Kritik Bir Kitle Yaratana Kadar Sponsorluğunuza Devam Edin

Network Maketing ticaretine başlayan kişiler, hemen zengin olmayı düşünmeye başlıyorlar. Tamam, bu ticaret 2-4 yıllık bir plan. Bu süre zaten klasik ticaretten zengin olmak istenilen süreye göre yeterince kısa bir zaman dilimi değil mi? Bu süreçte 2-4 yıllık bir plan olduğunu aklınızdan çıkarmazsanız daha başarılı bir organizasyon kuracağınızı unutmayın.

Network Marketing’de, iki kişiyi kayıt edersiniz ve “Süpervizör” olursunuz, bu yüzden insanlara sponsor olmayı ve sahip olduğunuz iki kişiyi denetlemeyi bırakmanız gerektiğini düşünürsünüz. Dört kişiyi kaydederseniz, size “Yönetici” gibi bir şey derler, böylece ekibi yönetmek için işe alımı durdurursunuz. Ya da “Direktör” derler ve işinizin takımı yönlendirmek olduğunu düşünürsünüz.

Şu noktada anlaşalım…

En az 10.000 üyeden oluşan bir ekibiniz olduğunda, denetleme, yönetme veya yönlendirme hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. O zamana kadar kayıt yapmaya devam edin!

Neden yapayım? Neden yapmalısın?

Potansiyel iş ortaklarınız için mevcut olan fırsatlar, sadece büyük bir ekibiniz olduğu için daha az arzu edilmez. Aslında, muhtemelen daha iyi olurlar. Ve her zaman sunduğunuz şeyi kullanabilecek yeni insanlarla karşılaşabilirsiniz. Yani lütfen kimseyi dondurmayın.

Diğer bir düşünceye göre, işin hızlı büyümesi, daha yavaş büyümekte olmasından daha kolaydır. Ciddi anlamda.

Aslında, muhtemelen daha iyi olurlar.

Hızla büyüyen takımlarda açıkça özel bir heyecan vardır. İnsanlar bunu hisseder ve etkilenir. Arka ofislerinde yeni ekip üyeleri gördüklerinde gerçek bir heyecan oluşur. Toplantıları izlemek, konferans görüşmeleri ve web yayınları büyürken aynı türden bir heyecan yaratır. Ve ayrıca yaratılan coşkuya kardeşçe rekabet de eklenir.

Diğer bir faktör ise, çoğu insanın girişime başladığı ilk heyecan, heves ve tutku. Çoğu için, onların heyecan ve coşku bu başlangıç aşamasından daha yükseği olamaz. Yani eğer her şeye giderseniz, çoğu kişi sizi takip edecek ve tüm takım için daha güçlü bir enerji ve ivme yaratacaktır.

Eğer işinizi yavaş  olarak yapıyorsanız, işi en zor şekilde yapıyorsunuz demektir.

Çok sayıda kişiyi kaydettiğinizde,  kardeş rekabeti yaratırsınız, bu da ekibin çoğunu hareket ettirmenize yardımcı olur.

Bir liderin en önemli rollerinden birini de yapıyorsunuz: ekibinizin takip etmesi için doğru davranışı modellemek. Ekibinize her bir kişiyi, takip edilecek en iyi yolu göstererek başarıya ulaşma şansı daha yüksek olacak şekilde sağlarsınız.

Buna var mısınız?