Network Marketing’de Lider Olmak için Hikaye Anlatmayı Öğrenin

Bir mucize hikayesine ihtiyacınız yok.

Başarı herkes için farklıdır

Bir kişi fırsatınıza olan ilgiyi ifade ettikten sonra, onlara başarılarının ne anlama geldiğini sorun.

Bir kişi fırsatınıza olan ilgiyi ifade ettikten sonra, onlara başarılarının ne anlama geldiğini sorun. Bir villa ve mükemmel bir Lamborghini istiyorlarsa bu kabul edilebilir. Ancak, daha düşük beklentileri varsa ki, bu onların hakkıdır,  bir takım lideri olarak işiniz, nerede oldukları konusunda bilgi vermek ve Network Marketing’in onları olmak istedikleri yere nasıl ulaştırdığını anlamalarına yardımcı olmaktır.

 

Mükemmel olmasa da hikayenizi anlatın
 Övünme konusunda hiçbir başarıları yoktur ve paylaşacak bir sosyal kanıtları yoktur.

İnsanlar ilk defa Network Marketing’in bir parçası olduklarında, hiçbir geçmişleri olmaz. Yeteneklerinden emin değildirler ve kesinlikle takım oluşturabileceklerini bilmezler. Övünme konusunda hiçbir başarıları yoktur ve paylaşacak bir sosyal kanıtları yoktur.

Öyleyse onları bu engelden nasıl kurtarabilirsiniz?

Şu hikayeyi bir düşünün:

Kişi bir Network Marketing şirketine katılır ve gittikçe zor bir zaman geçirir. İçe dönük biridir ve birileriyle konuşmaya çalıştığında donar. Ancak zamanla iletişim becerilerini geliştirir ve fırsatlarını sunmada daha iyi olur. İlk kişisini 3 ay sonra alır  ve sonra başka bir problemle karşılaşır. Toplantıları planlamak ve çocuklarını futbol antrenmanından almak için yeterli zamanı yoktur. Ama yine de gelir ve insanlara tanıtım yapar. 3 yıl sürer ama o zamanla güçlü bir temel oluşturur ve her ay kendi başına takımı büyümeye devam eder. O bir milyoner değil ama her yıl ailesini tatile çıkarmak ve çocuklarının eğitiminin bir kısmını ödemek için yeterli gelir elde ediyor. Kendisiyle gurur duyuyor.

Şimdi, bu hikayenin insanların çoğunluğu ile ilgili olabileceğini düşünüyor müsünüz?

Bir mucize hikayesine ihtiyacınız yok. Milyoner olmaya gerek yok. Ama insanlarla ilişki kurmanız gerek. Eğer bu sizin hikayenizi anlatmanızı gerektiriyorsa, öyle yapın.

 

Kazanmaya başlamadan önce öğrenin

Network Marketing'de en değerli varlık sizsiniz.

Network Marketing’de en değerli varlık sizsiniz. En üretken araç sizin zihninizdir ve istenen etki yaşam tarzınızdır. Şimdi, eğer sosyal medya, işe alma, itirazlar, davet, planlama, kopyalama ve güven konularında iyice kötüye giderseniz, o zaman büyük bir gelir beklemeden önce becerilerinizi geliştirmeniz gerekebilir.

Ancak, hala öğrenmeyi seviyorsanız ,bugünkü kendinizden daha iyi olabilirseniz, beceriye dayalı eğitim ile tutarlı kalmak için bir taahhütte bulunmalısınız. Birçok yönden, hikayenizi anlatmayı öğrenmek, Network Marketing’deki en önemli stratejilerden biridir.

Bu sadece sizi anlaşılabilir kılmaz, aynı zamanda önündeki zorluklar için tanıtım yaptığınız kişiyi hazırlar.