Network marketingde takımınıza katılmasalar da potansiyel iş ortaklarınıza ve müşterilerinize karşı nazik olun. Bu olumlu tutumdur. Profesyonel bir satış pazarlama elemanı olduğunuzu unutmayın. Ticaretinizi büyütmek için, yaptıklarınızı kopyalamanız gerekecek. Bu durumda daha güzel şeyleri kopyalamak sizce de mantıklı olmaz mı?

Network marketingde tutum konusunda durup düşündüğünüzde, birçok ağ pazarlamacısı bunu gerçekten mahvediyor. Birçok ağ pazarlamacısı, insanlara sponsor olmak ve müşterileri yüksek basınçlı satış teknikleri kullanacak şekilde elde etmek için çok çaresizdir. Potansiyel müşterilerine yalvarır, yalvarır ve satarlar ve potansiyel müşterileri takımlarına katılmadığında veya müşteri olmadığında, distribütör onlara kızar veya üzülür.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı?

İnsanların bu şekilde davranmamalısınız. Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır. Çünkü tutumun bir parçası olarak, size nasıl davranılmasını isterseniz, insanlara da o şekilde davranmalısınız. Bir an için şu şekilde düşünün:

Öyleyse neden doğrudan satış içerisinde potansiyel iş ortaklarınıza böyle davranacaksınız? Sırf sektöre dahil olmak veya müşteri olmak istemedikleri için neden birine kızasınız ki? Neden zamanınızı, ilgilenmeyen insanlara odaklanmak yerine, sahip olduklarınızla ilgilenen insanları aramakla geçirmiyorsunuz?

Doğrudan Satışta Örnek Lider Nasıl Olunur? >>

Network Marketingde Önemli Dersler

Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır.

Network marketingde tutum konusunda insanlar yeteri hassasiyeti göstermiyorlar. Ancak potansiyel iş ortaklarına iyi davranma konusunda, başarılı liderlerden çok şey tecrübe edinebilirsiniz. İşte bu değerli derslerden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Network Marketingde Neden Uzman Olmalısınız? >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, network marketingde tutum her şeydir. İnsanlara karşı olumlu ve de saygılı bir tutumunuz olmalıdır.

Sektörümüze iyi bir isim vermek için mükemmel bir fırsata sahipsiniz ya da birçok amatörün yaptığını yapabilir ve gerçekten herkes gibi mahvedebilirsiniz. Umarız bir pazarlama ağı uzmanı olmayı seçersiniz ve sizinle çalışma kararlarından bağımsız olarak potansiyel müşterilerinize iyi davranırsınız.

Düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Bugün, network marketing başarı oranı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu, yıllar önce öğrendiğim başarı için gerekli bir formüldür. Eğer başarı ve pasif gelir kovalıyorsanız, network marketing içerisinde kesinlikle uymanız gereken kurallar vardır. Bu kurallardan biri de kendinize bir istatistik oluşturmaktır. Peki ama nasıl?

Network Marketing Başarı Oranınız

Network marketing başarı oranı - Tüm satış görevlileri, fark etseler de etmeseler de başarı oranına sahipler.

Network marketing başarı oranı hakkında bilmeniz gereken ilk ve en önemli konu şudur; Satış çok öngörülebilir bir meslektir. Tüm satış görevlileri, fark etseler de etmeseler de başarı oranına sahipler. En iyi üreticiler başarı oranlarını bilmektedirler. Bunu geliştirme istekleri için her şeyi yaparlar. Öte yandan, fakir satıcılar nadiren istatistiklerini takip ederler veya oranlarını bilirler.

WFDSA 2018 resmi verileri için >>

Network marketing başarı oranınız, başlangıçta görüşme yaptığınız kişi sayısı, verilen sunum sayısı ile yeni kayıt sayısı arasındaki orandır. Nasıl mı?  İşte eylemdeki network marketing başarı oranı hakkında birkaç örnek:

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler >>

Network marketingde başarı oranınızı hesaplayın

Gördüğünüz gibi her satış, gayet öngörülebilirdir.

Gördüğünüz gibi her satış, gayet öngörülebilirdir. İstatistikleri takip etmelisiniz. Satış pazaarlama ile ilgileniyorsanız, kendi notlarınızı tutun. Aylık, haftalık ve günlük ilerlemeniz hakkında hesap yapın. Bu sizin başarınızı daha da artıracaktır. Profesyonel olmanızı sağlayacaktır. Şimdi, önümüzdeki 90 gün boyunca aşağıdaki istatistikleri takip edin:

Bunu yaparsanız, işiniz için başarı oranınızı belirleyebileceksiniz. Bu süreci hayatınızda da uygulamaya başlamalısınız. Bir işe girecek olsanız, gönderdiğiniz CV sayısı, gönderilen mail satısı, geri dönüş sayısı ve yapılan görüşmeler arasında çok kolay bir bağlantı olduğunu anlayacaksınız. Ya da pazarlama içerisinde  de satışlarınızı artırmak için kendinize bir oran belirlemelisiniz.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı Tip >>

Network marketing başarı oranı nasıl arttırılır?

Başarı oranınızı artırmak istiyorsanız, iki şey yapmanız gerekir.

Başarı oranınızı artırmak istiyorsanız, iki şey yapmanız gerekir. Bu iki şey sizi rakiplerinizden çok daha ileriye atacaktır. Uygulamak, harekete geçmek sizin elinizde. Ya da sadece bu yazıyı okuyup herhangi bir işlem yapmayabilirsiniz de. Peki network marketing başarı oranı nasıl arttırılır? İşte önemli 2 teknik;

Becerileriniz üzerinde çalışın

Öncelikle ve en önemlisi, yetenekleriniz üzerinde çalışmalısınız. İşinizin öğrencisi olun. Davet etme, tanıtım yapma, kapatma ve takip etme becerilerinize ince ayar yapın. Bir süre içinde yeteneklerinizi doğal olarak geliştirirsiniz. Artı, kitap okuyabilir, etkinliklere katılabilir ve yaptığınız işte gerçekten iyi olmak için akıl hocanızla yakın çalışabilirsiniz. Becerilerinizi geliştirdikçe, daha az kişiyle konuşabilir ve daha fazla temsilci kaydedebilirsiniz.

Daha kaliteli potansiyel iş ortakları edinin

Başarı oranınızı artırmak için yapabileceğinizi düşünebildiğim tek şey, daha kaliteli potansiyel iş ortaklarınız ile konuşmaktır. Yani başarılı insanları aramak. Güvenilirliği ve bağlantıları olan insanları arayın. İyi bir tavır ve etki alanı olan insanları arayın. Seçtikleri mesleğe bakılmaksızın, yaptıkları işte çok başarılı olan kişileri arayın. Bunlar en iyi umutlarınızdır.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Ek bilgiler

Network marketing başarı oranı için ek bilgiler şunlardır. Bu ek bilgiler başarı oranınızı arttırmanıza yardımcı olacak;

Umarız bu bilgiyi yararlı bulmuşsunuzdur. Bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler? Aşağıya bir yorum bırakarak ne düşündüğünüzü bize iletin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satış 2020 İstatistikleri (WFDSA) >>

Kaynak; Bir network marketing uzmanından alıntıdır.

Network marketingde sağlam bir organizasyon kurmak, her networkerin hayalidir. Peki network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Organizasyon kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu güzel bir istektir fakat, bu bir ticarettir. Bizim bu işte bakış açımızın değişmesi de ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü 20 yıl boyunca bizi hazırladıkları eğitim, kendi işimizi kurmak üzerine değil, başkasının yanında maaşlı olarak çalışmak üzerinedir. Haliyle networkle tanıştığımız zaman bazı önyargılarımızın, endişelerimizin olması da normaldir.

Satış yapmak, pazarlama becerilerimizi geliştirmek, liderlik yeteneklerimizi, insanlar üzerinde etkimizi arttırmak daha önceden öğretilen şeyler değildir. Hep bu özelliklerin zor kazanılır olduğu, bize göre olmadığı gibi düşüncelerle büyütüldük. Dolayısıyla da bu özellikleri kendimize yakıştıramıyoruz. Ancak yine de “hayır” duymak, satış yapmak kolay işler değildir. Peki bu durum network marketingde nasıl?

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı

Network marketing, ilişkilere dayalı bir ticari modeldir. Ve sizin klasik sektördeki gibi yüzlerce, binlerce kişi tanımanızı gerektirmeyen bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Klasik ticari işlerde veya geleneksel iş hayatındaki gibi tanımadığınız, hoşlanmadığınız insanlarla çalışmak zorunda değilsiniz. Evet bu mümkün. Hatta bu farklı bakış açısı ile organizasyonunuzu daha sağlam kurabileceksiniz.

Bu bakış açısı, herkesin network marketingde başarılı olabilecek olmasının aslında temelidir. Ve bunu anlamamız hem işimizi daha da kolaylaştıracak hem de bu işten gerçek manada zevk almamızı sağlayacaktır. Sizin network marketingde sağlam bir organizasyon kurmanızı sağlayacaktır.Tabii ki de sağlam bir organizasyon demek, sağlam bir pasif gelir imkanı demektir. Peki nedir bu önemli nokta gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Sağlam bir organizasyon kurmanın sırrı

Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Eğer geleneksel satış içerisinde olsaydık otobüs durağında ki yabancılara ürün satmaya çalışıyor olurduk. Herkes bunda iyi değildir. Herkesin bu yeteneği yoktur. Herkes işin başındayken yabancılara satış yapma yeteneğine sahip değildir. Fakat herkes etki çemberinde ki insanlarla konuşacak yeteneğe sahiptir. Bu rahat bir yaklaşım. Yılların getirdiği bir ilişki ve inanç var.

Eğer network marketing felsefesini anladıysanız, “Neden herkes network marketingde müthiş başarılı olabilir?” sorusunu rahatlıkla cevaplayabilirsiniz. Çünkü network marketingin temeli, etki çemberinizdeki insanlarla konuşabilme yeteneğidir.

Evet büyük etki çemberi olanlar vardır. Bir de küçük etki çemberi olanlar vardır. Büyük liderlerin nasıl güçlü liderlerden oluşan bir network marketing takımı geliştirdi? Şimdi bunun hakkında düşünün. İşe başladığınız şirkette ki büyük liderleri kişisel olarak tanımıyor olabilirsiniz. Bu insanlar başka birinin etki çemberindedirler. Fakat organizasyonun büyümesi nedeniyle liderler her yerde olabilirler. Bu nedenle sadece siz birilerini belirleyerek büyük liderlere dönüştürmüyorsunuz.

Network Marketingin Temel Aktivitesi Nedir? Nasıl Yapılır? 

Bu her zaman mümkün değildir.

Herhangi birinin etki çemberi size güçlü ve inanılmaz bir lider getirebilir. Solunuzda ve sağınızda haftada 10 bin dolar, 20 bin dolar kazanan güçlü ve inanılmaz bir lider varsa finansal olarak özgürsünüzdür. Fakat eğer biri sizinle 5 yıl sonra görüşürse ve sorarsa bu insanı siz mi buldunuz? Hayır. Fakat o bir kişinin etki çemberine ait. İşte bu network marketingin gücüdür. Network marketing var olan ilişki temelinde çalışır.

Şimdi bu temel, bu ticaret ilerledikçe insanlarla sıcak bölgenizden çıkıp soğuk bölgenizle konuşacaksınız. Yabancılara yaklaşacak düzeyde yeterli öz güven kazanacaksınız. Özellikle para kazanmaya başladıktan sonra. Sonuçları gördükten sonra güven dereceniz artacaktır. İşte network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? sorusunun cevabı budur.

Kimse ilk başladığında bir yabancıya yaklaşmak istemez.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister.

Etki çemberindeki kişilerle çalışmak ister. Bu işte eski olan büyük liderler herkese çalıştığı şirketin ne kadar güzel ve güçlü olduğunu gösterebilir. Ama network marketingte yeni olanlar başta etki çemberi ile çalışmalı. Bu etki çemberi size organizasyonunuzda güçlü bir lider bulmanıza yardımcı olacaktır. İçinizden biri etki çemberi ya da sıcak çevreyi uygularsa 4 ayda yüzlerce kişilik bir ekip kurabilir veya 4 aydan daha kısa sürede. Mantık bu, güzellik bu.

Bu düşünce değişiminde güçlü kontaklara ve güçlü satış yeteneğine sahip olan insanları dahil etmenize gerek olmadığını veya bir sürü bağlantısı olan insanları bulmak zorunda olmadığınızı anlamışsınızdır. Sadece etki çemberinizle çalışın.

Bu neden önemli arkadaşlar?

Çünkü herhangi birine işi sunarken onlara başarılı olmak için 2 bin kişiyle konuşmanız gerekiyor derseniz onlar panik olurlar. Kayıt olmak istemezler hatta kaçarlar. iki bin yabancı insana yaklaşıp onlarla konuşmak insanın doğasında yoktur. Kimse otobüs durağında gidip bir yabancıyla konuşmak istemez. Kimse caddede koşarak broşür dağıtarak “lütfen bana katılın, lütfen bana katılın” demek istemez.

Fakat eğer siz insanlara “bize katılın etki çemberinizle başlayın, ben size yardım edeceğim” derseniz etki çemberiyle konuşur. Sonra biz onların etki çemberiyle konuşacağız ve onlar bu kültürün devamını getirdikleri takdirde siz farkına varmadan siz güçlü liderlerden biri haline geleceksiniz. Ve bir gün finansal olarak özgür olacaksınız. Gidin bütün büyük networker liderlerine sorun. Hepsi etki çemberiyle yani sıcak çevresiyle başlamışlardır.

Yeni Distribütörler Nasıl Bulunur? >>

Network Marketing güvene dayalı basit bir felsefeyle büyümeye devam ediyor.

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir

Organizasyonunuzda ki en iyi liderler 100 seviye altta olabilir. Öbür tarafınızda 200 seviye altta olabilir önemli değil. Bunları sonra bileceksiniz. Onlar büyüyecek, onlar sistemi takip edecek, etkinliklere katılacaklar. Ve orada ki büyük liderler onlara yardım edecek onları geliştirecek. Fakat sizin için en küçük gerekliliğiniz etki çemberinizle çalışmaktır.

Bu da bizi, network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur? Sorusuna verilecek en etkili cevaba götürüyor. O da Etki çemberi. Etki çemberinin gücü network marketingi herkes için erişilebilir en büyük kurumlardan birisi yapıyor. Etki çemberi mantığı, network marketingi herhangi bir ülkede çalışabilen bir ev hanımını, bir memuru, birkaç arkadaşı olan herhangi birini çalıştırabilen bir iş haline getiriyor.

Onlar size söyleyecek, “Dinleyin bu işe dahil olamam çünkü çok insan tanımıyorum.” Siz de sorun; “Size güvenen bir etki çemberiniz var mı? Hadi onlarla çalışmaya başlayalım. Onlar büyüyecek ve gelişecek. Siz bilmeden önce, bu insanlar sizin en büyük liderleriniz haline gelecek.”

Limitsiz Aday Bulmak İçin 5 Adım – Eric Worre >>

Etki çemberinizdeki arkadaşlarınızla başlayın.

Eğer bugün network marketing liderlerinden bazılarına sorsanız onlar size sadece etki çemberiyle başladıklarını söyleyeceklerdir. Onlar bugün sahip oldukları insan sayısı nedeniyle şoktalar. Şimdi organizasyonunuz büyüdükçe siz sunum yapmaya devam edeceksiniz.

İsim listenizde olan insanlara konuşmaya devam edeceksiniz. Bu süre zarfında güveninizde artacaktır. Çekleriniz ve komisyonlarınız büyüyüp çoğaldıkça network marketing makinesi haline geleceksiniz. Fakat etki çemberinizle başladınız. Tek ihtiyacınız olan şey girişimcilik yolculuğunuza network marketingle başlamaktır.

Eğer çok insan tanımıyorsanız ve listeniz küçükse panik olmayın. Bütün büyük organizasyon kuran liderler bu network marketing ticaretine 4-5 kişiyle başladılar. Birçoğu ailelerinden ve en iyi arkadaşlarından ibarettir ve bu şekilde büyüdüler. Network marketingde sağlam bir organizasyon nasıl kurulur sorusu için, üzerine basarak tekrar tekrar söylemek istiyoruz. ETKİ ÇEMBERİNİZLE BAŞLAYIN.

Networkte Takım Ruhunu Anlatan Filmler >>

Network marketingde beklentilerimiz nasıl olmalıdır? Doğrudan satış ticareti ile zengin olmak konusunda nasıl düşünmeliyiz? En çok kazanan liderlere baktığımız zaman beklentilerini doğru ayarlamış kişiler olduklarını göreceksiniz. Bunlar doğuştan gelen yetenekler değildir. Peki beklentilerimizi nasıl ayarlamalıyız?

“Gelir Yasası’na göre, pazara sunduğunuz değerle orantılı olarak, para kazanırsınız.”

Hayatınızı nasıl yaşamak istiyorsunuz?

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait.

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait. Büyükler liginde, küçükler liginde, amatör liginde veya birinci ligde oynamak… Çoğu insan küçük oynamayı seçiyor. Neden?

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Öncelikle korku yüzünden. Bir işte başarısız olmaktan çok korkuyor, ödleri patlıyor. İkinci nokta ise kendilerini birinci ligde oynayacak kadar büyük hissetmiyorlar. Kendilerini değerli ve yeterli bulmuyorlar.

Şunu iyi bilmekte fayda var; Hayat, dünyanın yap-boz bilmecesine kendi parçanızı eklemeniz ile alakalıdır. Hayatınız sadece sizden ibaret değildir, başka insanların hayatlarına da değer katmak zorundasınız. Çünkü parasal başarıya ulaşmayı, zengin olmayı istiyorsanız, her şey sadece sizin üzerinize kurulu olamaz.

Yeteneklerinizi ve değerinizi olabildiğince fazla insanla paylaşmak, sizin hayattaki misyonunuzun bir parçası olmalıdır. İşte bu da ,büyük oynamaya hazır olmanız anlamına gelecektir. Büyük oynamaya hazır olmak!

Girişimciliğin sözlük anlamı nedir?

İnsanların sorununu, para karşılığında çözen kişi” anlamına gelmektedir. İnsanların herhangi bir problemini çözen kişi. Bulduğunuz çözümle hem kendinizi tatmin edersiniz, hem insanlara yardım etmiş olur hem de para kazanmış olursunuz. Peki asıl önemli soruya gelelim. Daha kısıtlı kişinin sorununu mu, yoksa daha fazla insanın sorununu mu çözmek istersiniz? Şu bir gerçek ki, ne kadar fazla insanın sorununa çözüm sunarsanız, düşünsel ve ruhsal olarak zenginliğe ulaşmanın yanında parasal olarak da zengin olacaksınız.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Yolları >>

Peki bu konunun networkle ilgisi ne?

Network Marketing, dar ve orta gelirli insanlar için adeta bir çıkış kapısı olmuştur. İnsanlara part-time iş fırsatı veya tam zamanlı olarak çalışıp kendi işlerini kurabilme şansı vermiştir. Peki tahmin edin, dünyada yoksul insan sayısı mı daha fazla zengin mi? Tabii ki yoksul insan sayısı. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes’a göre 2018 yılında dünya çapındaki toplam dolar milyarderi sayısı 2100 civarında kişiden, dolar milyoneri insan sayısı ise 20 milyon civarında kişiden oluşmaktadır. Geriye kalan 6 milyardan fazla insan yoksul kesime giriyor.

İşte bu yüzden elimizdeki fırsat, network marketing, kendimiz de dahil birçok insanın, birçok sorununu çözmek için en ideal fırsattır. Bu yüzden ne kadar çok insana elimizdeki fırsatı doğru bir şekilde tanıtırsak, hayalimize, hedefimize ve parasal başarıya da o kadar çabuk ulaşabiliriz.

Beklentilerimizi buna göre ayarlamalıyız. Dünyaca ünlü networker, yazar ve motivasyon koçu Eric Worre’un da dediği gibi network marketing, insanlara sınırsız gelir fırsatı sunmaktadır. Büyük düşünmek, büyük oynamak zorundayız. Çünkü dünyanın daha fazla küçük oynayacak insana ihtiyacı yok. Yeterince küçük oynayan insan var. Şimdi saklanmaktan vazgeçmek ve dışarı çıkmak zamanıdır. İhtiyaç duymaktan vazgeçip, önderlik etmek zamanıdır. Bol kazançlar…

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Çoğu insan için taahhütler, korku filmi gibidir. Herkes alerji olur taahhütlere. İlişkilerde bir şey alırken bir şey için taahhüt verirsin. Her şeyde taahhüt vardır. Taahhüt, o verdiği söze ne olursa olsun bağlı kalmaktır. Birçok insan bunu yapmaya korkar, insanların özünde şu vardır; bir şey için söz vermezler!

İşinizde yükümlülük yoksa para yok, yükümlülük yoksa alışveriş yok. Ve tabi yükümlülük yoksa hayallerimiz ve hedeflerimiz bizden uzaklaşmaya başlar. Ama gerçekten sen yükümlülüğünü belirtmişsen durum farklıdır. İnsanların anlamakta zorlandığı şey taahhüdü normal hayatlarına uyguladıklarında çok daha rahat edebilecekleridir.

Network Marketingde Taahhüt Neden Önemli?

Kaçımız 9-5 çalışıyoruz? Neredeyse hepimiz. Bu hayatımızın temel taahhüdü değil mi? Her sabah uyan işe git eve gel. Her sabah uyan işe git eve gel işe git eve gel… Kırk yıl sonra düşer ve ölürüz. Nasıl bu yükümlülüğü aldık? Şikayet etmiyoruz çünkü her ayın sonunda bize maaş verirler. Biz bu işi yükümlülük olarak değil, iş olarak tanımlarız. Bunun iş olup olmadığını karşılaştırırız ve sonunda olmadığını fark ederiz.

Ticaretinizin anahtarı burada

Network Marketing’in anahtarı yükümlülüklerdir yani verdiğimiz taahhüttür.

Network marketingin anahtarı yükümlülüklerdir, yani verdiğimiz taahhüttür. Biri bize sunum yaptı, eğitim verdi ve esnek saatler hakkında konuştu. “Ne zaman istersen yapabilirsin, kuş gibi özgürsün.”dedi, bu doğru. Network marketingin gücü ve güzelliği, esnek olmasıdır. Global konsept, e-ticaret dünyanın yaşam olan her yerinde bir tuşa basarak yapabilirsin. Tamam ama hala taahhüt gerekiyor.

Ticarete ilk girdiğiniz kişi ile oturuyorsunuz ki herkes getirdiği kişilerle oturur. Bu yeni gelen insanların düşünceleri ile ilgilenmek için doğru değil mi? Bu yeni gelen kişinin her söylediğini ilk başta onaylarsınız. Onun söylediklerini ondan duymadan onu itekleyemezsiniz değil mi?

Networkte Sağlam İlişkiler Kurmak Neden Çok Önemli? >>

Çünkü onların işten çıkmalarından korktuğumuz için onları iteklemekten korkarız. Ama alt guruplarımıza bir şey öğretmeden önce hayal listesi yapılmalı ve taahhütler mutlaka alınmalı. Bunları ilk başta konuşmalıyız. Eğer bu konuşmayı yapmazsak üst levellerle alt guruplar arasındaki ilişki kötüleşmeye başlar.

Takımınızın taahhüdünü bilin

Yeni işe giren kişilerle oturup önce hedeflerinin ne olduğunu sormamız gerekir.

Yeni işe giren kişilerle oturup önce hedeflerinin ne olduğunu sormamız gerekir. Birinci olarak şunu sormalıyız;

-“Hıı ne, hedef mi? Ne diyorsun, sen bana para kazanacağımı söylemiştin!” derler. Bizim de;

-“Evet ama şimdi bana neden para kazanacağını söylemen gerek.” İkinci olarak şunu sormamız gerekiyor;

-“Bu işle ilgili ne taahhüt verebilirsin? Ne güvence verebilirsin? Bu konuda ne kadar ciddi olduğunu bilmeliyim. Nereye kadar ilerlemek istediğini bilmeliyim.”

Doğru değil mi? Çünkü sormamız gereken soru bu olmalı. “Dikkatli olmalıyım, sonra sorarım.” diye düşünme, “Şimdi bilmek sonra bilmekten daha iyidir.”demeliyiz. Alt gruplarımızın taahhüdünü bilmeye ihtiyacımız var. Onlarla oturup taahhütlerini sormalıyız. Ancak bundan sonra bir üst level olarak bundan sonra onların kendilerini bu işe adapte edebilmek için ne kadar enerji sarf edebileceklerini bile biliriz. Bir örnek ile ele alalım;

Örneğin; iki farklı kişiyi ele alalım biri Deniz diğeri ise Yusuf olsun. İkisinin yükümlülükleri birbirinden farklı. Yusuf, “Ben bu işe hayatımı vereceğim, bu iş için ne gerekiyorsa yapacağım, öleceğim gerekirse.” diyor. Deniz’in tavırları ise, “Pazartesi olmaz, Salı olmaz, Çarşamba 3 saat olabilir, Cuma meşgulüm, 1-2 saat olur.” Deniz ve Yusuf var, hangisi için daha çok çaba harcarsınız? Hangisi için daha fazla enerji harcarsınız?

Networkte Kopyalamak Ne Demektir? >>

O Zaman biz hangisine bu itekleyici odağımızı vereceğiz? Deniz %0 taahhüt veriyor, ikinci kişiye odağımı verecek miyiz? Evet ama Deniz’i itekleyemeyiz, çünkü taahhüdü açık ve net değil. Ama Deniz’e şunu diyebilirsin; “Hayır şimdi bana taahhüt vermelisin.” bunu dedikten sonra alt levelini kaybetmiş olursun. Bunun yerine “ Senin bu kararlarına saygı duyuyorum, senin bu çalıştığın çarşamba ve cumartesi günleri, seninle çalıştığım için mutluyum, hadi şimdi eğitimlere başlayalım.”

Deniz şunu fark edecek ki bu işin içinde olduğu sürece her gün taahhüt seviyesi kendi kendine artacak. Yusuf ise network marketingde daha çok potansiyel görmüş. Daha büyük bir resim görmüş, büyük etkinliklere yani konferans ve eğitimlere katılmış. Deniz’de o ilk çekini aldığında yükümlülüğü artacaktır. Her gün biraz daha iteklersek o en sonunda full time networker olacaktır.

Herhangi bir zorunluluğunuz yok.

Haftanın her günü 10-15 saat çalışma gibi bir zorunluluğumuz yok.

Haftanın her günü 10-15 saat çalışma gibi bir zorunluluğumuz yok. Haftanın 5 günü, 4 günü, 3 günü çalışabiliriz, bu neyi istediğimiz ile ilgilidir. Ama haftanın 1 günü çalışarak ayda 50 bin 100 bin lira kazanamayız hatta 2 bin lira bile kazanamayız. Burada yanlış bir şey var; bir tarafta 1 milyon dolar, diğer tarafta ise haftada 1 gün taahhüt veriyorsanız, bu olmaz.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Eğer network marketing sektöründe bir yılda 1 milyon dolar kazanmak istiyorsak ki bu mümkün haftanın 7 günü ve günde 22 saat çalışırsak bunu yapabiliriz. Taahhüt seviyemiz hedeflerimizle yani başarmak istediğimiz şeylerle çok yakından ilişkilidir. Bir insan bunu söyleyebilir;  “Benim hedefim 10 yıl sonra bir bisiklet almak.” Bugünden başlarsa yılda bir gün çalışarak bunu yapabilir, gerçi almak istediği bisikletin tarzına ve modeline bağlı bu.

Eğer şunu söylese “Dünyayı değiştirmek istiyorum şunu almak istiyorum, buraya gitmek istiyorum.” Ona şunu söyleyebiliriz; “Pardon bizim işimizde saatler esnektir. Akıllı çalışman yeterli. Bu senin kendi işindir bir üst level olarak benim görevim bu işte taahhütümüzü en üst seviyeye çıkarmaktır.” Bu zaman yönetimi ile ilgilidir.

Taahhütlerimiz tamamen kendiniz için

Network marketingde başarılı olmuş kişilerden pozitif enerji almak bizim ilk taahhüdümüzdür.

Networkümüzdeki taahhütlerimiz aynı zamanda kendimize olan, kendi gelişimimize olan, networkümüzün büyümesine dair yükümlülüklerimizdir. Bu ticarette kendimizi bireysel olarak geliştirmeliyiz, her açıdan gelişmeliyiz duruşumuzdan sunum yapma şeklimize kadar değişmelidir.

Network Marketingde Takip Nasıl Yapılır? >>

Network marketingde başarılı olmuş kişilerden pozitif enerji almak bizim ilk taahhüdümüzdür. Kesinlikle haftada 4-5 dün günde 2-3 saatimizi bu işe ayırmalıyız. Gerçekten network marketing sektöründe 3-4 yıl içerisinde bir şeyler başarabiliriz. Daha fazla şey isteyen biri haftada 7 gününü ayırmalıdır. Kendi kişisel gelişimimiz için de taahhütlerimiz olmak zorundadır. Bu işe girdikten 5 yıl sonra aynı kişi olmayacağız çünkü. Çünkü networkümüz geliştikçe biz de gelişeceğiz ve gelişmeliyiz. Yeni şeyler öğreneceğiz ve bilgi seviyemizi arttıracağız.

Bu işe yeni girmiş olan arkadaşımızla oturup taahhütlerin ne kadar önemli olduğunu onunla konuşmalıyız. Açık olmalıyız ama 2 gün derse 2 gün çok az yetmez dememeliyiz. Bunu yapmamalıyız. Onların yükümlülüklerini aldıkça onları iteklememize izin verirler sürekli iteklemeye devam etmeliyiz. İtmeye devam ettikçe yükümlülük yükselir, yükselir, yükselir. Networkümüzde taahhütler sürekli yükselmeli asla azalmamalı. İkinci olarak kişisel gelişimimize taahhüt, üst levellerimizle vakit geçirmek için taahhüt ve özellikle etkinliklere katılma taahhüdü vermeliyiz.

Gördüğünüz gibi, taahhütler şirketiniz için değil; uplinenınız için değil; tamamen kendiniz, hayaliniz ve hedefiniz içindir. Bu durumu son olarak şu örneklerle açıklayacak olursak daha güzel olur;

Network Marketingde En Önemli Konu >>

Bunlardan hangisi olacağınıza siz karar vereceksiniz;

Bunu yapmamalıyız.

 Sadece çalışan bir işçi miyiz?

Bir şirkette maaşlı çalışan müdür gibi miyiz?

Yoksa kendi sarayını inşa eden bir usta mıyız?

Şimdi kararınızı verin ve başlayın. Ama sakın gaza gelmeyin. Çünkü dış motivasyon geçicidir ve önemli olan kendi kendimizi motive edebilmektir.

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

Network Marketing hakkında bir sunum aldınız. Size gerçek olamayacak kadar süper bir iş modeli sundular. Belki kabul etmediniz, “Hayır” dediniz. Belki de kabul ettiniz ve işe başladınız. Hangi aşamada olursa olsun bir işe başladığınız için, başarılı olma yolunu düşünmeden geçirdiğiniz bir zaman dilimi yoktur. Networkünüzü ilerletmek için ipuçları arar durusunuz. Merak etmeyin, herkesin endişesi bu ipuçları üzerinedir aslında.

Networkünüzü İlerletmek İçin Gerekli 9 İpucu

Her işin kendi içerisinde belli püf noktaları vardır. Belli kuralları, belli ipuçları bulunur. Uzmanlık da bu noktada kendini belli eder. Nerede ne yapılacağını bilmektir. Doğrudan satış içerisinde de ipuçları bulunur. Organizasyonunuzu büyütmek için, daha çok satış yapmak için, eğlenmek için vb ipuçlarını öğrenmek sizin elinizde. Network marketing ticaretinizi ilerletmek için gerekli olan 9 ipucuna birlikte bakalım.

Genç Girişimciler İçin İpuçları >>

Doğru şirkette olduğunuzdan emin olun.

Şirketinizin ürünleri konusunda tutkulu değilseniz ve insanların hayatlarını değiştirebileceklerine dair inancınız çok katı değilse, başka bir işe bakmayı düşünebilirsiniz. Network işinizde başarılı olmak istiyorsanız, şirketiniz için tutkunuzun olması gerekir. O olmadan fazla bir şansınız yok.

Size sonuç getirecek işleri yapmayı bir öncelik haline getirin.

Daha kötüsü, işiniz için biraz zaman ayırdıktan sonra ilk önce ne yapmanız gerektiğini merak etmekten başka bir şey yoktur. Oturun ve size en iyi sonucu verme şansı veren bu etkinliklerin bir listesini yapın (tanıtım,tanıtım,tanıtım). İşinize ne kadar vakit ayırırsanız ayırın, ne zaman olursa olsun, bu etkinliklere öncelik verin.

Güçlü Bir Başlangıç Ekibi Kurmak İçin >>

Zamanının efendisi ol.

Size kesin bir şey söyleyebilirim ki – gezegendeki her başarılı pazarlamacı, zamanı doğru kullanmak konusunda ustalaşmayı öğrendi. İş başarısının anahtarlarından biridir bu. Mevcut her dakikayı nasıl kullanacağınızı ve en önemlisi, zaman yetersizliğini telafi etmek için teknolojiden nasıl yararlanılacağını öğrenin.

Muhtemel iş ortaklarınıza yardımcı olmak için interneti kullanın.

Çoğu şirketin öğrettiği çevrimdışı, araştırma tekniklerinde yanlış olan hiçbir şey yok. Sıcak pazarınızı tam on ikiden vurmak, hayatınızdaki tüm tanıdıkların bir listesini yapmak

Ancak interneti, sadece teklif etmek zorunda olduğun fırsatla ilgilenen insanları, kolayca bulmak için kullanmaktan daha büyük görmelisiniz. Sosyal medya, özellikle de Facebook yeni umutlar bulmak için bir altın madenidir.

Başarılı İnsanlar Zamanlarını Böyle Yönetiyorlar >>

Çok fazla hata yap.

Bir işiniz varsa, hataların kaşlarını çatması ve sonunda kovulmanıza neden olma ihtimali yüksektir. Kendi işiniz olduğunda, harekete geçtiğinizde hatalar aslında olumlu olabilir. Hatalar başarısızlık değildir… Onlar seni başarıya yönelik bir adım daha ileri götürürler.

Gerekirse kendi aciliyetinizi yaratın.

Bir işletmeyi bir yandan büyütürken iş sahibi olmanın sorunlarından biri de aciliyet eksikliğidir. İşiniz faturalarınızı ödeyebilir ve belki de pazarlamanızı finanse etmenize yardımcı olabilir. Bu güzeldir ancak acil değildir. Normal işinizdeki profil burada geçerli değildir. Burada ne kadar para kazanacağınıza sizin aciliyet duygunuz karar verecektir. Bu sizin için doğruysa, kendi aciliyetinizi yaratmalısınız.

Sıra Sende, Hemen Harekete Geç >>

Korkularınla yüzleş.

Yarı zamanlı olduğunuzda, sizi haftalar, aylar ve hatta yıllarca süren eylemsizlik halinin felç etmesinden korkmazsınız. Sadece bu kadar zamanın yok! Herkesin korkuları vardır. Ama işte doğru olan – en çok korktuğun şey, sonuçlarında en büyük sıçramayı sağlayacak şeydir.

Ertelemeyi yenmelisin.

Tıpkı korkularda olduğu gibi, herkes bir noktada erteleme sıkıntısı çekiyor. Bazıları, aslında profesyonel tedarikçilerdir! Sınırlı bir zamanınız olduğunda, erteleme, başlamadan işinizin sonu anlamına gelebilir. İlk anahtar onu tanımak. O zaman bununla mücadele etmenin ve hızlı hareket etmenin yollarını bulmalısınız.

İlham Alabileceğiniz Muhteşem Filmler Listesi Burada >>

Daha sonra değil, daha erken yardım alın.

Dinleyin, hepimizin yardıma ihtiyacı var. (Sitemizdeki güncel ve  tarafsız yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.) Yine de bir nedenden dolayı, sormadan önce sonuçların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, yarı zamanlı çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri! Er ya da geç, önce bir antrenör bulun.

Bonus İpucu: İşte en dürüst gerçek şudur ki; her networker bir noktada vazgeçmek istiyor. İşte size bir ipucu – networke neden başladığınızı unutmayın. Almak istediğin bir şey vardı. Buna geri dön. Acıyı unutma. Daha iyi bir şey için hayalini hatırla.

Zenginleşmek için meşru bir yol arıyorsanız, network marketing uygun bir seçenek olabilir. Neden network marketingin uzun vadeli olarak gerçekleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Öyleyse, endüstrinin gerçekliğini incelemek ve ona mantıklı bir bakış açısıyla bakmak için bir dakikanızı ayırın. Tüm zamanların önde gelen network marketing düşünürlerinden Jim Rohn, şöyle demiştir:

“İşinizde çok çalışırsanız iyi bir yaşam sürdürebilirsiniz, kendiniz üzerinde çok çalışırsanız ve bir servet inşa edersiniz.”

Tüm aşağılayıcı anlatımlar, kötü tanıtımlar ve sadece network marketing’e yönelik genel olumsuz çağrışımlar, bazı insanların hiç düşünmenden bu sektörden kaçmasına sebep oluyor.

Network Marketinge Yönelmenizi Sağlayacak 13 Sebep

Dolara para yatırmaktan bıktınız mı? Kaldıraç şansı olmayan ve (varsa) büyüme potansiyeli az olan yatırımlarla yaşamaktan yoruldunuz mu? Ya da sadece kendiniz ve aileniz için daha büyük planlarınız var ve ihtiyacınız olan tek şey doğru finansal aracı bulmak. Gerçekten zeki bir insan, kararlarını vermeden önce tüm ilgili bilgilere bakar. Biraz derine inip network marketingin dönüşümsel zenginlik yaratmak için en iyi fırsat olmasının nedenlerinden bazılarına bakalım:

Hayatınızı Gerçekten Değiştirmek Yeterli ve Radikal Bir Yol

Sizce “Normal bir iş” nedir? Normal bir iş, 40 yıldan fazla bir süredir çalıştığın meslekte, sadece faturaları ödeyecek kadar para kazandığınız iştir. Bu yüzden işiniz için tutkulu olmayabilirsin.

Şanslıysanız, belki birkaç oyuncak almaya ve tatile çıkmaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda yapılan bir ankete göre, dünya genelinde insanların %85’i işlerinden nefret ediyor. Japonya’da, halkının %94’ü sürekli işle meşgul olduğundan durum çok daha kötü. Eğer şu an işinizden nefret etmiyorsanız, o zamanlar bu dünyadaki nadir kişilerden birisiniz demektir.Bu üzücü de olsa sonuçta gerçek. Yaşamınızı, statünüzü değiştirmek istiyorsanız, gerçekten fark yaratacak radikal bir karar almanız gerekecektir.

Evet, hayatınız boyunca bütçe planı yapıp, her kuruşunuzu biriktirip zengin olmaya çalışabilirsiniz. Ama yaşlandığınızda ve fırsatlarınız elinizden kayıp gidince, hayatınıza ve yaptıklarınıza bakıp ve neden daha büyük adımlar atmadığınızı düşünüp üzülme ihtimaliniz çok yüksek. Günümüzün en büyük, en parlak ve en başarılı insanlarına bakın, eski iş kafasına uymuyorlar.

“Her şeyin eskisi gibi” olduğu fikrini yutmuyorlar. Dışarı çıkıyor ve hayata bakıyorlar! Öğretilenlerin dışında düşünmekten veya risk almaktan korkmuyorlar. Mark Zuckerberg, milyar dolarlık şirket sahibi olmasına rağmen çalışırken bir tişört ve kot pantolon giyiyor. Facebook‘u başlattığında, küçük bir gelirle idare mi etti veya emeklilik için para biriktirmeye mi çalıştı? Kesinlikle hayır!

Devasa bir ağ kurduğunu biliyordu. Kendi kendine kâr yaratacak kâr odaklı, karmaşık bir ağ. Bir vizyonu vardı. Network marketing de iş için aynı vizyonu gerektiren ve geleneksel olmayan düşünce sistemi gerektirir. Size büyük kar potansiyeli ve yaşamınızı değiştirebilecek işler yapma fırsatı verir. Sadece pazarlama ve sosyalleşme ile kaldıraçlarınızı kullanarak sıfırdan bir imparatorluk inşa edin. Sonra emeğinin meyvelerinin tadını çıkar.

Randy Gage’ten Korku Üzerine Bir Hikaye >>

Taahhüt İle Başlayabilirsiniz

Şöyle bir düşününce, pazarlama ağı çok kalabalık görünüyor olabilir. Bu doğru görünse de algı aldatıcıdır. Network marketingde yüzlerce insan var. Ancak buna gerçekten kendini adayan çok az insan var.

Büyük kazanç sahiplerini diğer insanlardan ayıran şey özveri ve bağlılıklarıdır. Bu, network marketingin harika bir finansal araç olmasının diğer bir nedenidir. Gerçek rekabet göründüğü kadar değil. Tecrübelerime göre, bir şirkete veya kuruluşa katılan çoğu insan başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmıyor. Bu hemen hemen her sektörde geçerlidir; ancak özellikle çok katlı pazarlamada giriş engeli çok küçüktür.

Bununla birlikte, network marketingde bir işletme sahibi gibi davranırsanız, emeklerinizin karşılığını alırsınız (geleneksel işletmeye göre çok daha fazlasını). Kalabalık hissine rağmen, gerçekten işine kendini adayan kişiler o kadar da kalabalık değil. Geniş bir açıdan bakarsak, network marketing çok genç bir ekonomik çerçevedir. Ve halkın algısı henüz olgunlaşmadı. Sorun şu ki, herkes bir yöne giderken ve doğru yöne hareket etme cesaretine sahip misiniz? Earl Nightingale;

“İnsanların çoğunluğunun ne yaptığını inceleyin ve tam tersini yapın ve yaşadığınız sürece muhtemelen hiçbir zaman yanılmayacaksınız…”

En Çok Zaman Harcadığınız 5 Kişinin Ortalamasısınız

Bu alıntı Jim Rohn’dan Tim Ferriss’e ve hatta Tony Robbins’e atfedilmiştir. İlk kim söylediyse (muhtemelen Rohn) doğru. Network marketing arenası, size yardım edebilecek ve size meydan okuyabilecek hedef odaklı insanlarla kendinizi uyumlaştırma fırsatıdır. Network Marketing kendinizi; sızlanan ve şikâyet eden; ama hiçbir şekilde çözüm bulamayan insanlarla çevrelemek yerine, sizi başarıya itecek insanlarla bağlantı kurmak için bir platform sağlar.

Bunlar, dünyada bir şeyler inşa edebilen insanlardır ve network marketing sektörü sizi bu insanlarla bir araya getirir. Yani herkes herkesin başarısından faydalanır. Büyük bir organizasyon oluşturmasanız bile, sadece bağlantılar için network marketinge dâhil olabilirsiniz ve burada başarılı insanlarla tanışabilirsiniz.

Yaşamı farklı seviyelerde yaşayan insanları tanıma fırsatınız var. Yılda bir milyon doların üzerinde saf kar elde eden insanları tanımaya başladığınızda (onları gerçekten tanıdıkça) bakış açınızı değiştirir. Neyin mümkün olduğunu hakkında düşünceleriniz değişir. Cevap istediğiniz soruları değiştirir. Zihniyetiniz değişir.

İçinizde kilitli hedefler, vizyon, beceriler ve yetenek var mı? Hayallerinizi kovalamak ve bolluk dolu bir hayat yaşamak mı istiyorsunuz? Fakat yaşama şekliniz ve mevcut ortamınız sizi engelliyor mu?

Vasat olmayı bırakıp bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi. Bilin bakalım değişim nasıl başlar? Kendiniz değiştirmediğiniz sürece hiçbir şey değişmeyecek! Newton’un atalet yasası, hareket halindeki bir nesnenin hareket halinde kaldığını ve dinlenme hâlindeki bir nesnenin dinlenmeye devam ettiğini belirtir:

Değişim için kuvvet uygulamanız lazım!

Süreci başlatmak için bir şeyler yapmanız ve süreci devam ettirmek için her gün bir şeyler yapmanız gerekecek. Kendinizi büyük düşünürlerle, girişimcilerle kuşatın. Bunu yaparsanız, düşünce yapınız değişecek ve geliriniz de dâhil olmak üzere tüm hayatınız bu değişimi takip edecek.

Hangi Tür Girişimcisiniz >>

 Ağ Pazarlaması, Belirsizliği Azaltır

Bu günlerde, geleneksel bir işte refah aramak, ıssız bir yol üzerinde bir otostop çekmek gibidir. Bir kamyon şoförü sizi alabilir; ancak dışarıda birçok kötü insan var ve bunu çok geç olmadan anlayamazsınız.

Firmanız iflas edebilir, ani bir küçülme yaşanabilir ya da patronunuz nedensizce sizi işten çıkarmaya karar verebilir. Bu, network marketingin diğer işlerden daha iyi bir seçenek olmasının en büyük nedenlerinden biridir. Mevcut işinizdekinden farklı olarak belirsiz bir geleceğe ve belirsiz bir emekliliğe bağlı kalmak yerine birden fazla gelir kaynağınız olur. İş güvenliğinin 9-5 çalışmaktan geçtiğine inanıyorsanız, bir mağarada yaşıyor olmasınız.

“Network marketingde başarılı olacağınızı garanti edemezsiniz. Bu doğru, ancak işinizi veya aynı maaşınızı koruyacağınızı da garanti edemezsiniz.”

Büyük bir şirketin CEO’su değilseniz ve yılda 20 milyon kazanmıyorsanız, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için büyük bir adım atamanız gerekir… Ya da sadece küçük hayaller kurun, küçük yaşasın ve küçük adımlar atın. Düşük giriş maliyeti, düşük ek masraf ve büyük potansiyel kazanç, tam olarak network marketingin hayallerinizi hayata geçirmek için en iyi yol olmasının nedenidir.

Gurur duyabileceğiniz bir hayat… Ailenize yaşamak isteyeceğiniz, mutlu olduğunuz bir hayat. Pek çok insan iyi bir oyun hakkında sürekli konuşur. Ancak iş formalarını kirletme ve sahaya çıkmaya geldiğinde, çoğu insan korkularının kendilerini dikte etmesine izin verir.

Zaten Pazarlama Yapıyorsunuz

Gerçek şu ki, her gün pek çok gereksiz, bilinçsiz pazarlama yapıyoruz. Örnekleri;

Halihazırda yaptıklarınızı yaparak bir imparatorluk kurmanın, para kazanmanın zamanı geldi. Ayrıca, bugün network marketing fırsatları da sınırsız. İlgi alanınız ya da tutkunuz ne olursa olsun, size uygun bir şey bulabilirsiniz. İşletmenizi oluşturmak için tek bir yöntemle sınırlı kalmanıza gerek yok. Dünya çapında ölçekleme yeteneği sayesinde, tüm dünyada bir müşteri tabanı ve ekibi oluşturursunuz.

30 Yaşında 10 Milyon Dolar Kazandı | Başarı Öyküleri >>

Network Marketing Endüstrisi, Zihninizi Geliştirmenin Anahtarıdır

Para ağaçta yetişmiyor. Bu doğru; fakat birçok insanın davranışını yönlendiren korkulara sebep oluyor bu ve bunun gibi yorumlar. Bu korku temelli zihniyet ve çalışma ortamı potansiyelinizi açığa çıkarmanızı engeller. Zaten yetersiz olan maaşınızdan kısarak birikim yapmaya çalışıyor olabilirsiniz; ancak maaşınız hiçbir zaman yeterli olmayacak.

Tasarruf harika, bunu her zaman tavsiye ederiz. Ancak, değişmesi gereken arkasındaki zihniyet var. Zenginlik ve bereketli bir yaşam yaratmak istiyorsanız, zihniyette ciddi bir değişiklik gereklidir. Network marketing, zihniyet değişimi için mükemmel bir araçtır. Bu sektöre girdiğinizde, kendinizi daha büyük oynayan ve daha büyük düşünen insanlarla çevrelersiniz.

Bugün zihninize yeni düşünce tohumları ekmeye başlayın, yağmur bekleyin, teşekkür edin ve bol miktarda hasat yapmaya hazır olun. Network marketing, birden fazla gelir akışına sahip olmanızı sağlar. Network marketingde, geleceğin belirsizliğinden korktuğun için bir her ayırabildiğin parayı saklamak için savunmada yaşamak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, zor günler için size yardımcı olacak yeterince pasif gelir elde etmeye çalışın ve aynı zamanda rüyalarınızı gerçekleştirmek için çalışın (evsizler için bir ev inşa etmek gibi).

Başarılı Bir İş Kurmak Heyecan Verici

Hayat sıkıcı olabilir. Hem de cidden çok sıkıcı… Çoğu insan hareket etmiyor. Çok monoton ve sıkıcı bir düzenleri var. Böyle insanların her ay belirli bir miktar geliri olur ve maaşlarının yettiği ile yaşamaya çalışırlar. Hayatlarında heyecanlanmak için çok az şeyleri var. Network marketing heyecan verici bir endüstridir. Çok düşük riskli ve potansiyel getirisi çok büyük.

Bu benim için en heyecan verici şey. İnsanların hayatlarını tamamen değiştirdiklerini görmek istiyorum. Çoğu zaman, insanların işlerini büyütmek için içine hedeflediği kişisel gelişim, yaşamlarının diğer alanlarına da taşınır ve finansal hedeflerden başka hedefler oluşturmanıza neden olur. Sorun şu ki, bazen heyecan ve yutturmaca iç içedir. İşletmenizde yutturmaca kullanmamalısınız. Ancak bu, iş modelinin heyecanını benimsememeniz gerektiği anlamına gelmez.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar | Liste 2 >>

Güçlü İlişkiler Kurabilirsiniz

Bunun için fazla zaman harcamamazsınız. Ancak network marketingle ile ilgili en iyi şeylerden biri güçlü ilişkiler kurmaktır. Yeni insanlarla tanışıyorsunuz ama asıl önemli olan, hepinizin aynı hedefe doğru yürüyor olmanız.

Hayatı, diğer iş modellerinden daha samimi bir ölçekte gerçekleştirirsiniz. İnsanları gerçekten tanımaya başlarsınız ve onlarının zihinlerini kavrarsınız. Onlarla dünyayı gezersin, ailelerini tanırsın, umutlarını ve hayallerini tanırsın.

Tek Bir Gelir Kaynağı Hayatınız İçin Yetersiz

Bugün etrafınızdaki dünyaya hızlıca bir göz atın. Maliyetler artıyor, enflasyon ve gittikçe daha fazla aile borçla mücadele ediyor. Jet motoru hızında yaşam maliyeti artarken, ortalama kişisel gelir cılız ve tek pervaneli bir helikoptere benziyor.

Ailenizin refahını sağlamak için tek bir gelir kaynağına güvenemezsiniz. Sistem, insanları borç ve sıradanlık döngüsüne hapsetmek için kurulmuştur. Network marketing, mevcut maaşınızdan çok daha büyük bir gelir akışı elde edene kadar zaman içinde düzenli olarak uygulanabilen bir iş modelidir.

Bir hasata ihtiyaç duyduğunuzda ekim yapmazsınız. Ekim zamanı hasattan öncedir.

Gerçek servet yaratmak zaman, enerji ve çaba gerektirir. Network marketingin harika olmasının nedeni, çok fazla finansal risk olmadan finansal özgürlüğe yönelik çalışmanız olabilir. Mükemmellik, hayatımızın hiçbir alanında mümkün değildir. Ancak aileminiz finansal refahını iyi bir fikirle riske atamayız. Risk olmadan aynı pozitif nakit akışını yaratmayı tercih ederim. Network marketing riskten mahrumdur. Nakit akışını istiyoruz, ancak risk olmadan.

Kazançlarınız üzerinde tam kontrol sizde. Belki de hayatınızda değişim noktasındasınızdır? Belki de farklı düşünmenin ve size geçim sağlamaktan daha fazlasını sunan bir şey inşa etmenin zamanı geldi – hayatınızı değiştirme potansiyeli olan bir iş yaratın.

Takip Nedir? Nasıl Yapılır >>

Hayallerinizin Hayal Olarak Kalması Gerekmez

“Spekülasyon yapmadığın sürece biriktiremezsin.” Basitçe söylemek gerekirse, bir mucize için ve planlarınızın sihirli bir şekilde gerçekleşmesini bekleyemezsiniz. Hayallerinizin kapısını açmalı ve onları gerçeğe dönüştürmelisiniz.

Çok klişe geliyor, ama doğru. Yaptığınız seçimler ve gerçekleştirdiğiniz (ya da yapamadığınız) eylemler nedeniyle, şu anda bulunduğunuz yerdesiniz. Daha iyi bir yaşam istiyorsanız, farklı bir şey yapmalısınız. Hepimiz deliliğin tanımının aynı şeyi tekrar tekrar yaptığını ve farklı sonuçlar beklediğini duyduk. Bu yüzden farklı şeyler yapmadan farklı sonuçlar beklemekten vazgeçin.

Neyin mümkün olduğuna bir bakın. Gelecek on yıl boyunca sürdüğünüz yolda devam ederseniz ne beklemeniz mümkün ve makul? Şu anki işinizin size derinden arzu ettiğiniz hayatı vermesi mümkün mü? Network marketingde, en azından fırsatınız var. En azından mümkün!

“Neden pazarlama ağı?” Daha iyi bir soru… “Neden olmasın?” Neden hayallerinize en azından bir şans vermeyi denemiyorsunuz? Tekrar hayal etmeye başlayın. Hedeflerinizin ve hayallerinizin iş çabalarınızı desteklemesine izin verin.

İstediğiniz Hayatı İnşa Edebilirsiniz

Network marketingde herhangi bir kısıtlama yoktur. İşinizi, hayal edebileceğiniz herhangi bir seviyeye kadar büyütebilirsiniz.Tabi ki bu güçlü bir zihin gerektirir! Network Marketing’de herhangi bir ek maliyet yoktur, cinsiyet ödeme açığı yoktur, ayrımcılık yapılmaz, dil zorunluluğu yoktur ve deneyiminiz ve işiniz büyüdükçe geliriniz de katlanarak artar.

Doğru zihniyet ve cesareti olan herkes bir networker olarak başarılı olabilir. Hepimizin önünde engeller var. Network Marketing bu engelleri aşmak ve bunu yapmak için para almakla ilgilidir. Para kazanarak kişisel gelişim elde edebilirsiniz. Bu, bu endüstrinin bir ürünüdür ve bu sektördeki en çok kazananlara sorarsanız, en büyük avantajlardan biridir (finansal kazançlarından bile daha fazlası). Kendinizi nasıl tanımlarsınız? İstediğiniz hayat bu mu? Çocukken hayal ettiğin şey bu mu?

Ev Tabanlı İşlerde Hedeflerinize Nasıl Ulaşırsınız >>

Network Marketing, Size Yaşam Değiştirme Yeteneği Verir

Bunu sonuncusu için sakladım, çünkü Network Marketing endüstrisi ile doğrudan ilişkili görünmese de, bir pazarlama organizasyonu oluşturmanın en iyi nedeni budur. Network marketingin etrafınızdakilerin yaşamları üzerinde de ilginç bir domino etkisi vardır. Başarınız sayısız başka insanın hayatını iyileştirecek. Network marketing, ailenin, arkadaşların, tanıdıkların ve hatta yabancıların hayatlarına olumlu şeyler katacak geniş çaplı bir yoldur.

İşte bu sektördeki başarının başkalarının hayatlarına dokunmanıza yardımcı olacak birkaç yolu:

Akıllıca Çalışın… Çok Değil

Bu bölüme başlamadan önce birkaç şeyi hızlıca açıklayalım;

 1. Ağ pazarlaması tembel insanlar için değildir.

Çok fazla zorlanmanız gerekecek. Zor iş sizi korkutuyorsa, bu sektör için uygun değilsiniz ve başarılı olamazsınız. Ama bu daha akıllıca bir iştir. Bunu diğer seçeneklerden ayıran şey, sıkı çalışmanızın zaman içinde nasıl size katkı sağlayabileceğidir.

2. Ağ pazarlaması kolay bir zenginlik değildir.

Kolay olsaydı, herkes yapardı. Ancak herkesin yeterli cesareti, kararlılığı ve zihniyeti yok. Yapanlar ve yapmayanları ayıran tek şey, zihniyet ve gerçek bağlılık eksikliğidir. Bunun yanında becerilerinizi geliştirin. Ağ pazarlaması, kilo vermeye benzetilebilir. Kilo vermek basittir. Harcadığınız enerjiden daha az kalori alın. Kilo vermek ister misiniz? Daha az yiyin, daha iyi yiyin ve daha fazla hareket edin. Bu kadar. Yazdığımızı yaparsanız, kesinlikle kilo vereceksiniz. Ama gerçekleştirmesi o kadar da kolay olmuyor.

3. Gelelim asıl konumuza

Bazen, kuşlar solucanı sadece erkenci oldukları için kaparlar. Söylediğimiz gibi, sağlam bir organizasyon kurduğunuzda, kaldıracınız devreye girdiğinden dolayı ağır kaldırma işleminiz sona erecektir.

Şimdi bir pazarlama ağı organizasyonu oluşturduğunuzu varsayalım. İşletmenize haftada 10 saat ayırmaya karar veriyorsunuz (hızlı gitmek istiyorsanız bu çok daha fazla olabilir, ancak bu, bu gösterim için matematiği basit tutar).

Gerçekçi olalım ve bu örnekte yalnızca ciddi olarak katılan insanları sayalım.  İstifa edenleri saymayacağız. Şimdi, ilk yılında bir grup insan koyduğunu, ancak en az senin kadar çok çalışan (haftada 10 saat) sadece 5 ciddi insanı kattığınızı varsayalım. Bu nedenle, birinci yıldan sonra, işinize ve gelirinizin büyümesine adanmış 60 saatlik bir işiniz var (haftada). (Bu 6 kişi – siz ve kattığınız 5 kişi) x haftada 10 saat, yani haftada 60 saat.

İnsanlarla Kolayca Nasıl Tanışırsınız >>

Bu insanların bazıları seninle aynı sonuçları alacak. Bazıları muhtemelen daha iyi, bazıları ise daha kötü durumda. Fakat hepsinin ortalamasının, sizinle aynı olduğunu varsayalım. Gelecek yıl, her biri çok çalışmak isteyen 5 ciddi insan buluyor ve siz de beş tane daha buluyorsunuz.

Network Marketing bir kaldıraç olduğundan, kaldıraç kullanarak gelirinizi arttırabilirsiniz. Şöyle söyleyen insanlar var; “Sadece 5 kişi al, onlarda 5 kişi alsın ve böyle büyüsün.” Network marketing içerisinde başınıza gelecekler asla böyle olmayacak!

Korkularınızın olması normal. İnsanlarla uğraştığınızı unutmayın. İnsanları işe alacaksınız ve bırakacaklar. Yavaş ilerleyecek kişileri işe alacaksınız. Veya çok hızlı gelişen insanları. Biri 3 kişiyi, diğeri 45 kişi getirecek. Günün sonunda, mesele şu ki, zaman içinde kaldıraçlı bir organizasyon kuracaksınız.

Kendi başına büyüyecek, rakamlar önemli değil. Organizasyonunuzun büyüme hızı, ekibinizdeki insanların kalitesi ve liderlik yeteneğiniz tarafından büyük ölçüde belirlenecektir.”

Bu fikir hakkında daha fazla konuşmak istiyorsanız, bize yorum göndermekten çekinmeyin. Bu fikir, bu sayfadaki diğer kavramlardan çok daha önemlidir! Bu iş sizi cesaretlendirecek. Böylece, zenginlik ve bolluk yaratırken, başkalarının hayatlarını zenginleştiren ve değerli sebepler için daha fazlasını yapmak için kendinizi hazırlayacaksınız. Bu yazımızı beğendiyseniz lütfen arkadaşlarınızla paylaşın.

Unutmayın, hiçbir şey değişmezse… hiçbir şey değişmez.

Yoğun bir hafta boyunca, bir liderin veya yöneticinin istediği son şey verimsiz bir toplantıda bir veya iki saat boşa harcanmasıdır. Verimsiz olmanın en etkili yolunun ne olacağını sorulunca, çoğunuzun aklından “kötü toplantılar” düşüncesi geçecektir. Bugün toplantılar hiç olmadığı kadar fazla çalışma saati tüketiyor. Bugün liderler haftalarının yaklaşık yarısını toplantılara harcıyorlar. [TED’in araştırmasına göre , zamanın üçte biri anlamsız, kötü yönetilen toplantılarla harcanıyor . Net bir gündem veya amaç olmadığı yerde kaç toplantıya katıldınız?]

Toplantı sonunda açık bir eylem planı olmayan konudan konuya atlayan toplantılara kaçınız katıldı? Toplantıdan, geldiğinizden daha fazla kafanız karışmışsa, lütfen elinizi kaldırın.

Toplantılar, korktuğumuz ve katlandığımız bir şey olmak zorunda değildir. İçeri girip çıkacağımız bir şey olmak zorunda değiller. Gerçek ve somut sonuçlar veren toplantıların çok daha kasıtlı, enerji verici ve üretken olma yollarını bulmalıyız.

Peki ekip toplantıları daha verimli nasıl yönlendirilir?

Liderlerin ve yöneticilerin verimli, etkili ve katılan herkes için faydalı ekip toplantısı yapabilmeleri için 10 ipucu:

 1. Her toplantıyı olumlu bir şekilde düzenleyin

Odadaki herkesi olumlu bir zihniyete sokmak ve toplantı için enerjilendirmek için harika bir başlangıç noktası, odadaki herkesin ilerleme kaydettikleri veya heyecanlandıkları bir şeyi paylaşmalarını sağlamaktır. Bu hemen tüm toplantının tonunu ve yönünü ayarlar. İnsanların toplantıya katılmak zorunda olmaları konusunda olumsuz bir zihniyette olmaları yerine, pozitiflik, katkı ve pozitiflik barındıran düşüncelere kapılmaları daha makuldur. Olumlu olmak ve olumlu kalmak önemlidir.

 1. Odaya hakim bir lider olun

Toplantının amacı ne olursa olsun, odadaki birinin toplantıyı yönetmek ve yönlendirmekle görev alması gerekir. Bu kişi toplantı için gündemi belirleyecek, konunun çözülmeyeceğinden emin olacak ve toplantının kararlaştırılan süre içinde kalmasını sağlayacaktır.Genellikle ilerlemeleri rapor eder, toplantıdan sonra ne olması gerektiğine açıklık getirir ve toplantıdaki insanlardan gelecekteki eylemler adımları konusunda taahhüt alırlar.

Kimsenin kontrolü ele almaması durumunda, en büyük kişilikleri veya en büyük görüşleri olan insanlar, sessiz kişilikleri katkıda bulunmayacak şekilde hükmedebilir ve durdurabilir.

 1. Odada doğru kişilere sahip olun

İçinde bulunduğunuz son toplantıya tekrar bakın… Toplantı, “sayıları oluşturan” insanlarla mı doluydu yoksa katkıda bulunan ve girdi sağlayan insanlarla mı doluydu?

Gerçekten verimli bir toplantıya liderlik etmek için, kimin dahil olacağını düşünmeye zaman ayırın. Odada, değer katacak, aktif katkı yapan, arka plan bilgisine sahip, karar vericilere, aksiyon almaya çalışan ve toplantının sonucundan doğrudan etkilenecek kişilerin olmasını istersiniz. Pasif konuklara değil, üretken katkı sağlayacak toplantı odalarına insanları almaya odaklanın. Toplantılarınızı dilediğiniz gibi düzenleme özerkliğiniz varsa, en verimli sonuçları almaları için toplantıya bu şekilde devam edin.

 1. Farklı toplantılarda insanların eşsiz güçlerini kullanın

Şirketinizdeki veya ekibinizdeki herkes her toplantı için uygun değil.

Üretken toplantılar oluşturmak için harika bir ipucu, ekip üyelerinin hangi toplantıların bir parçası olması gerektiği ve ne olmaması gerektiği konusunda netleşmektir. Sadece odayı doldurmayı düşünmeyin, tanıdığınız kişileri en büyük katkıyı yapacağına davet etmek konusunda seçici olun. Hepimizin farklı güçleri var.

Ekip üyelerinizden bazıları beyin fırtınası toplantılarında harika olurken, diğerleri katılım fikrinde strese girebilir. Aynısı süreç ve durum toplantıları için de geçerlidir. Toplantıdan en büyük etkiyi yaratmaya gelince, odada hangi enerjiyi istediğinizi ve kimin toplantıya doğru değeri getirebileceğini düşünmek önemlidir.

 1. Net eylem adımları ve sorumlulukları ile toplantıları sonlandırın

Yaptığınız son toplantıya geri dönün, büyük sohbetler, değerli girdiler ve iç görüler olma ihtimali yüksektir. Ancak toplantının sonunda ne oldu? Hepiniz ayrı yollara mı gittiniz, yoksa açık eylem adımları ve sorumluluklar belirlendi mi? Herkesin en büyük içgörüsünü paylaşması için her toplantının sonunda bir zaman ayırmak faydalı olacaktır.

Bu, katkısı ve işbirliğini güçlendirir ve herkesin toplantıdan uzaklaşmasını ve toplantının değeri hakkında net bir bakış açısı olmasını sağlar.

 1. Toplantı için net amaç oluşturun

Açam belirlemek, etkili ve verimli bir toplantı yapmak için en zorlu görevlerden biridir. Bunun nedeni, pek çok toplantının net bir amaç, hatta gündem olmadan yapılmasıdır. Bazı toplantılar basitçe gerçekleşir, çünkü birileri haftalık statü toplantısı yapmaya karar vermiş olabilir.

Bu tür toplantılara katılmak, özellikle toplantının ne hakkında olduğu, gündeminin ne olduğu veya toplantı öncelikleri hakkında net bir anlayış olmadan toplantıyı zamanınızın boşa harcanmış gibi hissetmenize neden olabilir.

 1. Toplantıyı ayakta tutun

Uygulamalı Psikoloji Dergisi’ndeki bir makalede yazarlar, oturarak yapılan toplantıların,  ayakta yapılan toplantılarından % 34 daha uzun sürdüğünü tespit etmiştir. Oturma toplantılarınızın istediğiniz gibi üretken olmadığını düşünüyorsanız, işleri değiştirin ve tüm katılımcıların ayakta durmasını sağlayın.

 1. Toplantıları kısaltın

Toplantı için net bir amacınız ve gündeminiz varsa, toplantının ne kadar süreceği konusunda fikir sahibi olmalısınız. Toplantıları daha kısa bir zaman diliminde ayarlamaya başlayın, 30 dakika veya 40 dakika yapın ve toplantıların daha verimli ve etkili olup olmadığına bakın. Dikkat süremiz ve enerji seviyelerimiz toplantı devam ettikçe düşmeye başlayabilir.

 1. Zamanında başlangıç ve bitiş

Hiç kimse toplantıların başlamasını beklemek istemez ve toplantılar aşılırsa yeniden planlanmak zorunda kalır. Zamanında biten toplantılar düzenlerseniz, katılımcılar neyin beklediğini ve vaktinde ne olacağını bildiklerini bilirler. Ekip üyeleri zamanında gelmemeyi tercih ederse, zamanında gelmelerini beklediğinizden emin olmak için o kişiyle ayrı bir toplantı yapmak akıllıca olabilir.

 1. Çevreyi değiştirin

Toplantıların yavaş ilerlemeye başladığını veya bayatladığını fark ederseniz, ortamınızı değiştirme zamanı gelebilir. İlham verici bir yere giderek ya da yerel bir parkta bir ya da iki toplantı yaparak çevrenizi değiştirebilirsiniz.

Network marketing içerisinde lider olmak, dışarıda herhangi bir işte, hayatın herhangi bir noktasında lider olmaktan farklı bir konu değildir. Ancak bu ticaret içerisindeki liderlerin de olmazsa olmaz nitelikleri bulunmaktadır.

Network marketing sürekli satış yapmanın yanında, insanların kendilerine pasif gelir oluşturmak için çabaladığı etkili bir yoldur. Bu ticaret içerisinde başarıya ulaşmak da insanların bazı nitelikleri edinmelerini gerektirmektedir. Sistem oluşturmak için,  sistemin bir parçası olmanın  yanında bazı niteliklerin edinilmesi, bu nitelikleri edinmek için de bakış açınızın değişmesi gerekmektedir. Network Marketingde liderlerin en önemli 4 niteliğine gelin birlikte bakalım;

Liderlik Felsefesi

Liderlik konusunda en mükemmiel filmlerden biridir Braveheart (Cesur Yürek). Çünkü William Wallace karakteri birçok büyük liderlik özelliği sergiliyor. Bu niteliklerden biri de bir liderlik felsefesidir.

William Wallace, kendinden daha büyük bir şeye odaklanmıştı. Onun için her şey diğer insanlar hakkındaydı, doğru olanı yapmak, adalet bulmak ve ülkesi için özgürlük kazanmaktı.

Peki, senin felsefen nedir?

Senden daha büyük bir şey mi? Başkaları için özgürlüğe odaklanıyor, doğru bir şey mi yapıyor yoksa ürünlerinizin ve hizmetlerinizin hayatları nasıl değiştirebileceğine dair mesajı mı yayıyorsunuz?

Bu, liderliğinizde büyük bir fark yaratacaktır. Çünkü felsefeniz, sizden daha büyük bir şey olduğunda, o zaman takipçilerinizin sizin etrafınızda toplanma olasılığı daha yüksektir.

Bir vizyonunuz olsun

Bir lider olarak ihtiyaç duyduğunuz ikinci kalite, vizyondur.

Vizyonunuz sadece parayı almak, faturaları ödemek veya hayatta kalmaksa, bu konuda çok fazla insanı heyecanlandıramayacaksınızdır. Ancak görüşünüz, takımınızla birlikte büyük bir iş yapabileceğiniz yönündeyse ve felsefeniz de bu yöndeyse, o zaman siz de size katılmaları için heyecan duyacaksınız.

Liderlerin vizyonu vardır.

Bu nedenle, Network Marketing işinizde oluşturmaya çalıştığınız organizasyona ve vizyonunuzun ne olduğunu düşünmeye biraz zaman ayırın. Vizyonunuz çok önemlidir, çünkü buna odaklandığınızda işe alım, insanlara ulaşma ve vizyona ulaşma hakkında daha çok şey kazanırsınız.

Yetkili olun

Yetkin değilseniz, iyi bir lider olmak zordur. William Wallace profesyonel bir asker değildi ve bir orduyu nasıl kuracağını bilmiyordu. Fakat güçlü nedenleri, vizyonu ve bu vizyonu ifade etme yeteneğine sahipti. Ve en önemlisi, çoğu öğrenmenin yapmaktan geldiğini anlamıştı.

Oraya gidin, işe girişin ve aktiviteleri yapın. Bunu yaparak, lider olmak için gerekli olan şeyleri öğreneceksiniz.

Bu nedenle kişisel gelişim çok önemlidir. Kendi becerilerinizi güçlendirdiğinizde, becerilerde yetkin hale geldiğinizde, müşterilerinize ne yaptığını bilen bir liderin peşinden koşma olanağı verir

Örneklerle yönetin

İnsanların kendilerinden beklediğiniz aynı şeyleri, sizin yapmaya istekli olmamanız durumunda size güvenmelerini ve sizi takip etmelerini nasıl bekleyebilirsiniz? Ancak büyük bir lider olmak istiyorsanız, diğer insanlara sorduğunuz şeyleri yapmanız gerekir. Önce yapın! Konuşmanıza devam edin ama önce yapın, sonra başkalarına yolu gösterin.

Sosyal medya yönetimi bir Doğrudan satış profesyoneli için olmazsa olmazlardan biridir. Sosyal medya özellikle instagram ve facebook bizim vitrinimizdir. Dünyaya açılan penceremiz, sosyal medya hesaplarımızdır. Bu sebeple sosyal medyayı kullanırken doğru stratejileri bilmemiz gerekir. Sosyal medyadan satış yapmak veya network kurmak arasında farklar vardır. Eğer amacınız network marketing yapmak ise, paylaşımlarınızda doğallığı ön plana çıkarmalısınız (5D 1T) bir network marketing profesyoneli olarak nasıl düşünmelisiniz ve nasıl paylaşımlar yapmalısınız hakkında ayrıntıları bu network marketing eğitiminde bulabilirsiniz

Peki neler yapılmaması gerekiyor

Network Marketing, internetin hayatımıza getirdiği değişikliklerden payını almış bulunmaktadır. Artık insanlar dünyanın öbür ucundaki kişilere, bilgilere ve olaylara anında ulaşabiliyorlar. Bu durum sadece ilişkileri değil ticaret şekillerini de değişime zorlamıştır. Network de artık sosyal medya üzerinden para kazanılan sistemlerden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bu süreçte milyonlarca rakibimizin olduğunun farkında olmalıyız. Peki rakiplerimize nasıl fark atabiliriz veya daha çok satışı nasıl yapabiliriz? Bu yazıda sizin, sosyal medyada yapmanız gerekenlerden ziyade, dikkat etmeniz veya yapmamanız gereken noktalar üzerinde durduk. Gelin birlikte bakalım;

Sürekli satış yapmaya çalışmak

Bu garip bir tavsiye gibi gelebilir, ancak sosyal medyada satmayın. Kitlenizi birden fazla ürün ve fırsat yayınıyla satmaya ve spam olarak tutmaya devam etmeyin. Eğitmek ve ilham vermek için çabalıyoruz.

Değer sunmamak

Kitlenizi tanıyın ve onlara katılmanız için iyi sebepler verin. Yararlı ipuçları, ilham verici hikayeler ve hatta aptal şakalar paylaşın. Kahkaha gücünü hafife almayın, bu genellikle insanların sosyal medyada olmasının nedeni. Facebook’ta daha yüksek bir seviye alarak kitlenizi farklı listelere ayırmayı düşünebilirsiniz.

İnsanlara saygılı davranmamak

Bazen, onları gönderen kişiden farklı görüşlere sahip olan diğer kişileri reddeden yayınlar görebiliyorsunuz, örneğin: “Sadece kaybedenler 9’dan 5’e işte çalışıyorlar”. Bu hiç de iyi değil ve insanları kapatabilir. Kitlenize saygı gösterin, farklılıkları takdir edin ve mesajınızı daha olumlu bir şekilde iletmeye çalışın.

Çok olumsuz olmak

Sosyal medya, düşüncelerini özgürce ifade edebileceği özgür bir alan olmasına rağmen, olumsuz mesajlar göndermeye devam etmek, kitlenizi olumsuz bir kişi olduğunuzu düşünmelerine yol açacaktır. Bir ağ kullanıcısı olmanın hatırı sayılır bir öz-motivasyon ve pozitifliğe sahip olmasından dolayı, olumsuz mesajlar size olumsuz yansıyor ve potansiyel müşterilerin sizi katılmasına engelleyebiliyor.

İlgi çekici olmamak

Yorum ve iletileri göz ardı etmeyin. Cevaplayın onları. İşe başlamadan önce ilişkiler kurun ve güvenin. Bazen olumsuz yorumlar veya mesajlar alabilirsiniz. Cesaretiniz kırılmasın ve genel çevrimiçi argümanlara katılmayın. Her zaman zarif olun ve daha büyük kişi olun – çevrimiçi veya çevrimdışı.

Eğlenin ve sosyal medyanın kalplere dokunabileceğiniz ve daha iyi hayatlar oluşturmaya yardımcı olabileceğiniz bir platform olmasına izin verin.

Siz de networkerlerin sosyal medyada yapmaması gereken hareketler hakkında tecrübelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.