fbpx

DSA, Doğrudan Satış Sektöründe Önemli Sorunları Tartışmak İçin Devlet Görevlileri Ve Endüstri Liderlerini Bir Araya Getirdi

0
DSA, Doğrudan Satış Sektöründe Önemli Sorunları Tartışmak İçin Devlet Görevlileri Ve Endüstri Liderlerini Bir Araya Getirdi

DSA , Doğrudan Satış için önemli sorunları tartışmak için devlet görevlileri ve endüstri liderlerini bir araya getirdi.

7-8 Ekim tarihlerinde, Doğrudan Satış Derneği (DSA), Washington DC’deki yıllık “Yasal ve Düzenleyici Semineri”ne ev sahipliği yaptı.

Seminer, endüstri liderlerini, doğrudan satış işini etkileyen yasal ve düzenleyici konulara karşı, şirketlerin ve birliğin en iyi nasıl yanıt verebileceğini tartışmak üzere bir araya getirdi.

Dernek, bu önemli konuların ön saflarında yer alan devlet yetkilileri ve kurumları ile ilişkiler kurmak ,görüşlerini ve sektördeki son güncellemelerini firmalarla doğrudan paylaşmalarını sağlamak için semineri düzenledi.

Katılımcılar, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Tüketici Koruma Bürosu müdürü Andrew Smith’ten son güncel gelişmeler konusunda bilgi aldılar. Bay Smith, FTC’nin doğrudan satış desteğinin önemli bir teyidini verdi.

Smith, “FTC çok düzeyli pazarlama konusundaki tavrı net bir şekilde “hayır” şeklinde değil. Neticede doğrudan satış yasal bir sektör olma özelliğini koruyor ve doğrudan satış modelinde doğal olarak yasa dışı bir şey yok.” dedi.

Smith, “Kişisel olarak düşüncem, doğrudan satış satıcılar ve tüketiciler arasındaki doğrudan bir ilişkiye dayanıyor ve şirketlerin tüketicilere -ulaşamayacakları tüketicilere-ulaşmalarını sağlamaktadır. Klasik ticaret çerçevesinde ulaşamayacağı tüketicilere de satış yapma imkânı sağladığı için, geleneksel perakendeciliğe göre birçok yönden üstün olabileceğini düşünüyorum. Geleneksel perakendecilik bu topluluklardan zarar görebilir. ”

Seminer doğrudan satış için önemli olan konularda yetkili birimlerden, kurumlardan ve çok sayıda diğer hükümet yetkililerinden oluşan 130’dan fazla katılımcıya hitap etti.

Seminerde ayrıca, İşgücü İnovasyonu Koalisyonu’nun kurucu üyeleri bağımsız çalışmaların da bir tartışmasını yaptı; yasal düşünce liderleri son FTC uygulama eylemlerini tartıştı; doğrudan satış odaklı avukatlar, acil yasal sorunların giderilmesi konusunda; bağımsız çalışanlar, bağımsız yüklenici statüsündeki güncellemeleri; ve Doğrudan Satış Öz Düzenleme Konseyi (DSSRC) programın ilk yılını ve sonraki adımları inceledi. İçerik açısından zengin programa ek olarak, endüstri genel danışmanları ve şirket uyumluluk liderleri, sıkıntılı dönemlerde kendilerini neyin koruduğunu ve bu sorunları nasıl ele aldıklarını tartışan yuvarlak masa tartışmalarına katıldılar.

DSA başkanı ve genel müdürü Joseph N. Mariano, doğrudan satış sektörünün konumu hakkında yorum yaptı ve sektörün ilerleyişi hakkında düşüncelerini paylaştı.

Mariano, “Bugün deneyimlediğimiz şeyler gerçekten ilginç zamanlarda yaşıyoruz.  Yasal ve düzenleyici hususlar, doğrudan satış sektöründe olanların geleceğe yönelik planlarının seyri konusunda, göz önünde bulundurmaları gereken en önemli hususlar arasında olduğu açıktır.” dedi.

DSA yetkilileri, doğrudan satış için açık bir ortam yaratmak konusunda yıl boyunca hükümet yetkilileriyle görüşmeye ve sektör liderleriyle konuşmaya devam edeceklerini de ayrıca belirttiler.

Kaynak: Direct Selling News

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here