Network marketingde davet nasıl yapılır? Tanıtım, takip ve de en öncesinde doğru davet, network marketingde para kazandıran faaliyetler arasındadır. Öğrenmeniz gereken en önemli beceriler arasındadır.

Doğrudan satış yaklaşık seksen yıllık geçmişi ve kendi içerisinde kuralları olan bir ticari sektördür. Bu ticaret başlangıç ücretlerinin düşük olması sebebiyle insanlar tarafından yeterince ciddiye alınmasa da aslında gerek ek gelir yönünden gerekse kendi işini kurma bakımından dar ve orta gelirli insanlar için önemini gittikçe arttırmaktadır. Peki bu ticaretin püf noktalarını ne kadar insan biliyor? Etkili davet yapmayı, etkili tanıtım ya da etkili takip yapmak konusunda kaç kişinin bilgisi var?

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? >>

Network Marketingde Davet – Davet Etmenin Püf Noktaları

Network marketingin temel aktivitesi olan tanıtım, işin insanlara yüz yüze veya büyük toplantılar düzenleyerek toplu olarak anlatılmasıdır. Ancak önemli bir nokta daha var ki o da tanıtımdan önceki kısım olan “davet”tir. Çünkü bu ticarette işe alım, davet ile başlamaktadır. İyi bir davet, tanıtım ve takip kısımlarında insanların daha ilgili ve dikkatli olmalarını sağlamaktadır.

Bu sektör içerisinde öğrenmeniz gereken temel beceri olan davet etme sanatını, kesinlikle öğrenmeniz gerekmektedir. Büyük bir organizasyon kurmak tamamen sizinle ilgilidir. Kendinizi ne kadar geliştirebilirseniz, ticaretiniz de o kadar gelişecektir. Takımınız da o kadar sağlam olacak, kaldıraçlı geliriniz neredeyse garanti olacaktır. Ancak bu sektöre başlarken asıl öğrenmeniz gereken şey doğru davet etme sanatıdır.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez >>

Doğru Davet Etme Sanatını Öğrenin

Doğru davet etme sanatını kesinlikle öğrenmelisiniz. İşinizi insanlarla ilk olarak paylaştığınız nokta davet sürecidir. İnsanlarda oluşturacağınız ilk izlenim bu noktada kendini gösterir. Etkili bir davet yapamazsanız, insanları da etkileyemezsiniz. Bu da sizin bu ticaret içerisinde başarınızı sekteye uğratabilir.

Networkun her şeyi olan bu kısımda, sitemizden diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz. (Network Marketingde Davet Etme Sanatını Öğrenin). Network Okulu Tv olarak etkili bir davetin nasıl olması gerektiği hakkında sizler için hazırladığımız videomuza birlikte izleyelim;

Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda >>

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bugün, 10 Network Marketing emri olarak belirlediğimiz noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz. Ağ pazarlamasında daha fazla kriter belirlenebilir. Ancak burada belirlenen, yapılması ve uyulması gereken, gerekli olduğunu düşündüğümüz 10 network marketing emridir.

Bunlar dini şeyler değildir, herhangi bir bilimsel bir yazı veya kanun değildir. Sadece ticaretinizde uymanız gereken 10 ana noktadır. Sektörümüzdeki herkesin bazı noktalara uyması gerektiğine inanıyoruz. Buna bir etik kodu veya ne istersen diyebilirsin. Bunları gün içinde ve dışında yaparsanız, işinizde çok başarılı olabilirsiniz.

10 Network Marketing Emri

1 – Her zaman örnek olarak önderlik edeceğim ve yaptıklarımla başkalarına ilham vereceğim.

Büyük bir ekip oluşturmak ve bu sektörde başarılı olmak istiyorsanız, sizi kimse izlemese bile, her zaman örnek olmanız gerekir. İnsanlara ne yapmaları gerektiğini söylemek yerine, onlara ne yapmaları gerektiğini gösterirsiniz. Bu, başkalarına davranışlarınızdan ilham almanız gerektiği anlamına gelir. Grubunuzun izleyeceği hızı ayarlayın. Ekip üyelerinin yapmasını istediğiniz şeyleri yapın. İşinizde sürekli araştırma, işe alım ve perakende satış yapıyorsunuz.

2 – Birisini almak veya bir ürünü satmak için asla baskı, hile veya yalan kullanmayacağım.

Bazı çaresiz, yüksek basınçlı, kullanılmış araba satıcısı gibi değil, her zaman bir profesyonel gibi davranmalısınız. İnsanları asla dolandırmaya çalışmamalı, ne kadar para kazandığınız konusunda insanlara yalan söylememeli, onlara duymak istediklerini değil doğru olanları söylemeli veya birisine kaydolmaları ya da sizden satın almaları için baskı yapmamalısınız.

Evet, her zaman satış yapmayı istemeniz gerekir. Ancak bir başkasına teklifinizden sonra, eğer sizden asla almaz veya satın almaz veya size katılmazlarsa onlara kötü davranmayacağınız konusunda net olmalısınız.

3 – İsteyerek çalışacağım.

Kimseyi başarılı edemez veya bitiş çizgisine  doğru kimseyi sürükleyemezsiniz. Bu senin işin değil. Göreviniz, yardımınız için sizi isteyen kişileri desteklemektir. Kimseyi aramak veya motive etmek sizin işiniz değil. Bunun yerine, işiniz işinizi SEVEN kişilere yardım etmek ve onları desteklemektir. İşiniz istek ile çalışmaktır.

“İnsanların doğru bir şekilde başlamalarına yardımcı olmak sizin yararınıza olacaktır, ancak kimseyi yönetmek sizin işiniz değil.”

4 – Başka hiçbir distribütöre, şirkete veya mesleğimize zarar verecek hiçbir şey söylemeyeceğim veya yapmayacağım.

Asla üst sıraları, altları, şirketin yönetim ekibini veya mesleğindeki diğer şirketleri veya distribütörleri kötüye kullanmamalısınız. Bu düşünceleri düşünmek bile kötü bir şeydir. Bu düşünceleri asla insanlara söylememelisiniz. Bir sorun varsa, konuyu o kişiyle veya şirketle veya sorumlu kimse onunla çözmelisiniz. Başkasının kötü görünmesini sağlamaya çalışarak kendinizi asla iyi göstermeyeceksiniz. Her zaman bir ağ pazarlama uzmanı, sektörün elçisi olun.

5 – Her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım ve hiçbir zaman başarısızlığımı veya kendi sonuçlarım için başkalarını suçlamayacağım.

Pazarlama ağı işiniz için% 100 sorumluluk alırsınız. Başarılı bir kurban diye bir şey olmadığını biliyorsun. SİZİN etkinlik ve sonuçlarına göre başarılı (ya da başarısız) olursunuz. Yardım etmediğin için üstünü suçlayamazsın.

6 – Her zaman şirketimin kural ve yönetmeliklerine uyacağım.

Şirketinizin distribütör sözleşmesini okudunuz ve kuralları öğrenmek için zaman ayırdınız. Kuralları öğrendikten sonra, her zaman onları uyguladığınızdan emin olun. Takım üyelerinizi aynı şeyi yapmaya teşvik edin. Bu sizi ve şirketinizi beladan uzak tutmanıza yardımcı olur.

7 – … şirketiyle birlikte çalışacağım ve devam edeceğim.

İyi bir şirket bularak beş veya daha fazla yıl boyunca buna bağlı kalarak, başarısızlığınızın azaldığını anlamalısınız. Bu hızlı ve zengin bir iş türü değildir. Başarılı olmak için bir ton zor bir çalışma ve sebat gerektirir. Sorunlarını yaşamak istediğin bir şirket bul ve uzun süre boyunca buna bağlı kal.

8 – Her gün ürünlerimi ve fırsatımı yeni insanlarla coşkuyla paylaşacağım.

Bunun bir maruziyet işi olduğunu anlamalısınız. En fazla kim maruz kalırsa ve çevresini en fazla kim maruz bırakırsa, en büyük takımı oluşturur ve en çok parayı o kazanır. Ürünleri ve fırsatı her gün yeni insanlarla paylaşmaktan sorumlusunuz. Asla bir günü boş, onlarla sahip olduklarınızı paylaşmak için beş ile on yeni müşteriyle bağlantıya geçmeden geçirmeyin.

9 – Mümkün olduğunca şirketimin ürün ve hizmetlerine sadık kalacağım.

Şirketiniz bir ürün veya hizmet sunuyorsa, benzer bir üründen daha pahalı olsa bile kullanırsınız. Her zaman kendinizin en iyi müşterisi olmalısınız. Ürün veya hizmetlerinize, hepsini kendiniz kullanacak kadar inanmıyorsanız, başkalarından nasıl isteyebilirsiniz?

10 – Her gün kendimi iyileştirmeye çalışacağım ve yarın bugün olduğundan daha iyi olmaya çalışacağım.

Her gün daha iyi ve daha iyi olmak için bir hedef yapmalısın. Kitap okumalı, otomobil üniversitesine kayıt yaptırmalı, kasetleri dinlemeli, etkinliklere katılmalı ve sponsorunuza danışmalısınız. Yaşam için kişisel bir gelişim planı oluşturun.

“İşiniz sadece sizin kadar büyüyecek, emin olun.”

Son düşünceler

Bu 10 Emri yerine getirin ve başarılı bir pazarlama ağı uzmanı olun.

Sizin de network marketing içerisinde mutlaka uyulması gerektiğini düşündüğünüz noktalar mutlaka vardır. Belirlediğiniz kriterler nelerdir? Bu 10 önemli noktaya ek olarak eklemek istediğiniz noktaları, aşağıda bulunan yorum kısmından sizler de Network Okulu ailesi ile paylaşabilirsiniz.

Bol kazançlar…

Bugünkü yazımızda, networku yapmak isteyen, yapan veya bırakan herkesin aklını kurcalayan noktalardan birine cevap arayacağız; Network Marketing’i herkes yapabilir mi?

Bu ticareti herkes yapabilir ama herkes yapmaz. Çünkü çabuk para kazanma düşüncesiyle hareket eden birçok networker, bu işin de klasik ticaret gibi, kendini geliştirmek, çok çaba sarfetmek, sabır göstermek gibi kavramları içerdiğini, sunum yaptıkları kişilere anlatmazlar. Tabiki de giren kişi bedel ödeyeceğini bilmediği için 3-5 kişiden “Hayır” duyduktan sonra işi bırakırlar. Bu sadece işi yanlış anlatan kişilere mi bağlıdır? Hemen cevap verelim; hayır.

Şu bir gerçektir ki insanlar her şeyi isterler. Ancak istedikleri şey için konu bedel ödemeye geldiği zaman hiçbir zaman gerekeni yapmazlar. Ve bu iş için kriterler olduğunu, kimsenin bu işi yapamayacağını, en sonunda da galiba kendilerinin de yanlış sektörde olduğunu düşünmeye başlarlar. Ama aslında olan şey kısaca şudur; yapılması gereken şeyi bilir, ancak asla onu yapmamıştır.

İnsanların bu ticarette başarılı olmaları için gereken zihin yapısı konusunda yazmış olduğumuz içeriklerimize (Network Marketing Başarısı İçin Kazananların Zihniyeti Nasıl Olur?) sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den de daha fazla videoumuza ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing’in bir diğer teknik adı da “Tavsiye Satışı” ‘dır. Klasik reklam yöntemlerinden farklı olarak, güvene dayalı olan “Tavsiye Satışı” son zamanlarda tüm sektörlerde kendini daha fazla göstermeye başlamıştır. Yani bu yöntem aslında tüm sektörler için geçerlidir.

Arkadaşımıza bir şeyi almayı veya almamayı, bir yemeği yemeyi veya yememeyi, bir yere gitmeyi veya gitmemeyi tavsiye etmek, sadece networkte geçerli değildir. Hemen hemen her şeyi tavsiye ederiz veya her şey hakkında güvendiğimiz birinden tavsiye alırız.

Bu güçlü pazarlama yöntemi hakkında ( Tavsiyenin Ve Progresif Pasif Gelirin Gücü ) hem sitemizden ayrıntılı içeriğimize, hem de Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den daha fazla videomuza ulaşabilirsiniz;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing’e başlamak isteyen, sunum alan veya başlamış olan hemen hemen herkesin kafasını kurcalayan soru, bu ticarette yapılan en büyük hatanın ne olduğu ile alakalıdır. Aslında bu işin kendi içerisindeki kuralları görmezden geldiğimiz için, yaptığımız birden çok hata var. Ama bunlardan bir tanesi var ki, bu noktayı atlamamız tüm kariyerimizi etkileyecek, hatta deyim yerindeyse başlamadan bu işten soğumamıza neden olacaktır.

Peki nedir bu nokta?

Bu nokta beklentilerimizi doğru ayarlamakla ilgilidir. Birçok insan aslında yanlış başlamıyor, kişilerin işi yanlış tanıtmasından dolayı, yanlış beklentilerle bu ticarete başlıyorlar. Bu durum da insanların 3-5 kişiyle konuşup, onlardan “Hayır” duyduktan sonra, hemen networku bırakmalarına sebep oluyor.

Beklentileri başta doğru ayarlamak, kişilerin bakış açılarını doğru ayarlamak belki size en büyük liderinizi kazanma fırsatını sunacaktır. Ek gelire ihtiyacımız olduğu için hemen para kazanmak istiyoruz. İnsanlara bakış açısı vermeyi, işin doğru kısımlarını anlatmayı es geçiyoruz. Bu da yine kendi ticaretimize zarar veriyor.

Network Marketing ticareti için belki de bel kemiği diyebileceğimiz nokta olan “beklentileri doğru ayarlamak” konusunu asla atlamamalıyız. Çünkü bu sektör de her işte olduğu gibi öğrenmeyi, çalışmayı ve sabır etmeyi gerektirir.

Son olarak;

Networkerlerin yaptıkları hatalar konusunda sitemizden yazılara bakabilir ( Network Marketing’de Ölümcül 10 Hata – Eric Worre ), Youtube kanalımız Network Okulu Tv’den daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Türkiye’de özellikle 90’lı yıllardaki Saadet Zinciri yapılanmasıyla gündeme gelen Network Marketing çok karmaşık ve dolandırıcı bir yapı olarak akıllarda yer etmiştir. Bu sektörün karmaşık algılanması da insanların bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.  “Bir sorunu anlamak, çözümün yarısıdır.” olduğunu yıllarca büyüklerimizden duymuşuzdur. Bu ticaret bir dolandırıcılık mı? Bu ticaretin ana kolonları nelerdir? gibi birçok soru, cevaplanması gereken, herkesin merak ettiği sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğrudan Satış’ın modern versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz bu sektör, dünyada milyonlarca insana ek gelir kapısı açmaktadır. Hatta birçok insan tam zamanlı olarak bu ticareti yapmakta ve güzel paralar kazanmaktadır.

Biz de Türkiye’nin tarafsız ve güncel Network Marketing platformu olarak hem sitemizde tüm ayrıntılarıyla geniş bir içerik olarak (Network Marketing Nedir?) yazımızda, hem de Youtube kanalımız Network Okulu Tv’de bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Burada Network Okulu’nda, müşteri adayları elde etme konusunda çok konuştuk, ancak müşterilerinizi işe alımlara veya müşterilere dönüştürmek için yeterince konuşmadık. Liderlik dönüşümü için sihirli bir değnek olmadığını söyleyerek başlayalım.Taşı bir şapkanın içine atıp, satış yapamazsın. Ancak dönüşüm oranlarını yönlendirmek için denenmiş ve gerçek stratejiler vardır. Bugünün yayınında, potansiyel müşterilerinizi nasıl dönüştüreceğinizle ilgili 10 ipucu vereceğiz.

Size hitap eden bir veya iki tanesini bulmanızı ve sizin için uygun olan öncü dönüşüm yöntemlerini bulana kadar test etmenizi öneririz.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 1: Ücretsiz bir hediye veya indirim yapın.

Bedava bir şey almaktan hoşlanmayan bir kişi söyleyin… Yapamayacağınıza bahse girerim! Doğru kullanılırsa, kaydolma veya müşteri satın alma karşılığında bir indirim veya ücretsiz bir şey teklif edebilirsiniz.

Bu yöntemle ortaya çıkabilecek tek sorun, insanlar sadece kaydoluyor ve onlardan bir daha haber alamıyoruz. Bu yüzden indirim yönteminin ücretsiz üründen daha fazla kullanılmasını öneriyorum.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 2: Yüksek kaliteli içerik ve görsel malzeme ile eğitim yapın.

Blogunuz veya e-posta pazarlamanız olsun, insanlara katılmalarını veya satın almalarını söyleyen bir şeye sahip olmazsanız, hiçbir yere sahip olamazsınız. Eğitimci olman gerekiyor. Onlara, ürün veya hizmetinize katılarak veya bunları kullanarak gösterecekleri çeşitli şeyler öğretin; sağlık, finansal istikrar, zaman yönetimi vb.

Eğitirken, dönüşümler geliyor.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 3: “Yeni veya geliştirilmiş” terimleri kullanın.

Pazarlamacıların kaç defa “Yeni veya Geliştirilmiş” terimlerini kullandığını hiç fark ettiniz mi? Daha yumuşak bir dokunuş vermek için küçük bir şeye bir parça kauçuk eklenmiş olabilir ve aniden “iyileştirilmiş” olabilir. Veya vitaminleri içeren mineralleri ekleyebilir ve “yeni” bir ürüne sahip olabilirler.

Ağ pazarlama şirketiniz bir ürün geliştirmişse, potansiyel müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun. Yeni bir ürünleri varsa, bunları da bildiklerinden emin olun! Birçok insan, yeni veya gelişmiş bir ürün satın almalarını söyleyen bir tetikleyiciye sahiptir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 4: Taleplerinizi alın.

Liderliği nereden aldığına, ilgi seviyesine ve bağlılıklarına bağlı olarak, onlarla takip etme konusunda bir sistem oluşturmak için müşteri adayları puanlayabilirsin. Diyelim ki tüm Facebook gönderilerinizde olduğu gibi iten 1 ipucunuz olduğunu ve tüm yazılarınızın% 20’sinde olumlu kelimeler yazan başka bir ipucunuz olduğunu varsayalım.

Yüksek skoru kim alır?

Yorum yapanların puan aldığını söyleyebilirim çünkü zorlamak çok az zaman alıyor ancak yorum yapmak daha fazla zaman alıyor.

Daha sonra puan seviyelerine göre takip planları geliştireceksiniz. 3 aşamaya göre planlar olabilir:

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 5: Dokunulabilir olun.

Bazen dokunulmaz hale geliyoruz ve bu yüzden birçok ipucu kayboluyor. Sosyal medyanızla ilgili bazı soru ve yorumlara cevap vermeniz gerekiyor. Asistan yerine kişiyi geri araman gerekiyor.

Sadece dokunulabilir olmak, lider dönüşümü ile lider kaybı arasındaki farkı yaratabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 6: Teknolojiyi akıllıca kullanın.

Bir soru, yorum ya da iletişim kurduğunuzda, mümkün olduğunca çabuk cevap vermeniz zorunludur. Günümüz dünyasında sabır tükeniyor. İnsanlar istedikleri zaman istediklerini isterler, bu yüzden teknolojik olarak bilge olmanız gerekir.

Bu kısa dikkatin üstesinden gelmek ve liderliği “sıcak” tutmak için, otomatik yanıtlayıcıları, sohbetleri ve sanal asistanları kullanmanızı öneririm. Bunların hepsi bizzat onlarla temasa geçene kadar bu ipucunu köşede tutabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 7: Mobil dostu olduğunuzdan emin olun.

Şimdi mobil bir dünyada yaşıyoruz. Web sitenizin / blogunuzun mobil dostu olması gerekir veya potansiyel müşterileriniz rakiplerinizi bulur.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 8: Tutarlı olun.

Blog yayınlarının tutarlı olması gerekir. Bültenlerin tutarlı olması gerekiyor.

Tutarlı olmanız gerekiyor… Potansiyel müşterileriniz bunu bekliyor ve eğer tutarlı değilseniz, dönüşmeyecekler. Görüyorsunuz, insanlar bu alanlarda tutarlı değilseniz, işinizde nasıl tutarlı olacağınızı sorguluyorlar.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 9: Satış talebinde bulun.

İşte birçoğunun başarısız olduğu yer!

Neden tüm bu süreçten geçtikten sonra katılmak veya satın almak için bir kişi, bir ağ pazarlamacısı olmasın ki? Sadece sorarsan, ne kadarının evet dediğini görünce hayret edeceğinizden emin olun.

Çoğu insan sizden onları satmanızı veya katılmanızı istemeyecek, sizden sormanızı bekliyorlar. Öyleyse, dönüşüm oranınızın yükselmesini isteyin ve izleyin!

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 10: Hikayeler anlatın.

“Birkaç yıl önce bu işe yeni başlamıştım ve havalı bir köpeği olan emekli bir beyefendi ile tanıştım. Fırsat ve ürünler hakkında konuşurken, tüm numunelerimi hazırlamıştım. Adama örnek bir enerji barı vermeye gittiğimde, köpek benim arabamın içine girip 25 tanesini de yerken dehşete düştüm. Güldük ve o beyefendi en iyi savaşçılarımdan biri oldu. ”

Evet, hikayeler… gerçek hikayeler.

İnsanlar hikayeleri sever ve birçok müşteri adayları sadece hikayeler söyleyerek dönüştürülür.

Son düşünceler

Umarım bu müşteri adaylarına dönüşüm ipuçları size yardımcı olur. Lütfen bir yorum bırakın ve öyleyse bize bildirin. Herhangi bir sorunuz varsa, buraya da gönderebilirsiniz.

Size işinizde müjde ve harika bir gün diliyoruz!

Bazı insanlar, Network Marketing’de işe alma fikriyle ilgili bir fikrin, çılgın olduğunu düşünürler – kısa sürede çok sayıda insanı işe almaya çalışamazsınız (ya da yapmamalısınız). Ama eğer bir püf nokta duymak isterseniz, başarı hızı sever. Bu ticarette birilerini kayıt etmek için hücum, işte bu yüzden önemlidir.

Şöyle düşünün;

Bir pilot olduğunuzu düşünün ve kısa bir uçuş yapmak istiyorsunuz – Ankara’dan İstanbul’a uçacaksınız. Pistte ve yola çıkmaya hazırsınız…

İlk adım? Biraz gaz ver!

Fakat…

Daha yeni çalışmaya başlamış bir pilot olduğunuz için, ilk başta bunu yavaştan almak istiyorsunuz. Diyelim ki sadece %10 gaz verdiniz. Havalanabilir misiniz? Hayır!

Eğer gazı 60’a çıkarırsanız biraz daha hızlı hareket edersiniz, ama yine de yerden kalkmıyorsunuz! Uçakta yanlış bir şey mi var? HAYIR.

Eğer havalanmak istiyorsanız, ayaklarınızın yerden kesilmesini istiyorsanız %100 gaz vermelisiniz! İşte burada olan şey de aynen böyle. Yarı zamanlı bu işi yapıyor olsanız bile, küçük hedefleriniz olsa bile, bir şeyi başarmak için çabanızın %100’ ünü vermeniz gerekir. Yükselmek için bir tüm gücünüzle kendinizi itmeye ihtiyacın var.

Bu yüzden networkte, “Sadece ayda bir kez birini işe alacağım ve sonunda işim ilerleyecek” demek işe yaramıyor.

Herhangi bir Network Marketing şirketindeki distribütörlerin % 3’ünden azının, Network Marketing kariyerleri boyunca 10 veya daha fazla kişiyi işe aldığını biliyor muydunuz? Eğer bu% 3’lük kısmın bir parçası olmak istiyorsanız, işe alım hücumu oraya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Havalandıktan sonra, tekrar güç ayarlaması yapın;

Yerden kalktınız ve uçuyorsunuz. %100 gaz harika çalıştı, o yüzden neden orada tutmuyoruz? Ne olacağını biliyor musunuz? Motor yanar. Sürdürülebilir değildir. Doğru güç ayarında olduğunuzda, gaz kelebeğini yaklaşık %60-65 oranına çekebilirsiniz. Aksi takdirde uçuşunuz uzun sürmez ve yere çakılırsınız. Hala biraz güç verebilirsiniz, ama kendini yakmayacak kadar…

Network Marketing’e önem verecek olan kişileri tespit etmeniz gerektiğini unutmayın. Takımınızı kaptanlarla doldurmak ve işinizi geliştirmek daha iyidir. Bu ticaret, aynı zamanda, kaç tane lider yetiştirdiğinle alakalıdır.

Network Marketing kendi içerisinde kuralları olan ve tüm dünyada kendini kanıtlamış bir sektördür. Sektörün büyük olması tabii ki de bizim için bir avantaj fakat buradan ne kadar kazanacağımızı bizim bakış açımız belirler. Eğer zenginlik ve refah hakkında düşüncelerimizi değiştirmezsek bu yolda işimiz daha da zorlaşabilir.

İşte bakış açınıza yardımcı olacak çok önemli 4 nokta:

Zengin olmak istiyorsanız, parasız insanlardan mali tavsiye almayı bırakın.

Hayatında başarıya ulaşmış insanların hikayelerini okumuşsanız, projelerine başladıkları zaman çevresindeki insanlar tarafından negatife maruz kaldıklarını görebilirsiniz. Önemli değil. Gittiğiniz yolda eminseniz, bir başarılı insanı kendinize örnek alın ve devam edin. Size tavsiye verecek olan kişilerin, kendi hayatlarında nereye geldiklerini asla göz ardı etmeyin.

Refahınız, refah bilincinizle tam olarak aynı oranda büyür.

Refah konusunda kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Unutmayın, hayaliniz ne kadar büyükse çaba ve isteğiniz o oranda artacak. Yeter kelimesi sizi frenleyecektir. Limitlerinizi sürekli gözden geçirin. Bu arada da banka hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Değer katma ve problem çözme ile varlık yaratılır.

Bize hep yanlış öğretilen bir konu da budur. Aslında girişimci kelimesinin anlamı şudur: “ bir problem vardır ve bu probleme çözüm üreten kişidir”. O zaman biz ne kadar fazla kişiye yardım ederek, onların problemlerini çözersek o  oranda da kendi varlığımızı arttıracağız.

Olmak istediğin kişi olmak için, kim olman gerektiğini söylemek için, istekli olmalısın.

Hiçbir başarının oturduğunuz yerden gelmeyeceğini bilin. Network Marketing’de başarının temel kuralları var. (Bu konular hakkında diğer blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.) Bu kuralları öğrenmek ve de nasıl bir başarılı lider olmak istediğinizi dile getirmek konusunda istekli olmalısınız.

Network Marketing’de gerek birebir, gerekse toplu tanıtımlarda bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat etmek hayat kurtacı olmaktadır. Network Marketing’de tanıtım yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalardan 5 tanesini sizin için derledik:

Alıntı yapın

Les Brown eğitimini ve konuşmasını tırnak işaretleri ile doldurur.

Les Brown eğitimini ve konuşmasını tırnak işaretleri ile doldurur.

Alıntıları,sizi derhal düzenler çünkü noktanızı doğrulamak için üçüncü taraf bir kaynak kullanmış olursunuz.

Ayrıca sizi iyi okumuş ve eğitimli gösterir. İnsanlar kendilerinde ortak nokta bulurlar. Düşüncelerini değiştirmede, bakış açılarını değiştirmede onlara yardımcı olur.

En etkileyici olanı, Leonard Nimoy’un (Star Trek’ten Spock) vefatından hemen sonra, Nimoy’dan bir hikâye ve ilham verici bir alıntı yapmasıydı.

Asla Bir Hikayesi Olmadan Bir Fikir Belirtmeyin ve Bir Fikri Olmayan Bir Hikâyeyi Asla Anlatmayın

Hikayeleri kullanın, ancak hiçbir anlamı olmayan anlamsız hikayelerden her zaman kaçının.

Dünyayı değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olan insanlar ancak dünyayı değiştirebilecek işler yapabilir. – Steve Jobs

Hikayeleri kullanın, ancak hiçbir anlamı olmayan anlamsız hikayelerden her zaman kaçının. Karşınızdakine ilham olabilecek hikayeler, her zaman etkili olacaktır.

Hikayelerinizi Daha Etkili Hale Getirmenin 4 Yolu

“Gerçeklerin anlattığını ama hikayelerin sattığını” duymuşsunuzdur ama hikayelerinizi daha iyi nasıl anlatırsınız?

“Gerçeklerin anlattığını ama hikayelerin sattığını” duymuşsunuzdur ama hikayelerinizi daha iyi nasıl anlatırsınız?

Anlattığınız hikayeler hakkında her zaman sormanız gereken 4 soru:

* İzleyiciler ne keşfetti?

* İzleyici nasıl ilham aldı?

* Seyirciyi nasıl şaşırttınız?

* Dinleyicilerinizin kalplerine nasıl dokundunuz?

 Dikkat dağıtın, tartışın ve ilham verin

Network Marketing'deki olanaklarla ilgili öykülerden ilham alın.

Her sunumda, izleyicileri mevcut inançlarından veya ön yargılarından uzaklaştırmalısınız.

Buna iyi bir örnek, kapalı fikirli veya sunumunuzun sıkıcı olduğunu düşünen birileri olur. Onların dikkatini ilginç bir hikaye ile dağıtın.

İtirazlarını hikayelere yedirebilirsiniz çünkü hikayeler itirazları ele almanın en iyi yoludur.

Network Marketing’deki olanaklarla ilgili öykülerden ilham alın.

Tekrar sözleriyle bir anlaşma yaratın

Bu, kalabalığınızı sürekli olarak meşgul eder ve uykuya dalıp sıkılmalarını önler.

Kalabalığın her zaman size geri döndüğü önemli cümleleri veya kelimeleri tekrarlayın.

Bu, kalabalığınızı sürekli olarak meşgul eder ve uykuya dalıp sıkılmalarını önler.

Artık sunumlarınızın daha etkili olabilmesi için daha iyi bir konuşmacı olma sırası sizde.

Sunumunuzda ne tür hikayeler anlatıyorsunuz?

Hikayelerin bir anlamı var mı?

Dikkat dağıtır, tartışır ve ilham verir mi?

İzleyicilerin ilgisini çekiyor musunuz?

Öğrendiklerinizi uygulayın ve daha iyi hikayeler anlatmaya başlayın çünkü gerçekler anlatır ama hikayeler satılır!