fbpx

Amway 2020 Satış Raporunu Yayınladı

0
Amway 2020 Satış Raporunu Yayınladı

Dünyanın en köklü doğrudan satış firmaları arasında bulunan Amway, 2020 yılı resmi satış raporlarını yayınladı. Bir önceki yıla göre belirli bir artış olduğunu söyleyen firma yetkilileri açıklamalarda bulundu.

Amway 2020 Satış Raporu – 8,5 Milyar Dolar

İsmini “American Way” kelimelerinin kısaltmasından alan Amway, dünyanın önde gelen kozmetik firmaları arasında gösterilmektedir. 1959 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulduktan sonra firma, ilk yurt dışı ofisini Kanada’da 1962 yılında açmıştır.

Amway Haberleri - Her geçen gün büyümeye yönelik grafik sergileyen firma, 2010 yılına gelindiği zaman Amerikan Basketbol Ligi ekiplerinden Orlando Magic'e sponsor olarak çok büyük yankı uyandırmıştı.

Her geçen gün büyümeye yönelik grafik sergileyen firma, 2010 yılına gelindiği zaman Amerikan Basketbol Ligi ekiplerinden Orlando Magic’e sponsor olarak çok büyük yankı uyandırmıştı. 2017 yılında şirket yetkilileri, dünya çapında 8 Milyar Dolar civarında satış yaptıklarını duyurmuştu. Dünyanın en büyük 100 Doğrudan Satış Firması arasında gösterilen Amway, kozmetik sektörü içerisinde son derece popüler oluşuyla dikkat çekmektedir.

Covid-19 Döneminde Büyüme

Geçtiğimiz günlerde yapılan basın açıklaması ile Amway yetkilileri, 2020 yılında da dünya çapında büyümeye devam ettiklerini dile getirmişlerdir. Covid – 19 nedeni ile tüm dünyada, hemen hemen her sektörün küçülmeye gittiği, satışların ve de büyümenin neredeyse durduğu bir dönemde bu başarıyı yakaladıklarının altını çizen yetkililer, bu gururu, firmaya gönülden bağlı ortakları sayesinde gerçekleştirdiklerini de vurgulamıştır.

Açıklanan raporda Amway, bir önceki yıla göre % 2 artış gösterdiğini ifade ettiler. Bu artış ile birlikte firma 8,5 milyar dolarlık satışa ulaşmış oldu. Bu  satış miktarı 2019 yılının sonunda 2020 yılının başında tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde, otoriteler tarafından son derece önemli bir gelişme olarak nitelendirilmektedir. Güncel olaylardan hareketle şirket, yıl boyunca sağlık ve zindeliğe küresel bir odaklanma ile devam etti. Beslenme ürünlerinin tüm satışların yarısından fazlasını oluşturduğunu dile getiren yetkililer, en büyük 10 pazarın 8’inin % 10 büyüdüğünün altını çizdiler.

Amway’dan İnovasyon’a Yatırım

Doğrudan satış şirketi yetkilileri, 2020 yılında gerçekleşen bu büyümenin 2021 yılında da katlanarak artması için son derece titizlikle çalıştıklarının da altını çizdi. Firma bu hafta yaptığı açıklamada, portföyünü “toplumun gelişen sağlık ve zindelik ihtiyaçlarına hizmet etmek” düşüncesini devam ettireceklerini vurguladı.

Firma yetkilileri, aynı zamanda, gerek sağlık alanındaki yatırımları  artırmak, gerekse beslenme bilimi konusunda bilinç oluşturmak için üretime yönelik inovasyon çalışmalarına da hız vereceklerini duyurdu.

Kaynak; DSN,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here