Sizi harika bir distribütör yapacak özellikler nelerdir? Doğrudan satış içerisinde de, satış ve pazarlama, insanları etkileme, liderlik, güçlü bir tutum gibi kişisel özellikler bazen ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklerden hepsine sahip olmanız beklenemez. Moralinizi de bozmaya gerek yok çünkü hepsi sonradan öğrenebileceğiniz özelliklerdir.

Peki, birini harika bir ağ pazarlamacısı yapan nedir? Tüm dünyadaki başarılı ağ pazarlamacılarının ortak noktası nedir?

Sizi Harika Bir Distribütör Yapacak Özellikler Nelerdir?

Sektörümüzde pek çok başarılı insan üzerinde bir araştırma yapılacak olsa, hepsinin ortak bazı özellikleri olduğunu görebiliriz. Evet, her insan farklı bir kişiliğe, inanç sistemine, değerlere ve yetiştirilme tarzına sahip. Her insan benzersizdir. Ancak bu farklılıklara rağmen, ortak yönleri var. Aşağıdaki paragraflarda göreceğiniz şey, bunların bir listesidir.

1. Güçlü bir arzuya sahip olmak

Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır.

Tüm başarı güçlü bir arzu ile başlar. Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır. 7/24 işlerini düşünüyorlar. Onları tüketir. İşleri onlar için bir takıntıdır. Hayatlarında her şeyden çok işlerinde başarıyı istiyorlar.

Network Marketingde Neye Göre Para Kazanırsınız? >>

2. Mentor ile çalışmaya dikkat etmek

Büyük ağ pazarlamacıları, başarılı olan birini bulur ve liderlerini takip ederler. İstediklerine sahip birini dinleyecek kadar alçakgönüllü olurlar. Her zaman tekerleği yeniden icat etmeye veya işleri kendi yöntemleriyle yapmaya çalışmazlar.

3. Çalışmaya istekli olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde üçüncü olarak çalışmak konusu gelmektedir. Çoğu insanın asgari ücret zihniyetine sahip olduğu ancak milyonlar kazanmak istediği bir toplumda yaşıyoruz. Bu zihniyetle hiçbir iş türünde asla başarılı olamazsınız. Büyük ağ pazarlamacıları çok çalışır. Özellikle iş hayatının ilk birkaç yılında, takımda herkesle çalışırlar. Her gün ve her hafta işleri için bir çalışma programları vardır.

4. Disiplin sahibi olmak

Disiplin, başarının temel bir özelliğidir. Disiplini, yapmaktan hoşlanmadığınızda bile yapılması gereken şeyleri yapmak olarak tanımlayabilirsiniz. Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeme yeteneğidir. Duygularınız, tavrınız veya ruh haliniz ne olursa olsun yapmanız gerektiğini bildiğiniz şeyi yaparsınız. Harika distribütörler, tanışacağınız en disiplinli insanlardan bazılarıdır.

5. Tutarlı ve kalıcı bir karakter yapısı

Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır.

Bu kalitenin disiplinle el ele gittiğini söyleyebilirsiniz. Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır. Eldeki göreve odaklanırlar. Haftada en az altı gün işlerinde çalışıyorlar.Asla durmazlar. Sürekli olarak çalışırlar. Hiçbir şey onları aşağı tutmaz. İşlerini ileriye taşımak için HER GÜN bir şeyler yaparlar.

Bir Network Marketing Milyonerinden Öğrenmeniz Gereken 36 Ders >>

6. Olumlu düşünceye sahip olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde olumlu düşünme tarzı sizi herkesten ileri götürecektir. Büyük ağ pazarlamacıları doğal olarak iyimserdirler. Evet, aynı zamanda gerçekçidirler, ancak olayların iyi taraflarını da görüyorlar. Her aksilik ve hayal kırıklığını bir öğrenme deneyimi ve geri dönüş fırsatı olarak görüyorlar. Mütevazı, nazik ve hoş kalıyorlar. İnsanlara iyi davranırlar ve kendilerini iyi düşünürler.

7. Etkili bir insan olmak

Büyük networkerlerin diğer insanlar üzerinde etkileri vardır. Diğer insanlar konuşurken dinlerler. Güvenilirlikleri vardır. İşlerine ilk başladıklarında zaman etkiye sahip değillerdir. Ancak bunu zamanla geliştiriyorlar. Bu sektörde etki önemlidir çünkü herkes gönüllüdür ve hiç kimse başkalarına ne yapacaklarını söyleyemez veya onlara patronluk taslayamaz.

8. Sosyal becerileri gelişmiştir

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde insani beceriler de önemlidir. Büyük ağ pazarlamacılarının harika insan becerileri vardır. Sevilirler. Genellikle konuları diğer kişinin bakış açısından düşünürler. Soru sormayı, dinlemeyi ve birçok farklı insan türüyle anlaşmayı bilirler.

9. Daima öğrenmeye açıktırlar

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır.

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır. Kişisel gelişimi severler. Sürekli, sürekli iyileştirmeye odaklanırlar. Her gün daha iyi olmayı hedef haline getiriyorlar. Kitap okurlar, kasetleri dinlerler, akıl hocalarıyla çalışırlar ve etkinliklere katılırlar.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar -1 >>

10. Hizmetçi Liderler

Büyük ağ pazarlamacıları hizmetkâr liderlerdir. Ne kadar çok kişiye hizmet ederlerse işlerinde o kadar çok para kazandıklarını anlarlar. Sürekli başkalarını ilk sıraya koyarlar. Takımlarını önemsiyorlar ve onlara yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Başarı için önemli nokta

Sektöre bu becerilerin tümü zaten yerinde olan çok az insan giriyor. Bunların hepsi öğrenilebilir özelliklerdir. Her büyük ağ pazarlamacısı yani distribütörün ilk başta berbat bir ağ pazarlamacı olduğunu unutmayın.

Son düşünceler

Bunlar sizi harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Bu on alanın her birinde kendinizi değerlendirmenizi ve kendinizi geliştirmenin yollarını bulmanızı tavsiye ederiz. Her alanda büyümek için basit bir plan yapın. Doğrudan satış içerisinde en çok kazananlar arasına gireceğinizden şüpheniz olmasın. Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı Nedir? >>

Network marketingde insanların size “Hayır” demesinin sebepleri nelerdir? Neden bazı distribütörler daha sağlam bir organizasyon kurarken, insanlar sizin işinize katılmıyor? Bu konu, doğrudan satış içerisinde herkesin üzerinde durması gereken bir noktadır.

Bir düşününün! Hayır diyen insanlar neden bunu söylüyor? Evet diyen insanlar neden “Evet” diyor? Neden insanlar sattığınız ürünü satın almıyor? Sonuçta, bir işiniz var, bir ürününüz var, bir servisiniz var. Ve inanılmaz sonuçlar getirebilir! Ama insanlar ürünlerinizi satın almıyorlar! Bu zihin bulmacası sizi gece gündüz ayakta tutabilir ve sizi delirtebilir.

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Network Marketingde İnsanların Size “ HAYIR ” Demesinin 6 Sebebi

Network marketingde insanların size hayır demelerinin sebeplerinden bazılarını sizler için derledik. İnsanların sizden almasını kesinlikle engelleyebilecek 6 ana sebep vardır. Bunlar artırılabilir. Ancak onları önlemek için bazı basit çözümler bulabiliriz. Nedir bunlar;

İnsanlara çok fazla bilgi veriyorsunuzdur

Potansiyel müşterilerinizi korkutmayın!

Potansiyel müşterilerinizi korkutmayın! Bunu yapmayın. Şaşırmış insanlar hiçbir şey yapmazlar! Molalarla bölün- bilgiyi çok hızlı bir şekilde vermeyin. Onların ilgilerini korumak için yeterli bilgi verin ve daha fazlası için size gelmelerini sağlayın.

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır? >>

Yeterli duygu uyandıramamış olabilirsiniz

Heyecanlandırıcı olmak zorundasınız! İnsanlara tutkunuzu gösterin! Eğer heyecan verici olmazsanız size katılmazlar. Bunu gidermenin en iyi yolu, ürün veya hizmetinizi tanıtmak için kendi sesinizi kaydetmektir. Sonra ne dediğinizi dinleyin. Şüpheci olun, kanıtları inceleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya çalışın.

“Bu şeylerini dinlemek için zamanım yok.” diyebilirler

Network marketingde insanların size hayır demelerinin bir diğer nedeni bu olabilir. Ciddi misiniz? Hey, bu geçerli bir sebep değil! Bizim için önemli olan şeylere zaman ayırırız. Potansiyel müşterilerinizin sizi dinleyecek kadar vakti yoksa, kendinize şunu sorun: Dikkatlerini çekmek için yeterince iyi bir iş yaptınız mı? Ayrıca herkesi ikna etmeye çalışmıyorsunuz. Dinlemeye açık olan insanlara odaklanın, pazarlamaya devam edin.

Hipnotik Dil Kalıpları İle İnsanları İkna Etmek >>

Senden hoşlanmamış olabilirler.

Bunu duymak zor olabilir. İnsanlar senden hoşlanmayabilir. Ama bu iyidir – strese girmeyin ve üzerinde çalışın! Bir adım geri atın ve “Bunu ben kendimden alır mıydım?”, “Bu mesaja olumlu bir şekilde cevap verir miydim?” diye düşünün. Unutmayın: Herkesi memnun etmek sizin işiniz değil!

İhtiyaçları olduğunu düşünmüyorlar.

Network marketingde insanların size hayır demelerinin bir nedeni de, ihtiyaçları olmadığını düşünüyor olabilirler.

Network marketingde insanların size hayır demelerinin bir nedeni de, ihtiyaçları olmadığını düşünüyor olabilirler. Bazen insanların, onlara sunduğumuz her şeyle ilgilenmediklerini varsayarız. Ancak, mantıklı bir karar vermek için yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşünmüyoruz. Takip yapmanın önemi de aslında budur. Onlar hiçbir şey anlamadılar. Bir danışan gibi davranarak, aslında bu ticaretin onlara katkısı hakkında onları bilinçlendirmeliyiz.

Kendinize şunu sorun: “Eğitim, sistemimin bir parçası mı?”. Ve insanlar size katıldıklarında, gerçek nedenin ne olduğunu bulun. Derine inin! Ürününüzdeki her şey bir inanç meselesi.

“Param yok.” deyince vazgeçiyor olabilirsiniz

İnsanlar, genellikle bunu söylerler. Bu gerçek olmayan bir bahanedir. Network marketing ticareti ile neler kazanabileceklerini anlamadıkları için size direkt olarak bunu söylerler. Onun için isinizi tekrardan anlatın ve karşılığında neler kazanabileceğini anlamasına yardımcı olun.

Network marketingde insanların size hayır demelerinin bazı nedenlerini inceledik. Başka nedenler de olabilir. Sadece bunlarla sınırlı değil. Ancak siz tam olarak nerede olduğunuzun farkına varın. Kendinizi geliştirmek için nereden başlayacağınızı bilin. Eğer doğru şekilde yaparsanız, insanlar size “EVET” diyeceklerdir.

Siz bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? İnsanlar neden “HAYIR” derler? Başka hangi maddeleri bu yazıya ekleyebiliriz? Düşüncelerinizi, yorum kısmından binlerce takipçimizle paylaşabilirsiniz.

Network Marketingde 6 Soru İle “EVET” Cevabı Alın >>

Ürünlerinize karşı tutkulu musunuz? Network marketingde ürünlerinize inanıyor musunuz? Eğer siz inanmıyorsanız insanlar da inanmayacaktır. Bugünkü yazımızda network marketing ürünlerine karşı olan düşünceleriniz üzerinde duracağız.

Yasal network marketing firmaları hakkında Dünya Doğrudan Satış Federasyonu tarafından kabul edilen kriterlerden biri de, firmanın bir ürününün olmasıdır. Network marketing ürünleri, kabul edilen kriterler doğrultusunda, dışarıdaki ürünlerin aynısı olamaz. Mutlaka bir özellikleri farklı olmalıdır. İnsanlar için faydasız, sadece göstermelik ürünler olmamalıdır. Peki bu durumun bizim konumuzla ilgisi nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

Network Marketingde En İyi Müşteri >>

Ürünlerinize Karşı Tutkulu Musunuz?

Network marketing ürünleri için tutkulu olan networkerlerin, başarılarının da onlara paralel olarak arttığını gözlemleyebilirsiniz. Liderlere baktığımız zaman, sundukları şeye karşı olan tutkuları, başarıları konusunda önde gelen bir etmendir. Başarılı liderler, ürünleriyle gurur duyuyor. Onları kullanıyor ve onu paylaşmakla ilgili de tutkuludurlar.

Doğrudan satışın geliştirilmiş hali olan network marketingde başarı kovalayan kişiler için bazı püf noktalar vardır. Ya da buna kurallar da diyebilirsiniz. Bu ticaret içerisinde inanç sonuçlardan önce gelir. Yani bu sektörde başarı için şu iki şeye dikkat etmekte fayda var. Network marketing ürünleri hakkında bu iki yoldan birini seçmelisiniz. Her ikisi de size başarıyı getirecektir;

Network Marketingde Tanıtım Ve Önemi >>

Ürünleriniz hakkında bazı öneriler

Network marketing ürünleri hakkında paylaşacağımız bu öneriler sizin başarınız için gerekli önerilerdir.

Network marketing ürünleri hakkında paylaşacağımız bu öneriler sizin başarınız için gerekli önerilerdir. Her ne kadar ikinci plana atılsa da ürünler, sağlıklı ve de insanlara yarar ürünlerdir. Yine de firmanızda başlamadan önce araştırmanızı mutlaka yapın. Başlarken araştırmamış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda da mutlaka ürün eğitimlerine katılın. Üst basamağınızdan sizleri bilgilendirmelerini talep edin. Unutmayın, bilgi inancı kuvvetlendirir.  Bu nedenle;

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

İşiniz büyüyecek

Bir servisiniz varsa, servisi kullanın

Bir servisiniz varsa, servisi kullanın. Bir ürününüz varsa ürünü kullanın ve birisine hikayeyi anlatın. Ürün hakkında ciddi olmanız, ürünle ilgili tutkulu olmanız, ürünün bir ürünü olmanız ve ürünün genel kullanıcısı olmanız gerekir. Bunları yaparsanız ve bunları organizasyonunuzun kuruluşunuzda kullanırsanız, insanlar ürününüz hakkında daha fazla tutkulu hale gelecek ve ticaretiniz de büyüyecektir.

Network marketingde inançlarımızın gücü büyüktür, çünkü inanç sonuçlardan önce gelir. Kendiniz düzenli olarak ürünlerinizi kullanmaya özen gösterin. Faydalarını araştırın. Sizde meydana gelen değişimleri insanlara anlatabilirsiniz. Veya şirketinizde fayda görmüş, insanları da anlatabilirsiniz. Ancak bunların hepsi ürünlerinize karşı tutkulu olduğunuz zaman ortaya çıkacaktır.

İşinizi daha etik hale getirmek için lütfen ürünlerinizi araştırın ve kullanın. Ürünlerinden herhangi birini kullanmadığınız bir firmaya insanlar neden inansınlar? Size neden inansınlar? Bu nedenle işinizde başarı işin ürünlerinize karşı tutkulu olmalısınız.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ürünlere inanç, network marketingde başarıyı getirir mi? Ürünlerinizi kullanıyor musunuz? Tecrübelerinizi  ve düşüncelerinizi yorum kısmından, binlerce ziyaretçimiz ile paylaşabilirsiniz.

Network Marketingde Liste Nasıl Yapılır? >>

Bugün, network marketing başarı oranı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu, yıllar önce öğrendiğim başarı için gerekli bir formüldür. Eğer başarı ve pasif gelir kovalıyorsanız, network marketing içerisinde kesinlikle uymanız gereken kurallar vardır. Bu kurallardan biri de kendinize bir istatistik oluşturmaktır. Peki ama nasıl?

Network Marketing Başarı Oranınız

Network marketing başarı oranı - Tüm satış görevlileri, fark etseler de etmeseler de başarı oranına sahipler.

Network marketing başarı oranı hakkında bilmeniz gereken ilk ve en önemli konu şudur; Satış çok öngörülebilir bir meslektir. Tüm satış görevlileri, fark etseler de etmeseler de başarı oranına sahipler. En iyi üreticiler başarı oranlarını bilmektedirler. Bunu geliştirme istekleri için her şeyi yaparlar. Öte yandan, fakir satıcılar nadiren istatistiklerini takip ederler veya oranlarını bilirler.

WFDSA 2018 resmi verileri için >>

Network marketing başarı oranınız, başlangıçta görüşme yaptığınız kişi sayısı, verilen sunum sayısı ile yeni kayıt sayısı arasındaki orandır. Nasıl mı?  İşte eylemdeki network marketing başarı oranı hakkında birkaç örnek:

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler >>

Network marketingde başarı oranınızı hesaplayın

Gördüğünüz gibi her satış, gayet öngörülebilirdir.

Gördüğünüz gibi her satış, gayet öngörülebilirdir. İstatistikleri takip etmelisiniz. Satış pazaarlama ile ilgileniyorsanız, kendi notlarınızı tutun. Aylık, haftalık ve günlük ilerlemeniz hakkında hesap yapın. Bu sizin başarınızı daha da artıracaktır. Profesyonel olmanızı sağlayacaktır. Şimdi, önümüzdeki 90 gün boyunca aşağıdaki istatistikleri takip edin:

Bunu yaparsanız, işiniz için başarı oranınızı belirleyebileceksiniz. Bu süreci hayatınızda da uygulamaya başlamalısınız. Bir işe girecek olsanız, gönderdiğiniz CV sayısı, gönderilen mail satısı, geri dönüş sayısı ve yapılan görüşmeler arasında çok kolay bir bağlantı olduğunu anlayacaksınız. Ya da pazarlama içerisinde  de satışlarınızı artırmak için kendinize bir oran belirlemelisiniz.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı Tip >>

Network marketing başarı oranı nasıl arttırılır?

Başarı oranınızı artırmak istiyorsanız, iki şey yapmanız gerekir.

Başarı oranınızı artırmak istiyorsanız, iki şey yapmanız gerekir. Bu iki şey sizi rakiplerinizden çok daha ileriye atacaktır. Uygulamak, harekete geçmek sizin elinizde. Ya da sadece bu yazıyı okuyup herhangi bir işlem yapmayabilirsiniz de. Peki network marketing başarı oranı nasıl arttırılır? İşte önemli 2 teknik;

Becerileriniz üzerinde çalışın

Öncelikle ve en önemlisi, yetenekleriniz üzerinde çalışmalısınız. İşinizin öğrencisi olun. Davet etme, tanıtım yapma, kapatma ve takip etme becerilerinize ince ayar yapın. Bir süre içinde yeteneklerinizi doğal olarak geliştirirsiniz. Artı, kitap okuyabilir, etkinliklere katılabilir ve yaptığınız işte gerçekten iyi olmak için akıl hocanızla yakın çalışabilirsiniz. Becerilerinizi geliştirdikçe, daha az kişiyle konuşabilir ve daha fazla temsilci kaydedebilirsiniz.

Daha kaliteli potansiyel iş ortakları edinin

Başarı oranınızı artırmak için yapabileceğinizi düşünebildiğim tek şey, daha kaliteli potansiyel iş ortaklarınız ile konuşmaktır. Yani başarılı insanları aramak. Güvenilirliği ve bağlantıları olan insanları arayın. İyi bir tavır ve etki alanı olan insanları arayın. Seçtikleri mesleğe bakılmaksızın, yaptıkları işte çok başarılı olan kişileri arayın. Bunlar en iyi umutlarınızdır.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Ek bilgiler

Network marketing başarı oranı için ek bilgiler şunlardır. Bu ek bilgiler başarı oranınızı arttırmanıza yardımcı olacak;

Umarız bu bilgiyi yararlı bulmuşsunuzdur. Bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler? Aşağıya bir yorum bırakarak ne düşündüğünüzü bize iletin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satış 2020 İstatistikleri (WFDSA) >>

Kaynak; Bir network marketing uzmanından alıntıdır.

Network marketingde danışmanın önemi nedir? Üst basamağınıza neleri sorabilirsiniz? Network marketingde eğitim konusunda danışmak her şeydir. Bu ticarette tecrübeleri tecrübe etmeye gerek yoktur. Bu işin en güzel yanı, sizin geçeceğiniz yollardan birilerinin geçmiş olmasıdır. Şimdi bu konuya biraz daha açıklı getirelim.

Network marketing, klasik ticaretten farklı olarak kazan-kazan mantığına sahiptir. Yani sizden önce giden birileri var ve siz bu tecrübeleri kullanabilirsiniz. Bu tecrübeler sizin yolunuzu kısaltacaktır. Network marketingin avantajlarını çoğu kez duymuşsunuzdur. Ama diğer sektörlerden ayrılan en önemli kısmını gelin birlikte öğrenelim.

Network Marketingde En Önemli Konu: Danışın

Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. İnsanları davet edeceğiniz zaman, onlara iş fırsatlarını göstereceğiniz zaman bir bilen kişiye sormak her zaman bulunmaz bir nimettir. Ya da network marketingde çöküş yaşarken yaptığınız yanlışları ve düzeltmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi sorabilirsiniz. Gelin şimdi daha ayrıntılı inceleyelim.

Network marketingde size yardım edecek birileri var.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir.

Danışmak kelimesi işi yalnız yapamayacağımız anlamına gelir. Pek çok insan biz başka biri tarafından referans olduğumuzda, bize tanıtım yaptığında ve kayıt yaptığımızda bizim uplineımız yani liderimiz olur. O kişinin iş ile ilgili çok deneyimi olabilir ya da bizden birkaç gün önce işe girmiş olabilir, eşit deneyimi de olabilir. Belirlememiz gereken şey kim kimin referansıdır yani takımda kim kimin lideridir.

Gerçek lider deneyimi olan, bilgisi olan ve belli bir ölçüde başarılı biridir. O kişiyi belirlememiz gerekir. Fark etmemiz gerekiyor ki o kişi bizim destek halatımızdır. O kişi yolculuğumuzda bize yol gösterir. Tüm yolculuğumuz boyunca bizi motive eder, canlandırır. O kişi 2 yıldır çalışıyor da olabilir, 6 aydır çalışıyor da olabilir.

Doğrudan Satışta Kontak Listesi Oluşturmak >>

Liderimize danışmak ne demektir?

İlk önce uyanıp kahve içip ve kendimize gelmeliyiz. Network marketingde danışmanın önemi çok büyüktür. Çünkü bu işte yalnız değiliz. Bir takım çalışması yapıyoruz ve her takımın bir lideri vardır. Her takımın daha fazla deneyimi, daha fazla bilgisi olan bir lideri vardır. O kişi çok önemlidir. Networkte attığımız her adımda, başarıya attığımız her adımda ona danışmalıyız.

Danışmak ne demektir: Liderimizin yanına gidip aptal gibi oturup lütfen bana tavsiye verin demek değildir. Başarmak istediğimizi açıkça bilerek gideriz. Kafamızda net bir strateji ile ne soracağımızı, neye cevap istediğimizi bilerek gideriz. Yolculuğumuzun her adımında liderimize danışmalıyız. Danışmak stratejik bir görüşmedir. Çünkü ilk defa network marketing yapıyoruz. Bu yüzden oturup liderimize her şeyi danışmalıyız.

Düşünün bir sunum yapıyoruz gidiyoruz liderimize danışıyoruz. Nasıl takip yapmalıyım gibi sorularımız vardı, bununla ilgilendi. İlk paramızı kazandığımızda liderimize gidip; “Şimdi ne yapmalıyım?”  “Nasıl devamlı komisyon alırım?” Çok para kazandığımızda, arabamızı değiştirmek istediğimizde liderimize danışmalıyız. Olduğumuz yerden başlayıp dünya çapında bir takım kurmak isteriz liderimize danışırız. Liderimiz sürekli gittiğimiz yer olur. Her gecemizi liderimizle buluşarak ya da telefonla konuşarak geçirmeliyiz.

Geliştirilecek En İyi 10 Network Marketing Becerisi >>

Öğrenmek için kendinizi hazırlayın.

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız

Bize yol göstermesi için liderimizin karşısına bardağı boş bir öğrenci gibi oturmalıyız (Bardağı boş demek yani hiçbir şey bilmiyor ve bilgiye aç demektir). Nedeni çok basit, onun olduğu yerde olmak istiyorsak bunu yapmalıyız. O yolculukta öndedir. Yani neden tekerleği yeniden icat edelim? Liderimize danışmalıyız, bize yol göstermesini istemeliyiz. Onun olduğu yerde oluruz. ‘’Tekerleği yeniden icat etmememiz gerektiğini bilirsek ekonomik özgürlüğe ulaşırız’’. Sadece sürekli, liderimize danışmalıyız.

Lidere danışmak değişkendir. Yani bize bağlı. O kişiyi liderimiz ve akıl hocamız olarak kabul etmeliyiz. Büyük laf ama doğru olanı budur. Yani ona networkle ve özel hayatımız ile ilgili her şeyi danışmalıyız.

Network marketinde danışmanın önemi ile ilgili kafanızda soru bırakmamaya çalışın. Çünkü şüphe sizi başarısızlığa götürecektir. Liderimize danışarak nasıl bir değişim yapmak istediğimiz bize bağlıdır. Bazı insanlar derki sadece bir iş başka hiçbir şey yok. Bunda yanlış bir şey yok aptalca ama yanlış bir şey yok. Çünkü network marketingde iş ve bizim kim olduğumuz, birbirine bağlıdır. Çünkü biz iyi bir baba, iyi bir oğul, iyi bir kişi değilsek iyi bir networker olamayacağız. İyi insanların bütün özellikleri bizi iyi bir networker yapar. Eğer o özelliklere sahipsek, hatırlayalım, ve o lideri bulalım. Kaç basamak yukarıda olduğu fark etmez. Saygı duyduğumuz birini bulalım, başarılı olan birini. Bu işi başarmış veya yeterince başarılı birini bulmalıyız.

İlk önce gidip o kişiye çalıştığım liderim olur musunuz? diye sormalıyız. Şayet bize referans olan kişi iyiyse, hala hevesliyse sorun yok danıştığımız kişi o olabilir. Ama yolun her adımında danışmalıyız. Kahraman olmaya çalışmamalıyız, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmamalıyız. Sadece kendimizi bırakıp iyi bir öğrenci olmalıyız. Eğer yolculuğumuzun her adımında danışırsak ekonomik özgürlüğe ulaşmak çok daha kolay ve hızlı olur. Liderimize her adımda danışmalıyız. Bu çok ama çok önemlidir.

Network Marketingin Katili >>

Network marketingde beklentilerimiz nasıl olmalıdır? Doğrudan satış ticareti ile zengin olmak konusunda nasıl düşünmeliyiz? En çok kazanan liderlere baktığımız zaman beklentilerini doğru ayarlamış kişiler olduklarını göreceksiniz. Bunlar doğuştan gelen yetenekler değildir. Peki beklentilerimizi nasıl ayarlamalıyız?

“Gelir Yasası’na göre, pazara sunduğunuz değerle orantılı olarak, para kazanırsınız.”

Hayatınızı nasıl yaşamak istiyorsunuz?

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait.

Bu oyunu nasıl oynayacağınızın kararı, seçimi tamamen size ait. Büyükler liginde, küçükler liginde, amatör liginde veya birinci ligde oynamak… Çoğu insan küçük oynamayı seçiyor. Neden?

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Öncelikle korku yüzünden. Bir işte başarısız olmaktan çok korkuyor, ödleri patlıyor. İkinci nokta ise kendilerini birinci ligde oynayacak kadar büyük hissetmiyorlar. Kendilerini değerli ve yeterli bulmuyorlar.

Şunu iyi bilmekte fayda var; Hayat, dünyanın yap-boz bilmecesine kendi parçanızı eklemeniz ile alakalıdır. Hayatınız sadece sizden ibaret değildir, başka insanların hayatlarına da değer katmak zorundasınız. Çünkü parasal başarıya ulaşmayı, zengin olmayı istiyorsanız, her şey sadece sizin üzerinize kurulu olamaz.

Yeteneklerinizi ve değerinizi olabildiğince fazla insanla paylaşmak, sizin hayattaki misyonunuzun bir parçası olmalıdır. İşte bu da ,büyük oynamaya hazır olmanız anlamına gelecektir. Büyük oynamaya hazır olmak!

Girişimciliğin sözlük anlamı nedir?

İnsanların sorununu, para karşılığında çözen kişi” anlamına gelmektedir. İnsanların herhangi bir problemini çözen kişi. Bulduğunuz çözümle hem kendinizi tatmin edersiniz, hem insanlara yardım etmiş olur hem de para kazanmış olursunuz. Peki asıl önemli soruya gelelim. Daha kısıtlı kişinin sorununu mu, yoksa daha fazla insanın sorununu mu çözmek istersiniz? Şu bir gerçek ki, ne kadar fazla insanın sorununa çözüm sunarsanız, düşünsel ve ruhsal olarak zenginliğe ulaşmanın yanında parasal olarak da zengin olacaksınız.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Yolları >>

Peki bu konunun networkle ilgisi ne?

Network Marketing, dar ve orta gelirli insanlar için adeta bir çıkış kapısı olmuştur. İnsanlara part-time iş fırsatı veya tam zamanlı olarak çalışıp kendi işlerini kurabilme şansı vermiştir. Peki tahmin edin, dünyada yoksul insan sayısı mı daha fazla zengin mi? Tabii ki yoksul insan sayısı. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes’a göre 2018 yılında dünya çapındaki toplam dolar milyarderi sayısı 2100 civarında kişiden, dolar milyoneri insan sayısı ise 20 milyon civarında kişiden oluşmaktadır. Geriye kalan 6 milyardan fazla insan yoksul kesime giriyor.

İşte bu yüzden elimizdeki fırsat, network marketing, kendimiz de dahil birçok insanın, birçok sorununu çözmek için en ideal fırsattır. Bu yüzden ne kadar çok insana elimizdeki fırsatı doğru bir şekilde tanıtırsak, hayalimize, hedefimize ve parasal başarıya da o kadar çabuk ulaşabiliriz.

Beklentilerimizi buna göre ayarlamalıyız. Dünyaca ünlü networker, yazar ve motivasyon koçu Eric Worre’un da dediği gibi network marketing, insanlara sınırsız gelir fırsatı sunmaktadır. Büyük düşünmek, büyük oynamak zorundayız. Çünkü dünyanın daha fazla küçük oynayacak insana ihtiyacı yok. Yeterince küçük oynayan insan var. Şimdi saklanmaktan vazgeçmek ve dışarı çıkmak zamanıdır. İhtiyaç duymaktan vazgeçip, önderlik etmek zamanıdır. Bol kazançlar…

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Ekonomik özgürlük nedir? Bir networker, ekonomik özgürlük hakkında nasıl düşünmelidir? Para iyi midir kötü müdür? Para hayatımızı nasıl değiştirir?Tüm bu sorular, kendi işini kurmak isteyen insanların hayatlarını sorguladığı sorular arasındadır. Peki hayatı sorgularken, bir networker ekonomik özgürlük için nasıl düşünmelidir?

Hayatta herkesin bir istediği vardır. Çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, memuruyla, mühendisiyle…. Araba, ev, giysi, ayakkabı, telefon, sosyal tatmin, saygı, etili bir insan olmak, dünyayı gezmek vs gibi bir sürü istek.

Tabi bunlar içerisinde biri var ki çok önemlidir; “zengin olmak.” Bu kavram dünyada herkesin dilindedir. Herkes zengin olmak ister. Kime zengin olmak isteyip istemediğini soracak olsanız, size deli gözüyle bakıp “Tabii ki olmak isterim.” diyecektir. Ancak bunun için ne yapıyoruz? Önemli olan soru bu. Tamam herkes istiyor, biz de istiyoruz. Fakat zengin olmak için çabamız ne?

Daha Önce Hiç Duymadığınız 29 İş Fırsatı >>

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli?

Network marketing, sıradan insanlara sıra dışı bir hayat yaşama fırsatı tanımaktadır. Günlük olarak çalışan, gününü geçiren, sabah 9 akşam 5 durmadan çalışan insanlara gerçek manada özgürlük tanıyan bir iş modelidir. Bir hayali olan, hayatını değiştirmek isteyen, daha kaliteli bir hayat isteyen, girişimci kemiğe sahip insanların ek gelir fırsatı olarak gördüğü bir ticari modeldir. Dünya çapında 130 milyon civarında insanın hayatına doğrudan etki etmiştir.

Peki bu sektöre sadece katılmış olmak, bizi zengin edecek mi?

Herkes zengin olmak ister.

Bu sorunun cevabını belki duymak istemeyebilirsiniz. Ancak cevap; “Hayır”. Çünkü networkteki başarının diğer işlerdeki başarıdan hiçbir farkı yoktur. Sadece isteyerek zengin olamayız. Hayalini kurduğumuz hayatı, almak istediğimiz şeyleri, görmek istediğimiz yerleri sadece isteyerek elde edemeyiz. Böyle bir şey olsaydı, dünyada başarılı insan ile sıradan insan kavramı da olmazdı. Sözde istemenin 3 farklı düzeyi vardır.

Zengin olmak istiyorum.

Bu cümle tabiri caizse, “Para kucağıma düşse, hayır demem.” demenin bir başka şeklidir. Tek başına istemek işe yaramaz. Bunun doğruluğunu siz de gözlemleyebilirsiniz; çevrenize, dünyaya bakın. Milyarlarca insan zengin olmak istiyor ama çok az insan zengin.

Zengin olmayı seçiyorum

Bu düzey insana, zengin olmaya karar vermeyi içerir. Seçmek, çok daha güçlü bir enerjidir ve insana sorumluluk duygusu katar. Karar sözcüğü Latince “decidere” kelimesinden gelir ve “bütün diğer seçenekleri yok etmek” anlamına gelir. Bu seçenek iyidir ama en iyisi değildir.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Kendimi zengin olmaya adıyorum.

Adamak “commit” kelimesi, “hiçbir sınır olmadan baş koymak” anlamına gelmektedir. Gerçekten hiçbir şeyi sakınmamak, zenginliği veya istediği şeyi elde etmek için elinde bulunanın yüzde yüzünü vermek demektir. Ne kadar sürerse sürsün, gereken her şeyi yapmak için istekli olmak demektir. Maazeret yoktur, başarısızlık diye bir seçenek yoktur.

Gerek doğrudan satışta olsun gerek başka işlerde olsun, insanların çoğu kendini bu yola gerçekten adayamaz. Onlara “Hayatının gelecek 10 yılında zengin olacağına iddiaya girer misin?” diye sorsanız “Asla mümkün değil.” Cevabını alırsınız. İşte bu, eninde sonunda parasal başarıya ulaşıp zengin olacaklarla, hep parasız  kalacak olanlar arasındaki en büyük farklardan biridir.

Elindeki fırsatı kullanıp, başarısına, zengin olamaya tamamen odaklanmayan, bu sonuca ulaşmaya kendini adamayanlar işte bu yüzden zengin değiller ve hiçbir zaman da olamayacaklardır.

Network Marketing’e katılmış olmak veya sadece istemek, sizi zenginliğe götürmeyecek. Sadece çabalamış olmak da sizi zengin bir insan yapmayacaktır. Kendinizi hedefleriniz haline getirdiğiniz hayallerinize tam olarak adamanız gerekmektedir. Adamanın anlamı da şudur; “Hiçbir engel tanımadan kendini vermek, silahları kuşanmaktır.”

Aklımızdan çıkarmayalım ki, özveride bulunmaya, risk almaya gönüllü olmaya, elimizde ne varsa yüzde yüzünü kullanmaya istekli olmalıyız. Ve en önemlisi de kalbimizin derinliklerinde zengin olacağımıza, onu hak ettiğinize inanmak zorundayız. Bol kazançlar…

Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Kökeni >>

Network marketingde başarılı olmanın püf noktaları nelerdir? Kendi işimizi kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Sağlam bir organizasyon kurmanın sırları nelerdir? Doğrudan satış sektöründe niş bir alan olan network marketingde başarı için neler yapmalıyız, gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde Başarılı Olmanın Püf Noktası

Küçüklüğümüzden bu yana şu soruya hepimizin cevap aramışlığı vardır. “Bardak, yarıya kadar dolu mu, yoksa boş mu?” Burada pozitif düşünmekten, iyimser olmaktan, zihnimizi açmaktan bahsetmiyoruz. Aksine alışık olduğumuz dünyaya bakış açımızdan bahsediyoruz.

Bazı insanlar hayatlarında korkuya dayalı seçimler yapar. Zihinlerinde sürekli olarak, neyin yanlış olduğu veya nelerin ters gidebileceği düşüncesi dolanır durur. Kötü tarafından bakıp “Bu olmaz” düşüncesi vardır. Bunlar kimler mi? Tabii ki de finansal başarıyı gerçekten istemeyen ve ciddi manada kendilerini buna adamayanlardır. Peki nasıl düşünmeliyiz ve ne yapmalıyız?

Takip Nasıl Yapılmalı – Püf Noktalar >>

Bunun olmasını umarım!

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler.

Finansal başarı odaklarını “Rahat”a odaklayanlar yukarıda bahsettiğimiz kişilere göre biraz daha iyimserdirler. Bu kişilerin akıllarında genellikle “bunun olmasını umarım” cümlesi kuruludur. Her zaman umut ederler ancak, asla hareket etmezler. Kendilerini geliştirmez, gerekli olan becerileri öğrenmezler. Sadece umut ederler.

Başarı oranı yüksek riskler almak

Parasal açıdan başarıyı ve gerçekten zengin olmayı amaç edinen insanlar risk alırlar. Burada bahsettiğimiz  tabii ki de başarı oranı yüksek olan risklerdir. Yaratıcılıklarına güvenirler, yaratıcılıklarına güvenirler ve akıllarında sadece şu düşünce vardır; “Gerçekleşecek, çünkü ben onu elde edeceğim!”

Eğer işler beklendiği gibi gitmezse, planları sekteye uğrarsa, hayatlarındaki bu kötü sonuçların sorumluluğunu da almasını bilirler. Başarmanın başka bir yolunu bulacaklarına, paralarını tekrar kazanacaklarına hiçbir şüphe duymadan inanırlar.

Başka insanlar, yani diğerleri, her ne kadar başarıyı beklediklerini söyleseler de için için başarısız olmayı beklemektedirler. Çünkü güven kendilerine ve yeteneklerine olan güvenleri düşüktür. İşler biraz yolunda gitmese hemen felaket senaryoları üretmeye başlarlar. Ve sürekli olarak olumsuz engelleri gördükleri için, gerçekte yapabilecek olsalar da, başarı şansları yüksek olsa da risk almaya isteksiz olurlar.

Network Marketingde Sahip Olduğunuz En Önemli Şey >>

Risk yoksa ödül de yoktur!

Başarılı gördüğümüz insanlar risk alırlar ama bu riskler “hesaplı risk”lerdir. Yani ne demek oluyor bu? Araştırdıkları, çalıştıkları ve tutarlı bilgilere dayanarak başarı oranı yüksek risklerdir. Bunları almaya isteklidirler. En kısa sürede yapabileceklerinin en iyisini yaparlar ve daha sonra bilinçli bir şekilde o işe başlamaya veya başlamamaya karar verirler.

“Network, bekleme ticareti değil, hız ticaretidir.”

Tüm bu bahsettiğimiz noktalar tanıtım almış ve “Ben bir düşüneyim. Risk bana göre değil. Ben garantici insanım.” diyen insanlarla, networke katılan ama hiçbir aktivite yapmayan insanlar için geçerlidir. Çünkü parasal başarıya odaklandıysan, “Ben fırsat bekliyorum.” demen sana hiçbir şey kazandırmaz. Sadece vakit kazanmaya çalışmaktan başka bir şey değildir bu. Korkak bir şekilde, haftalar, aylar yıllar geçer gider. Sonra da gerekçeleri hazırdır “ Düşünüyordum!”.

Hep fırsatları bekliyorsun, karar vermiyorsun ve fırsatlar da o arada uçup gidiyor. Bu doğru ama o insanlar “düşünürken” diğer adam gelir, işi yapar servet kazanır ve gider.

Networke başladınız, süper. Şimdi üst basamağınızla oturun, plan yapın, kafanıza  takılan yerleri sorun, sonra da harekete geçin. Çünkü bu iş herkes için bir fırsat niteliğinde. Networker olmamız sorunlarımız olmadığı anlamına gelmez. Veya sorunları görmezden gelmemiz anlamına gelmez. Aksine bunları biraz olsun ortadan kaldırmak için bu ticaret var. Bir insan neden ticaret yapar? Babasının hayrına olmadığı kesindir. Cevap tabii ki de daha fazla kazanmak için, hayalleri ve hedefleri ne ise onlara ulaşabilmek içindir.

Network Marketing Başlangıç Rehberi – 1 >>

İşte yapılacaklar listesi;

Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.

  1. Paraya mı ihtiyacınız var, süper; tanıtım yapın.
  2. Ev kredisi mi ödeyeceksiniz, süper; tanıtım yapın.
  3. Araba kredisi mi var, süper; tanıtım yapın.
  4. Faturalarınız mı var, süper; tanıtım yapın.
  5. Çocuğunuza kıyafet almak için paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  6. Arkadaşınızın çok mu borcu var, süper; işinizi ona anlatın.
  7. Evleneceksiniz ama paranız mı yok, süper; tanıtım yapın.
  8. Ekonomik kriz mi var, süper; tanıtım yapın.

Mesele şu ki, sadece kitap okuyarak, video izleyerek hiçbir başarı ayağımıza gelmeyecek. Hayatta ne kadar sıkıntı çekiyor olsak da hep bir çözüm yolu vardır. Biz harekete geçtiğimiz zaman adına ne derseniz deyin, hiç aklınıza bile gelmeyecek kapılar bir bir açılacaktır. Zengin olmak istiyorsak, bu bize yattığımız yerden gelmeyecek. Bir şeyler yapmalıyız. Henry Ford bu konuda;

“Bir işin olacağına da inansanız, olmayacağına da inansanız, haklı çıkacaksınız. Asıl problem şu; hangisine inanmayı seçeceksiniz?”

Bu yüzden sürekli engellere takılmak, sürekli olumsuzlukları görmek yerine fırsatlara odaklanalım. Dünyada yeterince negatif, yeterince engellere odaklanmış insan var. Gelin, kendinize bir şans verin ve olacağına inanmayı seçin. Elinizi kalbinize koyun ve kendinize şunu söyleyin; “ Engeller yerine, fırsatlara odaklanıyorum.” Emin olun, sonu çok güzel olacak. Bol kazançlar…

Topluluk İnşa Etmek İçin Bunları Bilmelisiniz >>

Başarılı distribütörler ortak bir özelliği paylaşır: başarılı olma isteği. Irk, cinsiyet, eğitim, görünüm, konum ve maddi durum önemli değil. Başka herhangi bir ayrımdan bağımsız olarak, bu ortak özellik – sağlam bir şekilde belirlenmiş bir neden – hepsine, her ne pahasına olursa olsun başarıya ulaşma yeteneği verir. “Başarısızlık bir seçenek değildir” derken gerçek anlamda bu kavramı yaşıyorlar.

“Başarılı distribütörler ortak bir özelliği paylaşır: başarılı olma isteği.”

Herkesin başarılı olmak için kendi sebepleri vardır. Kendinizin ne olduğunu belirlemeniz ve her gün kendinize hatırlatmanız gerekir. Unutma ki bu iş bir maraton, sprint değil.

Sponsor olarak, oynayabileceğiniz en değerli rollerden biri, sırayla, kendi motivasyonunuzu incelemek ve kendilerini keşfetmek için, organizasyonunuza yardımcı olmaktır. Sadece nedenlerini bilmeleri kritik değil, sizin de bilmeniz gerekir. Daha sonra, iş istedikleri gibi gitmediği zamanlarda, onlara neden baskı yapmaları gerektiğini nazikçe hatırlatabilirsiniz.

Network Marketingde Hedef Nasıl Belirlenir? Hemen Öğrenin >>

İşte yeni distribütörünüzden nedenini ortaya çıkarmaya başlamasını isteyebileceğiniz bazı sorular. Siz de kendinize aynı soruları sormak isteyebilirsiniz:

Bu işi neden yaptığınızı, siz ve aileniz için ne yapmak istediğinizi belirledikten sonra, cevaplarınızı yazmak önemlidir. Düşün, konuş, yaz ve son olarak öğret . Bu adımlar, belirlediğiniz hedeflerin tümüne sahip olmanızı ve onlara ulaşacağınız sarsılmaz bir inancı verir.

Hedeflerinize ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleyin

Şimdi neden başarılı olmak istediğinizi belirlediğinize göre, hedeflerinizi yazma ve hedeflerine ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleme zamanı.

Şimdi neden başarılı olmak istediğinizi belirlediğinize göre, hedeflerinizi yazma ve hedeflerine ulaşmak için bir zaman çizelgesi belirleme zamanı. İki tür hedef vardır:

“Unutma ki bu iş bir maraton, sprint değil.”

1) Kişisel:  daha fazla boş zaman, aile üyelerine yardım, hayır kurumlarına ya da kiliselere yardım, daha fazla tatil vb.

2) İşiniz:  finansal bağımsızlık, tazminat planınızdaki bir sonraki aşama veya belirli bir gelir düzeyi. Kişisel veya iş, tüm etkili hedefler bu özellikleri paylaşır:

Bu pragmatik özelliklerin ötesinde, her etkili hedefin daha derin, daha önemli ve daha kritik bir özelliği var: o kadar çok istiyorsun ki, bunun için fedakarlık yapmak istiyorsun – ve bırakmak asla bir seçenek değildir!

Başarılı distribütörler tarafından paylaşılan bir özelliği hatırlayın: başarılı olma arzusu. Sizin “nedeniniz” bunu ne gerekiyorsa yapmaya, tüm hedeflerinize ulaşmak için sizi taşıyamaya itecektir. Erken kalkıp geç yatmana yardımcı olacak şey budur.

Girişimciler Nasıl Motive Olur? >>

Hedefler odaklanmanıza yardım eder

Belirli hedefler, gün içinde ve gün dışında bir sonraki adımlarınıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Sizin nedenleriniz uzun vadeli bir resmi kafanıza canlı tutar. Belirli hedefler, gün içinde ve gün dışında bir sonraki adımlarınıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Ağ oluşturma kariyerimdeki ilk hedefim, yarı zamanlı olarak yaptığım işin gelirini, tam zamanlı işimin geliriyle eşitlemekti. (Başka bir deyişle, patronumu kovmak için!) Asıl takvimim bunu 6 ayda elde etmeme rağmen, bunu başarmam 10 ay sürdü – ama başardım. Her gün yapmam gerekeni yapmaya odaklandım; hiçbir şey yoluma çıkmayacaktı. Sonunda tam zamanlı işimden ayrıldığım gün söyleyeceğim şeyin konuşmasını kafamda tekrar tekrar oynadım. Hedefime ulaşmak için kendimi görselleştirdim.

Bir sonraki hedefim, o şirkette en üst sıradaki pozisyona ulaşmaktı . Bu amaç için zaman çizelgem iki yıldı. Kalıcılık ve pek çok iniş çıkış aldı ve planladığımdan yüzde 50 daha uzun sürdü. Ancak üç yıldan biraz fazla bir süre sonra bu pozisyona terfi ettim.

“Bu işte başarı elde etmek, yüzde 10 “nasıl” ve yüzde 90 “neden”.”

Hedefimi gerçekleştirdim, çünkü ulusal sözleşmemizdeki bir numaralı noktaya terfi etmek için yanma arzum vardı. Bunu o kadar çok istedim ki, olaydan çok önce terfi ettiğimi görebildim. Hatta sahneye yaklaşırken çalınacak şarkıları bile seçtim.Bu üç yıl boyunca, pes etmek istediğim zamanlar oldu… Ama nedenlerim çok güçlüydü. Bırakmak bir seçenek değildi.

Ancak bütün bunlar kendi başına yeterli olmazdı. Hedefime ulaşmamın başka bir nedeni daha vardı: Her gün yazıp uygulayacağım adım adım bir planım vardı. Sen de yapabilirsin!

*** Uluslararası organizasyon kurmuş bir Network Marketing liderinden alıntıdır.

Ticaretinizde Ciddi Bir Başarı İçin Altın Kurallar >>

Bu, network marketingin gerçek tanımıdır: KALDIRAÇLI GELİR. Bir diğer adı, pasif gelirdir. Kaldıraçlı gelirin, aktif gelirden farkı nedir? Network marketin içerisinde bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

Her işletmenin müşteriye ihtiyacı vardır. Ancak, network marketingi geleneksel satışlar gibi ele alır ve sadece kişisel satışa odaklanırsanız, bir noktada kaybedersiniz. Kendinizi sınırlandırırsınız. Çünkü bir günde sadece bir müşteriniz ve ancak çok zamanınız olacaktır.

Network Marketing Kaldıraç İlişkisi

Yalnızca perakende ürünleri satıyorsanız, önemli bir artık gelir yaratamazsınız ve bunu yaparken herhangi bir kaldıracınız olmaz. Pek çok kişi kelimelerin aynı şeyi kastettiğini düşünse de network marketing ve doğrudan satış, birbirinden çok farklıdır.

Başarılı Distribütörlerin 21 Özelliği >>

Network Marketing;

Her bireyin biraz da olsa bir şeyler yapmasıyla ilgilidir. Bu, ekibinizde ürünleri kullanan, birkaç perakende müşterisi olan ve birkaç dağıtıcıya sponsor olan yüzlerce, hatta binlerce distribütör bulundurmakla da ilgilidir. Kaldıraçla ilgilidir. Kendinizi kopyalamakla ilgilidir

Her şeyi kendinizin satmasıyla ilgilidir.

Doğrudan Satış;

Her şeyi kendinizin satmasıyla ilgilidir. Doğrudan satış, gelirinizin %100’ünün yaptığınız işe dayanmasıdır. Bir kez daha, perakendecilik, network marketingin önemli bir parçasıdır. Herkesin birkaç müşteriye ihtiyacı olur.

Network marketing, her ay birkaç satış yapan distribütör veya onlara bağlı bir kuruluş ağı oluşturmakla ilgilidir.

Yüzlerce müşteriyi bulmaya ve yüzlerce distribütöre sponsor olmaya çalışmak yerine, birkaç distribütöre gidip sponsor oluyor, birkaç müşteri bulur ve ekip üyelerinizin aynı şeyi yapmasına yardımcı olursunuz. Büyük bir takıma sahip oluncaya kadar bu süreci tekrar tekrar ve tekrar tekrar sürdürürsünüz.

Network Marketingde En İyi Müşteri >>

Doğrudan satışla, artık gelir oluşmaz (genel olarak). Tüm geliriniz, yaptığınız işe dayanır. Kaldıracınız olmaz. Evet, nasıl satılacağını biliyorsanız, BÜYÜK bir gelir elde edebilirsiniz, ancak kaldıraçlı bir gelire sahip olmak daha iyi olmaz mıydı?

Sadece dışarı çıkmak ve bir şeyler satmak istiyorsanız, BÜYÜK toptan perakende pazarlaması ile bir şirket bulun, böylece zamanınız için iyi bir ödeme alabilirsiniz. Ama, sadece bir şeyler satmak istiyorsanız, neden işlem başına büyük bir komisyon yapabileceğiniz bir emlakçı veya sigorta acentesi olmadınız? Ancak, bu seçenekleri seçerseniz çok az kaldıracınız olacağını unutmayın.

Network Marketing’in gerçek güzelliği, yüzlerce hatta binlerce kişinin çabalarından küçük bir komisyon alabilmenizdir. J. Paul Getty, bunu en iyi şekilde anlatmıştır;

Kendi çabalarımın % 100’üne, 100 kişinin gayretinin % 1’ini tercih ederim.

– J.Paul Getty –

***

Network marketing ve doğrudan satış ile ilgili düşüncelerinizi, yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Network Marketing Rehberi >>