fbpx

Hayatı Dolu Dolu Yaşamak İçin 2 Adım

Sizin hayatınız kıymetlidir. Bu yüzden, onu sıradan harcamamaya dikkat etmeli ve hayatınızı dolu dolu yaşamalısınız.

Ama nasıl?

Burada hayatı dolu dolu yaşamak için iki adımı anlatacağız:

 

Zihninizi olasılıklar konusunda genişletin

Hayatı dolu dolu yaşamak için, öncelikle “dolu dolu”nun sizin için ne anlama geldiğini bilmeniz gerekiyor. Tam potansiyelinize ulaşmak nasıl olur? Olabileceğiniz her şeye ulaşmak olmak nasıl olur?

Bunu yapabilmek için, üstesinden gelmeniz gereken iki sorun var:

 

Bir şeylerin mümkün olduğunu bilmiyorsunuz

Burada konum ve bağımsız yaşam tarzını örnek alıyoruz

Burada konum ve bağımsız yaşam tarzını örnek alıyoruz. Eğer çalışırken dünyayı gezmenin mümkün olduğuna inanmıyorsanız, 9-5 işleri mevcut tek seçenek olarak düşünebilirsiniz. Bunun sonucu olarak, istediğiniz yaşam tarzını yaşamayabilirsiniz.

Bu sorunun üstesinden gelmek için kendinizi güncel tutmalısınız. Kitaplar ve blogları okuyun. İnternet yayınlarını dinleyin. Ufuklarınızı genişletmeye devam edin.

 

Bir şeylerin sizin için mümkün olduğuna inanmıyorsunuz

Bazen bir şeyi biliyorsunuz, ama o şeyin sizin için mümkün olduğuna inanmıyorsunuz

Bazen bir şeyi biliyorsunuz, ama o şeyin sizin için mümkün olduğuna inanmıyorsunuz. O şeyin, sizin için çok büyük veya erişiminizin ötesinde olduğunu düşünebiliyorsunuz. Bu nedenle, onu hedefiniz yapmaya cesaret edemezsiniz.

 

O olasılıkların peşinden koşun

Büyük bir şeyin sizin için olası olduğuna inandığınız zaman, sonraki adım, o olasılığın peşinden koşmaktır. Harekete geçin ve hayalinizi gerçeğe dönüştürün.

Bunun için, yapmanız gereken üç husus var:

 

Kendinizi bir maratona hazırlayın

Kendinizi bir maratona hazırlayın

Büyük şeyleri başarmak zaman alır. Aslında, onları başarmak yıllar sürebilir. O yüzden kendinizi bir sürat koşusuna değil, bir maratona hazırlayın. Anlık başarı beklemeyin.

 

Risk alın

Sağlamcı davranmak size istediğiniz sonuçları getirmez. Risk almanız lazım

Sağlamcı davranmak size istediğiniz sonuçları getirmez. Risk almanız lazım. Bu da başarısızlığın mümkün olduğu anlamına gelir. Yani görünüşte karşılığı olmayan bir şey için çalışıyorsunuz. Ama bu, büyük bir şeyi başarmak için ödediğiniz bir bedeldir. Eğer siz de herkesin yaptığını yaparsaniz, o halde tanım olarak sıradan sayılırsınız.

 

Başarısızlıkla başa çıkmayı öğrenin

Başarısızlıklar kaçınılmaz olduğu için, onlarla başa çıkmayı öğrenmek gereklidir

Başarısızlıklar kaçınılmaz olduğu için, onlarla başa çıkmayı öğrenmek gereklidir. Başarısızlıkların sizi durdurmasını izin vermeyin. Onun yerine, onları fırsat olarak değerlendirin. En önemlisi: Hevesinizi kaybetmeyin. Winston Churchill’in dediği gibi, “Başarı, hevesi kaybetmeden bir başarısızlıktan diğer başarısızlığa gidebilmektir.”

Bunlar atmanız gereken iki adımdır. Zihninizi olasılıklar konusunda genişleterek ve o olasılıkları takip ederek, hayatınızı dolu dolu yaşamanın yoluna girebilirsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,966BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,366TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...