Hayatımızda Korkularımızı Nasıl Yeneriz?

Başarısızlık ve reddedilme korkusu, insanların hayatlarında ölüm korkusundan sonra gelen en büyük korkudur.

Başarısızlık ve reddedilme korkusu, insanların hayatlarında ölüm korkusundan sonra gelen en büyük korkudur. Sadece Network Marketing ile ilgilenen insanlar için değil, satış pazarlama olsun, öğrenci olsun, girişimci olsun vs. herkes kendi içinde korkularını yıllarca saklıyorlar.

Başarılı eğitimci ve yazar Harv Eker’in bu konuda şöyle bir tanımlaması vardır;

“Cesaret, korkusuz olmak değil, korkularının üzerine gitmek, korkularına rağmen harekete geçmektir.”

Hangi işe başlarsak başlayalım, korkularımız hep olacaktır. Yeni başlayacağınız bir işi düşünün, ilk defa gideceğiniz  bir ormanlık yolu hayal edin. Korkmamız kadar normal bir şey yoktur. Lakin o yoldan bir defa geçtiğiniz zaman veya işinizde bir süre zaman geçirdikten sonra yine aynı hisleri taşıyor olacak mıyız? Tabiki hayır.

Network Marketing’e çoğu insanın başlamamasının veya başladıktan sonra hareket etmemesinin nedenlerinden biri de işte bu korkularımızdır. Unutmamak gerekir ki yüzmeyi ne kadar seversek sevelim, önce denize girmemiz gerekir. Kıyıda dolaşmak bizi iyi bir yüzücü yapmayacaktır.

Başarılı liderlerin bakış açıları konusunda da networkokulu.net’ten daha fazla makaleye ulaşabilirsiniz. (Büyük Hedefler İnaç Ve Cesaret Gerektirir ) Ayrıca Youtube kanalımız Network Okulu Tv‘ye abone olabilir, yeni çıkan videloarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.