Amway

Amway, adını  “American Way” yani “Amerikan Yöntemi” kelimesinin kısaltılmasından almıştır. Firma, 1959 senesinde network marketing sektörüne katılmıştır. Kurucuları Jan Van Andel ve Rich Devos’tur.

Amway Hakkında Detaylar

Başarı; Amway  1959 senesinde kurulduktan sonra Ekim 1962 senesinde ilk uluslararası ofisini Kanada’da açmıştır. 1970’lerde önce Nutrilite’i satın almış daha sonra da denizaşırı olarak genişlemeye başlamıştır. 2010 senesinde ise Amerikan Basketbol Ligi takımlarında Orlando Magic’e sponsor olmuştur.

Doğrudan satış sektörünün ilk firmalarından olma özelliği taşıyan firma günümüzde, 100’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Amway firması 2017 senesinde 8  Milyar doların üzerinde satış hacmine ulaştığını açıklamıştır.

Yenilikçilik; Amway firması resmi web sitesinden yaptığı açıklamada, dünya üzerinde 100’den fazla araştırma laboratuarına sahip olduğunu belirtmiştir. Firma bu laboratuarlarda Ar-Ge uzmanları tarafından 800’ün üzerinde patent alındığını da vurgulamıştır. Amway ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Brezilya’da toplam 25.000 km2’lik bir alanda ürünlerini ürettiklerini de açıklamıştır

Amway Vizyonu Ve Temel İlkeleri

Amway vizyonu için, sosyal sorumluluk üzerinde yoğunlaştıklarını, insanların daha iyi bir hayat yaşamaları konusunda her gün çabaladıklarını dile getirmiştir. Ayrıca firma tüm dünya üzerinde insanları eğiterek onların potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olduklarını belirtmiştir.

Amway temel ilkeleri, aile özgürlük, umut ve ödül üzerine olduğunu ve firmanın başarısını, çalışanlarına ve Amway serbest girişimcilerine borçlu olduğunu söylemiştir.

Özgürlük; İnsanların kendi gelecekleri hakkında söz sahibi olmaları için destek verecektir.
Aile; kendi gelecekleri için çalışan insanları ve ailelerini koruyacaktır.
Umut; Amway bünyesinde bulunan tüm dünyadaki insanlara umut ışığı olacaktır.
Ödül; Amway serbest girişimcilerine kendi gelecekleri için gösterdikleri çabayla orantılı olarak ödül imkanı tanımaktadır.

Amway Ürünleri

Amway Türkiye’de, resmi web sitesinde de belirttiği üzere 450’den fazla çeşit ürünü insanların beğenisine sunmaktadır. Amway ürün kategorileri, Beslenme, Ev, Güzellik ve Bakım’dır.  Çok çeşitli bir ürün gamı olan firmanın, ev kategorisi içerisinde Amway Su Arıtma cihazı da bulunmaktadır. Ayrıca yine Amway beslenme kategorisinde de insanlara takviye edici gıdalar sunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için firmanın resmi web sitesindeki iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Amway Türkiye

Amway Türkiye, 1994 senesinde operasyonel faaliyetlerine başlamıştır. Müşteri ve hizmet odaklı olduklarını belirten firma, 20 seneden daha uzun bir zamandır Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Amway Corparation’a bağlı 55 firmadan biri olup, ülkemizde 50 çeşit ürünle hizmet verdiklerini belirtmiştir. Amway Türkiye merkez ofisi İzmir’de olup, ülke genelinde bir çok sosyal sorumluluk projelerine sponsorluklar yapmaktadır. Firma hakkında geniş bilgiye firma resmi web sitesinden de ulaşabilirsiniz.