fbpx

Hayatını Sevgi Ve İyiliğe Adayan Rahibe Teresa’dan 15 Alıntı

Rahibe Teresa, kendini yoksullara yardım etmeye adamış bir kadın ve Roma Katolik cemaati olan Charity Misyonerler Düzeni’nin kurucusudur. 20. Yüzyılın en büyük hümanistlerinden biri olarak düşünüldüğünden, 2016 yılında Calcutta Saint Teresa olarak canlandırılmıştır.

Rahibe Teresa, Kalküta’nın Saint Teresa’sı olarak Katolik kilisesinde bilinen, hayatı hasta ve yoksullara bakmakla geçen bir kadındı. Arnavutluk kökenli ebeveynleriyle Makedonya’da doğmuş ve 17 yıl boyunca Hindistan’da ders vermiş olan Rahibe Teresa, 1946’da “arayış içinde arayış” ı yaşadı. Onun isteğiyle kör, yaşlı ve engelli merkezleri; ve cüzzamlı bir koloni kuruldu. 1979’da insani çalışmaları için Nobel Barış Ödülü’nü aldı.

Hayatını sevgi ve iyiliğe adayan Rahibe Teresa’nın 15 sözünü sizler için düzenledik.

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Eğer kibarsanız, insanlar sizi bencil olmakla veya gizli motiflerle suçlayabilir: Yine de iyi davranın. Eğer başarılı iseniz, bazı yanlış arkadaşlar ve gerçek düşmanları kazanacaksınız: Yine de başarılı olun. Dürüst ve açık sözlü olursanız insanlar sizi aldatmaya çalışacak: Yine de dürüst olun. Yıllarca kurmaya uğraştığınız şeyi, birileri bir gecede yok edebilir: Yine de kurmaya devam edin. Huzur ve mutluluğu bulursanız, sizi kıskanacaklar: Yine de mutlu olun. Bugün yaptığınız bir iyilik, çoğu zaman yarın unutulacak: Yine de iyi olun. Dünyaya sahip olduğunuzun en iyisini verirseniz de asla yeterli olmayacak: Yine de elinizden geleni yapın.

– Rahibe Teresa –

 

Hayat bir fırsattır ondan faydalanın. Hayat güzeldir, hayranlık duyun. Hayat bir düştür, bunu fark edin. Hayat bir meydan okumadır, kabul edin. Hayat bir görevdir, tamam deyin. Hayat bir oyundur, onu oynayın. Hayat bir sözdür, onu yerine getirin. Hayat üzüntüdür, üstesinden gelin. Hayat bir şarkıdır, şarkı söyleyin. Hayat bir mücadeledir, bunu kabullenin. Hayat bir trajedidir, bununla yüzleşin. Hayat bir maceradır, buna cesaret edin. Hayat bir şanstır,bunu kullanın. Hayat çok kıymetlidir, onu yok etmeyin. Hayat hayattır, onun için savaşın.

– Rahibe Teresa –

 

Gerçek karakteriniz, sizin için ‘hiçbir şey’ yapmayanlara nasıl davrandığınıza göre en doğru şekilde ölçülür.

– Rahibe Teresa –

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Bazı insanlar hayatımıza bir nimet olarak gelir. Bazıları ise ders olarak gelir.

– Rahibe Teresa –

 

Şu an mutlu olun, yeter. Her an ihtiyacımız olan şey budur, daha fazlası değil.

– Rahibe Teresa –

 

Bizler, yaptığımız şeyin sadece okyanusta bir damla olduğunu hissediyoruz. Ama okyanus, bu damla olmasaydı eksik olurdu.

– Rahibe Teresa –

Dualarımızın bazı şeyleri değiştirdiğine inanıyordum, ama şimdi biliyorum ki dua bizi değiştiriyor ve biz de değişiyoruz.

– Rahibe Teresa –

 

Yapamayacağınız şeyleri yapabilirim, yapamadığım şeyleri yapabilirsiniz; birlikte ise harika şeyler yapabiliriz.

– Rahibe Teresa –

 

Şefkatle konuşun; yüzünüzde, gözünüzde, gülümsemenizde, selamlamanızda sıcak bir nezaket olsun. Her zaman neşeli bir gülüşünüz olsun. Sadece dikkatinizi vermeyin aynı zamanda kalbinizi de verin.

– Rahibe Teresa –

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Sınırsız sevgiyle yapılan küçük şeyler değerlidir. Ne yaptığımız değil, yaparken ne kadar sevgiyle yaptığımız önemlidir. Ne verdiğimiz değil, verirken ne kadar sevgiyle verdiğimiz önemlidir ve Tanrı için hiçbir şey küçük değildir.

– Rahibe Teresa –

 

İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız oIan her şeyi doğru zamanda hiç güçIük çekmeden daima aIdık. Ben çaIışmaIarımızın tanrı’nın koruyucuIuğunun bir parçası oIduğuna inanıyorum.

– Rahibe Teresa –

 

Dünyayı sadece sevgi kurtarır, sevgi için çaIışaIım.

– Rahibe Teresa –

Gittiğiniz yere sevgi götürün gittiğiniz her yere sevgi götürün. İlk önce kendi yuvanıza. Çocuklarınıza, eşinize, yan komşunuza sevgi verin. Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Allah’ın zarafetinin yaşayan bir örneği olun; yüzünüzden, gözlerinizden,gülüşünüzden ve selamınızdan zarafet eksik olmasın.

– Rahibe Teresa –

 

Nazik sözler kısa olabilir ve kolaylıkla söylenir ama yankıları sonsuzdur.

– Rahibe Teresa –

 

Yalnız kalmak ve sevilmediğini bilmek, bir insanın yaşayabileceği en büyük yoksulluktur.

– Rahibe Teresa –

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
138,179TakipçilerTakip Et
4,498TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Empati Kurmada 7 Altın Kural

Nasıl empati kurulur? Etkili iletişim kurmak için empati kavramı son derece önemlidir. Çünkü insan, varlığı özünden önce gelen, öze ulaştığı ölçüde kendini gerçekleştiren psişik...

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...