bu konuda;

“Bir işin olacağına da inansanız, olmayacağına da inansanız, haklı çıkacaksınız. Asıl problem şu; hangisine inanmayı seçeceksiniz?”

Bu yüzden sürekli engellere takılmak, sürekli olumsuzlukları görmek yerine fırsatlara odaklanalım. Dünyada yeterince negatif, yeterince engellere odaklanmış insan var. Gelin, kendinize bir şans verin ve olacağına inanmayı seçin. Elinizi kalbinize koyun ve kendinize şunu söyleyin; “ Engeller yerine, fırsatlara odaklanıyorum.” Emin olun, sonu çok güzel olacak. Bol kazançlar…

Topluluk İnşa Etmek İçin Bunları Bilmelisiniz >>

Network Marketing hakkında bir sunum aldınız. Size gerçek olamayacak kadar süper bir iş modeli sundular. Belki kabul etmediniz, “Hayır” dediniz. Belki de kabul ettiniz ve işe başladınız. Hangi aşamada olursa olsun bir işe başladığınız için, başarılı olma yolunu düşünmeden geçirdiğiniz bir zaman dilimi yoktur. Networkünüzü ilerletmek için ipuçları arar durusunuz. Merak etmeyin, herkesin endişesi bu ipuçları üzerinedir aslında.

Networkünüzü İlerletmek İçin Gerekli 9 İpucu

Her işin kendi içerisinde belli püf noktaları vardır. Belli kuralları, belli ipuçları bulunur. Uzmanlık da bu noktada kendini belli eder. Nerede ne yapılacağını bilmektir. Doğrudan satış içerisinde de ipuçları bulunur. Organizasyonunuzu büyütmek için, daha çok satış yapmak için, eğlenmek için vb ipuçlarını öğrenmek sizin elinizde. Network marketing ticaretinizi ilerletmek için gerekli olan 9 ipucuna birlikte bakalım.

Genç Girişimciler İçin İpuçları >>

Doğru şirkette olduğunuzdan emin olun.

Şirketinizin ürünleri konusunda tutkulu değilseniz ve insanların hayatlarını değiştirebileceklerine dair inancınız çok katı değilse, başka bir işe bakmayı düşünebilirsiniz. Network işinizde başarılı olmak istiyorsanız, şirketiniz için tutkunuzun olması gerekir. O olmadan fazla bir şansınız yok.

Size sonuç getirecek işleri yapmayı bir öncelik haline getirin.

Daha kötüsü, işiniz için biraz zaman ayırdıktan sonra ilk önce ne yapmanız gerektiğini merak etmekten başka bir şey yoktur. Oturun ve size en iyi sonucu verme şansı veren bu etkinliklerin bir listesini yapın (tanıtım,tanıtım,tanıtım). İşinize ne kadar vakit ayırırsanız ayırın, ne zaman olursa olsun, bu etkinliklere öncelik verin.

Güçlü Bir Başlangıç Ekibi Kurmak İçin >>

Zamanının efendisi ol.

Size kesin bir şey söyleyebilirim ki – gezegendeki her başarılı pazarlamacı, zamanı doğru kullanmak konusunda ustalaşmayı öğrendi. İş başarısının anahtarlarından biridir bu. Mevcut her dakikayı nasıl kullanacağınızı ve en önemlisi, zaman yetersizliğini telafi etmek için teknolojiden nasıl yararlanılacağını öğrenin.

Muhtemel iş ortaklarınıza yardımcı olmak için interneti kullanın.

Çoğu şirketin öğrettiği çevrimdışı, araştırma tekniklerinde yanlış olan hiçbir şey yok. Sıcak pazarınızı tam on ikiden vurmak, hayatınızdaki tüm tanıdıkların bir listesini yapmak

Ancak interneti, sadece teklif etmek zorunda olduğun fırsatla ilgilenen insanları, kolayca bulmak için kullanmaktan daha büyük görmelisiniz. Sosyal medya, özellikle de Facebook yeni umutlar bulmak için bir altın madenidir.

Başarılı İnsanlar Zamanlarını Böyle Yönetiyorlar >>

Çok fazla hata yap.

Bir işiniz varsa, hataların kaşlarını çatması ve sonunda kovulmanıza neden olma ihtimali yüksektir. Kendi işiniz olduğunda, harekete geçtiğinizde hatalar aslında olumlu olabilir. Hatalar başarısızlık değildir… Onlar seni başarıya yönelik bir adım daha ileri götürürler.

Gerekirse kendi aciliyetinizi yaratın.

Bir işletmeyi bir yandan büyütürken iş sahibi olmanın sorunlarından biri de aciliyet eksikliğidir. İşiniz faturalarınızı ödeyebilir ve belki de pazarlamanızı finanse etmenize yardımcı olabilir. Bu güzeldir ancak acil değildir. Normal işinizdeki profil burada geçerli değildir. Burada ne kadar para kazanacağınıza sizin aciliyet duygunuz karar verecektir. Bu sizin için doğruysa, kendi aciliyetinizi yaratmalısınız.

Sıra Sende, Hemen Harekete Geç >>

Korkularınla yüzleş.

Yarı zamanlı olduğunuzda, sizi haftalar, aylar ve hatta yıllarca süren eylemsizlik halinin felç etmesinden korkmazsınız. Sadece bu kadar zamanın yok! Herkesin korkuları vardır. Ama işte doğru olan – en çok korktuğun şey, sonuçlarında en büyük sıçramayı sağlayacak şeydir.

Ertelemeyi yenmelisin.

Tıpkı korkularda olduğu gibi, herkes bir noktada erteleme sıkıntısı çekiyor. Bazıları, aslında profesyonel tedarikçilerdir! Sınırlı bir zamanınız olduğunda, erteleme, başlamadan işinizin sonu anlamına gelebilir. İlk anahtar onu tanımak. O zaman bununla mücadele etmenin ve hızlı hareket etmenin yollarını bulmalısınız.

İlham Alabileceğiniz Muhteşem Filmler Listesi Burada >>

Daha sonra değil, daha erken yardım alın.

Dinleyin, hepimizin yardıma ihtiyacı var. (Sitemizdeki güncel ve  tarafsız yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.) Yine de bir nedenden dolayı, sormadan önce sonuçların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, yarı zamanlı çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri! Er ya da geç, önce bir antrenör bulun.

Bonus İpucu: İşte en dürüst gerçek şudur ki; her networker bir noktada vazgeçmek istiyor. İşte size bir ipucu – networke neden başladığınızı unutmayın. Almak istediğin bir şey vardı. Buna geri dön. Acıyı unutma. Daha iyi bir şey için hayalini hatırla.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

47.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Gençlere yönelik tavsiyeleriniz nelerdir?

Başarılı insanlardan gençlere tavsiyeler yazısını okumak için buradan yazımıza gidebilirsiniz. 

2 ) Network Marketing sistemi helal bir kazanç modeli mi? Bugün ofiste bunu çok tartıştık da..

Helal olup olmaması sistemden öte sizin nasıl çalıştığınız ile ilgilidir. Dinin ticaret için helal/ haram kriterleri bellidir ama sizin kazancınız helal de haram da olabilir. Network Markting caiz mi yazısı için buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Ekibimi nasıl canlandırırım yarısı ölü neredeyse 🙂 ?

Kendinizi harekete geçiririseniz ve sonuç alırsanız, “belki” sizi takip ederler. Enerjinizi, istekli olanlara yardım etmeye ayırın. Komut veren lider değil; yaparak örnek olan lider olun. Takımınızı nasıl harekete geçirirsiniz yazısı için buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

4 ) Networkokulu nedir ve ne yapmaktadır?

Network Okulu, Türkiye’nin tarafsız, en büyük kişisel gelişim ve network marketing bilgi platformudur. Network Okulu nedir videosu için buradan videomuza gidebilirsiniz.  

5 ) Ne zaman silkelenip ders çalışmaya başlıyacam uygun ortam nasıl oluşur?

Youtube videolarını takip et geçtiğimiz haftalarda bu konudan bahsettik. Uygun ortam kendi kendine oluşmaz; sen oluşturacaksın 🙂 Neden erteleriz ve ders çalışmak için uygun ortamı hazırlamak videosu için buradan videoya geçiş yapabilirsiniz.

6 ) Hangi kitapları tavsiye edebilirsiniz?

Şimdi networkokulu.net e giriyorsun sonra kategorilerden kitap&film’e tıklıyorsun, sonrada kitap listelerine bakıyorsun 🙂

7 ) Bu sayfada neler oluyor tam olarak ne yapıyorsunuz?

40 bin kişi toplandık takılıyoruz kendi kendimize 🙂 Sen de takip et, çok eğleniyoruz 🙂

8 ) Sosyal medya kullanma konusunda tavsiye verir misiniz? Network Marketing ilgili..

Çünkü siz sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz kısa sürede büyük başarı elde ettiniz?

Teşekkürler.. Bizim başarımızın nedenlerinden biri; sürekli ve kaliteli içerik üretmek ve kaliteli içerik üretmek ve fayda sağlamak. Diğer bir nedeni; samimiyet ve dürüst olmak

9 ) Sunum yapmaktan çekiniyorum yanlış yaparım diye ne yapmalıyım?

Yanlış yapmadan usta olamazsın. Bugün usta olan herkes, önceden amatördü. Bir usta gibi tanıtım yapmak için bu videoyu izleyin.

10 ) Aynı firmada yeniden başlamak Sosyal çevre ve pasif iş ortakları açısından nasıl değerlendirilir?

Başarılı olmanın 1. kuralı; elalem ne der? Düşüncesinden kurtulmak.. Sen kendine inanıyorsan, ne istediğini biliyorsan, gerisini boşver; su arak yolunu bulur.

11 ) Hayallerim çok büyük ama nasıl o noktaya gelcem ki ben diyorum.. açıyorum tv yi izliyorum?

Tv’yi çöpe at. Her yolculuk küçük bir adımla başlar. O küçük adımı kimse senin yerine atmayacak. Demek ki acelen yok acelen olduğunda zaten harekete geçeceksin.

12 ) Network Marketing’te neden satış dışındaki bilgiler bizim için önemlidir?

Çünkü network sadece satışla ilgili değildir. Network satış pazarlama değildir videosunu izlemedin mi? Buraya tıklayarak videoya gidebilirsin. 

13 ) Bende network işi yapıyorum nasıl ilerleyebilirim bana yardımcı olur musunuz?

Daha napalım? Eve gelip tanıtımı da biz mi yapalım 🙂

***

Bu haftada soru cevabın sonuna geldik.. Umarız faydalı olmuştur. 2019’un son 2 haftası herkes için bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.. Bizi takip eden, katkı sağlayan, paylaşan 41.000 takipçimize çok teşekkürler. 41 kere maşallah.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde, tanıtım yaptıktan sonra en çok zorlanılan kısımların başında satış kapatmak için, yani “EVET” cevabı duymak için doğru soruları sormak gelmektedir. Burada soracağımız sorular bizim tutumumuzu ortaya koyacaktır. Aynı zamanda doğru soruyu sormak, takip yaptığımız kişinin de bakış açısını doğru ayarlamamıza fırsat verecektir

Network marketingde “EVET” cevabı almak için doğru sorulan 6 soru sizin işinizi biraz daha basit hale getirecektir. Networkte insanların geneli doğru takip yapmak konusunda eksik bilgileri olduğu için, takip yapmayı sevmezler. Ancak bu püf noktaları bilmek, hem satışı kapatmamıza yardımcı olur, hem de takımımızdakilerin de satış kapatma tekniklerini kopyalamalarına yardımcı olur.

Network marketinge başlamak için sizin belli becerilere sahip olmanız gerekmez. Ancak bu durum sizin bu ticaret içerisinde de başarıya ulaşmanız anlamına gelmez. Başlangıçta sahip olmasanız bile, network için gerekli becerileri edinmeniz gerekmektedir. Bu becerilen başında da sunumumuzu yaptıktan sonra ilk sorulması gereken soruları sormak ve nerede susacağımızı bilmemiz gelmektedir.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bugün, network marketingdeki en önemli 7 önceliği tartışacağız.

Bir networker olarak öncelikleriniz neler olmalı? Başka bir deyişle, işinizde başarılı ve üretken olabilmek için hangi faaliyetlere odaklanmalısınız? Başarılı ağ pazarlamacılarının çoğunun, işlerini birbirinden farklı kursalar bile benzer önceliklere sahip olduğunu bilmelisiniz.

Network marketingde en önemli 7 öncelik

Aşağıda listelenen ve networkte en önemli 7 öncelik konusunu siz de kendiniz ve takımınız için değerlendirmelisiniz. Böylece her alanda kendinizi değerlendirebilir ve daha etkili ve daha verimli olmanın yollarını arayabilirsiniz. Eğitimin tadını çıkarın.

Maruz bırakın

Bu bir maruz kalma işi. Her gün yeni insanlarla konuşmuyorsanız, işiniz durgunlaşacak ve sonunda azalacak ve en sonunda da işinizi bırakacaksınız. Temel olarak, insanlarla konuşmak, onların sorunlarını çözmek için para alıyoruz. Ne kadar çok kişi konuşursanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Bizim işimiz biriyle bağlantı kurmak, çıkarlarını bulmak, üçüncü taraf bir aracı ile fırsatı paylaşmak ve daha sonra bir takip etmek ve karar aldırmaktan ibarettir. Bu kadar.

Birim oluşturun

Bir sonraki en önemli önceliğiniz hacim yaratmak! İşletmelerde yalnızca ürünler satın alındığında ve son kullanıcılara satıldığında para kazanırsınız. Çok fazla aktivite yapmanın amacı, organizasyonunuzda hacim yaratmaktır!

Birim oluşturmak için perakende satış yapıyor ve işe alım yapıyorsunuz. İşinizde yaptığınız her faaliyet, işinizde daha fazla kat oluşturmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu, ekibin aynı şeyi nasıl yapacağını araştırmayı, perakende satış yapmayı, işe almayı ve eğitmeyi içerir. Hiçbir ürün alınmaz veya satılmazsa, hiç kimse ağ pazarlamasında para kazanmaz!

Lider bulun ve onu geliştirin

Müşteriler ve distribütörler gelir ve gider, ancak liderler gerçekten aradığınız kişidir. Bu işteki “büyük” ve “uzun vadeli” para, ekibinizdeki liderlerden geliyor. Amacınız, ekibinize en büyük liderlik potansiyeline sahip insanlara zamanınızı ve enerjinizi yatırmak. Lider bulmak ve geliştirmek için zaman ayırmalısın. Tabi öncesinde kendi becerilerini de geliştirmelisin. 

Ekip üyelerinizi günlük okuma programına ve kişisel gelişim planına alın. Onlara nasıl hedef belirleyeceklerini öğretin. Onları başarılı bir şekilde yükseltin ve sisteminize bağlayın. Onlara liderlik hakkında bilgi verin. Ne yaparsanız yapın, takip etmeleri için iyi bir örnek oluşturduğunuzdan emin olun.

Günün sonunda, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, büyük bir pazarlama ağı kurmak için iki ila beş lider. Gözlerinizi ve kulaklarınızı daima liderlere karşı açık tutun!

İnsanları işte tutun

İşe alım size hemen para kazandıracak, ancak elde tutma sizin zenginliğinizi artıracak. Network marketingde düşük katılım maliyeti nedeniyle pazarlama her zaman yüksek olacaktır. Amacınız, yıpranmayı olabildiğince en aza indirmektir. Yıllık yıpranma oranınızı yüzde beş veya on oranında azaltmak bile, kâr haneniz üzerinde çok büyük ve olumlu bir etki yaratabilir.

Birkaç basit şey yaparak tutuşu artırabilirsiniz. Öncelikle, ekip üyelerinizin para kazanmasına yardımcı olun. İnsanlar para kazanırken, işten ayrılma olasılıkları azalır.

Ardından, mümkün olduğunda derinlik oluşturun. Daima ekibinizdeki en derin ve en heyecan verici distribütörle çalışın. Bu, üstlerindeki herkesi motive etmeye yardımcı olur. İşletmenizi aşağıdan yukarıya doğru kurun. İnsanların kaybedecek bir şeyleri olduğunda (takım olarak) bırakma olasılıkları daha düşüktür.

Ayrıca, ekibinizle sık sık iletişimde kalmak, mümkün olduğunda insanları olaylara katılmak ve ürünleri kullanmak için ekibinize yönlendirmek istersiniz. İşi bırakan birçok insan, değeceğini düşünürse ürünleri sipariş etmeye devam edecektir.

Boru hattınızı kurun

Network marketing işinizde en önemli önceliklerden biri boru hattınızı oluşturmaktır. Her gün boru hattınıza yeni müşteri adayları eklemek istiyorsunuz. Bunu, araştırma ve pazarlama yoluyla yapabilirsiniz.

Her gün boru hattınıza 5-10 kişi eklemeyi hedefleyin. Bunu bir yıl boyunca yapın ve hattınızda 2.000 ila 4.000 kişi olacak. Bu insanların yalnızca yüzde beşi ekibinize katılıyor olsa bile, bu sizin işletmenizdeki 100 ila 200 yeni insandır.

Kendininizi geliştirin

Senin işin, kendini bir lider haline getirmek. Takip etmeye değer biri olmak istiyorsun. Her gün yeteneklerinizi ve tavrınızı geliştirmek istiyorsunuz. Kitap okumak, otomobil üniversitesine kaydolmak, etkinliklere katılmak, akıl hocanla konuşmak, ilham veren videoları izlemek ve kendini geliştirmek için elinden geleni yap.

Bu işte başarı beceri ve zihniyet aşağı doğru kopyalanır. Endüstriye ilk katıldığınızda bu iki şeyi ustalaştıramayabilirsiniz, ancak tercih ederseniz bunları geliştirebilirsiniz.

Kişisel gelişim, bu işteki uzun vadeli başarınız için çok önemlidir. İşiniz sadece sizin kadar büyüyecek. Günlük kişisel gelişim planı oluşturun ve her gün takip edin.

Etkinlikleri tanıtın

Network işinizde en önemli önceliklerden biri etkinlikleri tanıtmaktır. Bu, olay odaklı bir iştir. Her etkinliğe kendiniz katılmalı ve iş başarınız buna bağlı gibi etkinlikleri tanıtmalısınız.

Şirketinizin tüm etkinliklerine, özellikle de yıllık toplantıya katılın. Yılda birkaç kez genel network marketing eğitim etkinliklerine katılın. Diğer başarılı girişimciler gibi, işinizin öğrencisi olmak istersiniz. Bu, şirketinize, ürünlerinize, sektörünüze ve kendinize olan inancınızı artırmanıza yardımcı olur.

Büyük toplantılar, insanların büyük bir iş kurma kararını verdikleri yerdir. Ya toplantıya ihtiyacın var ya da etkinliğin sana ihtiyacı var. Asla bir etkinliği kaçırmayın!

Son düşünceler

Bunlar gördüğümüz en önemli 7 network önceliği. Bu yedi şeyi tutarlı bir şekilde yaparsanız işinizi büyütebilirsiniz. Bunları birkaç yıl boyunca tutarlı bir şekilde yapın ve bir pazarlama ağı uzmanı ve birinci sınıf öğrencisi olacaksınız.

***

Düşünceleriniz nelerdir? Sizce en önemli Network Marketin öncelikleri nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi günler.

Network Marketing sorular ve yanıtlar köşemizde bugün hedeflerimize ulaşmak için haftada kaç sunum yapmamız gerekir konusu üzerine konuşacağız.

Network Marketing’de her firmanın kendine özgü kazanç planları doğrultusunda sunum sayıları değişmektedir. Aynı firma içerisinde liderlerin de farklı sunum sayıları olmaktadır.

Network bir kopyalama ticaretidir, işinizi kopyaladığınız zaman başarıya ulaşmışsınız demektir. Bu demek değildir ki sıfırdan bir kültür oluşturmamız gerekiyor. Şirketiniz içerisinde başarılı olmuş bir sistem varsa bunu kopyalamanız yeterli olacaktır. Sadece dikkat etmeniz gereken konu istikrarlı olmaktır. Haftalık sunum sayınızı, aynı çizgide tutmalısınız. Bir hafta 2 tanıtım, diğer hafta tanıtım yok, sonraki hafta 10 tanıtım yapmak sizi başarıya götürmeyecektir. Önemli olan sizin sunum sayınız konusunda sürekliliğinizdir.

Network Marketing’de haftalık sunum konusunda daha fazla içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz. (Network Marketing’in Temel Aktivitesi: Tanıtım Nasıl Yapılır? ) Sitemize ve youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye ÜCRETSİZ abone olarak en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing Sorular ve Yanıtlar bölümümüzde bugün her networkerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan “Tanıtım Yaparken Nelerden Sakınmalıyım?” sorusuna cevap veriyoruz.

“Kendimizi sefil de kılabiliriz,  güçlü de. Ve her ikisi için de harcanan çaba eşittir.” – Carlos Castaneda

Network  Marketing esnek saatleri dolayısıyla normal işinizin dışında boşa geçen zaman diliminizi değerlendirerek ek gelir yaratabileceğiniz bir iş modelidir. Özellikle evden yapılan işler kategorisinde trend olmuştur. Kolay başlangıç ve herhangi bir özellik gerektirmediği için her kesimden insanın yapabileceği bir fırsat oluşturmuştur.

Peki bu ticaretin basit olması, kuralları olmadığı anlamına mı gelir?

Hemen cevap verelim, tabiki hayır. Network Marketing’in temel aktiviteleri davet, tanıtım(sunum), takip ve eğitimdir. Her ne kadar davet etmekle işimiz başlasa da işin aslında basitlik kısmını gösterdiğimiz yer burasıdır, tanıtım. Tanıtımda işi ne kadar basit gösterirsek, insanların da soruları ona göre gelecektir. Aslında takip kısmı için zemin oluşturduğumuz yer burasıdır.

Tanıtımı basit tutmak, dürüstlüğümüzden ödün vermek, yalan söylemek, karşıyı ikna etmeye çalışmak anlamına gelmiyor. İşimizi karşıya, o kişinin durumuna göre anlatabilirsek işte o zaman profesyonel bir tanıtımcı olma yolunda ilerliyoruz demektir. Çünkü eğitimci, yazar ve yaşam koçu Harv EKER de bir kitabında “Başarılı insanları sıradan insanlardan ayıran en temel farklardan biri de işlerini karşılarındaki insanlara anlatabilme becerileridir. Çünkü işini karşıya anlatamıyorsanız, karşınızdaki insan neden size katılsın?” diyerek aslında tanıtımın öneminden bahsetmektedir.

Network Marketing’de tanıtım konusunda daha geniş içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz.(Network Marketing’in Temel Aktivitesi: Tanıtım Nasıl Yapılır?). Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye de abone olarak en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.