Network marketingde tanıtım nasıl yapılır? Sunum yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Para kazandıran aktiviteler içerisinde olan tanıtım, bazı püf noktaları içermektedir. Bu püf noktalar, sizin işinizi daha iyi göstermenize yardımcı olacaktır. Peki network marketingin temel aktivitesi tanıtım nasıl yapılır?

Her işte yapmamız gereken en önemli olmazsa olmaz bir faaliyet vardır. Bizim ticaretimizde ise bu tanıtım, yani sunum yapmaktır. Ve buda bizim ticaretimizin odak noktasıdır. Biz bu ticaretin bir parçasıyız. Network marketing adında 200 milyar dolarlık endüstrinin bir parçasıyız. Network marketingin temel bir faaliyeti vardır: sunum yapmak.

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır?

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur.

Network Marketingde Kopyalamanın Önemi >>

Nasıl sunum yapacağımızla ilgili bir doğru yoktur. Sunum, karşımızdaki insanı ikna etmek için değildir, bilgi paylaşmak içindir. Bunu anlamamız bizim için çok önemlidir. Bilgi paylaşmak ve ikna etmek çok farklıdır. İkna etmek demek: Karşımızda ki insanı ikna etmek için çok uğraşırız. Bu ticarette ki yolculukta çok büyük bir felsefe (kural) vardır. Kimseyi ikna edemeyiz, onlar kendi kendilerini ikna ederler.

Bizim işimiz onların karar vermesine yardımcı olacak kadar yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Bu bizim için “evet” demesidir. “Bu işin içerisine girmek istiyorum, bu ticareti yapmak istiyorum.” demesidir. Tanıtımı karmaşıklaştırmamalıyız. Tanıtım, basit ve 4 bölümden oluşur;

Firma hakkında bilgi vermeliyiz. Firma hakkında ne kadar bilgi vermeliyiz? Karşımızdaki kişinin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz kadarını. Tanıtım en fazla 10-15 dakika sürmelidir.

Sunumun yönetimi vardır. Nasıl yapılması gerektiğini maddeler halinde bu yazıda belirteceğim. Sadece hangi bilgileri vermeniz gerektiğini anlatacağım. Firmadan bahsettikten sonra ki konu ürünlerdir.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Ürünlerden temel olarak bahsetmeliyiz. Bütün ürünlerden bahsedebilir miyiz? Ürün sayısı çoksa mümkün değil tabi. Eğer tanıtım yaptığımız kişi belli bir ürüne ilgi gösterirse, o ürün hakkında biraz daha fazla bilgi vermeliyiz. Eğer ilgi göstermezse şirketimizin web sitesini söyleriz gidip oradan her şeye bakabilir. Ürün merakını giderecek kadar araştırır. Sonra “şirketimizin kazanç planından” bahsetmeliyiz.

Tabi her şirketin kendine göre kazanç planı vardır ve oturup 2 dakika bundan bahsetmemiz yeterlidir, bu kadar basit. Karmaşık hale getirmemeliyiz, oturup sayfalarca yazıp çizmemeliyiz. Bizim ona vermemiz gereken bilgi ona yeteri kadar olmalıdır. Unutmalıyız ki o kişi ticarete başladıktan sonra da öğrenmeye devam edecek. Bizim o kişinin bu ticarete başlaması için karar verdirmesine yetecek kadar bilgi vermemiz gerekiyor. Bu kadar.

Çok fazla bilgi verirsek o kişiyi kaybederiz. Çok fazla bilgi verirsek karmaşıklık yaratırız ve ‘’Hayır emin değilim benim düşünmem gerekiyor.’’ der. Tanıtım düzgün şekilde ve uygun bir ortamda yapılmalıdır. Home-ofis veya çok ses olmayan bir kafe tarzında yerler de seçebiliriz. Bizim evimize gelebilir ya da biz onun evine gidebiliriz. Odağının dağılmayacağı bir ortam olması önemlidir. Son olarak potansiyel plandan bahsetmeliyiz.

MLM Fikrinizi Tutuşturun >>

Muhtemel örnekler ya da hesaplamalar. Böylece nasıl para kazanabileceğini ve ne kadar kazanabileceğini anlatabiliriz. En yakın arkadaşını ve kardeşini nereye yerleştirebileceğini gösteririz. Bir ayda ne kadar kazanabileceğini gösterebiliriz. Bu senaryolar o kişiyi heyecanlandırır. Ne kadar kazanabileceğinin gerçek potansiyelini görür.

Bazen düşünüyoruz; “Acaba tanıtım ürün odaklı mı olsa?, firma odaklı mı olsa?, Kazanç planı odaklı mı olsa? ya da potansiyel plan odaklı mı olsa?” diye ama bu fikir çok basit. Bu 4 bölümden de 2-3 dakika ve ona yetecek onun ihtiyacı olduğu kadar bilgi vermeliyiz. Ama sonuçta konu paraya ve fırsata gelir. Herkesi heyecanlandıran bir nokta vardır network marketingde.

Daha büyük bir organizasyon kurabilmeniz için;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Fakat birçok networkerin yaptığı hatalardan biri de yalan söylemektir. (Çalışmak yok, bir ayda milyoner olacaksın diyemeyiz) bu yalan. Bu tanıtımın yanlış şeklidir. Başımız belaya girebilir. O kişi ticarete başlar ve bir ay bekler, gökten para yağmadığını fark edince başımız belaya girer. Uyanmalıyız ve kendimize gelmeliyiz. Tanıtım ilgi çekici olmalı ama asla yalan, yanlış olmamalı. Bu çok önemli, tanıtımı o kişiyi heyecanlandırmak için süper çekici yapmalıyız. Onun karar vermesi için yeterli bilgiyi vermeliyiz. “Evet”, onun söylemesini istediğimiz şey bu, o yüzden yeterli bilgiyi vermeliyiz.

Basit tutmayı ve kendinizi geliştirip profesyonel olmayı küçümsemeyin.

Sunum, profesyonelce olmalı ve bir o kadarda basit. Bir kağıt ve bir kalem hepsi bu. Web sitesini görmek isterse tabletimizden veya telefonumuzdan açıp gösterebiliriz. Teknoloji gelişiyor ama tanıtım bizimle o kişinin arasında. İnsan oğlunun doğası budur, insanlar basitlik görmek ister. Bizim yaptığımız kopyalanabilmeli, yani onlarda bu ticarete girdiğinde aynısını yapabilmeli. Bizim elimizde kalem ve kağıdı gördüğünde, ‘’dostum bu kolaymış ben bile yapabilirim diyebilmeli’’ bu çok önemli.

Network Marketing’de yaptığımız her şey başkaları tarafından kopyalanabilmelidir. Yani tanıtım, karşımızdaki kişiyi heyecanlandırıp karar vermesini sağlamak için yeterli bilgiyi paylaşmaktır. Ve bizim istediğimiz karar ‘’ EVET’’. Çekici hale getirmeliyiz, inanılmaz yapmalıyız ama asla ve çizgiyi aşıp yalan söylememeliyiz. Neticede tanıtım temel aktivitedir. Tanıtım yapmalıyız, tanıtım yapmalıyız ve daha fazla tanıtım yapmalıyız. Çünkü bizi ekonomik özgürlüğe götürecek şey budur.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

48.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 )  Atalet duygumu atamıyorum plan yapıyorum ama sonuna kadar gidemiyorum ne yapmalıyım?

Nedenini bulman lazım. Yanlış hedefe plan yapıyor ve yeterince heyecan hissetmiyorsundur, hedef doğru plan yanlıştır bu yüzden ulaşılmaz geliyor olabilir. İkisi de doğru ama sen o iş için yanlışsındır 🙂 Tavsiyem; büyük büyük planlar yapma haftalık plan yap ve ulaşılabilir hedefler koy. Eğer sana heyecan vermiyorsa, heyecanlanacağın bir iş yap veya heyecanlanan insanlarla iş yap. Neden erteliyorsun? Videosunu izlemediysen bir bak. 

2 ) Kendi işimi kuracağım ama nasıl başarılı olabilirim, teşekkürler?

Ablacım ne cevap vereceğim diye düşünmekten error (hata) verdim.

İş ne? Sektör ne? Hedefin ne? Müşterin kim? Ürün ne? Planın ne? Bir milyon tane bilinmeyen var. Nasıl bir hap vereyim ben başarılı olmanız için. Siz en iyisi başarı hikayelerine bir göz atın ?

3 ) Network Markteing sektöründen soğuyan kişiye nasıl yaklaşmalıyız?

Dinleyin. Kimse bir şeyden durduk yere soğumaz nedenini bilmediğin bir şeyi de çözemezsin. Önce dinle. İlişkini arttır.

4 ) Size çok teşekkür ediyorum gerçekten, bu değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için?

Napalım mezara götürünce bir işe yaramıyor ki bilgi:) Biz teşekkür ederiz.

5 ) Gelecek yıl için çok endişeliyim?

Daha endişelenecek bir şey yokken, şimdiden endişe yaşayarak endişelenecek şeyleri kendine çektiğini biliyor musun peki?

6 ) Bir şeyi yaparken bunun istediğimiz şey olduğuna inanmak mı yoksa sıradanlaşmak mı lazım?

İstediğin şey ise aşk olur değilse sıradan 🙂

7 ) Bunu okuyan kişiye şahsi sorum var networkte başladığında en çok yaptığın 3 yanlış 3 doğru neydi?

3’er soru çok 🙂 En çok yaptığım yanlış her şeyi kendim yapmaya çalışmak, sorumluluk vermemek. En doğrusu ise networke başlamak 🙂

8 ) Bulunduğum konumu hiçbir zaman beğenmiyorum. Hep bir üsttekilere bakıyorum, şükretmiyorum?

Denge kardeşim denge.. Mutluluğun ve başarının sırrı bu. Şükretmek demek daha iyisini istememek demek değil. Şükür, an ile ilgili. Şu an sağlıklıysa, aç değilsen şükret. Daha iyi günler için ise yetinme. Şükret  ki güzel olan şeyler eksilmesin. Sen zaten azimliysen, niyetin iyiyse daha iyisi de gelecektir.

9 ) Başaracağımı biliyorum ama bir türlü başlayamıyorum haftaya sunumum var çok tedirginim korkuyorum?

Mesela her gün sunum olsa bu kadar tedirgin olmazsın. Haftada bir ise, korkman normal.

10 ) İşime ilk başladığım heyecanım azmim yok eskisi kadar hevesle yapamıyorum istiyorum ama olmuyor?

Başlangıç enerjisinin azalması normaldir. Sanırım yeni bir hayal listesi yapma vaktiniz gelmiş. Ayrıca pozitif insanlarla vakit geçirmeye çalışın. Ve şirket toplantılarına kesinlikle katılın. İnancımı nasıl arttırabilirim?

***

Bir haftanın daha sonuna geldik herkese teşekkür ederiz 🙂 Şirket ismi kullanarak sorduğunuz soruları maalesef yayımlayamıyoruz. Kişisel soruları da özelden cevaplamaya çalıştık. 2019’un son haftasında herkese bolluk bereket ve sağlık diliyoruz. Haftaya görüşmek üzere 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

47.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Gençlere yönelik tavsiyeleriniz nelerdir?

Başarılı insanlardan gençlere tavsiyeler yazısını okumak için buradan yazımıza gidebilirsiniz. 

2 ) Network Marketing sistemi helal bir kazanç modeli mi? Bugün ofiste bunu çok tartıştık da..

Helal olup olmaması sistemden öte sizin nasıl çalıştığınız ile ilgilidir. Dinin ticaret için helal/ haram kriterleri bellidir ama sizin kazancınız helal de haram da olabilir. Network Markting caiz mi yazısı için buradan ulaşabilirsiniz. 

3 ) Ekibimi nasıl canlandırırım yarısı ölü neredeyse 🙂 ?

Kendinizi harekete geçiririseniz ve sonuç alırsanız, “belki” sizi takip ederler. Enerjinizi, istekli olanlara yardım etmeye ayırın. Komut veren lider değil; yaparak örnek olan lider olun. Takımınızı nasıl harekete geçirirsiniz yazısı için buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

4 ) Networkokulu nedir ve ne yapmaktadır?

Network Okulu, Türkiye’nin tarafsız, en büyük kişisel gelişim ve network marketing bilgi platformudur. Network Okulu nedir videosu için buradan videomuza gidebilirsiniz.  

5 ) Ne zaman silkelenip ders çalışmaya başlıyacam uygun ortam nasıl oluşur?

Youtube videolarını takip et geçtiğimiz haftalarda bu konudan bahsettik. Uygun ortam kendi kendine oluşmaz; sen oluşturacaksın 🙂 Neden erteleriz ve ders çalışmak için uygun ortamı hazırlamak videosu için buradan videoya geçiş yapabilirsiniz.

6 ) Hangi kitapları tavsiye edebilirsiniz?

Şimdi networkokulu.net e giriyorsun sonra kategorilerden kitap&film’e tıklıyorsun, sonrada kitap listelerine bakıyorsun 🙂

7 ) Bu sayfada neler oluyor tam olarak ne yapıyorsunuz?

40 bin kişi toplandık takılıyoruz kendi kendimize 🙂 Sen de takip et, çok eğleniyoruz 🙂

8 ) Sosyal medya kullanma konusunda tavsiye verir misiniz? Network Marketing ilgili..

Çünkü siz sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz kısa sürede büyük başarı elde ettiniz?

Teşekkürler.. Bizim başarımızın nedenlerinden biri; sürekli ve kaliteli içerik üretmek ve kaliteli içerik üretmek ve fayda sağlamak. Diğer bir nedeni; samimiyet ve dürüst olmak

9 ) Sunum yapmaktan çekiniyorum yanlış yaparım diye ne yapmalıyım?

Yanlış yapmadan usta olamazsın. Bugün usta olan herkes, önceden amatördü. Bir usta gibi tanıtım yapmak için bu videoyu izleyin.

10 ) Aynı firmada yeniden başlamak Sosyal çevre ve pasif iş ortakları açısından nasıl değerlendirilir?

Başarılı olmanın 1. kuralı; elalem ne der? Düşüncesinden kurtulmak.. Sen kendine inanıyorsan, ne istediğini biliyorsan, gerisini boşver; su arak yolunu bulur.

11 ) Hayallerim çok büyük ama nasıl o noktaya gelcem ki ben diyorum.. açıyorum tv yi izliyorum?

Tv’yi çöpe at. Her yolculuk küçük bir adımla başlar. O küçük adımı kimse senin yerine atmayacak. Demek ki acelen yok acelen olduğunda zaten harekete geçeceksin.

12 ) Network Marketing’te neden satış dışındaki bilgiler bizim için önemlidir?

Çünkü network sadece satışla ilgili değildir. Network satış pazarlama değildir videosunu izlemedin mi? Buraya tıklayarak videoya gidebilirsin. 

13 ) Bende network işi yapıyorum nasıl ilerleyebilirim bana yardımcı olur musunuz?

Daha napalım? Eve gelip tanıtımı da biz mi yapalım 🙂

***

Bu haftada soru cevabın sonuna geldik.. Umarız faydalı olmuştur. 2019’un son 2 haftası herkes için bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.. Bizi takip eden, katkı sağlayan, paylaşan 41.000 takipçimize çok teşekkürler. 41 kere maşallah.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network marketingde, tanıtım yaptıktan sonra en çok zorlanılan kısımların başında satış kapatmak için, yani “EVET” cevabı duymak için doğru soruları sormak gelmektedir. Burada soracağımız sorular bizim tutumumuzu ortaya koyacaktır. Aynı zamanda doğru soruyu sormak, takip yaptığımız kişinin de bakış açısını doğru ayarlamamıza fırsat verecektir

Network marketingde “EVET” cevabı almak için doğru sorulan 6 soru sizin işinizi biraz daha basit hale getirecektir. Networkte insanların geneli doğru takip yapmak konusunda eksik bilgileri olduğu için, takip yapmayı sevmezler. Ancak bu püf noktaları bilmek, hem satışı kapatmamıza yardımcı olur, hem de takımımızdakilerin de satış kapatma tekniklerini kopyalamalarına yardımcı olur.

Network marketinge başlamak için sizin belli becerilere sahip olmanız gerekmez. Ancak bu durum sizin bu ticaret içerisinde de başarıya ulaşmanız anlamına gelmez. Başlangıçta sahip olmasanız bile, network için gerekli becerileri edinmeniz gerekmektedir. Bu becerilen başında da sunumumuzu yaptıktan sonra ilk sorulması gereken soruları sormak ve nerede susacağımızı bilmemiz gelmektedir.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Zaman asla geriye döndürülemeyen, biriktirilemeyen, saklanamayan en değerli varlığımızdır. Bu yüzden zaman yönetimi tekniklerinin bir veya birkaçını bilmek hayatımızın kontrolünü elimize almak açısından önemlidir. Bu zaman yönetimi eğitiminde, iki zaman yönetimi tekniğini bulabilirsiniz.

Zaman yönetiminin temel detayları; planlı ve programlı olmakla başlar. Programlı çalışmalı, öz disiplinimizi geliştirmeliyiz. Yapılacak olan işlerin önem sırasına göre olması bize mutlaka hız kazandıracaktır. Zaman yönetimi demek, öncelik yönetimi demektir.

Önceliklerimizi yönetmek için ise Pareto ilkesi ve Eisenhower Matrisi’ni kullanabiliriz. Zaman Yönetimi tuzakları ise; plansız olmakla başlar. Öncelikleri belirleyememek, sıralayamamak, sürekli olarak ertelemek ve bunu alışkanlık haline getirmek, işleri yarım bırakmak, aceleci olmak, sabırsız olmak, özdenetim eksikliği, dikkat dağınıklığı ve iş ortamında doğacak olan problemlerin hepsi birer zaman yönetimi tuzağıdır.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

45.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Neden herkez network marketing i bir iş değil de dolandırıcılık olarak görüyor ???

Herkes değil ama genel bir algı var diyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri;  network yaptığını söyleyen  insanların, network marketingi yanlış algılayıp, yanlış tanıtmalarıdır. Bu sebeple birçok insan mağdur olduğu için genel olarak önyargı oluşmuştur. Diğer sebepleri için “network marketing dolandırıcılığı” videomuzu izleyebilirsin.

2 ) Ürünlerin %100 güvenilir demek mi? Yoksa ben %100 güveniyorum  demek mi?

Ürünlerine güveniyorsan, eminsen ne dediğinin önemi yok ama yalan söyleme. Son videoda anlattığımız gibi ne olursa olsun; özellikle sağlık ürünleri için kanseri geçiriyor, zayıflatıyor, herkes için mucizeyi bir ürün gibi sunmak yanlış. Faydası olabilir, yardımcı olabilir demek daha doğru olur ama sonuçları hakkında kesin konuşmak doğru değil. Networkten nefret edilmesinin 3 sebebi adlı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Network marketinge başlamak istiyorum ama hangi firmayla başlamam gerekir?

Firma konusunda tavsiyede bulunmuyoruz ama yasal bir firmada çalıştığınızdan emin olmak için yukarı kaydırıp “yasa dışı firmalara dikkat” videomuzu izleyin.

4 ) Network Marketing sektöründe neden aktiflik var?

Yan gelip yatarak para kazanmak olmasın diye..

5 ) 3 ay gibi bir süredir bırakmıştım özgüvenimi kaybettim ne yapmalıyım?

Neden özgüvenini kaybettin?

Başarısız olduğunu düşündüğün ve özgüvenini düşüren konunun özüne in. Çok abartıyor olabilir misin? Mesela beklentin çok yüksektir 10 tane hayır duymuşsundur ve özgüvenin düşmüştür. Bilsen ki bu çok normal ve çoğu lider başardı  ilk yıllarında yüzIerce hayır duydular ve basarılı oldular. O zaman özgüvenin düşer miydi?

-Bunu keşfet.

-beklentini ayarla.

-kısa vadeli hedefler koy(tutturabileceğin olmalı).

6 ) İşe giren insanlara 8 temel tuğla eğitimini kısa uzun mu tutmamız gerek ?

İnsanları eğitimle boğmayın. Bilmesi gerektiği kadar olmalı. Aksi halde kafa karışıklığı yaşar ve çok zor bir iş gibi görmeye başlar. Amacımız basit, kopyalanabilir tutmak olmalı.

7 ) İnsanlar isteyerek kayıt olup sonra neden hiç alışveriş yapmazlar sizce?

İnsanlar neden satın almaz? Videomuz izlediniz mi?

8 ) 1 yıl ve daha kısa zamanlı yatırım mı? 1 yıl ve daha uzun süreli yatırım mı daha kârlı?

Yani herkes kısa zamanda kazanmak ister ama kısa zamanda kazanacağım diye de elinizdekinden olmayın. Hangisi karlı diye bir şey yok. Neye yatırım yaptığınızla, piyasa koşullarıyla, sektörle alakalı değişiklik gösterir.

9 ) İnsanlar neden başarısız olunca hemen karalama yapar anlamadım firma kötüleyenlere ne denir?

Her konuda öyle değil miyiz? Asla başarısızlıklarımızı kabullenmeyiz. Kendimiz dışında her şeyi suçlarız 🙂 Ne zaman sorumluluğu üzerimize alırız o zaman sonuçlar da farklı olur.

10 )  Şimdi sıradan çarşıdan bir dükkan açsak ismini de N.M. olsa oradan da davet yapsak nasıl olur?

Evet kapıya bir de tabure koy, orada otur; tavla atarken gençleri çevir içeri..

11 ) Çok fazla sorunla baş etmek için en iyi tavsiyeniz nedir?

Çok fazla sorunla karşılaşmak ve geçmek 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network Marketing ticareti içerisindeyseniz, bu ticaretten nefret eden insanlarla mutlaka mutlaka karşılaşmışsınızdır. Peki insanların networkten nefret etmesinin nedeni nedir, hiç düşündünüz mü?

Network Marketingin insanlara sunmuş olduğu fırsatların, dışarıdaki işlere göre çok daha ilgi çekici, çok daha kazançlı, çok daha güzel olduğu birçok insan tarafından kabul edilmektedir. Ancak bu değildir ki bu ticarete katılan insanlar anında milyoner olacak. Bu demek değildir ki herkes kazanacak, hiçbir şey yapmayacak vs. Bu ne demek oluyor?

Bu, insanların yanlış beklenti ile işe alınması demek oluyor. Yanlış beklenti ile işe alınan insanlar da bir süre sonra kendilerine anlatılan iş ile Network Marketing gerçeklerinin çok daha farklı olduğunun farkına varıyor, işi bırakıyor ve Network Marketingden nefret edenler arasındaki yerini alıyorlar.

Bu noktayı anladıktan sonra diğer iki nedenden biri de insanların işlerini abartarak anlatmasıdır. Tanıtım yapılan insanlara, ürünün kansere iyi geldiği, ürünlerin dünyadaki en güzel ürün olduğu, ürünün zaten kendini sattırdığı gibi sözler insanların Network Marketingden nefret etmesinde etkili olmaktadır.

Network Marketing’den nefret eden insanlara karşı tutumumuzun nasıl olması gerektiği hakkında daha fazla içeriğe sitemizden ulaşabilirsiniz. (İnsanlar İşinize Katılmazlar, Size Katılırlar) Sitemize ve youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye ÜCRETSİZ abone olarak en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

44.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Satış kapama nasıl bitmeli ilk defa anlattığın insanlara?

Süper soru, kısaca cevap vermek istemiyorum.. Ama bununla ilgili çok etkili bir video hazırlıyoruz, 2 hafta sonra YouTube kanalımız Network Okulu Tv’den izleyebilirsiniz.. Videoları kaçırmamak için abone olup zili açarsanız video eklediğimizde size bildirim gelir.

2 ) Sorum yok çünkü aklımdakilerin cevabı hepsi sayfanızda var iyi ki bu sayfa var teşekkür ederim.

Buna üzülsek mi sevinsek mi acaba. Teşekkür ederiz, siz de iyi ki varsınız.

3 ) Hiç bir şey satamamma rağmen sizi takip ediyorum. Sizin yüzünüzden ticarete atılacağım?

Batarsanız sorumluluk alamayız.. Eğer hayatınız değişirse bir hediye kabul edilir :)) Şaka bir yana, bütün takipçilerimize faydalı olacak içerikler üretmeye çalışıyoruz ve böyle mesajlar bizi mutlu ediyor, sağolun.

4 ) Valla admin Youtube videolarınız sayesinde Network Marketing hakkında detaylı bir bilgiye sahip oldum. Eyvallah?

Bugün kabul günü sanırım soru yok sadece teşekkür var, böylesi daha keyifliymiş :))

Daha ne videolar gelecek yeni başlıyoruz.

5 ) Para yok destekçi yok ama çok güzel hayaller hedefler var azim var istek var. Napcaz?

Hangisi sizin için ağır basıyorsa ona odaklanın. Para yok destekçi yok mu? Yoksa hedefler var, azim var mı? Bu ikisi bir arada olmaz. Para ve destek beklentisi sizi durdurmamalı aksine iteklemeli.. Bugün bu kararı verirseniz 5 sene sonra aynı cümleyi kurmazsınız 🙂

6 ) Şirket içinde ekip değişikliği hakkında düşünceleriniz nedir?

Ol-ma-ma-lı.

Eğer üst levelinizle sıkıntınız varsa, ya konusu, ya başka birinden yardım alın ya da kendiniz sorumluluk alın. Bunu yapmayıp sorunu üstünde arayan, geçtiği yerde de aynı şeyleri yaşayacaktır. Ve bunun kopyalanması çok tehlikeli!

7 ) Network Marketing sektöründe başarılı olmak ve kariyer atlamak için ne yapmalıyız?

Başarılı olan birinin izinden yürü.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Bir tarafta yapmak istediklerimiz, bir tarafta nasıl yetiştireceğiz, nasıl zaman ayıracağım diye uzun uzun düşünen, motive olmaya çalışan, bazen yol bulmaya çalışan fakat genelde erteleyen biz… Zamanımızın hastalığı olarak kabul edilen ve aslında herkesin muzdarip olduğu bir konu,ertelemek alışkanlığı.

“Ertelemek, hayatı kaçırmaktır.”

Başarılı insanlara baktıkça aklımızdan iyi ya da kötü  binbir türlü düşünce geçiyor. Haftada belki onlarca toplantıya giriyorlar, üzerine arkadaşları ile veya ailesi ile vakit geçiriyorlar ve en önemlisi, başarılılar. Acaba bu onlara bahşedilmiş bir yetenek mi? Aslında cevabı, biraz düşünürsek, biraz öz eleştiri yaparsak çok rahatlıkla bulabiliriz; ertelemek.

Ertelemenin nedenleri, ertelemenin çözümleri üzerine sitemizden daha ayrıntılı yazılara da ulaşabilirsiniz. (Ertelemeye Karşı Nasıl Savaşmalıyız?) Sitemize ve youtube kanalımız Network Okulu Tv’ye abone olarak en güncel içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/network_okulu/

Bir şey satma fikri bütünüyle insanlar için rahatsız edicidir. Ve yıllarca bize öğretilen konular yüzünden satış yapmak toplumun genelinde kötü bir kavram olarak yer edinmiştir. Fakat gerçekler hiç böyle değil. Çevremizdeki her şeyin bir satış – pazarlama olduğunu anladığınızda hayata bakış açınız yeniden şekillenecek.

Satış yapmak istiyorsanız rahat bölgenizden taşınmak konusunda zihin değişimi gerekir. Bir satışın bir arkadaşa yardım etmek gibi olduğunu düşünün. Aslında, bu etik satışın temelidir.

İşte satış sürecini daha konforlu, doğal ve daha az stresli hale getirmenin bazı yolları;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

1 – Kendi arka bahçenizde, topluluğunuzda başlayın.

Tanıdığınız insanlarla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ve kasabanızdaki insanlarla konuşun. Ortak bir şeyiniz olan kişilerle aşamalı olarak oluşturun ve dışa doğru ağ kurun.

2 – Ortak ilgi alanlarına dayalı arkadaşlıklar (müşteriler) oluşturun.

Şehrinizde, kilisede, yerel organizasyonda, hayır kurumlarında, yerel sporlarda, kültürel etkinliklerde, okullarda ve yerel işletmelerde olanlarla zamanınızı paylaşın.

3 – Dinle, sohbet et ve topluluğun içinde arkadaşlıklar kur.

Ürünlerinizin / hizmetlerinizin size yardımcı olabileceği sorunları bulun. İnsanları (müşterileri) gerçekten önemserken, ürünlerinizi / hizmetlerinizi sağlamanın satış yapmak olduğunu değil, daha fazla yardım etmek olduğunu görürsünüz.

“Günümüzde Satış Ve Pazarlama Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey” adlı çok okunan makalemiz için>>

4 -Yardımınıza kimin ihtiyacı olduğunu anlamak için becerilerinizi geliştirin.

Bunun için, ağ oluşturma becerilerini öğrenmeli, insanları çeken olumlu bir tutum geliştirmeli, iyi bir dinleme ve iletişim becerileri geliştirmelisiniz. Tamamen rahat hissetmeseniz bile rahat davranmaya çalışmanız gerekecektir.

5 – Unutma, herkesle arkadaş ol.

Yardımınızı gerektirmeyen insanlar bile, yardımınıza ihtiyacı olabilecek diğer kişiler için kulaklarınız ve gözleriniz olabilir.

6 – Referansları paylaş.

İşlem sürecinde, ürünün / hizmetin size nasıl yardımcı olduğu ve / veya diğer insanlara nasıl yardımcı olduğu hakkındaki referansları paylaşın. Satış süreci hakkında daha az ve onlara nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazlasını yapın.

7 – Arkadaşlıklarını beslemeye devam et.

Kişisel tatmin getirecek, ağınızı büyütecek ve daha sadık müşteriler yaratacaktır.

Bu yol biraz daha çalışmayı gerektirebilir ve zaman alabilir. Ancak, insanları doyurucu ilişkiler kurarken, gerçekte ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerle eşleştirmeye odaklanırken satış yapmak daha az satış hissi verir. Sonuçta, finansal başarınız diğer insanlara gerçekten değer vermenin memnuniyetini de içerecektir.

Kullandığınız bazı etkili, etik satış teknikleri nelerdir? İpuçlarınızı ve yorumlarınızı duymak isteriz.