Mutlu, Özgür Ve Sevgiyle Yaşamak İçin 4 Yöntem

Mutlu, Özgür Ve Sevgiyle Yaşamak İçin 4 Yöntem

Kim olursanız olun, nereli olduğunuz veya geçmişiniz ne olursa olsun, muhtemelen  mutlu olmak istersiniz.

Mutluluğu kovalamak, hemen hemen her bireyin kalbinde meydana gelen kişisel bir görevdir. Sorun şu ki, bazı insanlar bunu nasıl başaracaklarını tam olarak bilmiyor ya da onları vazgeçirecek düşünce modellerinde “sıkışıp kalıyorlar”.

Herkes mutluluğa ulaşmak için farklı yollara sahip olsa da, araştırmalar bu 4 basit adımı uygulamanın genel mutluluk duygularını artırabileceğini ve gülümsemenizi genişletebileceğini öne sürüyor.

Mutluluğunuza zaman sınırı koymayın.

Happy Rabbit GIF - Find & Share on GIPHY

Psikolojide, “varış yanılsaması” diye adlandırılan bir kavram vardır, varış yanılsaması belli bir varış noktasına vardığımızda mutlu olacağımız inancı anlamına gelir. Ancak bir yere varmak ya da bir hedefe ulaşmak nadiren beklediğiniz kadar mutlu hissetmenizi sağlar ve çoğu zaman tekrar çalışmak için daha zorlu bir hedef ortaya çıkarır. Mutlu olmak için  belli bir zaman zaman dilimini kovalamak yerine, mutlu bir şekilde bir şeyleri kovalamayı seçin. Artık akıntıya karşı yüzüyormuş gibi hissetmeyeceksiniz, ancak bunun yerine dikkatsizce ve özgürce yüzdüğünüzde sürüşün tadını çıkaracaksınız.

Kendinizle arkadaş olun.

David Schwimmer Middle Finger GIF - Find & Share on GIPHY

Kafanızın içinde gerçekleştirdiğiniz ve kendi kendinize yaptığınız konuşmaları düşünün. O kişiyle arkadaş olur musunuz? Kendinizi mümkün olan her türlü korumaya, destek ve sevgiye ihtiyacı olan küçük bir çocuk olarak hayal edin. Böylece enerjinizin yetersiz kaldığı yerlere odaklamak yerine başarılarınızı kutlayın ve kendinizi ödüllendirin çünkü her anlamda kendinize karşı bu tür bir sevgiyi hak ediyorsunuz.

Nazik olun.

Friendship Child GIF - Find & Share on GIPHY

Dalai Lama der ki: “Mümkün olduğunca nazik olun…ki bu her zaman mümkündür”. Bizler sürdürülebilir ilişkiler kurmak ve oluşturmak arzusunda olan sosyal varlıklarız. Günlük nezaketimizin içine biraz da çaba koyarak, bu ilişkileri açığa çıkarmak için sağlıklı adımlar atıyoruz. Verme eylemi genellikle almaktan daha da faydalı olabilir. Bu yüzden birine bir gülümseme vermeyi misyon edinin ve bu armağanın bir parçası olmanın nasıl bir his olduğunu not edin.

Sessizliği kucaklayın ve meditasyon yapın.

Ufc 209 Meditation GIF - Find & Share on GIPHY

Wisconsin Üniversitesi’nden MRG çalışmaları, mutlu olma derecesi  yüksek olan insanların, beyinlerinin “ön lob” olarak adlandırılan kısmında daha fazla etkinliğe sahip olduklarını göstermiştir. Meditasyonun iyi bilinen bir faydası, ön lobun aktifleştirilmesi ve o bölgenin genel kan akışını artırmasıdır. Sessizliği kucaklayıp, günlük olarak küçük dozlarda meditasyon uygulayarak beyninizi bu “mutlu yere” alıştırmaya çalışabilirsiniz.

Bu mutlu yeri daha iyi bir şekilde kullanmak için bu ücretsiz meditasyonu günlük rutininize dahil etmeyi deneyin. Sonrasında ise, dışarı çıkın, gülüşünüzü paylaşın ve mutlu bir günün tadını çıkarın

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın