Kendimi Geliştirmeli Miyim?

SorularCategory: Soru/ CevapKendimi Geliştirmeli Miyim?
Network OkuluNetwork Okulu Staff asked 1 sene ago

Hayatımızın hangi evresinde olursa olsun, ilerleyebilmemiz için kendimizi geliştirmemiz şarttır. Sadece eyleme dökmek bizi yeterince geliştirmeyeceği gibi, sadece kişisel olarak kendini geliştirmek de yeterli olmayacaktır.Fizikçilere göre gelişmeyen bir canlı ölüme geçmiş demektir. Nasıl bir bitki artık yaprak atmıyorsa, gelişimini durdurmuş ve artık çürümeye geçmiş demektir. İnsanlarda da durum aynıdır. Benim artık kendimi geliştirmeme gerek yok diyorsanız, bunu tekrar düşünmenizde fayda vardır.

 Kendimi Geliştirmeli Miyim? videomuz gibi daha bir çok soru-cevap videosunu Youtube kanalımızda bulabileceğiniz gibi, sosyal medya adreslerimizde ve sitemizde hem sorularınızı sorabilirsiniz hem de kendi cevaplarınızı, bizlerle paylaşabilirsiniz

 1. Avatar Sosyal Varlık Ahmet

  Yanında Durulup Arkasından Gidilecek
  Olan İnsanların Ortak Özellikleri:
  -Adalet
  -Cesaret
  -Kararlılık
  -Açık iletişim-Gelişim-Değişime Açıklık

 2. 2019 kendimi bulmaya çalıştığım ve bulduğum, toplandığım yıl oldu.. 2020 neden gelişimimi ikiye katlamayayım ki? Kişisel gelişim gerekli değil, şart bir konudur.

 3. Değişim dediğim şeyin diğer adı gelişim.

 4. İlişkilerinde kendini değiştirebiliyorsan gelişim, karşı tarafı değiştirmeye çalışıyorsan gerilim yaşarsın. Kendini geliştirmeye odaklanmalısın.

 5. kişisel gelişim kadar önemli çok az şey var

 6. Geçmişe bağlı kalamayız. Evet yanlışlar belli o yüzden de burdan nasıl çıkacağız onu düşünmeli.
  Biraz daha bakış açısını geliştirmek gerekli, çünkü bakış açısını değiştirmek, kendini değiştirmek ve kendini geliştirmek demektir.

 7. Ancak vizyonsuzlar böyle görür! Aslen kaybetmek ve kazanmak yoktur. Süreç vardır. Gelişim vardır, kişisel gelişim, zihinsel gelişim, fiziksel gelişim vardır…

 8. Kişisel Gelişim için size güzel bir kitap önerebilirim. “Pozitif Düşünmenin Büyüsü

  ” adlı bir kitap.

 9. Aptal kişisel gelişim saçmalıklariyla uğraşacağınıza haykırın sonuna kadar ben böyle bir dünyada mutlu olursam kendimi affetmem!

 10. Avatar Mehmet Küçük

  Aylık olarak kendinize bir belgesel hedefi koyun. Misal aylık 1 adet belgesel filmi veya dizisi bitirin. Artık 2020 geliyor, evlilik pogramlarını bırakın lütfen. Değiştirin yaptıklarınızı. Her şey ufak bir değişim ile başlar.

 11. Şunu kabul edin. Biz hâla gelişim sürecindeyiz ve bu asla bitmeyecek. Kişisel olarak tabiki kendimiz sürekli geliştirmeliyiz.

Avatar