ORIFLAME

Oriflame nedir? hakkında aradığınız tüm sorulara cevap bulabilmeniz için bu içeriğimizi hazırladık. Network marketing firması olan Oriflame, Jonas ve Robert af Jochnick kardeşler ile yakın arkadaşları Bengt Hellsten tarafından kurulmuştur. İsveçli, doğal kozmetik ürünleri satan bir şirket fikri ile yola çıkan kurucular, uluslararası bir firma ortaya koymuşlardır.

Oriflame Firması Hakkında Detaylar

Oriflame network marketing firması, 1967 senesinde İsveç merkezli olarak doğrudan satış sektörüne giriş yapmıştır. Kurucuları Jonas ve Robert af Jochnick ile Bengt Hellsten,  farklı ürünler sunan farklı bir şirket teması hayal ederek başladıklarını dile getirmişlerdir.

Oriflame katolog; 1970 senesinde, Oriflame firması farklı düşünce tarzını ortaya koymak için, ev partileri üzerine kurulu satış yöntemini değiştirmiştir. İlk oriflame katolog üretilmiştir. İlk 1000 baskısı kurucular tarafından tasarlanmıştır. Oriflame katolog ile birebir doğrudan satışlar yapılmaya başlanmıştır.

Oriflame Tender Care; İlk başta sadece göz kremi olarak üretilmiştir Tender Care. Ancak yatıştırıcı ve nemlendirici özelliği ile kısa sürede ünlenmiş ve firmanın şimdiye kadar en çok satan ürünü haline gelmiştir. Firma resmi verilerine göre yılda 40 milyon adet satılmaktadır.

Oriflame.com; Firmanın global sitesi 1997 senesinde ilk defa yayına başlamıştır. Avrupa’nın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biri olan Oriflame, kozmetik  ürünleri üzerine otorite firmalar arasında olduklarını söylemiştir. Oriflame üye giriş kısmı için de firma ile veya firmaya bağlı iş ortakları ile iletişime geçebilirsiniz.

Oriflame Ürünleri

Oriflame ürün kategorisi kozmetik üzerine kuruludur. Başlangıç felsefesi için firma yapmış olduğu açıklamada, “Farklı ürünler ile fark yaratan İsveçli doğal kozmetik ürünleri satan bir firma.” Demiştir. Firma ürünlerini İrlanda’nın Bray kentinde kurduğu Araştırma ve Geliştirme Merkezi içerisinde üretmektedir.

Oriflame ürünleri, cilt bakımı, makyaj kokular, kişisel bakım, saç bakımı, aksesuarlar, wellnes ve  erkek bakımı kategorilerinden oluşmaktadır. Bu ürünler içerisinde Oriflame erkek parfüm ve Oriflame kadın parfümleri en çok aranılan kategoriler içerisindedir. Parfüm deyince de akla ilk gelen ürünleri arasında Oriflame divine, Oriflame amber ve Oriflame eclat bulunmaktadır.

Firma ayrıca insanların ek gelir yaratabilmeleri için, Oriflame Danışmanı olma imkanı da sunmaktadır. Oriflame Danışmanı olma ya da Oriflame ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için her ay çıkartılan Oriflame katolog alabilirsiniz.