fbpx

Faberlic Üretim Üssüne 2 Gezi Birden

0
Faberlic Üretim Üssüne 2 Gezi Birden

Rusya’nın önde gelen kozmetik firmalarından olan Faberlic üretim üssüne iki gezi birden düzenlendi.

1997 yılında kurulan ve şuan 20 ülkede resmi temsilcilikleri bulunan Faberlic, Türkiye’de 2017 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Firma bir çok ülkede resmi ofisleri yanısıra 40’tan fazla ülkeye de ürün satışı yapmaktadır. Kısa süre içerisinde Rusya’nın önde gelen kozmetik firmalarından biri haline gelen firma bu başarısıyla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

İnsanlar bu proje kapsamında, üretilen kozmetik ürünlerinin tüketiciye ulaşmadan evvel hangi aşamalardan geçtiğini daha yakından inceleme fırsatı buldular.

Rusya medyasında çıkan habere göre, 26 ve 27 Eylül’de BiryulyovoZapadnoye bölgesindeki Faberlic üretim üssünde vatandaşlar için iki gezi düzenlendi. Muskovitler(endüstride kullanılan bir tür mineral) için üçüncü kez düzenlenen “Mosprom” projesi sayesinde vatandaşlar, başkentin fabrikalarını ve tesislerini ziyaret etme fırsatını yakaladılar.

Gezinin katılımcılarına kozmetik ürün yaratmanın, hammadde seçiminden mağazalara dekoratif ürün gönderilmesine kadar tüm aşamaları gösterildi. Atölye ziyaretçileri, malzemelerin nasıl karıştırıldığını, kozmetiklerin pişirilme şeklini ve nasıl paketlendiğini gördü. Sunum yapanlar ayrıca rimellerin, rujların, göz farı ve tozun nasıl ve nasıl yapıldığından da bahsetti.

#Mosprom” projesi, Moskova Yatırım ve Sanayi Politikası Bölümü tarafından şehir işletmeleri ile birlikte yürütülüyor. Projeye toplam 19 büyükşehir, fabrikalar ile iki müze katılmıştır. Bunların arasında savunma, makine yapımı, mobilya, parfümeri, kozmetik ve gıda işletmeleri bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here