fbpx

Herbalife Nutrition – 2020 Yılında Rekor Kıran 5.5 Milyar Dolarlık Net Satış

0
Herbalife Nutrition – 2020 Yılında Rekor Kıran 5.5 Milyar Dolarlık Net Satış

Herbalife Nutrition doğrudan satış şirketi, 2020 yılında rekor kırarak 5.5 milyar dolarlık net satış yaptıklarını açıkladı. Firma, 2020 yılı dördüncü çeyrek ve tüm yıl mali sonuçlarını yayınladı. İşte haberin detayları..

Herbalife Nutrition – 2020 Yılında Rekor Kıran 5.5 Milyar Dolarlık Net Satış

2020 için net satışlar, 2019’a göre % 13,6 artarak, şirket tarihindeki en büyük yıllık net satış olan 5,5 milyar dolar ile sonuçlandı. Şirketin altı bölgesinden üçü – Asya Pasifik, EMEA ve Kuzey Amerika – kendilerine ait yıllık net satış rekorlarını kırdı. Dördüncü çeyrek net satışları 2019’un dördüncü çeyreğine göre % 15,6 artarak 1,4 milyar dolar oldu. Ve şirket tarihindeki en büyük dördüncü çeyrek net satış sonuçlarıyla sonuçlandı.

Herbalife Nutrition Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John Agwunobi, “2020’de, distribütörlerimizin daha iyi beslenme konusundaki azimli çalışmaları beraberinde rekor bir satış yakalamamızı sağladı. Açıkladığımız net rekor satışlarla bugüne kadarki en iyi yılımızı gördük” dedi.

Şirket daha önce açıkladığı 2020 çeyreklerinde de büyümesini sürdürmüş, dünya çapında net rekor satış yapacaklarının sinyallerini vermişti. Firma ayrıca dünya çapında yapmış olduğu sponsorluklarla da tanınırlığını günden güne artırmaktadır.

Herbalife Nutrition Firması Hakkında

Herbalife, 1992 yılına gelindiğinde ise artık tüm dünyada tanınan bir network marketing firması haline gelmiştir.

Şirket, 1980 senesinde Mark Hughes tarafından, Amerika merkezli olarak kurulmuştur. Uluslararası doğrudan satış firmaları arasındaki yerini, kurulduktan 2 yıl sonra Kanada’da şube açarak almıştır.

Doğrudan satış şirketi, 1988 senesinde tüm dünya genelinde 4 büyük organizasyon düzenlemiştir. Herbalife, 1992 yılına gelindiğinde ise artık tüm dünyada tanınan bir network marketing firması haline gelmiştir.

Herbalife Nutrition Türkiye

Mart 1998 yılında ise Herbalife Türkiye, faaliyetlerine başlatmış olup, ilk satışlarını yapmıştır. Şirket şuanda dünya genelinde 90’dan fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir.

Firmanın Ürünleri

Herbalife Nutrition şirketinin en çok rağbet gören ürünleri arasında Herbalife çayları bulunmaktadır. Herbalife çay, toz halinde olup sıcak veya soğuk su ile hazırlanabilmektedir. Herbalife Shake ise  B, C, kalsiyum ve demir gibi 22 farklı vitamin ve mineral içeren, öğün yerine geçen besleyici bir üründür.

Herbalife ürünleri sadece çaylar ile sınırlı değildir. Ürünler arasında kilo yönetimi, atıştırmalıklar, içecekler ve aktif yaşam ürünlerinin yanında takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünleri de bulunmaktadır. Şirketin resmi sitesinde ürünlerinin tanıtımları için Beslenme Danışma Kurulu oluşturduklarını ve bu kurulu oluşturan kişilerin saygın doktorlar arasından seçildiklerini belirtmiştir. Herbalife, 1980 yılında kurulmuş olup, şuan dünya genelinde 90’dan fazla ülkede ürünlerini tüketicinin beğenisine sunmuştur.

Kaynak; Google News, DSN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here