En son ne zaman geri döndüğünüzü ya da sizi gerçekten ağırlaştıran bir engelle karşılaştığınızı hatırlıyor musunuz?

Hayatta Öne Geçmek Mi İstiyorsunuz? İşte Engelleri Sevmeniz İçin Birkaç Neden

En son ne zaman geri döndüğünüzü ya da sizi gerçekten ağırlaştıran bir engelle karşılaştığınızı hatırlıyor musunuz? Geçmişinizde olsaydı ya da şu anda bir engelle karşılaşıyorsanız, hepimiz onlarla başa çıkmak zorundayız. Her ne kadar tatsız olsa da, yolumuza gelen bu engeller büyüme için gereklidir. Hayatta hiçbir sıkıntı, engelleyici, başarısızlık veya başarısızlıkla yüzleşmek zorunda kalmazsak, deneyimlerimiz oluşmazdı. Dezavantajı? Uyum sağlamak ve olgunlaşmak zorunda kalmayız.

Dolayısıyla teoride,  yaşamdaki engellerle yüzleşmek aslında arzu edilir.  Karşılaştığınız engeller ne kadar fazlaysa, oldukça olgun ve uyarlanabilir olmanız da o kadar fazla olur.

Yine de herkes hevesli bir şekilde engelleri aşmaz ve başa çıkmaz. Bazı insanlar onlardan kaçınmak için büyük çaba sarfeder veya varlıklarını inkar ederler.

Diğerleri engellerin onları ezmesine izin veriyor ve kendilerini mağlup hissediyorlar. Çoğu engelleri olumsuz olarak düşünür; Ancak, engelleriniz veya sınırlamalarınızla yüzleşirken fırsatçı bir tavrı koruyabiliyorsanız, nihayet hedeflerinize ulaştığınızda daha da etkileyici bir sonuç elde edersiniz!

Gerilemeye karşı tavrınız, meydan okumadan yükselip yükselmemenizin veya bunun içinde sıkışıp kalmamanızın sonucunu belirleyecektir.

İşte engeller hakkında sevmeniz gereken bazı harika şeyler;

Engeller Size Amaç Verir

Bazen engeller hedeflerinizi sıfırlayabilir. Her zaman bir şeyler yapmanın belirli bir yolunu yapmış olabilirsiniz ya da belirli hedeflerin peşinden gitmek isteyebilirsiniz; Ancak başarısızlıklar veya zorluklarla karşı karşıya kaldığınızda, yeniden düşünmek ve yolunuzu yeniden incelemek zorunda kalırsınız.

Yeni ve heyecan verici bir şeye odaklanmaya başlayabilirsiniz. Kabul edersiniz, engeliniz sizi bir süreliğine raydan çıkarabilir, ancak aynı zamanda zorluklarla karşı karşıya kaldığınızda güç bulmanıza da yardımcı olacaktır. Bir engelin üstesinden gelmek zorunda kaldığınızda, sadece hareketlerden geçmek yerine bir amacı yerine getirmiş olursunuz.

“Engelleri Avantaja Çevirin – Betül Mardin” adlı videolu içeriğimiz için >>

Bir engelin üstesinden geldikten sonra, yolunuza çıkacak olan bir sonraki sorunun üstesinden gelme konusunda kendinizden emin hissetme olasılığınız daha yüksektir ve önünüzdeki diğer hedeflerle mücadele etmeye hazırsınız.

Her ne kadar engeller hoş olmasa da, aslında amaçlarımıza ulaşmamızı engellemiyorlar. Bir sonraki yere gidilecek yerler için kılavuz görevi görürler ve bir şekilde durmanız ve belki de atılacak yeni ve daha iyi bir yol olup olmadığını düşünmeniz için zaman verir.

Elbette, engeller içimizdeki hayal kırıklığı, öfke veya üzüntü gibi birçok olumsuz duyguları ortaya çıkarsa da, bizi hedefimize ulaşmalarını engellemediklerinin farkına varmak önemlidir – yalnızca başlangıçta beklediğimiz yolu değiştirirler.

Engeller Bakış Açınızı Değiştiriyor

İster isteyin ister istemeyin, engeller kaçınılmazdır. Hayat sürekli değişiyor ve bu yüzden sürekli yeni durumlara değişmeli ve uyum sağlamalıyız.

Hayat sana yeni engeller atmayı asla bırakmayacak. Bu yüzden yapılacak en iyi şey, bu engelleri nasıl daha iyi görüp başa çıkabileceğimizi bilmek  ve onları kişisel gelişim için fırsatlara dönüştürmektir. Hayatı bir poker oyunu gibi düşünüyorsanız, verdiğiniz kartları en iyi şekilde kullanmanın ne kadar avantajlı olduğunu görmek kolaydır.

Kaçınılmaz olarak bazı insanlara diğerlerinden daha iyi el dağıtılırken, başarı şansınız çoğunlukla oyunu nasıl oynadığınıza göre belirlenir. Engelleri hayatınız için bir avantaj olarak görebiliyorsanız, onları o kadar iyi idare ediyor olursunuz ve bu deneyimi sizi daha da ileri götürmek için kullanırsınız.

Zihniyetiniz engellerle karşılaştığında çok önemlidir. Sıkıntı yoluyla iyimser olmak için pratik yaparken, bilerek seni tüketebilecek olumsuz güçlerden uzaklaşıyorsun. Bu olumlu bir zihniyetin gücüdür. Engelleri kabul  etmek size bir amaç verecek, sizi beklenmeyen durumlara hazırlayacaktır ve bakış açınızı değiştirerek kendinizin daha iyi bir versiyonuna geçmenizi sağlayacaktır.

Kaderimizi belirleyen başımıza gelenler değil, fark yaratan şey, olaylarla ilgili yaptığımız şeylerdir. Yaptığımız seçimler ve yol boyunca yaptığımız eylemler, sahip olduğumuz düşünceler, odaklandığımız şey ve kendimize 7/24 söylediklerimizi nasıl çerçevelendirdiğimiz gibi…

İşte size ilham verici bir alıntı:

“Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa, o yol sizi hiçbir yere götürmez.” – George B. Shaw

Karşılaştığınız şu anki engele bakın ve kendinize şunu sorun: “Olumlu bir zihniyet ile engellerimi kabul ettim mi?”

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın