fbpx

Motivasyon’a mı İhtiyacınız Var? İşte Dünya’nın En İyi Motivasyon Konuşmacısı Tony Robbins’in Hayatınızı Değiştirecek 30 Sözü

Tony Robbins, ABD Başkanlığı döneminde Bill Clinton’In danışmanlığını yapan, İngiliz Kraliyet Ailesi bireylerinden milletvekillerine, profesyonel sporculardan ünlü hekimlere, büyük ABD şirketlerinin CEO’larından yıldız sanatçılara birçok danışanı bulunan bir yüksek performans stratejisti. Eserleri dünya çapında 14 dile çevrilmiş best seller bir yazar.

Glendora, Kaliforniya’da 29 Şubat 1960 tarihinde Anthony J. Robbins olarak doğdu. Sınırsız Güç ve İçindeki Devi Uyandır’ı da içeren çok sayıda çok satan kendi kendine yardım kitabının yazarı Robbins, tanınmış “firewalk” seminerleri sayesinde bir ünlüye dönüştü. Nöro-fizyoterapi kondisyon teorisine dayanarak, seminerler, insanlara genellikle büyüklük elde etmekten ve imkansız olduklarına inandıkları engelleri aşmaya karşı olan korkunun içsel bir şüphe olduğunu kanıtlamak için közde çıplak ayakların üzerinde yürümeye davet eder. Robbins’in teorileri, teknikleri ve kendi kendini tanıtma tarzı çok eleştiri alsa da, popüler bir figür olarak kalmaya devam ediyor ve George H. W. Bush, Bill Clinton, Mikhail Gorbaçov da dahil olmak üzere birçok dünya liderinin koçluğunu yapıyor.

Başarılı olabilmek için motivasyona ihtiyacınız var. Tony Robbins’in hayatınızı değiştirecek 30 sözünü sizler için derledik

 

Ne kadar hata yaptığınız ya da ne kadar yavaş ilerleme kaydettiğiniz önemli değil, hala denemeyen diğer herkesin önündesiniz.

– Tony Robbins –

 

Kısa vadeli düzeltmeler yerine uzun vadeli sonuçlara kendinizi adamaya karar vermek, yaşamınızda alacağınız herhangi bir karar kadar önemlidir.

– Tony Robbins –

 

İstediğiniz herhangi bir şeyi hatırlayın, değerli olan, uzun süreli bir zevk elde etmek için o kısa süreli ağrıyı yenmeniz gerektirir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 2

Hayatın gerçek amacı, bilgi değil eylemdir.

– Tony Robbins –

 

Tüm hayatım aşkla yön bulur. Bu her zaman böyle oldu. Asla maddi şeyler tarafından değil bu sadece sevdiğim bir şey yapmanın faydasıdır.

– Tony Robbins –

 

Kötü ya da zekice davranmak arasındaki fark, yeteneğinize değil, herhangi bir anda zihninizin veya vücudunuzun durumuna bağlıdır.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 3

Hata yok, sadece sonuç var. Bir şey öğrendiğim sürece, başarabilirim.

– Tony Robbins –

 

Yapabileceğimiz veya yapamadığımız, mümkün veya imkansız olduğunu düşündüğümüz şeyler, nadiren gerçek yetkinliğimizin bir işlevidir. Daha çok kim olduğumuza dair inançlarımızın bir işlevidir.

– Tony Robbins –

 

Kim olduğumuza dair yeni inançlar geliştirirken, davranışımız yeni kimliği desteklemek için değişecektir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 4

Nasıl hissettiğiniz, hayatınızda neler olup bittiğinin bir sonucu değildir, neler olduğuyla ilgili yorumunuzdur.

– Tony Robbins –

 

Bir kimsenin psikolojisinde ya da inanç sisteminde değişiklik yaratmanın tek yolu onlara eylemlerinin ya da eylemsizliklerinin sonuçlarını göstermektir.

– Tony Robbins –

 

Daha hayatımız başlarken biri bize ölmekte olduğumuzu söylemeli. O zaman hayatımızın her anını dolu dolu yaşardık. Bir yapın da bakın! Yapmak istediğiniz neyse, şimdi yapın! Yarınların sayısı çok değil.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 5

Şu anda bir karar verebilirsiniz. Eğer bir şeye gerçekten karar verdiyseniz, neredeyse her şeyi yapabilirsiniz. Yani, içinde bulunduğunuz ilişkiyi sevmiyorsanız, şimdi değiştirmek için karar verin. Mevcut işinizi sevmiyorsanız, şimdi değiştirin.

– Tony Robbins –

 

Dünyanın en başarılı insanları, herkesten daha fazla reddedilen insanlardır.

– Tony Robbins –

 

Tek imkânsız yolculuk henüz başlamadığınız yolculuktur.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 6

Kendinizi adar ve kararlılıkla hareket ederseniz, istediğiniz her şeyin olmasını sağlayabilirsiniz.

– Tony Robbins –

 

Kişiler tembel değildir, sadece kendilerine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları yoktur

– Tony Robbins –

 

Başarının sırrı, acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermektense, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektir. Bunu yaparsanız, hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız, hayat sizi kontrol eder.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 7

Gerçektende, hayatımın her yönünü değiştirmeye karar vermiştim. Elimden gelebilecek olandan daha azına asla razı olmayacağım demiştim. Bu kararın beni böyle inanılmaz bir güne getireceği kimin aklına gelirdi?

– Tony Robbins –

 

Her engel bir fırsattır.Kalp kırıklığı, mutlu olmak için, hastalık, iyileşmek için, nefret, sevmek için, suç bağışlamak için, başarısızlık, başarılı olmak için bir fırsattır. Hata yapmaktan ve eleştirilmekten korkmayın!

– Tony Robbins –

 

Nereye gitmek istediğine odaklan, neden korktuğuna degil.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 8

Her şeyden önemlisi, hayatını başkalarının hayatını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.

– Tony Robbins –

 

Hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır.

– Tony Robbins –

 

Kaderiniz karar anlarınızda biçimlenir.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 9

İşinizin başkalarının yapmasını beklemeyin. Söylemek istediğim şey, zekice ve keskin olarak istemeyi öğrenmenizdir. Sonucu tanımlamanıza ve ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde istemeyi öğrenin. Zekice ve kesinlikle istemenin beş temel prensibi vardır.

– Tony Robbins –

 

Hedef belirlemek, görünmeyeni görünür kılmanın ilk yoludur!

– Tony Robbins –

 

Eğer can sıkıntısından kurtulmak istiyorsanız merak edin. Merak ettiğiniz sürece hiçbir şey size yük gibi gelmez.

– Tony Robbins –

 

Tony Robbins network okulu başarı ve motivasyon sözleri 10

Benim hayatımın amacı, o rüyayı geri getirip gerçekleştirmek, her birimizin onu hatırlamasını ve kendi içinde uyumakta olan o sınırsız gücü uyandırmasını sağlamaktır.

– Tony Robbins –

 

Kelimeler duvar da olabilir, köprü de… Onları insanları ayırmak için değil, birleştirmek için kullanmak önemlidir.

– Tony Robbins –

 

Kararlılık, insan iradesini uyandırma zilidir.

– Tony Robbins –

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,972BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,402TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...