fbpx

Lider Dikkat Dağıtıcı Şeyleri Bitirir!

Mesleğimizde lider olmak ve büyük bir takım kurmak istiyorsanız, dikkat dağıtıcı şeyleri bitirmelisiniz. Hem de acımasızca!

Çünkü organizasyonunuz büyüdükçe, dikkat dağıtıcı şeyler olacaktır. Hata yapmayın, yeni takipçiler üretmeyen ve takımı büyütmeyen her şey bir dikkat dağıtıcıdır. Ve siz onları bitirmelisiniz.

Rüzgarı kontrol edemiyoruz. Biz sadece yelkeni hangi yöne çevirebileceğimizi kontrol ediyoruz.

Ürün geliştirmiyor, BT tasarlamıyor, tazminat planı oluşturmuyor, depoyu yönetmiyor, şirket logosunu yaratmıyor veya müşteri hizmetleri çalışanlarını işe almıyoruz. Seçimleri, kamu politikasını, hava durumunu veya ekonomiyi kontrol etmiyoruz. Bütün bu şeyler dikkat dağıtıcı. Onları bitirin yoksa işiniz biter.

Biz iş fırsatlarını sunuyoruz; takipçilere ve müşterilere ulaşıyoruz. İşte bu şekilde para alıyoruz. Diğer her şey bir dikkat dağıtıcı.

Bir takım üyeniz bir dikkat dağıtıcı tarafından baştan çıkarılırsa, onu bitirmeniz ve müşteri tabanını oluşturmanız ve sunumdan önce potansiyel takipçilere odaklanmanız gerekir.

-Bu yüzden Mehmet, “Yeni bir şirket başlıyor ve üçüncü kuşak için, hacminin yüzde 1’inden daha fazla ödeyeceklerini duydum.” dediğinde:

“Mehmet, bu dikkat dağıtan bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

 

-Mustafa: “En iyi liderlerimizden Ahmet’in ayrıldığını ve rakip bir şirkete gittiğini duydum. Bu doğru mu? Neden ayrıldı…” dediğinde:

“Mustafa, bu bir dikkat dağıtıcı bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Ahmet’e geleceği için başarılar diliyoruz. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

 

-Fatma, “İngiltere AB’yi nasıl terk edecek? Güney Amerika’daki yağmur ormanlarının yok edilmesi, bitkilerin ücretini nasıl etkileyecek?’’ dediğinde:

“Fatma, bu dikkat dağıtıcı bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

Takım üyeleri dikkat dağıtır. Takım liderleri dikkat dağıtıcıları bitirir. Tutumunuz hep bu şekilde olmalı.

Siz hangisi olacaksınız?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,965BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,366TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...