fbpx

Kyäni Kurucuları Kirk ve Jim Hansen, Güney Dakota Uçak Kazasında Yaşamını Yitirdi

1
Kyäni Kurucuları Kirk ve Jim Hansen, Güney Dakota Uçak Kazasında Yaşamını Yitirdi

Yurtdışı merkezli basın haberlerine göre, Kirk ve Jim Hansen ve diğer altı aile üyesi, uçaklarının Güney Dakota’daki Chamberlain yakınlarındaki bir alanda kalkıştan kısa bir süre sonra düşmesi sonucu öldü. Hansens, Conrad & Bischoff, Kyäni network marketing şirketi ve KJ’nin Süper Mağazalarında yöneticilerdi.

Idaho Şelaleleri’ne giderken, Chamberlain Municipal Airport’dan saat 12: 30’dan kısa bir süre önce ayrılan Pilatus PC-12’de on iki kişi vardı. Chamberlain bölgesi bir kış fırtınası uyarısı altındaydı ve Ulusal Hava Durumu Servisi, havaalanında görüş mesafesinin bir mil olduğunu söyledi.

Federal Havacılık İdaresi tarafından yapılan açıklamada, uçağın havaalanından bir mil kadar uzaklaştıktan kısa bir süre sonra düştüğünü belirtti. Pilot ve iki çocuk, ölen dokuz kişi arasındaydı. Brule İlçesi Eyalet Savcısı Theresa Maule’ye göre, hayatta kalan üç kişi Sioux Falls’ta hastaneye kaldırıldı.

Brule County Şerif Ofisi, FAA ve Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu ile birlikte, kazayı araştırıyor. Kazanın nedeni tespit edilmedi.

Flight Aware, Idaho Falls, Idaho merkezli bir petrol ürünleri distribütörü olan Conrad & Bischoff Inc.’e kayıtlı olan uçak Cumartesi günü düştü. Hansens, besleyici, sağlık ve sağlık ürünleri pazarlayan doğrudan satış şirketi olan Kyani’nin yanı sıra petrol ürünleri distribütörü Conrad & Bischoff ve KJ Süper Mağazalarının da yöneticisiydi.

Maule, “Kolluk kuvvetleri üyelerinin, acil ekiplerinin, mağdurları kurtarmak için göstermiş oldukları kahramanlık ötesi özverilerinden övgüyle söz edilmeli.” dedi. “Bütün topluluğumuz, aileleri için dua ediyor.”

GÜNCELLEŞTİRME:

Kyani Başkanı Travis Garza, bir Facebook gönderisinde Cumartesi öğleden sonra bir uçak kazası sonucu şirket kurucuları Jim ve Kirk Hansen’in öldüklerini duyurdu.

Garza ayrıca Jim Hansen Sr’in de öldüğünü; Kirk Hansen’ın çocukları, Stockton ve Logan; kayın oğulları, Kyle Taylor ve Tyson Dennert; ve Jim Hansen’ın oğlu Jake ve torunu Houston’ında kazada yaşamını yitirdiğini söyledi.

Garza, yaralı olarak hastaneye kaldırılanları Kirk’ün oğlu Josh ve Jim’in oğlu Matt ve kayınpederi Thomas Long olarak tanımladı.

East Idaho News haberine göre, yakınlarından edinilen bilgiye göre ailenin bir av gezisinde olduğunu bildirdi. Ayrıca Kirk Hansen’in lisanslı bir pilot olduğuna da değindi.

Kaynak: DSN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here