Müşteri ise mutlu olduğunda, satın alır.

Harika Bir Networker Olmak İçin İpuçları

Doğrudan Satış temsilcisi olarak, çevremizde hayati bir işlev yapıyoruz. Sadece satış yaparak değil, insanlara ilham olarak, onları cesaretlendirerek, onlara doğruyu göstererek de çevremize olumlu etkimiz var. İşte harika bir Doğrudan Satış temsilcisi olmak için 7 önemli ipucu:

Dürüst olun

Mutluluk bulaşıcıdır.

Dürüst bir şekilde, sattığınız şeyin satışta başarıya ulaşması için elinizdekinin, değerli bir şey olduğuna inanmanız ve onu hissetmeniz gerekir. Değerli bir ürün sattığınız inancına sahip olduğunuzda, onu coşkuyla satacaksınızdır. Mutluluk bulaşıcıdır. Müşteri ise mutlu olduğunda, satın alır.

Sabırsız olmayın

nsanların size ve ürünlerinize güvenmesi zaman alır.

Çok fazla deneyimsiz satış elemanı bir veya iki potansiyel müşteriyi arar ve anında sonuç alamazlarsa işi bırakırlar. İnsanların size ve ürünlerinize güvenmesi zaman alır. Pek çok kişi bir kerede satın alır, ancak büyük bir oranda kişi düşünmek için zaman ister.

Kendiniz olun

Birçok kişi başarılı bir satış elemanını sosyal bir kişiliği olan dolu ve içten bir insan olarak görselleştirir.

Birçok kişi başarılı bir satış elemanını sosyal bir kişiliği olan dolu ve içten bir insan olarak görselleştirir. Bekledikleri şeyin imajı değilseler, taklit etmeye çalışırlar. “En başarılı satış elemanlarımızdan biri, bize katılmadan önce ‘hayatında hiç bir şey satmayan’ bir adamdı. İşini kaybettiğinde ve ailesine destek olmak için bir gelire ihtiyaç duyduğunda çaresizlik içinde satışa yöneldi. Bir ceket ya da kravat giymek gibi ona göre değildi ve günlük “ev” giysileri ile müşterilerinin yanına giderdi. İlk iki görüşmesinde dehşet içine kalsa da ikisini de ikna etti! Kendiniz değilseniz sahte görüneceksinizdir.” Sadece doğal olun ve bu şekilde en iyisini yapacaksınızdır.

Zorla satmaya çalışmayın

Birini istemedikleri bir şeyi satın almaya zorlarsanız, bir müşteri geliştirmezsiniz.

Birini istemedikleri bir şeyi satın almaya zorlarsanız, bir müşteri geliştirmezsiniz. Amacınız ürün satmaksa eğer, elbette satacaksınız. Ancak Network Marketing’de başarı için, konuştuğunuz kişiyi zorlamak yerine bir danışman gibi davranarak onun karar vermesine yardımcı olmalısınız.

Yalvarmayın

Belki bir sempati satışı alırsın, ama yine de bir müşteri geliştiremezsin.

“Lütfen ürünü dene, çünkü paraya çok ihtiyacım var.” Belki bir sempati satışı alırsın, ama yine de bir müşteri geliştiremezsin.

Değerinizi anlatın

Elbette, başkalarını satın almaya değer olduğuna inandırmadan önce ürününüzü kendiniz sevmelisiniz.

Değerinizi, ihtiyaçlarınızı ve memnuniyetinizi vurgulayın ve ürününüzün iyi olduğunu, bir ihtiyaca hizmet ettiğini ve satıştan memnun kalacağını açıklayabiliyorsanız, karşınızdaki kişi satın alacaktır. Elbette, başkalarını satın almaya değer olduğuna inandırmadan önce ürününüzü kendiniz sevmelisiniz.

Kendiniz için hedefler belirleyin

Satış halindeyken kendinizi motive etmelisiniz.

Satış halindeyken kendinizi motive etmelisiniz. Ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı söyleyen herhangi bir patronunuz veya ustabaşınız olmayacak. Kendiniz için hedef belirlemedikçe arama yapmamak için mazeretler bulmak çok kolay oluyor.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın