Mesajlaşırken Hangi Renk Emoji Kalp Ne Anlama Gelir?

kalp emoji anlamlari

Sosyal medyada gönderilen kalp emojilerinin farklı renkleri ve buna bağlı olarak da farklı anlamları vardır. Kalp emojisinin anlamı ve renklere göre sınıflandırmasını şu şekilde yapabiliriz;

 1. Beyaz kalp anlamı: Anlamı: Saf sevgi, masumluk, temizlik.
 2. Siyah kalp anlamı: Karamsarlık, keder, yas, bilinmezlik.
 3. Mavi kalp anlamı: Dostluk, güven.
 4. Mor kalp anlamı: Spiritüel, gizem, hayranlık, yaratıcılık.
 5. Sarı kalp anlamı: Dostluk, enerji, neşe.
 6. Yeşil kalp anlamı: Doğa, muhafazakarlık, İslam, ilahi güç.
 7. Kırmızı kalp anlamı: Aşk, sevgi, romantizm, şehvet.
 8. Kahverengi kalp anlamı: Çikolata, olgunluk.
 9. Turuncu kalp anlamı: Sonbahar, aile ilişkileri, ilahi sevgi, olumlu düşünce.
 10. Kırık kalp anlamı: Kalp kırıklığı, sevgide burukluk.
 11. Yıldızlı kalp anlamı: Şevkat, sevgi.
 12. Pembe kalp anlamı: Masun sevgi, dostluk.

1.Beyaz Kalp Emoji Anlamı

Beyaz kalp emoji sosyal medyada karşı tarafa duyulan saf sevgiyi dile getirir. Derin, sonsuz ve temiz bir aşkı anlatmak için beyaz kal emojisi kullanılır. Karşı taraf size beyaz kalp gönderiyorsa özel olduğunuzu söylemek istiyor. Sosyal medya kullanan kişiler beyaz kalbi saf ve cinsellikten uzak sevgiyi anlatmak için kullanılır. Bunun yanında platonik aşkın habercisi olarak da kullanılabilir.

Anlamı: Saf sevgi, masumluk, temizlik.

2.Siyah Kalp Emoji Anlamı

Siyah renk geçmişten günümüze gizliliğin ve bilinmezliğin sembolü olarak kullanılır. Sosyal medya da siyah kalp platonik aşkı anlatmak için kullanılır. Siyah kalp emojisi bazen unutulmayan ve nefret edilen kişi olarak da kullanılır. Karşı tarafa öfke ve kin besleyen kişiler sosyal medyada siyah kalp paylaşabilirler. Siyah kalp öfke nefret ve kin gibi olumsuz duygular için kullanılsa da kara sevda anlamında da kullanılır.

Anlamı: Karamsarlık, keder, yas, bilinmezlik.

3.Mavi Kalp Emoji Anlamı

Mavi kalp emojisi kişiye duyulan sevgiyi ve dostluğu anlatır. Aşk gibi tutkulu sevgiden çok aile bireylerine ve dostlara karşı duyulan güveni temsil eder. Saf sevgi hisseden kişiler güven ve uyum anlamına gelen mavi kalbi kullanabilir.

Anlamı: Dostluk, güven.

4.Mor kalp Emoji Anlamı

Mor kalp emojisi karşı tarafa duyulan sevgiyi ve hayranlığı simgeler. Kişi başaralı bir şey yaptığında yakıştığını sevdiğini belli etmek için kullanılabilir. Mor kalp başarı ve hayranlık dışında yakın bağları ve desteği de simgeler. Sevdiğiniz birine destek olmak istediğinizde ya da önemli bir şey yaptığında mor kalp gönderebilirsiniz. Mor renk saf sevgiyi sembol ettiği gibi hayranlık ve şefkati de anlatır. Bazı durumlarda ise gizemli konuları ifade etmek için kullanılabilir.

Anlamı: Spiritüel, gizem, hayranlık, yaratıcılık.

5.Sarı Kalp Emoji Anlamı

Sarı renk canlılık veren renklerden biri olduğu için mutluluğu temsil eder. Sarı kalp emojisinde de mutluluk, sevgi ve sıcaklık gibi hisleri temsil eder. Karşı taraftan sarı kalp emojisi aldıysanız sizin için iyimser duygular besliyordur. Sarı kalp alan kişiye pozitif enerji verdiği düşünülür. Buna ek olarak güneşin rengi olduğu için enerji doluyum anlamı da vardır.

Anlamı: Dostluk, enerji, neşe.

İlginizi Çekebilir: Kırmızı Rengin Anlamı

6.Yeşil Kalp Emoji Anlamı

Yeşil kalp emojisi doğayı çağrıştırdığı için huzuru yeniliği temsil eder. Aynı zamanda İslam’ın rengi olduğu için güzelliklerin ve ilahi gücün temsilidir. Yeşil kalp cinselliği arka planda tutan sevgiyi gösterir. Yeşil kalp emojisini sıklıkla muhafazakar kesim tercih eder.

Anlamı: Doğa, muhafazakarlık, İslam, ilahi güç.

7.Kırmızı Kalp Emoji Anlamı

Kırmızı kalp emojisi tutkuyu, cinselliği ve aşkı temsil eder. Kırmızı kalp kullanan kişiler birbirlerine büyük tutku ile bağlı olduklarını gösterir. Genelde sevgiliye, nişanlıya ve eşe gönderilen kırmızı kalp emojisi her zaman onu düşündüğünü gösterir.

Anlamı: Aşk, sevgi, romantizm, şehvet.

Keşfedin: Gri Rengin Anlamı

8.Kahverengi Kalp Emojisi Anlamı

Kahverengi kalp diğerlerine göre nadiren kullanılır. Çikolata ile özdeştirilip her anlamda tatlılığı ve mutluluğu simgeler. Kahverengi renk skalasına göre olgunluğu ve sakinliği temsil eder. Genelde orta yaş ve üstü kişiler sevdiklerine kahverengi kalp emojisi gönderir.

Anlamı: Çikolata, olgunluk.

9.Turuncu Kalp Emojisi Anlamı

Turuncu kalp emojisi sevgiyi temsil eder. Karşı taraftan zarar gelmeyeceğini hatta olumlu düşünceler olduğunu gösterir. Pozitif enerji alıp nedensiz yere sevdiklerimiz içinde kullanılır. İlahi sevgi de dahil tüm sevgileri içerir. Genelde aile, arkadaşlık ve dostluk ilişkileri için kullanılır.

Anlamı: Sonbahar, aile ilişkileri, ilahi sevgi, olumlu düşünce.

10.Kırık Kalp Emojisi Anlamı

Kırık kalp gönderen bir kişi, kırgınlığını ifade eder. Üzüntü olarak da algılayabileceğimiz bu emoji, aşk acısı anlamı da taşır.

Anlamı: Kalp kırıklığı, sevgide burukluk.

11.Yıldızlı Kalp Emojisi Anlamı

Yıldızlı kalp anlamı; şevkat, sevgi ve tutkunun göstergesidir. Bir kalbin etrafında yıldızlar uçuşuyorsa sevginin üst düzeyi yaşanıyor demektir. Dünya barışı ve sevginin güzelliğini savunan kişilerin kullandığı emojidir.

Anlamı: Sevgi, şevkat, aşk, yüksek derecede sevgi.

12.Pembe Kalp Anlamı

Pembe kalp, saf sevgiyi ifade eden bir emojidir. Genel olarak kızlar birbirlerine pembe kalp gönderebilir. Bunun anlamı, basitçe seni seviyorum demektir. Aşk için kırmızı kalp kullanılırken arkadaşlar arasında sevgi anlamında pembe kalp kullanılabilir.

Anlamı: Arkadaşlar arası sevgi, saf sevgi.

Keşfedin: Pembe Rengin Anlamı