Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken 5 Püf Nokta

0

Her pazarlamacı, kendine satış ve pazarlamada nasıl daha etkili olacağını sorar. İyi sonuçlar elde etmek için bazen en iyi yol açık fikirli ve esnek olmak, yeni şeyler denemektir. İşte başarılı bir pazarlamacı olmak için bilmeniz gereken 5 farklı ipucu…

Müşteri görüşlerinin gücünü kullanın

Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken müşteri memnuniyeti
Herkes, müşteri görüşlerinin ne kadar önemli olduğunu bilir. SEL (Social and Emotional Learning-çocukların sosyal, duygusal, akademik gelişiminde destek sağlayan bir kurum-) araştırmalarına göre, müşterilerin %88’i çevrimiçi incelemelere ve kişisel önerilere güvenmektedir. Eğer hizmetlerinizi veya ürünlerinizi beğenen kullanıcılar tanıyorsanız onlardan kibarca ürünlerinizi değerlendirmelerini isteyebilirsiniz.
Bunun yanı sıra, müşteri yorumları site trafiğinizi ve görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur. Derecelendirilmiş ürün ve hizmetler, herhangi bir derecelendirmesi olmayan ürünlere kıyasla %200’e kadar fazla satabilir. Müşteri değerlendirmelerine ve yorumlara odaklanmak web sitenizde daha fazla satış sağlar.

Net Açıklamalar Yapın

Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken eğitim
Amaç satışları arttırmak ve pazarlamanızı iyileştirmekse, insanları satın alma işlemi öncesinde basit ve net bir şekilde bilgilendirmelisiniz. Net ve harekete geçirici açıklamalar kullanmak, müşterilere bir hedef oluşturma ve gerçekleştirme konusunda yol gösterir. Yol gösterici açıklamalar ve daha etkili komutlar kullandığınızdan emin olun ve işinizin sınırları dışına çıkmayın.

Kampanya ve İndirimler Yapın

Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken kampanya
İndirim ve kampanyalar, satışları artırmak ve alıcıları harekete geçirmek için önemli bir yol olabilir. Promosyon ve indirimler sunmak için birçok farklı yol var. Birçok şirketin ay sonunda yaptığı indirimler sayesinde karını arttırdığını görebilirsiniz.

Müşterilerinize Hediyeler Verin

Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken hediye
Bildiğiniz gibi bedava ürünler insanları cezbeder. Ucuz kalitede ve iyi bir kar getirisi olmayan ürünlerinizi müşterilerinize aldığı ürünün yanında hediye olarak sunabilirsiniz. Pahalı ve lüks malların satışında ise ücretsiz kargo algısını oluşturabilirsiniz. İnsanlar yüksek kaliteli mallar için her zaman daha fazlasını ödemeye meyillidir.

Sosyal medyayı kullan

Satış ve Pazarlamada Bilmeniz Gereken sosyal medya
İyi tasarım, geniş bir ürün yelpazesi, web navigasyonu… Tüm bunlarla web sitenizi mükemmelleştirin. Ama sayfanızı ilginç hikayeler, videolar ve resimlerle zenginleştirmeden gözle görülür bir etki oluşturamazsınız. Kaliteye odaklanın ve içeriğinizi müşterilerinize ulaşmak için doğru sosyal medya kanallarını kullandığınızdan emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here