Hatalarınızdan Öğrenmeye Başlamanız İçin 5 Sebep

Hatalarınızdan Öğrenmeye Başlamanız İçin 5 Sebep

En başarılı insanların neden başarılarından bahsettiklerini ama başarısız olduklarından bahsetmekten kaçındıklarını hiç merak ettiniz mi? Bu oldukça mantıklı, çünkü hepimiz daha çok başarıya ulaşmayı hedefleriz.

Başarısız olan her girişim, vazgeçilmez bir deneyim kazanmanıza yardımcı olabilir ve hatalar, başarılardan bile daha değerli olabilir.

Bu fikri daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için işte hataların değerli olmasının en önemli nedenleri:

 

Bize deneyim sunar

Bize deneyim sunar

Bir işverenle ilk kötü deneyiminizi hatırlıyor musunuz? Bir sınavda bir öğretmen sizi yakaladığında, yakalandığınız kağıt ve utanç verici bir an için ilk kötü notunuzu hatırlıyor musunuz?

Bunlar ortak yaşanmışlıklardır, ama aslında gelecekteki iyi alışkanlıkları oluşturmak için harika yollardır.

 

Farklı düşünceleri teşvik eder

hatalar yeni bir çözüm bulmaya teşvik eder

Hata yaptığımızda, hedefimize ulaşmanın bazı yollarını ortadan kaldırıyoruz. Bir yaklaşımın yanlış olduğu kanıtlandığında, insanlar bir durumu çözmek için farklı yollar aramaya başlarlar.

Temel olarak, hatalar yeni bir çözüm bulmaya teşvik eder.

 

Karakter oluşturur

Bunlar daha güçlü bir karakter oluşturmanıza ve daha tutkulu ve başarılı bir insan olmanıza yardımcı olacaklardır.

Hatalarınızdan öğrenmeye başladığınızda, onlardan güven kazanacaksınız. Bunlar daha güçlü bir karakter oluşturmanıza ve daha tutkulu ve başarılı bir insan olmanıza yardımcı olacaklardır.

 

Gelişmeyi tetikler

Çizginin dışında düşünmeniz ve sizi farklı bir yola götürebilecek bir çözüm aramanız gerekmektedir.

Bir kişi bir kez başarısız olduğunda bunu oldukça normal karşılar ve çoğu zaman bunu bekler bile. Ancak, aynı adımları atar ve yaşadığı başarısızlığa rağmen aynı stratejileri kullanırsa, farklı bir sonuç görmeyi beklemeyiz.

Bir şeylerde başarısız olduğunuzda, hedeflerinize ulaşmak için daha iyi bir yol aramalısınız. Çizginin dışında düşünmeniz ve sizi farklı bir yola götürebilecek bir çözüm aramanız gerekmektedir.

 

Zayıf yönleri açığa çıkarır

Her zaman zayıflıklarımızı ertelemeye ve bize kolayca gelen şeylere odaklanmaya devam ediyoruz.

Erteleme, insanların yaptığı en yaygın hatalardan biridir. Her zaman zayıflıklarımızı ertelemeye ve bize kolayca gelen şeylere odaklanmaya devam ediyoruz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın