Girişimciler İçin 2020 Burç Yorumları

Network Okulu Burç Yorumları - 20 Mayıs’a kadar Güneş, Merkür ve Venüs Boğa burcunda olacak.

Girişimciler için 2020 yılının nasıl geçecek, burç yorumunuzu okudunuz mu?

2020 çok enteresan, büyük dönüşümlere gebe bir yıl olacak. Uzun zamandır hazırladığınız projelerin hayata geçeceği 2020’ye Ay, balık burcundayken giriyoruz. Yani iyi niyetler, güzel istekler, düşünceler, dualar söz konusu. Ay’ın Neptün ile çok güzel bir açısı var. Toprak enerjisinin çok yoğun olduğu 2020’de toprak grupları olan Oğlak, Boğa ve Başaklar bu sene diğer burçlara göre  bir tık daha kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Burçlar network okulu

Bakalım burçları 2020’de neler bekliyor?

KOÇ (21 MART-20 NİSAN)

BOĞA  ( 21 NİSAN-21 MAYIS )

İKİZLER (22 MAYIS-22 HAZİRAN)

YENGEÇ (23 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

ASLAN (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)

BAŞAK (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

TERAZİ (23 EYLÜL-22 EKİM)

AKREP (23 EKİM- 21 KASIM)

YAY (22 KASIM-21 ARALIK)

OĞLAK (22 ARALIK-21 OCAK)

KOVA (22 OCAK-19 ŞUBAT)

BALIK (20 ŞUBAT-20 MART)[nav id=”koc”]


KOÇ (21 MART-20 NİSAN)

Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesi bu ay size süper destekler sağlıyor.

2019’da özellikle mali konularda iniş çıkışlar yaşadınız. Hem kazancınız arttı hem de  elinizdeki paraları bir anda kaybettiniz. Yoğun bir iş temposu geçirdiğiniz 2019’ da  zaman zaman hayal kırıklıkları yaşadınız. 2019’da yönünüzü belirleyen siz Koç’lar 2020’ye müthiş giriş yapıyorsunuz. 2020’de ilişkiler, mali durum, sağlık, kariyer açısından sizleri neler bekliyormuş bir göz atalım.

İlişkiler: Mart ve Temmuz ayı arası çevrenizi gözden geçireceğiniz bir süreç. Arkadaşlıklar, sosyal çevre, umutlar, geleceğe bakış açınız özellikle Satürn’ün bu alanlarda dolaşması ile beraber yeniden şekillenebilir. Yay ve ikizler burcundaki tutulmalarla birlikte yaz aylarından itibaren iletişime daha fazla önem verin. Yurt dışına açılın. Yaz aylarında yerinizde duramayacaksınız. Oradan oraya sürekli tatil ve macera peşinde koşacaksınız ve  bu süreçte yeni bir aşka yelken açabilirsiniz, dikkatli olun. Eğer güven vermiyorsa bu kişi ilişkiye başlamayın.

Sağlık: Bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Abartıya kaçmadan spor yapın, uykunuzu alın.

Para: Bu yıl sizi durdurmak güç olacak. Özellikle Ağustos ayından itibaren parasal olarak uçuşa geçiyorsunuz. Ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu paraları iyi değerlendirin.

Kişisel Gelişim: Büyük değişimler, büyük dönüşümler, zaman zaman üzerinizde baskı hissetme, sorumlulukların ağır gelmesi ama bir yandan içinizden gelen enerji ile birlikte neler yapabileceğinizi görmek hayatınızda önemli olacak. Hayata daha geniş bir perspektiften bakmaya yönelik bir takım fırsatlar gelecek. Bunlar hayatınıza vizyon katacak.

Kariyer: En çok şansı alacağınız alan kariyer ve iş alanları. Eğer  görevinizi iyi yaptıysanız, azim ve sebatla işlerinizin üzerine gittiyseniz bu yıl fırsatlar yakalayacaksınız. Çalışma alanında sorumluluklarınızın artması sizi biraz bunaltabilir. Eğer sabırlı olursanız, her şeyi halledebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta, acele karar vermeyin. Sonradan pişman olabilirsiniz.

“Bazı gerçeklerle yüzleşmek, can acıtsa da, hayatınızı ipten alır.” – Charles Bukowski

Bu yıl ki spotunuz: Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayın! [nav id=”boga”]


BOĞA  ( 21 NİSAN-21 MAYIS )

2020 burç yorumları

Sonbahar ve kış sizin için bir devrim niteliğinde geçti. Yaz aylarında ise göz aydınlığı haberleri aldınız. İlkbahar size alternatifler sundu. Kimi zaman değerlendirdiniz, kimi zaman ertelediniz. Yılın başından beri gökyüzü değişmeniz gerektiğini vurguladı. Serüvene henüz yeni başlayan Boğa burçlarını 2020 yılında neler beklediğine bir göz atalım.

İlişkiler: Çevrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Güvendiğiniz kişilerden darbe yiyebilirsiniz. Ama bu sizi üzmesin. Sizi negatif etkileyen, arkanızdan iş çeviren insanları hayatınızdan çıkarmak yararınıza olacaktır. Bu yılki tutulmalar iletişim konularınızı da etkileyecek. İlişkilerinizde daha yapıcı ve daha güçlü olacaksınız. Özellikle Temmuz ayına kadar yılın ilk yarısı aşk, sosyal konular, çocuklarla ilgili konular için iyi bir dönem olacak. Bol bol seyahatlere çıkacak, yeni insanlarla tanışacaksınız.

Sağlık: Stres ve kötü alışkanlıklarınız sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Düzenli spor yapmayı ihmal etmeyin. Geceleri erken yatmayı deneyin.

Para: Yılın ilk birkaç ayında işlerinizi ihmal etmeniz sizi maddi sıkıntıya düşürebilir. Bu yıl tutulmalar ile beraber parasal açıdan temkinli olmanız gereken bir yıl olabilir. Parasal anlamda bazı riskler almak sizi hareketlendirilir.

Kişisel Gelişim: Yılın ikinci yarısında kişisel gelişiminize odaklanmak isteyeceksiniz. Zihinsel ve fiziksel olarak enerjik hissedecek ve bunu işinizde ve eğitiminizde kullanmak sizi başarıya ulaştıracaktır. Özellikle 25 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar ki dönemde hayatınızda büyük değişimler, büyük açılmalar olabilir. Hayatı farklı gözlerle görmeye başlıyorsunuz. Bu da her şeyin değişmesine sebep olabilir.

Kariyer: Bu yıl şans faktörünü yabancı kişilerle yapılacak işler, yurt dışı bağlantılı konular, hukuki meseleler, turizm, eğitim sektörü, akademik konular, medya, yayıncılık alanlarında elde edebilirsiniz. Bu alanlarda işiniz varsa sorumlulukla ilerleyeceksiniz. İşleriniz ağır işleyebilir ama çok keyif alacaksınız. Satürn zaman zaman bu alanlarda test edecek sizi. Bu alanlarda size baskı yapabilir ama ne öğreniyorsanız tam da bu dönemde öğreneceksiniz. Şimdi edindiğiniz bilgileri kariyere aktarmanın tam zamanı.

“Negatif insanlara maruz kalmak radyasyona maruz kalmak gibidir; kısa süreli düşük dozlara dayanabilirsiniz, ancak sürekli maruz kalmak sizi öldürür.” – T. S. Eliot

Bu yılki spotunuz: Sizi negatif etkileyen insanları hayatınızdan çıkarın. [nav id=”ikizler”]


İKİZLER (22 MAYIS-22 HAZİRAN)

Birdenbire gelişecek olaylara karşı hazırlıklı olun

2019 yılı ilişkilerinizin daha çok gündemde olduğu bir yıl oldu. Aile  ve arkadaşlarınızla zaman zaman gerilmeler yaşadıysanız da onlarla olan bağlarınızı daha da güçlendirdiniz. 2019 yılı mali konularda size yeni planlar yaptırdı. Daha çok kazanmak için ek gelir elde etmek için ikinci bir işte çalıştınız. Öğrenmeye açık olduğunuz bu yıl yeni eğitime başladınız, kurslara gittiniz ve kendinizi geliştirmeye odaklandınız. Bakalım bu alanlarda 2020 nasıl geçecek?

İlişkiler: Yılın başı  ilişkilerinizin güçlendiği bir dönem olacak sizler için. Hem ailenizle hem arkadaşlarınızla hem de partnerinizle daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde artık ciddi düşünüp evlilik planları yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız arasında elemeler yapacağınız bir yıl olacak. Güvenmediğiniz ya da güveninizi hak etmediğini düşündüğünüz insanları hayatınızdan çıkarmak isteyeceksiniz.

Sağlık: Mart ayında stres, sağlık sorunları yaratabilir. Stresle baş etmeyi son birkaç yıldır öğrendiniz.  Öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Yaz ayında ise Satürn sağlık konusunda sizi etkileyecek. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin.

Para: 2020 yılında en çok parasal konularda hareketlenmeler olacak. Özellikle ortak para konularında bazı testlerden geçebilirsiniz, bazı sorumluluklar alabilirsiniz. Bu eşinizin parası da olabilir, patronunuzun parası da olabilir, ailenizin parası da olabilir. Alacak verecek işleri, sigorta işleri, banka işleri, nafaka, vergi ile ilgili girişimler önemli olacak. Jüpiter’in de desteği ile bu alanlarda rahatlamalar yaşayabilirsiniz. Dışarıdan gelecek paranız varsa kendi yatırım alanlarınıza da yönlendirmelisiniz. Bu sene bu alanlarda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. 10 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması sizin parasal konularınızı etkileyecek. Özellikle sizden borç isteyen kişilere karşı dikkatli olun. Ocak ayında yatırım yapmamaya çalışın ve ortaklı bir işiniz varsa bu dönem para alışverişinde bulunursanız her şey yazılı ve belgeli olsun.

Kişisel Gelişim: 2020 yılının ikinci yarısı değişimlere açık olacaksınız. Önce kendinizi değiştirecek, geliştirecek ve sonunda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Hayata daha farklı pencereden bakıyor, korkularınızın üstüne gidiyorsunuz.

Kariyer: Bu yıl en büyük zayıflığınız dikkat dağınıklığı olacak. Dikkat dağınıklığı işlerinizi tamamlamanızı engelleyecek, bu da kariyer hayatınızı olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Yaz ayları özellikle Haziran ayı uzun zamandır planladığınız işi gerçekleştirmek için size destekte bulunuyor. Bu ay planınızı devreye sokabilirsiniz, yalnız bunu yapmadan önce finansal durumunuzu da gözden geçirmelisiniz.

“Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek; gelişmedir, birlikte çalışmak başarıdır.” – Claius

Bu yıl ki spotunuz: Bu yıl iş birliklerine açık olun.[nav id=”yengec”]


YENGEÇ (23 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

Geleceğinizi şekillendireceğiniz bir ay olduğunu fark edeceksiniz.

Bu yıl sizin için yorucu, düşündürücü, etkileyici zaman zaman da kabuğunuza çekilmenize neden olan olayları da eş zamanlı yaşadığınız bir yıl oldu. 2019 yılına geri dönüp baktığınızda bu yılın sizi ne kadar çok uğraştırdığını, değiştirdiğini, dönüştürdüğünü fark edeceksiniz. Kaderin ağlarını ördüğü bir yıldan geçtiniz. Ani kazançlar elde ettiğiniz bir yıl oldu. Çoğu zaman parayı konuşmak zorunda kaldınız. Her ne kadar para konularının gereksiz olduğunu düşünseniz de size tekrar tekrar bir şeyler öğretmek istedi.

İlişkiler: İkili ilişkiler, özel hayatınızla ilgili güzel gelişmelerle karşılaşacaksınız. Satürn, sizi bu konuda test ederken bir yandan da size destek verecek. Yani ilişkilere bakış açınız değişmiş olabilir. İlişkilerden ve ortaklıklardan yana neler yapacağınızı gayet iyi göreceğiniz ve bu alanlarda çeşitli fırsatlarla karşılaşacağınız bir yıl geçireceksiniz.

Sağlık: Kendinizi spora, yogaya verebilirsiniz. Yeme içme konusunda kendinize katı davranmayın. Farklı tatları denemeye, zevk almaya hakkınız var.

Para: 22 Mart’tan sonra Temmuz ayına kadar ki dönemde parasal konuların, ortak parasal konuların üzerine düşeceğiniz bir döngü olacak. Bu döngü içerisinde bir borcun altına girebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar tanımadığınız insanlara borç vermeyin ya da onlara kefil olmayın. Parasal konularda neler yapacağınızı yaz dönemine kadar iyi görebileceğiniz bir döngü içerisinde olacaksınız.

Kişisel Gelişim: Bu yıl sorunlardan ziyade çözümlere odaklanacaksınız. Kendinizin veya çevrenizin sorunlarını çözmede gayet başarılı olacaksınız. Öğrenmeye açık yanınız size yeni bilgiler kazandıracak.

Kariyer: İşleriniz iyi ve hızlı ilerleyecek. Beklenmedik terfiler alabilir, kariyerinizde yükselebilirsiniz.

Bu yıl ki spotunuz: Yeteneklerini sınırlama. Sınırlarına meydan oku![nav id=”aslan”]


ASLAN (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)

Network okulu - 2020 burç yorumları

2019’da iş alanında sorumluluklarınız artmış olsa da engellerle karşılaştıysanız da birçok başarıya imza attınız. Bazı Aslanlar kendi işlerini kurdu. Bazı Aslanlar bunun için girişimlerde bulundu, terfi aldı, kariyerinde yükselişe geçti. Zaman zaman ailenizle, arkadaşlarınızla gerilseniz de aranızdaki bağı koparmadınız, onlara sırtınızı dönmediniz. Peki 2020 yılında da bu durumlar devam edecek mi? Bir göz atalım:

İlişki: 22 Mart’tan sonra ikili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konulara ve olaylara daha farklı gözlerle bakacaksınız. Bazı ilişkileriniz kalıcı hale gelebilir, bazı ilişkilerinizde testlerden geçebilirsiniz. Daha geniş daha kalabalık ortamların içine gireceksiniz. Yılın ikinci yarısında sosyal alanları değerlendirme zamanı. Sosyal alanda işbirlikleri sayesinde çok önemli gelişmeler yakalayabilirsiniz.

Sağlık: Artık stresiniz azalıyor. Geçen yıl stresli geçti ama bu yıl öyle olmayacak. Ufak tefek stresler olsa da sağlığınızı etkilemeyecek. Sakinleşmek için bitki çayı için. Düzenli uyuyun ve bol su için.

Para: Jüpiter finansal alanda da size destek veriyor. 2021’e kadar finansal alanlarda parlamalar yaşayacak, bankalardaki hesabınız kabaracak. Yılın ortalarında mali durumunuz risk altında olabilir, endişe etmeyin. Siz bir çıkış yolu bulacaksınız.

Kişisel Gelişim: Hayatınızda artık bir işçi rolünden çıkıp, lider rolüne bürünüyorsunuz. Bakış açınızı değiştiriyor, hayata artık daha farklı pencereden bakıyorsunuz. Karşılaştığınız sorunlara bir lider gibi düşünüp çözümler üretiyorsunuz.

Kariyer: iş hayatınızın detayları, hizmet sektörü ile ilgili konularda fırsatlar karşınıza gelebilir. Jüpiter’in de desteğiyle yolunuzda etkin bir şekilde ilerleyecek ve işlerinizden yana güzel kazançlar sağlayacaksınız. Özellikle Mart, Haziran ve Kasım aylarında işlerinizi büyütmenin, daha büyük bir noktaya taşımanın da yollarını bulabilirsiniz.

“Başkalarının sizi ne kadar az düşündüğünü bilseydiniz, “onlar benim hakkımda ne düşünüyor” diye bu kadar endişelenmezdiniz.” – Eleanor Roosevelt”

Bu yıl ki spotunuz: Başkalarını memnun etmeye çalışmayın.[nav id=”basak”]


BAŞAK (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

İletişim yönünüz ile birçok fırsat ayağınıza gelebilir.

Bu yıl yapmam dediklerinizi yaptınız. Esnek ve pratik yanınızı her alana taşımayı başardınız. Köklü adımlar atmak için bu yıl sizden yana oldu. 2020 yılında ise her şeyi oturtmuş ve sağlama almış olacaksınız. 2020’de genel durumunuz nasıl olacak?

İlişkiler: Bu sene daha kalıcı ve somut ilişkiler peşinde koşabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için uğraşları sonuçlanabilir. Çevre değişimi için 10 Ocak’taki tutulmalar hayatınıza yeni bir yön verebilir. 21 Haziran’da aktiviteler, organizasyonlar, davetler, çevresel faktörler hayatınızda önem kazanacak. Özellikle yılın son aylarında aile ilişkileri ön planda olacak. Ailenizle birlikte vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Sağlık: Yaz aylarında sağlığınıza daha çok özen gösteriyorsunuz. Egzersiz ve diyet yapmak için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Para: Son yıllarda finansal alanda sıkıntılar yaşıyordunuz, artık ciddi kazançlar elde etmenin zamanı geldi. Bu yıl maaşınızda zamlar olabilir. Kazancı yüksek işlere, projelere imza atabilirsiniz. Elinize ciddi paralar geçebilir. Bu paraları iyi değerlendirin.

Kişisel Gelişim: Bu yıl her alanda, her konuda dışa dönüksünüz. Korkularınızın üzerine gidip daha cesur tavırlar içinde olacaksınız.

Kariyer: Projelerinizde kendinizi göstermenin yolunu bulacaksınız. İş hayatınızda neler yapabileceğinizi Mart ve Temmuz ayları arasında daha net bir şekilde göreceksiniz. Yaz aylarından itibaren yeni iş girişimlerinde bulunabilirsiniz. Özellikle yılın ikinci yarısında projelerde işbirlikleri içerisinde olmanın avantajlarını göreceksiniz.

Osho’nun da dediği gibi: “Yıldızları görmek için belirli bir karanlığa ihtiyaç vardır.”

Bu yıl ki spotunuz: Önünüze çıkan engelleri başarı yolunda birer basamak olarak görün.[nav id=”terazi”]


TERAZİ (23 EYLÜL-22 EKİM)

Sahip olduklarınızın kıymetini bildiğiniz bir süreç başlıyor.

2019 yılında genel anlamda sizler için biraz sıkıntılı geçti. Ailenizle, partnerinizle sorunlar yaşadınız. Birçok sorumluluk aldınız. Korkularınızın esiri olup gerekli adımları atamadınız. Ama artık 2020’de korkularınızın bir İllüzyondan ibaret olduğunu anlıyorsunuz.

İlişkiler: Eviniz, yuvanız, aileniz bu sene şansı huzuru hissedeceğiniz alanlar olacak. Aşk için gerekli adımları atacaksınız. Nişanlanabilir, evlenebilirsiniz ya da sevdiğiniz kişiye duygularınızı açabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla birlikte güzel zamanlar geçireceksiniz,  bu zamanların kıymetini bilin.

Sağlık: Sizi zehirleyen, psikolojinizi bozan insanlardan uzak durun. Duygusal durumunuz iyi olursa sağlığınız da iyi olacaktır.

Para: Emlak, alım satım, kiralama, yer değiştirme gibi etkilerden yana şansınız açık olabilir. Mart ayı, Haziran sonu ve Kasım aylarında karşınıza çok güzel fırsatların geldiğini görebilirsiniz. Tasarruf yapmayı düşünmelisiniz. Yine de birikim yaptıktan sonra kendinizi şımartmayı unutmayın.

Kişisel Gelişim: Başarısız olma korkusu sizi depresyona sokabilir. Hata yapmaktan korkmayın, yaptığınız her hata büyümenize, gelişmenize yardımcı olacaktır.

Kariyer: Mayıs ayına kadar ki dönemde kariyerinize önem vermeniz gerekiyor. Daha fazla göz önünde olmalı, sıkıntı ve problemlerinizden topluma ve insanlığa yardım ederek çıkmayı öğrenmelisiniz. Yılın ikinci yarısında dış projeler, uluslararası işler, yüksek eğitim gibi alanlarda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yeni iş teklifleri alabilir ya da terfi haberi gelebilir.

“Ekip lazımdır. Yani tek başına bir kimseye bütün muvaffakiyetler atfedilemez. Organize etmek lazımdır ki, başarıya ulaşılabilsin. Ben de her ne yaptıysam, arkadaşlarıma dayanarak, milletime dayanarak yapabilmişimdir. Tek başına bana atfedilemez.” – MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bu yıl ki spotunuz: Her işi kendiniz yapmaya çalışmayın, yardım alın. İş birliği yapmanız, daha kısa sürede daha çok iş başarmanıza yardımcı olacaktır.[nav id=”akrep”]


AKREP  (23 EKİM-21 KASIM)

Kasım Ayı Burç Yorumları Akrep - Hayata daha estetik bir bakış açısı ile baktıran,  güzel olanı ortaya çıkaran gökyüzü biraz özgüven duygunuzu sarsabilir.

Bu yıl sabırla zoru başardınız. Her düştüğünüzde yerinizden kalkmayı bildiniz. Beklemediğiniz fırsatlar elde ettiniz, bazıları önünüzden akıp gitse de siz yılmadınız. Ailenizle zaman zaman çatışmalar yaşadınız. Yaratıcılığınızın arttığı 2019 yılında işinizde, kariyerinizde yükseldiniz. 2020 yılında da bu durum devam edecek mi bakalım.

İlişkiler: İletişim ayağınızı hızlandıracaksınız. Yakın çevrenizle bağlantınızın önem kazanacağı bir yıl olacak. Yakın çevrenizdeki insanlara fayda sağlayabilir, onlardan da aynı şekilde fayda kazanabilirsiniz. Beklemediğiniz insanlardan size destek gelebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta, çevrenizdeki insanlara fazla bir şeyinizi anlatmayın. Söyledikleriniz farklı şekillerde aktarılabilir.

Sağlık: Kemik ve eklem ağrılarınız olabilir. Ayrıca diş sağlığınızda da sorunlar olabilir. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

Para: Haziran ve Temmuz ayındaki tutulmalar parasal konularda etkileyecek. Bazı konularda finansal anlamda tek başınıza yeterli olmayabilirsiniz. İş birlikleri içerisine girmek istemeyebilirsiniz. Ama birlikten kuvvet doğar. Özellikle yılın ikinci yarısı itibariyle finansal ortaklıklar için daha uygun bir zaman dilimi olabilir. Kredi ya da dışarıdan borç alabilirsiniz. Kendi finansınıza güvenmeyin Bu yıl kendinizden ziyade dışarıdan daha fazla destek alacağınız bir dönem olacak.

Kişisel Gelişim: Mart sonu itibariyle Temmuz ayına kadarki süreçte kendinizi, hayatınızı, davranışlarınızı gözden geçireceksiniz. Eksik yönlerinizi bulup onu tamamlamak için yeni planlar yapabilirsiniz.

Kariyer: Satış, reklam, pazarlama, eğitim, yayıncılık, sosyal medya, network alanlarında bir işiniz varsa bu alanlarda kalıcı, sağlam, güzel sonuçlar elde edeceğiniz bir yıl geçirebilirsiniz. İşinizden sıkıldıysanız, yeni bir iş arıyorsanız şanslı bir dönemdesiniz, farklı alanlara da kayabilirsiniz.

“Düşüncenin gücü vardır. Düşünce enerjidir ve dünyanızı kendi düşüncelerinizle yapabilirsiniz de, yıkabilirsiniz de.” – Susan Taylor

Bu yıl ki spotunuz: Yaşadığınız olayların ve durumların olumsuz düşünceleri ortaya çıkarmasına izin vermeyin!! [nav id=”yay”]


YAY (22 KASIM-21 ARALIK)

İş hayatı ve yakın çevrenizle ilgili konular bu ay sonuçlanıyor.

2019 yılı sizin için değişimin ana hattı oldu. Eğitim, yatırım, ilişkiler ve kariyer adına somut adımlarınızı geliştirdi. Kendinizi bu yıl tanımak için uzun bir yolculuğa çıktınız. Bu yıl kendiniz için çok aşamalar kat ettiniz. Bitmez dediğiniz ilişkiler bitti, asla dediğiniz aşk ve arzuların peşine düştünüz. Bu yılın en kazananı, en değişeni siz olurken ardınızda gözü yaşlı kimseleri bırakmıyorsunuz. Hayallerinin peşine düşen bir yay burcu olarak 2024 yılına kadar toprak elementinin desteğini alıp büyük başarılara imza atabilirsiniz.

İlişkiler: 22 Mart’tan Temmuz ayının sonuna kadar ki dönemde yakın çevrenizle ilişkilerinizin önem kazandığı bir sürece gireceksiniz. Çevrenizdeki insanlarla eskisi gibi temas edemeyebilirsiniz ya da aranızda mesafe oluşabilir ama diğer taraftan da yapılması gerekenleri gayet iyi göreceksiniz. Bu yıl yeni insanlarla tanışıp bu insanlar sayesinde de güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Sağlık: Bu yıl kemik ağrıları yaşayabilirsiniz. Kendinize dikkat etmelisiniz. Uyku düzeninizi de oturtturmalısınız.

Para: Parasal konuların önem kazandığı bir yıl. Jüpiter’in bu alana geçmesi ile beraber biraz daha rahatlıyorsunuz. Ekonomik davranırsanız bu sene bu ekonomik davranışların hayatınıza çok daha güzel yansımaları olduğunu göreceksiniz. Elinize para geçerse, bu parayı başkalarıyla paylaşmayı unutmayın. Diğer insanların parası ile ilgili adımlar da bulunmak önemli olmalı. 10 Ocak’taki tutulma bir para meselesi ile uğraşmayı karşınıza getirebilir. Bir borç ya da ödeme çıkabilir.

Kişisel Gelişim: başarıyı yakalamak için takımınızda ki insanlarla iş birliğinizi iyi kullanın. Eğitiminize odaklanacaksınız.

Kariyer: Tutulmalarla birlikte iş birliklerine açık olacaksınız. Anlaşmalar, ortaklıklar olabilir. Dışarıdan destek almak açısından şanslı bir yıldasınız. Genel itibariyle iş hayatınız yoğun geçecek. Kendi işiniz varsa işinizi büyütebilirsiniz.

“Hayatın küçük bir parçasına bakıp karar vermekten kaçının!” – Laozi

Bu yıl ki spotunuz: Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz.[nav id=”oglak”]


OĞLAK (22 ARALIK-21 OCAK)

Zorlayan birçok olayın üstüne talihinizin döndüğünü ve üst üste şansınızın yaver gittiğini görmenizi sağlayacak.

Hayatınızın en hızlandırılmış yılını geride bırakıyorsunuz. Sizin için bazı konuların ne kadar önemli olduğunu bu yıl fark ettiniz. Bu zamana kadar göz ardı ettiğiniz içsel değerlerinizi ön plana almanın size ne kadar iyi hissettirdiğini biliyorsunuz. Şimdi ise hayatınızda dengeler değişirken 2020 yılına merhaba diyorsunuz.

İlişkiler: Jüpiter’in burcunuzda olması ile beraber bu yılın en şanslı burcu sizsiniz. Artık yumruğunuzu masaya vurma vakti geldi. Neler yapabileceğinizi, nasıl adım atacağınızı iyi biliyorsunuz. Diğer insanlardan yardım almak onlarla işbirliklerine hazır olmak için iyi bir dönemdesiniz. 10 Ocak’taki tutulma ile beraber ikili ilişkiler, evlilik, ortaklı işler alanında hızlı duygusal kararlar devrede olacak. Sonbaharda ailenizle bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz, soğukkanlı olmaya çalışın.

Sağlık: Bu yılki sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. İradenizin en güçlü olduğu bu dönemlerde diyet yapabilir, kilo verebilirsiniz.

Para: Başardığınız bütün işlerin sonuçlarını 22 Mart’tan Temmuz ayının sonuna kadar Satürn’ün para evinize geçmesi ile başlayacak. Daha fazla parasal konularda neler yapabileceğinizin üzerine düşeceksiniz.

Kişisel Gelişim: Hayatınızda sağlam, kararlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz bir yıl olacak. Yaşamınızın her alanında tüm değişimleri gerçekleştireceksiniz.

Kariyer: 17 Şubat 10 Mart arasında Merkür gerilemesi olduğu için sözleşmeler yapmayın, imza atmayın. Bunları yapmak için bu dönemin geçmesini bekleyin. Bu yıl kariyer açısından da oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Kendini geliştireceğiniz, kariyerinizde yükseleceğiniz bir yıldasınız. Takımınızla işbirliği yaparak güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

“Daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz.” – Oliver Cromwell

Bu yıl ki spotunuz: Değişimlere ayak uydurun!!![nav id=”kova”]


KOVA ( 22 OCAK-19 ŞUBAT )

Bu ay kendinizi aynı şeyleri tekrar yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

2019 yılının zaman zaman sıkıntıları olsa dher alanda size iyi katkıları oldu. İişkisi olmayanlar yeni bir ilişkiye başladı. Kariyer açısından önemli fırsatlar yakaladınız. Finansal anlamda önemli gelişmeler yaşadınız. Kazancınızı artırdınız, yatırımlar yaptınız. Bu sene tamamlayamadığınız her ne varsa artık 2020 yılında tamamlayacaksınız. Kendinizi iyileştirmenin reçetesinin yine kendinizde olduğunu 2020 yılında anlayacaksınız.

İlişkiler: 2020 yılının ilk ayları birlikte zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla iletişiminizi, ilişki bağlarınızı daha da güçlendireceksiniz. Yeni insanlarla tanışsanız bile karşı taraf sizi hayatına sokmak istemeyebilir. Bu da sizi biraz kırabilir. Bahar aylarında iletişim becerileriniz çok iyi. Bu durum  iş hayatınıza olumlu yansıyacak. Takım çalışmalarında başarılı olacaksınız.

Sağlık: Ruhsal sağlığınız gayet iyi olacak. Bunun için yeni kurslara katılmaya karar veriyorsunuz. 21 Haziran’daki tutulma sağlığınıza özen göstermeniz gerektiğini vurguluyor. Mide ve gaz sıkıntıları yaşama ihtimaliniz yüksek.

Para: Sonbahar ve kış aylarında gereksiz harcamalar yapmayın. Elinizdeki paraları da kaybedebilirsiniz. Gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz. Özellikle Nisan ayının ortaları güzel bir dönem. Geleceğinize yönelik yatırımlar yapabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Akademik olarak kendinizi geliştireceğiniz, güzel çalışmalar yapacağınız verimli bir sene olacak. İkizler ve Yay tutulmaları hobiler, eğlenceli konular, sportif aktiviteler, bireysel eğlenceler alanınızı aktif ediyor. Hayatınıza biraz daha eğlence katın, yaratıcılığınızı çok arttıracaktır.

Kariyer: 22 Mart ve 4 Temmuz’da Satürn sizin burcunuza geçecek. İş hayatınızda önemli girişimleri karşınıza getirebilir. Nisan ayında yeni işlere imza atabilirsiniz, kariyerinizi önemli bir şekilde etkileyebilir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında kariyerinize daha fazla enerji harcayacaksınız. Gelişiminiz için güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Uranüs boğa burcuna geçtiği zaman iş hayatınızla ilgili riskli kararlar almayın. Bu süre zarfında bulunduğunuz pozisyonda kalmaya çalışın.

“Bu dünyada ilerleyen kişiler, kolları sıvayıp istedikleri ortamı arayan, bulamayınca da yaratan kişilerdir.” – Bernard Shaw

Bu yıl ki spotunuz: Yaratıcılığınızı artırın.[nav id=”balik”]


BALIK   (20 ŞUBAT – 20 MART)

Balık - Bu ay Merkür retrosu iç dengenizi hedef alabilir.

2019 yılı geçtiğimiz yıllara göre en ağır, en karışık, en renkli, en köklü değişimleri yaşadığınız bir yıl oldu. Ne kadar uzakta olsanız da ne kadar modern görünseniz de aslında düzenden hoşlandığınızı, gelenekçi bir yapıya sahip olduğunuzu, ilişkilerde sahiplenme ile kendinizi tamamladığınızı gözlemlediniz. Olmazları olduran 2019 yılı biterken kesinlikle olmaz terimini prensibinizden çıkartıyorsunuz. 2020 yılında önceliğiniz kendiniz olacaksınız. Başkalarını düşünerek yaşamanın size bir şey katmadığını anlayacaksınız. Siyahıyla beyazıyla hayatı kucaklayacağız 2020 yılına gelin sizde “merhaba” deyin.

İlişkiler: Çevrenizden elemeler yaparak çevrenizi küçülttünüz sevgili Balıklar. Ama bu sene yeni insanları çevrenize katma olasılığınız yüksek olacak. Sosyal çevrenizdeki statüsü yüksek insanlarla birlikte vakit geçirecek, onlardan manevi destek alacaksınız. 2 Temmuz’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması ile birlikte kendinizi sosyal çevrenizden soyutlamak, tamamen kendinize odaklanmak isteyebilirsiniz. Aileniz ve yakın arkadaşlarınız yapacakları işlerde sizden fikrinizi almak isteyebilirler.

Sağlık: Koşmak, yürümek gibi aktiviteler yapmanız ruh halinizi dengede tutacaktır. Haziran ayının ortalarına doğru karın bölgenizde rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Para: Baharın gelmesiyle beklenmedik maddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ama genel anlamda bu yıl maddi açıdan geçen yıla göre daha rahat olacaksınız. Yay burcunda gerçekleşecek tutulma maddi açıdan sizi rahatlatabilir. Kendinize yeni eşyalar almak isteyebilirsiniz. Daha önce borç verdiğiniz bir kişi verdiğiniz parayı size geri ödememiş, bu kişi tekrar sizden borç isteyebilir. Tatlı dille geri çevirmeniz yararınıza olacaktır.

Kişisel Gelişim: 22 Mart’ta Satürn burç değiştirecek. Temmuz ayına kadar hayatınızda bir temizlik dönemi başlayacak. Kendi içinize dönebilirsiniz. Ruhaniyete önem verebilirsiniz. Biraz daha spiritüel çalışmaları daha sorumlu bir şekilde yerine getirmek, bunu insanlık için yapmak istiyor olabilirsiniz. Ama bu dönem içerisinde hayata daha farklı gözlerle bakacak ve biraz daha hayatınızın kontrolünü bırakmış olacaksınız.

Kariyer: Yeni projeler, geleceğinizi ilgilendirecek önemli adımlar, amaç ve hedefleriniz doğrultusunda gideceğiniz, aynı görüşü paylaşabileceğiniz önemli buluşmalar, organizasyonlar, aktiviteler, davetler, takım çalışmaları, işten elde edeceğiniz gelirleri arttırmanın yollarını bulacaksınız. Ocak ayından Mart ayına kadar ki dönemde Neptün’ün kova burcuna geçmesi ile yaratıcılığınız artacak ve bu da iş hayatınıza fayda sağlayacak. Ekip çalışmalarınızda başarılı olacaksınız. Yılın son aylarında yeni iş fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.

“Manevi bir deneyim arayışında bir insan değilsiniz. Bir insan deneyimine dalmış ruhsal bir insansınız.” – Teilhard de Chardin

Bu yıl ki spotunuz: Kendinizi pozitif insanlarla çevreleyin.