Acaba sektör mü dolandırıcıdır yoksa insanlar mı?

Network Marketing Dolandırıcılığı

İnternete Network Marketing yazınca karşınıza çıkacak olan ilk şeylerden biri Network Marketing dolandırıcılığı olacaktır. Peki sitelerde yazılan bu yazılar ne kadar doğru olabilir? Acaba sektör mü dolandırıcıdır yoksa insanlar mı?

Doğrudan satış sektörünün gelişmiş bir versiyonu olan Network Marketing (ağ pazarlama) hakkında geçmişine bakacak olursak ilk ortaya çıktığı andan bu yana hep dolandırıcılık olgusuyla birlikte düşünülmüştür. Bu durumun tek bir sebebi yoktur. Her sektörde işini dürüst yapmayan, insanları kandırmaya çalışan kişi ve şirketler hep olmuştur, olacaktır da. Sektörü bilmeyen insanlar, yasal olmayan firmalarda çalışanlar ve yine yasal olmayan firmada networke başlayanlar, vizyonu daha düşük olan firmalar… vb benzeri birçok etken sayabiliriz aslında.

Network her ne kadar dolandırıcılık haberlerine maruz kalsa da büyüme ivmesini arttırmış, şuan hiçbir devletin görmezden gelemeyeceği bir noktaya ulaşmıştır. Resmi verilere göre sadece Türkiye içerisinde bir buçuk milyona yakın insan bu ticaret içerisindedir. Tüm dünyada bu sayı 130 milyon civarındadır. Böyle bir ortamda dolandırıcılık olayının konuşulması da gayet normaldir diyebiliriz. Her insan, her firma ne yazık ki dürüstlüğü kovalamayabiliyor.

Network Marketing dolandırıcılığı konusunda daha geni içeriklere sitemizden ulaşabilirsiniz. (Network Marketing Dolandırıcılığı) Ayrıca Youtube kanalımız Nework Okulu Tv’ye abone olarak en güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın