BB Krem Altına Makyaj Bazı Sürülür Mü? Ne Sürülür?

BB Krem Altına Makyaj Bazı Sürülür Mü? Ne Sürülür?

BB krem altına makyaj bazı sürmeye gerek yoktur. Çünkü BB krem tek başına makyaj bazı olarak kullanılabilir. Makyaj bazı olarak adlandırılan ürünler ten makyajı yapılmadan önce sürülen ve makyajı sabitlemek amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu sayede makyaj daha kalıcı hale gelir. Ciltteki kusurlar daha fazla kapanır ve cilde de kadife görünümü verilmiş olur. Ancak BB krem kusur kapatıcı krem olarak kullanıldığı için kendi başına makyaj bazı olarak kullanılmaya uygundur. İçeriğindekiler sayesinde cildin nemlenmesine, ufak çizgilerin dolmasına, tenin daha eşit renge gelmesine yardımcı olur. Bu özellikleri de makyaj için gerekli zemini yaratmaktadır.

Contents

BB Kremden Önce Ne Sürülür?

BB krem her ne kadar nemlendirici olsa da her makyajdan önce yapıldığı gibi nemlendirici krem sürmek daha iyi sonuç verecektir. BB kremlerin ve fondötenin tek bir noktada buluşması, özellikle kuru cilt tipleri için makyaj bazı olarak nemlendirici kullanmayı gerekli kılmaktadır. Hafif makyaj yapılacaksa bu durumda BB kremi tek başına kullanmak yeterlilik sağlayacaktır.

Fondöten Altına BB Krem Sürülür mü?

Fondöten altına BB krem sürülebilir. BB krem fondötenden önce baz olarak kullanılacaksa bu uygulama yapılmalıdır. Fakat sıklıkla tercih edilen bir uygulama değildir. Çünkü BB kremler genelde kapatıcı olarak kullanılır ve üzerine fondöten kullanmaya gerek duyulmamaktadır. BB krem kullanılıyorsa fondöten kullanımı gerekli olmamaktadır.

bb krem altina makyaj bazi

BB Krem Gözenekleri Tıkar mı?

BB krem gözenekleri tıkamaz. BB krem içeriği kapsamında cildin rahatlamasını, ferahlamasını sağlamaktadır. Özellikle içeriği kapsamında cildin nefes almasını sağlar. Hava ile cildin temasını engellemediği için sürekli olarak cildin ferah kalmasına olanak tanımaktadır. BB krem iyi bir şekilde emildiğinden gözeneklerin tıkınmasına yol açmaz. Gözeneklerin tıkanmaması da hava alan cilde yol açtığından sürekli olarak cildin ferah ve canlı kalmasına olanak tanır.

BB Krem Göz Çevresine Uygulanır mı?

BB krem göz altına uygulanabilir fakat göz çevresi cildin en hassas bölgesi olduğundan kremi uygularken dikkatli olmak gerekmektedir. BB krem sürülmesi sonrasında gözde kaşıntı, yanma veya kızarma görülüyorsa hemen temizlenmelidir. Göz çevresinde yer alan deri, yumurta zarından bile incedir. Aynı zamanda göz çevresinde yağ ve ter bezleri de daha az miktarlarda bulunur. Göz makyajı yaparken iyi ve doğru ürünleri kullanmak göz çevresinin zarar görmesini engelleyecektir. Bunun yanında makyaj temizleme için doğru ürünün seçilmemesi ve temizlerken de gerekli önemi göstermemek de göz çevresine zarar verebilir. BB krem, içeriği kapsamında göz çevresinde kullanılabilecek bir krem türü olmakla birlikte yine de hassas bir bölge olduğundan dikkatli şekilde kullanılması gerekmektedir.

BB Krem Süngerle Sürülür mü?

BB krem sünger ile sürülebilir. Ancak ince yapıda olduğu için fırça veya sünger kullanımı gerekli değildir. Bunun için parmakları kullanmak yeterli olacaktır. Eğer ciltte rahatsızlık oluşuyorsa BB krem uygulaması öncesinde kapatıcı da kullanılabilir. Son olarak ise elmacık kemikleri üzerine allık uygulanarak cilt tonu daha sıcak bir görünüm elde edilebilir. BB kremi temizlemek de ihmal edilmemelidir. Gün sonunda cildin temizlenmesi, cilt sağlığının korunması için yararlı olacaktır. Özellikle BB krem renkli olduğundan gece bakımına uygun olmadığı da unutulmamalıdır. Uygulama için parmak uçları ile ürünü sıkıp daha sonrasında tene sürerek, sonrasında da parmaklar yardımı ile yayarak fırçayla yuvarlak hareketler dağıtarak kullanılabilir.

BB Krem Lekeleri Kapatır mı?

BB krem lekeleri kapatmaya yardımcı olur. Siyah lekeler, sivilce ve güneş yağı lekeleri gibi farklı lekelerin kapatılmasında yaygın olarak tercih edilmektedir.