fbpx

Size Zenginliğin Sırlarını Öğretecek Robert Kiyosaki’nin En Değerli 36 Sözü

Robert Kiyosaki, insanların paraya nasıl baktıklarını değiştiren efsanevi bir figürdür. Girişimci, yatırımcı, yazar ve motivasyon konuşmacısı olarak, bugün insanların çoğunun maddi olarak mücadele etmesinin nedeninin, yıllarca örgün eğitim ve öğrenime rağmen, para hakkında hiçbir şey bilmemeleri olduğunu söyler. Salıverilme zamanından bu yana tüm zamanların bir numaralı kişisel finans kitabı haline gelen “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarıdır. Kitap, eğitimli olan biyolojik babası ve kolejden ayrılan  Hawaii’nin en zengin adamı arasında bir karşılaştırma yapar. Bugünkü bu zengin girişimci, her şeye en mütevazı şekilde başladı. İlginçtir ki, insanlara zengin olmayı öğreten ve milyoner olan biri, bir zamanlar başarısızdı ve iş girişimlerinde iki kez iflas etmişti. Ancak, düşüşe boyun eğmedi ve insanlara nasıl fakir olmayacaklarını ve hatalı mali kararlardan nasıl kaçınacaklarını öğretmeye başladı.

Zenginlik artık bir sır değil. İşte Robert Kiyosaki’nin zenginliğin sırlarını öğreten en değerli 36 sözünü siz girişimciler için derledik.

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 1

Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, buna kelimelerinizi değiştirerek başlayın. Hayallerinizin sözlerini söylemeye başlayın, korku ya da başarısızlığın sözlerini değil.

– Robert Kiyosaki –

 

Bir kişinin alabileceği en büyük risk, hiçbir şey yapmamaktır.

– Robert Kiyosaki –

 

Senin işin para kazanmak değil çözülmesi gereken bir problemi bulmaktır.

– Robert Kiyosaki –

 

Kendi işinizi kurmak, zengin olmanın en iyi yoludur. Sonra diğer varlıklara yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

– Robert Kiyosaki –

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri

Başarısızlık bir fiil değil bir isimdir. Çoğu insan başarısız olduklarında, artık bir isim haline geldiklerini ve kendilerini başarısızlık olarak adlandırmaları gerektiğini düşünürler. İnsanlar, bisikletlerinden düşerek bisiklet sürmeyi öğrendiği gibi hatalarından da ders almalılar. Onlardan bir şeyler öğrenmeye istekli olursak, hatalar paha biçilemez olabilir, çünkü zengin olmanın bedeli, hata yapmak ve bir şeyleri suçlamadan ya da bazen türetmeden onlardan öğrenme isteğidir.

– Robert Kiyosaki –

 

Günümüzün hızla değişen dünyasında, artık önemli olan şey bildikleriniz değil, çünkü çoğu zaman bildiğiniz eskiyecektir. Önemli olan şey ne kadar hızlı öğrendiğiniz. Bu beceri paha biçilemez.

– Robert Kiyosaki –

 

Doğru kararlar doğru odaklanmakla gelir. Odağınız parada değil, görevinizde ise başarılı olursunuz.

– Robert Kiyosaki –

 

Duygularınızı düşünmek için kullanmayı öğrenin, duygularınızla düşünmeyi değil.

– Robert Kiyosaki –

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 3

Başarınızın boyutu; tutkunuzun, hayallerinizin ve hayal kırıklığıyla nasıl başa çıktığınızın boyutlarıyla ölçülür.

– Robert Kiyosaki –

 

Çoğu zaman, harcadığınız paradan daha fazla para kazanırsınız. Bu yüzden daha fazla para sizi zengin yapmaz.

– Robert Kiyosaki –

 

Okullar size para için nasıl çalışacağınızı öğretir, parayı kendiniz için nasıl kullanacağınızı öğretmez.

– Robert Kiyosaki –

 

Gayrimenkul yatırımı, çok küçük bir ölçekte bile, bireyin nakit akışı ve servetini inşa etmek için denenmiş ve gerçek bir yoldur.

– Robert Kiyosaki –

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 4

Hayat adil değil. Asla olmayacak. Hayatı adil hale çevirmeye çalışmayı bırakın. Adil olmaya ihtiyacınız yok. Gidin ve hayatın adaletsizliğini avantajınıza kullanın.

– Robert Kiyosaki –

 

Kimse kalabalığı takip ederek büyük şeylere ulaşamaz. Kendi yolunuza bakın.

– Robert Kiyosaki –

 

“Yavaş yavaş giderek” veya “daha sonra üzerinde çalışırım diyerek” başarıya ulaşamazsınız. Kalıcılık ve sıkı çalışma ile başarıya ulaşırsınız.

– Robert Kiyosaki –

 

Gerçek hayatta, en akıllı insanlar hata yapanlar ve hatalarından öğrenenlerdir. Okul hayatında ise, akıllı insanlar hata yapmayanlardır

– Robert Kiyosaki –

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 5

Hayatınızda belirleyici olanlar ağzınızdan çıkan sözcükler değildir; kendinize fısıldadıklarınız her zaman en büyük güce sahiptir.

– Robert Kiyosaki –

 

Gelirinizi büyütmek, bütçenizi kısmaktan daha önemlidir. Daha da önemli olan, ruhunuzu besleyerek, rüyalarınızı kırpabilmektir.

– Robert Kiyosaki –

 

Hayatta en çok başarı gösteren insanlar, soru soranlardır. Onlar her zaman öğrenirler. Durmadan büyürler, gelişirler. Her zaman girişken ve ataktırlar.

– Robert Kiyosaki –

 

Paraya bağımlı olmayın. Para için değil, öğrenmek için çalışın. Bilgi için çalışın.

– Robert Kiyosaki –

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri

Okuldaki sorun, size önce cevabı sonrasında sınavı vermeleridir. Hayat böyle değildir

– Robert Kiyosaki –

 

Yaşamda, şuanda ki durumunuzla ilgili şikayet etmek anlamsızdır. Şikayet etmek yerine, dik durun ve konuyla ilgili harekete geçin

– Robert Kiyosaki –

 

Farklı olma korkusu, bir çok insanın yeni yollar arayarak, problemlerini çözmelerini engeller.

– Robert Kiyosaki –

 

Kazananlar, kaybetmekten korkmazlar. Kaybedenler korkar. Hatalar, başarıya ulaşma sürecinin bir parçasıdır. Başarısızlıktan kaçan insanlar, başarıdan da kaçmış olurlar.

– Robert Kiyosaki –

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 7

Zengin olmak istiyorsanız, bakış açınızı geliştirmeniz gerekir. Zamanın, her zaman geleceğe bakan köşesinde durmalısınız.

– Robert Kiyosaki –

 

 Eğer, hala babanızın ya da annenizin size söylediklerini yapıyorsanız ( okula git, iş bul ve para biriktir gibi), kaybediyorsunuz demektir.

– Robert Kiyosaki –

 

Umut etmek enerjinizi tüketir. Harekete geçmek ise; enerji üretir.

– Robert Kiyosaki –

 

Bir insan hayatında ne kadar çok güvenlik ararsa, hayatı üzerindeki kontrolü o kadar çok kaybeder.

– Robert Kiyosaki –

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 8

Herkes, size riski anlatabilir. Bir girişimci ise, işin sonundaki ödülü görür.

– Robert Kiyosaki –

 

Plan, hayallerinize ulaşan bir köprüdür. Sizin işiniz, planınızı ya da köprüyü gerçekleştirmektir; böylelikle hayalleriniz de gerçekleşecektir. Eğer tüm yaptığınız, bankanın bir tarafında durarak diğer taraf hakkında hayal kurmaksa; hayalleriniz sonsuza kadar hayal olarak kalacaktır.

– Robert Kiyosaki –

 

Sizi durduran, anneniz ya da babanız, kocanız ya da karınız, ya da çocuklarınız değildir. Sizsinizdir. Kendi yolunuzdan çekilin.

– Robert Kiyosaki –

 

Eğer cesareti olmayan biriyseniz, hayatın sizi zorladığı her alanda pes edersiniz. Eğer bu tarz bir insansanız, hayatınızı güvenlik sınırları içerisinde yaşar, her zaman doğruyu yapar ve kendinizi hiç olmayacak bir şey için saklarsınız. Sonrasında ise, yaşlı ve sıkıcı bir insan olarak vefat edersiniz.

– Robert Kiyosaki –

 

Robert Kiyosaki networkokulu.net başarı ve zenginlik sözleri 9

Eğer, problemin kendinizde olduğunun farkına varırsanız; kendinizi değiştirebilir, öğrenebilir ve bilgece büyüyebilirsiniz. Kendi problemleriniz için başkalarını suçlamayın.

– Robert Kiyosaki –

 

Belirttiğim gibi, keşke kolay olduğunu söyleyebilseydim. Kolay değil ama düşünüldüğü kadar zor da değil. Ancak, güçlü bir sebebin ya da amacın yoksa, hayatta her şey zordur

– Robert Kiyosaki –

 

İşçiler kovulmamaya yetecek kadar çalışırlar; iş verenler ise, çalışanların işten ayrılmamasına yetecek kadar ücret verirler.

– Robert Kiyosaki –

 

 Zengin ve fakirin felsefesi şöyledir: zengin parasıyla yatırım yapar ve geri kalanını harcar. Fakir ise, parasını harcar ve geri kalanıyla yatırım yapar.

– Robert Kiyosaki –

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,422BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satış işinizde araya sıkışmış gibi mi hissediyorsunuz? Planlarınız istediğiniz gibi gitmiyor mu? Üzülmeyin, herkesin hayatında tekdüze geçen, sıkışmış gibi hissetti dönemler mutlaka vardır....