Nasıl Motive Olunur: Bugün Daha Motive Olmak için 5 Yol

Nasıl Motive Olunur: Bugün Daha Motive Olmak için 5 Yol

“Gerçekten daha fazla egzersiz yapmalıyım…”

“Gerçekten uygun bir uyku programı yapmalıyım…”

“İşleri daha sonraya ertelemeyi cidden bırakmalıyım…”

“Facebook’ta fazla vakit geçirmeyi gerçekten bırakmalıyım…”

Yapmak istediğimiz, çok fazla “yapılmalı” diye nitelendirdiğimiz şey var ancak aslında bunların çok azını gerçekten yapıyoruz.

Sık sık kısa vadeli eğlenceyi uzun vadeli memnuniyete; geçici mutluluğu kalıcı içsel doygunluğa tercih ediyoruz.

Motive bir hayat tarzı geliştirmeniz için yapabileceğiniz 5 ipucunun listesi burada. Bu ipuçları, kendinizi öyle hissetmediğinizde bile, yapmanız gerektiğini bildiğiniz eylemleri gerçekleştirmeniz için motive olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Sizi motive eden alıntıları kullanın ve bunları her ay değiştirin

Sizi motive eden alıntıları kullanın ve bunları her ay değiştirin

Alıntılar insanları etkileyen sözlerdir. Yazıları çıktılar halinde alıp, bunları genelde işinizi yaptığınız yere koyun. Fakat her şeye çabuk alışırız ve bir süre sonra duvarınızdaki motive edici alıntılar, fark etmediğiniz arka planın sadece bir başka parçası haline gelir. Bunun gerçekleşmemesi için alıntılarınızı her ay değiştirin.

 

En zor görevi ilk yapın

Sizi en zorlayan göreviniz ne ise ilk onu tamamlayın

Listelere tik koymayı hepimiz severiz ve genelde en kolay şeylerle başlarız. Bu yaklaşım etkinliğinizi maksimuma çıkarmaz bu yüzden bunun yerine en zor görevi ilk yapmalısınız. Sizi en zorlayan göreviniz ne ise ilk onu tamamlayın. O işi hallettiğinizde motivasyonunuzda artış hissedeceksiniz.

 

Kalktığınızda gülümseyin

Kalktığınızda gülümseyin

Bu kulağa biraz çılgınca gelebilir ancak yalnızca bu teknik bile bir çok insanın hayat kalitesini fazlasıyla artırmıştır. Zig Zaglar, alarmınızı “fırsat saati” olarak adlandırır çünkü her gün öğrenilecek pek çok fantastik fırsata, ilişkiler inşa etmeye, güzelliği takdir etmeye ve hayatlara dokunmaya uyanıyorsunuz. Eğer kendimizi hayatın sunduğu bunca inanılmaz şeyle ilgili düşünmeye mecbur edersek gülümsemekten başka şansımız olmayacak. Sendelemenin aşırı seviyelerini bile yenecek bir gülümseme.

 

Her günün sonunda yapılacaklar listenizi gözden geçirin

Yapılacaklar listenizdeki her şeyi başaramasanız dahi, her günün sonunda yapılacaklar listesinizi gözden geçirmek cesaretlendiricidir

Yapılacaklar listenizdeki her şeyi başaramasanız dahi, her günün sonunda yapılacaklar listesinizi gözden geçirmek cesaretlendiricidir. Bu şekilde, yapmayı umduğunuz her işi tamamlayamamış olduğunuz gerçeğine rağmen kendinize, gerçekleştirdiğiniz ilerlemeyi hatırlatırsınız. Aslında, listenizdeki her şeyi tamamlarsanız gurur duymalısınız. Bu, bizi bir sonraki adıma yani başarınızı kutlama zamanına götürecektir.

 

Moral yükseltici kitaplar okuyun

Her gün cesaretlendirici bir kitap okuyarak geçireceğiniz en azından on dakika, kötümserlikle mücadele etmenizi sağlar

Aklımızı moral yükseltici mesajlarla doldurmak fark ettiğimizden daha önemlidir çünkü televizyon ve radyodan maruz kaldığımız çoğu mesaj olumsuzdur. Her gün cesaretlendirici bir kitap okuyarak geçireceğiniz en azından on dakika, kötümserlikle mücadele etmenizi sağlar. Sadece bunun olumlu bir mesaj içeren bir kitap olduğundan emin olun.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın