AVON

Avon Şirket Tanıtımı

Network merketing şirketlerinden olan Avon, 1886 senesinde David H. McConnell tarafından kurulmuştur. Ünlü kozmetik firması Avon, 130 yılı aşkın bir geçmişe sahip olup, Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak kurulmuştur.

Avon Hakkında Detaylar

Avon resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre günümüzde 6 milyon bağımsız temsilciye ulaşmıştır. Dünya genelinde 70’den fazla ülkede ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.  Sadece network marketing değil, aynı zamanda doğrudan satış kanalı ile insanlara hizmet vermektedir.

Şangay ve Newyork’ta bulunan Ar-Ge merkezlerinde 350’den fazla bilimadamı ile birlikte çalışmaktadır.

İlke; Avon şirketinin benimsediği ilkelerden biri, kadınların yine kadınlar için çalıştığı firma olmasıdır.
Değerler; Gerek çalışanlarına gerekse müşterilerine karşı benimsediği değerler, alçak gönüllülük, dürüstlük, saygı, inanç ve güvendir.
Avon vizyon; tüm dünyada kadınların, gereksinimlerini, ihtiyaçlarını ve bekledikleri hizmeti karşılamak üzerine kuruludur.

Avon, ünlü bir kozmetik firması olmasının yanında, kadınların kendilerini en iyi ifade edecek mesleklere yönelmelerini desteklediğini açıklamıştır. Bu doğrultuda yılda yaklaşık 100 milyon kadını eğitmeyi amaçladıklarını belirtmiştir.

Avon temsilcisi olmak için ve firma hakkında daha ayrıntılı bilgi için firmanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Avon Ürünleri

Avon ürünleri, parfüm, makyaj, cilt bakım, kişisel bakım, saç bakımı, erkek, moda ve diğer kategorilerden oluşmaktadır. Avon kozmetik alanında kendini tüm dünyaya tanıtmıştır. Bu doğrultuda ürünler arasında Avon  parfümleri ilk akla gelenlerdir. Avon erkek parfümleri de bayan parfümleri gibi ilgi görmektedir. Avon Celebrate, Perceive, Far Away, Pur Blanca, Soft Musk, Cherish, Rare diğer markalarıdır.

Avon ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için siz de katolog edinebilirsiniz. Avon katolog ile firma size doğrudan satış yapma imkanı da tanımaktadır.  Ürünlerini kendi Ar-Ge çalışmaları altında ürettiklerini belirten firma, kalite bakımından yine kendileri ile  yarıştıklarının altını çizmiştir.

Avon Türkiye

Avon Türkiye, 1993 senesinde resmi olarak ülkemizdeki faaliyetlerine başlamıştır. Avon Türkiye Genel Müdürlüğünü, Orkun Gül yapmaktadır. Avon Türkiye’de, bir numaralı doğrudan satış markası olmayı amaçlamaktadır.

Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projelerinde ve kadınlara yönelik projelerde yer alarak kadınların güçlenmesini desteklemektedir. Avon Türkiye hakkında da ayrıntılı bilgi için resmi web sitesine bakabilirsiniz.