fbpx

Lider Dikkat Dağıtıcı Şeyleri Bitirir!

Mesleğimizde lider olmak ve büyük bir takım kurmak istiyorsanız, dikkat dağıtıcı şeyleri bitirmelisiniz. Hem de acımasızca!

Çünkü organizasyonunuz büyüdükçe, dikkat dağıtıcı şeyler olacaktır. Hata yapmayın, yeni takipçiler üretmeyen ve takımı büyütmeyen her şey bir dikkat dağıtıcıdır. Ve siz onları bitirmelisiniz.

Rüzgarı kontrol edemiyoruz. Biz sadece yelkeni hangi yöne çevirebileceğimizi kontrol ediyoruz.

Ürün geliştirmiyor, BT tasarlamıyor, tazminat planı oluşturmuyor, depoyu yönetmiyor, şirket logosunu yaratmıyor veya müşteri hizmetleri çalışanlarını işe almıyoruz. Seçimleri, kamu politikasını, hava durumunu veya ekonomiyi kontrol etmiyoruz. Bütün bu şeyler dikkat dağıtıcı. Onları bitirin yoksa işiniz biter.

Biz iş fırsatlarını sunuyoruz; takipçilere ve müşterilere ulaşıyoruz. İşte bu şekilde para alıyoruz. Diğer her şey bir dikkat dağıtıcı.

Bir takım üyeniz bir dikkat dağıtıcı tarafından baştan çıkarılırsa, onu bitirmeniz ve müşteri tabanını oluşturmanız ve sunumdan önce potansiyel takipçilere odaklanmanız gerekir.

-Bu yüzden Mehmet, “Yeni bir şirket başlıyor ve üçüncü kuşak için, hacminin yüzde 1’inden daha fazla ödeyeceklerini duydum.” dediğinde:

“Mehmet, bu dikkat dağıtan bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

 

-Mustafa: “En iyi liderlerimizden Ahmet’in ayrıldığını ve rakip bir şirkete gittiğini duydum. Bu doğru mu? Neden ayrıldı…” dediğinde:

“Mustafa, bu bir dikkat dağıtıcı bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Ahmet’e geleceği için başarılar diliyoruz. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

 

-Fatma, “İngiltere AB’yi nasıl terk edecek? Güney Amerika’daki yağmur ormanlarının yok edilmesi, bitkilerin ücretini nasıl etkileyecek?’’ dediğinde:

“Fatma, bu dikkat dağıtıcı bir şey. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanalım. Aday listenizden çıkıp insanları bir sonraki sunuma davet etmeye başlayalım.” demelisiniz.

Takım üyeleri dikkat dağıtır. Takım liderleri dikkat dağıtıcıları bitirir. Tutumunuz hep bu şekilde olmalı.

Siz hangisi olacaksınız?

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....