Asla Kendinizden Vazgemeyin

Bize reddedilmenin kötü bir şey olduğu öğretildi hep. Yalnız buna bir son vermemiz gerekiyor. Reddedilmek hayatımızın herhangi bir bölümünde olacaktır. Hayatın normal akışı böyledir.

Network Marketing’e katıldıktan sonra arada öğrenmemiz için duraklama noktaları olacaktır. Reddedilmek, planımızın aksaması sadece networke özgü bir durum değildir. Bunu anlamalıyız. Bizim, bu noktalarda dinlenmemiz, eksikliklerimizi öğrenmemiz ve yine hareket etmeyi öğrenmemiz gerekiyor.

İnsanlar verdikleri sözlerden cayabilir. Başlamaya karar verdiğiniz bir arkadaşınızın aklı karışmış olabilir, negatif olmuş olabilir.

Eğitim alması gereken takım arkadaşınız eğitimleri aksatmış olabilir. Ne olacak?

Dünya sona mı erdi?

Birisi tanıtıma gelmeyi son anda reddedebilir. Takip yapmak için ayarladığınız günde gelmeyebilirler. Ciddi manada bugün başınıza gelen en kötü şey bu mu sizce? Moralinizi bozan şey bu mu?

Belki şunları da düşünmek bizim için daha iyi olacak:

Yakın bir arkadaşınız ailesinden birini kaybetti. Birisi depremde evini kaybetti. Dünyanın başka bir yerinde insanlar savaşlardan dolayı yaşadıkları topraklardan kaçmak zorunda kaldı.

 

Bunun olmasına izin vermeyin.Zorluklarınız var. Daha fazlası da olacak. Bunu anlamalısın. Bu zorluklardan öğrenin. Olmak istediğiniz kişi ve lider olmak için bu zorlukları basamak taşları olarak kullanın.

Ünlü eğitimci Tony Robbins’in dediği gibi:

“Hayatta hiçbir çizgi yoktur ki hep düz bir şekilde ilerlesin.” – Tonny Robins

 

Reddedilince kimse ölmez, trajik bir şey olmaz.

Hatırlanması gereken önemli şey:

Network Marketing, siz içinde kaldıkça daha da kolaylaştıracaktır. Erken aşamalarda ayrılan insanlar, gelecekte yaptıkları yatırımı ellerinden bırakarak, zaten reddettikleri birine geri dönmek için yetersiz kalırlar.

Bunun olmasına izin vermeyin. İlerlemeniz için kendinize bir şans verin. İhtiyacınız  olan zamanı kendinize verin.

Çünkü bunu hak ediyorsunuz.

Ve işinize yardımcı olacak tüm insanlar bunu hak ediyor.