fbpx

Motivasyon’a mı İhtiyacınız Var? İşte Dünya’nın En İyi Motivasyon Konuşmacısı Tony Robbins’in Hayatınızı Değiştirecek 30 Sözü

Tony Robbins, ABD Başkanlığı döneminde Bill Clinton’In danışmanlığını yapan, İngiliz Kraliyet Ailesi bireylerinden milletvekillerine, profesyonel sporculardan ünlü hekimlere, büyük ABD şirketlerinin CEO’larından yıldız sanatçılara birçok danışanı bulunan bir yüksek performans stratejisti. Eserleri dünya çapında 14 dile çevrilmiş best seller bir yazar.

Glendora, Kaliforniya’da 29 Şubat 1960 tarihinde Anthony J. Robbins olarak doğdu. Sınırsız Güç ve İçindeki Devi Uyandır’ı da içeren çok sayıda çok satan kendi kendine yardım kitabının yazarı Robbins, tanınmış “firewalk” seminerleri sayesinde bir ünlüye dönüştü. Nöro-fizyoterapi kondisyon teorisine dayanarak, seminerler, insanlara genellikle büyüklük elde etmekten ve imkansız olduklarına inandıkları engelleri aşmaya karşı olan korkunun içsel bir şüphe olduğunu kanıtlamak için közde çıplak ayakların üzerinde yürümeye davet eder. Robbins’in teorileri, teknikleri ve kendi kendini tanıtma tarzı çok eleştiri alsa da, popüler bir figür olarak kalmaya devam ediyor ve George H. W. Bush, Bill Clinton, Mikhail Gorbaçov da dahil olmak üzere birçok dünya liderinin koçluğunu yapıyor.

Başarılı olabilmek için motivasyona ihtiyacınız var. Tony Robbins’in hayatınızı değiştirecek 30 sözünü sizler için derledik

 

Ne kadar hata yaptığınız ya da ne kadar yavaş ilerleme kaydettiğiniz önemli değil, hala denemeyen diğer herkesin önündesiniz.

– Tony Robbins –

 

Kısa vadeli düzeltmeler yerine uzun vadeli sonuçlara kendinizi adamaya karar vermek, yaşamınızda alacağınız herhangi bir karar kadar önemlidir.

– Tony Robbins –

 

İstediğiniz herhangi bir şeyi hatırlayın, değerli olan, uzun süreli bir zevk elde etmek için o kısa süreli ağrıyı yenmeniz gerektirir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 2

Hayatın gerçek amacı, bilgi değil eylemdir.

– Tony Robbins –

 

Tüm hayatım aşkla yön bulur. Bu her zaman böyle oldu. Asla maddi şeyler tarafından değil bu sadece sevdiğim bir şey yapmanın faydasıdır.

– Tony Robbins –

 

Kötü ya da zekice davranmak arasındaki fark, yeteneğinize değil, herhangi bir anda zihninizin veya vücudunuzun durumuna bağlıdır.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 3

Hata yok, sadece sonuç var. Bir şey öğrendiğim sürece, başarabilirim.

– Tony Robbins –

 

Yapabileceğimiz veya yapamadığımız, mümkün veya imkansız olduğunu düşündüğümüz şeyler, nadiren gerçek yetkinliğimizin bir işlevidir. Daha çok kim olduğumuza dair inançlarımızın bir işlevidir.

– Tony Robbins –

 

Kim olduğumuza dair yeni inançlar geliştirirken, davranışımız yeni kimliği desteklemek için değişecektir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 4

Nasıl hissettiğiniz, hayatınızda neler olup bittiğinin bir sonucu değildir, neler olduğuyla ilgili yorumunuzdur.

– Tony Robbins –

 

Bir kimsenin psikolojisinde ya da inanç sisteminde değişiklik yaratmanın tek yolu onlara eylemlerinin ya da eylemsizliklerinin sonuçlarını göstermektir.

– Tony Robbins –

 

Daha hayatımız başlarken biri bize ölmekte olduğumuzu söylemeli. O zaman hayatımızın her anını dolu dolu yaşardık. Bir yapın da bakın! Yapmak istediğiniz neyse, şimdi yapın! Yarınların sayısı çok değil.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 5

Şu anda bir karar verebilirsiniz. Eğer bir şeye gerçekten karar verdiyseniz, neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Yani, içinde bulunduğunuz ilişkiyi sevmiyorsanız, şimdi değiştirmek için karar verin. Mevcut işinizi sevmiyorsanız, şimdi değiştirin.

– Tony Robbins –

 

Dünyanın en başarılı insanları, herkesten daha fazla reddedilen insanlardır.

– Tony Robbins –

 

Tek imkânsız yolculuk henüz başlamadığınız yolculuktur.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 6

Kendinizi adar ve kararlılıkla hareket ederseniz, istediğiniz her şeyin olmasını sağlayabilirsiniz.

– Tony Robbins –

 

Kişiler tembel değildir, sadece kendilerine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları yoktur

– Tony Robbins –

 

Başarının sırrı, acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermektense, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektir. Bunu yaparsanız, hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız, hayat sizi kontrol eder.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 7

Gerçektende, hayatımın her yönünü değiştirmeye karar vermiştim. Elimden gelebilecek olandan daha azına asla razı olmayacağım demiştim. Bu kararın beni böyle inanılmaz bir güne getireceği kimin aklına gelirdi?

– Tony Robbins –

 

Her engel bir fırsattır.Kalp kırıklığı, mutlu olmak için, hastalık, iyileşmek için, nefret, sevmek için, suç bağışlamak için, başarısızlık, başarılı olmak için bir fırsattır. Hata yapmaktan ve eleştirilmekten korkmayın!

– Tony Robbins –

 

Nereye gitmek istediğine odaklan, neden korktuğuna degil.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 8

Her şeyden önemlisi, hayatını başkalarının hayatını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.

– Tony Robbins –

 

Hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır.

– Tony Robbins –

 

Kaderiniz karar anlarınızda biçimlenir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 9

İşinizin başkalarının yapmasını beklemeyin. Söylemek istediğim şey, zekice ve keskin olarak istemeyi öğrenmenizdir. Sonucu tanımlamanıza ve ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde istemeyi öğrenin. Zekice ve kesinlikle istemenin beş temel prensibi vardır.

– Tony Robbins –

 

Hedef belirlemek, görünmeyeni görünür kılmanın ilk yoludur!

– Tony Robbins –

 

Eğer can sıkıntısından kurtulmak istiyorsanız merak edin. Merak ettiğiniz sürece hiçbir şey size yük gibi gelmez.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 10

Benim hayatımın amacı, o rüyayı geri getirip gerçekleştirmek, her birimizin onu hatırlamasını ve kendi içinde uyumakta olan o sınırsız gücü uyandırmasını sağlamaktır.

– Tony Robbins –

 

Kelimeler duvar da olabilir, köprü de… Onları insanları ayırmak için değil, birleştirmek için kullanmak önemlidir.

– Tony Robbins –

 

Kararlılık, insan iradesini uyandırma zilidir.

– Tony Robbins –

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,557BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,979TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İnternetin Gücünden Doğan Yeni Nesil Ticaret: E-Ticaret 

E-ticaret, 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme...

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...