İtibarınızı Sürdürmek İçin Unutmamanız Gereken Şey

0
İtibarınızı arttırmanızın yolu

İtibarınız, aslında yaptığınız her şey gibi hayatınızı etkiler. Sizle ilgili oluşturulan ön yargılar üzerinize yapışır ve düzeltmesi zordur. Saygınlığınızı korumanın en iyi yolu, gurur duyduğunuz şeyleri yapmaktır.

itibarınızı artırmak için gurur duyduğunuz şeyleri yapın

Günümüzdeki iş dünyasında, başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü, sizden beklentileri, gerçekleştireceğinize inandıkları sözleriniz sizin markanızı belirler.

İyi çalışmalarınızla itibarınızı arttırmayı hayal etmek kolaydır, ancak iyi bir çalışma sadece insanların size saygı duymasını sağladığında en yüksek değerine ulaşır ve genellikle insanlar sizinle ilgili yargılara varırken sizin söylediklerinizden değil, başkalarının sizin hakkınızda söylediğinden hareket eder.

insanlar sürekli arkanızdan konuşurlar

O zaman, itibarınızın nasıl oluştuğuna bakmak mantıklı bir şeydir. Fakat dikkatli olun burada bir istisna var: Yeni bir alan veya yeni bir ağa girerken atabileceğiniz en önemli adım, bir itibar oluşturmak için canlı adımlar atmaktır. İlk izlenim yaratmak için ikinci bir şansınız olmadığınızı söylüyorlar, ama çoğu insanın yaptığı hiçbir izlenim bırakmıyor.

Sosyal ağlar insanların itibar ve gerçeklik arasında farkı anlamasını zorlaştırdığından (dedikodu yüzünden), en iyi strateji insanların sizden beklediğini düşündüğünüz bir hayat tarzını benimsemek olacaktır.

İtibarınızı arttırmanızın yolu

İtibarınız çoğunlukla sadece işinizle alakalı olmuyor, çoğu zaman itibar, siz daha ortaya çıkmadan önce var olan ön yargıların ve beklentilerin sonucudur. Bu adil olmayabilir ama kesinlikle doğru…

Gurur duyacağınız bir itibarı sadece kendiniz oluşturabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here