fbpx

Hayatını Sevgi Ve İyiliğe Adayan Rahibe Teresa’dan 15 Alıntı

Rahibe Teresa, kendini yoksullara yardım etmeye adamış bir kadın ve Roma Katolik cemaati olan Charity Misyonerler Düzeni’nin kurucusudur. 20. Yüzyılın en büyük hümanistlerinden biri olarak düşünüldüğünden, 2016 yılında Calcutta Saint Teresa olarak canlandırılmıştır.

Rahibe Teresa, Kalküta’nın Saint Teresa’sı olarak Katolik kilisesinde bilinen, hayatı hasta ve yoksullara bakmakla geçen bir kadındı. Arnavutluk kökenli ebeveynleriyle Makedonya’da doğmuş ve 17 yıl boyunca Hindistan’da ders vermiş olan Rahibe Teresa, 1946’da “arayış içinde arayış” ı yaşadı. Onun isteğiyle kör, yaşlı ve engelli merkezleri; ve cüzzamlı bir koloni kuruldu. 1979’da insani çalışmaları için Nobel Barış Ödülü’nü aldı.

Hayatını sevgi ve iyiliğe adayan Rahibe Teresa’nın 15 sözünü sizler için düzenledik.

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Eğer kibarsanız, insanlar sizi bencil olmakla veya gizli motiflerle suçlayabilir: Yine de iyi davranın. Eğer başarılı iseniz, bazı yanlış arkadaşlar ve gerçek düşmanları kazanacaksınız: Yine de başarılı olun. Dürüst ve açık sözlü olursanız insanlar sizi aldatmaya çalışacak: Yine de dürüst olun. Yıllarca kurmaya uğraştığınız şeyi, birileri bir gecede yok edebilir: Yine de kurmaya devam edin. Huzur ve mutluluğu bulursanız, sizi kıskanacaklar: Yine de mutlu olun. Bugün yaptığınız bir iyilik, çoğu zaman yarın unutulacak: Yine de iyi olun. Dünyaya sahip olduğunuzun en iyisini verirseniz de asla yeterli olmayacak: Yine de elinizden geleni yapın.

– Rahibe Teresa –

 

Hayat bir fırsattır ondan faydalanın. Hayat güzeldir, hayranlık duyun. Hayat bir düştür, bunu fark edin. Hayat bir meydan okumadır, kabul edin. Hayat bir görevdir, tamam deyin. Hayat bir oyundur, onu oynayın. Hayat bir sözdür, onu yerine getirin. Hayat üzüntüdür, üstesinden gelin. Hayat bir şarkıdır, şarkı söyleyin. Hayat bir mücadeledir, bunu kabullenin. Hayat bir trajedidir, bununla yüzleşin. Hayat bir maceradır, buna cesaret edin. Hayat bir şanstır,bunu kullanın. Hayat çok kıymetlidir, onu yok etmeyin. Hayat hayattır, onun için savaşın.

– Rahibe Teresa –

 

Gerçek karakteriniz, sizin için ‘hiçbir şey’ yapmayanlara nasıl davrandığınıza göre en doğru şekilde ölçülür.

– Rahibe Teresa –

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Bazı insanlar hayatımıza bir nimet olarak gelir. Bazıları ise ders olarak gelir.

– Rahibe Teresa –

 

Şu an mutlu olun, yeter. Her an ihtiyacımız olan şey budur, daha fazlası değil.

– Rahibe Teresa –

 

Bizler, yaptığımız şeyin sadece okyanusta bir damla olduğunu hissediyoruz. Ama okyanus, bu damla olmasaydı eksik olurdu.

– Rahibe Teresa –

Dualarımızın bazı şeyleri değiştirdiğine inanıyordum, ama şimdi biliyorum ki dua bizi değiştiriyor ve biz de değişiyoruz.

– Rahibe Teresa –

 

Yapamayacağınız şeyleri yapabilirim, yapamadığım şeyleri yapabilirsiniz; birlikte ise harika şeyler yapabiliriz.

– Rahibe Teresa –

 

Şefkatle konuşun; yüzünüzde, gözünüzde, gülümsemenizde, selamlamanızda sıcak bir nezaket olsun. Her zaman neşeli bir gülüşünüz olsun. Sadece dikkatinizi vermeyin aynı zamanda kalbinizi de verin.

– Rahibe Teresa –

 

Rahibe Teresa network okulu sözleri

Sınırsız sevgiyle yapılan küçük şeyler değerlidir. Ne yaptığımız değil, yaparken ne kadar sevgiyle yaptığımız önemlidir. Ne verdiğimiz değil, verirken ne kadar sevgiyle verdiğimiz önemlidir ve Tanrı için hiçbir şey küçük değildir.

– Rahibe Teresa –

 

İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız oIan her şeyi doğru zamanda hiç güçIük çekmeden daima aIdık. Ben çaIışmaIarımızın tanrı’nın koruyucuIuğunun bir parçası oIduğuna inanıyorum.

– Rahibe Teresa –

 

Dünyayı sadece sevgi kurtarır, sevgi için çaIışaIım.

– Rahibe Teresa –

Gittiğiniz yere sevgi götürün gittiğiniz her yere sevgi götürün. İlk önce kendi yuvanıza. Çocuklarınıza, eşinize, yan komşunuza sevgi verin. Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Allah’ın zarafetinin yaşayan bir örneği olun; yüzünüzden, gözlerinizden,gülüşünüzden ve selamınızdan zarafet eksik olmasın.

– Rahibe Teresa –

 

Nazik sözler kısa olabilir ve kolaylıkla söylenir ama yankıları sonsuzdur.

– Rahibe Teresa –

 

Yalnız kalmak ve sevilmediğini bilmek, bir insanın yaşayabileceği en büyük yoksulluktur.

– Rahibe Teresa –

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,539BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,100TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...

Liderlik Sırları: Asla Söylenmeyecek 9 Şey

Liderlik sırları içerisinde asla söylenmeyecek 9 şey hakkında bilginiz var mı? Etkili bir iletişim için, söyleyecekleriniz gibi söylemeyecekleriniz de önemlidir. Konuşmadan önce düşünmelisiniz. Hepimiz...