Yağ, doygunluk hissi verir ve  iştahınızı kontrol etmenize  yardımcı olur.

Keyifle Kilo Vermenizi Sağlayacak 8 Püf Nokta

Yalnızca salatayla beslenmek zorunda  kalmadan istenmeyen kilolara bir darbe yapabilir ve hayatınızı mahvetmeden  kilo verebilirsiniz. Sadece bu basit tavsiyelere kulak vermeniz yeterli. Bu ipuçlarından bazılarının ne kadar kolay ve lezzetli olduğuna da şaşıracaksınız:

 

Her zaman iyi bir kahvaltı yapın

Yumurta , peynir ve yoğurtlu yulaf ezmesi gibi protein kaynağı besinler, sizin uzun süre tok kalmanızı ve daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.

Yumurta , peynir ve yoğurtlu yulaf ezmesi gibi protein kaynağı besinler, sizin uzun süre tok kalmanızı  ve daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.  Kahvaltıda, daha  lezzetli bir şeyler isterseniz  yumurtanızı istediğiniz sebzelerle omlet yapmayı deneyin.

 

Daha fazla öğün yapın!

Sağlıklı ara öğünler, gün içerisinde hem düşen enerjinizi toparlayıp daha enerjik olmanızı sağlar hem de metabolizmanızı aktif tutar.

Üç ana öğün ve üç sağlıklı  ara öğünden konuşuyoruz. Ama cips, büskivi vs. gibi paketli gıdalardan bahsetmiyoruz. Kavrulmamış ceviz, badem, fındık, ayçekirdeği gibi kuruyemişler ; taze ve kuru meyveler; tam tahıl unundan yapılmış grisini, etimek, peksimet  ve süt, yoğurt gibi besinler sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak atıştırmalıklardır.

 

Sadece nişastalara “hayır” deyin

Beyaz undan yapılmış makarna, beyaz ekmek ve patates gibi yiyecekler düşük glisemik indeksli besinlerdir ve sizi şişmanlatırlar

Beyaz undan yapılmış makarna, beyaz ekmek ve patates gibi yiyecekler düşük glisemik indeksli besinlerdir ve  sizi şişmanlatırlar. Makarna tabiki de yiyebilirsiniz ama  tam buğday unundan yapılmış olan makarna tercihimiz olmalı. Aynı durum   ekmek için de geçerlidir. Ayrıca beyaz patatesleri tatlı patatesler ile değiştirip tercih edebilirsiniz.  Sadece, fazla yemeyin!

 

Ağırlık egzersizleri yapmak

Oluşturduğunuz kaslar sadece performansınızı arttırmakla kalmayacak, metabolizmanızı hızlandıracak, böylece antrenman bittikten sonra bile kalori yakacaksınız.

Kaslarını geliştirmelisin. Oluşturduğunuz kaslar sadece performansınızı arttırmakla kalmayacak, metabolizmanızı hızlandıracak, böylece antrenman bittikten sonra  bile  kalori yakacaksınız.

 

Yemeden önce düşünün

Sizin için neyin daha iyi olduğunu düşünüp öyle yiyin

Sizin için neyin daha iyi olduğunu düşünüp öyle yiyin. Alternatiflerden, daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacak besinleri tercih edin.

 

Ama bazen de eğlenin , haftada bir kaçamak yapın

Haftada 1 gün abartmadan sevdiğiniz bir yiyeceği yiyerek diyet motivasyonunuzu daha da arttırabilirsiniz.

Haftada 1 gün abartmadan sevdiğiniz bir yiyeceği yiyerek diyet motivasyonunuzu daha da arttırabilirsiniz.

 

Çalışma aralıklarını değiştirin

Böylelikle daha fazla yağ yakacaksınız.

Egzersiz yaparken uzun süre aynı şekilde devam etmeyin, hızınızı aralıklarla arttırarak hız sınırlarınızı aşın. Böylelikle daha fazla yağ yakacaksınız.

 

Yağdan bu kadar korkmayın, yağ yemeden vücut yağ yakmaz

. Yağdan bu kadar korkmayın, yağ yemeden vücut yağ yakmaz

Yağ, doygunluk hissi verir ve  iştahınızı kontrol etmenize  yardımcı olur. Ayrıca bazı vitaminlerin emilimi için de yağ,elzem bir besin öğesidir. Bununla birlikte,tüketilen yağın cinsi de önemlidir. Yararlı olan yağların yanı sıra sağlığa olumsuz etkileri olan yağlar da vardır.

 

Serap AKDAĞ

Serap AKDAĞ

Yeni Nesil Diyetisyen/Networker/Network Okulu Tecrübeli Yazarı

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın